Fijne musical op ouderavond van „Onze Wereld" Geslaagde bingo-dansant van a.m.b.c. Achterveld Terugblik op parochie- feest „Verkeers- les" op „Hummel- tjeshonk" IN FEBRUARI St Jozefschool moet zo snel mogelijk in nieuwbouw BESLISSING BEROEP VAN BEKKUM UITGESTELD Diefstal tijdens dansmiddag \^\r DONDERDAG 30 JANUARI 1975 leusder krant Nieuwe R.K.-basisschool „Onze Wereld" werd feestelijk in gebruik genomen ACHTERVELD - Op woensdag 22 januari 1975 werd in Achterveld de nieuwe RK. school ,,Onze Wereld" officieel io gebruik gesteld. Omstreeks ;14.00 uur opende de voorzitter van het schoolbestuur deze officiële, maar ge zellige bijeenkomst door alle aanwe nen van harte welkom te heten. Di rect hierna werd door een aantal leer lingen van de school een musical op gevoerd. Na de opvoering van deze musical werd er een grote wereld bol „Onze Wereld" binnen gebracht. Dit deze wereldbol kwam de zesja rige Marian van Dijk te voorschijn, die de burgemeester de sleutel van de ratio aanbood. Na de patio te hebben geopend onthulde de burgemeester het op de binnenplaats staande prototype van een beeldhouwwerk voorstellende bronzen paard. Hiermede was de school officieel in gebruik genomen. Na de officiële ingebruikstelling hield de burgemeester de navolgende oespraak Meisjes, jongens, dames >n heren. In de eerste plaats wil ik mjn jongere collega uit de musical - >o zijn medewerkers - bedanken voor Ie wijze, waarop mij de sleutel van Ie patio werd overhandigd, waardoor k in staat werd gesteld het aldaar ipgestelde prototype van het bij de ichool te plaatsen beeldhouwwerk te uithuilen en daarmede jullie school ifficieel in gebruik te stellen. Ik weet meisjes en jongens, dat het oor jullie niet altijd prettig is om naar oespraken van grote mensen te moe- en luisteren. In feite is het plezieriger ullie spel te mogen gadeslaan. Ik ben lan ook blij, dat jullie op zo'n prettige njze aan de ingebruikstelling hebt lijgedragen. Toch valt op een dag als andaag aan het houden van toespraken nette ontkomen Ik zal het echter kort naken Als burgemeester ben ik ver- ïeugd, dat vandaag weer een nieuwe chool ten behoeve van de Achterveldse eugd in gebruik kan worden gesteld let is nog niet zo lang geleden dat Ach- erveld slechts één lagere school en ièn kleuterschool kende Jullie school itamt af van die éne van oudsher in iet fraaie en nijvere Achterveld ge vestigde school. Die school telde - nede door de uitbreiding van Achter veld - zoveel leerlingen, dat de on- lerwijzers, ouders en schoolbestuur iet nodig oordeelden om in het jaar 971 tot splitsing van die school - e Sint Josephschool - over te gaan. Dat was een wijs besluit, omdat lanneer een school erg groot wordt persoonlijke benadering van de leer ingen in zijn totaliteit en onderling rnstig kan worden belemmerd. De beginfase van de school ging met isyestingsproblemen gepaaid. In on- [erling overleg met school-1, Jcerk- en jemeentebestuur werd daarin echter lorzien. zij het in drie gebouwen v St. Josephschool en noodvoorzie- i achter de Roskam en de kleu- ^rschool). i begin af aan werden echter alle ■achten ingezet ter verkrijg.ng van een [igen schoolgebouw. Met de medewer- l van de rijksinspecteur van het la- onderwijs kon dan ook binnen jaren het onderwijs in dit ge- >uw aanvangen. De veranderde inzichten in het on- Jerwijs van de laatste jaren blijkt niet llleen uit het onderwijs self, maar lok uit de naamgeving van de school, pet ,,Onze Wereld" is n.l. bedoeld v beleveniswereld van kinderen Ik »p dat de leerlingen tezamen met ^schoolleiding, ouders enhetschool- [estuur een sfeer zullen aantreffen, in hun latere leven van grote - i dan