mmezwaai Progressief Leusden het verdwenen goudland Studiegroep zal nieuwe truktuur moeten vinden J. J. Mandemaker (P.L) pONDERDAG 31 OKTOBER 1974 LEUSDER KRANT Vao de redaktie) LEUSDEN - Het is nodig dat het comité Milieuzorg Leusden nieuw, vooral Pier, leven wordt ingeblazen. Zoals het nu gaat, gaat het beslist niet goed. ot die konklusie kwamen de raadsfrakties in hun algemene beschouwingen, e zij vorige week donderdag uitspraken. Maandagavond gaf wethouder Wage- 12r antwoord op de door de verschillende raadsfrakties gestelde vragen ten lozien van het comité Milieuzorg Leusden. Het waren geen pasklare oplos sen. De heer Wagenaar zei van mening te zijn, dat de oplossing voor de roblemen door het CML zélf gevonden dient te worden. De suggesties van de ladsleden kunnen daarbij als leidraad dienen. „Belangrijk hierbij, aldus de Ethouderdat de raad zich in ieder geval achter het CML heeft gesteld, el is duidelijk, dat veel gewijzigd moet worden om het CML naar behoren te rnnen laten funktioneren en tot ieders tevredenheid". VVD Over de CML zei de VVD het vol gde: ,,De mogelijkheid van inspraak, -iis in de beginfase van de plannen, &ien wij een goede zaak Maar in- raak kost tijd. Wij zijn van mening, tde structuur van het comité Milieu- ig Leusden met een stafgroep en een stal werkgroepen, met name voor werkgroep bestemmingsplannen on- rfjg vertragend werkt. Wij hebben waardering voor de in de werkwijze van deze werkgroep, oota's van uw college worden po- bef en uitvoerig behandeld, waarbij voorstellen van de leden mede discussie worden gesteld. Deze scussie levert resultaat op in de in van wijzigingsvoorstellen aan college. Het is echter een illusie denken dat deze werkwijze de in- raak van de bevolking van Leusden randeert. Andere oorzaken van ver engen zijn het niet tijdig aanbie- a van de deelnota's aan de werk- sp, en de lange tijdsduur die uw lege nodig heeft om te reageren de voorgestelde wijzigingen van serkgroep. Welke zijn nu de moge- theden om de door ons genoemde 'aken weg te nemen? PROGRESSIEF LEUSDEN Het Comité milieuzorg Leusden is ontstaan uit een initiatief van de burge rij. Ondanks de spontane en loyale on dersteuning van de wethouder Wage naar, dreigt het C.M.L. een surrogaat gemeenteraad te worden met een schijn-inspraak. Het gegeven wasgoed, de uitwerking niet geheel Het C.M.L. functioneert in een paar werkgroepen. De meest in het oog lopende werkgroep hiervan is die zich bezighoudt met de bestemmingsplan nen. Hoewel er actief en nuttig is gewerkt, zijn de resultaten voor de raad niet of nauwelijks bekend en niet besproken. Het lijkt ons gewenst de raad zo spoe dig mogelijk de doelstellingen en de uitgangspunten, zoals die reeds ge amendeerd zijn in het C.M.L. te la ten bespreken Deze bespreking zal mede gebaseerd moeten zijn op de mening van de burger Deze mening kan o.i. niet worden verkregen door de werkgroep bestemmingsplannen re presentatief te laten zijn voor de be volking, maar door haar te laten func tioneren als klankbord voor de ge meentelijke plannen. ziet en toeziet dat het besluitvormings proces goed verloopt De stuurgroep heeft dus niet tot taak beleids-verantwoordelijkheid te dra gen. De deelnota's worden in de open bare commissie ruimtelijke ordening behandeld waar de definitieve voorbe reiding plaatsvindt voor een deel-be- slissing. Daarna besluit de raad. Hoor zittingen worden door deze procedure bepaald niet uitgesloten. Na een afgesloten fase wordt de volgende fase van het besluitvormings proces ingezet Door deze opzet zal de huidige stafgroep van het C.M.L. kunnen komen te vervallen. De leden van de werkgroep voorlich ting zullen in dit schema gestalte kun nen geven aan een duidelijke en conti nue berichtgeving over de activiteiten van alle werkgroepen. Vooral hete hangijzers moeten worden belicht zodat de burger tijdig hier op geattendeerd wordt en tijdig kan reageren. De stuurgroep neemt een deel van de taak van deze werkgroep over, n.l. de co-ordinerende. Wat de