Gevarieerd Blijhof- programma voor jong en oud ral van zaken in „De Rozendaal" TIJDENS KERST EN JAARWISSELING Burgerlijke stand Gemeente Leusden 0ERDAG 19 DECEMBER 1974 LEUSDER KRANT ubliem barok-konsert van Musica da Camera iheden ;USDEN - Het eerste konsert, dat gegeven in de serie „Valleikon en", vond maandagavond 16 de- 5er plaats in de Dorpskerk aan de jemseweg te Leusden-Zuid. t Amsterdamse Barok-ensemble isica da Camera", bestaande uit Koopman, clavecimbel, Ku Eb- Barokhobo, Jaap ter Linden, jkcello en viola da gamba, zou de e openen. it werd een opening met hinder en Alleen Jaap ter Linden was op aanwezig, en bood het gezelschap om, uit het hoofd, de 3e Bachsuite ipelen in afwachting van de komst zijn beide collegae. Deze zéér inde suite werd door Jaap ter Lin- op feilloze wijze ten gehore ge- :ht op de Barokcello, waarop dui- |k de contrastdymaniek van deze en op een cello-soort, die zachter it dan de huidige cello, tot uiting Het was een zeer fijne vertol- waarmee Ter Linden alle eer ;de, en aan het gezelschap opti- il vergoedde, wat er aan hapering iet programma ontstond. 'egen 20 45 uur arriveerden de Ie instrumentalisten. Tevergeefs den zij in Leusdens dreven rondge- ild, vragen naar het Waterstaat se, zoals op het programma stond meld Zelfs de Rijkspolitie te Leus kon hen niet aan een Waterstaat se helpen, welke mededeling bur- neester mr. A. H. van der Post een ■de lach ontlokte. Waarom men niet maal gesproken heeft vandeDorps- rk aan de Arnhemseweg of de Ne- lands Hervormde Kerk te Leus- iek kon ons niet duidelijk worden laakt Nadat met vereende krachten het vecimbel op zijn zijkant door een erst smalle deur naar binnen was jracht, werd de klep van het groene et gouden bies afgezette instrument et rode binnenzijde, waarop Musica Dulce Laborum Levamen (,,De Liefe lijke muziek is een verlichtingsmid del van de arbeid") stond, kon het ei genlijke konsert een aanvang nemen. Dat het clavecimbel door al deze manoeuvres niet ontstemd was, ver wonderde mij ten zeerste. De Barok- hobo was waarschijnlijk erg koud; dit instrument gaf enkele malen een sto rend piepen ten gehore. Het eerste stuk, de Sonate in g kleine terts" van P. Cima 1570) klonk misschien nog wat mat door alle doorstane emoties, maar op dreef kwam het gezelschap bij Fres- cobaldi's Canzona in a kleine terts 1583 tot 1643), waarbij Jaap ter Lin den de (6-snange) viola da gamba op knappe wijze hanteerde. Hoboist Ku Ebbinge hield zijn volume zo getem perd, dat hij in volkomen evenwicht Publiek in de Dorpskerk aan de Arnhemseweg bleef met de zachte, speelse klanken van het clavecimbel. Ook Frescobaldi's schitterende toc cata in g kleine terts, leverde voor Ton Koopman geen enkele moeilijk heid op. Zijn clavecimbelsolo was uiterst verzorgd, en zeer kleurrijk van stemming. Toen de Franse muziekmeester Michel de Sainte Colombe overleed, schreef één van zijn tijdgenoten een klaagzang voor nem, zoals in die da gen in Frankrijk gebruikelijk was; ..Tombeau pour monsieurs de Sainte Colombe, Gamba en b.c." door M. Marais. Een meesterlijke melancho lisch getint samenspel tussen clave cimbel en viola da gamba, rijk aan virtuoze overgangen. Wegens tijdgebrek kwam Bach vóór de pauze te vervallen, en speelde het trio met Jaap ter Linden op de viola da gamba de „Sonate in e kleine terts" van B de Boismortier (1691 tot 1755). Het publiek bracht staande een ap plaus. Na de pauze vertelde Ton Koop man, de oprichter van het ensemble (1965) iets over de