Kontaktadres voor zoekgeraakte en gevonden dieren: AMIVEDI Toneelvereniging De Eendracht brengt avondvullend programma op zaterdag 16 en 23 november P.C. Nimmerdor kampioen van Nederland IIEUW VOOR LEUSDEN Schakers van Leusden 2 imponeerden niet BRIDGECLUB LEUSDEN NIET OPGEWASSEN TEGEN DE BARNEVELDSE BRIDGERS Ds. Weernekers te gast bij N.C.V.B. 25ste bezoeker gratis entree Instruktie- avonden voor verkeersbrigadiers Spelavond hobbyklub Lezing over geschiedenis van tafelgerei Kaartavond Politiek café in Leusden Voorlichtingsavond over kern-energie Aanbesteding Burgerlijke stand Gemeente Leusden Nieuwe adressen secretarie-afd. boners wordt verzocht hun trottoirs te vegen VeHoren en gevonden Gemeente Leusden ONDKRDAG 7 NOVEMBER 1974 LEUSDER KRANT li LEUSDEN - Het was wel even zoe- q het adres van mevr. Prast te öden, omdat het in een van onze nieuwe ,jikeo is, waar ik nog geen voet gezet uJl, Toen ik aanbelde wist ik echter :;teeD dat ik goed was, want een dub- xlïoudig geblaf van twee Groenen- jelers verwelkomde me. Hoe weet u daardoor dat u goed -it?" zult u wellicht vragen. Wel, antwoord is heel eenvoudig- mevr. jrist gaat namelijk als kontaktadres jigeren voor al die weggelopen en jonden huisdieren, waarover men Jtjak in de kranten leest. Si veel gesnuffel en geblaf vonden ;e honden me waarschijnlijk wel ac- iptabel en kon mevr. Prast haar ver lui vertellen. COÖRDINATIE Zij zal dit werk gaan doen in samen- nrking met de dierenartsen Nauta en EÉvr. Tijmensen, het dierenasiel en j but least de politie. Het is duide- de bedoeling om op deze manier j'voorkomen dat vertroetelde of ver- nirloosde huisdieren, zwerfdieren wrden. Dit kan alleen maar in samenwerking iel mensen die hun beest kwijtraken, lak weet men de weg niet te vinden a dat te melden. Helaas is het vaak uk laksheid, want niet iedereen die I hond, poes of kanarie aanschaft, iv| waar hij, of zij, aan begint. In slke gevallen komt het dan weieens /Kd uit, als het dier verdwijnt om iar niet te spreken van de mensen fc het moedwillig buiten de deur, of hde auto zetten. Mevr. Prast wil duidelijk gaan wer- üa als coordinatieadres. Het is on gelijk voor haar om beesten op te irinen. MEDEWERKING Om alles zo goed mogelijk te laten «lopen, zijn er mensen nodig, die in KOdgevallen voor opvang willen zorgen. Bet dierenasiel Amersfoort doet in Jtie natuurlijk alles wat ze kan, maar i;oral wat poezen betreft, zijn er wei- u plaatsingsmogelijkheden. Het ge- k(j is dan ook dat er regelmatig liüen afgemaakt worden omdat er geen ihessen voor zijn. ils deze voor 1 of meerdere nachten pÉulier opgenomen worden, wordt I-Doorkomen dat de kat die het i#in het asiel zit een spuitje krijgt. Jr kunnen zich noodgevallen voor doen, waarbij het dier meteen naar het asiel gebracht moet worden. Dit zal heel zelden het geval zijn, maar hiervoor zoekt mevr. Prat iemand die dan bereid is het dier weg te brengen De medewerking van de Leusdense politie is gelukkig heel goed. In an dere (vooral m grotere) gemeentes laat dat nogal eens te wensen over, omdat de desbetreffende agent het er niet van inziet om dit te melden. Als u in Leusden de politie belt, zullen ze dit direkt aan