Zeer grote belangstelling voor gymnastiek in Leusden en Achterveld mm LEUSDER KRANT HET WERD'IMPALA' Kennelijk door de drukte met het steeds maar weer inschrijven van nieu we leden, had de vereniging officieel nog geen naam gekregen. Deze kwes tie werd democratisch opgelost. Ieder lid kon een sugestie doen. Uit de grote stapel inzendingen werd de vondst van Minique Klompenburg bekroomd. Het werd 'Impala'. Met deze naam werd letterlijk in één woord snelheid, kracht, lenigheid en gratie omschre ven. Allemaal hoedanigheden, die in velerlei vorm volop terug te vinden zijn in de activiteiten van de gymna stiekvereniging. WAAR LAAT JE ZE? Het bestuur kreeg al vrij spoedig nieuwe kansen. Vooral toen men con tact kreeg met het echtpaar E.R. Raayen, dat in hun vorige woonplaats Hilversum, al langer met het gym-bijl- tje had gehakt. Uit de gesprekken met de heer en me vrouw Raayen zijn wij heel wat te we ten gekomen over Impala. Zo verna men wij o.m., dat men behalve in de gymnastiekzaal aan de Lijsterbeslaan, nu ook werkt in de sportzaal aan de Meent in Groenhouten en m de gymzaal aan de Prinses Margrietlaan in Leusden-Zuid. Alle leidsters en leiders van Impala zijn gediplomeerde krach ten, die dit werk doen in hun vrije tijd (en het vraagt nogal wat tijd! Ais beloning hiervoor krijgen zij, behalve dankbaarheid van de leerlingen, een bescheiden onkostenvergoeding. Hoewel Impala nu beschikt over elf van deze steunpilaren, kijkt het be stuur zorgelijk de toekomst in. Door de nog steeds voortgaande enorme groei van Leusden melden zich nog vrijwel wekelijks nieuwe leden. Maar, waar laat je ze9 En hoe vang je ze op? Er blijkt nog steeds gebrek te zijn aan geschikte leerkrachten en vooral aan gym- en sportzalen. ZEVEN GROEPEN Buiten een entree-geld van f 5,— be draagt de contributie voor jeugdleden slechts f2,50 per maand en voor se nioren f 6,-. Het 'seizoen' van Impala-gymnastiek duurt van septem ber tot eind juni. Dan zijn zowel de leiding als de gymnasten en turners ook hard aan vacantie toe. Bovendien is een onderbreking bijzonder nuttig om daarna weer met het nodige ent housiasme verder te gaan. Impala werkt met zeven groepen en wel met kleuters, meisjes, meisjes- keur, jongens, dames-turnen, dames- huisvrouwen en heren. Deels met gymnastiek als zuivere lichaamsoefe ning (en 'slimmen'! en deels in keur- groepen (turnen, ook in wedstrijdver band). Om u met één blik een volledige in druk te geven van de activiteiten van Impala-gymnastiek, drukken wij hier onder het 'lesrooster' af. Het samen stellen hiervan - je kunt het ook tevo ren met uren en zalen noemen is' eveneens het werk van de heer en me vrouw Raayen. Gymnastiekzaal Lïjstcrbeslaan. 4-5 uur jongens 6/9 jaar 5-6 uur jongens 10/13 jaar 6-7 uur meisjes 13 jaar. 7-8 uur meisjes 14 jaar. 8-9 uur huisvrouwen I 9-10 uur huisvrouwen 11 DINSDAG. 4-5 uur meisjes 6/8 jaar. 5-6 uur meisjes 9/10 jaar. 6-7 uur meisjes 9/10 jaar. 7-8 uur meisjes 15/18 jaar. 8-9 uur dames turnen. 9-10 uur heren. DONDERDAG. 6-7. uur meisjes 11 jaar. 7-8 uur meisjes 12 jaar. 8-9 uur huisvrouwen I 9-10 uur huisvrouwen II VRIJDAG. 4 - 4.45 uur kleuters. Sportzaal Groenhouten WOENSDAG 2.15 - 3.00 uur kleuters 3.00 - 4.00 uur meisjes 6/8 jaar 4.00 - 5.00 uur meisjes 9/10 jaar 5.00 - 6.00 uur meisjes 11/12 jaar. 6.00 - 7.00 uur meisjes keur. 7.00 - 8.00 uur meisjes keur. Gymnastiekzaal Leusden-zuid. DINSDAG. 4.30 - 5.30 uur meisjes 6/8 jaar. 5.30-6.30 uur jongens 6/8 jaar. 6.30- 7.30 uur meisjes 9/10 jaar 7.30 - 8.30 uur meisjes 11/12 jaar. 8.30 - 9.30 uur huisvrouwen. WOENDAG. 4.00 - 4.45 uur kleuters I -4/5 jaar. 4.45 - 5.30 uur kleuters II -5/6 jaar. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN Een jaarlijks terugkerend hoogtepunt uit het Impala-seizoen is wel de grote manifestatie (of wel de onderlinge wedstrijden voor en door de jeugd) in februari of maart. Elk jeugdlid kan hieraan meedoen. Na een gedegen voorbereiding komt op de grote dag een heuse jury de prestaties beoorde len en iedereen krijgt dan een diplo ma Ook voor niet-leden is deze ma nifestatie een interessant kijkspel. Geïnteresseerden in Impala-gymnas tiek kunnen het beste eens gaan naar de desbetreffende gymnastiekzaal op het uur, dat hen het beste schikt. U kunt daar contact opnemen met de leiding, die u graag alle gewenste in lichtingen verstrekt. Op 23 oktober j.l. werd het huidige bestuur van Impala-gymnastiek ge kozen. Voorzitter werd René Kuilboer en 2e voorzitter Wil Dercksen Eerste en tweede secretaresse werden Yvonne Westerveld (tel. 03496-2135) resp. Tessa Hilwig (tel. 03496-1962). Jan Boschloo werd penningmeester, met assistentie van Pauli Kuilboer Alge meen assistente werd Paula Groenen dijk en Ed Raayen voorzitter van de technische commissie. aeisjes van 8 t/m 15 jaar uit de keurgroepen van Impala-gymnastiek HET LESROOSTER Het schema van de lessen vindt u hier onder. Het geeft u in één oogopslag een beeld van de mogelijkheden bij Avanti. Geïnteresseerden zouden wij willen aanraden, eens in de zaal te ko men kijken Er is altijd wel iemand van de leiding aanwezig om eventuele vragen te beantwoorden. En anders belt u maar eens naar mevr. C. Jansen, de secretaresse van Avanti (03425-1589). Zij en de heer Valkonet informeerden ons over Avanti. DE OPRICHTING VAN AVANTI De jeugdige turnsters van Avanti. geselecteerde jongens en meisjes kre gen op zaterdag extra lessen. Bijzon der leuk was het, zowel voor de lei ders als voor de leerlingen, dat deze activiteiten veel succes opleverden. In de eerste officiële wedstrijd van de Stichtse Turnkring, rayon West-Velu- we, op 12 mei 1973 te Nijkerk, haalde Avanti met drie groepen twee gouden mcdaljes binnen. Op 6 april van dit jaar vond de tweede wedstrijd in Bar- neveld plaats. Ook hier had Avanti veel succes. Met drie groepen won men drie gouden plakken! Een ander belangrijk gebeuren vormen de jaarlijkse onderlinge wedstrijden voor de jeugd. Het is niet alleen een machtige belevenis voor de deelne mende jeugd, ledereen krijgt een prachtig diploma. Het is bovendien een mooie contactgelegenheid met ouders en andere belangstellenden, die dan met velen aanwezig zijn. MAANDAG. 17.00 - 18.00 uur jongens 10 t/ni 12 jr 18.00 - 19.00 uur meisjes 12 t/m 15 jr 19.00 - 20 00 uur heren. WOENSDAG. 14.00 - 15.00 uur 4 t/m 6 jaar 15.00 - 16.00 uur jongens 7 t/m 9 jaar 16.00 - 17.00 uur meisjes 7 t/m 9 jaar 17.00 - 18.00 uur meisjes 10 t/m 12 jr 19.30 - 20.30 uur dames-senioren 20.30 - 21.30 uur dames 21.30 - 22.30 uur grondgym. dames U vraagt zich mogelijk af, wat het lid maatschap van Avanti kost. Inclusief de bondscontributie bedraagt dat voor de kleuters f3,75. De jeugd tot 12 jaar betaalt f 5,- en die tot 16 jaar f 6,— en de senioren f 7,25. Deze maandelijkse bedragen worden niet geheven in juli en augustus OOK RECREATIE Avanti biedt ook diverse recreatieve mogelijkheden. Hardstikke leuk moet het zijn op dinsdagavond van 20.00 tot 21.30 uur. Dan is er (gemengd) recreatie-volleybal. Ook interessant, maar vooralsnog alleen voor dames, is hun uur 'G\ de grondgymnastiek op woensdagavond van 9.30 tot 10.30 uur. Grondgym omvat balspelen en oefeningen zonder toestellen. Avanti doet, behalve aan gymnastiek, ook aan volleybal en badminton. Op deze secties komen wij t.z.t. nog eens afzonderlijk terug. Avanti heeft 270 leden. Wie wordt het 271e lid? P.C. 13 zou een geluksgetal worden in de geschiedenis van de Achterveldse vere niging. Het begon al met de oprich tingsbespreking. Die vond plaats op 13 mei 1971 in 'Ons Gebouw'. Aan wezig waren vier maal 13 (dus 52) be langstellenden. De vergadering werd ingeleid door de heer A. Kleinveld, de voorzitter van de Jeugdraad, die in korte trekken de plannen en