Barok-instrumen- ten, en nam bij het publiek de ver keerde opvatting weg als zou het cla vecimbel de voorloper van de piano zijn geweest De clavecimbel werd getokkeld. De clavichord werd aan geslagen, en dit instrument is de voorloper van de piano Van de Nederlander Pieter Hellen- daal (1721-1799) werd de cello-so nate in D grote terts uitgevoerd door clavecimbel en barokcello. Deze mu ziek was zeer verrassend. Een voor mij onbekend Nederlands componist, die een subliem stukje Barok-muziek componeerde. Op verzoek van het publiek speelde Ton Koopman uit Das Wohltemperierte Klavier van Johann Sebastian Bach de fuga in c dur, de fuga waarnaar Gounods bekende „Ave Maria" werd geschreven, hetgeen duidelijk in de aanzetten was te horen. Daarna speel de Ton Koopman nog de fuga in e dur. Een grandioze belevenis deze be wogen speler te mogen beluisteren! Tenslotte werd de „sonate in e klei ne terts voor hobo en b.c." van Ge- miniani ten gehore gebracht door het gehele trio met Jaap ter Linden op de Barokcello. Het publiek applaudisseerde staan de. Mevrouw Van der Post bood de musici een in bloemen gehulde fles drank aan. Men haalde de musici tot driemaal toe terug. Er was spra ke van een grote waardering voor het ensemble Musica da Camera." dat zich volledig heeft weten in te leven in de interpretatie van de Barokmuziek in de 17e en 18e eeuw. Een zéér fijn gestemd muzikaal ge beuren in Leusden (en wat een fijne akoestiek en wat een passende omge ving heeft die Dorpskerk!), dat werd mogelijk gemaakt door de subsidie regeling van de gemeenten Leusden en Barneveld, en door de steun van de Stichting „Het Nederlands Impres- sariaat". Anco Mali. „Musica da Camera" Ton Koopman, clavecimbel; Ku Ebbinge, Barockhobo; Jaap ter Linden, Barockcello, viola da gamba mensen die veel reformprodukten ge bruiken, niet steeds naar Amersfoort hoeven te gaan. Uit een oogpunt van snelle bedie ning en service zijn de tabakswaren niet meer bij de kassières verkrijg baar, maar kan men zelf rustig zijn pakje troost uit het rek halen. Daar door is er bij de kassa geen onnodig oponthoud. De kassa's zelf zijn zodanig opge steld dat er nauwelijks moeilijke op stoppingen kunnen ontstaan. Ook dit feit draagt bij tot een prettige win kelsfeer. Dat laatste is trouwens de bedoeling van de Spar. Zij wil het ouderwetse gezellige buurtwinkelen kombineren met alle modern comfort van de supermarkt. En als je zo met je karretje door de levensmiddelen straatjes loopt, kun je deze poging alleen maar bevestigen. AMROBANK HEEFT NIEUW KANTOOR Woensdag 18 december vierde de Amro-bank haar verhuizing naar win kelcentrum „Rozendaal" door aan ie dere nieuwe spaarder een pluche spaar varken te geven De Amro-bank was danig aan een nieuw en ruimer kantoor toe, want de woning op Finnmark, waarin de bank eerst gevestigd was, bleek in korte tijd veel te klein om alle benodigde servi ce te verlenen Oorspronkelijk lag het in de bedoeling de bank slechts in de funktie van kas- kantoor te laten werken, d.w.z dat er alleen kastransacties en dergelijke plaats zouden vinden. Door de grote vraag naar andere aspecten van het bankwezen heeft de Amro-bank haar mogelijkheden dras tisch uitgebreid. Nu zij haar nieuwe kantoor heeft kan ze aan alle financiële problemen en an dere geldzaken het hoofd bieden. Het enige wat er niet geregeld kan worden zijn de reizen. Het nieuwe kantoor bevat buiten de balie en de met kogelvrijglas beveilig de kassa een spreekkamer en een zeer goede kluiskamer. Over de