iemeentebestuur wees schetsplan van winkeliers en omwonenden van „De Biezenkamp" af >00.000 ste olkswagen ieimporteerd (ACHTEN OP UITSPRAAK /AN DE KROON Twee opvang- middagen voor kleuters Fietsen met „Blijhof" LEZING VAN DS. DEN BOER ESPtS Daders van inbraak in de kraag gegrepen Aanrijding tussen twee motors Losse verkoop Leusder Krant AGENDA EMEENTE LEUSDEN ONDERLAG 13 Kt BH li AKI 1975 LEUSDER KRANT Het afgewezen schetsplan van de omwonenden en de winkeliers van de Biezenkamp. Ons kantoor te Leusden/C is op werkdagen geopend Iran 10-12 en van 14 tot 16 uur. LEUSDEN - Op donderdag 20 febru ari a.s hoopi ds. C. den Boer uit Wage- ningen, voor de afdeling van de Gerei. Bond te Leusden, in het jeugdgebouw aan de Ooievaarshorsterweg een lezing te houden over. Positie en beleid van de Gereformeerde Bond in de N.H K. Aanvang 8 uur Iedereen is hartelijk welkom. LEUSDEN- CENTRUM - De Biezenkamp-winkeliers en het zogenaamde Biezenkamp-comité van omwonenden, hebben vorige week woensdagavond D gesprek gehad met het gemeentebestuur over het door hen ingediende schetsplan ter realisering van de uitbreiding van het winkelcentrum „De Biezeükamp" Dit schetsplan werd vorig jaar ingediend, nadat G.S. het ontwerpbestemmingsplan ,,De Biezenkamp" voor een deel goedkeurde. Te gelijkertijd gingen verschillende omwonenden bij de Kroon in beroep tegen de beslissing van G. S. zoals deze omwonenden toen zeiden: ,,uit voor- rorg" Deze beroepen op de Kroon zouden onmiddellijk worden ingetrokken, rodra er een overeenstemming zou zijn bereikt over deze belangrijke ma terie tussen Biezenkamp-belanghebbenden en gemeentebestuur. Vorige week woensdagavond werd die overeenkomst niet bereikt. Beide partijen werden tiet niet eens over het schetsplan. B en w deelden mee daarom nu liever willen wachten op een uitspraak van de Kroon. De kans, dat de indieners *an de beroepschriften deze nu terug zullen trekken, is daarom vrijwel nihil geworden. Zoals bekend liet het gemeentebestuur - om het kooplek naar Amersfoort zo goed mogelijk te dichten- een noodwinkelcentrum bou- ien aan de Torenakkerweg. Zodra de Biezenkamp - uitbreiding is gerea- iseerd en ook een deel van het hoofdcentrum is klaargekomen, zal dit nood winkelcentrum weer verdwijnen (in ieder geval binnen een tijdsbestek van fijf jaar). Tegen de bouw van dit noodwinkelcentrum hebben verschillende inkeliers uit Leusden-Centrum (o.m. van Hamersveldseweg, Zwarteweg en iiezenkamp) een rechtszaak aangespannen, die momenteel nog loopt. In aansluiting op het gesprek van Brige week woensdag, liet het Bu- >au Voorlichting van de gemeente jeusden een persbericht uitgaan, larin de gang van zaken werd ver- Dit bericht had de volgende in- 1: I, In een woensdagavond ten gemeen- jhuize gehouden bijeenkomst van het |meentebestuur met een vertegen- jordiging uit de Werkgroep DeBie- Inkamp" en winkeliers is het door de- J werkgroep aan de gemeente voor- tlegde schetsplan voor een moge- ik gedachte uitbouw van het huidige pnkelcentrum onderwerp van gesprek feest Jaarbij is uiteengezet, dat - met waardering, die de overlegde hets zeker verdient - diepgaand ierzoek ten aanzien van de plano- lische zowel de financieel-econo- iscbe haalbaarheid tot de conclusie |idt, dat van een wijziging van de Imeentelijke plannen moet worden Jgezien De vormgeving van het vast- Istelde plan is duidelijk gericht op pn door winkels omsloten plein, met een grote integratie van de bestaande met de nieuwe winkels. De voorgestelde wijzigingen missen juist deze integratie en zouden boven dien, mede door de noodzakelijke ver anderingen in groen-en verkeersvoor- zieningen, mogelijkerwijs tot een ge heel nieuwe jarenlang vergende be stemmingsplan-procedure leiden. Wij ziging van de plannen zullen zoveel extra kosten met zich brengen, dat uitbreiding van De Biezenkamp finan- cieel-economisch niet haalbaar moet worden geacht. Door het gemeente bestuur wordt er dientengevolge de voorkeur aan gegeven de uitspraak van de Kroon af te wachten. Aan werKgroep en winkeliers is toegezegd, dat ten aanzien van de uit voering (beplanting, verkeersmaatre gelen