Agrarische belangen zouden zwaarder moeten wegen dan natuun/erlies de PAM de nieuwe prins carnaval van Leusden Hervormde vrouwen tevreden over bazar: f6000.- Politiek café progressief Leusden van start Sint op bezoek bij Blijhof NOTA BOELHOUWER HEEFT NADERE UITLEG VAN EEN DESKUNDIGE NODIG CML-werkgroep bestemmingsplannen JOEGOSLAVISCHE DANSDAG IN HUIZE „DON BOSCO" orumavond in ABTB, LG en CBTB ibliotheekbus tor bejaarden Expositie van Leusdenaar TWEEDE KAARTAVOND R0DA '46 Fancy Fair in Leusden 14 NOVEMBER 1974 LEUSDER KRANT De werkgroep kan zich geheel vereni gen met de voorgestelde vrijliggende fietspaden ten behoeve van het rijwiel- verkeer buiten de bebouwde kom. INTERNE ONTSLUITING De interne ontsluiting van Leusdens 2e fase geeft aanleiding tot diskussie Allereerst wordt het concept „bundel- weg" ter diskussie gesteld. Hoewel men de bezwaren van dergelijke druk- bereden wegen duidelijk onderkent, vraagt de werkgroep zich toch af of er een beter alternatief zou zijn. Een andere oplossing, het diffuze of verspreide verkeer door de gehele bebouwing, levert een groter aanval- weliswaar iets minder drukbereden- wegen op, maar lijkt tenminste even gevaarlijk LEUSDEN - Regio Centrum orga niseert op zondag 24 november van 's morgens 11.00 tot 's middags 17.00 uur een Joegoslavische Dansdag. De dansdag wordt geleid door nie mand minder dan Ciga Despotovic De dansdag vindt plaats in „Huize Don Bosco" aan de Dodeweg 6 te Leusden-zuid. Deze dag is geheel verzorgd met koffie, thee en een maaltijd. De kos ten voor deze dag bedragen f 10,- per persoon voor Spelevaartleden (lid maatschapskaart s v p. meebrengen) Voor niet-Spelevaartleden kost de dag f 12,50 per persoon Aanmeldingen kunnen geschieden bij de sekretaris van Regio Centrum: Ro nald Enderman, Spieghelstraat 64 te Utrecht, telefoon 030-939385. Het in schrijfgeld dient te worden overge maakt op naam van de penningmees ter Regio Centrum, J. A. M. Ter- maat, Spieghelstraat 42 te Utrecht, giro 2625876. De heer Van der Jagt stelt dat het soms onmogelijk is voor gehandicapten en ouden van dagen om vóór of vlakbij de woning te komen. Hetzelfde geldt voor ziekenauto en brandweer. Met name in een deel van de Wetering komt deze situatie voor; op verschil lende plaatsen kan de woning uitslui tend te voet bereikt worden De heer van der Jagt' pleit dan ook voor een direkte bereikbaarheid van alle woningen vanaf de openbare weg. De werkgroep is van mening dat dit aspekt geheel in de deelnota Verkeer en Vervoer ontbreekt en wil deze be reikbaarheid opgenomen zien. LEUSDEN GEEN VERDERE GROEI? Behalve de afronding van de deelnota Verkeer en Vervoer stand ook de nota Binnenlandse Migratie en Leusdens groei van de beer Boelhouwer op de agenda. De cijfers zoals die in deze nota wor den gepresenteerd zouden tot de konklu- sie leiden dat Leusden helemaal niet verder mag en hoeft te groeien. De werkgroep lijkt niet precies te weten wat met de nota aan te vangen In ieder geval blijkt duidelijk uit dit stuk dat er een onderzoek naar de feitelijke toestand moet komen Naar aanleiding van een desbetref fende opmerking antwoordt de heer Boelhouwer dat hij bewust vermeden heeft om in de nota een aantal vragen te stellen. De vragen die de cijfers in de nota oproepen, moeten zijns inziens door de werkgroep worden geformuleerd. De werkgroep heeft moeite met de nota. Zij formuleert géén vragen, en stelt de behandeling uit tot de volgende vergadering Men hoopt dat ten behoeve van de diskussie over dit stuk voor deze vergadering een deskundige kan worden aangetrokken. Verder besluit de werkgroep om de nota aan burgemeesters, wethouders en raadsleden toe te zenden De volgende