Haaien I overvleugelden UZSC 4 met 6-0 Snelschakers blijven ïVinstl voor de in eerste klesse handbaldames iymnastiekwedstrijd iri pala-D0T0 werd pannende belevenis judoclub Leusden 1 Impala- Nog steeds winst voor Impala-heren Jeugd- USDER KRANT TESTWEDSTRIJD A-JUNIOREN HIZA.GUROMA s.v. Achterveld [lS0ERDAG 21 NOVEMBER 1974 LEUSDER KRANT 23 Gymnastiekwedstrijd Impala-DOTO. meisjeskeurgroep van 13 t/m 15 ,r van Impala wacht op haar beurt, i helft volgde gespannen de oefening; anderen zagen meer in onze foto- li LEUSDEN - De Haaien zijn volle dig geslaagd bij hun eerste optreden in de wintercompetitie. Reeds in de eerste spelperiode zou het duidelijk worden dat de Haaien aan inzicht en snelheid hadden gewonnen. De beide vleugelspelers Harrie Abbing en Jan Wanrooy zorgden met hun enorme snel heid al direkt voor paniek in de UZSC gelederen. Flitsend bewoog de voor hoede zich in samenwerking met de achterhoede door het water hetgeen resulteerde in een doelpunt van de achterspeler Rob Hukker 1-0. Dit was tevens de eindstand van de le periode. Ook de tweede periode werd weer geopend met snel spel, wisseling van plaatsen, het opvangen van uitbraken van UZSC werd prima gezien Het duur de dan ook niet lang of weer wist Rob Hukker te scoren en de stand te brengen op 2-0. Het tempo zakte na dit doel punt zienderogen. De Haaien, mis schien niet gewend aan deze snelle voorsprong gingen over naar hun oude spel, voorhoede en achterhoede speel den weer gescheiden. Het gevolg was dat de UZSC formatie gevaarlijk kon opkomen. Keeper Speksnijder wist zijn doel echter schoon te houden. De derde spelperiode startte, na een onderhoud met hun coach, weer enorm flisend. Pim de Smalen kwam mee op, plaatste de bal op Jan Wanrooy die met een prachtige boogbal zijn in spanning beloond zag met een doel punt, waar de UZSC doelman totaal geen kijk op had. Op dit moment was UZSC dan ook totaal overvleugeld en wel letterlijk door de beide snelle vleugelspelers van De Haaien. Dat ook Harrie Abbing met 2 prachtige strakke ballen in de uiter ste rechterbovenhoek wist te scoren bracht UZSC totaal op de knieen, de tegenstand was gebroken. Pim de Sma len wist de eindstand, met een schot dat de keeper waarschijnlijk nooit gezien heeft, te brengen op 6-0. Voor de heren van de Haaien een mooi begin van deze competitie. Het 2e herenteam van de Haaien bracht het er minder goed af; er werd met 11-1 verloren van De Amer 5. Toch waren ook hier zeker lichtpun ten aanwezig, ten eersten bestaat dit 2e team uit jonge spelers die moesten opboksen tegen oude rotten zoals Ferdi Geutjens, zij waren domweg niet be stand tegen het tactisch spelletje dat deze doorgewinterde oude speler in het water legde. Ondanks de grote neder laag was het spel van Jaap Wolfs winkel, Gerard van Gils en Harrie Klok soms zeer goed De volgende thuiswedstrijden zijn op woensdag 11 december, in eigen huis. LEUSDEN - In de wedstrijd Amers foort 3 - Impala was erg duidelijk wie de sterkste was. Al direct na het eerste fluitsignaal maakten de heren uit Leusden hun eerste doelpunt. En dit bleef doorgaan tot de pauze. Er werden doelpunten gemaakt uit com binaties, sperren, uitbreken en door afstandsschoten. Door deze regelmatige produktie werd de ruststand 9-0 voor Impala. En dat ondanks het feit dat Impala geen wissels had. Na de rust werd het aantal handbal lers uitgebreid tot 8 door een laat komer. Hoewel beide ploegen echt pro beerden om geconcentreerd te blij ven handballen, werd de strijd toch iets minder boeiend Mede was dit het geval door de geringe tegenstand van Amersfoort. Bij de stand 12-0 maakte Amersfoort 3 haar eerste doelpunt en hiermee werd de eer gered Na de 50 minuten duren de strijd was de stand 3-16 in het voor deel van Impala, een duidelijke stand na een sportieve strijd. In de Bernhardhal op veld 6 begon om 12.00 uur de wedstrijd Break Out 2 - Impala 2. Impala speelde met