mevr. Prast door geven, zodat men zo snel mogelijk het tehuis weer terug kan vinden. ONVERANTWOORDELIJKE AANSCHAF Bij dit alles is duidelijk dat veel men sen zich huisdieren aanschaffen zon der te beseffen wat het eigenlijk in houdt. Dat kleine poesje van 6 weken is zo schattig en vooral de kinderen zijn er weg van. Kleine poesjes worden echter groot. Als u een kater heeft, gaat hij op stap om zoveel mogelijk nieuwe poesjes te produceren. Als u een poes getroffen heeft, wordt ze van tijd tot tijd, en dat kan elke twee weken zijn, krols, en op een gegeven moment verrast ze u met een nest schattige kleintjes. Als niemand daar iets aan doet, groeit het aantal katten - en daarmee het aantal zwerfkatten - gestadig. Het wordt namelijk steeds moeilijker om goede tehuizen voor de kittens, een goed Nederlands woord hiervoor weet ik niet, te vinden. Dit alles kan voorkomen wordendoor katers te kastereren, ook de poes kan gekastreerd worden, men noemt dit sterilisatie, maar eigenlijk is het ook kastratie. Als iedereen zich hier van bewust was, waren de problemen de wereld uit. Dit alles kost echter geld, uw dier bare centen. Ook kan het beest ziek worden en de dierenarts doet tegen woordig niet alles meer voor niets. Inentingen om uw beest gezond te houden, komen er ook nog bij. Beseft u dit alles wel als u een beest aanschaft Vlooien hebben ze allemaal van tijd tot tijd. Honden b.v. worden loops, als het een teef is. Lastig hoor! De reuen willen steeds maar weer weg om een loopse teef op te sporen Haren: heeft u daar wel eens aangedacht Elke dag weer losse haren. Natuurlijk help borstelen ook een heleboel, maar daar gaat tijd in zitten. Als u met vakantie gaat, moet het dier ondergebracht worden. Dit moet werkelijk tegelijkertijd als de vakantie gepland worden (januari), anders is alles vol. Bovendien kost dat handen vol geld. In deze bovenstaande voor beelden schuilen alle problemen, want wie voorziet deze nu als er zo'n schat tig hondje of poesje te krijgen is WEET WAT U WILT! Denkt u goed na wat u nu eigenlijk precies wilt, informeer dan eerst naar het ras wat u wilt kopen. Het karakter is belangrijker dan het uiterlijk en juist die hond, die u zo schattig vindt, kan wel helemaal niet bij u passen. De folder vertelt u heus de nadelen niet. Hondenboeken zijn er te kust en te keur dus lees die eerst eens even door. Hierdoor zal u er min der vlug toe komen om het beest maar weer van de hand te doen: hon den die van ene den die van de ene naar de andere eigenaar overgaan, zullen nooit op groeien tot zelfbewuste dieren. Boven dien vergeten ze hun eerste baas slechts zelden. Als u dit alles in ogenschouw neemt voordat u een beest aanschaft, en u neemt het dan toch - dan bent u een echte dierenliefhebber. Alleen in zulke gevallen hoort men er ook een aan te schaffen. DIERENBESCHERMING Dat dit alles in samenwerking met de dierenbescherming is is duidelijk Mevr Prat wil nog kontakt opnemen met ,,Amivedi", dit is de landelijke organisatie voor gevonden en zoek geraakte dieren. Vooal in onze gemeente, met een bos als de Treek naast de deur, worden nog wel eens beesten gevonden van verder weg. In elk geval moet u meteen