)e Gouden Klomp biedt een feervol Leusdens karnaval ilms en fietsen bij „Blijhof" Gevarieerde en leerzame ouderavond Don Bosco Afsluitingsbijeenkomst van Salesianen in Don Bosco Reaktie op aktie Ervaringen van een „klaar-over" Stichting „Medeleven Gedupeerden Misdrijven" Ingezonden: Gesprek tussen twee Leusdenaren Hulpverlening aan minderjarigen Verloren en gevonden Gemeente Leusden Zwangerschapsgym qoNDLKDAG t> FEBRUARI 1975 LEUSDER KRANT LEUSDEN - De karnavalsvereni- De GoudeD Klomp" viert tijdens 'roots opgezette karnavalsdagen r eerste lustrum, hieraan wordt •bier geeo extra luister bijgezet, het bestuur en Raad van Elf #bben zich tot het uiterste ingespan- om dit vijfde karnaval van de i(jen Klomp tot in de puntjes te or- uisereo, waarbij niets aan het toe- ,1 overgelaten wordt. Hol zottenfeest wordt zaterdagmor- aanslaande ingezet door Prins U1 w en zijn Raad van Elf met een êurrijke karnavalsoptocht in Leus- ,-zuid Enkele andere verenigingen jbhen toegezegd om aan deze op- cht deel te nemen met enkele karna- leske toestanden. De muziekvereni- K Lisiduna zal met haar majoret- nkorps het geheel begeleiden Ziterdagmiddag wordt de optocht loit'ezet in Leusden-centrum waar- Prins Pam en zijn gevolg om Keveer 13 30 uur op het gemeente- arriveren. Op het gemeentehuis al de jaarlijks terugkerende cere- Mie plaats vinden van het overhan gen van de Sleutel van Leusden door ïrgemeester mr A H. van der Post Prins Pam als symbolische start het karnaval in Leusden, waarover •ins Pam - de heerschappij zal voe- Voor het eerst zal er dit jaar een jzondere onderscheiding uitgereikt orden aan een prominente figuur uit Leusdense samenleving. Hetklein- dat aan deze bijzondere onder- Üeiding verbonden is zal jaarlijks van rsoon verwisselen Een tweede nre- De jeugdige Prins Ronald 1 Foto Janus Visser. miere wordt gepresenteerd in de vorm van een jeugd Raad van Elf aangevoerd door een jonge Prins Karnaval. Na deze gebeurtenissen wordt het kinderkarna- val gehouden De route in Leusden-zuid is als volgt- 10.15 uur: Opstellen in de Kon. Ju- lianalaan, 10 30 uur Vertrek en vervolgensnaar: Kwintlaan. Kon. Sophielaan, v. Boet- zelaar v. Oosterhoutlaan, Oranje- laan, v. Hardenbroek v. Ammer- stollaan, v Hardenbroek v. Lock- horstlaan, Prins Hendriklaan, Prin ses Irenelaan, Prins Bernhardlaan en Kon. Julianalaan waar om plm 11.30 uur de stoet ontbonden zal worden. Route Leusden-centrum. 12.00 uur: Opstellen en vertrek Ros senberglaan. vervolgens Hohorst- laan, Rozendaallaan, Hamersveldse- weg, Asschatterweg, Torenakker- weg. Alpendreef, Dolomietendreef, Middenweg, Bolderikhof. Hondsdraf, Asschatterweg. Wilgenlaan, Eiken laan, Lindenlaan, Asschatterweg, Hamersveldseweg. 13 30 uur: Gemeentehuis. 13 50 uur Vertrek naar het Ros Bey- aert waar de stoet ontbonden wordt. Na de rondrit worden alle kinde ren in het Ros Beyaert verwacht waar om 14.30 uur het kinderkarnaval van start gaat. Prins Pam zal persoon lijk de onderscheidingen uitreiken en met zijn voltallige Raad van Elf staat hij borg voor een toffe karnavalsmid- dag De muziek van Eddy zal de al lerkleinste feestneuzen in een goede stemming brengen. Tevens kunnen de kinderen genieten van de magische kunsten van een goochelaar. Kinderen van leden hebben vrij en- LEUSDEN/CENTRUM - De Speel-en kreatievereniging ..Blijhof" zalaan- lande zaterdag weer een film aaien voor de jeugd. Dit keer is -hen troef, want de pantoffelhelden in Laurel en Oliver Hardy zullen te en zijn in ,,Wel of geen schipbreuk". Over de aanvangstijd van deze von- i filmmiddagen is enige verwarring peest, zodat u nu de juiste tijden i]gt zaterdag 8 februari om 14.00 16.00 uur De