bejaardencentrum „'t Hamersveid" zal in februari 1975 in gebruik worden genomen n i®} 1 2950 y IJDAG 13 DKCLMBER 1974 LEUSDER KRANT (Van de redaktie) LEUSDEN - Het nieuwe bejaarden-verzorgingstehuis t Hamersveid" zal naar alle waarschijnlijkheid in februari 1975 gereed zijn. Het aannemersbedrijf Bloemendal uit .eusden werkt in ieder geval bijzonder hard om deze streef- latum te bereiken. Momenteel is men bezig met het afwerken lan het interieur en het opbouwen van de rekreatiezaal, die gedeeltelijk buiten het eigenlijke gebouw staat. Er is reeds een irectrice benoemd. Het is mevrouw T. Zeeman uit .eeuwarden, die momenteel hoofd van de afdeling verpleging n verzorging van het verzorgingstehuis Triotel in Leeuwar en is. De eerste (een persoons) kamer in ,,'t Hamersveid" is orige week ingericht. Deze modelkamer is bedoeld om oekomstige bewoners en anderen te informeren over de ogelijkheden. Het ontwerp voor dit bejaarden-verzorgings- ehuis is van het Bureau voor Architectuur en Ruimtelijke Or- iening, D. Zuiderhoek en ir.G. A. van der Veen te Baarn. Het is gebouwd in opdracht van de Stichting Bejaardenzorg Leusden, die ook de bejaardenwoningen aan de Asschatterweg liet bouwen. Deze woningen zullen straks, bij het gereedkomen van 't Hamersveid met het verzorgingstehuis één complex vormen. De ingang van het centrum ligt op de binnenplaats, die aansluit op het gebied van de bejaardenwoningen Dit terrein zal straks volgens één groenplan worden ingericht. Boven de ingang vindt zich een langgerekt uitstulpsel in moderne vormgeving Dit is de grote recreatie zaal, die ook van buitenaf via een trap te bereiken is Dit is niet alleen een toe gang voor de bewoners van de bejaar denwoningen, maar tevens een noodtrap. Op de begane grond bevonden zich hoofdzakelijk de verzorgings-ermheden Een vrij grote keuken, koelcellen, eet zaal voor het externe personeel, naai kamer, hobbykamer, een tweetal logeer kamers (voor bezoekers), een ruime bestuurskamer en een mortuarium. Op de begane grond bevinden zich hal - is tevens de receptie gevestigd. In de noordelijke vleugel (grenzend aan de Asschatterweg) bevindt zich ook de direktiekamer en de administratie. In dit gedeelte zijn tenslotte zo'n 7 kamers voor de toekomstige bewoners gepland. Twee liften (eén voor de goederenen één voor personen) zorgen voor een snel en comfortabel vervoer naar de boven liggende etages. Uiteraard is er ook een brede trap voor hen, die wat sneller 10a 105 ~n 'I. ,r 109 110 t: 1 r l I I r 1 122 123 12A 125 126 oldolin; VERDIEPING De indeling van één der verdie pingen. De nummering van de tamers is volgens een bepaald systeem. Iedere afdeling heeft een eigen nummering (de kamers lellen dus niet door van beneden war boven). Het eerste cijfer geeft de verdieping aan, de twee volgende cijfers het nummer van de kamer. 310 betekent dus ka mer 10 van de derde verdieping. Het uitzicht van de bewoners van 't Hamersveid op het nood- winkelcentrum met het post kantoor en de apotheek is niet zo geweldig, in tegenstelling tot de andere vergezichten over het Leusden van vandaag. Eigenlijk zou aan dit niet zo aantrekkelijk uitzicht op de nood-gebouwen toch iets gedaan moeten worden. Op merkelijk is de apotheek, die in vergelijking met de andere ge bouwen duidelijk uit de toon valt. Overigens kijken de bewoners aan de noordzijde op de begane grond tegen houten wan den aan en dat kan vrij simpel worden opgelost door een fikse beplanting in het voorjaar. ter been zijn. Op de eerste verdieping bevindt zich de grote recreatiezaal voor ongeveer 100 personen. In de centrale hal zal ook een kapper/winkel worden gevestigd Op de tweede verdieping is een zaal (tje) voor de enthousiaste biljarters on der de bewoners en hier kunnen ook an dere rekreatieve bezigheden worden uitgevoerd. Datzelfde is ook het geval op de derde verdieping, waar eveneens een zaal is voor rekreatieve bezigheden én bejaardengymnastiek. Ieder appartement bestaat uit een zit- slaapkamer en een keukentje met douche en toilet. Het keukentje is niet be stemd om zelf de maaltijden klaar te maken, maar voor het zetten van bijv. een kop koffie of thee. Hiervoor is een elektrische kookplaat aanwezig. Er wordt overigens nergens gebruik ge maakt van gas voor het koken. Zelfs de grote keuken werkt volledig met elek trische ovens. Iedere kamer hoort een aangepast bed te hebben, dat wil zeggen met een aangepaste hoogte. Mocht er iets gebeuren en men wil de receptie waarschuwen, dan is dat mogelijk via een alarmknop, die op goed bereikbare plaatsen is aangebracht Drukt men zo'n alarmknop in, dan kan men op de receptie tevens horen wat er in de kamer gebeurt. De keuken heeft een ingebouwd koelkastje. Er is radio op de kamer, waar men niet alleen kan luisteren naar de normale Hilversumse stations, maar ook is aangesloten op de R.K Gereformeerde en Hervormde ker ken als deze een dienst houden. De- kerkradio is betaald door de ker ken zelf. Uiteraard is er ook een TV-aansluiting. De warme maaltijden worden op de kamer gebracht door het verzorgend personeel Voor de broodmaaltijden ontvangt men geld, zodat men zeif brood en beleg kan kopen in de huiswinkel Naast de èén-persoonskamers zijn er ook zes tweepersoonskamers. Deze appartementen hebben een aparte zit- en een aparte slaapkamer, 't Hamers veid heeft die aangepaste invalide- appartementen. Deze kamers zijn ge- De entree-kant van het tehuis met de recreatiezaal, die uit het eigenlijke gebouw naar voren steekt en ook van buitenaf te bereiken is. heel aangepast aan de invalide be woners, zonder drempels met schuif deuren etc. Voor de leesgrage bewoners is er een mogelijkheid om boeken te lenen. In de bestuurskamer wordt een ruimte ge reserveerd voor bibliotheek Mochten er mensen zijn, die boeken thuis hebben en die niet meer gebruiken, dan ont vangt het bestuur van de stichting Be jaardenzorg Leusden die boeken graag. Het verzorgingstehuis 't Hamers veid is overigens vrij snel van de grond gekomen. Op 1 november 1973 werd met de bouw gestart. Als op 1 februari het huis betrokken kan worden, betekent dit een bouwtijd van 15 maanden. Een gedeelte van de pas-inge richte model-kamer in het ver zorgingstehuis 't Hamersveid. Een voorbeeld van een twee persoons appartement. Lekker eten buiten de deur kost geen kapitalen Als u profiteert van de kerst- of feestmenu's in Motel Maarsbergen FEESTMENU 17.75 - VLEESFONDUE 15.50 KERSTMENU zftt Muzikale begeleiding KT J. C. v. Everdingen. KINDERMENU MET KADO 9-50 KAASFONDUE 9.00 Reserveringen, tel. 03433-341 Woudenbergseweg 44, Maarsbergen. Een voorbeeld van een één persoons-zit/slaapkamer. Bij ons maakt een lekker maal geen gat in uw portemonnee.

Leusder Krant | 1974 | | pagina 7