werkgroep milieu-educatie betreft, wensen wij dat deze met haar werk voortgaat, zoals dat tot nu toe is gebeurd De gemeente moet voor haar een duidelijk contact-adres zijn voor bemiddeling bij conflicten en voor ter beschikkingstelling van fondsen indien deze nodig zijn. MILIEU-WAAKZAAMHEID Tot slot zouden wij willen pleiten voor de oprichting van een werkgroep milieu-waakzaamheid die tot taak heeft meldingen van burgers over zaken, die het stedelijk en natuurmilieu aan tasten aanhangig te maken op de juis te plaats bij de gemeente. Natuurlijk moet deze werkgroep zelf ook alert zijn op zaken, zoals bv. kappen van bo men, waterverontreiniging, plastic vuilniszakken, flessenophaaldienst, on- kruidbestrijding, enz. Wij dachten dat docr bovengestelde herformulering van taken van de di verse werkgroepen van het C.M.L. een betere besluitvorming tot stand kan komen, zonder dat andere ver antwoordelijkheden worden aangetast. Gaarne vernemen wij Uw reactie op deze nieuwe opzet. DE K.V.P. Het C M.L. is met veel zorg en s voorstel is om de structuur van het Comité Milieuzorg Leusden iijzigen en wel in die zin, dat dit kri lité zich alleen richt op het milieu dan speciaal ten aanzien van de vulling van het milieu, werkgroepen Milieu-educatie en leu-Voorlichting verrichten in deze ?oed werk. werkgroep bestemmingsplannen naar onze mening niet in deze opzet lou daarom uit het Comité Milieu- moeten verdwijnen, leze werkgroep zou naar onze ge- ite kunnen worden omgevormd tot aspectgroep voor advies aan uw lege De mogelijkheden om de nota's sneller aan te bieden en de tie-snelheid van uw College te logen kunnen wij niet overzien. Wij en u dit nog eens kritisch te be- n Om er zorg voor te dragen dat laad en met name de raadscommis- voor Ruimtelijke Ordening en shuisvesting op de hoogte blijft van fang van zaken heeft uw College toegezegd, de deelnota's; de gestelde en aanvaarde wijzigingen deze commissie bekend te stellen. STUURGROEP CML Discussie in de werkgroep moet reacties van de burger uitlokken. Reac ties, die via hoorzittingen, krant of in de werkgroep weer besproken kun nen worden Zodra de hoofdzaken zijn geformuleerd kunnen tussentijds tel kens deelbeslissingen worden geno men, die in het besluitvormingspro ces een controlepunt vormen, voordat de eindbeslissing tot stand komt. Op deze wijze kunnen ook de doelstellingen en uitgangspunten van het beleid tus sentijds bijgestuurd worden. Deze vorm zal ook een aanpassing van de bestaande overlegstructuren ver eisen. Zo zal er b.v. een kleine stuur groep gevormd moeten worden bestaan de uit een vertegenwoordiger van B W de raad, het C M L. en een topambte naar. Deze stuurgroep zal een coör dinerende taak moeten hebben tussen B W, de raad, de burgerij, hetC M L. de deskundigen en de ambtenaren. Zij heeft een brievenbusfunctie, verdeelt taken en onderkent tijdig wie moet 'worden ingeschakeld Kortom, vooruit Het CML gaat op de helling. Hier een beeld van één van de vergaderingen van de Stafgroep, die nu al enige tijd is opgehe ven. Om terug te komen als stuur groep CML? nog meer goede bedoelingen in het leven geroepen Er werd veel van verwacht, misschien wel te veel Be houdens de werkgroepen Bestemmings plannen en milieu-edukatie, zien we het CML toch als een doodgeboren kind. De werkgroep Bestemmingsplan nen van het CML is echter ook nog maar moeilijk te herkennen en te erkennen als een waarlijke en we zenlijke vertegenwoordiging uit onze bevolking Met andere woorden, we zijn bepaald nog niet gelukkig met de ze vorm van inspraak Onze ideeën omtrent inspraak gaan meer in de richting van het vooraf houden van hearings en enquetes onder de bevol king. Op deze manier krijg je zoveel mogelijk mensen in een zo'n vroeg mogelijk stadium betrokken bij al lerlei plannen van de gemeente Dit zal de geloofwaardigheid van het gemeentebestuur en het gemeentelijk apparaat zéér ten goede komen. Le ring trekkend uit de fouten die gemaakt zijn bij de oorspronkelijke 2e fase, kunnen nu door