mogelijk heden uiteenzette. Kennelijk had ook de heer Kleinveld niet gerekend op zo'n gprote belangstelling. Hij was blij, dat hij zich weer spoedig kon terug trekken. Het vormen van het eerste bestuur van de nieuwe vereniging ging namelijk bijzonder vlot. De heer R.J.M. Valkonet werd voorzitter en de dames Y. Nabuurs en L. van Wie- ringen resp. secretaresse en penning- meesteresse Ook de heren Boersen kwamen in het bestuur. De Jeugdraad verdween weer van het toneel en nu moesten de nieuwe lei ders het zelf maar verder zien te red den. En dat lukte wonderwel! Drie mogelijkheden waren eren wek 1) algehele zelfstandigheid zonder aansluiting bij wie of wat dan ook, 2) aansluiting als onderafdeling bij hdt Leusdense Inpala, 3) zelfstandig handelen, maar wel in Bondsverband (KNGV). Met grote meerderheid van stemmen werd tot de laatste mogelijkheid be sloten. En daarvan heeft men nimmer spijt gehad. Ook werd men het spoe dig eens over een naam. Het werd Sportvereniging Avanti (Vooruit! Avanti-leden in aktie. 'Impala' zou worden. Toen nl. in Leusden besloten werd tot de bouw van een echte gymnastiekzaal, namen zij het initiatief voor de oprichting van een vereniging, die daarvan met een een goed gebruik zou kunnen maken. Mèt hen waren kennelijk heel wat Leusdenaren er van overtuigd, dat het uurtje gym-op-school alleen, bij lange na niet voldoende was. Er werd een uitnodiging verspreid in Leusden voor een contactavond, met het doel te ko men tot de vormitTg van een gymna stiekvereniging. De belangstelling hiervoor was over weldigend. Op de eerste bijeenkomst meldden zich direct zo'n 80 candi- daat-leden. STORMACHTIGE GROEI Enthousiast werd begonnen aan een voorlopige indeling in groepen. Toen dit karwei geklaard was bleek, dat alle werk hieraan voor niets was gedaan. Wat was het geval? Binnen een week waren niet minder dan 90 nieuwe aan meldingsformulieren ingezonden. Hierdoor was het zorgvuldig opge maakte schema totaal onbruikbaar ge worden en moest opnieuw een rooster worden opgesteld. Op 30 januari 1968 werd de oprich tingsvergadering gehouden en kon de vereniging van start gaan met een le dental, dat inmiddels stormachtig was gegroeid tot 260 gymliefhebbers. Er was een voorlopig bestuur gevormd met de heer K. Post als voorzitter, de heer H. Venema als secretaris en de heer G. van Tiel als penningmeester. Gezien de omvang, die de vereniging intussen had bereikt, kregen genoem de bestuursleden onmiddellijk assi stentie van de heer L. Visser (2e voor zitter), mejuffrouw G. Vrijhof (2e secretaresse), mevrouw J. Scheper (2e penningmeesteresse) en de heren A. van Kooij (materiaalcommissaris) en J. van Ginkel, als commissaris van de jeugdzaken. VAN 80 NAAR 550 LEDEN Zo'n massale groei hadden de initia tiefnemers nooit verwacht. Even dreigde de hele zaak nog mis te gaan. Men wist zich geen raad met de storm loop van als maar nieuwe leden en men zag direct ook geen mogelijkhe den, er wat mee aan te vangen. Er werd zelfs gespeeld met de gedach te, alles maar bij het oude te laten. Gelukkig was de schrik maar van kor te duur en sportief ging men aan de slag. U dient nog te weten, dat de gymzaal aan de Lijsterbeslaan (de oorzaak van alles) nog steeds niet uit de steigers was. Onder hoogspanning werd ge wacht op de datum van oplevering. De toevloed van leden bleef evenwel on verminderd aanhouden en bij de ope ning van de zaal op 4 maart 1968 had men reeds 325 leden in de boeken. Het einde van het eerste seizoen werd bereikt met 475 leden en op dit ogen blik staat de leden-thermometer reeds op 550! GYMNASTIEK BIJ AVANTI IN ACHTERVELD Net als in het voormalige Hamersveld is ook in Achterveld de bouw van een gymnastiekzaal de oorzaak geweest van het ontstaan van een bleoiende sportvereniging. Eind 1970 kregen de plannen om in Achterveld aan de Wal ter van Amersfoortstraat een