laarvergadering van schutters ns Genoegen verliep vlot Strissi Tweede prijs op muziek" ,lk lach er om" St. Nicolaas komt 30 november in Achten/eld aan concours voor DWS Roskam won derby van de klaveet Vlaggen- diefstal opgelost Bromfietser reed door na ongeluk NIEUWS UIT ACHTERVELD Succesvolle ouderavond Openbare Onderwijs Gemeenschap Achterveld ICHTERVELDERS NAAR DE KNSA Culdoto brengt blijspel: EHEKkiefenavond Ïijziging datum n dropping Onze medewerkster GEVUEEM-COMPETITIE KPO-avond over verkeer DONDERDAG 21 NOVEMBER 1974 LEUSDER KRANT 11 riet biljartteam van de Klaveet. tACHTERVELD - In café Buitenlust rd de jaarvergadering gehouden van schietvereniging Ons Genoegen. Om |recies 8 uur (Achterveldse tijd) open- voorzitter J. J. van Hamersveld vergadering met een welkomst- ioord tot de, naar plaatselijke be- pppen, zeer vele aanwezige leden de pers, daarbij hopend op meer langstelling voor dit deel van de ge- eente Leusden. De voorzitter had de beschikking »er twee chroomstalen asbakken, i] is op zo'n avond altijd wel goed tor minstens een halve doos sigaren daartoe diende de eerste asbak. *t de tweede gaf hij, bij gebrek aan to voorzittershamer, op gezette tij - to een welluidende mep op de hard- toten bestuurstafel, om de orde te uidhaven. Je kunt bij een schuttersvereniging toit weten, zal men gedacht hebben, int er was zelfs een dokter in de lil Gelukkig hoefde hij niet in aktie j komen Jan van Hamersveld blikte Ivreden terug in het afgelopen vereni- Pgsjaar. Vooral in Driebergen had ■I kleine-kluppie-uit-Achterveld het Istekend gedaan. Ook veel succes en in de cupwedstrijden van de hietkring Gelderse Vallei. M. Pot- t en Joh. v. Hamersveld mochten, de voorzitter betreft, daarmede rgaan. Tevreden was hij ook over opknapbeurt, die de schietkelder ondergaan. En met goed gekozen rden prees hij H. van Ruitenbeek, o m. met behulp van glazen schap- uit de opgeheven winkel van pen- meester W. v. d. Kletersteeg, een tonder fraaie prijzenkast had ver- ïrdigd Ontroerd door de woor- van de voorzitter bood van Rui tenbeek de kast gratis en voor niets aan de vereniging aan. Het jaarverslag van sekretaris P. W. Smink gaf geen problemen. Wel even het verslag van de penningmeester. Eén van de leden informeerde naar de rente van de bankrekeningen. Op het antwoord van 9% bracht de inter- pellant naar voren, dat je bij Piet van Uhm (De Roskam) 35% kreeg, als je daar je geld bracht. Kennelijk werd daarbij gedacht aan een zeker vocht uit Schiedam Enfin, de kas klopte, er waren geen schulden en men had nog heel wat over kunnen houden. Een ge zond verenigingsleven, zogezegd! C. van Dort had bedankt als afge vaardigde naar de Sportstichting Leus den. O.i verkocht voorzitter van Ha mersveld dit baantje niet al te ent housiast Hij wist uit eigen ervaring hoe het er in Leusden toeging Dat het steeds een latertje was en dat er meer gepraat en minder gedaan werd. Belangstelling voor de funktie als af gezant kreeg hij dan ook niet en dit punt werd weer gereserveerd voor een volgende vergadering. Een verder agendapunt was de eventuele toetre ding tot de Koninklijke Nederlandse Schutters Associatie. Meer en meer werd duidelijk, dat het voortbestaan van schietverenigingen op den duur alleen nog mogelijk is via de over