ames Impala icasseerde eerste iintenverlies IJsclub verwacht vorst AMIVEDI Pannekoeken voor de jeugd en Dirk Pries in de bloemen Schakers winnen overtuigend I OOK UGDTENNIS LEUSDEN Ingezonden: NOGMAALS ANTILOPEN MIA KPJ Achterveld ging schaatsen Minder geld voor Jantje Beton Twee inbraken SINTERKLAAS FEEST VAN BLIJHOF Ontspannings- avond ABTB St. Nicolaasfeest voor hobbyklub Dropping gaat door Roda'46 15 JAAR PONYCLUB NIMMERDOR: POLITIE- LOGBOEK Reekalfje doodgereden Opnieuw inbraak Chevron-station pfcRDAG 28 NOVEMBER 1974 LEUSDER KRANT jSDEN - Het eerste damesteam 3pala heelt algelopen donderdag uitwedstrijd tegen VIOS 4 uit sfoort het eerste puntenverlies Dl seizoen moeten incasseren. *n interessante wedstrijd, waar in uitslag wel de juiste verhou- weergeelt. kon Impala in eerste tie geen vuist maken om VIOS inde set op achterstand te zetten, mdeel. de enthousiast spelende iloortse ploeg zag kans om Impala (aanvallend al te troeven en de set te winnen Impala kwam in «de set terug. Hoewel de aanval de maat bleel, zagen de Leus dames toch kans om vooral door spel in de verdediging de tweede tinst om te zetten De derde set echter weer voor VIOS. zodat i alles op alles moest zetten een nederlaag te lijden Dit is lig niet gebeurd Impala wist inde en beslissende set uitstekend te komen en deze set op haai te schrijven Hoewel het dus bij kijkspel bleel, blijft Impala toch i3glijst aanvoeren en met op 7 iber weer een thuiswedstrijd in joruitzicht, blijven de kansen op oede klassering levensgroot aan staande zaterdag. 30 november, het eerste herenteam weer aan in fdstnjd tegen VIOS 4, een wedstrijd «irmaal gesproken gewonnen moet n door de Leusdenaren, hoewel liljd moeilijke wedstrijden tegen JS teams zijn, voornamelijk door it dat VIOS altijd enorm enthou- teams in het veld weet te brengen, I op papier sterkere teams zeer ijk weten te maken De wedstrijd gespeeld in de sporthal de Koppel jmt om 2 uur 's middags, verder volleybalprogramma voor snende week luidt als volgt: tderdag 28 november: igoards - Impala 5 ren 4e klasse 19.30 u. Impala 2 aes 2e klasse 20.15 u. 6 - Impala 2 reo 3e klasse A 21.30 u. oral die laatste wedstrijd be- looft zeer interessant te worden, om dat de nog ongeslagen heren van het tweede tegen de tegenstander moeten, die hun vorig jaar de laatste kansen op het kampioenschap ontnam. Spirit is een zeer geroutineerd team en Im pala zal dan ook de handen vol hebben aan deze ploeg. Uitslagen: Afd. zondag: Soest 8 - Roda 6 Afd. zaterdag: Afgelast. Wedstrijdprogramma a.s. weekend: Afd. zondag: Roda 1 - Dorestad 1 14.30 Roda 2 - Scherpenzeel 2 12.00 Roda 3 - Hooglanderv. 2 12.00 VVZA 5 - Roda 4 14.30 NSC 3 - Roda 5 12.00 Roda 6 - Amersf. Boys 7 14.30 Afd. zaterdag: Roda 1 - F ZO 1 2.30 Zwart-Wit - Roda 3 12.00 Hees 3 - Roda 5 12.00 Roda 4 - Woudenberg 4 12.00 Pupillen: HVC 1 - Roda 1 13.00 Roda 2 - IJsselmeervogels 11.00 Roda 3 - IJsselmeervogels 11.00 Roda 4 - KVVA 3 12.00 Roda 5 - VVZA 6 13.00 Quick 6 - Roda 6 12.00 Amersf. Boys 4 - Roda 7 12.00 VVZA lb - Roda lb 12.00 HVC lb - Roda 2b 12.00 Roda 3b - Soest 3b 11.00 Roda 4b - IJsselmeervogels 4b 13.00 Roda 5b - VVZA 5b 12.00 Junioren: Roda A - Hoogland 15.00 Roda B vrij Adspiranten: SO Soest - Roda a v 13.00 Quick - Roda b v 13.15 KVVA - Roda c v 13.00 Roda d - Amsvorde 15.00 Roda e - Achterveld 13.45 APWC - Roda f v 12.45 VVZA - Roda g v 12.45 Roda h - HVC 13.45 •USDEN/CENTRUM - Er komen in sdeo steeds meer mogelijkheden sportgebied. Onlangs is de Leus- \t tennisleraar