film duurt l/2 uur *>k nu zal het gebeuren weer plaats eden in het clubgebouw, en de toe- ngsprijs is voor leden f. 0,75 en voor tl - leden f 1,50 Overigens waren er de tweede film- iddag al beduidend meer kinderen n de eerste, zodat men goede hoop *1' dat het nu echt lekker vol zal |n Ook 22 februari zal er weer een film draaid worden en wel „Erik als tol" (De vader van Paul heeft een ot gemaakt waarop Paul en zijn zus- op het idee komen om hem als pelganger van Paul te verkleden ■I is duidelijk dat hierdoor allerlei He situaties ontstaan). FIETSEN Fietsen kan men ook met Blijhof, want zondag 16 februari is er een fietstocht met als motto: ,,Leer de omgeving van uw woonplaats kennen" Om half twee zal men vertrekken vanaf het clubgebouw in de Ansfridus- laan De prijs bedraagt ook hier f. 0,75 voor leden en f 1,50 voor niet-leden. Het fietskampeerweekend zal op 19 en 20 april gehouden worden. De geplan de 26 en 27 april gaat niet door omdat de boerderij al bezet was. Ook de datum van de viering van het 15-jarig bestaan is veranderd Dat wordt 24 mei in plaats van 17 mei (in verband met Pinksteren). Die dag zal er een speelmarkt gehouden worden, met al lerlei kraampjes waar men iets kan eten, winnen etcetera. Over deze laat ste twee dingen volgen nog nadere berichten. Ons kantoor te Leusden/C is op werkdagen geopend van 10-12 en van 14 tot 16 uur. De jeugd Raad van Elf van de Gouden Klomp zal zich zater dagmiddag voor het eerst presen teren onder leiding van Prins Ronald I. Foto Janus Visser. tree, alle andere kinderen betalen f 1,50 entree. Kaarten zijn in de voorverkoop te verkrijgen op de volgende adressen Leusden zuid, S. Knijf, Oranjelaan 2, tel.. 033_= 16591 Leusden centrum. A. G. Stegeman, Ho- horstlaan 25, tel. 03496-2999. Eventueel resterende kaarten worden aan de zaal verkocht. GROOT KARNAVAL Het grote karnavalsfeest van Leus den wordt zaterdagavond 8 februari in ,,de Mof" gehouden. Velen hebben zich ook dit jaar weer de moeite ge troost om zich in een zo origineel mogelijke kreatie in het feestgedruis te storten. Met alle nieuwe karna- valshits in gedachten zal ook dit jaar ,,de Mof" op zijn grondvesten trillen door het enorme feestgewoel dat Prins Pam en zijn ongeevenaarde Raad van Elf zullen ontketenen. Evenals voorgaande jaren zullen drie orkesten de feestzalen van ..de Mof" bemannen, The Valleys. Eddy en zijn Orgel en The Party Specials zullen voor de benodigde karnavalsklanken zorgen hetgeen hun ongetwijfeld toe vertrouwd is. Deze onvervalste karnavalsavond be gint om 20 00 uur, verplicht gekostu meerd. Leden hebben gratis toegang op vertoon van hun lidmaatschapkaart, niet leden betalen f 11,- entree. Kaarten zijn in de voorverkoop te verkrijgen op de volgende adressen: Leusden-zuid, Sjef Knijf, Oranjelaan 2, tel.. 033-16591 Leusden-Centrum, Ton Stegeman, Ho- horstlaan 25, tel. 03496-2999, of bij de leden van de Raad van Elf. Het is geen overbodige zaak om uw kaarten zo spoedig mogelijk te reser veren, dit om een eventuele teleur stelling te voorkomen gezien het feit dat men een volle bak verwacht. KARNAVAL VOOR SENIOREN VAN LEUSDEN Vorig jaar organiseerde de karna- vlasvereniging voor het eerst een feest voor de oudere inwoners van Leusden. Deze avond werd een grandioos succes, vandaar dat men deze avond ook dit jaar weer in het programma opgenomen heeft. Maandagavond 10 februari aanstaan de zullen alle karnavalslustige senio ren hun feestneuzen weer opzetten om in het Ros Beyaert een knotsge- zellige karnaval te vieren met Prins Pam en zijn Raad van Elf met hun dames. Alle senioren hebben gratis toegang. Aanvang 20.00 uur. De mu ziek wordt verzorgd door