verhuizing van de safe zat men nogal in, het is namelijk een kast van drie ton. Daarom zijn ook onder het nieuwe kantoor speciale funda menten gelegd. Inde toekomst hoopt men ook over een nachtsafe te kunnen be schikken, zodat de winkeliers hun geld veilig kunnen opbergen. FOTO VERWEY ongeveer vijftig gulden, maar de mo gelijkheid tot filmen met geluid heeft men ook niet over het hoofd gezien. naar wey gulden terecht voor een lipsynchrone filmcamera Niet alleen in de verkoop van foto en filmmateriaal handelt Foto Verwey Zij verzorgt zelf tevens huwelijksreporta ges, pasfoto's al dan niet meteen klaar en bednjfsfoto's. Voor het maken van pasfoto's en hu welijksreportages is achter de winkel een kleine studio gebouwd, waar aan het plafond de rollen met verschillende achtergronden hangen die naar beneden kunnen worden gehaald. Op het gebied van foto's ontwikkelen werkt Verwey pijlsnel. Zowel zwart-wit als kleurenfoto's zijn binnen twee da gen klaar. (Meestal moet men, vooral op kleurenfoto's, zeker een week wach ten). Foto Verwey is een zaak die een in tegere indruk maakt, zodat men er voor goed advies en aankoop zeker niet te vergeefs zal komen. RADIO ÊN TV ZAAL JENSMA Woensdag 18 december werd ook de Radio- en t.v.-zaak van de firma Jensma in het winkelcentrum geopend. De inrichting van de zaak is inde tin ten bruin en geel gehouden, wat erg sfeervol aandoet. Naast radio en tv toestellen verkoopt de firma natuurlijk allerlei andere dingen op elektrisch gebied. Zo kunt u o a terecht voor koel kasten, afzuigkappen, verlichting, huis houdelijk apparatuur, platenspelers en ga zo maar door. Ook voor die kleine zaken zoals stek- kertjes, snoertjes, gloeilampen, batte rijen enz. heeft u ruime keus in deze zaak. Enorme drukte na de opening van de Centra. In ons volgende nummer komen we op de opening van het winkelcentrum terug. uur kunt u voor deze voorstelling kaarten halen bij: Ilona van den Burg, Krakhorst 19, tel 03496-2252 of bij Gerard Boogmans, Meidoornhof 25, tel 03496-2235. Bij erg slecht weer vervalt het ochtendprogramma met maaltijd. Hebt u iets te verkopeh? Plaats een LEUSDERHEITJE! Woensdag 18 december opende Foto Verwey haar derde filiaal en wel in het nieuwe winkelcentrum. De an dere twee filialen zijn gevestigd in Hoevelaken en Nieuwlekkerland. De zaak heeft zich uitsluitend toege spitst op alles wat met de fotohandel te maken heeft Alle onderdelen van deze branche zijn goed onderverdeeld in de nodige kasten en rekken die aan de wand opgesteld staan. Aan de rechterkant zijn alle normale benodigdheden, zoals filmrolletjes, lampjes, fotolijsten en dergelijke ver krijgbaar. Aan de linkerkant is de hobbyhoek voor degene die zelf zijn films wil ontwikkelen. Alles wat hij nodig blijkt te hebben is hier in ruime mate aanwezig. Zowel voor kleuren als zwart-wit ontwikkelen Natuurlijk ïser ook literatuur omtrent deze techniek verkrijgbaar Foto Verwey bezit uiteraard ook een zeer uitgebreide kollektie foto- en film camera's, waarvan de duurste in een glazen kast te bewonderen zijn Er zijn eenvoudig fotocamera's te koop vanaf LEUSDEN - Om de drukke, gezel lige tijd van kerst en nieuwjaar nog gezelliger te maken, is Blijhof van plan voor de kinderen vanaf 6 jaar een filmvoorstelling te geven en wel op zaterdag 28 december om 11.00 uur en om 13 30 uur. De hieraan verbonden kosten zijn voor leden f0,75, voor met-leden f 1,50. De voorstellingen zijn in het klubgebouw, Ansfriduslaan 49. Er kan aan de zaal betaald worden. Om het