J. J. van der Lin- begonnen met een tennisschool de jeugd. Deze cursus in voorbe eld tennis is bedoeld voor en stemd op jongens en meisjes in leeftijd van 7 tot 11 jaar. Een en r geschiedt in overleg met de tennisvereniging Lockhorst. tor de Koninklijke Nederlandse ntennis Bond wordt het voorberei- tennis bijzonder aanbevolen, om- bierdoor bij de jeugd de nodige esse voor tennis wordt gewekt en vroegtijdig een begin wordt ge it met de bewegingsvorm van een !e slag. irekt na de start bleek een grote efte te bestaan in deze vorm van «onderricht. Binnen enkele weken een leerlingenaantal van 78 be- Nu men meer mogelijkheden heeft egen in de betr. gymnastiekzalen, en ook weer nieuwe leerlingen wor- ungenomen. ra volledige cursus van 20 lesuren op f47,50. Meer dan normale lastiekkleding heeft men niet no- want alle benodigde attributen en tijdens de lessen verstrekt, issen worden zaterdags gegeven. 8 30 tot 10.30 uur in de gymzaal 4e Prinses Margrietlaan in Leus- zuid en van 12.30 tot 15.30 uur in ial aan de Lijsterbeslaan in Leus- :entrum. de 20e les wordt de cursus af- :<en met een examen en een di- Dit diploma zal een pré kunnen bij de aanmelding als lid van een ^vereniging, want daar zit men oolijk niet te springen om beginne- Voor aanmeldingen en/of na- inlichtingen kunt u terecht bij de J. J. van der Linden, Ha erland iusden-centrum, tel. 03496-1285. S.v. Achterveld oefende on danks de algehele afgelastingen tegen Scherpenzeel op een goed bespeelbaar veld. In deze vriend schappelijke wedstrijd speelden de Achterveldse elf in een gloed nieuw tenue. Per stalen pony zou de jeugd van Nimmerdor naar Uddelgaan. Vlak voor de start werd i.v.m. de dreigende regen toch maar besloten per auto te gaan. Leusden-Centrum- Afgelopen zaterdag was het groot feest voor de leden van de ponyclub Nimmerdor. De jeugdafdeling van de landelijke rijvereniging met dezelfde naam bestond 15 jaar. En dat moest natuurlijk gevierd worden. Het bijzondere van het feest was. dat het helemaal alleen georganiseerd was door en voor de jeugd. Ja, ook bij Nimmerdor bestaat inspraak en als de jeugd zegt: ,,We doen het zelf", staan de ouderen wel buitenspel Vrij wel het gehele ledenbestand van de ponyclub was met de 27 jonge lui precies op tijd present bij „Kees Berg" aan de Hamers- veldseweg in Leusden. Op het programma stond een tocht per stalen pony naar het ruitercen- trum van de Federatie van lande lijke rijverenigingen in Uddel. Door het onzekere weer ging de fietstocht niet door en omdat de ouderen zo aanhielden mochten een paar volwassenen de jeugd per auto naar het reisdoel bren gen. Ja, dat mocht nog wel, maar verder hield de jeugd de teugels in eigen handen Het feest bestond uit twee on derdelen Een hiervan was een grandioze pannekoekenfuif en wij hebben horen zeggen (ook de pers werd niet toegelaten!) dat het een beste smulpartij is geworden En toen kwam de pony, die de meeste haver verdiend had, aan bod. Pony-pa Dirk Pries had 15 jaar lang de jeugd geleid en de in structie verzorgd En dat was de jeugd niet vergeten! De heer Pries werd letterlijk in de bloemetjes gezet. Het was alleen jammer, dat hij altijd zo netjes in het gareel gelopen had. De jongelui hadden nl. een „levensloop" gemaakt en die valt nu eenmaal beter uit als er wat zijsprongen zijn aan te halen. Maar brave Dirk heeft zijn portie toch gehad Alles bij elkaar was het voor de jongens en meisjes een groot moment. Ze kunnen van de jeugd zeggen, wat ze willen, maar in Uddel brachten ze