Laat uw kinderen 's avonds niet alleen over eenzame wegen rijden/wandelen! WAARSCHUWING AAN ALLE OUDERS IN LEUSDEN VOOR FIJN VERZORGD FAMILIE-DRUKWERK Geslaagde slotavond en nacht in De Mof Avontuur de fraaiste, door de isdense middenstand beschikbaar !lde prijzen, aan het publiek ter stelde en het programma aan ir praatte: zaal, die tot de nok toe gevuld en door de familie Van der Wei- Igratis beschikbaar was gesteld, :ht alleen aan entreeprijzen al het ;ie*bedrag van 400 x f 10,- f4000,- Van elke consumptie stond de ilie Van der Weide bovendien de van het bedrag af aan de aktie iïen voor leven". Het personeel „De Mof" bediende die avond deo! En het publiek was dorstig ronk veel! Hofstee, de bekende toneelspe en conferencier, was er op zéér termijn in geslaagd verschil- artiesten, bekend van de televi- naar Leusden te krijgen. Het sdense publiek genoot dan ook van optreden van deze televisiester en zong en klapte geestdriftig rerschillende tophits mee. wuwDINER ieceptie IRUILOFT ONEELUIT OER ING ILMAVONDEN of XPOSITIES agt u zeker, u deze laat verzorgen in Arnhemseweg 95 Tel. 03498-1403. Direktie: P. v. d. Weide. Café-Restaurant Keuze uit 3 sfeervolle zalen (tot. acc. 600 pers.) Vrijblijvende inl. worden gaarne verstrekt (zonder enige verplichting). GEEN PARKEER PROBLEEM. LEUSDEN-Z. Behalve voor partijen e.d., en het bespreken daarvan, zijn wij zaterdags en op zon- en feestdagen O gesloten, evenals de overige werkdagen na 18.00 uur. ?rins Pam van de karnavalsver- <lng De Gouden Klomp had met zijn rolg een succesvolle bijdrage in tohnny Woodhouse wist een ware toeidsorkaan te ontketenen op zijn *rgaloos snel bespeelde accordeon de toegejuicht door een verrukt pu- Connie Vink trad al even wervelend en bracht de zaal in extase met het o, waarmee ze haar tophits bracht le stormachtige bewegingssnelheid zij op het toneel weet te ontwik- Ze leefde zich helemaal uit in zaal, die haar bewonderde en aan- We. Ze bleek bovendien nog een 'orsfoortse te zijn geweest en ze rtelde het publiek dan ook, dat ze het Gastheer presentator Ab Hofstee trekt f111,11 uit de Puupenkop onder toeziend oog van Prins Puup III Foto Janus Visser. en feestelijke stemming. Men danste op de muziek van het Benelux quintet. Men bewoog uitbundig mee met de muziek van de Boerenkapel. En onderwijl vlogen de mooiste prij zen uit handen van, Ab Hofstee de zaal in. Een complete stereo-instal latie, klokradio's, cassette-radio's, Kodak-camera's, f400,- vloerbedek king en dat alles gratis beschikbaar gesteld door velemiddenstanders in de regio. Tegen half drie in de nacht riep Van Tiel Ab Hofstee, de families Van der Weide en Polak en de Leusdense voorzitter van het aktiecomité „Ge ven voor leven" op het podium en bedankte hen namens de gehele zaal voor hun geweldige inzet en voor de bijzonder geslaagde avond. Zij kre gen een bloemenhulde. De voorzitter van het Leusdense ak tiecomité kon trots bekendmaken dat de avond in „De Mof" maar liefst MO.000,64 had opgebracht. Eindscore: Achterveld - Stoutenburg f8968,12 Leusden-Z. f19561,33 Leusden-C. f 60.100,35 Nagekomen giften f 152,- Presentiegeld raadsleden f 975,- Feestavond „De Mof" f 10.000,64 Totaal f99.757,44 Een spontaan meelevend publiek amu seert zich opperbest bij het optreden van de verschillende artiesten. De gebroeders Brouwer besloten de succesvolle avond in de Mof met hun geweldige trompetklanken. De Mof tril de op haar grondvesten mede door een ongelooflijk enthousiast publiek. Foto Janus Visser. LEUSDEN - Op vrijdag 13 december a.s. om 20.30 uur zal voor de tweede maal Progressief Leusden een Politiek Cafe organiseren in restaurant „Nieuw Leusden" aan de Biezenkamp. Belang stellenden zijn vanzelfsprekend har telijk welkom. Raadsleden van P.L. zul len wederom aanwezig zijn om eventu ele vragen te beantwoorden en over actuele onderwerpen te discussiëren. Gewestvorming, dat de afgelopen raadsvergadering aan de orde kwam, zou ter sprake kunnen komen. In de Leusder Krant van 5 december j 1. werd reeds opgemerkt dat