natuurlijk van goede - invloed li zijn. I Ik heb gezegd verheugd te zijn deze [chool in gebruik te mogen stellen. In j eerste plaats is dat natuurlijk ple- voor de kinderen, maar ook lor de gehele Achterveldse gemeen- fchap. De Achterveldse schooljeugd i thans - op één school na - gehuis- |?st in nieuwe gebouwen Ik hoop dat ene oude schoolgebouw dat ons Jans nog rest, spoedig door een nieuw worden vervangen. Niet omdat t onderwijs aan die school niet goed zijn, wel omdat de sfeer van het (bouw, waarin onderwijs wordt ge- j&ven. een medebepalende nevenfac- F ls Het is gedachtig aan de zegs- l)ze ,,wie de jeugd heeft, heeft de jekomst" een goede zaak voor burger overheid om voor zo'n optimaal gelijk onderwijs zorg te dragen. Tot slot nog iets over het bij de •hooi te plaatsen beeld. Zoals jullie weet, was Achterveld vroeger een agra risch dorp, waar in het dagelijkse straatbeeld het paard een bekende ver schijning was. Helaas is door de me chanisatie van de landbouw en de uit breidende woningbouw - ook in Ach terveld - het paard min of meer ver drongen door de landbouwtrekker. Het is daarom een goed idee om bij deze school een afbeelding van onze trouwe viervoeter te plaatsen. Ik wens de kinderen, de ouders, het personeel en het schoolbestuur daar bij veel succes.De burgemeester bood het hoofd van de school namens het gemeentebestuur een gravure van de vroegere kerk te Oud-Leusden aan. TOESPRAAK INSPECTEUR ONDERWIJS. Na de burgemeester werd het woord gevoerd door de inspecteur van het lager onderwijs de heer Verburg. Deze vond het ondanks het gure weer buiten een zeer fijne middag. Hij dankte de kinderen van de school voor hun fijne optreden, „want", zo zei hij, „de kinde ren komen steeds op de eerste plaats". Hij bood zijn gelukwensen aan aan het school- en gemeentebestuur met de ingebruikneming van deze school Hier uit blijkt toch weer volgens de heer Verburg, dat Achterveld niet wordt achtergesteld. Verder memoreerde hij nog hoe hij, toen hij 2% jaar geleden in Amersfoort kwam als inspecteur van het lager onderwijs en in deze funk - tie ook de school te Achterveld bezocht. Hoe hij hier een oude school aantrof met een dependance achter het café de Roskam waar de twee onderwijze ressen er van maakten wat er van te maken viel. Ondanks alles was er tus sen de toen reeds bestaande twee scholen een fijne samenwerking. Doch dit probleem moest toch worden op gelost Want de sfeer in de school is toch ook zeer belangrijk voor het kind. En onze wereld is toch ook de wereld van het kind. Hij hoopte dat ook in de school Onze Wereld te Ach terveld de gedachte voor meer vrede in de wereld zou worden uitgedragen Hij wenste het hoofd van de school en zijn leerkrachten veel succes met deze nieuwe school. Nu was het de beurt van de archi tect om het woord te voeren. Deze was blij dat hij weer een school had mogen bouwen voor de kinderen, samen met de kinderen de leerkrachten en de dames en heren van het schoolbestuur Na dank te hebben gebracht aan het gemeentebestuur, bouw- en woningtoe zicht bouwcommissie en aannemer bood hij een zeer fraaie koperen school bel aan. TOESPRAAK VOORZITTER SCHOOLBESTUUR. Teneinde te voorkomen, dat de heer Kuiper in zijn dank aan mensen per soonlijk iemand zou kunnen vergeten, dankte hij allen die aan de totstand- koming van deze school hadden mee gewerkt. Een uitzondering wilde hij maken voor twee dames van het be stuur n 1. mevr Kleinveld en mevr van Berg. De heer Kuiper dankte deze dames voor het onnoemelijke vele werk dat zij hadden verzet en bood hun als dank een bloemetje aan. Ondanks de feestelijke dag was er volgens de heer Kuiper ook nog