Noodwinkelcentrum „De Rozendaal" gaat woensdag 18 dec. officieel open ONDANKS HINDERNISSEN EN OBSTAKELS HlJDAi 13 DECEMBER 1974 LEUSDER KRANT De vlag van het winkelcentrum: Oranje-t onderbroken door een witte baan. In het bovenste oranje gedeelte t«. zwarte lijnen. De bouw van het winkelcentrum is trouwens boven alle verwachting snel gegaan. Verlaat's Houtbouw uit Gies- sendam/Hardinxveld heeft er maar ze ven weken voor nodig gehad om hetge- hele complex op te trekken en dat in de natste periode sinds de achttiende eeuw.. Na vijf weken werden de eer ste drie winkels in casco (ruwbouw) afgeleverd. Gedurende de bouwtijd zijn tevens alle aansluitingen van de nuts bedrijven gelegd, terwijl de bestrating - door de firma Schoonhoven - gelijk opliep met de bouw, zodat alles tegelijk gereed is gekomen. Ook het groenplan is tijdig uitgevoerd. De naam van het winkelcentrum is - zoals gezegd - ,,De Rozendaal". Men koos voor deze naam in verband met het feit, dat in het plan Rozenboom - waar het noodwinkelcentrum is gesi tueerd - ook de boerderijRozendaal" ligt Bovendien wilde men de naam als zodanig niet verloren laten gaan. Het winkelcentrum krijgt een eigen vlag: een oranje veld met witte, gebo gen baan waarop in zwarte lijnen een roos. FEESTPROGRAMMA Van 's morgens half elf tot 's avonds plusminus negen uur, zullen er bin nen het winkelcentrum-complex ver schillende feestelijkeheden plaatsvin den. Het programma ziet er als volgt uit: 10.30 - 17.30 uur: Zeven voorstellingen van elk een half uur door: - Teatro Cabalzi, poppenkast (van de Dam in Amsterdam) - Hardi, de onzichtbare sneltekenaar. 14.00-16.30 uur: De Kerstman deelt in het winkel centrum gratis loten uit aan het (vol wassen) publiek. Voor de kinderen zijn er ballonnen en fruit. 15.00-16.00 uur: Optreden van de drumband Bea trix" uit Hilversum. 19.00-21.00 uur: Koopavond. 19.00-19.30 uur en 20.00-21.00 uur: Optreden van Lulu's Dixie Kids, lo pende jazzband, oude stijl. 19.30-20.00 uur: Trekking loterij door de Kerstman. Bij de ingang van het winkelcentrum wordt een 6 a 7 meter hoge kerst boom opgesteld. Ook de luifels wor den met kerstgroen versierd. De kerst boom blijft tot 1 januari 1975 staan. LOTERIJ. Op de dag van de opening zullen de bezoekers van ,,De Rozendaal" kans maken op een prachtige prijs in de gratis loterij met rad van avon tuur. Onder de bezoekers zullen name lijk gratis loten worden uitgedeeld, door de Kerstman, 's Avonds om half acht zal dezelfde Kerstman via het Rad van Avontuur de prijzen bekend maken. Die prijzen liegen er overigens niet om! De hoofdprijs is een kleurentele visie ter waarde van f. 2698,00. De andere prijzen zijn: een cassette-re corder, een portable-radio, een fototoe stel, een waardebon voor brood en banket, twee levensmiddelenpakketten (ieder ter waarde van f. 100,00), een wijnpakket, renteboekje bank, waarde bon kapsalon, dameshandtas, citrus- pers, fruitmand, twee spellen en een balpenset, een meter rollade en een plantenbak. Dit alles is al een reden te meer om woensdag het winkelcentrum met een bezoek te vereren. U kunt nooit weten. 1 De Kerstman zal de prijzen trekken ten overstaan van mr. A G A. J. Liefferink, direkteur van de Amro-bank te Amersfoort. DE ZAKEN. Op de dag van de opening zullen de volgende winkeliers geopend zijn: 1. Centra supermarkt Wahle, Toren- akkerweg 4. 2. Warme Bakker H. v. d. Hoven, Torenakkerweg 4. 3. Dameskapsalon „Pierre", Toren akkerweg 6. 4. Amro Bank, Torenakkerweg 8 5. Eurofleur, Torenakkerweg 10. 6. Schoenenhuis Eib Sikking, Toren akkerweg 14. 7. S. V. Bookstores, Torenakkerweg 16. 8. Foto Verwey, Torenakkerweg 18. 9. Slijterij Gall Gall, Torenakker weg 20. 10 Spar Supermarkt, Torenakkerweg 22. poppcnkoit- DAM - amsfordom D. Kersbergen - Bestevaerstraal 29- Tal. 020- 16.74 11 De meest gevraagcfe attractie in winkelcentra - camping - enz Poppenkast tijdens de openingsdag met het TeatroCabalzi. mband en pijperkorps „Jong Beatrix". dan een minuut een willekeurige toe schouwer Zo'n 20 per half uur; 6 a 7 voorstellingen. Het werk van Harry Dikmans, alias Hardi, rasechte Rotterdammer, 46 jaar oud, is uniek Geen sneltekenaar ter wereld werkt op deze manier. Hij is dan ook veel gevraagd en reist heel Europa en Zuid- en Noord-Amenka door. Voor Leusden een uniek optreden! LULU's DIXIE KIDS. De opening van „De Rozendaal" zal 's avonds worden opgeluisterd met vrolijke Dixieland muziek. Het bekende orkest Lulu's Dixie Kids zal op oud- Amerikaanse wijze een streetparade houden, compleet met wasbord en sou safoon! Deze