!.K. Parochie Hamersveld idopteert Vietnamees kind tegen nachtelijk laden en lossen Leusden leeft gediplomeerde contactlens-deskundige Geslaagd Feestavond voor de kerkebouw Voor f 500,- sieraden gestolen Zwarteweg-bewoners protesteren Grote kaart avond in 't Ros Beyaart AANRIJDING NOORDERINSLAG Aanrijding Arnhemseweg, bromfietser gewond Overdracht 150 w.w. woningen Groenhouten P. L houdt politiek café Subsidie voor de Nationale commissie tegen het Alcoholisme OUD PAPIERACTIE VAN HOBBYCLUB Aan woningstichting Leusden: Bijeenkomst van prot en R.K. echtparen KOOP-KREDIET SPAREN jSPAARGIRO BETAALCHEQUES HYPOTHEKEN VERZEKERINGEN i BONDSSPAARBANK DONDERDAG 30 JANUARI 1975 LEUSDER KRANT |viD de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - DeR.K Pa- jchie St Jozef heeft een Vietnamees jiod kunnen adopteren, dankzij de op- ,reogst van een inzameling in de kerk ,jdens de kerst. De opbrengst ff 120.-) t voldoende voor een half jaar levens - iderhoud. Er is nu bericht ontvangen it Zuid-Vietnam over het geadop- >erde kindje, zo vernemen wij van jstoor Ritselaar. Hij zegt hierover et volgende: „Dezer dagen hebben wij ant woord gekregen en ons kerstkind heet: Huynh Thi Minh Phuong. Het een meisje dat geboren werd in 1968 Het zit in de eerste klas, haar vader is onbekend, haar moe der is tijdens de vlucht verdwe nen. Zij woont nu bij een voogd: Nquyen va Chau een onderwijzer van lagere school, die heel zijn ge- is verloren en nu dit weeskind io zijn huis heeft opgenomen. Van iedere 20 gulden gaat 19,50 via Parijs naar een boeddhistische orga nisatie, die er dan voor zorgt, dat het ter plaatse terecht komt. Wij hopen de foto die wij hebben ont vangen te laten vergroten om deze onze school en kerk op te hangen, want door deze 120 gulden hebben wij voor een half jaar levensonder- boud. Maar wij willen er ook verder voor zorgen. LEUSDEN/CENTRUM - Vanaf 3 fe- uari kunt u bij de heer J. Ombach, rifhorst 1 terecht als u overweegt ontactlenzen aan te schaffen. In de msumentengids van december 1974 een heel artikel aan contactlenzen wijd en hierbij komt vooral de idiote tuatie naar voren, dat iedereen die ar zin in heeft lenzen aan kan meten. Letterlijk staat hierin: ,,Er is daar- or namelijk geen bevoegdheid ver st Het gevolg is, dat contactlens- ututen als paddestoelen uit de grond ijeten. De consument heeft geen iele garantie dat hij bij deze insti- |t^n deskundig wordt geholpen. Ho- ïjk zal aan deze onbevredigende uatie spoedig een einde komen. De ntrale Raad voor de Volksgezond- ïd heeft de Staatssecretaris van Volks- zondheid enige tijd geleden ge viseerd te zorgen voor een wette- te regeling van de uitoefening van beroep van contactlensdeskundige. arm moet worden vastgelegd, dat het ïmeten van lenzen alleen mag ge uren door(oog)artsen en contactlens- skundigen die voldoen aan bepaalde met name met betrekking tot i opleiding." Even verder staat er Zolang er l geen wettelijke regeling is, heeft in de meeste zekerheid dat dit des- ïdig gebeurt bij de ongeveer honderd len van de A.N.V.C. (Algemene Ne- rlandse Vereniging van Contactlen- ïspecialistenopticiens die voor dit rk een speciale opleiding hebben ge- Igd." Wlenu, bij de heer Ombach heeft u ezt zekerheid. Hij heeft deze oplei ding, die twee jaar duurt, gevolgd. B modernste apparatuur op dit ge- is aanwezig voor het onderzoek uw ogen. 