ze ven man en dus zonder wisselspe- Uitslagen: Afd zaterdag afgelast. Wedstrijdprogramma a.s. weekend: Afdeling zondag: NSC 1 - Roda 1 14.30 u. Roda 2 - vrij Roda 3 - VVOG 3 12.00 u. Roda 4 - APWC 4 12.00 u. Roda 5 - Amsvorde 4 14.30 u. Soest 8 - Roda 6 12.00 u. Roda 7 - Quick 9 14 30 u. Dames: Roda 1 - BW 31 10.00 u Afdeling zaterdag: Aurora Boys 1 - Roda 1 14.30 u. Roda 2 - Barneveld 2 14.30 u. Roda 4 - Montagnards 3 12.00 u. Roda 5 - SEC 4 14.30 u. Afdeling Pupillen: Roda 1 - Quick 1 11.00 u. Scherpenzeel 1 - Roda 2 13 00 u. VVZA 3 - Roda 3 13.00 u Quick 4 - Roda 4 11.00 u Roda 5 - SEC 5 11.00 u. Roda 6 - SEC 6 12.00 u. Hoogland 5 - Roda 7 12.00 u. KVVA lb - Roda lb 12.00 u. Roda 2b - KVVA 2b 11.00 u. Achterveld 2b - Roda 3b 12.00 u. Roda 4b - IJsselmeervogels 4b 10.00 u. KVVA 4b - Roda 5b 12.00 u. Roda 6b - trainen om 10.00 u. Junioren: Roda A vrij Roda B - Achterveld 14.00 u. Iers. Evenals in de vorige wedstrijd was de start van Impala slecht: bin nen 60 seconden stond Impala met 2-0 achter. Maar Impala werd hierdoor wakker geschud en begon ,,echt" te handbal len. Door leuk te combineren en uit lage schoten werd de stand gelijk ge trokken: 2-2. Impala ging door en met een goed handbal bouwden de gasten een 3-6 voorsprong op. Het begin ban de tweede helft werd door de Leusdenaren te gemakkelijk opgenomen, waarvan Break Out dui delijk gebruik maakte. Zij brachten het standverschil terug tot één doel punt. 5-6. Impala doelpuntte nog twee keer op bijzonder slinkse wijze: 5-8. Verdedigend werd er bij Impala goed gespeeld maar aanvallend was niet alles in orde. Break Out bepaalde de eind stand op 6-8 voor Impala. Een niet al te beste wedstrijd van Impala zijde, vooral wat betreft de 2e helft' Maar toch nam Impala de 2 punten dank baar mee naar Leusden! Programma zo. 24 november: Damessenioren. 16.25 uur Impala - EMM 4 in de Koppel te Amersfoort. Andere teams hebben een vrij weekend. Adspiranten: Scherpenzeel - Roda a V. 13.00 u. Roda b - HVC 15.15 u. Spakenburg - Roda c V. 13.15 li. CJVV - Roda d V. 13.15 u. Amf. Boys - Roda e V. 12.15 11. Roda f - Amsvorde 12.45 tl. APWC - Roda g V. 11.45 11. Quick - Roda h V. 12 15 u. ACHTERVELD - De jeugdcommis sie van district Amersfoort van de KNVB Afdeling Utrecht gaat in het voorjaar van 1975 wedstrijden spelen tegen Veenendaal, de Veluwe en de Ronde Venen. Om een overzicht te krijgen van het jeugdspelersmateriaal waren 30 A junioren uit de omgeving uitgenodigd om een testwedstrijd te spelen. J.l. woensdag 12 november werd deze wedstrijd gespeeld op het terrein van VV Spakenburg De 2 Ach- terveldse junioren t.w. Sjaak v. d. Heuvel en Jaap Schouten speelden op het middenveld van het team in gele shirts In de eerste speelhelft waarin wilt u, met deze jonge kinderen? Hier ging het meer om wat een paar hard werkende leidsters en leiders in be trekkelijk korte tijd hebben kunnen maken van goedwillende kinderen, die zelf voldoende plezier in hun sport hebben. Het was geweldig, zoals ze bezig waren op de evenwichtsbalk, op het paard of op en aan de andere toe stellen. Ga het zelf maar eens doen! Alles bij elkaar was het een bijzonder geslaagde en leuke wedstrijd en door dit soort ontmoetingen krijgen de meis jes de toch wel nodige routine voor het grotere werk. De uitslag van dit soort sportontmoetingen is eigenlijk minder belangrijk. Zoals Pierre de Coubertin, de grote man van de mo derne Olympische Spelen, destijds al zei, gaat het niet direct om het win nen, maar meer om het meedoen. Volledigheidshalve volgt hier nog de uitslag: Meisjes keur 8 t/m 12 jaar: 1. Marja Aalbrecht, DOTO 2. Gré Markerink, Impala 3. Ria Velthuizen, DOTO Meisjes keur 1? t/m 15 jaar: 1 Suma Lalisang, DOTO 2. Harma v. d. Brake DOTO 3. José Traa, Impala Het ongeveer 40 jaar bestaande DOTO won de verenigingswedstrijd met 362,84 punten. Impala (anno 1968) kwam met een gering verschil van 11,52 punten op