Aparte ambtenaar voor jeugd zaken een eerste vereiste Verkeersmaatregelen rond het noodwinkelcentrum JEUGDRAAD LEUSDEN Meer mogelijkheden in Leusden/Z. gevraagd Pleidooi voor oprichting van jeugdgemeenteraad t>e V&rsTE <0 ANTHE BRONGERS DEED MEE AAN WEDSTRIJD: OPENINGSDATA WINKELS IN ROZENDAAL KOMT BIJEEN Talenpraktikum Amersfoort Inl.: 03490-29097 Raad Leusden lïyïagenpa •gemeente Ilëusden Burgerlijke stand Gemeente Leusden (jjjUbRDAG 28 NOVEMBER 1974 LEUSDER KRANT LEUSDEN - Voorzitter G. Clooster- [io mocht zich in een grote belang- iielling verheugen, toen hij donder- jjgavond 21 november het jaarplan fio de Jeugdraad Leusden aan allen, in het Ros Beyaart waren bijeenge- jjinen, presenteerde. Het waren verte- powoordigers van de diverse jeugd ig jongerenorganisaties, sportvereni- pQgen en onderwijzend personeel, voor lie het jaarplan nader werd toegelicht. Voorzitter Cloosterman zette uiteen ut de Jeugdraad Leusden in Leusden iil zijn namelijk een stimulator op achtergrond. Niet een zoveelste jeugdverenigingdie zelf allerlei akti- r.teiten wil organiseren, Wèl aktivi- »ten op het coördinerende vlak zodat fe jeugd van Leusdenln zoveel mogelijk actoren aan zijn trekken kon komen, tant dat er iets voor het jeugd- enjon- erenwerk zal moeten gebeuren is ie| iedere Leusdenaar duidelijk. Het cel van de Jeugdraad is dan ook om cntakt te krijgen met iedereen die in ielke vorm van jeugdwerk dan ook, Leusden bezig is. Hij kan zich door middel van een enquêteformulier, dat zo snel mogelijk iet alle gegevens van zijn jeugdwerk air de Jeugdraad moet worden toe ezonden, bij de Jeugdraad melden, e Jeugdraad wil op deze manier een verzicht krijgen van wat eraanjeugd- >a jongerenwerk in Leusden wordt ge en welke noden er onder de aigd bestaan op het gebied vanaccom- todatie, financiën, ontploohngsmoge- jkheden enzovoorts. De Stichting Jeugdraad Leusden in op- ihting is als volgt samengesteld: Cloosterman. voorzitter; H. Schouten ikretaris (werkzaam in Achterveld); Herder, penningmeester ,De Til"); Sunderman-Kalis, juridisch advi- tur, G. Hey, lid (Leusden-zuid); G. in Tiel, vertegenwoordiger gemeen- raad, K. Móhlmann, lid (jongeren- tcor Leusden-centrum); J. Reermakers d (dorpsraad Achterveld); G. Boog- iins, lid („Blijhof"). Tenslotte, samenwerkend in nauw irband met de Jeugdraad: J. van ïootselaar en D. Arts, ambtenaren de gemeente, en M. Verharen, id van de Provinciale Jeugdraad van ilrecht De heer Cloosterman sprak de hoop dat de gemeente Leusden binnen .«r korte tijd een aparte ambtenaar nor Jeugdzaken zal benoemen, daar er alzettend veel tijd gaat zitten in al dit ilangeloze jeugdwerk. De groeperin- gen liggen bovendien zo ver over de ver schillende woonkernen verspreid, dat iemand, die zich full time bezighoudt met de jeugdzaken een eerste vereiste is. Een aanwezige vroeg of het mogelijk zou zijn om op de grond rondom één der boerderijen door de jeugd hutten te laten bouwen. De heer Cloosterman antwoordde, dat het doel van de Jeugd raad onder andere ïs om de jeugd bin nen de gemeenschap van Leusden te houden, en niet ergens aan de peri ferie van Leusden te herbergen. ,,We kunnen overwegen of het mogelijk is. Maar dan zou zo iets gekombineerd moeten worden met andere aktiviteiten die in die boerderij gehouden