<n Reorganisatie en uitbreiding van de „Singels" itilopen toont eindelijk met kat en buis-spel haar ware bedoelingen ÏV. f? VI LEUSDENSE CLUBS MET VERLIES GESTART Nieuw bestuur afd. gymnastiek WL0S Impala SPECIALE JEUGD- AV0ND RODA JUDOCLUB LEUSDEN HEEFT 40 LEDEN Ruitervereniging kreeg rekreatieve afdeling X. -r r Roda'46 s.v. Achterveld GeVuEem-competitie 3ERDAG 7 NOVEMBER 1974 LEUSDER KRANT ioda '46 heeft het chieten verteerd ;USDEN - Het moet voor trainer zo zachtjes aan een nachtmer- forden. Zijn jongens hebben prak- Iiedere week het beste van het spel, oak het meest in de aanval, maar pnten komen er niet. De Roda Irhoede kan nooit een doelpunt j zich krijgen, want dan wordt er ital verloren. Dit is de bijna trieste van zaken, want de Roda-voor- Isen, komen niet tot scoren, er j niet geschoten en dat is hetgeen aen in een voorhoede zo brood- (heeft. a had vanaf het begin een licht jicht en bouwde de aanvallen wel aardig op. Maar als men eenmaal bij de 16 meterlijn is aangeland, raakt men vaak het hoofd kwijt. Ook nu weer. of men wilde de bal er in leggen of men bleef te lang doorbreien, zodat de PVC-achterhoede zich weer tijdig kon herstellen. Uit de wedstrijd Roda '46 - P.V.C. Wil Snoek omspeelt twee tegenstanders, maar zal evenals zijn medespelers weinig resul taat boeken. ,-v. V—, Ér£S!...v k De gebroeders Van de Water deden hun uiterste best om met snelle rushes een doelpunt te forceren, maar daar er te weinig medespelers meekwamen, stonden zij vaak voor een overmacht. De linkervleugelspeler J. de Smalen bleef deze wedstrijd onder de maat, hetgeen duidelijk een rem in de aanval betekende. De Roda-achterhoede gaf geen kansen weg en wat op het Roda doel kwam, werd bekwaam door doelman G. Osna- brugge verwerkt. De minuten ver streken en de kansen die de Roda- voorwaartsen kregen werden met een ontstellende regelmaat om zeep gehol pen. De rust kwam dan ook met de be roemde bril. 0-0. Na de thee begon de Roda-achter hoede meer te stuwen en het was di- rekt gevaarlijk voor de PVC-veste. Maar de kansen werden weer zeer slecht afgewerkt Vooral in de tweede periode was het verdediger G Hoogland, zoals gewoonlijk zeeraktief, die de Roda aanval goed ondersteunde, maar zijn voorzetten werden niet goed behandeld of liepen achter. Verder dan enkele slappe schoten van W. Snoek en gebr. v. d. Water kwam Roda niet. De PVC-ers zaten echter ook niet stil en het was vooral de nummer 14 die gevaar in de aanval der gasten bracht, maar gelukkig voor Roda bleef de verdediging op zijn hoede en wist iedere poging tot een PVC-doelpunt in de kiem te smoren Zo verstreek de tijd en het Roda legioen werd zo lang zamerhand wanhopig, maat niets hielp en toen de scheidsrechter inrukken Uit de wedstrijd Roda '46 - P.V.C. De doelman van P.V.C. stompt de bal weg, waartegen Gert v. d. Water niet op kan. Foto Janus Visser blies was men nog even ver als bij het begin 0-0. De zaterdag-mannen, kwamen weer niet in de wei De strijd die men moest spelen was door lichtelijke waterover last op het voetbalveld afgelast. Hope lijk volgende week zaterdag beter. wen, waar Antilopen zeker niet zo ge makkelijk zal kunnen uithalen. Met dezelfde inzet moet ook deze wedstrijd in winst worden omgezet. De wedstrijd wordt echter niet op een grasveld gespeeld en 't is maar te hopen dat dit geen beletsel voor de ploeg betekent. ANTILOPEN 1 - MIA 1 12-3 ÉUSDEN - In uitwedstrijd tegen Mia Teerste veldwedstrijd van dit sei- i kon Antilopen pas in de 2de |t toeslaan. De ploeg die ondanks uede voorbereiding dit jaar nog niet fee goed op elkaar te zijn inge- lld, kon toen slechts door veel fee individuele talenten de volle (pakken. Antilopen van deze keer was fer een heel