Eddy. Zij die op deze avond vervoers problemen hebben worden door de le den van de Raad van Elf desgewenst van huis opgehaald of na afloop weer thuis gebracht, een gratis service van de karnavalsvereniging Zij die met vervoersproblemen te kampen hebben kunnen zich aanmelden bij de heer Piet Valkenet, Ursulineweg 4, Leus den-centrum, tel.: 033-21942 behal ve op zaterdag. SLOT AVOND KARNAVAL Dinsdagavond 11 februari a s kunnen alle karnavalslustigen een afzakkertje nemen in het Ros Beyaert. Vanaf 20 15 uur kunnen de echte feestneuzen het Leusdense karnaval tot een goed einde dragen onder de muzikale klanken van Eddy's orgel. Iedereen heeft vrije toegang. (buiten de verantwoordelijkheid van de redaktie) In de Leusder krant van 30 januari j.l. laat U enkele bewoners van de Zwarteweg gecontroleerd hun onge noegen kenbaar maken, over de ver keerssituatie aldaar. En U als redaktie wil daar wel een schepje bovenop doen! Het is voor mij een onbegrijpe lijke zaak dat U als uitgever van een objectief" weekblad een foto plaatst van een verkeersdrukte, gemaakt tij dens of kort daarna, van de opening van de supermarkt. In ieder geval niet in overeenstemming met de hui dige situatie. Aangezien het bedoelde stuk niet staat onderIngezonden stuk ken" neem ik aan dat het onder vrije nieuwsgaring valt. A De overdrevenheid van het artikel druipt eraf! Immers bij nadere infor matie blijkt A Snackbar van Maanen nog nooit tot 03.00 uur open te zijn geweest, zoals beweerd werd. B Het aantal tijdmeldingen is óf een zetfout en/of heimelijk overdreven. C. De directie omwonenden zijn 's nachts nooit wakker geworden en wilden daarom niet als ..meelopers" tekenen, evenals de heer Van Manen die nu een kat uitgedeeld kreeg! D. Van mensen die zich als Bouw kundige uitgeven en daarbij graag hun titels voeren, het onbegrijpelijk te vinden dat zij notabene zelf vrijwillig op z.g. Veenleuzen zijn gaan bouwen De eventuele gevolgen daarvan af te wenden op het bevoorraden van een reeds langer gevestigd winkelpand (zij het met een gewijzigd artikelenpakket) slaat als een tang op een varken. U dankend voor de geboden plaats ruimte Vermeulen, Hamersveldseweg 8, Leusden/Centrum. NOOT REDAKTIE De heer Vermeulen heelt gelijk, als hij zegt, dat de foto misplaatst was. Het was een archieffoto van de Zwarte weg, maar helaas de verkeerde. Voor de rest dient hij zijn brief aan het adres van de desbetreffende Zwarteweg-bewoners te richten, aan gezien de Leusder Krant niets anders deed, dan het letterlijk publiceren van een briel, die de bewoners (en niet de redaktie!) naar de raad van Leusden zond U kunt daar moeilijk de redaktie van de Leusder Krant verantwoordelijk voor stellen. Als u als middenstander een aktie zou gaan voeren tegen bij voorbeeld de Zwartewegbewoners en u zou een briet naar de raad sturen, dan zouden wij die brief eveneens integraal opnemen, zoals wij ook uw ingezonden brief op deze plaats hebben opgenomen. Kortom: we blijven objec tief, ook al wordt dat door lezers soms op verschillende manieren geïnterpre teerd. Redaktie. Geachte raadsleden, Wij lazen uw ingezonden stuk in de Leusder Krant van donderdag 30 januari betreffende het prostesteren tegen nachtelijk laden en lossen op de Zwarteweg bij de supermarkt, ondertekend door de heren en dames Fliek, Van Veen en echtgenote en Schep en echtgenote, twee en een half gezin dus. Het blijkt nu dat de grote meerder heid van de Zwartewegbewoners niet of nauwelijks last hebben van het nach telijk laden en lossen De bezorgers doen het nu zo zacht mogelijk. Buurt bewoners, laten we ophouden met al lerlei protestakties, verdraagzaamheid is ook een deugd. Wat de