koepelende KNSA. Vrijwel met de hak ken over de sloot werd besloten het bondslidmaatschap aan te vragen. Nog steeds is een belangrijk percentage leden van Ons Genoegen hoofdzakelijk voor hun genoegen schutter De toen volgende bestuurswijzigingen werden vlot geregeld. Penningmees ter W v. d Kletersteeg werd herkozen en in de plaats van de niet herkies bare Joh. v. d. Hengel kwam M. Pot hof in het bestuur. In de pauze gaf de vereniging, blijk baar toch onder de indruk van Weet je Wetje, keurig een rondje koffie weg Natuurlijk bleef het daar niet bij, maar de bedoeling was toch goed. Na de her vatting van de vergadering werd er met scherp geschoten We kregen eerst de prijsuitreiking voor het geweerschie- ten op de buitenbaan in Scherpenzeel in de afgelopen zomer Nou ja, volgens de kalender was het toen zomer De eerste zes van het volgende rijtje leden kregen een beker 1. J. van Rossum 937 pt 2. Paul van Nimwegen 934 pt. 3 G Schimmel 884 pt. 4. Jan van Nimwegen 881 pt 5 H van Ruitenbeek 880 pt 6. Herman van Nimwegen 879 pt U ziet het wel. Het was net zo span nend als in de vaderlandse voetbalrang schikking 7. Joh. van Hamersveld 858 pt 8 W. Voskuilen 829 pt 9. W. v. d. Kletersteeg 823 pt 10. M Pothof 817 pt 11 T. Vos 745 pt 12. J. J. van Hamersveld 732 pt 13. C. Tolboom 677 pt De bekerwinnaars van de bukswed strijden op de binnenbaan in Ons Ge bouw te Achterveld waren Korps A: Paul v. Nimwegengem 44,8 Korps B C. Tolboom gem 40,5 Korps C W Voskuilen gem. 38,5 Tenslotte was ook belangrijk, de vast stelling van plaats en datum van de a s feestavond Dit gaat gebeuren op 22 fe bruari 1975 in De Roskam. Dezelfde commissie, die de feestavond van dit jaar zo voortreffelijk verzorgde, kreeg de vererende opdracht, ook van het komende feest iets geweldigs te maken. Aangezien de Achterveldse schutters I m m I was toch best gezellig, dachten wij. ACHTERVELD - De toneelvereniging Culdoto te Achterveld geeft op zater- 30 november en zondag 1 de cember 1974 haar uitvoering. Gespeeld wordt het blijspel in drie tedrijven ,,Ik Lach Er Om", geschre ven door Noel Coward, vertaald H je Waard De afgelopen maanden is er hard en intensief gewerkt door spelers en speelsters Onder deskundige leiding Hn de heer Wout Bakkenes is het neer mogelijk om een stuk te spelen, pet veel goede kwaliteiten Toch is jet soms weer moeilijk om de rol- tezetting rond te krijgen door gebrek sin spelers. Graag doet Culdoto een beroep op diegenen, die serieuze inte resse hebben om eens te komen kijken cp een van de repetitie-avonden in Ons Gebouw, of te informeren bij jet bestuur en de leden. Zij geeft igraag alle informaties. Zowel dames ils heren vanaf 17 jaar kunnen lid lorden. Overwin uw drempelvrees en lom eens een kijkje nemen. In ieder jeval kunt u genieten van het blijspel jat Culdoto nu voor u gaat spelen. Het zal een bekroning zijn op het vele werk dat zij er voor gedaan ;^bben. Maar het belangrijkste is, doen het met plezier. Komt u kij ken en geniet van ,,Ik lach er om". Het stuk speelt zich af in de studio van Garry Essendine te Londen. Garry is een gevierd acteur, die erg zijn t-st doet aantrekkelijk te zijn voor iedereen Hij raakt nogal eensin moei lijkheden door dames die bereid zijn hun sleutel te verliezen van hun flat, om