'eze contactlenzendeskundige ver- LEUSDEN - Aan de technische hoge school Twente is geslaagd voor het baccalaureus technische wetenschappen (elektrotechniek) H. A. P. Blom uit Leusden. Voor het baccalaureus technische wetenschappen (toegepaste wiskunde) is de heer H W. A van der Kallen uit Leusden geslaagd. LEUSDEN-CENTRUM - Op zaterdag 25 januari heeft er op de Noorder inslag een aanrijding plaatsgevonden tussen een Citroen, bestuurd door W.J.M.V. uit Leusden-Centrum en een Morris, bestuurd door W.G.K. uit Ben- nebroek De Leusdenaar verleende geen voor rang, en beide voertuigen werden zwaar beschadigd. Wilt uzelf in kontakt treden: Komi- tee voor Vietnamese Weeskinderen Ant woordnummer 186 Haarlem, postreke ning 29.57.129 t.n.v. penningmeester van het Komitee De R.K. Parochie ontvangt graag meerdere bijdragen om voor het gea dopteerde Vietnameesje ook voor de komende jaren zorg te kunnen dragen. Als u zelf ook iets wilt doen, kunt u natuurlijk rechtstreeks kontakt opne men met het desbetreffende komitee in Haarlem. Op de foto Huynh Thi Minh Phuong. Voor hetzelfde doel hebben wij een grote gift ontvangen, waarvoor wij nog 4 kinderen kunnen adopteren. Maar dit is een partikuliere zaak, waar wij heel dankbaar voor zijn. Het kan nodig zijn te demonstreren voor of tegen de oorlog in Vietnam, maar het land weer opbouwen is belangrijker. Er zijn in Vietnam 500.000 weeskinderen en 2 mil joen halve weeskinderen. LEUSDEN/CENTRUM - In de sport zaal Groenhouten zijn vrijdag 24 ja nuari een zilveren armband en een zilveren horloge gestolen. De eigena resse, mevrouw E. H-V. uit Leus den-Centrum heeft aangifte bij de po litie gedaan. De gemeenschappelijke waarde van de sieraden bedroeg on geveer f500,-. De politie wijst er nogmaals met nadruk op, dat men voorzichtig moet zijn met kostbaarhe den in sportgelegenheden. Sommige mensen komen niet naar het sporten kijken, maar zijn uit op andermans bezittingen. (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Verschillende bewoners van de Zwarteweg hebben een brief gezonden naar de raadsleden van de gemeente Leusden met het verzoek een eind te willen maken aan het hinderlijke laden en lossen, meestal in de nacht, bij de supermarkt van de fa. v. d. Hoef. Het zijn vooral de bewoners, die tegenover de supermarkt wonen, die in hun nachtrust worden gestoord. Zij schreven de volgende brief: telde dat voor zover hem bekend, hij de enige is in Leusden en Amersfoort die gediplomeerd A.N.V.C. lid is. wel is er ook iemand in Barneveld die deze opleiding heeft Een vertrouwd adres dus, waar u terecht kunt. Bovendien zult u in alle rust thuis ontvangen worden zodat de behandeling optimaal kan zijn. LEUSDEN - In het kader van de ta- lentenaktie van de Hervormde gemeente en de gereformeerde kerk van Leus den wordt er op vrijdag 7 februari een feestavond gehouden. De avond wordt gehouden in restau rant ,,De Mof" en de zaal is open van af half acht. De avond begint om kwart voor acht, toegang vanaf zestien jaar. Het programma bestaat uit een op treden van het kabaret ..Neeclichee" van Jan de Koning met daarna muziek van ..The Tempting Six". De opbrengst van deze avond komt ten goede aan de verbouw van het kerkelijk centrum aan de Asschatterweg. Kaarten a f7,50 zijn verkrijgbaar bij de vol gende adressen. Hamersveld: M van der Heide, Ans- friduslaan 46, tel. 1508. Biezenkamp A. van Beek, Meidoorn- hof 7, tel. 3282. Rossenberg: J. van der Meulen, Bruin- horst 26, tel. 1689. Rozendaal: T. Zwart, Rozenhaag 37, tel. 3169. De Wetering C. B. Jochem, Zonnedauw- hof 8, tel. 2411. Groenhouten: M Boter. Weesboom 9, tel. 2898. Alandsbeek: J. Nieuwstraten, Beemden 25, tel. 2744. Zuid H. Bousema, Prins Bernhard- laan 5, tel. 033-13784 of J. van Twil- lert, Anna van Saksenlaan 6, tel. 033- 10712. Voor oppas kunt u bellen naar me vrouw Deenink, tel. 033-18134. LEUSDEN/ZUID - Op maandag 27 ja nuari vond er een aanrijding plaats op de Arnhemseweg en de Schutterhoef- laan in Leusden-Zuid. W. M. K. uit Amersfoort bestuurde een Simca en H. A. L. uit Woudenberg bestuurde een bromfiets. W. M. K. verleende geen voorrang en beide voertuigen had den lichte schade. De bromfietser werd naar ,,De Lichtenberg" in Amers foort gebracht, omdat hij gewond was aan zijn been. Geachte Raad. Hurbij delen de ondergetekenden, bewoners van de Zwarteweg, U mede, dat zij elke avond en nacht worden opgeschrikt door veel lawaai veroor zaakt door zeer zware transportwagens van o.a Leerdam-melk", JNO-trans- LEUSDEN - In de raadsvergadering van 23 augustus 1973 is door de raad besloten de woningwetwoningen van de gemeente Leusden in eigendom, be heer en onderhoud over te dragen aan de Woningstichting Leusden. Bij de overdracht per 1 januari 1974 waren echter niet inbegrepen de in aanbouw zijnde woningen in het plan Groenhou ten. De reeds opgeleverde woningwetwo ningen in dit plan worden al beheerd door de Woningstichting Leusden. Zo dra alle woningen door de aannemer voor de tweede keer worden opgeleverd (april 1975), kunnen deze woningwet woningen ook in eigendom aan de Woningstichting Leusden worden over gedragen. Bij dit transport dient dan tevens het ketelhuis van de centrale blokverwarming tussen de Esdoornhof en Wilgenlaan om niet te worden over gedragen, hetgeen bij de eerste over dracht niet is gebeurd LEUSDEN - Maandagavond heeft een groep echtparen uit Leusden-Centrum van protestante en katholieke paren onder leiding van ds. Kooman en pas toor Kitselaar een ontmoetingsbijeen komst gehad. Het werd een geanimeer de bijeenkomst die vooral de moeilijk heden van deze groepen personen heeft besproken, vooral in verband met de doop van kinderen en het begrip kerk opvatting. De aanwezigen waren unaniem van mening, dat iets dergelijks geregeld mogelijk moet zijn. Echtparen, die aan ontmöetingsbijeenkomsten deel wil len nemen kunnen zich opgeven bij ds. Kooman of pastoor Kitselaar. De bijeenkomsten zullen een keer per maand gehouden worden. porten e.a., welke hun goederen met veel luidruchtigheid laden en lossen bij de Fa. v. d. Hoef. Hierbij wordt niet zachtzinnig om gegaan met klappende portieren en luid draaiende motoren Tot overmaat van ramp worden deze auto's dan nog eens lekker met veel lawaai gekeerd in een zijstraat en verdwijnen dan pas terug over de Zwarteweg vanwaar deze transporten gekomen zijn. In de korte tijd dat de Fa. v. d LEUSDEN/CENTRUM - Dinsdag 4 februari wordt er in ,,'t Ros Beyaart" de kaartavond van het jaar gehouden. Deze avond zullen de ploegen van de ABTB het NKV, de KPJ en de Hobby club om de verenigingseer strijden. Deze ploegen bestaan uit 12 personen en ze zullen zich bezighouden mei schutjassen. De strijd begint om 19.30 uur en de deelnemers die hierop aangewezen zijn worden verzocht uiterlijk om 19.15 uur aanwezig te zijn. Naast dit verenigingsconcours is er ook voor ieder ander de mogelijkheid om te Schutjassen of te klaverjassen. Bovendien telt deze avond mee voor het winterkampioenschap. De vrije wed strijden schut- en klaverjassen zullen om 20 00 uur beginnen De deelnemers kunnen zich tussen 19.30 en 20.00 uur laten inschrijven. LEUSDEN/CENTRUM - Progres sief Leusden organiseert weer een politiek café op donderdag, 6 februari a s. om 20 30 in café „Nieuw-Leus- den" aan de Biezenkamp in Leusden- Centrum. Uiteraard is niemand die komt, ver plicht te praten over of te luisteren naar iets wat hij niet wil. Er zal gelegen heid zijn wat informatie te krijgen over het toekomstige