Na samengaan Hervormden en Gereformeerden was verbouwing noodzakelijk Grote aktie onder de gemeenteleden: „Wat doet u met uw talent f 1250.- uitgedeeld St. Nicolaas komt zaterdag 16 november in Leusden/C. Wijziging zuigelingenbureau Oud papier aktie tb.v. kerkcentrum WOEGSTROOK RNHEMSEWEG (TIJDELIJK?) ERDWENEN AGENDA EMEENTE LEUSDEN DONDERDAG 7 NOVEMBER 1974 leusder krant Kerkelijk Centrum wordt uitgebreid LEUSDEN/CENTRUM - Het gebouw J0 de Asschatterweg wat we tot nog ij* kenden als Hervormd Centrum, til uitgebreid worden. Doordat de Her- itrmde en Gereformeerde Gemeenten juuenwerken spreekt men nu liever Kerkelijk Centrum. Tot nu toe is er weinig bekendheid 0 deze verbouwing gegeven, omdat Ue keer nog wijzigingen aangebracht |ferden. Natuurlijk was de algemene «et wel bij de gemeente bekend, jjir nu is alles rond, de bouwver- p-mng is er. Men streeft ernaar om idecember met de bouw te beginnen, jijrals alle besluiten vlug doorkomen er geen enkel bezwaar om b.v. II dagen eerder de schop in de grond gietten. De gemeente is inmiddels al wel li vriendelijk geweest, hekken om het jstterrein te plaatsen. SAMENWERKING Dat het Kerkelijk Centrum uit haar i^gen groeide, komt voornamelijk vor de samenwerking van Hervormden 'a Gereformeerden. Landelijk wordt ieie tendens ook steeds sterker, maar 3 onze gemeente is hier al lange Èid sprake van. Veel Gereformeerden pr?en liever hier naar de kerk dan ^oorbeeld in Amersfoort. Deze samenwerking heeft natuurlijk voordelen. Samen iets bouwen is flancieel uiteraard veel voordeliger. Daar komt bij dat er er geen ruimte ede plannen voor kerkbouw is inge ramd. Jaren geleden was er sprake j dat er voor het nu bestaande ge- ;cqw een kerk zou komen; nu ligt ar echter de Asschatterweg. Een Gereformeerde kerk zou dus in de 1ste ï<e helemaal een onmogelijkheid zijn. DE UITBREIDING Door het samengaan van de twee i-rken, zal de uitbreiding nu groter Brden. De totale kosten zijn beraamd :p(380.000,-. Als de kerk die vroeger epland was, gebouwd zou zijn, zou 'm een subsidie van circa f76.000,- I-kregen hebben. Nu is het een dubbeltje op z'n kant of deze subsidie er komt. hangt er namelijk van af of men het ii een uitbreiding of verbouwing ziet ;.1 wil zien). Men zal bij dit Kerkelijk Centrum )aeter naar achteren aanbouwen. Het jbrgisch gedeelte zal achteraan ko- m, zodat de zaak dus omgekeerd vordt. Natuurlijk is er rekening gehou- tèmet de omwonenden in verband met fduidshinder en privacy. Er zit nog een 21 meter brede fr:ok tussen de dichtstbijzijnde hui- i B, terwijl ook een groenwal aanwe- GIS. grote zaal zal er 230 plaatsen bij h?n. Hierdoor wordt de ruimte wel t.7groot, zodat het ook visueel af telbaar zal worden. Vooral voor klei- iff? bijeenkomsten (trouwerij etc.) is kt prettig. Er zal een behoorlijke keuken bij - aen en de hal zal veel groter wor- waardoor een behoorlijke gar- ferobe mogelijk is. GEMEENSCHAPSCENTRUM Het nieuwe Kerkelijk Centrum zal ter zeker niet alleen voor kerkelijke teleinden gebruikt worden. Men wil echt een gemeenschapscentrum van aken. Buiten het feit, dat het zonde Hl zijn zo'n complex vaak leeg te la- staan, is dat natuurlijk ook finan- ieel onaanvaardbaar. Men heeft arom twee vergaderzalen erbij ge- reeerd, die onderling verbonden zijn. Als deze twee en de bestaande dus lie open staan, krijgt men een grote Maquette van het nieuwe (ver bouwde) Hervormd Centrum. ruimte die b.v. geschikt zou zijn voor recepties e.d. DE BUITENKANT Het is jammer dat de mooiste kant eigenlijk de achterkant zal zijn. Hier heeft men een harmonica-effekt verkre gen wat met name voor de lichtinval prettig is. De gemeenteleden kijken