openheid, eerlijk- en duidelijkheid veel gevoelens van on behagen en irritatie bij grote groepen van onze bevolking worden voorkomen Misschien kunnen we dan zover komen dat de achterdocht die er leeft bij een deel van de mensen wordt omgebogen tot een begrip vol mededenken. Het enorme potentieel, dat er op allerlei gebied aan mensen in deze gemeente aanwezig is, kan op voornoemde ba sis natuurlijk eerder bij begrips- en besluitvorming betrokken worden „Wanneer U schrijft, dat „de ontwik keling van de 2e fase van het structuur plan plaats vindt langs de lijn van een strak planmatige opzet" en „dat het schema ervan uitgaat dat o.a. de prog- grammafase eind september 1974 zal zijn afgerond" dan wil onze fractie toch wel opmerken, dat aan die planning bepaald niet de hand wordt gehouden aangezien de raad tot op heden 24 ok tober 1974 nog niets gebleken is van die afronding van de programmafase Is die programmafase nu wel of niet op tijd afgerond9 Onze fractie wil thans ingaan op de ontwikkeling van de 2e fase. Zoals reeds eerder door ons werd aangekondigd willen we van Uw college een duide lijke uitspraak omtrent plaats, taak en functie van het Comité Milieuzorg Leusden, in het bijzonder van de Werk groep Bestemmingsplannen van dat Co mité. Onze fractie heeft nogal wat moeite met de tot heden gevolgde gang van zaken. Wij, de raadsleden, voelen ons geheel buiten spel gezet en horen tot op heden nooit iets over de gehele ont wikkeling Terwijl het gevreesde gat tussen de le fase en de aanvang van de 2e fase beangstigend dichtbij komt. Als alles mee zit zullen de laatste in aanbouw zijnde woningwetwoning en nog dit jaar zijn opgeleverd en toegewezen. Er zal daarna nog wel wat in de „duurdere sectoren" wor den gebouwd, maar deze woningen zijn voor de woningzoekenden; met de la gere inkomens niet interessant. Daar zijn ze te duur voor. Dus, maakt onze fractie zich ernstige zorgen over de verdere ontwikkeling van Leusden Met nog een groot aantal woningzoeken den op de lijst heeft de gemeente straks niets meer te verdelen, terwijl naar onze bescheiden mening het gesigna leerde gat minstens 2 jaren zal gaan duren en het aantal woningzoekenden zich in die tijd minstens zal verdub belen. Een aantal zaken in die hele ontwik keling van de 2e fase zijn ons niet erg duidelijk We constateren een soort driehoeksverhouding tussen het col lege het CML en de gemeenteraad, waarbij zich het ongewone verschijn sel voordoet, dat er tussen de part ners eigenlijk helemaal geen verhou ding blijkt te bestaan. Een der part ners, n.l. de gemeenteraad staat bui ten spel en weet van niets Bij de ont knoping van het raadsel zal dat wel de bedrogen echtgenoot blijken te zijn Tussen de twee andere partners be staan wat ambtelijke contacten. Van uit het gemeentehuis worden zo nu en dan wat deelnota's naar de Werkgroep bestemmingsplannen gestuurd De raad merkt hier natuurlijk niets van. De werkgroep bestudeert en bespreekt de ze nota's en stuurt ze met haar ad vies weer terug. Nog steeds merkt de raad niets. De werkgroep merkt echter op haar beurt ook weer niet dat de raad niets merkt. Het college weet wel, dat de raad mets heeft gemerkt, maar doet net alsof de raad helemaal van de toestand op de hoogte is. En daar zitten we dan opgescheept met een levensgroot probleem waar toneel schrijvers likkebaardend naar uitzien. Om weer tot de schrijnende werkelijk heid terug te keren, wat doen we hier nu met z'n allen aan? Het moet toch mogelijk zijn, dat we er met z'n allen uitkomen. Er moet sneller resultaat mogelijk zijn omwille van de volkshuis vesting, omwille van de werkgelegen heid in de bouw en omwille van de dreigende renteverliezen Wat is nu de plaats, taak en functie van het CML in de ontwikkeling van de 2e fase? Voor de goede orde wil len we voorop stellen, dat we grote waardering hebben voor de inzet van de leden van de werkgroep bestem mingsplannen. Maar we hebben wel vragen. En als U, of de andere frac ties de antwoorden weet mag U het