zo gebruik te kunnen maken van zijn logeerkamer. Zijn ex-vrouw, vriend en regisseur kunnen dit niet geweldig appreciëren Monica Reed, de sekre- taresse probeert alles wat in goede banen te leiden Als echter de vrouw van zijn vriend haar sleutel verliest en de nacht in de logeerkamer door brengt leidt dit tot allerlei situaties. Beslist een stuk dat u moet gaan zien en waarbij u de lachspieren zeker •zult gebruiken. Het wordt gespeeld door Margret Herder: Daphne Stillington Henny van den Hengel Miss Erikson (huishoudster). Wout Bakkenes: Fred, (bediende). Anneke Boelsma: Monica Reed (se- kretaresse). Wim Vos: Garry Essendine (gevierd akteur). Greet Wessels. Lies Essendine (zijn vrouw). Jan Wunderink: Roland Moule (toneel schrijver). Henk Smit: Henry, (vriend van Garry). Henk Schouten Morris, (vriend en regisseur van Harry) Betty van Ruitenbeek: Joanne, (echt genote van Henry). Joke Smit. Lady Saltburg, (tante Daphne). Regisseur: Wout Bakkenes. grime: Ma rijke Hulshof. Aanvang 20.00 uur in Ons Gebouw, zaal open 19.30 uur. Kaarten aan de zaal verkrijgbaar a f3,50. ACHTERVELD - Zaterdag 30 no vember 1974 komt Sint-Nicolaas in Achterveld. Hij zal worden verwel komd bij het gemeentehuis aan de Kon. Julianaweg. Aankomst aldaar om 14.00 uur. Na de aankomst gaat de optocht volgens de route Hessenweg, Jan van Arkelweg, Verj. Ruijterweg, Van Oldenbarneveldstraat, Pater Stormstraat, Hessenweg en Huize St. Joseph. On dinsdag 3 december 1974 is er een gezellig Sint-Nicolaasfeest in Ons Gebouw 's Morgens worden de kinderen van de klassen 3, 4, 5 en 6 van alle ba sisscholen met hun onderwijzend per soneel in het gebouw verwacht. 's Middags is het feest voor de kleuters en de klassen 1 en 2 van de basisscholen. Dit alles wordt georga niseerd door de oudercommissies van alle basisscholen met de winkeliers vereniging. ACHTERVELD/STOUTENBURG - De eerst volgende oefenavond voor de nieuwe leden van de E.H.B.O. is op 26 november. NIEUWE KORPSINDELING BIJ ONS GENOEGEN Korps A: B Voskuilen, J v d Hengel, P. van Nimwegen, J. E. van Hamersveld, J. van Rossum, T. Daatselaar, C. van Dort, H van Nimwegen, J van Nim wegen Korps B: M. Pothof, W J. Lagerwey, H. J. van Ruitenbeek, H. Schut, J Voorburg Cz., W. Wittebrood, K. Jonkman, C. Tol boom, W. Voskuilen. Korps C I: W v. d. Kletersteeg, T Vos, J. J. van Hamersveld, Th v. d Koedijk, H Hols, J. Pepping, G. Schimmel, G Valken goed, F. Koenen, R J van Lierop. Korps C II: J. Voorburg Jz J. van Dijk, Th. van Dijk, H. Turan, F. van Dalen, D. van Doornik, v. d. Spa ACHTERVELD - In de avonduren van vrijdag 28 juni 1974 werd in Achterveld een aantal vlaggen ont vreemd, toebehorende aan de Tour de Junior te Achterveld. Dank zij de oplettendheid van Achtervelders kon de zaak door de politie worden opge lost. De daders bleken twee Barnevel ders te zijn. De zes weggenomen lan- den-vlaggen en twee Tour-vlaggen wer den opgespoord. Gelukkig voor het Tour Comité, dat nu minder in de beurs moet tasten om nieuwe vlag gen aan te schaffen. ACHTERVELD - Op 14 november i?74 omstreeks 19.00 uur vond op iet fietspad van de Hessenweg een on tval plaats tussen twee bromfietsers. De heer J. uit Amersfoort reed op lijn bromfiets in de richting Achter- reld. Uit tegenovergestelde richting aderde een