namelijk naar die kant toe, en met een groot raam zou dat erg vermoeiend zijn. De zaal krijgt ook een bepaald karak ter, want het dak wordt omhoog ge bouwd, zoals op de foto duidelijk te zien is. Ook komt er een klokkestoel deze gegoten gaat worden is nog niet precies duidelijk. DE FINANCIEN Wat betreft het verkrijgen van de no dige financien is men op een orgineel idee gekomen. Het is namelijk zo dat bij het voeren van akties, het werk altijd op de zelfde mensen neerkomt. Deze keer wil men iedereen mee laten werken en hiervoor is men teruggevallen op de gelijkenis van de talenten. Velen van u zullen dit bijbelverhaal wel kennen. LEUSDEN Artsen: Voor de praktijken van de art sen Boersema, Den Toom, Binkhorst en Lantink, zal het aanstaande weekend waarnemen: dr. Binkhorst, Gironde 1, Leusden-centrum, tel 03496-2667 Spreekuren, zaterdag- en zondagmid dag 14.00 uur. Aanvragen voor visi tes gaarne voor 10.00 uur 's och tends. De dienst geldt van vrijdag 18.00 tot maandagmorgen 8.00 uur. Wijkverpleging: De wijkverpleging wordt waargenomen door: zr Laudy, Burg. de Beaufortweg 4, Leusden- centrum, tel. 03496-1271. Apotheek: Openingstijden apotheek Leusden maandag tot en met vrijdag van 8.30-18 00 uur In de weeken den waarin de artsen Binkhorst en Lantink dienst hebben, zaterdag en zondag van 14.00-14.30 uur en van 17.30-18 00 uur. Wanneer de art sen Boersema en Den Toom dienst hebben is de apotheek zaterdags en zondags gesloten. Dierenartsen: Voor kleine huisdieren dr. Tijmensen, van Oosterhoutlaan 40, Leusden-zuid, telefoon 03490- 10761 Voor de dependance Henegouwen 11, Leusden-centrum van de dierenart senpraktijk Amersfoort is de dienst doende dierenarts te bereiken onder telefoonnumeer 03490-21827. Sociale dienstverlening: Groene Kruis: De Roo van Alder- wereltlaan 13, tel, 03490-15818. Kraamcentrum: Spreekuur. Leusden- zuid in het Groene Kruisgebouw ie dere le dinsdag van de maand van 14 00-14.30 uur. Leusden-centrurn iedere 2e woens dag van de maand van 14.00-14 30 uur. Inlichtingen: zr. Laudy, tel. 03496- 2081 of zr. Van Kalkert, tel. 03490- 15818. Prot. sociaal centrum te Amersfoort: tel. 03490-10441 Maatschappelijk werk, gezinsverzorging en bejaar denhulp Spreekuur: iedere woensdag in Leus den-zuid in 't Trefpunt, tel. 03490- 13040. Afd. gezinsverzorging en be jaardenhulp van 9.00 tot 9.30 uur. Afd. Maatschappelijk werk van 9.30 tot 10.00 uur Leusden-centrum in het Hervormd Centrum, Asschatter weg: afd gezinsverzorging en be jaardenhulp van 9.45 tot 10.15 uur Afd. Maatschappelijk werk van 10.30 tot 11 00 uur Informatie-adres mevr. J. M. Snijder-Huisman, Wil lem de Zwijgerlaan 4 te Leusden- zuid, telefoon 03490-10294 „Moeders voor Moeders": Voor Ach terveld, Leusden-centrum en Leus- den-zuid: mevr. Rozendaal-Doucet, D. van Weedestraat 4, Achterveld, tpl 03425-1853. LEUSDEN - Met ingang van 1 novem ber wordt het zuigelingenbureau van dokter J. C den Toom in het Groene Kruisgebouw gewijzigd Het is nu iedere 3e dinsdag van de maand van 14.00 tot 15.00 uur. Het eerste zuigelingenbureau is dins dag 19 november tijdens de bovenge noemde uren en dat is echt niet om te concurre ren met de Parochiekerk maar dood gewoon omdat het luiden van de klok een bepaalde sfeer geeft die veel ge meenteleden op prijs stellen. Ook zal men aan de patio het een en ander gaan doen. In wat voor 'n vorm Welnu de beide kerken hebben zondag hun gemeenteleden ook een talent ge geven en wel in de vorm van f 1,-, die met een oorkonde werd overhandigd. Natuurlijk is dit een vrij grote inves tering van deze kerken (1250,-), men had het ook op de bank kunnen laten staan waar het zijn rente opgebracht