lechte start van it. Nicolaasfeest Geslaagde fancy-fair van de Zonnebloem lommelige intocht van Sint icolaas in Leusden-centrum dige discussie avond over kernenergie Meer kollektanten voor CML-werkgroep kreeg R0- voorlichting Sint Nicolaasfeest van Blijhof Bromfietser reed op wandelaars in Ingezonden: VOOR FIJN VERZORGD FAMILIE-DRUKWERK (buiten de verantwoordelijkheid van de redaktie) leiotocbt van de grote kindervriend Nicolaas is weer achter de rug. 4 moet er wat van mijn hart over f intocht. Op 16-11-1974 deed de *eer rijn intrede in onze kinder- f gemeente. Het bestuur vanSpeel- ^reatievereniging „Blijhof" heeft '«el wat tijd aan besteed om alles '*os draaiboek te laten verlopen. het slechte weer waren al heel enkele medewerkers bij het ge- ttehuis bezig om dranghekken te 'ken, zodat Sint Nicolaas na een r vermoeiende en natte tocht even op a kon komen, en die kinderen die ciaal al een hele tijd geleden zijnbe- fcn om iets in te studeren voor Sint 'laas, wat ruimte geven om het spel faog met ondersteuning van de plaat- jke muziekvereniging aan te bieden Sint Nicolaas en zijn trouwe Pieten, ij aankomst bij het gemeentehuis al het werk van voorbereiding r niets te zijn geweest. Menig be- ■feraar had zich niet achter maar r de dranghekken geplaatst. De van de Sint kon bijna niet eens **n het bordes van het gemeente huis komen. Ondanks herhaaldelijk ver zoek ook door Sint Nicolaas om als ouders het voorbeeld te geven en achter de dranghekken plaats te nemen mocht dit niet baten, de mensen bleven gewoon staan, peuters en kleuters werden ver drukt en of onder de voet gelopen. Het is gewoon schandalig dat de grote mensen geen plaats maken voor diegenen waar het om gaat, de kinderen. Het ingestudeerde stukje kon tot groot verdriet van Sint Nicolaas niet opge voerd worden, de muziekvereniging en de majorettes konden geen show op voeren. Menig kind dat plaats moest maken voor de grotere, is verdrietig naar huis gegaan. Dat grote mensen al tijd haast hebben en veelal aan zich zelf denken is ook weer gebleken tij dens de optocht. Menig automobilist(e) wilde door de kinderscharen heen rij den, met gevaar voor de kinderen die meeliepen in de optocht. De politie escorte was te klein. Er was verzocht om voor en achter de optocht politie mee te laten rijden wat dan ook was toegezegd. De werke lijkheid was dat alleen voor de stoet éen politie-auto meereed met twee agenten. Het is een slechte start voor de komende feestdagen, en ik hoop dan ook, dat in het vervolg ook rekening wordt gehouden met andermans kin deren. Buiten verantwoording van de organi satoren ingezonden door: Gerard Boogmans, Meidoornhof 25, Leusden-Centrum. LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag, 16 november opende mevrouw Feiten, voorzitster van het regiobestuur Amersfoort van de Zonnebloem de Fan- cy-fair in de prachtig gerestaureerde boerderij tegenover de St. Jozefkerk aan de Hamersveldseweg. Ze sprak de hoop uit, dat het eensuksesrijkeak- tie zou worden, zodat de Zonnebloem weer veel materiaal kon aanschaffen voor de verdere aktiviteiten. Zondagavond was de uitslag van de totale opbrengst nog niet bekend, maar mevrouw Oude Egbrink, voorzitster der Zonnebloem, afdeling Leusden, ver telde dat de belangstelling voor de Fancy-fair veel groter was geweest dan men had durven hopen. Vooral na de intocht van Sinterklaas en 's zon dags na de H Missen was het overvol in de boerderij Een rol speelde na tuurlijk ook wel. at de boerderij voor het eerst van binnen te bewonderen was. Gelukkjg kwam dit feit de aktie zeer ten goede. De tentoongestelde werkstukken wa ren zeer uiteenlopend van aard Er waren gehaakte spreien in fantastische kleuren, een schitterend geknoopt kleed, prachtig geborduurde tafellakens in allerlei kleuren, er waren gezellige wandkleden en- kleedjes, erg veel stof fen en gebreide poppen - erg in trek bij de kinderen - ook waren er kussens in verschillende maten en vormen, en fin eigenlijk