melden als Uw beest zoek is; hetzij bij het Asiel, bij de politie, uw dierenarts of bij mevr. Prast. Deze geven de aanmel dingen aan elkaar door. Als u een beest in uw omgeving ziet lopen dat duidelijk zoek is of er ver waarloosd uitziet, meldt dat dan ook Vaak kunt u het zelf niet te pakken krijgen en dan kunnen anderen het voor u doen. Als u een zwerfpoes enige dagen of langer onderdak verschaft, komen de medische kosten niet op uw rekening maar op die van de dierenbescherming. LEUSDEN - De komende weken zal Qvele huiselijke kringen en ook daar laten gesproken worden over onze ti?en Leusdense Toneelvereniging „Eendracht". De onweerstaanbare reep van het amateurtoneel zal onge peld weer een groot aantal Leusde- üren naar 't Ros Beyaart lokken op 15en 23 november a.s. Eendracht" heeft dan weer eenvolle- £5 avondvullend programma voor ons allen klaarliggen. Om te beginnen zal a 20.00 uur gestart worden met het tódige blijspel van de bekende to- LEUSDEN - In het kader van de Organisatie van de gemeentelijke bosten zullen de navolgende secre tie-afdelingen met ingang van 5 no- Oiber a.s. gehuisvest zijn als hier- Bjis aangegeven. Voorlichting: Dependance Zwarteweg H, Leusden-C. Oaderwijs, Jeugd-, Culturele-, Sport en Personeelszaken: Voormalig ge- ®eentehuis, Burg. de Beaufortweg Leusden-Centrum. LEUSDEN - In de week van maandag 1 lot en met vrijdag 15 november {fzullen de wegen en straten in de jouwde kommen van Achterveld, ^usden-Centrum en Leusden-Zuid van jneentewege worden geveegd. Daarom wordt een ieder aangeraden trottoir (of andere bestrating indien r de woningen geen trottoir aan- 'S is, zials bijvoorbeeld inRossen- t of Rozendaal) voordien te vegen, 1 dan het van het trottoir komende enz. bij het vegen de weg of straat vorden afgevoerd, aldus een mede- van het Bureau Voorlichting ge ënte Leusden. neelschrijver Wim Bisschot ,,Denk je dat het leven over rozen gaat?" Hieraan zal worden meegewerkt door: Peter van Zandbrink als meneer Bro- derière, Alie Tijmensen- van de Berg als He- lene, zijn vrouw, Gerda van de Hengel- Tijmensen als Pauline zijn dochter, Ruud Visser als Fred, de zoon, Diny de Jong als Agathe, de tante, José Visser als Vera, haar dochter, Teuas Valkenburg als oom Danial, Lia Kersten als Oma, Theus Hilhorst als John de huisknecht, Willy Ernsten als Danny het dienst meisje, Toon Tijmensen als Brons de Cana dees, Gerda Hilhorst als Fikky, zijn dochter De regie is weer in handen van de heer N. G. Pieters, die ook het laatste toneel stuk ,,Mag ik u voorstellen. op uitstekende wijze regisseerde. Het is gewoonweg een ideale gele genheid voor drinkers om deze avond bij te wonen, want het Ros Beyaart ligt ook te voet voor nagenoeg iedereen op slechts enkele minuten afstand. En ook al moet u toch met de auto ko men, dan nog kunt u een bijzonder plezierige avond beleven, want de Een dracht" heeft een heel komisch stuk uitgezocht. Het gaat namelijk over de familie Broderière, waarvan de vader de di- rekteur is van de Broderière Soep- fabriek. Maar het leven van deze man gaat beslist niet over rozen. Het gaat slecht met de fabriek en familie en huisgenoten zijn bepaald niet een steun en