vergaderingen worden vastgesteld op dinsdag 19 november en maandag 2 december, telkens om 20.00 uur in het gemeentehuis. procedure vrijwel onmogelijk. De con clusie was dus, dat onze burgemeester mr. A H van der Post herbenoemd zal worden. Na deze vraag werd er heel v .jze- lijk weer overgegaan tot gezellig bab belen en debatteren. Onze progressieven willen zeker dit politiek café herhalen, want het was toch echt wel een succes. Wel heeft men plannen om een volgende keer met een bepaald onderwerp van gesprek te komen. Ook denkt men b.v. aan een simulatiespel van een gemeenteraads vergadering Ksden-centrum - Prins Pam wordt in een enorme steek gepresenteerd, omringd door zijn Raad van Elf. LEUSDEN/CENTRUM -Eensensati- ele presentatie van de nieuwe Prins iroaval voor het seizoen 1974-1975 is het ongekende hoogtepunt op het iasenbal van de karnavalsvereni- iü De Gouden Klomp, dat zaterdag- sad in het Rodaklupgebouw gevierd ird. Deze eerste echte karnavalsavond start van het nieuwe karnavals- iioen werd met een gezellig en sfeer- karnavalspubliek, dat ondanks de awe alcoholwet toch in een redelijk ital zotten en zottinnen aanwezig is, tot een knotsgekke avond gemaakt urin de leut en de gein hoogtij vier- Onder de uitstekende muzikale lien van het Combo Ed Allessie werd grandioos klimaat geschapen in de isltempel van De Gouden Klomp, zo- bet Roda-klupgebouw genoemd mag ïien, om de nieuwe Prins een warm aal te bezorgen. vorens het magische tijdstip van Elf üten over Elf uur aanbrak werd er il afscheid genomen van Prins Han- len zijn Raad van Elf. Voorzitter Knijf dankte de scheidende Prins do I en zijn gevolg voor de enthou- te wijze waarmee zij het karna- leest in Leusden het afgelopen jaar id hebben. In het bijzonder werd af- «id genomen van Rien Osnabrugge Lid van de Raad van Elf, Rien ils een van de oprichters van de trien Klomp jarenlang een gewaar- •rd lid geweest van het edele ge- chap, dat een Prins Karnaval om- ?rins Hanno en zijn adjudant Piet édel overhandigden het scheidende ïdslid een prachtig cadeau als dank ir de vele verdiensten die Rien tde Gouden Klomp had. RienOsna- Kge had op zijn beurt weer een scheidsgeschenk voor de voorzitter de G. K. Sjef Knijf mocht een :htige voorzittershamer in ont ijst nemen waarmee hij voortaan de wllige vergaderingen van de Raad Elf kordaat kan leiden. Voor het eerst in het bestaan van Gouden Klomp werd na het afscheid de oude Raad van Elf en Prins Senaat gepresenteerd, gevormd Cf de twee oude prinsen, Jan den en Hans Houtveen verschenen smetteloos witte colberts en kre- bij huninstallatie een aangepaste eek (hoofdtooi) opgezet. Dit duo be reidde de ontvangst voor van hun op volger. Om Elf minuten over Elf uur was het moment daar. Onder toeziend oog van burgemeester mr. A. H. van der Post en echtgenote werd de nieuwe Prins en zijn gevolg binnen gevoerd. Voorafgegaan door de Senaat en enkele dansmariekes kwam het grote vraag teken ten tonele, in een enorme steek werd Piet Wendel gepresenteerd als de nieuwe leider in het rijk van zotten en zottinnen van Leusden gevolgd door zijn nieuwe Raad van Elf gestoken in nieu we capes. Aan mevr. Waals, geen onbekende in Leusden-centrum, de eer om de naam te onthullen van de kersverse Prins. Onder de naam van Prins Pam zal karnavalesk Leusden op zijn grondves ten trillen in het komend karnavals- seizoen. Zonder de vorige Prinsen tekort te doen gaat Prins Pam bijzonder fraai en exclusief gekleed in een pompeus pak met prachtige kleuren. Tot de eerste taak van de nieuwe Prins Pam die jarenlang als eerste adjudant een Prins Janus en Prins Hanno assisteerde behoorde de benoeming en installatie van zijn ad judanten