te veel om op te noemen De handwerk-club, onder leiding van de dames T van Opijnen, G Horst en L. Jasper-Focks had een geweldige dosis ijver en kreativiteit aan de dag gelegd oin zo'n grote kollektie bij elkaar te krijgen. Gedurende de openstelling wa ren verschillende aktiviteiten aan de gang, zoals een loterij, verricht door de heer Valkenet. waarbij vaak mooie prijzen werden verloot, een sprei en een patch-work kussen bijvoorbeeld Als klapstuk van de zondag gold de verlo- LEUSDEN - Dinsdagavond hield de CML-werkgroep Bestem mingsplannen haar gebruikelij ke besprekings-avond van de tweede fase-plannen. Die avond was de hoofdinspekteur voor de ruimtelijke ordening, ir. M. von Bartheld op bezoek om de werk groepleden het een en ander te vertellen over de ontwikkeling van de ruimtelijke ordening in Nederland. Volgende week hier over meer Met ingang van dinsdag 26 no vember a.s. is de deelnota .Na tuur en Landschap" tweede fase op het gemeentehuis voor iedere belangstellende Leusdenaar ver krijgbaar. De kosten zijn f2,- per exemplaar. Ook op deze nota komen we binnenkort terug. ting van een mooie jopper- belange loos geschonken door een echtpaar - waarvan de opbrengst geheel ten goede kwam van de Zonnebloem. Naast de verlotingen kon men nog aan een aan tal andere dingen deelnemen, zoals het raden van de naam van een grote kangoeroe met kleintje inde buidel: men kon een olifant winnen als men het juiste aantal plastic slangetjes in een aquarium wist. Ook was er een groot krentenbrood waarvan men het juiste gpwicht wilde weten De heer Schoon- derbeek van Geertrudeshof kon beslag leggen op het krentenbrood, dat zeven pond. twee ons en twintig gram bleek te wegen Ook dit jaar was de fancy-fair weer een gezellige aangelegenheid, waarbij men het doel van de aktie niet uit het oog verloor. De andere uitslagen zijn als volgt: Het aantal slangetjes in het aquarium waren. 2338. De heer Schoonderbeek, Wiggeruslaan 14, heeft door het juiste bedrag te raden de olifant gewonnen. De kangoeroe heet Huppel en mevrouw brouwer. Kwintlaan 9, Leusden-Zuid, mag hem als haar eigendom beschou wen. De jopper is gevallen op lot nummer 112. De troostprijs is op lot nummer 151 De sprei droeg lot nummer 870 An dere troostprijzen zijn de nummers 805, 817, 814 en 406. Al deze prijzen zijn af te halen bij mevrouw T. van Opijnen, Berkenlaan 16, Leusden-Cen trum. Na vier uur kan men alles komen afhalen, dit geldt ook voor de reeds gekochte werkstukken, die nog niet zijn opgehaald. LEUSDEN-CENTRUM - Het inter kerkelijk Vredesberaad afdeling Leus den, organiseerde woensdag 13 novem ber een voorlichtingsavond over kern energie De algemene leiding was deze avond in handen van Drs. W. Boelhouwer, die een forum van 3 man leidde, t.w.: de heren E. Wasch, ir. P. Brand en ir. E. J. Tuininga Helaas was ir. Brand niet aanwe zig. Hij was eigenlijk nodig om als tegenhang te fungeren van de heer Wasch, die er was als lid van de Stroomgroep Stop Kalkar Er ontstond toch een levendige dis cussie, omdat de heer Tuininga vaak de mening van de heer Wasch (Sa menwerkende Elektriciteits Producen ten Arnhem) uit de doeken deed, hoe wel hij het daar niet altijd mee eens was Deze avond werden twee inleidende films vertoond en het kernpunt was eigenlijk: moeten we onze energie (die in de toekomst nodig is) uit kern centrales verkrijgen of op een andere manier??? De heer Wasch is hier duidelijk een tegenstander van Volgens hem schuilt er ook in het vreedzame ge bruik van kernenergie gevaren. Grote risico-factoren zijn hieraan verbon den niet alleen geeft men ook kern energie in handen van kleine staten, maar door de veiligheidsmaatregelen die hieraan verbonden zouden moeten worden, komt men eigenlijk in een soort politiestaat te leven. De moge lijkheid van chantage wordt met elke centrale groter Een groot min-punt vindt de heer Wasch o m. dat men nog steeds geen afdoende manier heeft gevonden om het afval kwijt te raken. Hij gaat