worden. We weten nog niet of een boerderij voor ons doel wel de juiste opper vlakte en de juiste ruimte geeft. Wij willen bovendien allerlei leeftijden com bineren". De heer P. Verbart miste Leusden- zuid in het jaarplan. Hij pleitte voor rekreatie-sport, voor een ontmoetings plaats voor mensen, die anders geï soleerd zouden blijven, huismoeders met kleine kinderen. ,,CRM subsidieertdit", aldus de heer Verbart. Hij achtte een multifunktionele opzet van een akkommodatie de meest aangewezene, en wilde bijvoorbeeld ook de bejaarden erbij betrekken. ,,Kan er niet bij de gymnastiekzaal in Leus- den-zuid een centrum gecreëerd worden, waar mensen elkaar kunnen ontmoe ten9", zo vroeg hij zich af. De heer Cloosterman zei, dat in het bestemmingsplan van Leusden-zuid door de Jeugdraad is gevraagd om een ruimte voor de jeugd. Of deze bij de gymnastiekzaal zal kunnen komen is nog niet bekend. Het zou wèl ideaal zijn, want dat zou de rekreatiesport daar meteen kunnen worden ingevoegd Mevrouw Vos uit Leuden-Zuidzoude akkommodatie, die wellicht ook vooreen peuterspeelzaal gebruikt zou kunnen worden, graag benutten voor handen arbeid. Er is hiervoor een stichting in oprichting. Een aanwezige uit Achterveld zei, dat het multifunktionele gebouw in Ach terveld niet goed funkt.ioneerde. De kinderen bijvoorbeeld willen hun eigen frutseltjes laten hangen, en de bejaar den willen daar niet tegen aankijken. ,,Het geeft wrijving", zo zei hij, ,,veel verenigingen zoeken weer naar onder komens voor zichzelf". De heer Dijkstra vond de samen stelling van de Jeugdraad te eenzijdig gericht op bepaalde groeperingen in de bevolking. Hij wilde de Jeugdraad zien als een algehele afspiegeling van de Leusdense bevolking. Hij vond dat de samenstelling van de Jeugdraad niet op demokratische wijze tot stand was ge komen. Hij zou ook graag een verte genwoordiger van de Sportstichting in de Jeugdraad zien vertegenwoordigd. Hij pleitte eveneens voor het oprichten van een jeugdgemeenteraad. Dit laatste was een nieuw geluid voor de heer Cloosterman. Hij wilde terzijnertijd hierover wel kontakt op nemen met de heer Dijkstra ,,Watde samenstelling van de Jeugdraad be treft", steldehij,dat het uiterst moei lijk was geweest vrijwilligers voor dit werk bijeen te krijgen Er is alle moei te voor gedaan, maar de vrijwilligers staan niet te dringen, Eerst wilden wij uit elke nieuwe en uit elke oude woon kern een vertegenwoordiger, maar we moesten van dat principe afstappen, om dat het geen haalbare kaart bleek te zijn. Wij hebben bij de samenstelling niet gekeken naar de confessie van de mensen. Wij hebben nu gedacht om als het ware twee portefeuilles" te ma- kenn: één voor het georganiseerde jeugd- en jongerenwerk, één voor het met-georganiseerde werk. Er is nog ruimte voor méér leden in de Jeugdraad. Wij zoeken nog steeds een financieel deskundige bijvoorbeeld. Wat Leusden- zuid betreft in samenwerking met de stedebouwkundige zal getracht worden om een akkommodatie te creeren. Op het enquêteformulier wordt ge vraagd: doet u naast het doel van uw vereniging, bijvoorbeeld voetballen, ook nog iets voor uw leden wat de gezel ligheid betreft? Deze gegevens willen zij zo snel mogelijk verwerken om tot een goed overzicht te komen". Vraag: Als Gospelgroep