een teleurstelling De oud-voorzitter van het schoolbestuur en tevens voorzitter van de bouwcommissie, de heer Boerse, was deze dag als zodanig aanwezig. De heer Boerse had echter de wens te ken nen gegeven niet langer zijn functie in het bestuur te kunnen vervullen. De heer Boerse werd dank gezegd voor het zeer vele werk dat door hem was verzet. Hem werd als dank een ïnsteekpostzegel- album en een waardebon om postzegels te kopen, aangeboden. Postzegels zijn n.l. de hobby van de heer Boerse Ook mevr. Boerse werd hartelijk bedankt voor de vele uren dat zij haar man had afgestaan voor het werk als voorzitter van schoolbestuur en bouwcommissie. Als dank werd haar een fraai bloem - stukje aangeboden. Hierna dankte de heer Kuiper allen voor hun aanwezig heid. Als laatste spreker kwam de heer Weimar hoofd van de Sint Josephschool aan het woord. Hij dankte de heer Lucas en zijn leerkrachten voor de zeer pret tige samenwerking tijdens hun geza menlijk verblijf in de oude school. „Als bange vogeltjes komen de leer lingen in de eersteklas Allen benieuwd hoe alles zal gaan en hoe het allemaal zal worden. Als eenmaal de zesde klas is doorlopen, dan vliegt de vogel weer uit. Soms blijf je dan met belangstel ling die vogels volgen en dan blijkt dat ze uitvliegen over de hele wereld. Onze Wereld." Namens de ouders, ouder- commissie en leerkrachten van de Sint Josephschool bood de heer Weimar de heer Lucas een vliegende vogel aan. Tot slot werden verfrissingen en een rokertje aangeboden en werd iedereen in de gelegenheid gesteld het nieuwe schoolgebouw te bezichtigen. Tijdens de toespraak van de inspec teur van het lager onderwijs werd door deze een zeer verheugende medede ling gedaan die verweven was in zijn toespraak. De heer Verburg deelde mede, dat er nu ook zo spoedig mo gelijk een nieuwe St. Josephschool moest komen. Alle medewerking zou hiervoor worden verleend. Zelfs de aanvraag voor verbouwing van de schooltoiletten was doorliem afgewezen Wordt er het een en ander verbouwd dan is er steeds het gevaar van uitstel van een nieuwe bouw aanwezig. Laten we hopen dat nu ook binnen zeer korte tijd de St. Josephschool in een nieuwe behuizing zal worden ondergebracht. 'ACHTERVELD - De organisatie 300 jaar Parochie heeft de bedoeling om in de maand februari één of meer avonden te organiseren methet programma „Een terugblik op de 3e eeuwfeestviering". Vele mensen hebben ook gevraagd om foto's, dia's en films in bezit te krij gen van dit feest. Daarom wordt aan iedereen verzocht die goede foto's, dia's of films, hebben gemaakt deze korte tijd in bruikleen af te willen staan. Men wordt wel vriendelijk ver zocht de eigen naam op het ingeleverde te zetten. Een en ander kan worden in geleverd bij Henri Schouten, commis sielid 300 jaar Parochie, Hessenweg 317a te Achterveld. Nadat de inzendtermijn met veer tien dagen is gesloten, zal een commissie alles selecteren, zodat het beste materiaal kan worden vertoond. Minder goede foto's enz. kunnen vanzelf sprekend geen deel uit maken van de tentoonstelling. Gezien de inzet van bakker Henri Schouten, de deskundigheid van de be oordelingscommissie en de fantasie rijke gedachtengang van Herman Baai man zal het ongetwijfeld een goede gezellige tentoonstelling worden. Nadat de schoolbel was bewonderd werd het woord gevoerd door de voor zitter van het schoolbestuur, de heer Kuipers Deze was zeer verheugd dat het nu eindelijk zover was dat de nieuwe school zojuist door de burgemeester officieel in gebruik was gesteld. „Voordat het zover is gaat er heel wat aan vooraf. De voorbereiding, het overleg en uiteraard de bouw zelf. Na de lange weg langs