snackbar betreft, we wonen in hetzelfde pand en horen niets van brommers en auto's in het holst van de nacht De snackbar wordt tussen twaalf uur en half een gesloten Het tijdstip van drie uur is dus schromelijk over dreven. Om het even over de situatiefoto te hebben, daar waren we erg blij mee. Het laat nog eens overduidelijk zien hoe broodnodig een parkeerplaats is naast de snackbar. Dat die er niet is, hebben we ook aan een aktiegroep te danken mevrouw J. H. van de Hengel-de Jonge Zwarteweg, Leusden - Centrum Ongetwijfeld is iedereen het met me eens dat wij elkaar zoveel mogelijk moeten helpen. Dus ook t.a.v onze kinderen willen wij elkaar de helpende hand toesteken en - indien mogelijk - Klaar Over" zijn. Maar als ik dan zie wat sommige ouders doen als voor beeld voor de kinderen, dan vind ik LEUSDEN - Zaterdag 1 februari kwam het Kapittel van de Nederlandse Sale sianen voor een afsluitingszitting bij een in „Huize Don Bosco" aan de Do- deweg nr. 6 te Leusden-zuid. Op 2,3, en 4 januari van dit jaar kwam het Kapittel tezamen, en zaterdag 1 februari vond de sluitingsdag plaats Het Kapittel van de Salesianen be staat uit de afgevaardigen van alle Ne derlandse provincies van de Congrega tie van de Salesianen. Eens in de drie jaar komen zij bijeen Alle Nederland se Salesianen sturen hun afvaardiging, en zij bespreken gezamenlijk hun aan passing aan het leven en de eisen van deze tijd Zo waren er zaterdag 1 februari 28 Salesianen bijeen met hun Provin ciaal Bestuur en de Raad der Salesi anen, bestaande uit 4 a 5 personen, onder voorzitterschap van Pater J. Raaijmakers uit Den Haag. Het thema was zaterdag 1 februari vierledig. 1. het gemeenschapsleven hoe gaan de broeders Salesianen met elkaar om, en wat betekenen zij voor el kaar, 2 wat betekent het tegenwoordig om de gelofte af te leggen van armoede, gehoorzaamheid en celibaat. Franciscanen in vergadering op Don Bosco. Foto Janus Visser. 3. vorming en bijscholing van alle Salesianen, de jonge medebroeders en de aspiranten, 4. de herstructurering: de Salesianen bespreken hun manier van werken, en vragen zich af of zij nog be antwoorden aan de doelstellingen van Don Bosco, en of deze zijn aangepast aan de eisen van deze tijd. De sfeer van het Kapittel was er één van mensen, die zéér betrokken zijn bij de zaak der Salesianen. Hoewel het op het ogenblik niet eenvoudig is om de vele problemen het hoofd te bieden Pater van Luyn van de Maria-hoeve in Apeldoorn, die de technische lei ding had en de regulator was, was wel tevreden over het verloop van de be sprekingen. Vooral in het huidige be stel heeft men meer dan ooit behoefte om zich te bezinnen op de drijfveren van een orde, en deze te toetsen aan de realiteit. EUSDEN - Woensdagavond 29 januari lelden de Salesianen van,,Don Bosco" ao de Dodeweg 6 te Leusden-Zuid en avond voor de ouders van de leer den over leven en werken van Don posco. He belangstelling van de ouders was verweldigend Ruim honderdvijftig "?ers kwamen naar „Huize Don Bos- t om over de idealen van deze geliel- 1 voorganger der Selisianen te horen. e avorid begon om 20.00 uur met fn Eucharistieviering, waarin de Pro- uciaal der Salesinanen voorging. Er t t?0r de l°n6ens een klein to pstuk opgevoerd, en een jeugdkoor ^leerlingen van „Don Bosco" trad ~r de oiujers op 'a bet'drinken van een kopje kof- .0l) PaIer J Nelissen gedurende en kt Uur vertollen over de persoon Qet werk van Don Bosco. Pater Ne lissen deed dit met zoveel enthousi asme, dat het halve uur een uur werd, en de ouders geboeid bleven luisteren, en de tijd vergaten. Vreugde, vrijheid en vroomheid dat waren de idealen die Don Bosco stelde voor de verwaar