ander Antilopen ove- wel met dezelfde spelers en sisters. In een streekderby spelen liltijd veel meer factoren een rol, Ir.oor Mia dit keer de rekening fesenteerd kreeg en volkomen in d werd gehakt, litilopen bewees dat Mia eens zijn piige krachten de kans moet gaan en dat men nu eenmaal niet li kan 'handhaven met een veel te f Ploeg. iditioneel was Mia nergens, vooral (üraes vormen een zwakke schakel ■let geheel, daarbij komt dat een I Een spelmoment uit de wed- pljd K.C. Antilopen - MIA. Foto Janus Visser aantal spelers van Mia ook nog niet bereid zijn te korfballen, daarvoor lo pen er teveel houthakkers in. Henk de Jager kreeg de onplezierige re kening van 4 doelpunten tegen zich aan geboden. Zijn tegenstander Rudi Lith bewees met zijn jeugdig enthousiasme dat een tegenstander alleen te ver slaan is met surplus aan conditie, gebundeld met inzet en korfbaltechniek en taktiek, zijn tegenstander die het hoofdzakelijk van hardheid en gemeen heid moet hebben, heeft in ieder ge val iets te overdenken voor het week end meegekregen. Reeds in de eer ste minuut kwam Fraukje Geutjes met een doorloopbal gemakkelijk langs haar tegenstandster, goed aangeven van aanvoerster Mauke Costa betekende 1-0. Nog geen tien minuten later maakte Harne Brack gebruik van het verdedi gen door 2 man, terwijl Gert Nieu- wenhuis volkomen vrij stond. Gerou tineerd sleepte hij hiermee een straf- worp in de wacht. Gert Nieuwenhuis zette deze strafworp beheerst in een doelpunt om 2-0. Antilopen bleef veel sterker en bleef met zeer goed korfbal doorgaan Uit een slim genomen vrije bal van Theo van Duinkerken kon Jeanet van de Lagemaat volkomen vrij voor de korf haar slapende tegenstandster in de lu- leggen 3-0. Even later werd met groot ren gejuich van afstand haarzuiverdoor Rob Geutjes 4-0 in de korf gedepo neerd. De 3de aanval maakte korte metten met de Mia verdediging. Rudi Lith die Henk de Jager keu rig van de korf weglokte, kwam met een geweldige doorloopbal voorafge gaan door de nodige schijnbewegingen schitterend langs zijn tegenstander 5-0. Nog geen 5 minuten later zette hij zijn tegenstander 2 x achtereen op het ver keerde been en vakkundig deponeer de Rudi Lith nummer 6 in de korf 6-0. Een onverwachte weelde. Antilopen speelde een gewonnen wedstrijd, de laatste 10 minuten werden de touw tjes wat gevierd, terwijl men de stand gemakkelijk kon vasthouden. Met deze 6-0 brak de rust aan. Na de rust hetzelfde spelbeeld al was het gro te fanatisme er een beetje uit. Mia probeerde uit alle standen te schieten, om toch nog een beetje de eer te red den. Door een fout in de Antilopen verdediging kon Mia eindelijk 6-1 sco ren. Mauke Costa die haar gebrek aan snelheid zeer goed opvangt met haar grote routine, kwam op de vierkante meter notabene langs haar tegen stander, die middelen moest gebrui ken die niet geoorloofd zijn in het korfbalspel De toegewezen strafworp werd feil loos benut door Gert Nieuwenhuis 7-1. Uit het onttrekken van een tegenstan der, kon Mia op 7-2 komen. Toen begon de lantaarn van Antilo pen weer op rood te staan en ging men met veel enthousiasme er tegen aan. Uit een onhoorbaar schot van af stand, maakte Theo van Duinkerken 8-2. Rudi Lith, die aanvallend een schit terende partij vertolkte had voor de zoveelste maal zijn tegenstander te grazen, ook bij deze doorloopbal werd weer aan de noodrem getrokken, de strafworp die hieruit resulteerde was voor dezelfde speler een koud kunst je. 9-2. Nog geen 5 minuten later creëerde hij een identieke situatie, ook hier was weer een strafworp het gevolg 10-2. Fraukje Geutjes maakte dankbaar gebruik van de zoveelste verdedigings- fout van Mia en onderhands kon zij het 11e doelpunt in korf laten