7>I \Mp >1* Achterveld eelde gelijk Zonnig weekeind zonder (thuis) hockey Roda op het nippertje naar 3-2 overwinning baltoernooi 17-10 tegen Animo 1, 100ste doelpunt niet gehaald GE SCHOOL- /|»V DOELPUNT WERD AFGEKEURD PAASVAKANTIE [Roda'46 s.v. Achterveld LEUSDER KRANT 17 itilopen 1 slaat toe wint met grote cijfers lEN - ANIMO I 17-10 0 - Antilopen I heeft met Terscore laten zien wie het .spraak maakt op promotie, zonder opdracht vocht men te proberen het honderdste jD de competitie te scoren, overigens een opgave, die dat men 19 doelpunten zou ;0ren en hierop had niemand maar toen de rust aanbrak dacht men een kleine mo- 1 te hebben om dit toch te men bleef echter op slechts Iten steken (17-10). I staat nu met nog drie £o te spelen 3 punten voor •rent RDZ I uit Zeist met van maar liefst 98 voor en Ondanks de overwinning van [eek, maar in een slecht ge- ledstrijd, wilde Antilopen ge- >n zien veel beter te kunnen, in startte deze wedstrijd jerschrikkelijk hoog tempo, strak plaatsend, waarde laat- fanatiek op was getraind, nrno keer op keer de Anti- ies en heren op afstand hou- lutineerd werd hiervan ge- lakt Harne Brack opende vanuit de hoek van het vak zeer geconcentreerd schot later maakte zijn vakge- Geutjes met een hoog schot eo bleef geweldig doorgaan, Geutjes wilde haar man Rob dat er meer mensen in de zien, die doelpunten kunnen ,11e tijd nemend en krijgend, :ij van afstand 3-0. een strafworp kwam Animo 3-1. Even later werd achter jen zuiver verdedigt doelpunt urd en de stand was weer Geuties. eindelijk zijn schijn en doorzettend, kwam prachtig tegenstander, maar kreeg de bal omhoog te brengen, rack zette de toegewezen om in een doelpunt. bleef terugknokkend, ook via dig weggeven strafworp kwam 4-3 Theo van Duinkerken, ieliik hard knokkend maar falend in de afwerking, kwam schit terend langs zijn tegenstander, de te genstander van Gert Nieuwenhuis pro beerde over te nemen en Theo van Duinkerken, had weinig moeite de vol komen vrijstaande Gert Nieuwenhuis de bal toe te spelen, die beheerst 5-3 scoorde. Antilopen gooide alle re gisters open. maakte er een leuke korfbalshort van. Harrie Brack scoorde van afstand zijn 3e doelpunt. 6-3. Brenda Koet, een prachtige wedstrijd spelende, kwam vele malen langs haar tegenstandster, die dan ook helemaal de kluts kwijtraakte, uit één deze door- loopballen scoorde Brenda Koet onder groot enthousiasme 7-3. Frankje Geurtjes liet zien dat de Antilopen dames geen ondergeschikte rol spelen en aan de zijkant v.an de korf maakte zij zich na een schijnbeweging prach tig vrij en scoorde hiermee 8-3. Vlak voor de rust scoorde Animo door een cadeautje van de Antilopen verdedi ging 8-4. Hiermee brak tevens de rust aan. Na de rust bleef Antilopen in dit zelfde hoge tempo doorgaan, weer maakte Rob Geutjes uit een doorloop bal via strakplaatsen van Tinie de Ridder en Harrie Brack 9-4. Brenda Koet voor de zoveelste maal haar tegenstandster te glad af kwam vrij door. Iedereen van Animo dacht dat zij ook wel de bal zou ontvangen, hiervan maakte Harrie Brack met een han dige omdraaibal 10-4. Frankje Geut jes haarzuiver deze middag met haar afstandsschoten, scoorde 11-4. Verde- - De talrijke toeschouwers er allemaal over eens dat had moeten winnen. Kort rust werd een doelpunt we- tenspel afgekeurd. Uit een Jan Kerkhof vanaf de doel - bal opgevangen door Her itor die onhoudbaar inknalde. hter Van Meeteren wees middenstip voor de aftrap De grensrechter rende vlaggend en kon de scheidsrechter dat het geen geldig doel- Jammer voor Achterveld, supporters verklaarden dan Hoop van de wedstrijd: ,,Jam- je