en Raad van Elf. Als eerste adjudant werd Gijs v. d. Hoef be noemd en gehuld in een prachtige cape met een even fraaie steek, als tweede adjudant kreeg Folkert v. d. Veer zijn veren opgestoken en werd hij geridderd alsmede oe overige leden van de Raad van Elf. Allen kregen als decora tie, een in leer gevatte aansteker als symbool voor het ontsteken van een laaiend karnavalsvuur. Na deze ceremonie sloeg pas goed de vlam in de verhitte karnavalspan van De Gouden Klomp, onder leiding van Prins Pam en zijn gevolg be leefde men een geweldig feest dat tot in de kleine uurtjes stand hield. Voor hen die de alcoholwet reeds overtreden hadden werd voor vervoer gezorgd door de karnavalsvereniging, zodat een ieder tevreden en onbezorgd huiswaarts keer de. Zoals de geweldige presentatie van Prins Pam doet vermoeden zal Leusden dit komend jaar een ongekend karnaval gaan vieren ondanks alle be perkingen die men zal moeten omzeilen. Leusden centrum - Dansmarie kes zetten hun beste beentje voor om Prins Pam een grandioze intocht te geven. LEUSDEN - De gezamenlijke bestu- i van de ABTB, ULG en CBTB hou- hun jaarlijkse forumavond op maan- 18 november 1974 in ,,'t Ros Taart'te Leusden/Hamersveld. De aanvang is 19.30 uur. Deze avond zullen als forumleden svezig zijn: De heerP J.Nederland, Administratiecentrum ABTB ersfoort voor Fiscale zaken. De heer RE. Rams, van het Produktschap v. Zuivel te Rijswijk, voor zuivelaange- legenheden. De heer M. J. Nabuurs, veearts te Achterveld, voor dierziekte- bestrijding en -voorkoming. Voor zitter is de heer C Hilhorst te Hoog land, tevens te vragen over grond- en pachtzaken. Evenals vorig jaar zullen de forumleden een kleine (max. lOmin.) inleiding houden Voor de aanvang van de forumavond kan men schriftelijke vragen depo neren in een daartoe te plaatsen bus. Ook na de inleidingen zal daarvoor gelegenheid zijn. Voor papier en pen wordt gezorgd. Daarna zullen de forumleden de vra gen beantwoorden waarbij duskussie mogelijk is. 'EUSDEN - De boekuitleenbus voor 'arden komt elke derde woensdag de maand in Leusden. De bus is geparkeerd op de parkeerplaats de bejaardenwoningen aan de As- itterweg. 20 november kunt u er weer te- f11- en als het niet mogelijk is, boeken te halen, dan worden de I*en thuis gebraqht. U moet zich dan opgeven bij zuster H. Prins, As- «terweg 10-3, telefoon: 1275 LEUSDEN - De Leusdense kunst schilder Libbe Venema houdt samen met Wim Doorschot t/m 24 novem ber een expositie in Maastricht. Libbe Venema stelt 22 olieverfschilderijen en gouaches ten toon, terwijl Wim Door schot een aantal van zijn beelden ex- jooseert in het Bonnefanten Museum in Maastricht. De openingstijden zijn van 10.00 tot 17.00 uur en zaterdags van 14.00 tot 17.00 uur. Het adres is. Limburgs Museum voor Kunst, Bonnefantenstraat 4 in Maastricht LEUSDEN - Op 5 november boog de werkgroep Bestemmingsplannen van het CML zich weer over de deelnota Ver keer en Vervoer. Evenals de vorige vergadering kwam de spoedig gewenste direkte aansluiting op rijksweg 28 ter sprake. Gesteld werd nu dat de agrarische belangen zwaarder zouden moeten wegen dan het verlies aan natuur. Volgens deze visie zouden de Lockhorsterweg endeZwar- teweg-Horsterweg dus wèl aangepast mogen worden aan het toenemende ver keer. De werkgroep blijft voor het grootste deel echter van mening dat met name de Lockhorsterweg beslist niet mag worden opgeofferd. Vervolgens werd, evenals 23 oktober nogmaals de vraag gesteld of Leusden, zonder een direkte aansluiting op het rijkswegennet, wel mag uitgroeien. De werkgroep is van mening dat deze groei dan op zijn minst moet worden herbezien. GEEN S10 Ook de veelbesproken S10 kwam