Leusdenaren goed op dreef tijdens jeugdinterland Nederland-België mpala heren verstevigden oppositie tegen VVA-3 Tweede helft tafeltennis- kompetitie van start Hockey- prognoses in Sportnota achterhaald Volkscross in Den Treek-Henschoten Verbetering tijden van Haaien LEUSDEN/CENTRUM - Geen veld- hockey deze week. Niet alleen de ter reinen aan de Noorder Inslag waren onbespeelbaar, maar ook elders had men zoveel last van de regen, dat bet gehele programma moest worden uit gesteld. Meerdere spelers wilden toch aan de slag en hadden het plan om de boeren in Zeeland te gaan helpen, maar ook daar werd het veld afgekeurd. Wij zijn toen maar eens gaan snuf felen in de gemeentelijke sportnota, die j.l oktober verscheen. De samen stellers van deze nota hebben er be slist een hele klus aan gehad. Erg jammer is het dan, als reeds na zeer korte tijd blijkt, dat bepaalde prognoses belangrijk afwijken van de werkelijke situatie Onder de titel „Leusdense hockeyclub in cijfers" hebben wij ver leden week wat gepuzzeld met het leden tal van de Mixed Hockey Club Leusden Wij kwamen toen reeds tot een paar merkwaardige conclusies Wij hebben onze cijfers nu naast die uit de sport nota gelegd. En wat zien wij? Per 1-1-1974 had de hockeyclub 124 leden, onderverdeeld in 22 dames-, 40 heren- en 72 jeugdleden (pag 17 van de nota). Uit dit aantal leden wer den 10 elftallen geformeerd. Volgens pagina 35 zijn per 1-1-1976 172 hockey ers (en 13 elftallen) te verwachten. Dat deze verwachtingen wel wat aan de lage kant waren, blijkt uit het ledental van de vereniging op 24 oktober 1974. Niet na twee jaar, doch reeds binnen tien maanden, of anders gezegd, ruim veertien maanden eerder dan verwacht was, zijn de streefgetallen bereikt. Op 24 oktober 1974 had de MHCL 171 le den en 13 teams (28 dames-, 54heren- er. 89 jeugdleden). Dat betekende een groei van 28% in tien maanden! Het lijkt niet overdreven, als wij voor de komende veertien maanden, dus per 1-1-1976, een verdere ver ruiming van het ledental met 25% ver wachten. Dat wil zeggen 214 hockeyers. Volgens de samenstellers van de sport nota (zie pag. 36) worden 218 hockey- beoefenaars verwacht als Leusden 24.000 inwoners telt en dat zou rond vijf jaar na 1-1-1976 moeten zijn. Voor dat ledental zouden drie hockeyvelden nodig zijn. De cijfers kloppen wel, doch de jaartallen niet. Met andere woorden: onze plaatse lijke hockeyclub zou reeds per 1-1-1976 de beschikking moeten kunnen hebben over drie velden' In ons vorige arti keltje schreven wij reeds, dat slechts 26 MHCL-ers buiten Leusden woon achtig zijn. De hockeyclub is dus dui delijk een Leusdense aangelegenheid. De oudere leden komen hoofdzakelijk uit van elders hier gevestigde nieuwe inwoners, maar vooral de laatste tijd is de aanwas van nieuwe jeugdleden uit Leusden zelf opmerkelijk groot En dat wilden wij u maar even ver tellen PROGRAMMA A.S. ZONDAG: Het zou te wensen zijn, dat zondag de velden op het hockeypark aan de Noorder Inslag weer eens wel bespeel baar zijn Heren I krijgt dan Flevo land I op bezoek Bij een Leusdense overwinning en die hoeft met eens met groot verschil te zijn, komt MHCL op kop in de competitie-rangschikking! Het treffen begint om 14.00uur. Dames I en II spelen om 11.00 uur. resp. tegen Lelystad 1 en Huizen IV. Dames I zint nu al op revanche voor de destijds in de polder geleden nederlaag. Za terdagmiddag vanaf 12.30 uur staan enkele jeugdwedstrijden op het pro gramma. LEUSDEN - Deze week zijn de tafel tennissers