loosde jeugd in het Turijn van destijds, toen het fabneksproletariaat in armoe de en ellende leefde. Er werden door de ouders en de leerlingen vele vragen gesteld. De levensgeschiedenis van Don Bosco werd belicht in het teken van de op voeding. Pater Nelissen pleitte ervoor om de jeugd van tegenwoordig posi tief te benaderen. Er kwamen vele positieve reacties en ideeen van de zij de van de ouders, waarmee de Salesia nen erg content waren. De jongens wilden weten hoe het precies zat met de hond, waarmee Don Bosco vaak wordt afgebeeld. In hetTu- Ouderdag Don Bosco. rijn van destijds was het niet zo erg veilig op straat. En als Don Bosco uitging om jongens te helpen of bij zich te nemen, vergezelde hem altijd een hond, die niet van zijn zijde week, en die hem beschermde tegen even tuele aanvallers Niemand weet pre cies waar die hond vandaan kwam, maar hij was de beschermer van Don Bosco Nog lang bleven vele ouders na praten Het was een goede avond, die zéér positief bijdroeg om de gedachte aan Don Bosco levendig te houden en te verspreiden het logisch dat er toch nog zoveel on gelukken gebeuren. Waarom wachten de moeders, die hun kind achter op de fiets naar school brengen, niet op de „Klaar-Over", maar steken zelf de weg over. De schoolkinderen die alleen gaan staan netjes te wachten op de „Klaar-Over" en ineens schiet daar een moeder over de weg heen zonder op het sein te wachten. Het kind dat achter op zit krijgt op die manier een totaal verkeerde indruk van de „Klaar-Over- dienst" en als het op een gegeven moment alleen naar school gaat, gaat het ook maar ineens over want dat deed mama toch ook In ons land is het heel normaal dat iedereen een paar stevige laarzen en regenkleding heeft. Dus laat het maar wat spatten, wij kunnen er wel tegen En tóch moeten er sommige vaders of moeders zonodig hun kind met de auto naar school brengen als het re gent. En ja daar krijgen we het dan. De auto wordt gauw halverwege ge parkeerd, het kind wordt aan de ver keerde kant van de auto eruit ge haald en dwars over de straat, nog net even voor die aankomende auto, naar de overkant gebracht. Zo, dat scheelt weer drie druppels regen. Maar er wordt niet naar de risico's gekeken. Aankomende auto's moeten plotseling remmen en dat met nat weer! Drie of vier auto's moeten wachten op de ge parkeerde auto, zodat het kruispunt echt wel vast komt te zitten. De vol gende keer vliegt het kind ook dwars over de weg en dan krijgt de automo bilist meestal spontaan de schuld Och mensen waarom nou al die ge varen oproepen Omdat het kind dan iets minder nat is?? Ze zijn toch niet van suikergoed!!! Als ze normaal bui ten spelen en het gaat regenen dan blijven ze echt ook wel lekker in de regen spelen De zesde-klassers gaan vaak zonder op de „Klaar-Over" te wachten, want ze weten het wel hoe er overgestoken moet worden. Maar dat ze dan de klei nere kinderen in gevaar brengen och nee daar denken ze niet aan. Vraag je nu op een nette manier of ze voortaan op de „Klaar-Over willen wachten dan kun je nog een grote mond krijgen. Dit zijn zo - vers van de „dienst" een paar indrukken van een „Klaar-Over". Ik kan me echt indenken dat iemand na zoiets gaat denken. „Och, waarom laat ik me drijfnat regenen en waarom sta ik hier? De ouders werken toch niet mee dus ze zoeken het maar uit!' Dit is echt niet de bedoeling en als we allemaal een paar minuten met onze kinders praten over het „oversteken via de Klaar-Over" en we geven zelf het goede voorbeeld dan krijgen we in de toekomst toch echt wel betere weg gebruikers en minder ongelukken. Want ook hier geldt: „Jong geleerd - Oud gedaan' Mevr. T. Vogelaar-Lams Asschatterweg 