toeverlaat. Integendeel. Vadertje Lot" heeft voor hem heel wat ellende in petto Denkt u nu niet dat u doffe ellende te zien krijgt, want zo is het helemaal niet. Hoewel het meneer Bro derière knap tegenzit, gaat het anderen juist goed voor de wind Na afloop van dit evenement, welke bestaat uit drie bedrijven (waarvan het laatste uit twee taferelen), nodigt de toneelvereniging u uit om nog wat na te blijven Er is gevarieerde muziek, waarop jong en oud gezellig een dansje kunnen' maken. Bovendien bestaat er de mogelijk heid om eens een praatje te maken met de acteurs en actrices, want het zijn allemaal gewone mensen uit ons midden, die graag en leuk over hun veelzijdige hobby willen en kunnen praten. De toegang bedraagt f4,- per per soon, terwijl leden en donateurs gratis entree verleend zal worden. Dat laat ste is een voorrecht dat iedereen kan krijgen, als u zich nu opgeeft als lid of donateur bij de heer Ferd Kersten, Bohemen 39 te Leusden-C., telefoon 03496-2311 De kaarten zijn nu al verkrijgbaar bij 't Ros Beyaart. .Eendracht" zou „Eendracht" niet zijn als er ook nu weer niet nog eens een extra attractie aan vast zit. Iedere 25ste bezoeker krijgt gratis een entreebiljet. INLICHTINGEN EN OPGAVEN Zoals bekend, kunt u dus met uw opgaven terecht bij mevr. Prast. U kunt beslist geen beesten bij haar kwijt, maar ze zal haar uiterste best doen er zo vlug mogelijk een oplossing voor te vinden In deze krant kunt u elders een lijst van de gevonden en verloren dieren vin den en u zult merken dat er de vreemd ste dieren opstaan, dus niet alleen katten en honden, maar ook een kalkoen, een kalf en een kanarie. Mevr. Prast kunt u bereiken onder tel.nr. 03496-3083. Als het erg dringend is en ze is niet aanwezig kunt u mevr. Hassink bellen, tel 03496-3121. Laten we met z'n allen proberen in onze gemeente dierenleed en dieren- overlast zoveel mogelijk te voorkomen. U weet nu de adressen waar u terecht kunt. Laat het hier niet altijd op aan komen. Ga eerst bij u zelf te rade. AMIVEDI Registratie van Gevonden en Ver miste dieren. Nov. 1974. Gevonden: 19 okt rode kater, halfwas, Leusden-Z. 24 okt, Cavia, (bruin zwart wit), Leus den Z. Gele kanarie, Leusden C. Jonge kalkoen, Leusden C. 4 nov. Grote Bouvier, Leusden-Z. Weggelopen 15 okt Jong grijs katje, Leusden-C. Inlichtingen C.S. Prast-Ravesteijn tel. 03496-3083. LEUSDEN - Geboren: Mario Marinus Gerardus Joseph, z.v. G J. J van Burgsteden en E. G. L. Miltenburg, Jannendorperweg 7; Margaretha, d.v. H. Luth en J Postmus, Duinroos 2, Otto Wilhelmus Antonius, z.v W. W. van den Hengel en A. G. de Ridder, Hessenweg 100, Adriaan Gerrit Johan, z.v. R. van Ooijen en T. Heikamp, Walstro 21; Patrick Jean-Paul, z.v C. J. Geitenbeek en H. E. M. van Dijk, Bruinhorst 10, Jeroen Theo Willem, z.v. J. L. M. Rijnbergen en J. M. J van Bommel, Van Boetzelaer van Oos- terhoutlaan 16; te Amersfoort: Jose- phina Anna Pronk, Amalia van Solms- laan 1, Chnstiaan de Ruig, Pr. Irene- laan 12 Ondertrouwd: te Leusden: Cornells Paul Hoekstra, Eikenlaan 17, Leusden en Louise Maria Snijders, Vlasakker- weg 52a, Amersfoort; Peter Hofmees ter, Wederik 40, Leusden en Josephina Elisabeth Anna Maria Silkens, Wederik 40, Leusden; Johannes HermannusNij- man, Heggerank 10, Leusden en Rosa Agnes Maria Boutens, Heggerank 10, Leusden. Overleden: R. Heimig, Delfzijl, 18 jr.; A. de Bruin, Amersfoort, 76 jr. VERLOREN Geldbedrag van f350,-; bril; mili tair paspoort; sleuteletui met drie sleutels, dameshorloge. GEVONDEN Bankbiljet van f25,-; zwarte dames- paraplu; huissleutels; Parker ballpoint AAN KOMEN VLIEGEN OF LOPEN Gele kanarie, jonge kanarie. