verlaat 's houtbouw hardinxveld wenst alle winkeliers van 'de rozendaal'een goede start W Modern domein op het gebied van woning-inrichting en textiel Kaas (ham) soufflé Kerstbomenaktie van „Don Bosco" ABTB-ers ontspanden zich LIESHOUT OPENDE NIEUWE ZAAK jY\\oe% VERLAAT'S HOUTBOUW KM^®OKMïïILIp) Km Baarmoeder- kanker- onderzoek jllJDAj 13 DECEMBER 1974 LEUSDER KRANT 5 LEUSDEN/CENTRUM - Het is nu al ter 14 jaar geleden dat de heer Lies- ui in onze gemeente een protestver- dering bijwoonde in het café waar nu islijter gevestigd is. U zult het mis- iien niet geloven, maar deze vergade- sg had als onderwerp het winkel- latrum de Biezenkamp. Dat de heer Lieshout het met dit otest niet eens was, bleek al vlug, int hij besloot een zaak te beginnen i de Hamersveldseweg en vertrok lauit Bilthoven naar Leusden. Deze oude zaak werd toentertijd lopend door mevrouw Buizing. Woensdagmiddag om 4 uur opende evrouw A J M. van der Post- onchin de geweldige nieuwe woning richting- en textielzaak, waarna er 8 uur een receptie voor genodigden iS. Dat de firma Lieshout buiten het akelcentrum kon bouwen, ligt aan het it dat er voor zo'n zaak veel ruimte Jig is Zeven jaar lang wachtte men op de uitbreiding die nu eindelijk realiseerd is. Het pand telt 1700 m2 aan woning- richting-, textiel- en magazijn- limte. Men heeft geprobeerd aan alles denken: Zo is er een kinderhoek, de genaamde speel-o-theek, waar de ders hun kinderen kunnen laten spe len. Dit hoekje is zo centraal gelegen, dat men ze tevens gemakkelijk in de gaten kan houden. Ook met de oudere mensen is zo veel mogelijk rekening gehouden en dat niet alleen wat de inrichting van de zaak betreft, maar ook wat betreft de artikelen (de hoogte van ledikanten en stoelen bijvoorbeeld) De textielafdeling beslaat ongeveer eenderde van de verkoopoppervlakte en is gelijkvloers. De woninginrichting ligt hier zowel boven als beneden. Door dit zo op te lossen is voorkomen dat er een erg hoge trap moest komen. Bovendien is men hierdoor in het ene gedeelte niet afgesloten van het andere en ontstaat er een geweldige door kijk". Voor de etalage kijkt men dan ook zo wel naar boven als naar beneden, wat een heel bijzonder effect geeft Men heeft de diverse artikelen over zichtelijk opgesteld, zodat de klant alles gemakkelijk kan vinden. Er hangt, staat en ligt op het ogenblik een enorme collectie, waar vrijwel iedereen wel wat van zijn gading kan vinden. Dat er in zo'n bedrijf wel magazijn ruimte nodig is, kunt u wel nagaan. Neem nu alleen maar detapijtrollen, die vrijwel niet te tillen zijn. Deze zijn nu zoveel mogelijk op schouder- Kaas soufflé is voor de meeste kin deren een feest, maar u zult er zelf ook van genieten. Het is vergeleken met dees lekker goedkoop en vlug klaar. hebt er voor nodig 150 gr gemalen kaas 50 gr. boter 'A eetlepels bloem 54 dl melk eieren eventueel: 1 ons fijngehakte ham peper en zout naar smaak Smelt de boter in de pan, roer er de bloem door, voeg al roerende de iets warme melk toe. Neem het mengsel na ongeveer 5 minuten van het vuur en doe er de kaas (en eventueel de ham) bij. Voeg één voor één de eieren toe, roer alles goed door elkaar en doe de massa in een beboterde vuurvaste scho tel, die maar voor 3/4 gevuld mag wor den. Plaats de schotel ±20 minuten in een matig warme oven. De soufflé moet goudgeel zijn, niet bruin. Roep iedereen aan tafel, het gerecht moet direct uit de oven worden opgediend. Eet smakelijk! Japija hoogte gesitueerd, zodat ze makkelijk weg te halen zijn Zelfs de lijm vraagt nu een apart ka mertje, waarbij ook rekening gehouden moet worden met het brandgevaar. Overigens hebben de leveranciers er zelf plezier in om de tapijtrollen naar binnen te brengen en dat komt dan door de enorme katrol die er voor dit doel hangt. Bovendien is er dan natuurlijk nog een magazijnruimte voor textiel. Het fijne van deze nieuwe ruimte is, dat men nu ook werkelijk alles kan zien. Bovendien kan men het ook werkelijk tonen"Zelfs de kleinste dingetjes zo als knopen, haakjes enz, zijn erg over zichtelijk opgesteld Het is een erg fijn team mensen dat bij de firma Lieshout werkt. Ook part timers en juist deze zijn goed voor