een totaal van 351,32 punten. LEUSDEN - Afgelopen zaterdag werd het snelschaaktoernooi van de SGS gehouden. Het team van de schaakver eniging Leusden speelde hierin in de eerste klasse, waarnaar het vorig jaar gepromoveerd was. De Leusdenaren konden niet op het hoogste niveau komen, maar handhaafden zich ten koste van Soest, Kijk uit en De Pion. Afgelopen vrijdag speelde het tweede tiental van Leusden uit tegen het zesde tiental van Amersfoort. Het Leusdense tiental was niet fortuinlijk en verloor met 6%-3%. Alleen de heren Wisman, Van Dokkum en Visser konden tot winst komen. Penningmeester C. van Veenendaal kon nog net remise maken tegen de Amersfoorter van de Coterlet, die ern stig visueel gehandicapt is. Hij kan de stukken slechts voelen op een zak- schaakbord dat hij naast het grote bord heeft staan. Desondanks weet hij in de derde klasse een behoorlijke partij te spelen. Uitslagen huiscompetitie (12-11-1974) Groep 1: J. van Santen - O. A. Harlaar - J. Leydes - J. de Jager 1-0 J A. M. Boemaars - W. A. H. v. d. Laaken 1-0 H. H. Struiwig - hr. Luiben 1-0 Groep 2: W. T. Flentge - A. Tijmensen 0-1 C. Veenendaal - H. v Egdom - /2 R. A Sieswerda - J. J. Visser 1 - 0 A. Bronkhorst - G. J. Kuiter 1-0 S. v. Dokkum - hr. Daatselaar /2 - /2 A. v. d. Steeg - B. Bloemendal 0-1 Groep 3: hr. Schouten - mevr. Hooyer 1-0 mevr. Graafland - hr Berg 0-1 J. A. v. d. Tang - A. Kuyper 1-0 H. J. Boschman - B. Uneken 1-0 Groep 4: hr. Rietveld - hr. Vernooy 1-0 A. Ramp - J. Kuyper 0-1 P. Stevens - hr. v. d. Loo 1-0 H. Herema-J.A.M.G.v.Velzen 0 - 1 Ladder: H. P. J. Leeuwenkamp - J. Mosterd 1-0 hr. Kessing - C. M. Hooyer 1 - 0 Voor het eerst speelt een buiten lander mee bij de schaakver. Leusden. Dit is de heer Herema, Amerikaan van Nederlandse afkomst, die voor een half jaar in Nederland is. LEUSDEN - Na een week rust moes ten de damessenioren van Impala hand bal spelen tegen de dames van Baarn in de sporthal ,,de Koppel te Amers foort Na een achterstand van 1-0 kwam Impala al snel terug door een sprongschot Eén minuut later kwamen ze zelfs voor d m v een schot uit de hoek Vanaf dat moment gaf Impala de lei ding niet meer uit handen. Evenals de vorige wedstrijd werd er weer veel op break-out gespeeld, waaruit dan ook het derde doelpunt voel. Baarn kwam voor rust nog eenmaal tot scoren, waar mee de ruststand van 3-2 bereikt werd. Na de rust duurde het vrij lang, voordat er doelpunten vielen. Pas inde zevende minuut lukte het Impala weer een doelpunt te maken. Er werd nu uitstekend verdedigd, zodoende kwam Baarn niet meer tot scoren. Impala kon door een keihard sprongschot de keepster van de tegenpartij de bal voor de vijfde keer uit het net laten halen De eindstand van 6-2 werd bereikt door een break-out. Dit was het einde van een sportieve wedstrijd, waarin de dames van Impala goed hebben verdedigd. Voor de tegenpartij was het jammer dat ze nog maar kort samen speelden. Daardoor zijn ze nog niet goed op elkaar ingespeeld, want anders zou den ze wel eens een moeilijke tegen stander voor Impala kunnen zijn. Impaia-uoro. De meisjeskeurgroep van 8 t/m 12 jaar van Impala vol aandacht voor de ver- van de tegenpartij. HSDEN/CENTRUM - Het bijzon- echte weer en de vrijwel onbe- ire straten rond de sportzaal ïeent in Groenhouten waren de uk van het geringe aantal toe- ners bij de gymnastiekwedstrijd het Leusdense Impala en DOTO rfberpenzeel. Althans, dat nam i-voorzitter R. Kuilboer maar toen hij zaterdagmiddag, keurig jd het openingswoord uitsprak, êrs in Leusden en niet alleen in jrt van de inmiddels ook weer mje gearriveerde heer Sint Nico- *as het wel druk. Wij zouden eerder gaan zoeken in de richting van gebrek aanbelangstelling, vooral van de zijde der ouders, voorde verrichtingen van hun eigen kinderen. En dat is toch wel jammer Ook de leidsters en leiders gaven er hun zaterdagmiddag voor op. De wegblijvers hebben toch wel wat