bromfietser. Toen deze romfietser tot op zeer korte afstand enaderd was, schakelde hij zijn ver ging van dim- op groot licht. De i^er J werd totaal verblind. De uit de richting Achterveld komen- i bromfietser raakte de spiegel van t heer J Deze kwam met zijn brom- }ts te vallen. Hij bekwam hierbij, lenals zijn duopassagier, eengekneus- t enkel. De andere bromfietser, die ereind kon blijven, trok zich van de vallen mensen niets aan en reed zon- - r om te kijken door. Zeer onsportief, hetgeen bij de per- men die direct ter plaatse waren om ulp te bieden, grote verontwaardiging ^eft gewekt. ACHTERVELD - De reeds eerdere ingekondigde dropping, verzorgd door i motorclub van de A.M.B.C. Ach- erveld vindt met plaats op 24 november 374 doch op zaterdag 23 november 374 De dropping vindt plaats vanuit het ulel de Roskam te Achterveld. Aan- an? 19 30 uur. Uitzetter de heer W. leinten mevrouw A. Bijl-Bocksteal, van Oldenbarne veldstraat 18, telefoon 03425- 1657 hoort graag alle Ach terveldse nieuwtjes van u, ont vangt graag al uw aankondigingen voor gebeurtenissen in Achter veld, eventuele sportverslagen, uitslagen van gezelligheids- wedstrijden, etc. etc. Bij voor baat dank voor uw medewerking! van de school met de daarbij beho rende festiviteiten, de trouwdag van de juf, het bezoek aan de Poppenhof te Amersfoort en het bezoek aan de bakkerij van de fam Schouten in Ach terveld, waar ze zelf mochten bakken en hun producten mee naar huis ne men. Ook het mini-schoolreisje naar Den Treek werd in herinnering ge bracht. Na het financiële jaaroverzicht, toe gelicht door de penningmeesters van beide scholen en goedgekeurd door de kaskommissie, werd er koffiepauze gehouden De ouderkommissie der beide scho len, die onlangs werden samengoegd tot één geheel, onderging een kleine wijziging, doordat drie leden aftraden te weten mevrouw Bosma, mevrouw Ochse (beiden niet herkiesbaar) en de heer Brink (herkiesbaar). De ouder kommissie bestaat thans uit de vol gende leden. De heer W. G. H. Brink, de heer A. W. Dersjant, de heer B v. Egmond, mevrouw C Groenewegen- de Jongh, de heer W Hilverts, de heer Ochse en mevrouw G Turan-Koffrie De taakverdeling zal de eerst volgen de kommissievergadering worden vast gesteld. De beide aftredende dames werden verrast met een toespraakje en een bouq boeket bloemen. Het volgende punt be trof de werkgroepenavonden, waaraan door vele ouders wordt deelgenomen. Het betreft hier het werken van ouders aan diverse projecten. Deze avonden vinden éénmaal per maand plaats op school, de eerst volgende op 26 no vember a.s. De hoofden der scholen, mevrouw Schnabel en de heer Hulshof gaven nog een uiteenzetting over komende evenementen te weten, gespreksavon- den m.b.t. aansluiting kleuter-basis- school het samenstellen van een ouder- bibliotheek (waar de ouders lectuur kunnen vinden over opvoeding en der gelijke) en uitbreiding van de ouder participatie. Na de rondvraag werd deze avond door de voorzitter gesloten. ACHTERVELD/STOUTENBURG - Op 10 november j.l. is de muziekvereni ging Door Wilskracht Sterk uit Ach terveld op concours geweest te Some ren (N.