het peil, want dat zijn mensen die graag Het fijne van deze nieuwe zaak is, dat de dingen ook werkelijk getoond worden. Zo is er een aparte hoek voor gordijnen, een hoek voor broeken, voor frutseltjes, voor tapijt en ga zo maar door. De herenafdeling is zo gesitu eerd dat deze er via de woninginrich ting kunnen komen. Het moet de heer Lieshout wel van het hart, dat hij blij is dat nu alles weer eën beetje normaal gaat worden Vooral de laatste tijd moesten zijn klan ten wel eens erg lang op hun bestel lingen wachten. Hij is ze dan ook erg dankbaar dat ze zoveel begrip voor de situatie toonden. Ook zijn personeel - een fijn team mensen, zoals hij zelf zegt - heeft de laatste tijd keihard gewerkt om alles klaar te krijgen Op het ogenblik werken er buiten de eigenaar en zijn vrouw 16 mensen bij de zaak en dit zijn niet alleen verkoopsters, maar ook stoffeerders, naaisters enz. Veel lof heeft de heer Lieshout voor de part-timers. Zoals hij het zelf for muleerde ,,Ze zijn goed voor het peil van de zaak, want het zijn mensen die graag werken". Zonder de full timers daarmee tekort te willen doen. Ook wil hij nog eens de geweldige houding van zijn buurman, de heer Schuit, benadrukken, want wat deze1 allemaal heeft moeten doorstaan voor-1 'dat het pand er stond, grenst aan het onmogelijke. Ook aan Blijhof heeft hij fijne buren. Er zijn bij deze opening natuurlijk heel wat aanbiedingen. Buiten deze om wordt er een weekendreis naar Parijs (natuurlijk met een zakcentje) beschik baar gesteld. Deze reis zal geloot worden uit de kassabonnen van de eerste twee weken. De heer en mevrouw Lieshout (en ook de Leusdenaren) mogen trots zijn op deze zaak, die het zeker waard is dat u er een kijkje gaat nemen. LEUSDEN - De Werkgroep Missie- en Ontwikkelingshulp" van ,,Don Bosco" organiseert ook dit jaar weer een kerstboomverkoop in Leusden-Zuid. Vorig jaar vond de kerstboomver koop plaats ten bate van de Regenwoud- Indianen. Dit jaar zal de opbrengst van de kerstbomen ten goede komen aan de bevolking van de kampong Lad- dan op Oost-Java in Indonesië Laddan is een dessa bovenop een kalkgebergte Er groeit slechts maïs. Op enkele plaatsen wat rijst In het natte seizoen leven de Javanen aldaar van kokosnoten, banaen en hier en daar van knollen, waarin eigen lijk geen voedingswaarde aanwezig is. Dit heeft tot gevolg, dat beri-beri en huidziekten véél voorkomen. Zuster Georgia uit Leusden werkt al meer dan veertig jaar onder de mensen van Laddan. Zij heeft daar al verschil lende scholen, zieken-, bejaarden-, en weeshuisjes opgericht. Dit is echter niet voldoende, want er zijn ongeveer 5.000 zieken En dat zijn arme mensen, die zich een opname in een ziekenhuis niet kunnen veroorloven Er bestaan in Indonesië geen zieken fondsen, en steun van de Indonesische regering wordt niet verleend. In de natte tijd gebruikt men de kali's (rivieren) als badkamers in de open lucht. Tevens gebruikt men dit rivier water als drinkwater. In de droge tijd echter moet het water 4a 5 kilo meter ver uit een andere dessa worden gehaald. Dit moet men lopend doen, omdat er geen tank over de smalle we gen kan rijden Om deze mensen te helpen organi seert de werkgroep Missie en Ont wikkelingshulp" de kerstboomverkoop. U kunt een kerstboom bij de werk groep bestellen, die evenals vorig jaar, bij u thuis wordt afgeleverd. U hebt daarbij de keus uit aflevering op 14 of 21 december. De grootte van de bomen varieert van 1 tot ongeveer twee meter. De prijzen zijn respektievelijk f6,-, f8,- en f10.- U kunt telefonisch een bestelling doen bij de volgende telefoonnummers 033-14634, 033-18086 en 033-17887. De werkgroep hoopt, dat u weer veel kerstbomen bij haar zult bestellen! (Van de redaktie). LEUSDEN - Dat onze agra riërs (juist in deze tijd) behoef te hebben aan een leuke ont spanningsavond behooeft geen be toog. Het is beslist geen pretje om tijdens het beestenweer van de afgelopen maanden te moeten zorgen dat de oogst binnen wordt gehaald. Vooral door een goede onderlinge samenwerking is men daar met handkracht grotendeels in geslaagd. (Zie ook elders in dit nummer). Om dat maar al vast te vieren hebben de leden van de ABTB vorige