begonnen aan de serie return wedstrijden van de kompetitie. Alle ploe gen hebben elkaar nu 1 keer ontmoet, zodat er nu iets over de sterkte van de tegenstanders bekend is en men voorzich tige prognoses kan gaan opstellen. De beste vooruitzichten op een kampi oenschap heeft ongetwijfeld TTCL3, dat in de 5e klasse F nog steeds zonder een enkel verliespunt de ranglijst aanvoert. Naaste konkurrent HOEVELAKEN 3 ligt al op 3 punten achterstand. Hoewel N Kleefstra door ziekte is uitgeschakeld voor de rest van de kompetitie, hetgeen een groot gemis zal zijn voor het 3e team, beschikt TTCL over voldoende goede re serves om de koppositie zonder problemen te handhaven. Deze week werd het bewijs daarvan reeds geleverd toen met 2 inval lers werd aangetreden tegen REGA 13 Na een korte wedstrijd was voor de 4e maal een 10-0 zege behaald. Ook het 4e team van TTCL staat, zij het met 1 verliespunt, bovenaan de rang lijst in de 5e klasse D Grote konkurrent is evenwel TRS 6. Hoe gering het krachts verschil is moge blijken uit het feit, dat beide teams alle wedstrijden tegen anderen met 10-0 hebben gewonnen en de direkte konfrontatie tussen beide giganten in een 5-5 gelijkspel is geëindigd. Op 6 decem ber valt dus de beslissing als de teams elkaar voor de 2e keer zullen ontmoeten. TTCL 4 heeft dan wel het voordeel van de thuiswedstrijd. Ook in de 5e klasse G speelt TTCL een belangrijke rol Het 6e team staat op een gedeelde le plaats, maar deze plaats moet gedeeld worden met niet minder dan 4 andere ploegen Vijf teams met 6 punten en van deze groep moet er straks nog een degraderen. Via een 7-3 overwinning deze week op MTTV 4 blijft TTCL 6 in elk elk geval volop in de slag. Na de eerste hleft van de kompetitie nam het 5e team van TTCL een 3e plaats in op de ranglijst van de 5e klasse E met 3 punten achterstand op koploper HOEVE- .EUSDEN - De Impala volleybal hebben afgelopen donderdag in het Ken met concurrent WA 3 hun po- aan de top van de ranglijst ver- igd. Aangezien WA slechts 1 set loren had tot dusver en Impala nog Ier setverlies was (iedere gewon- set betekent een competitiepunt), VVA alle kans om de eerste plaats Impala over te nemen. *1 is niet gelukt, maar het zag n de eerste set wel naar uit. startte namelijk zo sterk, dat Im- eigenlijk volledig verrast werd. Impala-verdediging was duidelijk iponeerd door de snelle aanvals- ibinaties van de enthousiaste frsfoorters, zodat een nederlaag in set nauwelijks te voorkomen was. werd dan ook 15-8 in het voordeel VVA in paar hartige woorden van aan tier Ed Smits, alsmede een tweetal «rswisselingen, zouden de VVA- ■n moeten keren Welnu, dit gelukte ttiig In de tweede en derde set "de Impala weer zeer sterk, zo 1, dat ondanks alle goede bedoelin- de tegenstander geen kans zag om -Ifde spel te produceren, waarmee Ha de eerste set verrast werd. tweede set werd dan ook met 15-6 Impala gewonnen Jk in de derde set liep het weer erg bij de Leusdenaren Aanvallers »an 't Klooster, HermanterScheg- en Albert van Kraaikamp vonden op keer de juiste gaten in de verdediging, zodat maar liefsteen voorsprong opgebouwd kon worden, onnauwkeungheidje in de Impala- "tiiging gaf VVA de kans om nog '1-8 terug te komen, maar uitein- k werd de zaak op 15-8 in het ^eel van Impala beslist en konden wee punten aan het totaal toege- 1 worden. Een totaal dat nu 14 uit 5 wedstrijden bedraagt, zodat heden slechts één puntje ver- ld werd. Qder puntenverlies zijn momenteel de dames van het eerste. Dit team