Reforma tion" zijn wij geen vereniging: kunnen wij dan toch subsidie krijgen9". Antwoord ,,CRM biedt subsidie voor alle projekten. De formulieren lig gen op het gemeentehuis, en ieder een kan een aanvraag doen De folder die over die subsidie gaat, geeft er uit gebreide toelichting over". De heer Dijkstra. Waarom heeft u naar de financiën van de verschil lende verenigingen gevraagd?" Voorzitter ,,De ouders moeten bij elke aktiviteit altijd maar direkt naar hun portemonnee grijpen. Wij zelf voe len ook veel voor het open instuifwerk, waarvoor geen kontributie behoeft te worden betaald" Vraag uit het publiek Zouden wij de agenda en de notulen van de verga deringen kunnen krijgen?" Voorzitter. ,,De agenda kan wellicht van te voren in de krant worden gepu- De jeugdraad van Leusden kreeg een redelijke belangstel ling tijdens een ontmoetingsavond in het Ros Beyaart. bliceerd. De vergaderingen zijn open baar. Verder moeten wij nog zoeken naar wegen om een zo groot mogelijke openheid te bereiken". Men ging overigens volgaarne akkoord met het door de Jeugdraad opgestelde jaarplan. Na de pauze luisterde men naar een lezing met dia's van een funktionaris van de Stichting Ruimte voor de Jeugd" uit Rotterdam, en men zag vele interessante rekreatiemogelijkheden voor de jeugd, waarbij ,,Het Karregat" wel één van de meest opmerkelijke was. 8STBM HOSPITAL Ti©, (fcxia KTFAL6. V2 l£\^Lrve_ Vv-\ O* c. v-^^3 Oo. v~, LEUSDEN - Na de opening van het aan de Torenakkerweg gerealiseerde noodwinkelcentrum wordt een ver keerstoename verwacht op enkele in de LEUSDEN/CENTRUM - Ter infor matie van de lezers, die misschien wel graag willen weten, wanneer en waar ze hun boodschappen in het nieuwe noodwinkelcentrum „Rozendaal" aan de Torenakkerweg kunnen doen, volgt hier een lijst van de openingsdata der verschillende winkels. De S.V. Bookstores opent zaterdag a.s., nadat schoenhandel Eib Sikking morgen reeds zijn poorten heeft open gesteld. De groente- en fruitwinkel van de firma Hols opent op 2 decem ber en dat gaat met enkele festivi teiten gepaard. De kapsalon, ..Maison Pierre" opent op 11 december, terwijl de Centre Supermarkt samen met de broodboetiek van de firma v. d. Hoven de dag daarop de deuren voor het pu bliek opengooit. Op de officiële openingsdatum, 18 december, openen de overige winkels, te weten de Amro-bank, Eurofleur, de firma Jensma. Slagerij Schakel en De Spar. Het is niet bekend, wanneer de slijterij van de firma Gall en Gall gaat openen. De textielzaak van de firma A. L. Punt gaat niet door. Men is in onder handeling met een andere textielzaak voor vestiging in het noodwinkelcen trum. Deze zal dan wellicht eveneens op 18 december openen. directe omgeving van het noodwinkel centrum gelegen wegen. In dit kader heeft de werkgroep verkeersaangele- genheden b. en w. voorgesteld ter plaatse een aantal verkeersmaatrege len te nemen. Deze maatregelen zijn in een op 15 november j.l. gehouden bespreking doorgenomen met een aantal omwonenden, die unaniem met het voorstel konden instemmen. B. en w. wilier, de raad dan ook voorstellen de navolgende verkeers maatregelen te nemen. a. het instellen van een parkeerver bod op het gedeelte van de As- schatterweg, gelegen tussen het Hervormd Centrum en de Wilgen laan, alsmede