zelfs zover dat hij niet wenst te praten met de voorstanders als niet aan bepaalde voorwaarden voldaan wordt. Volgens zijn mening zou er dan een ongelijk gesprek ont staan op welke basis hij niet wenst te praten De zaal was het daar niet helemaal mee eens, want men vond dat er beter gepraat kon worden (zij het dan niet op gelijk niveau) dan hele maal niet. De heer Tuininga is wat gematig der, maar is wel van mening dat een goed gesprek alleen maar op gang te krijgen is via het parlement en vanuit de bedrijven De TH.'s in ons land houden zich ook al druk bezig met een onderzoek en samen met de aktiegroepen hoopt men enige erkenning voor dit pro bleem te krijgen. Vele problemen kwamen deze avond nog aan de orde zoals het verschepen van plutonium uit de V.S.. het feit dat hoe meer centrales er komen, hoe onveiliger het is te stoppen en de theoretische discussie over het risico. Bij dit laatste punt schuilt waar schijnlijk het grootste probleem. Want niemand kan nu precies de gevaars factor bekijken die de bouw van kern centrales inhoudt En dit komt heel simpel door het feit dat hier nog onvoldoende gegevens (en onvoldoende centrales) voor zijn. Als er iets mis gaat met zo'n cen trale - een kans die door de eén groot en de ander klein wordt ge acht - is het echter wel zo, dat hier vele mensenlevens mee gemoeid zul len zijn. Een probleem dus deze avond, waar we nog weieens vaker over zullen horen en dat zeker niet zonder reden. LEUSDEN - Net als in voorgaande jaren, zal ook dit jaar weer een groot Sint Nicolaasfeest gegeven worden door 'Blijhof, dat voor alle kinderen in Lcusden vanaf 4 jaar toegankelijk is. Dit kinderfestijn zal plaatsvinden op zaterdag 30 november in het Ros Beyacrt, Hamersveldseweg te Leus den-centrum. In verband met de grote opkomst van het vorige jaar ziet het bestuur zich genoodzaakt twee 'voor stellingen' te geven, namelijk om twee uur en om vier uur. Toegang voor leden gratis, voor niet- leden f 1,50. Toegangskaarten zijn - op vertoon van lidmaatschapskaart gratis en an ders tegen betaling van genoemd be drag af te halen bij Ilona van de Burg, Krakhorst 19 (telefoon 2252) en Gerard Boogmans, Meidoornhof 25 (tel. 2235), op donderdag 21 novem ber en vrijdag 22 november a.s. tussen 16.00 en 17.00 uur. ADVERTEREN KOST GELD. NIET ADVERTEREN KOST MEERVraag onze advertentietarieven. De Leusder Krant bereikt het grootste d£el van inwoners van de gemeente Leusden. IjDERDAG 21 NOVEMBER 1974 LEUSDER KRANT hoeft u het niet ver van huis te zoeken. DE LEUSDER KRANT kan u in alle opzichten van dienst zijn. 9 Verlovings-, huwelijks- en geboortekaarten Visite-kaartjes 9 Briefhoofden 9 Rouwkaarten (Modellenboeken zijn thuis te bezichtigen) Burgemeester mr. A. H. van der Post verwelkomt de goede Sint io n lila veel tekeningen aangeboden en zelfs een mooie kijkdoos Als tegenpresta- LOIIAtl IIAAK IaIIAH" tie hadden de Pieten natuurlijk weer ijltf ytTl I ylVVJI IKVt.ll zakken vol strooigoed bij zich. "7 ,v"Wl' fUSDEN/CENTRUM -Zaterdag 16 ^ber was het een blijde dag voor aderen van onze gemeente, want Üicolaas hield deze dag zijn in- j ODdanks het barre weer waren L-ttend veel kinderen en ouders rtïig om de goedheiligman en zijn 20 welkom te heten, urafgegaan door de harmonie en cTettes van ..Lisiduna" arriveerde iat keurig op tijd bij hetgemeente- Hier werd hij evenals vorig jaar »acht door Leusdens eerste bur- sargemeester A. H. van der Post. m dankte St. Nicolaas hartelijk lij ondanks het slechte weer toch pen was als symbool van goed en goedgeefsheid. get zal weer een fijne tijd worden, üt dat er veel kinderen zijn geko- i om u te verwelkomen en hierbij er veel die er vorig jaar nog niet ta. De kinderen hebben zich voor gedragen, want er zijn zo weinig yen, dat u wel weer veel cadeau- meegebracht zult hebben," aldus Van der Post. a slot vroeg hij Sinterklaas of Coderen een keer extra hun schoen ceo mogen zetten, omdat ze in het re weer toch gekomen waren om Ie