op deze manier de boot in- iwaar bespeelbaar veld be- terveld al direkt te bouwen een behoorlijk vpldoverwicht. vanwege de vele glijpartijen goed geconbineerd wor- het middenveld, waar Cor Johan van Dalen het bes- "wden, konden goede aanvallen opgezet. Na 35 minuten kop- van deze aanvallen Johan Hak oaar Herman van Ruiten- stond in vrije schietposi- schot in de rechter bene- *as onhoudbaar: 1-0. Achter- door. Gerbrand Boersen en Bekkum zetten in deze oebuitenspelers Herman Kerk en Hak aan het werk 1-0 Na de thee werd Jan direkt geconfronteerd met een botsing. Toen hij alleen was door gebroken en alleen voor de Dorestad- keeper kwam, schoot zijn knie uit de kom, en hij verdween van het toneel. Ben van Middelaar nam zijn plaats in. Dorestad kon beter in de kleibnj overeind blijven dan de gasten. Er ont stonden enkele 'gevaarlijke situaties voor het Achterveldse doel. Door te laat uitlopen van keeper Van Putten, kon middenvoor Van Gelderen 1-1 laten aantekenen. De strijd lag weer geheel open. Achterveld probeerde van alles, meest van rechts, waar Herman Kerk hof opereerde. Deze speler wist de bal enkele malen goed in de doelmond te plaatsen maar er was geen afwerker. Johan Hak miste onder andere voor open doel. Ook verre schoten van Her man Kerkhof troffen geen doel. Aan de andere zijde kon bij een Dorestad- doorbraak Johan van Bekkum ternau wernood redding brengen via het weg geven van een cornerbal. Deze lever de echter niets op voor de gastheren. Het bleef 1-1. - Gedurende de paasva- l basisscholen za^ betder- baltoernooi worden ge- rveya^e scholen in Leusden 'nE*»*! °P het „Kers- wrk te Achterveld. Alle hJ?eisJes van 8 tot en met BiT?. er aan mee doen- In s tot vorig jaar, toen er digend verwaarloosde Antilopen af en toe de zaak doordat men op een grote overwinning liep te jagen 11-5 Rob Geutjes strafte geroutineerd een fout af in de Animo verdediging 12-5. Even later liet hij zijn tegenstander zijn hielen zien en ook deze door loopbal was raak 13-5. Uit een vrije bal, schitterend aangegeven door Theo van Duinkerken scoorde Gert Nieuwen huis 14-5, toen begon Antilopen echt slordig te verdedigen de concentratie was begrijpelijk wat zoek. Animo kwam terug tot 14-7. Brenda Koet scoorde alweer uit een doorloopbal 15-7. Theo van Duinkerken kwam langs zijn tegenstander, strafworp was het resultaat Gert Nieuwenhuis v.w b. strafworpen volkomen van slag af faal de. Even later gebeurde het identieke, Ciska Lröter, prachtig vrijgespeeld, zag Gert Nieuwenhuis doorkomen ook hier een strafworp, die helaas door Theo van Duinkerken werd gemist. Animo kwam weer dichterbij tot 15-9 Harrie kon zich met zijn bekende om draaibal nog één keer uitleven, terwijl Brenda Koet weer eens langs haar tegenstandster glipte 16-9. Animo scoorde van afstand nog eenmaal 16-10 en aanvoerder Gert Nieuwenhuis sloot de rij van afstand 17-10. ANTILOPEN 2 - ODIK 2 7-2. Dit werd de wedstrijd van vele ten onrechte afgekeurde doelpunten, maar de Antilopen reserves lieten zich hier door niet ontmoedigen en wilde re vanche nemen voor hun enige verlies tegen ditzelfde Odik in een erbarme lijk slechte wedstrijd Deze keer kwam men veel fanatieker uit de startblok ken en men wist te winnen met 7-2. Met nog één wedstrijd voor de boeg en 2 punten voorsprong, heeft deze ploeg de promotie naar de res. 3e kl. KNKV voor het grijpen. ANTILOPEN 3 - SMS 3 4-6. Antilopen 3 was tot vandaag ook nog koploper in de le kl Afd maar is door dit onnodige verlies op 2 pun ten achterstand geraakt, maar nog steeds niet uitgeschakeld. Uit de wedstrijd Roda In de allerlaatste minuut