voor het gedeelte van de Torenakkerweg gelegen tussen de Asschatterweg en Ardennen. b. het instellen van een parkeerver bod op de Alpendreef. c. het instellen van een parkeerver bod op een gedeelte van de Rozen- gaarde op werkdagen tussen 9.00 en 18.00 uur, uitgezonderd op vrij dag, waarop het parkeerverbod tus sen 9.00 en 21.00 uur van kracht is. d. het realiseren van een beschermde voetgangersoversteekplaats over de Torenakkerweg nabij de Alpendreef. e. de direct ten zuiden van het nood winkelcentrum gelegen inrit Rozen- gaarde gesloten verklaren voor alle motorvoertuigen. Naar de mening van b. en w. kan in eerste instantie met deze maatrege len worden volstaan. De werkgroep verkeersaangelegen- heden zal de ontwikkeling van het ver keer blijven volgen Met name op de splitsing Asschatterweg-Torenakker- weg zullen in het eerste kwartaal 1975 verkeerstellingen worden verricht. Door een aantal omwonenden is ge vraagd om op de Torenakkerweg ge deeltelijk een stopverbod in te stellen. Naar onze mening is een parkeerver bod ter plaatse meer geeigend. Een stopverbod is naar de mening van de verkeersdeskundigen alleen vereist, als op de rijweg de vrije doorgang gewaarborgd moet blijven Het profiel van de Torenakkerweg is van dien aard, dat het aanbeveling verdient een parkeerverbod uit te vaar digen. Tenslotte merken b. en w. op, dat het college bij wijze van proef fiets- verkeer op een gedeelte van het zui delijk van de Asschatterweg gelegen rijwielpad alsmede op een gedeelte van het westelijk gelegen rijwielpad langs de Torenakkerweg (vanaf inrit markt terrein tot noodwinkelcentrum) wil le galiseren. In de praktijk maken veel fietsers uit veiligheidsoverwegingen van deze route gebruik. Met name in de spitsuren is op de Asschatterweg sprake van een aanzienlijk verkeers aanbod. Door deze maatregel te tref fen zal oversteken niet meer nodig zijn. De verste(?). De organisato- hielden de brief een maand |st; misschien was er een ballon óg verder gekomen. Ballon landde in jungle De brief van de heer Ameon- doka uit Kenia, waarin hij ver telt dat een kaartje in de rimboe gevonden is. van Kenia (9t/ccnt z/ (9. Dit is de vijfjarige lanthe Bron- !*rs, wiens ballon drie maanden &dat hij opgelaten was, gevonden '«rd in de jungle van Kenia. S<hoolve.«nWng Ml« U0«r® Montessorischool He»nsiuslaan Amersfoort Het kaartje dat aan de ballon og, van Amersfoort tot Nina- 'iliris in de lucht. LEUSDEN/CENTRUM - lanthe Bron- gers uit Leusden-Centrum heeft een ballonnenwedstrijd van haar school ge wonnen. Het kaartje van de ballon werd in Kenia gevonden en een ziekenhuis inspecteur stuurde het kaartje op, ver gezeld met onderstaande brief ORTUM HOSPITAL K1TALE, 2 OKTOBER Mijne Heren, een paar dagen geleden lieten een aantal mensen uit een naburig dorp, Ninafiliris genaamd, een stukje papier zien, dat ik bijgesloten heb. Het houdt niet meer in dan een naam en een adres, en ik zou er geen aan dacht aan besteed hebben als deze mensen niet verteld hadden dat het papiertje op een tamelijk ondoordring bare plek gevonden was, waar zij zelf zelden of nooit komen, laat staan een buitenlander. Daarom vroegen zij mij erover en omdat er een adres op staat, zend ik het naar u toe met de vraag: ,,Weet waar dit van kan zijn?" Het heeft mijn