hun dank en waardering voor alles, wat de heer Pries voor hen heeft gedaan, wel duidelijk tot uiting Wij zijn nog benieuwd, wie ae rekening van het feest krijgt te betalen, want gewoonlijk zijn daar de ouderen toch altijd nog wel goed voor. (buiten de verantwoordelijkheid van de redaktie) Op onaangename wijze hebben wij, middels het verslag van de korfbal wedstrijd Antilopen 1 - MIA 1 in de Leusder Krant, kennis gemaakt met een vorm van verslaggeven die de per ken te buiten gaat. Het gehele verslag ademt een grenzeloos, maar vooral on eerlijk, chauvinisme. Het is gespeend van alle objektiviteit, waar de lezer o.i. recht op heeft. Antilopen moet kunnen begrijpen dat het niet hebben van voldoende spe lersmateriaal op dit moment bij MIA, MIA's zorg is. Het past anderen, en zeker een zustervereniging, niet daar dergelijke schampere opmerkingen over te maken, die bovendien - en dat geldt ook voor de hieronder ge noemde zinsneden - met de feitelijke verslaggeving van de wedstrijd totaal niets te maken hebben. Opmerkingen in de trant van 'een sla pende tegenstandster in de luren leg gen' en 'zijn tegenstander te grazen nemen' e.d. mogen in de grond van de zaak waar zijn, de woorkeus getuigt van bijzonder weinig sportiviteit en van kortzichtig denken, waarbij het accent duidelijk ligt op 'afkraken'. Voorts 'In een streekderby spelen al tijd veel meer faktoren een rol, waar voor MIA dit keer de rekening gepre senteerd kreeg en volkomen in de pan werd gehakt' en verder een met name genoemde speler, die het van hardheid en gemeenheid zou moeten hebben. Wat het eerste betreft, we vinden dit gewoon een rare opmerking, waarvan ons de zin en de bedoeling ontgaan. Wat het tweede betreft: dat is ten eer ste niet waar omdat genoemde speler over een behoorlijke techniek be schikt. En laten we er voor het overige toch geen doekjes om winden, in iede re vereniging is er één of zijn er enkele figuren die bepaald geen lieverdjes zijn, ook bij Antilopen, al vinden wij het niet korrekt namen te noemen. De opmerking over alle 'andere hout hakkers' in MIA 1 laten we maar voor wat ze is. Bepaald niet om Antilopen een hak te zetten (dat ligt ons nl niet), maar wel om de lezer een betere kijk op de zaken te geven, willen we er slechts op wijzen, dat Antilopen de afgelopen twee jaar meer met straf- kommissies in aanraking is geweest dan MIA in haar ruim 28-jarig be staan. En is het niet opmerkelijk, dat de strubbelingen in de wedstrijd zich in feite afspeelden tussen slechts twee te genstanders en dat de overigen, zowel Antilopen- als MIA-spelers na afloop dit onnodige gedoe betreurden en ver klaarden, wat hen betrof, toch wel een prettige wedstrijd te hebben ge speeld. Onenigheid tussen twee spelers kan nooit de moeite waard zijn de ver standhouding tussen twee verenigin gen met dergelijke publikaties te ver troebelen. Wij vinden het van een ploeg als Antilopen, die het op dit moment door zijn kapaciteiten ver dient een klas hoger te spelen, volsla gen onbegrijpelijk dat men, ondanks de goede prestaties, het kennelijk toch nodig heeft zich zó te moeten afzet ten op een tegenstander. Antilopen moet ook beseffen dat de korfbalpropaganda (waar het zich in een eerdere editie op beroemt - een geweldig artikel overigens, vinden wij - in het algemeen er niet mee gediend is. Het enige effect dat men nl. bereikt is het ongunstig afschilderen van een andere korfbalvereniging en dat dit soort publikaties op den duur als een boemerang werkt. Afgezien van het feit dat