gymzaal te realiseren vaste vorm. De plaatselijke Jeugdraad zag daar grote mogelijkheden voor de opvang en begeleiding van de jeugd in. Er werd een circulaire opgesteld met al lerhande plannen en deze werd in Achterveld huis aan huis verspreid. Ook hier een verrassend positieve re actie. Niet minder dan 68 gezinnen steurden dfcï^-ingev.uld&_- antwoof3: >"-- "strookjes terug aan cfë Jéligdraad. Uit de geïnteresseerden koos men een aantal geschikt geachte lieden, om de plannen verder uit te werken. En zo is het gekomen. De dames Y. Nabuurs-Weusten, L. van Wieringen-ven Bergen en de heren G. en K. Boersen en R.J.M. Valkonet wa ren de 'slachtoffers', die de oprich tingscommissie vormden. Besprekin gen volgden met het Gemeentebestuur (eigenaar van de gymzaal), met de sportstichting Leusden, met het Ko ninklijk Nederlands Gymnastiek Ver bond en met de in Leusden-Centrum en -Zuid reeds enkele jaren florerende zustervereniging Impala. Het was een bar drukke periode voor de mensen van het eerste uur. Vooral aan het contact met Impala heeft men veel ge had. Het liep daar uitstekend en men kon zich geen beter voorbeeld wen sen. OPENING GYMNASTIEKZAAL De opening van de gymnastiekzaal vond ook plaats op de 13e. En wel op zaterdag, 13 mei 1971. Het hele dorp was uitgelopen en het uitstekende weer op die dag zorgde voor een beste stemming. Een optocht van feestelijk versierde praalwagens trok naar de Walter van Amersfoortstraat. Burge meester A.H. v.d. Post verrichtte de opening en het gymnastiekverbond zorgde voor een aantal geslaagde pro pagandafilms. Met de Feestcommissie Achterveld maakte Avanti er een groots gebeuren van. Toen moest men beginnen met de ver enigingsactiviteiten zelf. Het lesroos ter werd opgesteld, weer veranderd en meermalen aangevuld, al naar gelang de toevloed van steeds maar weer nieuwe leden. In september 1971 werd met de lessen gestart. Drie gedi plomeerde leerkrachten kregen al di rect te maken met 17 lesuren. Het was een hele opgave en in de eerste tijd kreeg men natuurlijk ook al te maken met allerlei problemen. Begin 1972 hebben de heren R. Valkonet en K. Boersen het tekort aan leerkrachten enige tijd moeten helpen oplossen. Momenteel beschikt Avanti over 5 lei ders en leidsters. GOUDEN PLAKKEN! Vanaf eind 1972 begon men met jeugd-selectiegroepjes uit de beste leerlingen naar buiten te treden. De !SDEN—Centrum. Er bestaat in i gemeente een opmerkelijke be itelling voor gymnastiek. Zowel *ctie gymnastiek van het Achter- se Avanti als Impala-gym (Leus- Centrum en -Zuid) kennen een e bloeiperiode. !e verenigingen, toch reeds beho- I tot de grootsten in Leusden, ver- jen zich nog steeds in een gestadi- I roei. Door de veel sterkere uitbrei- II van het Leusdense gemeentedeel trum en Zuid, is daar de groei nu- :ek groter dan in Achterveld. Ver- dingsgewijs is de ledenaanwas in iden-'Oost' evenwel zeker niet ge- er. len kan m twee groepen ingedeeld den en wel in grond- en toesteltur- Grondgymnastiek (de vrije oefe- sn) bestaat in velerlei vorm en gaat van liggen, zitten en staan, via lopen en springen over naar rollen, pirouettes, rad- en overslagen en flick-flacks. Toestelturnen kent ook een grote vari atie aan mogelijkheden, zoals oefenin gen aan het wandrek, de rekstok en ringen, of met de brug en op het (vol- tige)paard. Aangezien onze prestaties op dit gebied, behalve misschien kop je-duikelen en bokje-springen, maar van zeer bescheiden aard gegevens ver wachten. Wat gymnastiek betreft, la ten wij het daarom maar hierbij. GYMNASTIEK IN LEUSDEN BIJ IMPALA Als wij het goed begrepen hebben, zijn het de heren H Venema en L. Visser geweest, die 'aansprakelijk' wa ren voor het ontstaan van wat later ara ter Cock in uiterste concentratie op de evenwichtsbalk. Mevr en (achter de balk) volgde bijna even gespannen ue oefening

Leusder Krant | 1974 | | pagina 15