inspectie, ge meente enz. te hebben bewandeld en de vergunningen te hebben bemachtigd en een architect was gevonden werd in september 1973 met de bouw begonnen. Dan komt de tijd van spanningen, zal het bouwwerk op tijd klaar zijn, hoe zal het er uit zien. Nu het resultaat zien we allen hier. We zijn er met recht trots op. Mijnheer Lucas, u en uw leerkrachten gefeliciteerd met deze nieuwe school. Het moet voor u toch weer fijn zijn om weer met alle klassen in eén gebouw les te kunnen geven. Het bestuur hoopt dan ook en het gemeentebestuur ziet dat ook wel in, dat ook voor de St. Josephschool een dergelijk gebouw is weeeeleed. ACHTERVELD - Door de heer H. van Bekkum, Hessenweg 218, Achterveld, is beroep aangetekend tegen het besluit van 10 september 1974 van b en w tot weigering van de gevraagde bouwver gunning voor het plaatsen van een dak kapel op de woning Jan van Arkelweg 1 te Achterveld. Op grond van de daartoe ontworpen verordening hebben b en w dit beroep schrift in handen gesteld van de com missie voor de beroepschriften De comissie heeft b en w mee gedeeld, dat het onderzoek momenteel nog niet is afgerond, zodat wordt voor gesteld de beslissing op het verzoek om voorziening voor twee maanden te verdagen ACHTERVELD - Nadat op woensdag j.l. de nieuwe Achterveldse R.K. school „Onze Wereld" officieel in gebruik was gesteld, was het donderdagavond de avond voor de ouders en verdere be langstellenden. Nadat de gemeenschap pelijke zaal in de school geheel was gevuld, werden alle aanwezigen door het hoofd van de school, de heer Lucas, verwelkomd. Direct hierna kregen de leerlingen van de school de gelegenheid de ingestudeerde musical het „Boogie Woogie Woud" ie presenteren. Dit had den ze bij de ingebruikstelling van de school ook gedaan. Nadat door een aantal kinderen het „Boogie Woogie Woud" lied opde melo die van een boogie woogie was gezon gen kwamen vijf kinderen het woud in gewandeld. Dit waren Sonja Marwijk, Jeanette van Wieringen, Freddy van Hamersveld. Marion Rombout en Jan Willem Siebe Plotseling horen deze kinderen een vreemd geluid Na wat rond te hebben gekeken komt een in een vreemdsoortige kledij gestoken houthakker Bennie Huppelschoten, te voorschijn. Uit het gesprek dat de kin deren met deze houthakker voeren, blijkt dit de houthakker te zijn die in dienst was van de schone slaapster en na 100 jaar te hebben geslapen nu wakker wordt Het kasteel, waar hij werkzaam was bestaat niet meer. Na een gesprek met de kinderen wordt vriendschap tussen kinderen en hout hakker gesloten. Als dank geeft de houthakker aan de kinderen een won- derzaadje Na het zaadje te hebben geplant komt de wonderboom te voorschijn volhangend met boeken. De houthakker is inmiddels zijn vrouw Annechien, Anita Tolboom, gaan zoeken De kinderen zijn zeer verheugd met deze boom, pakken elk een boek en beginnen te lezen. Plot seling verschijnt de deftige dame, An- gele Hamersveld, die over deze boom niet te spreken is. Hij belemmert het uitzicht van haar villa en zo is deze nu in waarde gedaald. Nadat de kinderen met medewerking van het koor haar aan het verstand hebben gebracht dat de boom niet weg mag, verdwijnt zij. Dan komt een luid toeterende auto mobilist die zeer verontwaardigd is, dat er een boom in de weg staat De ze boom is een belemmering voor de autoweg. Ook deze wordt door de kin deren weggewerkt. Nu verschijnt de heer Ping Ping, Henk Noach, die wel handel in de boom ziet. Hij biedt een aardig bedrag voor de boom. De kinderen trappen er niet in en delen hem mede dat de boom niet weg mag. Het geheel wordt steeds ondersteund met zang van het koor. Als ook mijnheer Ping Ping