-Br.). Er moest worden op getreden om 16.30 uur. Daarom werd er pas om 12.00 uur vertrokken uit Achr terveld. De stemming in de bus van Amersfoorts Blowi was prima. Mede omdat er buiten de muzikanten nog een twintigtal supporters mee gegaan wa ren. Op de heenweg was er geen tijd om ergens te gaan koffiedrinken, want om 14.30 uur was de aangewezen tijd om de instrumenten te stemmen en in te blazen Alles ging van een leien dakje en er was geen spoor van zenuwen te bekennen. Niet bij de dirigent en ook niet bij de muzikanten. Het con cours werd gehouden in een vrij mo derne Katholieke kerk, die de pastoor van die parochie voor dit concours ter beschikking had gesteld. Aan dit concours, dat vier dagen in beslag nam, werd deelgenomen door 43 muziekkorpsen. De meesten kwamen uit Brabant en Limburg. Er werd ge jureerd door een zeer kundige jury van drie personen. Dat de jury zeer kritisch was, in de goede zin van het woord, werd al vlug bekend, toen de uitslag werd gegeven van de zes voor gaande korpsen. De puntentallen waren van dien aard, dat maar net een eerste of tweede prijs werd behaald of net niet. Zo ook met DWS, die net geen eerste prijs had Voor een eerste prijs moest men 264 punten hebben, doch DWS kwam uit de bus met 258% punten. Dit was 5% punt van een eerste prijs af. Het was echter wel een dikke tweede prijs Jammer, maar DWS komt uit in de eerste afdeling fanfare en dat houdt in dat de jury dan ook kritischer is dan in de 2e. 3e of 4e afdeling. Dat is natuurlijk terecht Maar DWS blijft doordouwen en pro beert toch eens uit die eerste afdeling te komen, en te promoveren naar de afdeling uitmuntendheid. Met voldoende voorbereiding en studie en met goede inzet van elke muzikant moet het moge lijk zijn hoger te komen. Na het bekend worden van de prijzen, waarbij de voor zitter het diploma in ontvangst had ge nomen, werd er in de bus gestapt en naar Erp gereden Daar werden de nodige consumpties genuttigd en de inwendige mens van voedsel voorzien. Men arriveerde om 00.30 uur weer in Achterveld. Al met al was het een ge zellige, maar ook zeer nuttige dag voor DWS, daar de vereniging haar muzi kale peil weer eens heeft kunnen testen. Hierdoor heeft men weer kunnen merken dat de team-geest in de ver eniging geweldig is, want deze dikke tweede prijs heeft men noodzakelijk de laatste zes weken voor het concours ingestudeerd Dit is een teken dat DWS in staat is zeer goede prestaties te leveren en dat is voor het overgrote deel te danken aan de zeer goede onder linge verstandhouding van de leden van Door Wilskracht Sterk. ACHTERVELD - De hele week vóór de belangrijke Leusdense derby is er druk geoefend om een zo goed mo gelijk resultaat te bereiken. In de derde ronde van de GeVuEem-biljartcompe- titie stond het treffen tussen De Ros kam (Achterveld) en De Klaveet(Leus- den) op het programma. Beide clubs stonden onder aan de ranglijst. Het ging hier dus niet alleen om de plaat selijke hegemonie, maar ook zou be slist worden, wie met de rode lan taarn bleef zitten. De Klaveet werd het slachtoffer en eigenlijk kwam dat nog niet eens zo gek uit. Aan de donkere Postweg was Het biljartteam van de Roskam. een extra lichtpuntje harder nodig dan aan de Achterveldse Hessenweg Wat de ontmoeting zelf betreft, kunnen wij zeggen, dat de Roskam in elk der vijf partijen wat meer succes had. Men maakte er een dolle boel van en door de 10-0 uithaal kwamen de mannen uit Leusden-Oost (deze naam mag je in Achterveld eigenlijk niet eens noe men!) meteen op de 3e plaats in de competitie-rangschikking. De grote ze ge zal wel uitgedraaid zijn op een ex tra rondje van het huis voor alle aan- Faam werd uitgesteld en Onder de Linden veegde Eibergen met 10-0 van het biljart. Hierdoor werd de stand in de competitie als volgt. 