had, maar het is aan de gemeenteleden toevertrouwd. Aan hen dus „wat ze er mee doen" Het is echt niet de bedoeling dat er enkel giften binnenkomen. Men ver wacht aktiviteiten van de kerkleden, maar ook wel van met-kerkelijken die sympathie voor zo'n aktie kunnen op brengen. Op de oorkonde staan diverse sug gesties vermeld, waarbij men bij even tuele aktiviteiten altijd een beroep kan doen op de bouwfondscommissie be staande uit: J van Berkel, tel. 2522; D. Plantinga, tel. 2843; C. Snijder, tel. 03490-33812; J. Koelstra, tel 2933, D. Tigchelaar, tel. 3086; D de Vries, tel. 1214. LEUSDEN - Zaterdagmorgen 9 no vember houden de Gereformeerde Kerk en de Hervormde Gemeente gezamen lijk een huis-aan-huis-oud-papier-ak- tie De opbrengst van deze aktie zal gebruikt worden voor de uitbreiding van het kerkelijk centrum aan de As schatterweg. Dit soort akties worden met een bepaalde regelmaat gehouden, wilt u echter uw papier eerder kwijt, dan is het mogelijk bij de onderstaande adressen: Burg de. Beaufortweg 2, Hohorstlaan 39 en Ursulineweg 1, alle in Leusden-Centrum. LEUSDEN/ZUID -Op dinsdag 29 ok- kr werd de Rijkspolitie te Leusden- M voortdurend getelefoneerd over het en waarom van het verwijderen 111 de invoegstrook vanuit de Prins fedenk Hendriklaan naar de Arnhem- *eg. ^politie is er niet van op de hoogte, ^rom deze invoegstrook is verwij- '*d Men moet nu opeens van stil- ^de rijbaan naar de Arnhemseweg ['jden, hetgeen een minder gelukkige •ossing is Er zijn ter plaatse werk- imheden uitgevoerd, en rnogelijker- Is is de invoegstrook verwijderd, ür wordt deze te zijner tijd weer ^bracht. Rijkspolitie te Leusden-zuid hoopt deze wijze het publiek erover te IJ*1» ingelicht, dat zij niet bekend is •'de redenen van het niet meer aan- Jen van de invoegstrook. Het is een zaak van Prov. Waterstaat. LEUSDEN/CENTRUM - St. Ni colaas heeft beloofd om zaterdag 16 november zijn intocht in Leus den/Centrum te houden. De Goed heiligman gaf Blijhof opdracht om zijn ontvangst te organiseren. De winkeliersvereniging zal de daarmee gemoeide kosten weer voor haar rekening nemen, zodat iedereen haar steentje bijdraagt. Sint zal die zaterdagmiddag om 13.50 uur vertrekken vanaf 't Ros Beyaart en met een omweg naar het gemeentehuis rijden. (Route. Noorderinslag, Toren- akkerweg, Asschatterweg, Ha- mersveldseweg). In de stoet zullen behalve Sint en zijn Pieten ook anderen acte de présence geven. Dit zijn onder meer kinderen van de R.K.-kleu terschool, kleuters uit verschil lende wijken, kinderen van de win- terclubs van Blijhof, en natuurlijk de muziekvereniging „Lisiduna". Men zal om ongeveer kwart over twee bij het gemeentehuis aankomen, waar St. Nicolaas har telijk ontvangen zal worden door burgemeester mr. A. H. van der Post. Na deze ontvangst zal er uit bundig gezongen worden en Lisi duna zal een show geven. Ook zal St Nicolaas natuurlijk zoveel mogelijk kinderen een hand geven en de Pieten zullen heus wel pe pernoten bij zich hebben. Om ongeveer 3 uur zal Sint af scheid nemen van de burgemees ter. De stoet zal dan nog over de Burg. de Beaufortweg, de Ho horstlaan, Bavoortseweg, Ros senberglaan, Noorderinslag, Ha- mersveldseweg. Ze zal bij het Ros Beyaart ontbonden worden. ACHTERVELD Vrijdag 8 november: 20 00 uur, klubhuis S.V.A.: Kaartavond. Vrijdagavona 8 november: 21 00 uur: Café Buitenlust, aankomst KPJ. Geesteren voor KPJ-weekend. Zaterdag 9 november: Ons Gebouw, 20 30 uur Prinsenbal Carnavals vereniging. Zaterdag 9 november: KPJ-jongeren- weekend Achterveld en Geesteren. Zondag 10 november: KPJ-jongeren weekend Achterveld en Geesteren Zondag 24 november: 19.30 uur De Roskam, start dropping