opta fel. De werkgroep meent dat deze weg, gelegen ten westen van de Groene Zoom, voor de externe ontsluiting van de 2e fase geen rol van betekenis speelt; i zeker niet wanneer de andere ge- vraagde wegen voor de externe ontslui ting worden aangelegd. Dat andere gemeenten wel belang zouden kunnen hebben bij een S10 wordt niet ontkend; de werkgroep is echter van mening, dat zij zich behoort te beperken tot Leusden. Uiteindelijk komt de werkgroep lol de slotsom dat bundelwegen tezamen met een fijnmazig en goed beveiligd LEUSDEN - Nog even, dan is het weer zo ver. Dan kan men om de ta feltjes gaan zitten in het Roda kljib- gebouw en de kaarten schudden, want 22 november is de tweede kaartavond. De mensen die de eerste avond niet geweest zijn, krijgen nu hun kans. Het zijn gezellige avonden, daarop kunt u rekenen. Aan spanning ontbreekt het evenmin, want men geeft elkaar niet veel toe. Als u dus interesse heeft, noteer dan vast deze datum en houdt die avond vrij. Men hoopt op een grote re opkomst dan de le avond. Tot vrij dag 22 november 20.15 uur a s net van fiets- en voetpaden de beste oplossing is. OPENBAAR VERVOER De opvatting van de zijde van de ge meente dat uitbreiding van het open baar vervoer gelijke tred moet hou den met de uitvoering van de 2e fase, wordt gedeeld door de vergadering. De gemeente stelt voor de busverbin dingen sterk te verbeteren. Opgemerkt wordt dat in de samenvatting - die in het programma van eisen voor de 2e fase wordt opgenomen - met geen woord gerept wordt over een railverbinding. De gemeente gaat er dus a priori van uit dat een railverbinding er toch wel niet zal komen. Dit uitgangspunt wordt betreurd. PARKEREN In de samenvatting wordt aandacht besteed aan parkeren. Parkeerruimte dient, zeker in het centrum effektief benut te kunnen worden. Daarnaast worden o.a. speciale voorzieningen bij sportcomplex en ten behoeve van vrachtauto's noodzakelijk geacht. Speciale aandacht krijgt het parke ren in woonwijken. LEUSDEN/CENTRUM - Vrijdag avond 8 november hield de progres sieve combinatie - die in onze gemeen te bestaat uit PvdA, D'66 en PPR - een politiek café in café-restaurant Nieuw-Leusden. Deze avond werd - zeer zeker voor zo n eerste keer - redelijk bezocht. Het kwam allemaal wat moeilijk op gang, maar de sfeer was goed. Hoewel er natuurlijk voor het groot ste deel bekende gezichten te zien waren, was toch ook de „achterban" vertegenwoordigd- Deze sprak later op de avond toch wel de wens uit, dat de drie raads leden t.w de heren Mandemaker, van Spaendonck en Reichert zich presen teerden. Dit gebeurde pas om plm. half elf en behalve de aanwezigen - die er een ongedwongen conversatie op na hiel den - was ook de heer van Spaendonck hier weer schuldig aan, want zoals vaker gebeurt. kwam hij te laat. Dit laat komen werd echter uitge breid goedgemaakt door zijn lange betoog over het wel en wee van D'66 in de raad. Het is en blijft echter een feit dat de progressieven „koppen" te kort komen en dat bleek ook duidelijk uit de betogen. Men was echter wel van me ning, dat er deze periode meer te be reiken is dan de afgelopen 4 jaar. Er werden aan de raadsleden wat vragen gesteld, die nogal moeilijk wa ren omdat de pers erbij was. De eerste vraag ging over de wet houdersverkiezing, waarover u alles al uitgebreid hebt kunnen lezen. De andere vraag - n.l of er al stappen ondernomen zijn om een andere burge meester te kiezen - viel wat moei lijker. Deze precaire vraag werd keurig herleid; ze werd n.l. verandert in: ,,ls het mogelijk dat er inspraak is in het benoemen van een burgemees ter": Het antwoord hierop was duide lijk: Nee! Vorige keer was de benoe ming al in tegenstelling