nieuwsgierigheid gewekt. Benieuwd naar wat dit is en uitkijkende naar een bericht van u, verblijf ik, met vriendelijke groeten, IBRAHIM AMEONDOKA, Medical Superintendant. Uit de brief van de heer Ameondoka blijkt dat het fenomeen ballonnenwed strijd in Kenia niet bekend is. De vijf jaar oude lanthe Brongers had in juni van dit jaar meegedaan aan een ballonnenwedstrijd, georgani seerd ter ere van het 50-jarige bestaan van haar school, de Pallas Athene Schoolvereniging te Amersfoort. Zoals uit de datering van de brief blijkt, is het kaartje dat aan de ballon hing waarschijnlijk eind september gevon den. De heer Ameondoka heeft de brief begin oktober verstuurd en u hoort er eind november pas wat van, omdat de organisatoren van de ballonnenwed strijd de brief een maand lang vast hebben gehouden. Zij wisten niet zeker of lanthe de winnares zou zijn lanthe js de winnares en de eerste prijs was een balpen. K.A-.L. O -ju Speciale kursussen: English in management English in marketing English in computing Engels in banking Francais économique et commercial Wirtschaftsdeutsch. vt-u A.—- "C"7 "5>°v— «- -- - V"-4 -VU -VA A .u V - A a Ad 3t I t)-. V V VXA, „u U-Auw- v o «3 c- 4a a,«,) O^C-O LEUSDEN - De Raad van de gemeen te Leusden komt op donderdag 28 no vember om 19.30 uur in het gemeen tehuis te Leusden-C. bijeen. Op de agenda staan de volgende voorstellen: 1 Opening 2. Mededelingen 3 Ingekomen stukken 4. Stichting 3e openbare lagere school in Alandsbeek 5. Voorlopige vaststelling kosten openbaar lager onderwijs 1973. 6 Voorlopige vaststelling kosten openbaar kleuteronderwijs 1973 7. Toepassing artikel 72 L.O.-wet, t b v R.K basisschool ,,De Ros senberg", 8. Goedkeuring statuten Jeugdraad Leusden 9. Subsidie R.K. E.H.B O.-vereniging Achterveld 10 Goedkeuring begrotingen voor het jaar 1975 van: a Stichting voor Lichamelijke opvoeding en sport; b. Zwembadstichting (stukken zijn reeds toegezonden) 11 51e begrotingswijziging 1974, be schikbaarstelling kredieten ex-ar- tikel 72 L.O.-wet 1920 12. 2e (eind) wijziging begroting 1973 zwembadstichting Leusden 13. Vaststelling krediet rekening cou rant 1975 14. Voorstel tot wijziging bepaling in raadsbesluit inzake garantie geld lening 2e gedeelte renovatie be jaardentehuis ..Huize St. Joseph" 15. 52e begrotingswijziging 1974, be schikbaarstelling krediet voor voorzieningen t.b.v. de gemeente lijke gebouwen 16. Voorstel tot grondverkoop aan de Kerkvoogdij der Hervormde Ge meente t b v de uitbreiding van het Kerkelijk Centrum aan de As schatterweg 17 Aankoop onroerend goed van G. van de Wel, Urselineweg 26 te Leusden-C 18 Voorbereidingsbesluiten te we ten a. kern Achterveld; b. per ceel Jannendorperweg 5, c perce len Hessenweg 70 en 70A 19 Vertegenwoordiging in bestuurs organen Gasbedrijf Centraal Ne derland 20. Vaststelling gemeenschappelijke regeling overleg inzake de water- levering 21 Verpachten jachtrecht aan de heer P. W. Stalenhoef 22. Voorrangsregeling op de Noorder inslag en aanleg zebra Middenweg 23 Behandeling ontwerp gemeen schappelijke regeling gewest Eem- land 24 Diverse verkeersmaatregelen rond noodwinkelcentrum 25. Rondvraag 26. Sluiting LEUSDEN/CENTRUM - Elke donderdag: UW senioren-socie- teit. Gezellige middag voor oude re inwoners van Leusden-Centrum