139, Leusden-Centrum. A. „Lees jij de Leusder Krant?" B. „Natuurlijk, wie leest die nu niet?" A. „Lees je ook de verslagen en dis cussies van en over C M.L.?" B „Heb ik wel gedaan, maar ik ben er mee op gehouden want het wordt allemaal zo ingewikkeld en de ver slagen en commentaren hebben een zodanig lengte dat je er bij voorbaat al niet meer aan begint A. „Inderdaad Bovendien schijnen ze het maar moeilijk met elkaar eens te kunnen worden". B „Het zal wel aan ons liggen, maar ik begrijp niet goed wat voor nut zo n instelling heeft We hebben toch 'n ge meenteraad, gekozen door de inwoners, waar van men waarvan men toch mag verwachten, dat daar mensen in zitten die 'n be langrijke zaak als milieuzorg goed be hartigen!" A „Je zou het optreden van het co mité kunnen beschouwen als een motie van wantrouwen in het beleid van het gemeentebestuur!" b. „Misschien heb je wel gelijk want de belangstelling van het publiek is ook maar erg klein". A „Het lijkt er zelfs op dat het co mité zelf alle moeite heeft om het milieu, organisatorisch, „rein" te hou den!!" B. „Het zou wel kunnen zijn dat het functioneren van het gemeentebestuur wordt bemoeilijkt door het optreden van het comité". A. „Wie zei er ook weer dat de de mocratie ten onder ging aan de in spraak!!!" J. J. Visser, Driftakkerweg 6, Leusden-c. In een ingezonden stuk van twee weken geleden van het J. A C gaven de inzenders zelf toe, dat ze iets doen, dat bij de wet verboden is: Het ont trekken van minderjarigen aan de ouderlijke macht, tegen de wil van de ouders in Dit is een slecht voorbeeld voor de jeugd. Het JAC loopt op deze manier bonafide instellingen voor de voeten, erger nog. ze Hinderen deze instellingen bewust in het uitoefenen van hun taak Ze verstoppen kinderen, die in een dolle bui uit een internaat of van de ouders zijn weggelopen (Welk kind heeft nooit met de gedachte gespeeld om weg te lopen?) Er werd in het in gezonden stuk gesteld, dat hulpvragers niet terecht kunnen bij officiële instan ties omdat die in crisissituaties geen oplossing kunnen bieden, maar dat is natuurlijk niet waar. Het is maar wat je onder een oplossing verstaat Daarbij komt nog, dat die alternatie ve hulpverleners niet over mensen en financien kunnen beschikken, die je voor een adequate hulpverlening nodig hebt. Als men stelt dat voor een goede begeleiding van een jeugdige ontspoor de al snel honderd gulden per dag no dig is, dan kan men gevoeglijk aan nemen dat een illegale instelling als het JAC., dit nooit op kan brengen Ik zou dan ook de ouders en vooral de jongeren nadrukkelijk willen waar- shuwen voor deze alternatieve hulp verleners. Naam van de inzender bij de re dactie bekend. LEUSDEN - Wist u dat er sinds enige tijd een stichting bestaat: „Medeleven Gedupeerden tengevolge van misdrij ven", kortweg genaamd M.G.M.? zijn er in de regel twee partijen, de dader en het slachtoffer. De dader, indien hij wordt gepakt, ondervindt in de meeste gevallen hulp en steun, zijn schuld moet wettelijk en ovetuigend bewezen worden. Tij dens zijn strafproces wordt hij bij gestaan door een advocaat, en soms ook nog door een psychiater en/of een arts. Verzachtende omstandig heden worden vaak aangevoerd. Zijn straf is, naar veler mening, dikwijls mild, terwijl tijdens en na zijn straf tijd de Reklassering gereed staat hem weer een plaats in de maatschappij te bezorgen. U behoeft er overigens niet jaloers op te zijn: het is ondanks het hier boven geschetste geenszinds aantrek kelijk om aan de zelfkant van de maatschappij terechtgekomen te zijn! In de meeste gevallen bekommert zich echter niemand om bet slacht offer. Hij of zij moet zijn of haar