K.P.J. Geesteren spontaan in Achterveld onthaald Tuinman Th. van Laar 25 jaar bij huize „St. Joseph" in dienst rins Puup de Derde tijdens htervelds prinsenbal gekroond Ds. Weernekers over verschillende vormen van geloofsbeleving NIEUWS UIT ACHTERVELD INBRAAK IN LOODS UITSTAPJE 3e KU\S Achtervelds echtpaar doet mee aan B.B. quiz Achterveld BOEIENDE LEZING VOOR NCVB KPJ organiseert schaatsavond EHBO-oefenavond INGEZONDEN buiten verantwoording van de redaktie VERSLAG VAN EEN LEERLING(E) De derde klas is met de auto naar een tentoonstelling in Laren geweest. Met aardrijkskunde hebben we het over fossielen gehad en stenen in de aard korst. En in Laren was hierover een tentoonstelling Er waren fossielen, dat zijn dieren die in een steen gedrukt zijn. En in een donker kamertje waren mooie stenen die paars, groen en roze licht gaven. Boven waren Dinosauriërs in het klein nagemaakt. Er waren ACHTERVELD - Het echtpaar Theo en Yvonne Snijders uit Achterveld zal zaterdagavond in de Berend Boude- wijn-quiz één van de zes echtparen zijn, die zullen strijden om de prachtige prijzen, die prijzensmijter Pierre in de quiz meestal weggeeft, zij het dan nadat de echtparen er hun best voor hebben gedaan. De opnamen voor dit programma worden vrijdag in Brussel gemaakt (in samenwerking met de BRT) en het programma wordt zaterdagavond uitgezonden Vanaf de ze plaats wensen alle Achtervelders en andere Leusdenaren het echtpaar Snijders veel succes toe! ACHTERVELD - Uitslag schietver eniging onderlinge wedstriid. 1. P. van Nimwegen 48 punten 2. T. Vos 45 punten 3. Th. v. d Koedijk 43 punten 4. J. van Nimwegen 43 punten b. J. Voorbure G zn. 43 punten. 6. T. Daatselaar 41 punten 7. J. Pepping 41 punten 8. G. Valkengoed 41 punten 9. G Tolboom 40 punten 10. J. J van Hamersveld 40 punten 11. J. E van Hamersveld 40 punten 12. W Voskuilen 40 punten 13. Fr. Koenen 40 punten 14. G. Schimmel 39 punten lb. H. Hols 38 punten LEUSDER KRANT ACHTERVELD - Op 8,9 en 10 no vember bracht de K.P.J. uit Geeste ren een tegenbezoek aan de K.P.J. te Achterveld. Vrijdag 8 november om on geveer 21.30 uur kwamen de gasten aan en werden in de zaal van café Buitenlust hartelijk begroet door de aanwezigen, die eerder een bezoek aan Geesteren hadden gebracht. Na de begroeting werd eerst mede gedeeld bij welk gastgezin men was onder gebracht. Na dat dit was afge werkt bleef men tot 24.00 uur onder het genot van een drankje en dansje ge zellig bij een. Hierna werden de gas ten bij de gastgezinnen gebracht. Zaterdag 9 november om ongeveer 10.00 uur was iedereen weer present in dezelfde zaal. Na weer even te hebben bijgepraat werd de morgen verder doorgebracht met enkele spe len. De aanwezigen werden in groepen in gedeeld waarna men geblinddoekt pap moest eten. Daarna moest men siga retten roken met de bedoeling wie het langst de as aan zijn sigaret kon hou den. Om 14.30 uur werd aanvang gemaakt met een vossenjacht door het dorp Omstreeks 16.30 was iedereen weer present en werd op de goede afloop nog gezellig geborreld. De vossen jacht bleek toch ingewikkelder te zijn dan was verwacht. Niet een groep had alle vossen kunnen opsporen. 