gemist, want het kijken naar de verrichtingen van de meisjes was een belevenis op zich. De onder de technische leiding van de heer E. R. Raayen staande wedstrijd ging tussen de meisjeskeur- groepen van beide verenigingen in de leeftijd van 9 tot 16 jaar. U had eens moeten zien, hoe ernstig de meisjes hun opdrachten volbrachten.. De interne spanning was duidelijk waar neembaar. Een zucht van verlichting bij een keurig geslaagde oefening en ook de teleurstelling, als het eens wat minder goed lukte. De deelneemsters leefden volledig mee Een warm applaijs voor de één en woorden van troost voor een ander, ongeacht of het een meisje uit Leusden of uit Scherpenzeel was. Ook voor ons was het weer eens wat anders dan een middagje Roda of een paar uur biljart. Natuurlijk waren er wel wat schoonheidsfoutjes, maar wat Gym-wedstrijd Impala-DOTO. De eindstand van Impala Tamara ter Cock, na een perfecte oefening op de even wichtsbalk. Uit de wedstrijd Impala-DOTO. Gré Markering van Impala in volle con centratie aan de brug met ongelijke leggers. tegen de stormachtige wind moest wor den opgetornd moesten de spelers eerst aan elkaar wennen, doch er ontstond al spoedig een aantrekkelijke wedstrijd welke op hoog peil stond Beide teams hielden elkaar goed in evenwicht Rust stand 2-2. Na de rust had elftal ,,geel" de felle wind in de rug en aanval op aan val werd ondernomen op het doel van de in blauw gstoken tegenpartij. De 4 wisselspelers aan beide kanten brach ten het er echter kwalitief een stuk minder af dan hun collega's van de eer ste speelhelft ,,Geel won uiteindelijk met 4-2. Sjaak v. d. Heuvel had 't moei lijk tussen de grote broeders van IJs- selmeervogels, Spakenburg, SEC enz. Jaap Schouten kan terugzien, zowel aan vallend als verdedigend, op een goede wedstrijd Over enkele weken volgt een tweede test, maar of de beide Achtervelders opnieuw worden uitgeno digd, moet worden afgewacht, daar er zeer veel kwaliteit op de grasmat liep, 16 en 17 november alles afgelast Programma zondag 24 november'74: Achterveld 3 - Maluku Muda 2 Aanvang 12.00 uur Dames: Minerva (Utrecht) - Achterveld Programma 23 november '74: Junioren: Achterveld A - Soest B 3.15 uur Roda C - Achterveld B 2.00 uur KVVA c - Achterveld a 2.00 uur VVZA b - Achterveld 2.00 uur KVVA d - Achterveld b 2.00 uur Pupillen: Achterveld 4 - Spakenburg 4 1.00 uur Achterveld 2 - APWC 2 1.00 uur APWC 3 - Achterveld 3 1.00 uur Scherpenzeel 4 - Achterveld 4b 1 00 uur Achterveld 2b - Roda 3 12.00 uur KVVA 6 - Achterveld 3b 1 00 uur LEUSDEN/CENTRUM - De belang stelling voor de op 29 oktober in Leus den opgerichtte judoclub blijkt bijzon der groot te zijn. Vooralsnog organi seert de Amersfoortse sportschool Boersma de club alleen voor kinderen van 6 t/m 14 jaar. Zodra er meer uren beschikbaar komen in de sport zaal aan de Meent of als men elders in Leusden geschikte mogelijkheden vindt, wordt de club ook toegankelijk voor volwassenen. Op de eerste dinsdag had men bijna 40 aanmeldingen. Dat aantal is inmid dels gestegen tot boven de 80. De dins dagclub is volgeboekt. Omdat men op zaterdagmiddag ook nog enige tijd de beschikking over de zaal heeft gekregen bestaat er weer aanmeldingsgelegen- heid. Dat kan voorlopig het beste ge schieden bij de heer H J. Boersma, Stadsring 44 in Amersfoort (tel. 15477) Op zaterdag 30 november a.s. kan ook ingeschreven worden aan de zaal in Groenhouten en wel van 12.00 tot 13.30 uur. Daarna beginnen de zater- daglessen. Het jeugdjudo is aan de mentaliteit van het jonge kind aangepast. Zonder de meer gevaarlijke grepen kan de jonge judoka toch voldoende zijn of haar overtollige energie kwijt. Het kind leert zich te beheersen en tegen stand te overwinnen. Judo vormt wil en karakter en stimuleert het prestatie vermogen Judo houdt haar beoefenaars plezierig in beweging en een kind heeft nu eenmaal lichaamsbeweging nodig.

Leusder Krant | 1974 | | pagina 23