nieuwe jaar goed te begin nen heeft men gedacht aan een wan deling door Den Treek met z'n allen. U kunt dus zelf met de kinderen mee gaan Zaterdag 4 januari om 10.00 uur uur wordt u verwacht bij de start, Paradijsweg, Loopbrug, bij de Dode- weg Stuurt u geen kinderen onder de 6 jaar alleen mee. Deelnameformu- lieren ontvangt u bij de start, deze zijn alleen voor de kinderen, want deze kinderen verwacht men om 12.00 uur in het klubgebouw voor een maal tijd. Er wordt op gerekend dat, wan neer u zelf niet meegaat, de kinderen wel om 11.30 uur komt halen bij de start en ze naar het klubgebouw brengt. De aan deze ochtend verbonden kosten zijn 2 kwartjes për persoon Maar de dag is nog niet om. 's Mid dags om 14 00 uur komt ELLA SNOEP met haar marionettentheater in het Ros Beyaart Zij speelt voor kinderen vanaf 4 jaar. Bij grote belangstelling zal er om 15.30 uur nóg een voorstelling zijn. De kosten bedragen f 1,- voor leden, f2,- voor met-leden. Donderdag 2 en vrijdag 3 januari tussen 14 00 en 17.00 LEUSDEN - Geboren: 23 nov.: te Amersfoort: Marko T. Blom, Hegge- rank 6; 26 nov.: te Amersfoort: Yasmin M. Rijper, Henegouwen 8; 30 nova te Utrecht: Tim D. G. Bijkerk, Ar dennen 60. Ondertrouwd 9 dec. Hendrikus Adrianus van den Berg (Leusden, Zwar- teweg 32) en Margaretha Fulgentia Ma ria den Ouden (Leusden. Wilgenlaan 22); 11 dec Douwe Rudolf van Beek (Ede, Nieuweweg 42, Ederveen) en Al- bertha Jacoba Barten (Leusden, Leus- broekerweg 14a); 11 dec Arend Ja cob Peters (Leusden, Lapeerseweg 12) en Hendrika Reinera Berg (Leusden, Langesteeg 2a) Gehuwd. H. G. v. d. Burgwal en H M. v d. Berg Overleden: 6 dec G F Engelen, 75 jaar; 7 dec.. J. Berg, 90 jaar. apenden hun deuren Vrijdag 13 december opende de twee- !e slijter in onze gemeente haar poor- eo aan de Torenakkerweg. Deze zaak één. van de, 150 vestigingen van #11'en Gall De slijterij-wijnhandel zal beheerd rorden door de heer P. L Bronswijk, lie al diverse jaren ervaring opgedaan leeft in een andere vestiging van dezelf- !e firma. Bij het assortiment springt het grote antal wijnsoorten er wel uit, maar aatuurlijk kan men er ook voor andere Iranken uitgebreid terecht. Hoewel de finkel te klein is voor een echt exclu sief assortiment is alles wel te krij gen. Tevens is er een hoekje met wat luxe irtikelen, zoals potjes, cadeauverpak- bngen enz De zaak ziet er gezellig uit, met een overzichtelijke opstelling van de artikelen. Men hoopt zo voordelig mogelijk de produkten aan de klant te kunnen aanbieden en door de grote aankopen zal dat vaak ook kunnen lukken Natuurlijk zal men er ook naar blij ven streven, dat de kwaliteit van de artikelen niets te wensen over laat. CENTRA Ook de Centra vestigde zich in het nieuwe winkelcentrum. Deze zaak zal beheerd worden door de heer en mevr. Wahle en een behoorlijk aantal mede werkers. Deze supermarkt heeft een behoor lijke oppervlakte en er zijn dan ook heel wat artikelen te krijgen. In het begin is het natuurlijk even zoeken, waar alles staat, maar toch is de koop waar overzichtelijk uitgestald. Fijn is, dat - naast de normale artikelen - nu ook aparte hoeken ge creëerd zijn voor de wat specialere etenswaren, zoals vlees en vleeswa ren, kaas, groente en brood Vlees is verpakt te koop en kan men zelf uitzoeken De vleeswaren en kaas worden keurig voor u gesneden De groenteafdeling is ook een welkome aanwinst Voor de broodafdeling zorgt de fir ma v. d Hoven, die tevens vandaag of morgen de broodboetiek aan de Hamers- veldseweg zal