met de wensen en ook nu is een inspraak bij deze LEUSDEN - Op 16 en 17 november wordt in het ontmoetingscentrum aan de Hamersveldseweg, tegenover de Rooms Katholieke Kerk, een fancy- fair gehouden ten bate van de Zonne bloem. Van de opbrengst zal men weer in staat zijn nieuwe materialen aan te schaffen en nog meer aktivi- teiten te ontplooien voor zieken en be jaarden van alle gezindten in de ge meente Leusden. Alle gemaakte werkstukken worden op de fancy-fair tentoongesteld en kun nen uiteraard gekocht worden. De ope ningstijden zijn op zaterdag van 11.00 tot 21.00 uur en zondag van 8.30 tot 19.00 uur. LEUSDEN/CENTRUM -HetSt.Nico- laasfeest dat jaarlijks georganiseerd wordt door „Blijhof" zal deze keer op 30 november gehouden worden in 't Ros Beyaart". Die zaterdagmiddag zullen er twee voorstellingen gegeven worden; om 14.00 en 16.00 uur Zoals gebruikelijk is dit feest voor alle kinderen van Leusden. Kaarten kunnen afgehaald worden op donderdag 21 en vrijdag 22 november tussen 16 .00 en 17 00 uur bij Gerard Boogmans, Meidoornhof 25, tel. 2235; Ilona v. d Burg, Krakhorst 19, tel. 2252. Volgende week zullen we hier nog nader op terug komen. LEUSDEN - Zaterdag 9 november werd in wijkcentrum ,,'t Trefpunt" de bazar gehouden, die werd georganiseerd door de Hervormde Vrouwendienst tpn bate van de bouwkosten van ,,'t Tref punt" Nadat er vrijdag 8 november huis aan huis de bestelde oliebollen waren bezorgd, die door mevrouw Kuyt en haar staf op deskundige wijze waren gebakken, startte de bazar 's morgens om 10 uur. In de ochtenduren waren het meest de jongeren, die actedepré- sence gaven. Het rad van avontuur draaide op volle toeren. Er werd touw tje getrokken (met verrassingen), en er werd met ballen gemikt naar leuke prijzen. Het was héél erg druk, gezellig druk, op de bazar, en alle activiteiten verliepen met veel sukses. Natuurlijk bracht het rad van avon tuur, dat vervaardigd was door de heer Sjoerds, en dat per mikrofoon met grote animo door de heren Wessels, Sjoerds en De Jonge in de belangstel ling werd gebracht van ieder, die er passeerde, het grootste bedrag op. Zo'n rad, én de animo waarmee men tot spelen werd uitgenodigd, werkt op de verbeelding en het-een-kansje-wa- gen van de mensen. Het draaiend rad bracht maar liefst f 1 700,- op. Ook op de textielafdeling met vele Fancy-Fair Leusden zuid. mooie gebreide kledingstukken, zelf gemaakte schortjes en dergelijke werd goed verkocht. Ook bij de boeken en alle voorwerpen, die te koop werden aangeboden, liep de verkoop op rolle tjes. Om u weer een bedragje te noe men: het schieten bracht f170,- op. Er kon geraden worden naar het ge wicht van een rollade. Dit bracht f85,- op. Ook kon men gissen naar de zwaarte van een enorm krentenbrood. Toen men de fortuinlijke winnaar het brood kon overhandigen had het onge veer f 100,- opgebracht Uit de keuken kwam een bedrag van f450,- aan kopjes koffie en zelfge maakt gebak. De oliebollen-aktie bracht ongeveer f950,- op. De plantjes bereikten het aardige bedrag van ongeveer f180,- Er werd ook met lijsten gelopen Als men intekende kon men méé-din- gen naar twee grote poppen, die wer den verloot Dit bracht f50,- per lijst op. Ook werden er taarten per lijst verloot, die per stuk f25,- opbrachten. Er waren nog vele andere attrakties en aktiviteiten. Te veel om1 ze alle maal op te noemen De Hervormde Vrouwen Dienst kan tevreden zijn over het bedrag, dat met deze bazar bijeen werd gebracht: net to ruim f6.000,-. Hulde aan alle balangeloze mede werksters en medewerkers, en dank aan alle Leusdenaren, die door hun aanwezigheid deze bazar tot zo'n groot sukses brachten.

Leusder Krant | 1974 | | pagina 7