verwelkomen. st Nicolaas dankte de burgemeester lelijk voor zijn ontvangst en zei erg te zijn weer in Leusden te zijn. raden is immers een fijne plaats •kinderen; er is veel ruimte en er veel accommodaties bijgekomen, s het zwembad en de sporthal, ■oralle kinderen heb ik een cadeau tij me Deze keer heb ik ook een centje voor de gemeente fneege- IL" it deze woorden overhandigde Sint Vinkei aan de burgemeester, want kd gehoord dat daar wel erg veel «Ite aan was. li deze verwelkoming stond er op programma dat deBlijhof-kinderen dansje zouden maken en de kinde- TandeR.K kleuterschool een lied- lï'jden zingen. icordat het geheel echter veel te aelig was, ging dit geheel de mist Ondanks herhaalde oproepen van Sicolaas aan de aanwezigen omach- at te gaan, werd daar geen gehoor ijegeven. Ook van de show vanLisi- i kwam daardoor niets terecht, it alles lijkt me een goede waar- iïing voor de politie, die volgend r toch wel met wat meer mensen tevoren aanwezig zal moeten zijn leze gebeurtenis in goede banen te Nu was het zo dat ouders en ren, al voordat St. Nicolaas er het gehelé plein voor het stad- i bezet hadden. Omdat niemand zijn plaatsje af wilde staan, was er vrijwel geen beweging in de massa te krijgen. LEUSDEN - Om 21 30 uur in de avond van dinsdag 12 november reed op het fietspad van de Doornseweg de bestuurder van een bromfiets, de heer B. J M. N. uit Maarn in op een groepje van 14 wandelaars. De brom fietser en één der wandelaars kwamen ten val en beiden liepen een lichte hersenschudding op. Geringe materiele schade. LEUSDEN - Maandag 11 november stalen twee Amersfoorters uit een tuin aan de Driftakkerweg een hoe veelheid boerenkool. De politie is niet overgegaan tot proces verbaal. De aangerichte schade zal aan de tuin ders worden vergoed LEUSDEN - Op 25 november, na 19.00 uur, zal één van de ruim 200 kollektanten bij u een giftenenveloppe bezorgen. Deze enveloppe zal op 29 november tussen 18.00 en 20.00 uur weer bij u worden opgehaald. In ver band met het feit, dat in Leusden dan koopavond is, is aan de kollektanten gevraagd, de inwoners zosnel mogelijk na 18.00 uur te bezoeken. Het aktiekomitee is onder de indruk van de medewerking die door een zo groot aantal kollektanten spontaan is toegezegd. Het buitengebied van de gemeente vormt op dit moment echter nog een probleem. In Leusden-zuid kan de Arnhem- seweg, Schutterhoeflaan, Heetvel- derweg, Vloowdijkseweg, Doornse weg, Dodeweg, Trekerweg worden ge noemd. In het centrum missen we nog kol lektanten voor de Asschatterweg (bui ten bebouwde kom), Heiligenbergerweg, Lockhorsterweg en Horsterweg. In Achterveld vormt de Hessenweg gedeeltelijk nog een probleem, verder de Jan van Arkelweg, Kerkdijk en Verj. Ruyterweg. Inwoners, of bewoners van genoem de wegen, die willen helpen wordt ge vraagd contact op te nemen met het aktiekomitee (03496-1247). Koliekte ren in de buitengebieden is niet aan de voorgeschreven kollektetijden gebon den. Koliekteren in de buitengebieden mag op 25 en 29 november ook overdag plaatsvinden. Dat deze zakken ooit gebruikt wer den om kinderen in te stoppen, is wel het grootste fabeltje dat de ronde doet. ,,Want de eerste zou nog moeten ko men," aldus de Sint. Ondanks het slechte weer was er een oneekende belangstelling tijdens de intocht van Sint Nicolaas, vooral bij het gemeentehuis was het een drukte van belang. Burgemeester mr. A. H. van der Post kreeg van de goede Sint een mini-Doodwinkel aangeboden. Dit alles zou niet zo vreselijk zijn, als niet de kinderen, die al tijden van te voren hun voorstellinkje ingestu deerd hadden, erg teleurgesteld naar huis gingen. Waarschijnlijk hebben de organisa toren en de politie niet op zo'n grote toeloop gerekend Onze gemeente groeit echter snel en daarmee het aantal kin deren. Laat dit dus een goede les zijn voor het volgend jaar. Overigens deed dit alles geen afbreuk aan de vreugde waarmee onze goed- verwelkomd werd. Hij kreeg

Leusder Krant | 1974 | | pagina 7