glijden 11-2 Gert Nieuwenhuis zette zijn schijnbeweging goed door, kreeg ach terover van Mauke Costa de bal haar- zuiver toegespeeld, maar ook deze doorloop bleef smoren in een over treding. Met strafworpen heeft hij eigenlijk weinig moeite en dit betekende 12-2. Vlak voor tijd kon Mia door een blunder van de scheidsrechter op 12-3 komen Antilopen geloofde het wel en had uiteraard geen zin om te protes teren. Voor de wedstrijd had niemand deze uitslag verwacht, maar ja Mia schreef dit zelf al in de Present, Antilopen gold als de grote favoriet, maar Mia zou zich niet zomaar gewonnen geven Nou van deze tegenstand is weinig gebleken en Antilopen heeft zich heer lijk kunnen uitleven. Volgende week wacht de laatste wedstrijd van de eerste helft van de veldcompetitie tegen Meeu- Afdeling pupillen: Roda 1 - APWC 1 Spakenburg 1 - Roda 2 Roda 3 - Spakenburg 3 Hoogland 4 - Roda 4 Roda 5 - Soest 6 Roda 6 - Hoogland 5 Soest lb - Roda lb Quick 2b - Roda 2b Roda 3b - Scherpenzeel 2b IJsselmeervogels 4b - Roda 4b Roda 5b - SEC 4b Roda 6 - Roda 7 Junioren: Roda A - Hoevelaken Ijsselmeervogels - Roda B Roda C - Hoogland Adspiranten: Roda a - SO Soest Roda b - IJsselmeervogels HVC - Roda d VVZ A - Roda e SEC - Roda g Programma 9 november: Roda 1 - Hoogland 1 VVZ 1 - Roda 2 Roda 3 - Soest 4 VOP 1 - Roda 4 Spakenburg 4 - Roda 5 Scherpenzeel 3 - Roda 6 Roda lb - APWC lb Roda 2b - Hees lb IJsselmeervogels 3b 5-2 4-1 1-2 3-3 0-0 0-6 1-3 0-4 8-1 5-0 0-0 4-0 0-0 4-0 7-0 1-2 5-1 3-0 16-0 0-3 LEUSDEN - Zaterdagavond, 16 no vember zal men in het Roda clubhuis een speciale jeugdavond organiseren. Het is een besloten avond, hetgeen in houdt dat er uitsluitend Roda-leden toe gang hebben En zolang er plaats is, kunnen ook oudere leden met hun da mes aanwezig zijn. Die avond zal de firma Jensma (ra- dio-tv) geheel belangeloos 2 video recorders plaatsen waarop wereld kampioenschap voetbalflitsen en wed strijden, onder andere Nederland - Bra zilië, Nederland-Argentinie. Tot slot een film met alle Nederlandse doel punten, gescoord tijdens het wereld kampioenschap. De aanvang van deze besloten avond is kwart over zeven(7.15)en men wordt verzocht op tijd aanwezig te zijn. LEUSDEN - Zoals vorige week al bericht werd, heeft Leusden sinds 29 oktober een judoclub. Sportschool Boersma uit Amersfoort heeft na her haaldelijk verzoek een judo-afdeling gevestigd in Leusden. Er hebben zich al 40 nieuwe leden gemeld en het plan is om de club uit te breiden met de za terdagmorgen. De leiding is in handen van de beide leraren van de Amersfoortse sport school, de heren Ronald Huffenreuter en Huib Boersma. Huib Boersma werd in 1969 Europees jeugdkampioen. Ronald Huffenreuter beoefent reeds 15 jaar de judosport en is sinds 2 jaar leraar aan de sportschool. LEUSDEN-CENTRUM - In de afge lopen week is de GeVuEem-biljart- competitie weer begonnen Ditmaal voor de 10e keer. Beide Leusdense clubs leden met het kleinst moge lijke verschil een nederlaag De Kla- veet thuisspelend tegen het sterke Amersfoortse Onder de Linden en De Roskam uit tegen Sport (Soester- berg). Verrassend goed kwam het Barneveldse team van De Zwaan voor de dag. Verleden jaar eindigden de Roda '46 heeft 500ste lid LEUSDEN - Toen de enthousiaste lingen op 15 september 1946 in het voormalige café Van de Pol bijeen wa ren om de huidige voetbalvereniging Roda '46 op te richten, had geen van de oprichters het idee, dat men nog eens het 500e lid zou begroeten. Maar het laatste wat men wel gedacht zou hebben is, dat dit lid een vrouwelijke persoon zou zijn. Voor de wedstrijd van Roda-PVC vond de huldiging plaats van het 500e lid, Ida van de Bremer. Uit handen van Roda's praeses J v. d. Berg mocht zij een prachtige