van de wedstrijd een kopoai net winnende doelpunt. scoort Kees van de Water met Foto Janus Visser. LEUSDEN - De laatste seconden van de wedstrijd Roda '46 - NSC brachten het publiek een sensationele ontkno ping. Het was een voor Roda zeer ..gunstige ontknoping, daar de bal door K. van de Water met het hoofd tegen de NSC-touwen werd gejaagd, en daar- niet in leeftijdsgroepen werd gespeeld, zal dat dit jaar wel moeten in verband met het landelijke voetbaltoernooi, waar de winnaars van de jongens weer naar toe mogen. De indeling is als volgt; Groep A. jongens 8-9 jaar, B jongens 10-11 jaar; C jongens 12-13 jaar, D. meis jes 8-9-10 jaar; E. meisjes 11-12-13 jaar Het inschrijfgeld per elftal is het zelfde gebleven als vorig jaar. Van het aantal inschrijvende en deelnemende elftallen is het afhankelijk of er op een of twee dagen gespeeld wordt In ieder geval wordt er gespeeld op woensdag 2 april en misschien op donderdag 3 april. Binnenkort zullen de scholen de inschrijfformulieren krij gen. Het eerste herenteam van M.H.C. Leusden speelde zondag voor het eerst sinds lange tijd weer een wedstrijd, al was het maar vriendschappelijk. Foto Janus visser Uit de wedstrijd Roda'46 - N.S.C. Gert v. d Water in een kopduel met de N.S.C.-aanvoer der, Dick v. 't Klooster gaat er kennelijk gebukt onder Foto Janus Visser. na niet eens meer afgetrapt De over winning was gezien het spelbeeld wel verdiend, daar Roda vrijwel de hele wedstrijd sterker was. Op het door de zon overgoten Roda- veld, startten beide ploegen met het af tasten van de tegenstander en er wer den kleine pnkakties ondernomen. Na enig terreinverkennen nam Roda het heft in handen en na 5 minuten schoot één der Roda-voorwaartsen de bal hoog over in plaats van onder de lat. Even later kreeg G v. d. Water de kans om Roda op 1-0 te zetten, maar trapte over de bal heen. De kansen bleven komen, maar men liep onder hand elkaar in de weg. Een doelpunt kon niet uitblijven en kwam dan ook, maar wel aan de verkeerde kant voor Roda. Een vrije schop in de 15e mi nuut werd slecht weggewerkt. NSC maakte er dankbaar gebruik van en op de lage schuiver was doelman Osna- brugge kansloos 0-1. Roda ging na deze tegenslag nog meer in de aanval en ver schillende benauwde situaties ontstonden voor de Nijkerkse veste. Maar mede doordat men bij Roda geen vuist kon maken bleef sukses uit. Na een half uur kreeg W Snoek, de bal bij de zij lijn, een hoge scherpe voorzet volg de, iedereen liep onder de bal door en tot ontzetting van de NSC-ers ketste de bal tegen binnenkant paal in het net. 1-1. Roda rook nu zijn kans en bleef ko men, maar de counters van NSC bleven gevaarlijk, zo ook in de 37e minuut Weer zo'n uitval en Roda keek prompt tegen een 1-2 achterstand aan Wat men er ook aan deed, tot de rust bleef de stand ongewijzigd. Dat men het er niet bij liet zitten LEUSDEN/CENTRUM - Alle uitwed strijden voor de competitie gingen het afgelopen weekeinde door, maar op de hockeyvelden aan de Noorderinslag kon ,door wateroverlast wederom niet wor den gespeeld. Het was zaterdag en zon dag bijzonder fraai weer en waar ge speeld kon worden, geschiedde dat met veel genoegen en uitzonderlijke inzet. Heren II trof het echter slecht bij Huizen III en ging, ondanks hevig ver zet, met 4-0 ten onder. Dames II kon de nederlaag tegen Scharweyde VIII beperken tot 2-0, maar de jongens van Al hadden een makkie en wonnen regle mentair met 5-0 de uitwedstrijd tegen Schaerweyde A4, dat slechts met 7 spelers was komen opdagen. En dit was de matige oogst voor de competitie VRIENDSCHAPPELIJK Vooruitziende geesten in de Mixed