1. O d. Linden 3 gesp 6 pnt. 24-6 2. De Faam 1 gesp 2 pnt 8-2 3 De Roskam 2 gesp 2 pnt. 14-6 4. Sport 2 gesp 2 pnt 8-12 5 De Zwaan 2 gesp. 2 pnt. 8-12 6 Eibergen 3 gesp 2 pnt 10-20 7. De Klaveet 3 gesp. 0 pnt 8-22 Het programma voor deze week. Sport - De Zwaan De Faam - Onder de Linden Eibergen - De Roskam De Klaveet is vrij ACHTERVELD - De basisschool ,,Het Startblok" en de kleuterschool ,,Het Drempeltje" hielden een geza- melijke ouderavond, waarvan de op komst bijzonder groot was. Na de ope ning door de voorzitter, werd een over zicht gegeven over het afgelopen schooljaar. Als activiteiten werden gememo reerd de diverse excursies, welke door de basisschool kinderen werden ge maakt, zoals het bezoek aan de TV- studio's te Hilversum, het bezoek aan de leerlooierij te Barneveld, de visaf- slag te Scheveningen, vooraf gegaan door het maken van projecten over deze onderwerpen. Verder de deelname aan de Carne- val, de Sint Nicolaas-viering in ,,Ons Gebouw" (verzorgd door de Winkeliers Vereniging), de Sint Nicolaas-viering voor de klassen 3-4-5-6 in het Grand Theater (verzorgd door het openbaar onderwijs te Amersfoort), de Sint Ni colaas-viering met alle kinderen op school (kleuter- en basisschool) en de bingo-avond voor de ouders, die een financiële steun betekende voor de aanschaf van bijzondere materialen. Last but not least de 3-daagse school reis naar Putten met alle kinderen van de basisschool. Ook de kleuterschool kon terug blikken op een succesvol jaar. Het aan tal leerlingen is in één jaar tijd ruim verdubbeld. Hoogtepunten voor de kleintjes waren ongetwijfeld de opening wezigen P. van Uhm, de kastelein van de Roskam, had veel mee Hij speelde niet alleen een thuiswedstrijd, maar daardoor ook op zijn eigen bil jart En zo is het gekomen, dat hij J. Schimmer met 96-36 klopte. G. H Kuyt had veel geluk, althans volgens de Klaveet-spelers, vooral vanwegen het feit, dat hij de hoogste serie van de avond voor zijn rekening nam. Hoe dan ook, hij won met 79-26 van L. Greefshuizen In de laatste drie par tijen was het krachtsverschil wat min der. R. Slim won met 51-25 van A Koster en Jo van Hamersveld hield L Hemels met 45-22 op afstand. Jan van Hamersveld had meer moeite met G A van Wegeft. die zichzelf beloofd Tiad, een einde te.maken aan de neder- lagenreeks Ondanks heftig verweer, kon hij niet voorkomen, dat van Ha mersveld met 43-33 aan het langste einde trok Het werd dus 10-0, waarmede op nieuw werd bewezen, dat de wijzen nog steeds uit het oosten komen. De ontmoeting tussen De Zwaan en De ACHTERVELD/STOUTENBURG - Aangezien het verkeer steeds drukker wordt en moeilijker heeft het bestuur van de K.P.O Wim Vos uitgenodigd een avond te geven over het verkeer, de situatie op de weg, de verkeers borden enz. Dit zal plaats hebben op 21 november 1974, aanvang 20.00 uur. U wordt verwacht in café Buitenlust.

Leusder Krant | 1974 | | pagina 11