verdwenen is, komt de plaatselijke bakker, Sjaak van Wieringen, te voor schijn. Deze ziet ook wel brood in de boom en de boeken als stooksel voor zijn oven Ook de bakker wordt door de kinderen rap verwijderd. Als men denkt de zaak nu gewonnen te hebben komt tot overmaat van ramp de burgemeester, Marcel Boone, met zijn veldwachter Robbie van Ruitenbeek, te voorschijn. De burgemeester zegt, dat die boom daar niet mag staan en dat men de boom moet verwijderen. Tevens zegt hij, dat ze de boeken boom gestolen hebben en nu de cel in zullen gaan Dit alles wordt ondersteund door de veldwachter. Nadat de kinderen de deftige dame, de automobilist, de bakker en mijnheer Ping Ping door de burgemeester zijn gehoord, worden de kinderen door de veldwachter in de cel gestopt De burgemeester geeft een aantal houthakkers opdracht de boom te rooien. Als zij daaraan willen begin nen komt een bibliothecaresse op de proppen De bibliothecaresse, Liesbeth Lam- mers, weet de houthakkers te weerhou den. De burgemeester en de veldwach ter zijn zeer verontwaardigd over de houding van de houthakkers De bibli othecaresse weet de burgemeester zo ver te krijgen dat de boom nog niet wordt omgehakt. Dan komen de hout hakker met zijn vrouw te voorschijn. Nadat deze de burgemeester heeft me degedeeld wat er is voorgevallen, opende de burgemeester door het doorknippen van een lint de openbare bibliotheek boom Een uniek iets in zijn gemeen te De houthakker is zeer verwonderd over de moderne kleding van zijn vrouw, en alle vooruitgang van de laatste 100 jaar, zoals electriciteit enz Nadat zijn vrouw hem heeft over tuigd toch met de tijd te moeten mee gaan wordt door allen met medewerking van het koor nog een lied gezongen betreffende de hedendaagse tijd met al zijn haast Voor de kinderen was dit een spel en bleef dit een spel Maar voor de oude ren was hier zeker een les uit te le ren. Na beëindiging van de voorstel ling dankte de heer Lucas de kinderen, maar in het bijzonder Henriëtte Huur- deman, die hoewel met aan de school verbonden, al haar vrije tijd heeft ge geven om dit met de kinderen in te stude ren. Zeker 50 vrije uren zijn hier aan besteed. Haar werd een zeer leuke at tentie overhandigd Nu wordt „de burgemeester" uit het spel naar voren geroepen en deze mag de rede voorlezen, die de Leusdense burgemeester de dag te voren had uit gesproken Na voorlezing hiervan komt de wereldbol weer binnen en komt zo als de vorige dag, de 6 jarige Marian van Dijk, hieruit te voorschijn. Zij biedt de boogie woogiewoud burge meester de sleutel van de patio aan, die hierna de patio opent en de be langstellenden kunnen de school bezich- ACHTERVELD - Aangezien twee klassen van de kleuterschool Huramel- tjeshonk te Achterveld met een ver- keersproject bezig zijn, was dit een goede aanleiding om de heer Bijl van de plaatselijke politie te vragen eens een uurtje te komen. Het was de bedoeling dat de kinderen dan van alles konden vragen. Eindelijk was het aan zo ver. Hij zag er indrukwekkend uit met zijn uniform aan, vonden de kinderen. Toen hij eenmaal zat braken de vragen los. Een vraag werd door allen gesteld, het pistool te mogen zien Eerst moch ten ze het pistool zien en daarna de kogels. Nou dat was wat. Ze waren zo enthousiast, dat ze allemaal tegelijk vragen stelden. Een paar van die vragen. Als je stout bent wordt je dan opgeschreven? Neemt U wel eens banden van de auto en waarom. Heeft U een zwaard Waar om dragen jullie geen gewoon pak? tig en. Voor het echter zover is dankt Ook warea-er-.vrag^u op het persoon ■deoudercbmmfs- lijtce vla'K die zeer leuk waren Heb óok de voorzitter vari sie Mevr Huurdeman en