's Avonds was er een zeer gezellige disco-avond. Dit met medewerking van ,,Disjo en Co" uit Hoogland. Deze avond is een grandioos succes gewor den Iedereen deed mee, zodat er geen muurbloemen of muurbloempjes op de stoelen zaten. Zondag 10 november was om onge veer 10.00 uur iedereen weer in de zaal present. In een gezellig samenzijn werd alles van de vorige dagen be sproken Om 14.00 uur werd er nog in groepsverband een kwis gehouden. Om ongeveer 17.00 uur werden de gast gezinnen weer opgezocht om afscheid te nemen. Om 20.00 uur kwam men voor de laatste maal bijeen om de prijzen bekend te maken en uit te rei ken Te 22.00 uur werd afscheid genomen. Luid zingend werden de gasten uit Geesteren uitgezwaaid. Alles bij el kaar een geslaagd weekend met een zeer grote opkomst. Waren er meer van zulke uitwis selingen, van welke bevolkingsgroep ook, dan zouden de kranten 's maan dags zeker met minder ellende en na righeid gevuld zijn Prijswinnaars van de vossenjacht wa ren: 1. Tonny Veldhuis 2. W. v. d. Hengel 3. P. Boersen 4. Jos Traa Van de kwis: 1. Leo Hemmer 2. Maria Boersen 3 Lenneke Smit 4. Wim de Vette. ACHTERVELD - Voor de goe ie orde laten we nogmaals het tdres volgen van onze medewek er in Achterveld, mevrouw A. iijl-Bocksteal, van Oldenbarne- leldstraat 18, telefoon 03425- 1557. Zij hoort graag alle Ach- irveldse nieuwtjes van u, ont- uDgt graag al uw aankondigingen Kor gebeurtenissen in Achter- leld, eventuele sportverslagen, ritslagen van gezelligheids- ledstrijden, etc. etc. Bij voor- it dank voor uw medewerking! Redaktie. ook voetsporen van een Dinosaurus, het was wel versteend. Het was erg mooi en het was in een boerderij. De derde klas van de openbare school in Achterveld. STOUTENBURG - In de periode tus sen donderdag 7 november en maan dag 11 november werd ingebroken in een loods aan de Zwarte Goorder- weg. De dader(s) is/zijn via een stuk geslagen ruit binnengeklommen en heb ben via de van binnenuit geopende deur het gebouw weer verlaten. Vermist werd een accu, 12 volts, opvallen/d af wijkend model. Politie stelde een on derzoek in. ACHTERVELD - Op 7 november 1949 trad Th. van Laar (hij woont nu aan de Hessenweg 349) als tuinman in dienst bij Huize St. Joseph te Ach terveld. Dit 25-jarige jubileum werd op 8 november 1974 te Achterveld gevierd. De jubileumviering werd om 10.00 uur begonnen met een mis uit dankbaarheid in de R.K. Kerk te Ach terveld. Na de mis vertrok men naar Huize St. Joseph, waar de jubilaris met zijn echtgenote, kinderen, stichtings bestuur, personeel en de bewoners van het huis en de bejaardenwoningen Sine Cura in een zeer gezellig samen zijn bijeenkwamen. Tijdens deze bijeenkomst werd door verschillende personen het woord ge voerd, t.w. pastoor Jansen als voor zitter van het stichtingsbestuur, de voorzitter van de bewonerscommissie. eld - Ook in Puupenkoppenland zal een nieuwe Prins de karnavalspret leiden onder de naam Puup de derde. LEUSDEN/CENTRUM - Maandag avond 11 november hield de Nederlands Christelijke Vrouwen Bond afdeling Leusden/Centrum een bijeenkomst in het Kerkelijk Centrum aan deAsschat- terweg. Als spreker was uitgenodigd ds. Weernekers uit Leusden-Zuid, die het onderwerp van deze avond: Ver schillende vormen van geloofsbeleving uitvoerig zou toelichten. Nadat de voor zitster, mevrouw Pothoven, een harte lijk welkomswoord had uitgesproken, werd gezamenlijk gezang 465 vers 1 gezongen. Vervolgens ging mevrouw Pothoven voor in een kort gebed en las daarna uit Jacobus 2, vers 14-26. Ds. Weernekers merkte op, dat er al tijd al verschillende vormen van ge loofsbeleving zijn geweest. In vroeger tijden wist men wel dat er andere ge