op deze wijze voor een even tuele nieuwe ontmoeting tevoren al een bepaalde stemming buiten en bin nen de lijnen kan worden gekweekt, blokkeert men bij voorbaat een goede verstandhouding en dus tevens een eventuele samenwerking in mogelijke korfbalaangelegenheden. Wat dit laatste betreft moet men ook niet over het hoofd zien, dat men zichzelf daardoor op den duur zal kunnen isoleren. Antilopen heeft een publiciteitsmoge lijkheid waar menige vereniging jaloers op kan zijn, maar voor een maximaal profijt zal men de schrijftrant moeten wijzigen. Wij reageren heus niet zo gauw, want de doorsnee lezer voelt in de regel wel of er sprake is van onredelijk chauvi nisme of erger, maar gezien de vele reaktics die wij kregen èn terwille van de objektiviteit, vonden wij het deze keer noodzakelijk. Wij hebben tevens gemeend de afd. propaganda Midden Nederland van hat K.N.K V. in kennis te moeten stellen van deze vorm van publiciteit. C.K.V 'M.I.A.' Hoevelaken, 14 november 1974. Frans Tromplaan 22, Hoevelaken. A.P de Boer, propagandist LEUSDEN - Dinsdag 19 november speelde het eerste tiental van de schaak vereniging Leusden de uitwedstrijd te gen het Utrechtse D.T.U. 4. De Leus denaren toonden zich duidelijk de sterk- sten en versloegen de Domstedelingen met maar liefst V/2 - Zl/2. Door deze overwinning zal Leusdens topteam zich waarschijnlijk inde hoog ste regionen van de tweede klasse drin gen Niet alleen het eerste tiental van Leusden speelt overigens een goede competitie. Het derde team en het jeugdvijftal hebben beide vier punten uit twee wed strijden Alleen het tweede tiental speelt eigenlijk ver beneden de mogelijkheden. Beide wedstrijden werden door dit team verloren, waarvan één totaal onnodig. In de lange competitie die echter nog voor hen ligt, hebben ook de schakers van Leusden 2 nog kansen genoeg een hogere plaats te bemachtigen. Aan de mooie overwinning van Leus den 1 werkten mee de heren Kans, v. d Weyden, Leydes, Boemaars, Tij mensen en Struiwig met overwinningen en van de heren Van Santen, Den Boer en Harlaar met remises. Van de Leus denaren werd slechts de heer Mosterd met een nul opgescheept door zijn Utrechtse tegenstander. Al met al een zeer goede zege voor Leusden. Resultaten Leusdense teams tot nu toe Eerste tiental: 2 110 3 12%-7% Tweede tiental 2 0 0 2 0 8 -12 Derde tiental 2 2004 15 - 5 Jeugdvijftal- 2 2004 6- 4. LEUSDEN/CENTRUM - Op woens dag, 27 november, hield de Leusdense Ijsclub Zwanenburg in de vergader zaal van het sportcomplex Groenhouten haar jaarlijkse ledenvergadering. Onder normale omstandigheden komt deze vereniging bijna uitsluitend op de voorgrond in een winter met een ijs- periode. De abnormale winters van de laatste jaren met geen vorst van be tekenis hebben de ijsclubs bijna geheel in de vergeethoek gedrukt. Het is zelfs mogelijk, dat heel wat Leusdenaren en zeker zij, die zich pas de laatste jaren hier gevestigd hebben, niet eens weten, dat de vereniging (nog) bestaat. Maar weest u gerust. zwanenburg bestaat nog steeds. En het bestuur zit boordevol plannen. Alleen werken de omstandigheden niet erg mee. Om te kunnen schaatsen is ijs nodig en boven dien een ijsbaan. De eerste faktor is niet het grootste probleem, want het bestuur van Zwanenburg verwacht deze week weer een ouderwetse winter met een behoorlijke vorstperiode. Volgens de statistieken krijgen wij eens in de zes jaren een winter met minstens 14 dagen vorst. Dat is nu bijna 12 jaar niet voorgekomen. Zes jaar geleden moet de natuur zich