bos bloemen en een fraaie Roda-sporttas ontvangen. Het bestuur van Roda was over het bereiken van deze mijlpaal bijzonder verheugd, maar de keerzijde van de medaille is, dat men met een zeke re beklemming de sterke vermeerde ring van het aantal beoefenaars gade slaat. Het 500e lid is slechts een moment opname, er komen nog steeds jeug dige personen zich melden om ook mee te doen Er zijn nog vele idealisten in de vereniging die zich wekelijks geheel belangeloos inzetten. Naast de da gelijkse beslommeringen, offeren deze mensen zeer veel vrije tijd op aan het verenigingsbelang en daardoor kan men het bij Roda'46 nog steeds klaren, aldus de heer J. v. d. Berg Roda's eerste mau^vervolgde verder ,,Maar dat wil nog niet zeggen, dat er geen problemen zijn. Het grootste pro bleem is, te kort aan kleedgelegenhe den en speelvelden. Roda'46 heeft 36 elftallen en slechts 3 velden, dat is 12 elftallen per veld Natuurlijk blijkt deze nood ook uit de zojuist uitge brachte sportnota, waar men ruim zes jaar op heeft moeten wachten, men begrijpt natuurlijk wel, dat Leusdens vroede vaderen ook nog iets anders aan het hoofd hebben dan sportvelden". Maar stelt u zich eens voor, dat de ge plande uitbreiding ook nog op zich laat wachten. Dat zou voor de club bestuurders een onvoorstelbare ramp betekenen, maar de grootste klap zou men daardoor toedienen aan de toe komst van Leusden, namelijk de jeugd. Men pleit dan ook voor een snelle verwezenlijking van de geplande uit breiding. Wellicht kan men dan binnen afzienbare tijd het 1000e Roda-lid be groeten. Als 500ste lid van Roda '46 werd voetbalster Ida v. d. Bre mer in de bloemetjes gezet door voorzitter Jan v. d. Berg. Tevens kreeg zij een prachtige sport tas aangeboden met deklupnaam. Foto Janus Visser Barnevelders op de voorlaatste plaats. Nu begonnen ze met een overwinning op de titelhouders, Eibergen uit Amers foort. De uitslagen waren: Sport - De Roskam 6-4 De Zwaan - Eibergen De Klaveet - Onder de Linden Programma deze week: Onder de Linden - De Zwaan De Faam - Sport Eibergen - De Klaveet. 6-4 4-6 12.00 uur 13.00 uur 12.00 uur 12.00 uur 12.00 uur 12.00 uur 11.00 uur 11.00 uur Roda 3b 11.00 uur Soest 6b - Roda 5b 12.00 uur Roda 4b - Achterveld 3b 11.00 uur Junioren: Cobu Boys - Roda A vertrek 12.30 uur Roda B - Hoevelaken uitgesteld VVZ A - Roda C vertrek 14.30 uur Adspiranten: Roda a - SEC uitgesteld Roda b vrij Roda c vrij Roda d - VVZA uitgesteld IJsselmeervogels - Roda e vertrek 12.15 uui De Glind - Roda f vertrek 13 15 uu SO Soest - Roda g vertrek 13.30 ui' Roda h vrij Senioren zondag: Roda 1 - PVC 1 Afdeling dames: Roda - Limvio Afdeling zaterdag: Posthoorn 2 - Roda 2 Unicum - Roda 3 Roda 4 - SO VA Programma 10 november: Roda 2 - HVC 2 12.00 uur Roda 3 - Hoogland 3 12.00 uur Amersf Boys 5 - Roda 4 11.30 uur Lelystad 4 - Roda 5 12.00 uur Amersf. Boys 8 - Roda 6 14.30 uur Afdeling dames: Scherpenzeel - Roda 13.00 uur Roda 1 - CDN 14.45 uur Roda 2 - EFC 14 45 uur Roda 3 - Scherpenzeel 12.45 uur Hoevelaken - Roda 4 12.45 uur Roda 5 - Woudenberg 12.45 uur o-o 2-1 0-4 1-1 1-3 LEUSDEN/CENTRUM - Burgemees ter A. H. v. d. Post opende op 26 september 1972 het ruitercentrum De Klaveet aan de Postweg in Leusden. Uit de kringen van de wat meer ge vorderde leerlingen werd in januari 1973 vol enthousiasme de ruitersport- vereniging De Singels opgericht. Men zou gaan meedoen aan dressuur-con- coursen en het bruiste van allerhande activiteiten. Van al die mooie plannen kwam evenwel weinig terecht. Het enthou siasme verminderde en verdween wel dra bijna geheel. Men kwam wel trouw op de lessen en na afloop daarvan was het aan de bar ook bijzonder gezellig, maar het geheel gaf on voldoende bevrediging