Hockey Club Leusden hadden voor de beide eerste elftallen oefenwedstrijden buiten Leusden geprogrammeerd Bei de vriendschappelijke ontmoetingen gingen door en hoewel zowel de dames als de heren een nederlaag leden, kan gezegd worden, dat het zeer nuttige oefenwedstrijden waren. In beide ge vallen betrof het een tegenpartij, die in de competitie twee klassen hoger speelt en dat betekent nog altijd een zeer behoorlijk krachtsverschil. In dit jaar van de vrouw beginnen wij met het verslag van de dameswedstrijd tussen Schaerweyde I en Leusden 1. Er werd 3 x 20 minuten gespeeld In de eerste periode werd niet ge scoord. De tweede 20 minuten eindig den met een 2-0 voorsprong voor Schaerweyde, dat in het laatste wed- na de rust, bleek al in de eerste minuut, toen kon een der NSC-backs de bal nog maar net van de doellijn aftrappen. Roda ging met man en macht in de aanval, maar sukses bleef uit, mede doordat men zich door de tegen stander liet beinvloeden. De NSC-ers begonnen al vroeg met tijdrekken, het geen hun later duur kwam te staan. De NSC-uitvallen die men ondernam werden goed door de NSC-defensie opgevangen. Na 20 minuten kreeg men bij Roda een vervanging en Kees van de Wa ter kwam binnen de lijnen, en toen later zijn broer Gert uitviel, kwam J. de Smalen ook binnen de lijnen. Deze twee zouden een belangrijke rol gaan spelen. De Roda-aanvallenbrach ten de NSC-achterhoede onder steeds grotere druk en de tijd begon al aar dig te dringen. Met nog 10 minuten te spelen kreeg Roda op het midden veld een vrije schop en B Schoonder- beek nam hem; met een machtige boog zeilde de bal over alles heen kwam bij de vrijstaande Jacky de Smalen en tegen zijn droge knal had niemand verweer: 2-2. Door deze verdiende gelijkmaker kreeg Roda vleugels. Maar de NSC- ers trokken zich voor hun doelman te rug en verder sukses leek uitgesloten. De tijd verstreek en de goed leidende scheidsrechter trok er een paar minu ten bij wegens tijdrekken Met nog 30 seconden te spelen kreeg Roda een vrije schop bij de zijlijn de bal werd hoog in de doelmond geplaatst en de toestormende K. van de Water sloeg met een knallende kop de laatste bres in het NSC-bolwerk,dittotgrote vreug de van heel Roda. Een emotioneel protest van de NSC- ploeg vond geen genade in de ogen van de scheidsrechter en zeer beslist wees hij naar bet midden. Hierna volgde direkt het laatste fluitsignaal en Roda had beide punten binnen. De benauw de overwinning was gezien de hele wedstrijd toch wel verdiend. Hopelijk gaat men nu door. strijdgedeeite uitliep tot 4-0. Het Leus- dense tegendoelpunt kwam van de stick van Almita Meesters, overigens een meesterlijk stukje zelfbeheersing. Een loeihard door haar ingeslagen straf- corner werd door Schaerweyde's doel- vrouwe gestopt. De terugspringende bal werd hierna zeer beheerst door Almita ingepushed De 4-1 nederlaag was niet zo'n ramp, vooral ook omdat Leusden met twee (of eigenlijk met drie) invalsters moest spelen en dat doet zich in het veldspel wel duidelijk gelden Het rechter-verdedigingsblok fungeerde het beste. Amersfoort II - Leusden I_(üeren); was de andere oefenpartij en ook hier was het een zeer nuttige bezigheid. Door de beduidend sterkere tegenpar tij kwamen enkele zwakke plekken in de overigens goed spelende Leusdense ploeg naar voren en daar zal dan wat aan bijgespijkerd moeten worden. Twee maal 35 minuten duurde de strijd en de keistedelingen namen al snel een 2-0 voorsprong. De veldmeerderheid van de thuisclub resulteerde in twee cor ners, die omgezet werden in een doel punt. Snelheid bij de uitvallen was het gevaarlijkste