vergist hebben, maar dat gebeurt slechts zelden. Daarom verwacht men dit jaar, bij het einde van de tweede zesjaarlijkse periode, weer schaats- mogelijkheden. Nu zijn er in Leusden inmiddels heel wat waterpartijen ontstaan, maar veel te weinig wordt gedacht aan de geva ren, die verbonden zijn aan onzeker ijs en juist bij het schaatsen met iedere ACHTERVELD - Op dinsdag 19 no vember 1974 werd door de KPJ afdeling Achterveld een schaatsavond georgani seerd naar de Utrechtse ijsbaan. Omstreeks 1915 uur vertrok men met een volle bus (52 man) uit Achterveld. Om 20.00 uur gingen de binnen- en buitenbaan open Hoewel de binnenbaan om 22 00 uur werd afgesloten bleef men vol enthousiasme schaatsen op de buitenbaan die om 22.30 uur werd ge sloten. Er is naar hartelust geschaatst. De mensen die moe werden konden heerlijk uitrusten in het zeer gezelli ge cafeetje van de ijsbaan Omstreeks 22.45 uur werd de terug reis naar Achterveld aangevangen Hoewel men moe was van het schaat sen werd de terugreis toch luid zin gend begonnen Het was een zeer ge slaagde avond en dus een reden om dit nog eens te doen. onbetrouwbaarheid worden gemeden. Een veilige ijsbaan is daarom zeker geen overbodige luxe. En als er ijs komt is het natuurlijk voordeliger om lid te zijn van de ijs- club. Losse entree-kaartjes zijn nu eenmaal duurder. Als men vóór 15 de cember a.s. lid wordt en dat kan per giro no 278135 van de Rabo-bank te Leusden t.g.v. ijsclub Zwanenburg, be dragen de kosten- f6,- voor een hoofdlid, f 1,- voor een gezinslid, naast een hoofdlid en f6,- voor kinderen boven de 15 jaar. Het lijkt ingewikkeld en misschien is het dat wel, maar u kunt ook eerst bellen naar de secretaris van Zwanen burg, de heer J Brandsema (telf. 03496-1350). Een blijvende ijsbaan heeft Zwanen burg nog steeds niet, maar er wordt gewerkt aan allerlei plannen Inmid dels is de bijna verdwenen noodbaan aan de Noorderinslag (het nood-winkel centrum zou daar komen) weer in ge reedheid gebracht, zodat men straks niet voor verrassingen komt te staan. En zoiets doe je niet, als je geen vorst verwacht. LEUSDEN - De aktie Jantje Beton, waarvan de opbrengst bestemd is voor meer speel- en leefruimte voor de jeugd, heeft dit jaar aanmerkelijk min der opgebracht dan vorig jaar. De vele akties achter elkaar en door elkaar hebben een duidelijke stempel gedrukt op de opbrengsten. Vorig jaar was de opbrengst f2500,- terwijl dit jaar f 1000,- minder bijeen werd ge bracht f 1500,- dus. De K C.Antilopen, de Treeklopertjes en Blijhof willen graag iedereen bedan ken die wat gegeven heeft en hopen dat de opbrengst weer goed besteed zal wor den. Eindelijk is het dan zover, de Leusdense hockeyclub heeft haar kleedaccommodatie. Achter de velden, die M.H.C. Leusden als noodvelden gebruikt, heeft men nu na enige maanden wach ten een direktie-keet van de fir ma Schoonhoven geplaatst, zo dat spelers en speelsters zich niet meer thuis behoeven te ver kleden. ACHTERVELD - Uitslag onderlinge wedstrijd „Ons Genoegen' punten aantal kaarten totaal punten 1. J v. d. Hengel 48 2 92 2 P v. Nimwegen 47 9 399 3 J v Nimwegen 46 7 299 4 B Voskuilen 46 5 238 5 W. v.d Kletersteeg 45 9 366 6. J. v Rossum 45 9 391 7 W v. d Lagerweij 45 9 409 8 M. Pothof 45 9 390 9. J Voorburg Gz 44 10 412 10 H. J v Ruijtenbeek43 12 498 11 J. E. v Hamersveld43 12 524 12. J Wittebrood 42 10 410 13. J Pepping 40 11 405 14. H v Nimwegen 40 7 300 15 T Daatselaar 40 14 568 16. W Voskuilen 39 10 376 17. G Valkengoed 38 9 323 18 F. Koenen 38 12 