a s donderdag aantreden tegen VlOS 4 uit Amersfoort, een ploeg die de vorige competitie achter Impala op de derde plaats is geëindigd. Blijft Impala spelen zoals de laatste wedstrijden, dan is een overwinning op deze toch wel lastige tegenstander te verwachten. Het kan in ieder geval een interes sante wedstrijd worden a.s.donderdag, 21 november in de sporthal de Koppel te Amersfoort. Aanvang 20.30 uur. Het verdere volleybalprogramma voor de komende week luidt als volgt donderdag 21 november: Impala 3 - VVA 5 dames, 4e klasse A 19.30 uur Impala 5 - SH 71 2 heren, 4e klasse 19.30 uur Vios 4 - Impala dames, le klasse 20.30 uur Impala 2 - VVA 4 heren, 3e klasse A 21.30 uur woensdag 27 november: Vios 8 - Impala 4 heren, 4e klasse 19 30 uur Impala 5 - SH 71 3 dames, 4e klasse B 20.15 uur Impala 3 - VVA 7 heren 3e klasse B 20.15 uur donderdag 28 november: Montagnards - Impala 5 heren, 4e klasse 19.30 uur Surf 1 - Impala 2 dames, 2e klasse 20.15 uur Spirit 6 - Impala 2 heren, 3e klasse A 21.30 uur LEUSDEN - Op zondag 8 december zal in Den Treek-Henschoten een na tionale Volkscross worden georgani seerd door de Ren- en Toerclub Amersfoort Het parcours bevindt zich nabij de Paradijsweg in de omge ving van het Hazewater. De inschrijving vindt plaats in het clubgebouw van de voetbalvereniging Amsvorde" in het sportpark Nimmer- dor aan de Leusderweg in Amersfoort Vanaf 12 uur kan hier worden inge schreven. Inschrijfkosten 1000 meter, f 13000 en 6000 meter, f2,- en de halve Marathon f3,—. De cross is in verschillende katego- riEën ingedeeld; voor de jeugd tot 12 jaar, 1000 meter. Start om 12 30 uur, vanaf 12 jaar, 3000 meter. Start om 13.30 uur, 6000 meter (ook vanaf 12 jr), start om 13.30 uur, halve Marathon, 21.000 meter. Start om 13.35 uur. Er worden geen echte wedstrijden van gemaakt, zodat iedereen die graag eens in het bos wil trimmen welkom is Alleen voor de 21.000 meter os een be tere voorbereiding vereist. Als belo ning zullen fraaie lintjes en vaantjes uitgereikt worden R. Wesseling - P. Leys (11 jaar!) 1-1 J. Lensink - E. Leys 1-1 Belgie won de tweede ronde met 5-11 De totale uitslag gaf echter nog een vrij duidelijke Nederlandse over winning te zien (18-14). En zo kwam het einde van de toch wel spannende en zeer gezellige wedstrijd. Er werd Ferdi de Bruin (B. V. Leus den) kon bij zijn ruime voorsprong op Bart Leys zeer ontspannen spelen Berg i naerts De Leusdenaar Wim i zijn partij tegen A v. d. Man soms uitstekend en steeds sportief ge speeld. Geen gaten in het laken en alleen gele (afrekenings-)kaarten van de ober. De heerG Plomp, wethouder van sport zaken van de gemeente Soest, kon be ginnen aan het uitreiken van een groot aantal fraaie prijzen. Voor de meeste poedels kreeg G de Groot (Harderwijk) de poedelprijs Wim v d. Berg en Ronnie Wesseling (Soesterberg) kregen de prijs voor de hoogste serie in de A- en de B-poule en de Belg Bart Leys voor de hoogste moyenne. Tweede was hier Ferdi de Bruin en derde Wim v. d. Berg. De beste driebander was Jan Lensink uit Soesterberg In poule A was Mannaerts winnaar vóór Ferdi de Bruin en de Harderwijkers G. de Groot en H. van Beek. Winnaar van groep B werd R. Wesseling, vóór W Blanken (Amersfoort), de Belg G. Vroemans en de reeds genoemde Jan Lensink De prachtige André Galjaard-wis- seitrolee werd het tijdelijke eigendom van de jeugdspelers van Eemland. Ten slotte bood de heer Korzelius alle deelnemers en officials een leuk her inneringsvaantje aan. de strijd verder, doch