AMBC Achterveld. LEUSDEN/CENTRUM Donderdag 7 november: ,,'t Ros Bey aart" Filmavond, georganiseerd door de jeugdbeweging. Aanvang: 20.00 uur. Elke donderdag: U.V.V -senioren so ciëteit Gezellige middag voor ou dere inwoners van Leusden-Cen- trum in de kantine van de sport hal in Groenhouten. Van 14.00 - 16.30 uur Vrijdag 8 november: „de Til" Vo geltentoonstelling van „de Vogel vrienden. Vrijdag 8 november: „de Til" geopend van 19.00 - 22.30 uur Vrijdag 8 november: ,,'t Ros Beyaart" Van 18.45 - 20 15 uur. Filma vond voor leden van de hobby club t/m 11 jaar. Zaterdag 9 november: „de Til" dans avond 20.00 uur. Zondag 10 november: „de Til" geopend van 10 00 - 13.00 uur. 14.00 uur. Dansmiddag Weekend: Tentoonstelling „de Vogel vrienden" in de Til. Zaterdag 10 november: O P A. Huis aan huis aktie Maandag 11 november: „De Groen- horstInstruktieavond verkeers- brigadiers van de oversteekplaats Noorderinslag- Rossenberglaan. 20.00 uur. Woensdag 13 november: „Tuincentrum Emofleur" Bijeenkomst leden K.P O. Aanvang 20.00 uur Maandag 11 november: „KerkelijkCen trum". lezing Ds. Weernekes voor N.C.V.B Aanvang 20.00 uur. Dinsdag 12 november: „de Til" ge opend van 19.00 - 23.00 uur Woensdag 13 november: „Kerkelijk Centrum". Lezing over de geschiedenis van het Tafelgerei voor de N.B.P. Aanvang 20.00uur. Woensdag 13 november „Kerkelijk Centrum". Voorlichtingsavond over Kernenergie Aanvang 20 00 uur. Inlichtingen. Wilgenlaan 30, tel 03496 - 1327. Elke maandag: Herv. Ger. Jeugdclub voor meisjes van 8-12 jaar in het witte gebouwtje achter „de Til" (Bavoortseweg) Iedere donderdag: Clubavond Klaver- jasclub „Leusden Troef" in Rest- Café Nieuw-Leusden. Vanaf 20.00 uur. Donderdag 14 november: „Klim op school. Instructieavond voor de verkeersbrigadiers van de over steekplaats Mkdenweg- Asschat terweg. Om 20 00 uur. Donderdag 14 november: „de Til" Bingoavond. Aanvang 20.00 uur Vrijdag 8 november: 20.00 uur Poli tiek Café in Rest. „Nieuw Leus den". LEUSDEN-ZUID Donderdag 7 november: Bibliotheek „De Boekenmolen". Uitlening van 14.00 tot 17.00 uur. Voor vol wassenen en kinderen, Arnhemse- weg 83. Vrijdag 8 november: Bibliotheek „De Boekenmolen". Uitlening van 19.00 tot 20.00 uur Uitsluitend voor volwassenen. Arnhemseweg 83 Vrijdag 8 november: Huis-aan-huis- bezorging van de oliebollen, gebak ken onder de deskundige leiding van mevrouw Kuyt, ten bate van de bouwkosten van ,,'t Trefpunt". Zaterdag 9 november: Bazar georga niseerd door de Hervormde Vrou wen Dienst in ,,'t Trefpunt" aan de Arnhemseweg van 10.00 tot 18.00 uur. Ten bate van de bouw kosten van ,,'t Trefpunt" Zaterdag 9 november: Prinsenbal van de Carnavalsvereniging „De Gou den Klomp" om 20.00 uur in het Roda Klub-huis aan de Bavoort seweg. Dinsdag 12 november: U.V.V. Senio ren Sociëteit Gezellige middag voor de oudere inwoners van Leus den-Zuid in het klubgebouw van Roda aan de Bavoortseweg van 14.00 tot 16.30 uur. Dinsdag 12 november: Forumavond over het stichten van één school voor voortgezet onderwijs in Leus- den in de vorm van een samenwer kingsschool. Bestemd voorouders, onderwijzend personeel, schoolbe sturen, oudercommissies, ge meentebestuurders. 20.00 uur in café „Nieuw-Leusden", Biezen- kamp Leusden-Centrum. OPPASCENTRALE LEUSDEN Voor een oppas bellen naar me vrouw C. Deenik, Koningin Juliana - laan 35, Leusden-Zuid, telefoon03490- 18134 EXPOSITIES LEUSDENAREN Marguerithe Prakke. Tot en met woensdag 20 novem ber expositie van wandkleden in „Ga lerie Valk", Valkestraat 31 te Amers foort, tel. 03490-34756. Geopend, dins dag tot en met vrijdag; 13.00 tot 17.00 uur, zaterdag 11.00 tot 18.00 vuur

Leusder Krant | 1974 | | pagina 3