loofsbelevingen bestonden, maar men nam daar bewust afstand van. Men hield zich alleen met zijn eigen geloof bezig. Daardoor ontstonden vaak gemeentes die hoofdzakelijk protestant of katho liek waren. Men denke hierbij aan het vroegere protestantse Leusbroek en Hamersveld dat katholiek was. In deze tijd is zo n sterke scheiding van geloven bijna niet meer mogelijk. Wij worden door bijv. de T.V., als vanzelfsprekend met andersdenkende christenen gekonfronteerd. Ds. Weer- nkers noemde een aantal uiteenlopende uitgangspunten rond het thema van ver schillend geloofsbeleven op. Allereerst stelde hij het verschil in kerkbouw als voorbeeld. De Romaanse kerken in Duitsland die als burchten ge bouwd waren om zich te beschermen te gen vijandelijkheden van buiten af. In de 13e eeuw de Gothische, hoog oprijzende kerken, waar het licht door de grote ramen heen straalde En na de Hervorming zien we de nuchtere kerkbouw, waarbij de kansel de centrale plaats inneemt. Een tweede uiting van anders geloof beleven treft men in de muziek Ds Weernekers liet ons luis teren naar drie typen van godsdienstige muziek de vrolijke Les Humphries Singers, muziek die vooral de jongeren aanspreekt; een gemeentezang uit Spa kenburg met de stoer gezongen psalm 138, klanken die ons allen bekend voor komen en als laatste imponerende Rus sische kerkmuziek. Ook is er verschil in de erediensten ln de Russische eredienst bijvoorbeeld, staat de opstanding van Christus cen traal - priester en koor zingen afwis selend omtrent dit gebeuren -, bij ons staat juist Christus' lijden in het mid delpunt Ds. Weernekers wees nog op het feit dat sommige mensen hun relatie tot God als een strikt persoonlijke beschou wen, terwijl anderen juist in hun relatie tot God de naaste betrekken. Hij achtte het vanbelang, dat de men sen open staan voor elkaar en naar el kaar luisteren. Men mag de ander niet veroordelen, omdat hij een andere op vatting van geloofsbeleving heeft. Toch moet men ook de angst overwinnen om voor het eigen standpunt uit te komen, aldus ds. Weernekers Na de pauze van deze goede lezing vond er nog een diskussie plaats om trent de konfrontatie van christenen met niet-christenen. Aan het einde van de diskussie werd psalm 150, vers 1 en 2 gezongen, waarna ds. Weernekers de bijeenkomst met een gebed be ëindigde. ACHTERVELD - Dinsdag 19 novem ber 1974 organiseert de KPJ een schaatsavond op de ijsbaan te Utrecht. Om 19.15 uur vertrek per bus vanaf het Cooperatieterrein. Leden f5,- per persoon, niet-leden f7,50 per persoon. ACHTERVELD - De eerstvolgende oefenavond voor de E.H.B.O. is zowel voor gediplomeerden als voor de nieu we leden op 19 november 1974. ,,en zet nu de beuk er maar in", deel te nemen aan de polonaise. Aan deze uitnodiging werd door iedereen gevolg gegeven. Na de polonaise nodigde hij alle dames van de Raad van Elf bij zich. Hij nam afscheid van hen met dank voor de steun die zij hem in een ge zellige samenwerking gegeven hadden. De dank ging vergezeld van een grote bos bloemen voor elke dame. Als dank voor zijn geweldige taak kreeg Prins Puup de Tweede een danklied dat door alle aanwezigen uit volle borst werd meegezongen. Omstreeks 22.45 uur werd de Prins door zijn adjudant ontdaan van zijn steek en zijn cape. Deze werden in de puup gestopt om door de Raad van Elf verrookt te worden voor de nieuwe Prins. Om elf minuten over elf kwam uit de leeggerookte puup