band is al jaren de topper bij oudestijl jazzclubs, studentikoze en andere feesten en bestaat uit: Hein „Old Giant" Visser, trompet Hans „Velvet Tone" Mos, trombone Hans „HotStick" Hooymans, klarinet Paul „Spirit" Habraken, sousafoon. „Smiling" Steff Graeff, banjo Gerntjan „Thimbles" Borgers, wasbord U mag dit niet missen, het is héél apart dit muzikale sfeertje in de open lucht. „JONG BEATRIX" Het tamboer- en pijperkorps „Jong Beatrix" is opgericht op 16 juni 1956; er was al direct een grote belangstel ling bij de jeugd. Het korps was toe gankelijk voor meisjes en jongens van 8 tot 14 jaar. De toelooD was zo groot dat direct al een wachtlijst aangelegd moest worden, welke heden ten dage nog bestaat. In 1973 werd er een compleet nieuw uniform aangeschaft. De jongens kunnen opgeleid worden voor tamboer of hoornblazer, terwijl de meisjes alleen maar kunnen worden opgeleid voor het pijperskorps. Dit korps heeft normaal 100 meespelende leden, terwijl er doorlopend 30 leden in opleiding zijn. Het korps is in Hilversum en ver daarbuiten een graag geziene en ge hoorde gast. Ook neemt het korps regelmatig deel aan concoursen, waar in het altijd in de hoogste regionen eindigt. Dit jaar wist het zelfs beslag te leggen op het landskampioenschap voor jeugdkorpsen van de Unie van christelijke Tamboer- en Pijperkorp sen van het Shouwconcours. Ook heeft het korps al verschillende keren op getreden voor de televisie. Het korps staat onder leiding van W Vlijm. Volgende week kan men het korps zelf bewonderen. OFFICIËLE OPENING Onafhankelijk van de feestelijkheden in „De Rozendaal" vindt de officiële opening plaats. Omstreeks half twaalf zullen de genodigden in café-restaurant Nieuw Leusden worden ontvangen, waarna het gezelschap omstreeks twaalf uur naar „De Rozendaal" zal wandelen (en nu maar hopen dat we het droog houdenOm kwart over 12 zal burgemeester mr. A. H. van der Post het winkelcomplex officieel in gebruik stellen. Het gezelschap zal daarna in de gelegenheid zijn om de winkels te bezichtigen. Omstreeks 1 uur zal het gezelschap in „Nieuw Leusden" weer bijeenkomen en zullen zowel burgemeester Van der Post als de direkteur van Amro/Westland-Utrecht, dr. E. J. Prins toespraken houden. 11 Hols, groete/fruit/delicatessen, Torenakkerweg 24. 12. Slagerij Schakel, Torenakker weg 26. 13 Jensma Radio TV, Torenakkerweg 28. DE POPPENKAST. Een aantal keren was hij te zien op de televisie: Dirk Kersbergen met zijn Teatro Cabalzi. Woensdag 18 de cember is hij te zien in het winkel centrum „De Rozendaal." Dirk Kersbergen uit Amsterdam is van Italiaanse afkomst. Zijn moeder heette Cabalzi Daarom heet zijn pop penkast, waarmee hij vooral bekendheid verwierf op de Dam in Amsterdam, „Teatro Cabalzi". Hij komt uit een zeer oud geslacht van poppenspelers. Al zo'n 140 jaar geleden oefenden zijn voorouders dit vak uit. Die voorou ders kwamen omstreeks 1830 uit Ita lië met een kermisgezelschap naar Amsterdam en hebben zich daar ge vestigd. En nu amuseert het Teatro Cabalzi enkele middagen per week jong en oud in het hart van onze hoofdstad. Daarnaast treedt hij veel op voor verenigingen en bedrijven en in winkelcentra In zijn poppenkast speelt zich het klassieke verhaal van Jan Klaassen en Katrijn af. Over de geschiedenis van Jan Klaas sen bestaan de nodige dokumenten in het gemeentelijk archief van Amster dam. Daarin kan men terugvinden dat het verhaal van Jan Klaassen en Ka trijn zijn oosprong vindt zo omstreeks het einde van de 19e eeuw. Jan Klaas sen was een Jordaner die in zijn poppenkast zijn eigen levensverhaal vertelde, waarbij hij de sombere kant van dat verhaal met een grap en een snedige opmerking verdoezelde. Jan Klaassen werd geboren in 1664 en was woonachtig in de Tuynstraat. Op 23-jarige leeftijd trouwde hij met Katrijn Pieters uit de Anjelierstraat. Samen woonden zij in de Moddermans gang. Dat huwelijk was niet van lange duur. Na zijn huwelijk is Jan Klaas sen zijn levensverhaal gaan vertel len in de poppenkast. DE ONZICHTBARE TEKENAAR 120 a 140 Leusdenaren hebben de kans woensdag 18 december een gratis door de onzichtbare tekenaar Hardi getekend portret van zichzelf te be machtigen in het winkelcentrum „De Rozendaal". Vanuit een hokje van 1,5 x 1,5 meter, onzichtbaar voor het publiek, tekent hij in niet veel meer Exterieur van het winkelcentrum De Rozendaal. Lulu's Dixie Kids - 's avonds in een „Streetparade" te zien. ut onzicntbare sneltekenaar Hardi - een uniek gebeuren voor Leusden! deel van het groenplan

Leusder Krant | 1974 | | pagina 3