middelbare onderwijs in Leusden. Discussies hierover zijn al op gang gekomen, ook in de gemeente raad. Ieder die geinformeerd wil wor den over de laatste stand van zaken, of zelf nog ideeen, suggesties kwijt wil, of zomaar over politieke zaken praten is 6 februari van harte welkom. Hoef nu gevestigd is op de Zwarteweg zijn wij al op de volgende tijdstippen uit onze noodzakelijke nachtrust ge rukt van 's zondags tot en met vrijdags, 's avonds om 21.30 uur en 22 .00 uur en 's nachts om 00.45 uur, 01.00 u., 04.00 u., 04.00 u-, 05.00 u 05.30 u en 06.00 uur Behalve 's zaterdags, maar dan wordt het overgenomen door luidruchtige bromfiets- en autobezitters, welke een bezoek brengen aan de Snackbar van Vn Manen tot 03 00 uur. Deze GELUIDSOVERLAST in de avond- en nachturen is ONTOELAAT BAAR en wij eisen, beleefd doch zeer dringend dat met de meeste spoed voor de bevoorrading van de winkels op de Zwarteweg dezelfde bepalingen worden ingesteld die ook gelden voor de overige winkelcentra in Leusden Ten overvloede wijzen wij u er nog op dat juist in dit gedeelte van de Zwarteweg de bodemgesteldheid be staat uit ..Veenlenzen", welke de catastrofale trillingen en scheuren ver oorzaken in de aanliggende woningen, zodat dit extra zware verkeer hier zéker schade veroorzaakt Hoogachtend. w g D. H. H. Fliek, Zwarteweg 17, Ing H C van Veen, Zwarteweg 19, L M van Veen-Tomesen, Zwarteweg 19. J. Scheps, Zwarteweg 15. J. Scheps- de Jong, Zwarteweg 15 LEUSDEN - De Nationale Commis sie tegen het Alcoholisme heeft zich in een schrijven tot de raad gericht, met het verzoek om een éénmalige subsidie voor de schoolvoorlichtings- dag in februari 1975. Daarvoor is het thema gekozen van Verkeer en Al cohol. Het doel van deze voorlichting is door middel van een konkrete han deling (tekening, collage, opstel of stripverhaal) de aandacht te richten op het gebruik van alcohol in het dage lijks leven, in het bijzonder in het verkeer. De basisscholen in onze gemeente zullen voor deelname aan deze akti- viteit worden benaderd. In dit verband vraagt genoemde commissie een één malige subsidie tot een bedrag ad f 0,25 per deelnemende leerling Aan gezien het hier leerlingen van de vijfde en zesde leerjaren betreft, is sprake van een aantal van maximaal 700 leer lingen aan te houden voor 1975 De subsidie-aanvrage is daarom op maxi maal f175,-- gesteld B en w stellen de raad voor de Na tionale Commissie tegen het Alco holisme een éénmalige subsidie toe te kennen tot een bedrag, gelijk aan het aantal deelnemende leerlingen uit onze gemeente x f0,25. Het gehele jaar Voor vervulling van ill uw wensen! <1 Bij de Bondsspaarbank krijgt u naast een aantrekkelijke rente ook nog de kans zelf uw rente te bepalen. I Een dienst van de I Bondsspaarbank waar I zonder meer iedereen I zijn nut van kan I hebben. Daarmee heelt u /onder risico altijd 'gegarandeerd' kontant geld opzak. Worden door de Bondsspaarbank als 'maatwerk' aan uw omstandigheden aangepast. Kan de service an uw Bondsspaarbank orde en rust brengen bij het beheer van al uw geldzaken. Houdt die in één hand. De vertrouwde hand an uw Bondsspaarbank. Een goede verzekering is onontbeerlijk en hoort bij al die geldzaken, waarvooru terecht kunt bij de Bondsspaarbank. VOOR MIDDEN EN OOST NEDERLAND 'de bank voor deze generatie' LEUSDEN/CENTRUM: Donderdag 30 januari: Raadszaal Leus den - 19.30 uur 0 Raadsvergade ring. Elke donderdagmorgen: Van 9-10 uur. gezinsverzorging en bejaardenhulp van het Groene Kruis. Gebouw Wit Gele Kruis, Rozegaarde 33 Elke donderdag. U V V. senioren so ciëteit. Gezellige middag voor oudere inwoners van