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de Rijkspolitie te Leusden-zuid. VERLOREN Te Achterveld verloren een bank biljet van f100,-. LEUSDEN - In overleg met het ge meentebestuur van Leusden zullen de - volwassen - verkeersbrigadiers, die voor een veilige oversteek van onze schoolkinderen zorgdragen, nader door de heer J. van der Schaaf, Rayon- commandatn van de Rijkspolitie te Leusden-centrum worden geihstru- eerd. Die instructie zal plaats vinden tij dens een viertal bijeenkomsten (aan vang 20.00 uur). 4-11-74- openbare basisschool ,,De Wegwijzer" De Biezenkamp; het kruis punt Asschatterweg-Torenakkerweg 11-11-74: Chr. Basisschool „Groen- horst" de Meent, oversteekplaats Noorderinslag Rossenberglaan - Groenhouten-noord 14-11-74: R.K. Basisschool Klim op"; Zonnedauwhof; oversteekplaats Middenweg-Asschatterweg 18-11-74; Ned. Astmafonds Larikslaan, oversteekplaatsen Torenakkerweg-Ar dennen-Rozenhaag; Hamersveldseweg (nabij Centra-winkel); Zwarteweg - Burg De Beaufortweg. LEUSDEN/CENTRUM - Op woens dag 13 november wordt in ,,De Til" voor de leden van de Hobbyclub een gezellige avond gehouden meteenspel- opdrachtrace. De aanvang is 19.00 uur. Toegang alleen voor leden. LEUSDEN - Op 13 november houdt de heer G. Grisèl vandeSola-fabrieken in Zeist voor de afdeling Leusden van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen een lezing over de geschiede nis van het tafelgerei. Onze eetgewoon ten hebben zich in de loop der tijden gewijzigd wat zijn weerslag vond in het gebruikte bestek De lezing worden gehouden in het Hervormd Centrum aan de Asschatter weg te Leusden-Centrum en begint om 8 uur 's avonds. Voor inlichtingen tel 03496-1980 en 03490-18592. LEUSDEN/CENTRUM - In Hotel- Rest. Waterloo aan de Doornseweg vond de bridgeclub Leusden haar Waterloo in een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Barneveldse Bridge- Club. Het was een prettige wedstrijd in een goede sfeeï-. De Barnevelders waren duidelijk sterker en de thuis club kreeg een nogal gevoelige neder laag van 406 tegen 563 matchpunten. Na een welkomstwoord van de heer W C Verhey, de voorzitter van de Leusdense bridgers, gaf wedstrijd leider G. Q M van Rooyen een korte uiteenzetting over de te volgen spel regels Er werd een Mitchell Duplicate gespeeld tussen 9 viertallen van de bei de verenigingen in de drie groepen A, B en C. De gasten bleven aan hun ta- LEUSDEN - Dinsdag 29 oktober ont ving het tweede tiental van de schaak- ver. Leusden het tweede tiental van Overvecht op bezoek. De Leusdenaren konden niet imponeren en verloren de wedstrijd, zij het met het kleinst mo gelijke verschil: 4%-5%. Gedetailleerde uitslag: Leusden 2 - Overvecht 2 J. Mosterd - Th. Philips 1-0 A Wisman - G. Roos 0 - 1 W T. Flentge - B Oei - H. van Egdom - B. Kreeft \/z - J. A v. d. Tang - A. Sneller - A. d. Steeg - H. Drewes - van Dokkum - B. v. d. Enden -fz J. Kuiter - J Broekhuizen -'l Veenendaal - P. Muhring 0 - 1 J. Visser sr. - C. de Vries 1 - 0 totaal: 4%-5% Geen al te best begin dus voor Leus- dens tweede team, maar inde nog lange competitie kan het natuurlijk nog van alles goedmaken. De andere schakers van Leusden gin gen er weer stevig tegenaan in de onderlinge competitie: Groep 1: H. H Struiwig - J. de Jager afg J. v. d Weyden-J.A M.Boemaars 1-0 W. A. H. v. d. Laaken - J. Leydes 0-1 P. W. Kans - J vanSanten 1-0 Groep 3: F Stoorvogel - mevr Graafland 0-1 C. M. Hooyer - hr. Berg 0-1 mevr. Hooyer - J. M Agterberg 0-1 B Uneken - hr. Schouten 0-1 Groep 4: hr Rijnfrank - A. G. M. Rietveld 1-0 hr Kessing - J. Kuyper 1-0 J. A. M. G. v. Velzen-G. J. d. Graaf 0-1 A Grit - P Stevens 0-1 De Leusdense en Barneveldse bridge-spelers en speelsters tij dens de wedstrijd. Foto Janus Visser fels zitten, terwijl de Leusdenaren na iedere ronde een tafel opschoven. De wedstrijdleider heeft zijn handen vol gehad aan de organisatie van dit kaarttreffen. Maar het ging hem uitste kend af. Er werden 6 ronden van 4 spel len gespeeld en na elke ronde kregen de deelnemers een volledig overzicht van de stand van zaken via een keurig bijgehouden scorebord. Zes Barneveldse viertallen gingen met de winst naar huis. Dat waren: De heren Van Ee en de heren De Groot en Minis 64-48 pnt. De heren Van de Broek en Van de Burg en de heren Hielckert 99-26 pnt De dames Van de Burg en Kuik en de dames SanoG en Stettler 52-40 pnt. Echtpaar Van Alfen en de heren Van Manen en Hoogland 60-44 pnt. De heren De Kroon en Kuik en de heren Davelaar en Van Ee 75-29 pnt. Echtpaar De Heer en de heren Van de Broek en de Ruyter 66-39 pnt. Drie Leusdense viertallen boekten winst en wel De heren Dijkgraaf en mevrouw Dek ker en de heer Kroon 77-43 pnt. De heren Beuning en De Jong en echt paar Zevenboom 44-38 pnt. Echtpaar Versluis en echtpaar Smink 59-47 pnt Het Leusdense viertal, bestaande uit het echtpaar Hofman, mevrouw Van Wegen en de heer Molenaar hielden de balans in evenwicht met 39-39 punten De individuele rangschikking werd als volgt: 1 62,87%: heren Van de Broek en Van de Burg (Barneveld); 2. 59,31%. heren Hielckert (B.); 3 5821 echtpaar Smink (Leusden); 4. 57,60%: heren Davelaar en Van Ee B heren De Kroon en Kuik 9 54,53%: echtpaar Hofman (L.); 10 54,29% heren De Groot en Minis (B.). Leusden bracht 36 bridgers aan ta fel, terwijl de BBC met 48 spelers en speelsters naar Waterloo kwam. De overige 12 Barnevelders speelden on der elkaar een aparte Howell. Deze werd gewonnen door het echtpaar Jan sen vóór mevr. Van den Brink en de heer Van de Mheen. LEUSDEN/CENTRUM - De kaart avond van de jeugdbeweging in ,,'t Ros Beyaart" trok weer veel be langstellenden n.l 56 deelnemers en had een bijzonder prettig en sportief verloop. De uitslag werd: Schutjassen: le pr. W. de Ridder 92 pnt., 2e pr. Toon Tijmensen 89 pnt 3e pr. J. v. d. Wolfshaar 88 pnt.; 4e pr. Mevr. v Zandbrink 85 pnt.; 5e pr. H. v. d. Tweel 84 pnt., 6e en 7e pr. G v Egdom en C. v. Daat- selaar 