zeggen. Er ligt nog een dankbare taak voor het CML: milieuwaakzaam heid. Tot nu toe schromelijk ver waarloosd door deze milieu-in stantie. - Waar ligt, sinds de Stafgroep CML zich zelf heeft opgeheven, de binding van de werkgroepen onder ling? - En waar ligt de binding van de werk groepen met de bevolking? - Zijn die werkgroepen ergens een deskundige afspiegeling of vertegen woordiging van de bevolking? - Weet de werkgroep bestemmings plannen de mening van de gemeente raad omtrent de ontwikkeling van de 2e fase? - Wat zou de reden zijn, dat door veel inwoners van Leusden de werkgroep bestemmingsplannen wordt gezien als een 2e raad of een of andere gemeentelijke commissie? - Zullen straks bij de presentatie van de globale bestemmingsplannen de inwoners van Leusden zeggen: „We gaan er mee accoord want via „on ze" werkgroep hebben wij voldoen de inspraak gehad". Of komen we derom enkele duizenden bezwaar schriften met alle gevolgen van dien? Naar onze mening bestaat de werk groep uit een aantal zeer goedwil lende en hardwerkende individuele in woners van Leusden zonder aanwijs bare achterban van enige betekenis - Maar wat is dan de waarde van de door de werkgroep uitgebrachte ad viezen? Naar onze mening zult U ons wel antwoord kunnen geven op de vraag. - Wanneer zal de nieuwe raad nu eens worden ingelicht over de gang van zaken betreffende de ontwikke ling van de 2e fase? Wat ons betreft zou voorlopig kunnen worden volstaan met het geven van de gewenste informatie in een infor mele raadsvergadering. Maar daarna dient de hele zaak toch wel zo spoe dig mogelijk in de publiciteit te komen CHU De CHU had in haar algemene be schouwing geen passage over het CML. AR/SGP: Bij de behandeling van het onderwerp Ruimtelijke Ordening en 2e fase komt vanzalfsprekend het opgerichte CML ter tafel. Onze fractie wil hier nader op ingaan Het CML heeft voor en na delen. De nadelen zijn dat het niet volgens democratische beginselen ge kozen is, 2e het bereikt met de ge volgde procedure niet alle bevolkings groepen en is aangewezen op de pers zonder de pers te willen disclassifi- ceren. Bekendmaking via een eigen orgaan zou naar ons inzicht een be tere communicatie bevorderen. DE VOORDELEN ZIJN 1. accute toetsing aan de gemeente lijke plannen. 2. Inspraak en invloed per deelplan. 3 bevolking kan via dit orgaan mee spreken, wie dit niet doet mist zijn kans. 4 discussie gedurende de vergade ring met bezoekers op de tribune mogelijk. „De start van het CML was moeilijk. Door alle verschillen stonden we als leden vreemd, onbekend en soms zelfs enigszins achterdochtig tegenover en naast elkaar De uitgroei werd daar door bemoeilijkt en de moeilijkheden waren groot. Kritiek is ons niet be spaard gebleven. Ik wil niet zeggen, dat die kritiek niet juist zou zijn ge weest. Toch is die kritiek en publi citeit door de betrokkenen niet altijd 5 minder kans op bezwaarschriften in kritieke fase. 6 eventuele actiegroepen kunnen reeds hier hun bezwaren kwijt. Onze fractie heeft grote bewonde ring voor de werkgroep Bestem mingsplannen. Qm op basis van vrij willigheid de reeds verschenen deel nota's in een vrij grote frekwentie te behandelen, getuigt van een gro te belangstelling voor de toekomst van Leusden. Oprichting van meer dere werkgroepen is dan ook wen selijk. Of deze werkgroepen onder gebracht moeten worden in het CML is voor onze fractie nog een vraag teken Vervult het CML in deze nog een taak? Of fungeerde het CML meer als brievenbus tussen de werk groepen en het gemeentebestuur? WETHOUDER WAGENAAR Wethouder Wagenaar ging in zijn beantwoording uitgebreid in op de CML- problematiek „Alle frakties hebben vragen ge steld over het CML (behalve de CHU- red.) Dat bewijst, dat het CML toch leeft bij de raad. Wanneer dit niet zou zijn gebeurd, dan zou de mogelijkheid niet uitgesloten zijn geweest, dat het CML als een nachtkaars zou zijn uit gegaan. Daarmee wil ik echter niet zeggen, dat het goed gaat met het CML. Integendeel, het gaat niet