Leusden- Centrum in de kantine van de sporthal in Groenhout van 14.00- 16.30 uur. Elke donderdag Clubavond Klaverjas- club .Leusden Troef" in Café- Restaurant Nieuw-Leusden. Van af 20.00 uur. Elke maandag: Herv. Ger. Jeugdclub voor meisjes van 8-12 jaar in het witte gebouwtje achter ,,De Til" (Bavoortseweg) Vrijdag 31 januari: Inzameling oud papier achter de Til Vanaf 18.30 uur. Zaterdag 1 februari: Inzameling oud papier tussen 9.00 en 11.00 uur Dinsdag 4 februari: 't Ros Be yaart" Grote Kaartavond Ploe- genconcours aanvang 19.30 uur Vrij kaart aanvang 20.00 uur. Woensdag 5 februari: Schoolraad ver gadering. Aanvang 20.00 uur. Plaats nog onbekend Donderdag 6 februari: ..Calé-Restau- rant Nieuw-Leusden" 20.30 uur Politiek café (Progressieven). Vrijdag 7 februari: ,,'t Ros van Uender- monde" Karnaval voor ouderen en gehuwden. Aanvang 20.00 uur. Muziek ,,de Lango's". Zaterdag 8 februari: Karnavalsoptocht ,,De Gouden Klomp" met daar na kinderkarnaval in ,,'t Ros Be yaart. Aanvang 19.30 uur. Muziek ,,Eddy met zijn mysterious orgel" Leden gratis, anderen f1.50. Zaterdag 8 februari: 't Ros van Den- dermonde" Karnaval voor jon geren vanaf 15 jaar. Aanvang 20 00 uur. Muziek ,,Pan de Monium" Zaterdag 8 februari: Groot karnaval ,,De Gouden Klomp" in ,,De Mof" te Leusden-Zuid. Aanvang 20.00 uur. Maandag 10 februari: ,,'t Ros Beyaart" Karnaval voor de senioren Mu ziek ..Eddy' Aanvang 20 15 uur Maandag 10 februari: ..De Til" Kar naval voor de jeugd van 8 t/m 13 a 14 jaar Van 19 00-21.30 uur. Muziek ,,De Bello's" HULPDIENST DE WETERING: Telefoonnummers: 2746 - 2988 - 2950- 3110 - 2756 - 2468 Parochie Bibliotheek Leusden-C., Hamersveldseweg 55. (Het Ros Bey- aard). Uitlening Zaterdag van 2-3 uur Zondag van 10-11 uur LEUSDEN/ZUID Donderdag Bibliotheek ..De Boekenmolen" Uitlening voor vol wassenen en kinderen van 14.00 tot 16.30 uur Arnhemseweg 83 Vrijdag Bibliotheek ,,De Boekenmolen' Uitlening uitslui tend voor volwassenen van 19.00 tot 20 00 uur. Arnhemseweg 83. Vrijdag 31 januari: P.J.G.U. Jaarfeest in ,,De Mof", aanvang 19.30 uur Opvoering van het blijspel De Zeeuwse Gouvernante" van J Hem- mink - Kemp Naafloopdansenon der leiding van ,,Les Donjons" Vrijdag 31 januari: Albert's Corner, Oud Leusden, diner-dansant met Ton Steenbeek. ACHTERVELD Maandag 3 februari 1975. Jaarverga dering AMBC Achterveld, De Ros kam, aanvang 20.00 uur Dinsdag 4 februari 1975: Feestver- gadering KPO Ons Gebouw, aan vang 20 00 uur. Dinsdag 4 februari 1975 EHBO nieu we leden Zondag 9 februari - De Roskam - 20 uur - Karnaval, m.m.v. de Puupekoppen OPPASDIENST LEUSDEN Voor een oppas bellen naar mevrouw C Deenik, Koningin Julianalaan 35, Leusden-Zuid, telefoon 033-18134. EXPOSITIES VAN LEUSDENAREN. Peter Bego, olieverfschilderijen in boerderij ,,De Hennehorst" te Havelte bij kilometerpaal 29, tot en met vrij dag 31 januari Indien u de schilder zelf wilt spreken kunt opbellen naar 05215-448. KREATIEVE KURSUSSEN Adres. Appelmarkt 14, Amersfoort. U kunt zich nu nog opgeven voor de kursussen Ideeën voor werken met kinderen Edelsmeden. Keramiek (pottenbakken) Sieraden maken. Hout. (Creatieve kleding 3el: 033 - 34562. LEUSDEN/C - A.s. vrijdagavond en eventueel zaterdagmorgen houdt de Hobbyclub de maandelijkse inzameling van oud-papier Vrijdagavond kan men terecht voor inlevering vanaf 18.30 uur achter De Til waar waarschijnlijk een container geplaatst zal zijn Ook kan het zaterdagmorgen tussen 9 00 en 11 00 uur nog gebracht worden Met het reeds verzamelde en hopelijk vele nu te brengen papier hoopt men de container geheel vol te hebben

Leusder Krant | 1975 | | pagina 3