de zenuwen werden de jongelui goed de baas. In de 35e beurt maakte de Belg de partij uit, maar in de nastoot bereikte v. d. Berg nog net een remise. Ferdi de Bruin (B.V. Leusden)kreeg hierna Bart Leys als opponent. Hier had de Belg een handicap van 40 pun ten, maar zelfs zonder die extra moei lijkheid zou hij De Bruin niet de baas kunnen blijven. Ferdi begon overrom pelend. Met de 17 treffers uit zijn 6e beurt kwam hij al op 25-12 De 17 van Leys in de 10e beurt werden prompt door Ferdi met 13 beantwoord (55- 34). Ferdi bleef doorgaan tot een voor sprong van 19 punten. In de 15e beurt kreeg de Belg ,,het vuur indeerm", zoals een van zijn landgenoten het formuleerde Met een serie van 22 be naderde hij de reeks van 23 van v. d. Berg uit de vorige partij. De Bruin hield zijn koppie erbij en won onbe dreigd. De overige partijenuit de eer ste ronde waren: G de Groot - E. Eykmans 2-0 H. van Beek - C. van Looy 0-2 H. v. Oevelen - P Leys 2-0 W. Blanken - G Vroemans 2-0 R. Wesseling - M. Snoeck 2-0 J. Lensink - E. Leys 2-0 Nederland won deze ronde met 13-3. BELGlë WON DE 2E RONDE Na de pauze kwamen onze zuider buren goed terug. Wim v. d Berg had tegen Bart Leys een handicap van 35 punten Pas in de 6e beurt kreeg hijna een serie van 11, een lichte voorsprong (23-18). Hierna maakte hij 16 caramboles en zijn Belgische tegen stander 15 en beide spelers kwamen in hun 14e beurt op 54, maar toen al voel de de Leusdenaar dat zijn handicap te groot was Nervositeit en pech voor Wim en bijzonder aardig spel van Leys brachten een Nederlands verlies steeds dichterbij. In 27 beurten won de Belg en eigenlijk was Willem wel blij, dat hij uit zijn lijden was verlost. Niets lukte hem nog. Ook De Bruin kreeg het zeer moeilijk, nu tegen Eykmans Ondanks een leuke serie van 13 in de 7e beurt, overigens met 14 keurig door zijn tegenspeler beantwoord, hikte Fer- di al snel tegen een behoorlijke achter stand aan. De Belg gaf niets weg en liep bij iedere beurt verder uit. On verstoorbaar ging hij verder en won met 43 punten verschil. Verdere uitslagen in de tweede ronde: G. de Groot - A Mannaerts 0-2 H. van Beek - C. van Looy 2-0 H. v. Oevelen - G. Vroemans 0-2 W. Blanken - M. Snoeck 1-1 De Nederlandse ploeg bij de jeugd-biljartwedstrijd Nederland-Bel- gie in Soestduinen. Links Wim v. d Berg en 3e van links (ond. rij) Ferdi de Bruin. LEUSDEN - Tijdens de afgelopen zaterdag in Veenendaal gehouden in dividuele kringzwemwedstrijden wis ten de meeste deelnemers van de L.Z. P.C. de Haaien uit Leusden hun persoonlijke records belangrijk te verbeteren. Hiervolgen de resulta ten met tussen de haakjes de eerder gezwommen beste tijden ter verge lijking 50 m vrije slag meisjes o/lO jon gens O/10: Annelies van Beek 48,9 (54,0) Marina Patoor 43,8 (48,5) Dirk Jan Scholten 52,5 (49,3) 50 m vlinderslag meisjes/jongens o/12: Jon Gerth 50,7 (57,9) Gea Jetten 49,0 (52,2) Lex van Dijk 1.00 2 (55,0) 100 m schoolslag meisjes/jongens 0/14: Wilma de Wild 1.47.8 (1.53.8) Kees Wolswinkel 1.38.0 (1.41.8) derde prijs. Gea Jetten, Foto Janus Visser. LAKEN 1 en slechts 1 punt op HOOG LAND 4. Deze week moest tegen nummer 2 worden aangetreden en een overwinning zou dus voor een plaatsverwisseling hebben gezorgd Ondanks tel verweer (er werd zelfs een score van 27-29genoteerd) moest TTCL 5 met 4-6 punten aan HOOG LAND 4 laten zodat ze wat verder achterop raken. Veel gevaar voor een degradatie is er niet, want een 6e klasse bestaat niet. In de 4e klasse A vinden we na 5 