72 pnt.; 8e en 9e pr. Ant. Vrijhoef en Jos Vrijheif 71 pnt., 10e pr A. Smal 69 pnt Klaverjassen: le pr hr Bolt 4805 pnt, 2e pr. G. de Ridder 4696 pnt., 3e pr. W Wernsen 4688 pnt., 4e pr. H Hols 4606 pnt.; 5e. pr. H Barten 4407 pnt.; 6en 7e pr. mej. G. de Ridder en S. de Ridder 4394 pnt. LEUSDEN - Progressief Leusden, een combinatie van PvdA, D'66, PPR en PSP, organiseert vrijdagavond 8 november in restaurant „Nieuw Leus den" te Leusden-Centrum een politiek café, waar de raadsleden Mandemaker, Van Spaendonck en Reichert opening van zaken in de plaatselijke politiek zullen geven. LEUSDEN - Het Interkerkelijk Vre desberaad, afdeling Leusden, organi seert een voorlichtingsavond over kernenergie. De algemene leiding is in handen van drs. W. Boelhouwer. Er wordt een inleiding gegeven door E. Wank, ir. P. Brand en ir. E. J. Tuininga. Vooraf worden 2 korte films vertoond en na de pauze is er gelegenheid voor het stellen van vragen en het houden van een discussie. LEUSDEN/CENTRUM - Maandag 11 november zal ds. J. Weernemers te gast zijn bij de bijeenkomst van de Nederlandse Christen Vrouwenbond. Ds. Weernekers hoopt deze avond het een en ander te vertellen over het onderwerp „Verschillende vormen van geloofsbeleven". Zoals gewoonlijk zal de bijeenkomst gehouden worden in het Kerkelijk Cen trum aan de Asschatterweg en om acht uur beginnen. LEUSDEN - Op 21 oktober werd de uitbreiding van de kleedruimte in het Burgemeester Buimngpark aanbesteed Hoogste inschrijvern: Van Eist daarna volgden: Van Buuren Van de Breemer Bloemendaal Van de Belt Ruitenbeek Hertzinger Jansen Ossendrijver Egmid voor f130.500,- f129 000,- f127 795,- f126.600,- f125.000,- f124 345.- f122.000,- f121.500,- f109.995,- f109 488,- De werkzaamheden zullen worden gegund aan de laagste inschrijver, de fa. Egmid. voor voor voor voor voor voor voor voor voor dames Visser en Witte 57.11% (B); 55,88% (L 55,51%: heren an de Broek en De Ruyter (B.); 54,53%: heren Dijkgraaf (L); LEUSDEN - De pony-equipe van de ponyclub Nimmerdor heeft een uitstekende prestatie geleverd door als nationaal kampioen te eindigen in de nationale veelzijdigheids kampioenschappen voor pony-equipes, die zaterdag 2 november gehouden werden in het Overijsselse Rijssen onder de reglementen van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Landelijke Rijverenigingen en ponyclubs. 15 equipes namen aan deze wedstrijden deel, met als onderdelen dres suur een cross van 2000 meter en een zwaar springparcours. De Nim- merdor-equipe bestaande uit: Dorien Spoel op Bento, Monique Birnie op Sunrise, Katinka Gunn op Robin, en Jan van de Berg op Imonika hebben zich uitstekend geweerd, gezien de ruime voorsprong van 25 punten op nummer 2. Deze prestatie is mede een compliment voor begeleider Geert v. d. Pol die deze jeugdige amazones en ruiters in de laatste weken voor dit kampioenschap voortreffelijk getraind en begeleid heeft. Met 1093,75 punten werden de prestaties van Nimmerdor gehonorerd, 2e plaats Ruurlo met 1068 punten gevolgd door de St. Steffenrijders uit Laren met 1064,75 punten en als vierde de Develruiters uit Ridderkerk met 1060,5 punten.

Leusder Krant | 1974 | | pagina 11