goed". De heer Wagenaar komt dan aan de hand van vergelijkingen (een Limburger is geen Groninger, een KVP-er is geen VVD-er etc.) tot de konklusie, dat juist de onderlinge verschillen van karakter, van inzichten, wensen en verlangens het juist zo moeilijk maken om een in stelling als het CML tot een klinkend succes te maken. Het is moeilijk om al die verschillen in het CML onder te brengen. even enthousiast ontvangen of in dank afgenomen. Gelukkig is er in de handel een stelregel, die zegt: „Als ze maar over je praten gaat het goed". En over het CML is gepraat Ondanks alle moeilijkheden en ver schillen hebben we toch drie werkgroe pen kunnen formeren, die als basis kunnen dienen voor een verdere uit bouw. Met de stafgroep van het CML ging het minder goed. Duidelijk is ge bleken, dat op deze wijze niet gewerkt kan worden Besloten werd dan ook om de stafgroep te hergroeperen en daarvoor werd een studiegroep ge vormd Ik zal binnenkort deze studie groep bijeenroepen om te proberen tot een nieuwe werkwijze voor het CML te komen Belangrijk voor mij was de houding van de nieuwe raad Duidelijk is mij gebleken uit de reakties van de raadsfrakties, dat ook de nieuwe raad van Leusden achter het CML wil gaan staan. Er zal echter veel veranderd moeten worden Wanneer wij het in de studiegroep CML eens zijn geworden, zullen wij het voltallige CML opnieuw bijeenroe pen om te proberen tot een goed werk zaam geheel te komen. We moeten doorgaan op de ingeslagen weg en een betere weg proberen te vinden. Het CML moet trachten de brug te slaan tussen al die uitersten die zich in de gemeente Leusden manifesteren. Er zijn verschillende suggesties door de raadsfrakties naar voren gebracht om dat te bewerkstelligen. We moeten met deze voorstellen echter wel voor zichtig zijn. Het CML is ontstaan op initiatief van de bewoners en niet vanuit de raad. Het moet een inspraak van de bewoners blijven en mag niet het predikaat: verlengstuk van de raad, op z'n jas gespeld krijgen. De wijze van verbetering van de struktuur en werkwijze dient in eerste instantie van het CML zelf uit te gaan. Uw suggesties wil ik daarbij graag overbrengen. Ik sta daar achter," aldus de wethouder USDEN - In hun algemene be dwing stelt Progressief Leusden Positief op ten opzichte van de re raadsfrakties en stelt samen- liDg voor met alle andere frak- Dat wil zij onder meer bereiken een frekwent en intens kontakt met iQdere frakties. Deze „omme- zoals de VVD bij monde van er Klunder Nijland deze opstelling 1L. betitelde, werd door alle ande- *kties in positieve zin aanvaard, ïtste instantie was het de heer €fs (lijst 6), die daar dinsdag- 1 op inging en ook namens zijn frak- :'jo instemming betuigde. „Wij Urden graag de ons toegestoken zij het met enige reserve", zei dat nu allemaal zo is gekomen 'de eerst de heer Mandemaker Etsende zin: „Meneer de voor- we zaten altijd bij die eenzame 0st (de raadsfraktie van P.L. zat vorige raadzitting bij de deur- red.) en nu zijn we bijna aan de boe zem van het college gedrukt Dat maakt de zaak wat anders De heer Van Spaendonck beantwoordde de door veel frakties gestelde vraag op de seri euze wijze „De huidige raad is anders van samenstelling In deze raad zien we meer mogelijkheden tot samenwer king. Door de komst van wethouder Wagenaar is de benadering van het college aansprekender, geworden, worden de beleidszaken op een ande re, meer direktere wijze aangepakt. Het is deze ommezwaai in het col- legebeleid en aanpak, die een basis vormt voor samenwerking. Er is meer begrip ontstaan voor eikaars standpunten". In ieder geval hebben we kunnen kon stateren, dat de sfeer tijdens de be grotingsbehandeling van de afgelopen dagen ondanks de uitputtingsslag, die werd gevoerd ontspannender was dan in de afgelopen jaren, zonder dat sprake was van een „tamme vertoning" door H. W. van Brakel -54- Kramerijen van allerlei aard werden door de eigenaars der bootjes met luide stem aangeprezen, zowel in het Engels als in het Maleis en verwisselden