wed strijden TTCL 2 op de 2e plaats van de ranglijst met 8 punten, slechts 1 minder dan REGA 4 Op 29 nov a.s ontmoetende twee koplopers elkaar en waarschijnlijk wordt dan uitgemaakt wie promoveert naar de 3e klas Beide teams bleven ook deze week aan de winnende hand TTCL 2 stuurde TVP 1 met 7-3 nederlaag naar huis terwijl REGA 4 uit Hoogland terug keerde met een 8-2 overwinning De positie van TTCL 1 was niet al te best na het einde van de le helft der kompetitie Gelukkig hebben de spelers tijdig ingezien dat er gevaar dreigde en de resultaten zijn er dan ook naar. Werd vorige week tegen ZTTV 1 een verdiend 5-5 bevochten, deze week werd WVT 1 met 8-2 ingepakt, zodat het eerste team weer een plaatsje omhoog schoof op de rang lijst Er wachten echter nog een paar zware wedstrijden De junioren van WVT hebben tegen de jongens van TTCL wel bereikt wat het eerste herenteam niet gelukte. Met een 4-1 nederlaag werden Marcel Glomini en Bob Stam naar Leusden teruggestuurd. Dit betekende voor deze jongens de eerste nederlaag in deze kompetitie. Dat er nog geen gelijkwaardige plaatsvervanger is voor Roelof Klunder-Nijland, die dit sei zoen overstapte naar de senioren, is erg duidelijk; onder leiding van jeugdtrainer P. v. d. Bree wordt er echter alles aan gedaan om dit gemis op te vangen. Of het lukt zal de nabije toekomst uitwijzen. SOESTDUINEN - Zondag werd door ilrict Eemland van de KNBB voor de rste maal een jeugd-interlandwed- rijd georganiseerd. De strijd tegen 4 achttal jongelui uit Herentals bij itwerpen vond plaats in het restaurant 3 bet Soester Natuurbad. Districts- ;{dconsul F. H. Korzelius uit Leus- de biljartbond te zijn aangemeld. De ze vergissingen konden op het laatste moment nog hersteld worden door de jeugdconsul, waardoor de beide Leus dense jongelui gelukkig niet buitenspel behoefden te blijven. Wim v. d. Berg trad zelfs op als captain van het Ne derlandse achttal. EERSTE RONDE VOOR NEDERLAND Na een welkomstwoord van de heer Korzelius werd begonnen aan de eerste van de twee ronden, bestaande uit drie librepartijen en een spel driebanden. Er werd in twee poules gespeeld om een betere krachtsverhouding te krijgen. In poule A speelden Wim v. d Berg en A Mannaerts de openingspartij. De Leusdenaar had hierbij een handicap van 30 punten Dat gaf in deze ontmoeting geen probleen). De direct al opgelopen achterstand van 12 punten liep hij lang zaam maar zeker in tot 37-36. In de 18e beurt nam Leusdense Willem een flinke voorsprong na een knappe serie van 23, die later ook de hoogste serie van de dag zou blijken te zijn. De reeks van 19 in de 25e beurt, die Wim be ëindigde met een bal overboord, be antwoordde Mannaerts met 10 en met de daarmede bereikte 82-52 stand, had v. d. Berg precies zijn handicap overwonnen. Zeer geconcentreerd ging ibad de algemene leiding en de heren I. en F. Werkhoven uit Soesterberg gden voor een voortreffelijk verloop het administratieve gedeelte van de istrijd. En wat waar is. is waar. internationale treffen is een groot [es gewofden en in principe is ds besloten tot een retourwedstrijd IS75 in Belgie. De Leusdense deelnemers hebben het jrima afgebracht. Het scheelde ech- maar weinig, of Wim v. d. Berg Ferdi de Bruin hadden helemaal niet i mogen doen. De Bruin was door BV Leusden te laat ingeschreven v d. Berg bleek niet als lid van De wedstrijdleiding bij de bil- t-interland Nederland-Belgie. leel links de Leusdense wedstrijd- Ier F H. Korzelius.

Leusder Krant | 1974 | | pagina 19