schade of leed zelf dragen, en maar zien hoe hij of zij deze te boven komt. Ook van de overheid komt geen enkel blijk van medeleven of hulp, hoewel zij toch tot op zekere hoogte in gebreke was, doordat zij niet die be scherming kon geven waar elke bur ger recht op heeft. Sedert 1969 werd enige malen de hoop gewekt, dat de regering een fonds zou vormen, waaruit - zoals in enkele andere bonden reeds het geval is - in bepaalde gevallen aan slachtoffers van geweldmisdrijven steun zou worden verleend. Jammer genoeg evenwel heeft de Minister van Justitie in het voorjaar van 1972 verklaard, dat voor de jaren 1972 en 1973 er niet op behoefde te worden gerekend, dat voor dit doel gelden beschikbaar gesteld kunnen wor den Inmiddels is de stichting „Medeleven Gedupeerden ten gevolge van Misdrij ven" in het leven geroepen. Deze heeft zich tot doel gesteld aan diegenen, die buiten hun schuld of toedoen dupe zijn geworden van een misdadige handeling, zonder daartoe aanleiding gegeven te hebben of die op enigerlei wijze te heb ben uitgelokt, een blijk van medeleven te getuigen en daar waar nodig is de geleden schade geheel of gedeeltelijk te vergoeden Gerekend vanaf de datum van op richting heeft de Stichting M G M reeds ruim 350 gevallen behandeld, die over het gehele land verspreid waren. Hieronder komen gevallen voor van moord beroving, al of niet ge paard gaande met mishandeling, aan- randing, verkrachting, oplichting en af- persing. Niet alleen het ontvangen van materiele steun, maar ook het gevoel, dat anderen zich om hun leed bekom meren, helpt de getroffenen dikwijls over de opgedane schok heen, en neemt in sommige gevallen een deel vau de wrok weg Helaas kan de Stichting nog niet in alle gevallen in de mate waarin dat no dig zou zijn bulp verlenen, omdat haar financiële middelen daartoe nog niet toe reikend zijn. Het spreekt vanzelf, dat met de toename van de misdaad de be hoefte aan geldmiddelen van de Stich ting stijgt, wil zij haar taak naar be horen kunnen vervullen. Het werk van de Stichting heeft in overheidskringen wel belangstelling ge trokken, doch zij ontvangt van die zijde geen enkele subsidie. Zij blijft aangewezen op de giften van dona teurs, die met haar van oordeel zijn, dat de slachtoffers die onschuldig moe ten lijden, door midsdadig handelen van anderen, een „vergeten groep" vormen, die ons aller steun en sym pathie verdient Wanneer u als Leusdenaar bereid bent om de Reklassering te steunen, voelt u er misschien ook iets voor de „M.G M." te steunen. U kunt do nateur worden door f5,- per jaar te betalen of een gift te storten op girorekening 755000 ten name van de Stichting M.G.M.. Vondelstraat 50 te Den Haag. Het comité van aanbeveling bestaat uit verschillende vooraanstaande Ne derlanders, onder andere: Dr. Tb. E. E. van Schaik, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal, Ds. M. L. W. Schoch, Nederlands Hervormd predikant, Mr W. J. H. Stam, onderofficier van justitie VERLOREN. Een blauwe damesporte- monnée, inhoud f 5,00 Een geel etui met stoften. Een bastaard Herder Een voederpan van viereneenhalve li ter Een groene sjaal. Een kleine poes Een portemonnée met een inhoud van ongeveer f 20,00. GEVONDEN: Een oranje regenjack Een paar autosleutels. Een damesfiets Een step Een kleine poes, zwart en wit. Een hond, waarschijnlijk een Fox terriër. Een bruine leren want. Inlichtingen verkrijgbaar bij de Rijks politie te Leusden-Zuid. LEUSDEN-C - De nieuwe cursus van de zwangerschapsgymnastiek begint weer op dinsdag 11 februari as in het Wit-Gele Kruisgebouw. De cursus begint om 10.30 uur. Men kan zich opgeven ter plaatse.

Leusder Krant | 1975 | | pagina 7