383 19 J Hols 37 8 390 20 Th v d Koedijk 36 11 395 21 J J v. Hamersveld35 14 526 22 G Schimmel 37 10 373 LEUSDEN - In de nacht van za terdag 23 op zondag 24 november vonden twee inbraken plaats in de ga rage op de Hamersveldseweg en in de snackbar van „De Bieshaar", het win kelcentrum in Leusden-Zuid. De politie heeft de beide zaken in onderzoek genomen. LEUSDEN/ZUID - Maandag 18 no vember werd een reekalf, een geit je, op de Doornseweg doodgereden. De desbetreffende autobestuurder heeft zich in verbinding gesteld met de Jachtbrigade en het ongeval gemeld Registratie van gevonden en vermis te dieren. Opgenomen in 't Asiel 19 november Bastaard Foxterner, zwart i iets wit, kort haar l%jaaroud. teef 21 november. Dalmaat, wit-bruin, teef 23 november Bastaard Foxterrier, zwart-wit-bruin, korthaar, reu 21 november kat, zwart met witte borst 23 november kat, zwart-wit volwas sen. 24 november kat, zwart-wit. Inlichtingen mevr Prast-Ravesteijn, tel 03496-3083. b.g.g. mevr. Hassink, tel 03496-3132 LEUSDEN/ZUID - Zaterdag 23 no vember vond de zoveelste inbraak plaats bij het Chevron-benzinestation op de Leusderweg. Er werden dit keer niet alleen sigaren, sigaretten, tabak en snoep ontvreemd, maar er werden deuren, kozijnen en ramen vernield. De schade bedraagt ruim f 1400,- Ons kantoor te Leusden/C is op werkdagen geopend van 10-12 en van 14 tot 16 uur. LEUSDEN/CENTRUM - Zoals u wel licht al weet zal Sint Nicolaas zater dag 't Ros Beyaart bezoeken. Sint hoopt dat er erg veel kinderen komen. Veel moeders (of vaders) hebben al kaarten gehaald voor dit grootse gebeuren, maar maandag waren er nog wat over. Als u dus vergeten bent de kaartjes vorige week te halen, heeft u nog kans dat er nog over zijn. U kunt hiervoor terecht bij Stona van de Burg, Krak- horst 19 (tel. 2252) en Gerard Boog- mans, Meidoornhof 25 (tel. 2235). Voor leden van Blijhof is het Sinter klaasfeest gratis. Niet leden betalen f 1,50. Kaarten kunnen alleen vandaag nog gehaald worden, i.v.m. de inkopen LEUSDEN - Voor de leden van de A B T B. en hun echtgenote's wordt, op dinsdag 3 december, in ,,'t Ros Beyaart" een ontspanningsavond ge houden in de sfeer van St. Nicolaas. Zo als gebruikelijk zullen er diverse spel- mogelijkheden zijn. De avond wordt geopend met een dia-serie van het gehouden Oogstdankfeest. Verder wordt nog een dia-wedstrijd gehouden met als titel „Ken uw gemeente" Deze avond begint om 19.30 uur LEUSDEN - Op maandag 2 december wordt voor de leden van de hobbyclub het St. Nicolaasfeest gehouden Dit zal plaatsvinden in „De Til" De leden worden om 19 00 uur verwacht, waar na met enkele wedstrijdspelletjes de komst van St. Nicolaas wordt af gewacht Tijdens zijn bezoek zal ook het een en ander gedaan worden. De leden verzorgen onderling de pakjes, die dan weer worden uitgedeeld. Ook de vereniging heeft wat op het pro gramma staan Voor de jeugdige leden eindigt het feest om 21.00 uur, terwijl de ouderen, die toestemming van de ouders hebben, wat langer mogen blij- LEUSDEN - Voor de dropping, die gehouden wordt op donderdag 28 no vember hebben zich inmiddels zoveel belangstellenden gemeld, dat deze door gang kan vinden. De deelnemers wor den tussen 19 00 en 19 30 uur ver wacht in De Til, waarna men om on geveer 19 30 uur hoopt te kunnen ver trekken naar „ergens" Eventuele be langstellenden, die zich nog niet heb ben gmeld, kunnen zich in genoemde tijd nog opgeven De deelnemers wor den wel geadviseerd een zaklamp mede te brengen

Leusder Krant | 1974 | | pagina 17