biedt haar ook een attentie aan Na een verfrissing te hebben genoten werd nog een zeer gezellige bingo ge houden. waaraan leuke prijzen waren verbonden Een woord van dank namens allen aan Henriëtte Huurdeman en de heerOver- mars die de zang op de piano bege leidde, is hier zeker op zijn plaats. Dat allen hadden genoten en dankbaar waren voor het gebodene bleek wel uit het applaus De uitleg van het stuk werd door een leerlinge van de school Lisette Hil- horst, op duidelijke wijze via een micro foon gebracht. Hebt u ook een moeder (hier werd de echt genote bedoeld) Hebt u ook broertjes thuis? Nadat alle vragen door de heer Bijl waren beantwoord werd er door hem nog even over het oversteken gesproken Hoe en waar Niet naar de eendjes kijken en dan ineens de weg oplopen Nadat allen tevreden gesteld waren, vertrok de heer Bijl weer Voor hij wegging werd hem door één van de kleuters een map aangeboden, waarin van elke kleuter een tekening zat met hun namen. Dit werd zeer op prijs gesteld Na zijn vertrek werd er door de kleuters nog heel wat over nage praat. zen. In elke bingo-ronde waren acht prijzen beschikbaar met uit zondering van de laatste, waar voor slechts een hoofdprijs en een troostprijs beschikbaar waren. Bij de laatste prijs waren er zoveel winnaars dat men genood zaak was deze winnaars met een pakje kauwgom tevreden te stel len. Iets dat onder grote hilari teit werd aangenomen. Tijdens een kleine pauze werden de aan wezigen verrast door het optre den van een mannelijke imitatie van Ria Valk. De kleding en de voordracht waren met uitzonde ring van het brilletje zeer origi neel. Gezien het applaus zeer ge waardeerd. Na de laitste bingo bleef men nog tot in de kleine uurtjes gezellig bijeen. ACHTERVELD - Zaterdag, 25 januari organiseerde de A.M.B. C. Achterveld een Bingo - Dan sant avond Dit is een denderende avond geworden. De avond werd door een groot aantal leden met hun echtgenotes bezocht. Om on geveer 20.30 uur werd deze avond door de heer Meinten geopend. Hij heette allen hartelijk wel kom en was verheugd dat hij buiten de vertrouwde gezichten ook een aantal nieuwe gezichten zag. Hij hoopte dat hij deze nieuwe gezichten ook tijdens de te organiseren ritten zou zien. Het programma voor 1975 ligt klaar, en laten we hopen dat 1975 een beter jaar zal zijn dan 1974, aldus de voorzitter Hierna werden de clubkampi oenen van de Clubcompetitie 1974 gehuldigd. In de A klasse was dit de heer F. Schram uit Hilversum, die de beker kreeg Ook de nummer 2 en 3, zijnde de heren J. Bebing uit Woudenberg en J. Wimmers uit Amersloort kregen een beker tje aangeboden. De heer H. W de Ridder uit Hoogland werd de clubkampioen in de B klasse, gevolgd door de heren J. Ton uit Woudenberg en Th. Staal uit Soest. Ook deze heren kregen een beker. De da mes van de kampioenen kregen allen een bloemetje aangeboden Na deze huldiging gingen de beentjes van de vloer, op muziek verzorgd door de groep „Iron Horse" uit Putten Deze groep wist er al heel spoedig de juiste stemming in te brengen. Zij brachten voor elk wat wils wat zeer goed aansloeg. Het dansen werd algewisseld door Bingo. Voor deze bingo wa ren er zeer aantrekkelijke pru- ACHTERVELD - Zondag 19 januari werd er tijdens de dansmiddag in Ons Gebouw weer een lederen jasje ont vreemd Dit is niet de eerste maal dat dit voorkomt Dat men er speci aal op uit is, blijkt wel uit het feit dat dit jasje onder andere jasjes is weggehaald. Een zeer onsportieve daad als men als vrienden onder elkaar aan het dansen is ///2\ V) „Stel je voor, ze hebben meer ver trouwen in hun computer dan in mijn berekeningen

Leusder Krant | 1975 | | pagina 9