Zo groeide men langzamerhand naar de gedach te om alles eens netjes op een rijtje te zetten en opnieuw te beginnen. Op 30 oktober jl. was het zo ver. In De Klaveet kwamen 20 ruiters en ama zones bijeen en bespraken niet al leen de moeilijkheden, maar beke ken ook de mogelijkheden. Besloten werd om de concours-af deling uit te breiden met een sectie van recreatieve ruiters Uit de ge sprekken bleek, dat hiervoor in Leus den en omgeving veel belangstelling bestaat Enerzijds betekent dit een zeer welkome uitbreiding van de ontspanningsmogelijkheden voor de be staande leden, terwijl men hierin an derzijds grote kansen ziet, vooral wat betreft de opvang van de jeugd Drie doelstellingen houdt de nieuwe afdeling voor ogen: het organiseren van gezamenlijke tochten in de daar toe wel zeer geschikte omgeving; het bijbrengen van theoretische en prakti sche kennis en het bevorderen van liefde en zorg voor het dier in het al gemeen en het paard in het bijzonder In verband met de reorganisatie van de vereniging werd een nieuw be stuur gekozen, bestaande uit de heren B J Andriessen (voorzitter), H. van Veen (vice-voorzitter) en secretaris/ penningmeester F Verkerk (Walter van Amersfoortsestraat 59, Achter veld), alsmede mevr. G. van Eijden en mej A. Stalenhoef. De bedoeling van De Singels is het populariseren van de ruitersport. De kosten van het lidmaatschap wil men daarom zo laag mogelijk houden. Wat dat precies inhoudt wordt binnenkort duidelijk gemaakt. Er wordt nog druk over beraadslaagd. ais u belangstelling mocht hebben voor deze vorm van de ruitersport, zou u eens kunnen bellen naar De Klaveet, domicilie van De Singels. ACHTERVELD - De uitslagen van 3 november NSC 1 - Achterveld 1 afg. KVVA 3 - Achterveld 2 1-1 Kieviten 2 - Achterveld 3 2-3 Achterveld 4 - Veensche Boys 0-2 Damesvoetbal: Argon - Achterveld 1-4 Het programma voor zondag 10 no vember: Achterveld 1 - Veensche b. 1 14.30 u. Achterveld 2 - Baarn 2 12.00 u. Achterveld 3 - NSC 2 14.30 u. Hoogland 5 - Achterveld 4 14 30 u. Achterveld 5 - Amsvorde 5 14.30 u. Damesvoetbal: Achterveld - Unitas Het jeugdprogramma voor zaterdag 9 november Achterveld A - VVZA A 15.30 u. KVVA D - Achterveld B 15 30 u. Barneveld a - Achterveld a 14.30 u IJsselmeerv. d - Achterveld b 13.00 u. Achterveld c - Barneveld b 14 00 u Pupillen van 10 tot 12 jaar: Achterveld 4 - IJsselmeerv. 1 12.00 u Achterveld 2 - Spakenburg 2 12.00 u. Scherpenzeel 2 - Achterveld 3 13.00 u. Pupillen van 8 tot 10 jaar: VVZ '49 - Achterveld 1 13 00 u. Achterveld 2 - Soest 13.00 u. Roda 4 - Achterveld 3 11.00 u LEUSDEN - Op 23 oktober 1974 hield de V.v.L.O.S. Impala, afdeling Gymnastiek een buitengewone leden vergadering in het restaurant van de Sporthal De Meent in Groenhouten. Op deze vergadering werd nl. een ei gen bestuur voor de afdeling gymnas tiek gekozen. Dit nieuwe bestuur luidt als volgt: Voorzitter: René Kuilboer, Grifthorst 9, Leusden, tel. 1880. 2e voorzitter: Wil Dercksen, Grift horst 8, Leusden tel. 2057. Sekretaresse: Yvonne Westerveld, Krakhorst 8, Leusden, tel. 2135. 2e sekretaresse: Tessa Hilwig, Grift horst 6, Leusden, tel 1962. Penningmeester: Jan Boschloo, Wil genlaan 76, Leusden, tel. 2480. 2e penningmeester Pauli Kuilboer, Grifthorst 9, Leusden, tel. 1880. Algemeen assistente Paula Groenen dijk, Elatinehof 18, Leusden, tel 3186 (1247). Voorzitter T.C Ed Raayen, Wilgen laan 80, Leusden, tel 1785 KLEUTERGYMNASTIEK IMPALA Op de onderstaande uren is er nog plaats voor uw kleuter op gymnastiek: Lijsterbeslaan: vrijdag van 4.00-4.45 uur en 4.45-5.30 uur. Groenhouten woensdag van 1 30-2.15 uur; 2.15-3.00 uur. Leusden Zuid woensdag van 4.00- 4.45 uur en 4.45-5.30 uur

Leusder Krant | 1974 | | pagina 13