week dins dagavond in het Ros Beyaartzich uit kunnen leven in allerlei ont spannende spelletjes, zoals bus- sengooien. Hier een kleine foto- impressie van dit ludieke, agra rische gebeuren. LEUSDEN Artsen: Voor de praktijken van de artsen Boersema, Den Toom, Bink horst en Lantink, zal het aanstaande weekend waarnemen: dr. Lantink, Burg. de Beaufortweg6, Leusden-C., tel. 03496-1210. Spreekuren zaterdag en zondag middag 14 uur. Aanvragen voor vi sites gaarne voor 10.00 uur 's och tends. De dienst geldt van vrijdag 18.00 tot maandagmorgen 8.00 uur. Wijkverpleging: De wijkverpleging wordt waargenomen door: zr. Laudy, Burg. de Beaufortweg4, Leusden-C., tel. 03496-2081. Apotheek: Openingstijden apotheek Leusden: werkdagen van 8.00 tot 18.00' uur en van 19.30 tot 20.00 uur. In de weekenden waarin de art sen Binkhorst en Lantink dienst heb ben: zaterdag en zondag van 14.00 tot 14.30 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Wanneer de artsen Boersema en Den Toom dienst hebben is de apo theek zaterdags en zondags gesloten. Dierenartsen: Voor kleine huisdie ren dr. Tijmensen, van Oosterhout- laan 40, Leusden-Z., telefoon 033- 10761. Voor de dependance Henegouwen 11, Leusden-Centrum van de dieren artsenpraktijk Amersfoort is de dienstdoende dierenarts te bereiken onder telefoonnummer 033-21827. Sociale dienstverlening: Groene Kruis: De Roo van Alder- wereltlaan 13, tel. 033-15818. Kraamcentrum: Spreekuur: Leus den-Zuid in het Groen* Kruisge bouw iedere4jpHQ£da»*aaae.iQ&aDa van 14.00 - 14.W .n.r Leusden-Centrum iedere 2e woens dag van de maand van 14 00-14.30 uur Inlichtingen: zr. Laudy, tel. 033- 2081 of zr Van Kalkert, tel. 033- 15818. Prot. sociaal centrum te Amers foort: tel 033-10441 Maatschap pelijk werk, gezinsverzorging en be jaardenhulp Spreekuur: Iedere woensdag in Leus- den-Zuid in 't Trefpunt, tel. 033- 13040. Afd. gezinsverzorging en bejaarden hulp van 9.00 tot 9.30 uur afd. Matschappelijk werk van 9.30 tot 10.00 uur. Leusden-Centrum in Het Hervormd Centrum, Asschatter- weg: afd. gezinsverzorging en be jaardenhulp van 9.45 tot 10.15 uur. Afd. Maatschappelijk werk van 10.30 tot 11.00 uur. Informatie-adres: mevr. J. M. Snij der-Huisman, Willem de Zwijgerlaan 4 te Leusden-Zuid, telefoon 033- 10294 .Moeders voor Moeders": voor Ach terveld, Leusden-Centrum en Leus den-Zuid: mevr. L Roozendaal-Dou- cet, D. van Weedestraat 4, Ach terveld, tel. 03425-1853. GROENE KRUIS Groene Kruis, De Roo v Alderwe- reltlaan 13, 033-15818. Zuigelingenbu- reau van dr H. J. Lantink is in plaats van 1 jan. nu 8 jan. 1975 van 14.00-15.00 uur. Groene Kruis, De Roo v. Alderwe- reltlaan 13, 033-15818. Zuigelingen- bureau in Leusden-Zuid. léen3ewoens dag van de maand van 14 00-15 00 uur. In het Wit-Gele Kruisgebouw te Leus den-C Iedere le, 2e, 3e en 4e donderdag van de maand van 14.00-15 00 uur. Kleuterbureau volgens afspraak, ie dere 4e dinsdag van de maand van 14 00-16.00 uur. Kraamcentrum; Ie dere 2e woensdag van de maand van 14.00-14.30 uur Gymnastiek: Zwangerschapsgym, ie dere woensdag van 20.30-21.30 uur in het Groene Kruisgebouw te Leusden-Zd Huisvrouwengym (Menschenduchbasis) Donderdags van 9.30-10.30 uur. Bejaar- dengym (menschenduchbasis). Donder dags van 11.00-12.00 uur. Gezins- en bejaardenhulp iedere maandag van 14.00 -15.00 uur in het Groene Kruisgebouw te Leusden/zuid. Iedere donderdag van 9.00-10.00 uur in het Wit Gele Kruis gebouw te Leusden/C. Uitleenmagazijn: maandag, woensdag van 18.30-19.30 uur. Vrijdags van 12.00-13.00 uur en vol gens afspraak Bij zr Laudy op woens dag van 17.30-18.00 uur Moedercursus begint op dinsdag 7 jan. 1975 om 20.00 uur, 6 lessen worden gegeven. De kosten zijn f 10,- koffie inbegrepen U kunt zich opgeven bij de volgende adressen. J. Tuin 033-15818: Zr v. Kalkert 033-15818; Zr. Laudy 03496-2081. In Amersfoort wordt gelegenheid ge boden voorbaarmoederkankeronder- zoek. Adres: Wit Gele Kruisgebouw, Op 't Sand 12. Uitstrijk maken: elke woensdag van 9.00-10.00 uur. Uitslag: na plm. 10 dagen via arts. Tarief: kontant f20,-. Afspraak en inlichtingen: 03496- 3595. Centraal Artsen Laboratorium afd. exc. cytologie.

Leusder Krant | 1974 | | pagina 5