openen. (Overigens begint dat er al heel gezellig uit te zien). Wel vonden wij dat de kassa's (3 stuks) niet erg praktisch waren, maar dat kan ook een kwestie van wennen zijn. Nu moesten de boodschappen van het ene karretje in het andere geladen worden en- daarna kon er "dan pas ingepakte worden. Mede hierdoor ontstonden er vaak lange rijen voor de kassa. Na- Dameskapselon Pière. tuurlijk kwam dat ook omdat nu eenmaal veel mensen die nieuwe winkel wil den bekijken. Verder niets dan lof over deze su permarkt, waar Leusden lang genoeg op gewacht heeft. SALON PIERRE, EEN ULTRA MODERNE KAPSALON Tijdens een „open huis" op woensdag 11 december, ontving de heer P. Kroon een ieder die een kijkje wilde nemen hartelijk in Salon Pierre, de nieuwe kapperszaak in winkelcentrum Rozen- daal. Hij demonstreerde met een zichtbaar genoegen de nieuwste snufjes op kap- persgebied die hij in zijn zaak had la ten aanbrengen Zo staan er drie ul tra-moderne wasbakken. Ze hebben een vaste plaats, maar door middel van een paar handelingen kunnen ze op iedere gewenste afstand en hoogte gesteld wor den. Zo zijn er ook tussen de tafel tjes aan de muur bevestigde haken, waarop men de dozen met haarkrul- spelden kan zetten. Tevens zijn deze .-haten verstalbaar JvaLafstand betreft. Een—detail besfaat in het feit uat de cliënt aan de hand vaneen „menu kaart" kan kiezen welke behandelingen hij wil hebben, hoe die behandeling in zijn werk gaat en wat het geheel zal kosten. voor publiek Salon Pierre maakt een ruime indruk door de wijze van inrichting, waarbij de heer Kroon geholpen werd door de architect van Tol en de firma Nubert. Ook doordat de haardrogers aan de wand hangen heeft men veel ruimte uitge spaard. De heer Kroon heeft geruime tijd in Bussum in een exclusieve kapsalon gewerkt, waardoor hij wat de aankle ding van zijn zaak betreft, werd ge ïnspireerd. Het totaal bestaat uit twee gedeelten: een kleine parfumerieafde ling en de eigenlijke salon. Die ziet er voortreffelijk uit: donkerpaars be hang met een klein bloemmotief, waarop men boven elk tafeltje een ovale gou den spiegel heeft gehangen, hetgeen een zeer luxe indruk maakt. Op deze manier kan het zelfs voor de vrouw die nauwelijks en met veel tegenzin de kapper bezoekt een pret tige aangelegenheid worden. DE SPAR GEEFT HAAR BEZOEKERS DE RUIMTE Woensdag 18 december stelde de heer A. F. Aldenzee, eigenaar van de Spar in winkelcentrum Rozendaal, 450 van de 560 m^ ruimte open voor zijn klanten. Dinsdag 17 december werd van 19 00 tot 21 00 uur een receptie gehouden die zeer druk bezocht is. 450 m"* is een gi gantische oppervlakte. Toch krijgt men niet de indruk verloren te lopen tussen de rijen - straatjes bijna - levensmidde- oppervlakte. Toch krijgt men niet de indruk verloren te lopen tussen de rijen - straatjes bijna - levensmidde len, omdat voor veel afwisseling is ge zorgd Er zijn een aantal hoekjes ge schapen waar de dagverse artikelen te koop zijn, zoals een hoekje brood, groenten, kaas, waaronder veel buiten landse, en verse snijvleeswaren Tot grote spijt van de heer Aldenzee was er een branchebeperking opgelegd ten aanzien van de slagerij Graag had hij ook deze in zijn zaak gezien, maar er werd slechts een vergunning ver strekt om vers verpakt vlees te ver kopen Wat nieuw is voor Leusden is de af deling verse vis, hetgeen beslist tot een aanwinst gerekend mag worden. Naast een grote afdeling delicatessen is er ook aan de reformafdeling gedacht, zodat de

Leusder Krant | 1974 | | pagina 17