de nieuwe Prins Puup de Derde tevoorschijn. Het was de heer Loek Enters die met een drie werf Alaaf door zijn onderdanen werd ingehaald. De gevallen Prins Puup de Tweede mocht de nieuwe Prins zijn versierse len omhangen en zijn hoffelijke steek opzetten. Hierna benoemde de nieuwe Prins de heer Gijs Steenbeek tot zijn adjudant. Na dit ceremonieel werd het feest tot in de kleine uurtjes voort gezet. In deze uurtjes mocht Prins Puup de Derde de felicitaties in ont vangst nemen van burgemeester Van der Post en zijn echtgenote, die zich hierna ook in het feestgewoel mengden. Door de gezellige indeling van de zaal en de met volle medewerking van de heer Baaiman geplaatste bar werd de feestvreugde verhoogd. Het geheel is zeer zeker geslaagd te noemen. Daar de karnavalsvierders zich hebben ver enigd in een vereniging waren er heel wat ouderen in de zaal aanwezig. Zelfs waren er een vrij groot aantal bejaar den. De jeugd was wel in de minderheid. Zij, die dit gemist hebben, kunnen als nog lid worden en deelnemen aan het Boerenkielebal op 10 januari 1975. de directrice van het huis Zr. Silvia, die tevens gastvrouw was en enige bewoners van Sine Cura. Uit al deze toespraken bleek, dat de heer Van Laar bij allen zeer gezien is. Hij stond en staat voor iedereen klaar, is steeds bereid op alle moge lijke gebieden de helpende hand te bieden. Het bleek zelfs dat de jubilaris beter dan op tekeningen was aange bracht, wist waar o a. de rioolbuizen lagen en waar de leidingen van het lichtnet waren aangebracht. Al de toespraken gingen vergezeld van een geschenk voor de jubilaris en bloemen voor de echtgenote. Dat Van Laar zeer gezien was bleek wel uit het feit dat een aantal oud-bestuurs leden, de architect en de uitvoerder van de bouwwerken acte de présence gaven. Van Laar heeft het nu heel wat makkelijker dan 25 jaar geleden toen hij als tuinman begon. Het was toen wel werken geblazen. Zeven jaar lang geen dag vakantie genoten, buiten het normale tuinonderhoud, alle gras moest toen nog met de zeis worden gemaaid, had hij het onderhoud van een on geveer 1000 m2 grote groententuin bij het tehuis. Tevens had hij het onder houd van de begraafplaats, de tuin van de pastorie en de kachels van de school. Achterveld - De heer van Laar 25 jaar tuinman van Huize Sint Josef. De werktijden waren toen van 's mor gens 5.30 uur tot 's avonds 17.30 uur. Na zeven jaar kwam hier verandering in. De heer Van Laar is altijd van het standpunt uitgegaan: ,,Wees goed voor je baas en voor anderen en ze zijn ook goed voor mij". Dat hij gelijk heeft gehad bleek nu wel bij dit jubileum. Na afloop van de feestelijke bijeenkomst sprak de jubilaris een dankwoord tot een ieder, die deze dag een voor hem en zijn gezin tot een onvergetelijke hadden gemaakt. Hij hoopt nog heel veel jaren zijn werk met evenveel toewijding en plezier te kunnen doen, als hij tot vandaag gedaan had. HTERVELD - Zaterdagavond j.l. Ie Achterveld in het feestelijk ver- 100 gram gebouw een gezellig bal gevierd. avond werd geopend door de ge- e groep ,,Les Donjos" gevolgd Eddy van de Brink, die elkaar de loef af te steken. Dit leer goed in de smaak bij de aan- e feestneuzen. Omstreeks 21.15 ham Prins Puup de Tweede met Raad van Elf. vooraf gegaan door renkapel, het 100 gram gebouw De scheldende Prins heette aanwezigen hartelijk welkom en e daarna allen uit met de kreet

Leusder Krant | 1974 | | pagina 5