het publiek nauwelijks op de hoogte is van het desbetreffende onderwerp „Wil het Gewest Eemland werkelijk goedfunkti- oneren, dan is het zaak, dat men de bevolking er warm voor maakt", aldus onze krant Over het voor en tegen van gewestvorming in het algemeen en de consequenties ervan voor Eem land in het bijzonder zou een discussie zeer zinvol zijn. Hiervoor is vrijdag avond a.s. volop gelegenheid Een ander punt dat ongetwijfeld be langstelling verdient en dat op de komende raadsvergadering aan de orde zal komen, is de belasting van on roerend goed, dat de plaats zal gaan innemen van allerlei andere plaatse lijke belastingen Dhr. Mandemaker heeft zich bereid verklaard een en an der vrijdagavond kort toe te lichten. Deze en andere onderwerpen die ieder zelf kan kiezen, zullen vrijdagavond ter sprake komen in het Politiek Café van P. L., waarvoor een ieder die be lang stelt wederom van harte wordt uitgenodigd. het welslagen van de aktie Geven voor Leven in de Mof. Foto Janus Visser. Ook Saskia en Serge traden op, tot grote vreugde van het dankbare pu bliek. Het kon niet op met al die ster ren! Een man als Ab Hofstee is on betaalbaar in een gemeente, want hij weet al die relaties van hem toch maar naar Leusden te dirigeren! In de gang van „De Mof" stonden al lange tijd te trappelen de beide Leus dense carnavalsverenigingen „DePuu- penkoppen" en „De Gouden Klomp" die door de Boerenkapel uit Achter veld werden gesecondeerd. Ook zij brachten de zaal in een opgewonden LEUSDEN - De laatste üjd komt het steeds meer voor, dat er bij de politie te Leusden aangiften worden gedaan door dames en meisjes, die worden lastig geval len. De wegen, waar dat veelal plaatsvindt, zijn de volgende: 1. de Noorderinslag op het ver laten stuk nabij de Heiligenber- gerweg; 2. het fietspad langs de Arnhemseweg; 3. de Lock- horsterweg; 4. de Asschatterweg. Momenteel krijgt de politie in middels 3 aangiften per week bin nen. Gelukkig is er tot op heden niets onherstelbaars gebeurd De politie waarschuwt de ouders in Leusden met grote nadruk hun kinderen en in het bijzonder hun dochters, indien het niet strikt noodzakelijk is, niet zonder be geleiding 's avonds over deze we gen te laten gaan Het verdient aanbeveling de meisjes zelf op deze gevaren at tent te maken, zodat zij er zélf aan mee kunnen werken, te ver mijden om zich in het donker, alléén, te voet of per fiets, over deze wegen te begeven. Moeders van Leusden: houdt uw dochters 's avonds binnen, of laat ze door hun vader in de auto brengen wanneer ze over één van de bovengenoemde eenzame wegen ergens heen willen gaan. Dinsdag 17 december: ,,'t Ros Beyaart". Kaartavond. Aanvang 19 30 uur Donderdag 17 december: van 14.30- 17.30 uur, boerderij t/o R K. kerk, Hamersveldseweg Kerstmiddag voor bejaarden in Leusden-C. Woensdag 18 december: „Kerkelijk Centrum19.45 uur. Kerstavond N.C.V.B. Woensdag 18 december: ,.'t Ros Beyaart". Om 20.00 uur in de grote zaal: kerstavond K P.O. Woensdag 18 december: 12.15uurOpe- ning door mr. A. H. v. d. Post van het winkelcentrum „De Rozen- daal". Donderdag 19 december: Raadszaal Leusden, 19.30 uur, Gemeente raadsvergadering met onder meer onroerend goed-belasting. Leusden-Zuid Donderdag 12 december: „De Boeken molen. Uitlening voor volwassenen en kinderen, Arnhemseweg 83, van 14 00- 16.30 uur. Vrijdag 13 december: „De Boekenmo len. Uitlening uitsluitend voor volwas senen, Arnhemseweg 83, van 19.00 tot 20.00 uur. Vrijdag 13 december: P.J.G.U. dans avond in café-restaurant „De Mof". Optreden van de beatband S.O. Four. Aanvang 20.00 uur. Maandag 16 december: gezinsverzor ging en bejaardenhulp in het Groene Kruisgebouw, de Roo van Alderwerelt- laan 13, van 14.00 tot 15.00 uur. Dorpskerk aan de Arnhemseweg: le Valleikonsert. Optreden van het ge zelschap .Musica da Camera"aanvang 20.00 uur. Dinsdag 17 december: UW Senioren sociëteit. Gezellige middag voor de oudere inwoners van Leusden-zuid in het klubgebouw van ,Rodaaan de Bavoort- seweg van 14.00 tot 16.30 uur Woensdag 18 