na langer of korter marchanderen van ei genaar Aan lange dunnen lijnen behaalden de passagiers hun nieuwe aanwinst, in de vorm van ingelegde dozen, olifantjes, halskettingen, of lederwaren, in een zak of mandje omhoog. Inlandse be dienden, gekleed in keurig witlinnen pakken, de fluwelen tópi, een soort van fez, of de Javaanse- of Madoerese hoofddoek op de blauwzwarte haren, keken onverschillig, beleefd lachend, of medelijdend toe, hangend over de reling van de dienstgang, onder el kaar minder vleiende opmerkingen ma kend, over de zich uitslovende kooplui daar beneden, of de domme Euro peanen aan dek, die zich voor veelgeld allerlei prullen lieten aansmeren. Kleine sleepboten schoten door het water, op zoek naar klanten Een bij zonder groot vrachtschip,, de Siamese Prince, voer net de haven binnen Het helder wit der dekken en talrijke luchtkokers contrasteerde stemmig met het grijsachtig blauw van de scheepsromp, terwijl het vurig rood van het gemeniede onderwater-gedeelte der romp, als een felle gloed af en toe boven de havenoppervlakte uitkwam Een grote witte sleepboot, met twee dekken boven elkaar, voer als een zorg zame begeleider ernaast. „Ik zou er best iets voor voelen, straks eens wat te gaan passagieren, mademoiselle Delarne". zei Edouard, de benen behagelijk uitstrekkend. Met zijn linkerhand wees hij op de witte motorbootjes, die tussen de mailboten af en aan voeren, beladen met passa giers der mailstromers, die voor en kele uren de wal opgingen. Zij keek hem opmerkzaam aan en in haar ogen kwam een ondifinieerbare blik, toen ze hem antwoordde ..Noem mij maar Lucienne. Conventie is toch zo'n afschuwelijke barrière, vooral tussen jonge mensen Hij ging ineens rechtop zitten, haar aankijkend op een wijze, die zij niet kon misverstaan. „Op één voorwaarde!" „En die is?" Hij boog zich een weinig naar haar over, terwijl hij zijn stem liet dalen tot een hese fluistertoon „Dat jij mij Edouard zult blijven noe menLucienne!" „Zult blijven noemen. Edouard?" Zacht en betekenisvol herhaalde zij zijn woorden. En toen zij zag, hoe hij haar gespannen aankeek, liet zij er nogmaals met een lief, nadenkend lach je op volgen, „blijven noemen?" „Ja, Lucienne. Het zou kunnen zijn. dat jij weer eenmaal de „gevierde' bent, de koningin der arena. Mocht jij dan ooit weer eens Edouard Vernier ontdekken tussen de bewonderaars in het circus, wel. dan hoop ik. dat jij mij nog zult willen herkennen". „Als ik ooit weer terug ga. Edouard. als ik ooit weer terug ga. en ik zou je daar onverhoopt ontmoeten... dacht jij dan, dat ik mijn reismakker van de Ophir zou kunnen vergeten „Meen je dat werkelijk, Lucienne?" Ik méén het Edouard. Ik geef je er mijn hand op mon cher garcon „Lucienne Zijn hand omklemde de hare. Even keek luj haar aan, boor de zijn ogen diep in die van haar. Toen boog hij zich snel over de soepele, welgevormde en toch zo gespierde hand, die hij vurig kuste „Merci, ma petite". Op dat ogenblik klonken er voetstappen- Kapitein Van der Decken, thans ge stoken in een smetteloos wit uniform, kwam op hen toe. „En jonge vrienden, kunnen jullie het nogal samen vinden Opgeruimd klonk zijn stem en in zijn ogen blonk iets van een stille voldoening. „Het gemeenschappelijk lot heeft ons dichter bij elkaar gebracht, dan mis schien anders het geval zou zijn ge weest, kapitein", merkte Edouard on deugend op. „Wie weet, wat daar nog van kan komen", klonk het ronde antwoord „Maar wat ik zeggen wilde is dit Lucienne zou graag eens wat gaan win kelen Ik heb gemerkt, dat zij enige inkopen wenste te doen Indien hetzelfde soms ook jou het geval is, Edouard, dan moesten wij maar eens de stad ingaan. Jullie hebben geen van beiden bepaald veel bagage mee aan boord gebracht, zodat een aanvulling van de garderobe wel noodzakelijk zal zijn. Ik zou het wel aardig vinden, indien jullie eens gingen kopen, wat je graag zou willen hebben. Enfin, ik zal wel meegaan, om te adviseren en om alles verder te regelen"

Leusder Krant | 1974 | | pagina 9