wapen. Na de rust ver grootte Amersfoort de score tot 3-0 Leusden trok zich meer terug en pro beerde het nu met onverwachte uit vallen Het elftal speelde zeker niet onverdienstelijk en kreeg ook een paar goede kansen. Een snelle uitbraak gaf Enk Timmer de gelegenheid om op een voor zijn doen zeer beheerste wijze het eerste tegenpunt te scoren. Amersfoort kwam aan een vierde doelpunt via een indirecte strafcorner. Te ver opdringen van Leusden en een uitval der gastheren brachten de stand op 5-1 en kort voor het einde gaf Hans van der Linden's doelpunt aan de nederlaag (5-2) nog een wat accep tabeler aanzicht. Programma a s. weekeinde; Wij bewonderen de mensen, die iedere week maar weer een wedstrijdpro gramma opstellen, want reeds lange tijd is dat een vergeefse moeite ge weest, althans wat de thuiswedstrijden betreft. Voor het a.s. weekend zien wij het ook nog niet zitten, maar je kunt niet weten en dit zijn de plannen: Zondag thuis 12 00 uur Heren II - Schaerweyde XII 14 00 uur Heren III - Huizen IV (vr.) Zondag uit: Fletiomare I - Heren I (vr.) Shinty V - Heren IV Barneveld I - Dames i Gooische VIII - Dames II Afdeling pupillen: D-pupillen (10-12 jaar): Quick 6 - Roda 6 0-3 E-pupillen (beneden 10 jaar): Quick 1 - Roda 1 3-3 Adspiranten: KVVA - Roda b 4-3 Quick - Roda h 3-3 Programma 8 februari: D-pupillen: Roda 1 - Quick 1 13.00 uur Scherpenzeel 1 - Roda 2 13 00 uur Roda 3 - VVZA 3 12.00 uur Quick 4 - Roda 4 12.00 uur SEC 5 - Roda 5 12.00 uur SEC 6 - Roda 6 13 00 uur Roda 7 - Scherpenzeel 3 12.00 uur E-pupillen: Roda 1 - KVVA 1 13.00 uur Roda 2 - Hoogland 1 12.00 uur Roda 3 - KVVA 3 11 00 uur Hoevelaken 3 - Roda 4 11.00 uur Quick 4 - Roda 5 12.00 uur Roda trainen (kom allemaal) 10.00 uur Junioren: Roda A - Quick 16 15 uur Hoogland - Roda B v 15.15 uur Adspiranten: SO Soest - Roda a v 14 15 uur CJVV - Roda b v 12.15 uur Roda c - CJVV 15.00 uur Roda d - IJsselmeervogels 13.45 uur Spakenburg - Roda e v 13.00 uur Roda f - VVZA 13.45 uur Roda g - Hooglanderveen 13.45 uur Amf. Boys - Roda n v 13.00 uur Afdeling zondag: Roda 1 - NSC 1 3-2 VVOG 3 - Roda 3 3-6 KVVA 7 - Roda 4 2-1 Programma 9 februari afdeling zon dag: Uitslagen 2 februari: Dorestad - Achterveld 1-1 Achterveld 4 - Lelystad 3 0-4 Achterveld 2 - Achterveld 3 2-2 (vriendschappelijk) Achterveld 5 - Zwaluwen Vooruit 5 (vriendschappelijk) 6-5 Programma 9 februari: NSC 1 - Achterveld 1 2.30 uur HVC 4 - Achterveld 4 11.00 uur APWC 5 - Achterveld 5 2.30 uur Dames: Achterveld 1 - Blaricum 10.30 uur AFDELING JEUGD Uitslagen van zeterdag 1 februari: Hoogland A - Achterveld A 1-1 VVZ '49 C - Achterveld B 2-4 Achterveld a - SEC b 7-0 APWC c - Achterveld b afgelast Pupillen: Achterveld 1 - APWC 1 4-1 Soest 3 - Achterveld 2 1-1 Achterveld 3 - Amsvorde 2 4-0 Spakenburg 1 - Achterveld 1 afgelast Scherpenzeel 2 - Achterveld 2 2-0 Soest 6 - Achterveld 3 4-1 Programma voor zaterdag 8 fe bruari a.s.: Achterveld A - Soest B 16 15 uur Achterveld B - VVZA B 15.00 uur Cobu Boys a - Achterveld a 15 00 uur KVVA b - Achterveld a 13.45 uur Achterveld b - Hoevelaken b 13 45 uur Pupillen. Achterveld 1 - Hoevelaken 1 11 00 uur Achterveld 2 - APWC 2 11.00 uur APWC 3 - Achterveld 3 11 00 uur Roda 1 - VVO 1 14 30 uur VVZA 3 - Roda 3 11.30 uur Roda 4 - SEC 5 12.00 uur Roda 5 - KVVA 7 14.30 uur Roda 6 - Amf Boys '58 10.00 uur Roda 7 - Amsvorde 5 12 00 uur Dames: Roda 1 - Minerva 1 10.00 uur Afdeling zaterdag: Aurora Boys - Roda 1 15 00 uur Roda 2 - Barneveld 2 15.45 uur Barnveld 3 - Roda 3 13.45 uur Roda 4 - Posthoorn 3 15 00 uur Roda 5 - Cobu Boys 13.45 uur

Leusder Krant | 1975 | | pagina 17