december: Kerstviering voor bejaarden in ,,'t Trefpunt" om 16.00 uur. Na afloop broodmaaltijd. Oppascentrale Leusden. Voor een oppas bellen naar mevrouw C. Deenik, Koningin Julianalaan 35, Leusden/zuid, telefoon 033-18134. EXPOSITIES VAN LEUSDEN Tot en met 7 januari 1975 inde kerst- tentoonstelling van „Galerie Valk", Valkestraat 31 te Amersfoort. - Max van Haasen, pentekeningen en lino's. - Gustave Asselbergs, litho's - Marguenthe Prakke, wandkleed. De Galerie is geopend: dinsdag tot en met vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur, zaterdag van 11.00 tot 18.00 uur. Ge sloten: 23 t/m 27 december 1974, 31 december 1974 t/m 3 januari 1975. hoeft u het niet ver van huis te zoeken. DE LEUSDER KRANT kan u in alle opzichten van dienst zijn. Verlovings-, huwelijks- en geboortekaarten Visite-kaartjes Briefhoofden Rouwkaarten (MODELLENBOEKEN zijn thuis te bezichtigen). ACHTERVELD Donderdag 12 december: K.P.O. afd. Achterveld. Café Buitenlust, aan vang 20 00 uur. Vrijdag 13 december: Kaartconcours kantine Sportpark, aanvang 20.00 uur, van S.V. Achterveld. Alleen leden en donateurs. Maandag 16 december: Vergadering leiders en trainers van de S.V. Achterveld, aanvang 20.00 uur pre cies. LEUSDEN/CENTRUM Elke donderdagmorgen: Van 9-10 uur: gezinsverzorging en bejaardenhulp van het Groene Kruis. Gebouw Wit Gele Kruis, Rozegaarde 33. Elke donderdag: UW senioren-socië teit. Gezellige middag voor oude re inwoners van Leusden-Cen trum in de kantine van de sport hal Groenhouten Van 14.00-16.30 uur. Elke donderdag: Clubavond Klaver- jasclub Leusden Troef" in Ca fé Restaurant Nieuw-Leusden. Vanaf 20.00 uur. Elke vrijdag en dinsdag: „De Til" geopend vanaf 19.00 uur. Elke maandag: Herv Ger Jeugdclub voor meisjes van 8-12 jaar in het witte gebouwtje achter de Til (Ba- voortseweg). jen ton op! cony Woodhouse maakte de zaal susiast met zijn magische klan- Foto Janus Visser. Toen Ab Hofstee een mop vertelde en gemeenteraadslid Van Tiel, die bij de burgemeester en zijn echtge note aan tafel zat, riep, dat die mop een baard had, kwamen Sint Nikolaas en zwarte Piet binnen, die samen met Ab Hofstee een enorme fles rode wijn bij opbod aan het publiek ver kochten Donderdag 12 december: „De Til". Filmavond Vrijdag 13 december: Café-restaurant Nieuw Leusden, 20.00 uur, Poli tiek Café Progressief Leusden. ÏÜSDEN - Vrijdagavond 6 decem- leverden de Leusdenaren opnieuw formidabele bijdrage aan de aktie ren voor leven", in een gezel- jmenzijn in café-restaurant ,,De .Deze amusementsavond ten bate üt goede doel werd mogelijk ge il door de samenwerking van de Ües S. Polak en P. van der Wei- let plaatselijk aktiecomité „Ge- roor leven" en de enthousiaste ;eer Ab Hofstee, die via het Rad heel fijn vond zó dicht bij haar ge boorteplek te kunnen optreden. Met haar mantel aan en de bloemen in de armen snelde ze nog een keer het toneel over om afscheid te nemen van het Leusdens publiek en weg te ra cen naar een volgend optreden. En Ab Hofstee breide alles aaneen met zijn grappen en conférence. Hij had zijn vriend en kampioenstandwer ker Moffie meegebracht die voor f20,- per persoon twee gesloten kartonnen dozen wist uit te venten, zonder dat de mensen die de f20,- aan hem betaalden, wisten wat er in de dozen zat. Tot slot van zijn standwerkers- voorstelling gooide hij alle kopers een pak met vele paren kleurige sok ken toe. Het Benelux quintet met de zangeres Norma, die nog samen met Connie Vink optrad, met aan de piano Henk Driessen, speelde de gehele avond onvermoeid de fijnste tophits. Alle hulde voor dit aktieve en goed spelende quin tet, dat er niet weinig toe bijdroeg, dat de avond voortdurend in een mu zikale roes werd gehouden! ir, de begeleiding van het Benelux quin- Ook Connie Vink kon rich verheugen Bfjj k op een succesvol optreden en een goe- Foto JaDU5 visser. Saskia en Serge. Zaterdag 14 december: „DeTil" dans avond Aanvang 20.00 uur. Zondag 15 december: „De Til" geopend van 10.00-13.00 uur. Dansmiddag van 14.00 uur

Leusder Krant | 1974 | | pagina 3