in de kantine van de sporthal in Groenhouten. Van 14.00-16.30 uur Elke donderdag: Clubavond Klaverjas- club Leusden Troel' in C^Xe- Restaurant Nieuw Leusden. Vanaf 20.00 uur. Elke vrijdag: ,,De Til" geopend vanaf 19.00 uur. Elke maandag: Herv. Ger. Jeugdclub voor meisjes van 8-12 jaar in het witte gebouwtje achter de Til (Ba- voortseweg) Elke dinsdag: ,,de Til" geopend vanaf 19.00 uur. Donderdag 28 november: Dropping van uit ,,de Til". Vertrek uiterlijk 19.30 uur. Zaterdag 30 november: ,,'t Ros Bey aart". Blijhof. Sinterklaasfeest voor kinderen vanaf 4 jaar Om 14.00 en 16.00 uur. Zaterdag 30 november: ,,de Til" 20.00 uur Dansavond Zondag 1 december: 15.00-17.00 uur Middag in 't Trefpunt voorde jeugd van 12-16 jaar. Zondag 1 december: ,,de Til" geopend van 10 00-13.00 uur Dansmiddag om 14.00 uur Woensdag 4 december: Schoolraadver gadering om 20.00 uur in de Raad zaal. Maandag 2 december: ,,de Til" St. Ni- colaasfeest voor leden van de hob byclub. Aanvang 19.00 uur Dinsdag 3 december: ,,'t Ros Beyaart' Ontspanningsavond, leden ABTB. Aanvang 19.30 uur. LEUSDEN-ZUID Gehele week rondgang door de werk groep van ,,Don Bosco' door Leusden- zuid voor de verkoop van kerstbomen ten bate van de aktie Lodalam opOost- Java. Donderdag 28 november Bibliotheek ,,De Boekenmolen". Uitlening van 14.00 tot 17.00 uur. Voor volwas senen en kinderen Arnhemseweg 83. Vrijdag 29 november: Bibliotheek ,,De Boekenmolen" Uitlening van 19.00 tot 20.00 uur. Uitsluitend voor vol wassenen. Arnhemseweg 83 Dinsdag 3 december: UW Senioren Sociëteit. Gezellige middag voor de oudere inwoners van Leusden- zuid in het klubgebouw van ,,Ro- da" aan de Bavoortseweg, van 14.00 tot 16.30 uur. OPPASCENTRALE LEUSDEN Voor een oppas bellen naar mevtouW C Deenik, Koningin Julianalaan 35. Leusden-zuid, telefoon 033-18134. EXPOSITIES VAN LEUSDENAREN Tot en met 7 januari 1975 in de kersttentoonstelling in Galerie Valk". Valkestraat 31 te Amersfoort: - Max van Haasen, pentekeningen en lino's - Marguerithe Prakke, wandkleed. De Galerie is geopend: - dinsdag t/m vrijdag 13.30-17.00 uur - zaterdag 11.00-18.00 uur Gesloten: 23 t/m 27 december 1974, 31 december 1974 t/m 3 januari 1975 Burgerlijke Stand Leusden t/m 20 november 1974 GEBOREN: Geen. GEBOREN TE AMERSFOORT: 7 nov. '74. Nienke Lokje Francien, d.v. H.M. Smeels en A. van Hage, Heg- gerank 2. 11 nov. '74: Gerdino Johanna, d.v. G.G. van Tiel en J. Schreuder, Burg. de Beaufortweg IA. OVERLEDEN: Geen. OVERLEDEN TE AMERSFOORT: 2 nov. '74 B. Kuijt, oud 88 jaar, wo nende te Leusden GEHUWD: 14 nov. '74: G.J.M. Smink en E.J.M Brouwer. ONDERTROUWD TE LEUSDEN: 18 nov. '74: van de Burgwal, Hendri- kus Gerardus, wonende te Leusden, Hessenweg 142A; en van den Berg, Helena Maria, wonende te Leusden, Asschatter weg 87 18 nov '74: Herder, Timotheus Gre- gorius, wonende te Leus den, Burg de Beaufort weg 57, en Scholtus, Jo hanna Hendrika, wonen de te Lunteren, Rens- woudseweg 58. 20 nov. '74: van de Burgwal, Hendri- kus Gerardus, wonende te Leusden, de Verj. Ruyterweg 34; en. Lam- mers, Maria Geertruida, wonende te Leusden. Hessenweg 207A 20 nov. '74: Waalzaan, Kenneth Wil lem, wonende te Leus den, Hohorstlaan 2 en Tijmensen, Catharina Jo hanna, wonende te Leus den, Hohorstlaan 2.

Leusder Krant | 1974 | | pagina 3