etc.) overleg zal. worden ge pleegd teneinde overlast voor de om wonenden zoveel mogelijk te beper ken. Raad zowel het College van B W blijven van oordeel, dat een spoe dige realisering van de Biezenkamp centraal staat." aldus het persbericht. LEUSDEN - Een mooi resultaat voor trein. En wel in het bijzijn van het ge- fcusdens automobielhandel Pon: vrij- zamenlijke personeel, voor zover de «ochtend 7 februari om 11.30 uur werkzaamheden dit toelieten. Ruim 200 lep de 800.000ste Volkswagen van de man van de 320 personeelsleden woon- den de feestelijke plechtigheid bij. Het was een rode vierdeurs „Golf". De heer Meindert Pon daalde van de bovenste treintransportvioer al en hield ter plekke een toespraakje. Hij schetste de gang van zaken bij Pons Volkswagenbednjl sinds 1947. Het hoogtepunt viel in 1968 Toen wer den er 62.000 volkswagens per jaar geïmporteerd. Daarna liep de markt terug. Sinds 1974", aldus de heer Pon, ,,zijn de cijfers weer stijgende, gelukkig Wij zijn gestegen van de 8ste naar de ne plaats Zoals januari 1975 zich laat aanzien, zet de trend van vorig jaar dóór. Binnen enkele maanden krij gen we ook de „Polo een type tussen de kever en de Golf in, en die zal er zeker toe bijdragen, dat we onze afzet kunnen vergroten. Vanzelfsprekend was het aanwezige personeel zeer voldaan deze woorden uit de mond van de heer Pon te ver nemen. De traditie getrouw levert elke 100 000ste Volkswagen ook voor het personeel iets op en er kon, zelfs bij de huidige ekonomisch moeilijke toe stand in Nederland en overal elders in de wereld een gratificatie aan iedereen worden toegekend! Voorwaar een leit waarop de Leusdense automobiellirma trots kan zijn De 800 000ste Volkswagen met het feestelijk spandoek met opschrilt er boven, ging in triomf naar de Amster damse R A 1., waar hij deze week op de draaischijf staat. Meteen een welkome aanleiding om eens even te gaan zien wal al die 320 mensen achter die zwarte ruiten in dat De 800 000 ste Volkswagen komt in Leusden ^per spoor) aan witte gebouw toch uitvoeren, zo dage lijks. Het is echt veel meer dan het alleen maar importeren van auto's Pon werkt in dat witte gebouw met een koördinatieburo, een computer centrum, een afdeling markt-analyse, een afdeling centrale training Voorts een afdeling Public Relations, een al- deling Personeel en Organisatie en een verkoopburo. De verkoopaldeling bestaat onder andere uit eendealernet- ontwikkeling, de afdeling Fleetowners, ekonomische adviezen, bouw-adviezen en occasions. Dan is er de aldeling alters sales met de technische dealer- adviezen, de in- en verkoop, de pro- jekten en organisatie en de aldeling produktie en beheer Er is ook een marketing groep, die omvat de afde lingen reklame, sales promotion, pu- blikaties en de huisdrukkerij Dan is er een distributiegroep met de alde- lingen distributie, toeristen en opslag Tenslotte is er de afdeling linancien en administratie U ziet. hel is een enorm bedrijf, dat draait met vele belangrijke be- drijlsonderaldelingen De heer Ed. Servaas, hoold van de afdeling Public Relations, stelde het volgendè overzicht der import-jubilea samen 1951 10.0ÜU, 1956: 5U.0UÜ, 1959 100.000; 1962 200 000. 1965 301) UOU, 1966 400 000, 1968: 500 000. 1970 600 000, 1972: 700 000; 1973 750 000 Tenslotte op 7 februari 1975: de 800 000ste volkswagen Proficiat LEUSDEN/ZUID - Een recherche- groep uit het distriki Nijmegen heeft op dinsdag 4 februari twee mannen ge arresteerd die verdacht werden van een inbraak in een woning aan de Schutterhoeflaan in Leusden-zuid De verdachten hebben inmiddels bekend, zij zijn bekenden van de politie. LEUSDEN - Op zaterdag 8 februari heeft er tussen twee motors een aan rijding plaatsgevonden op de Arn- hemseweg Een motorfiets, bestuurd door M. J M. van B uit Zevenaar reed achter een auto. die plotseling afsloeg Door de manoeuvre die Van B maakte, reed een andere motor fiets. bestuurd door J. F K uit Arn hem. achterop de motorfiets van Van B K uit Arnhem brak zijn been, en beide motors hadden lichte ma teriele schade LEUSDEN/CENTRUM - De peuterspeelzaal-a.t'dehng van de speel- en recreatievereniging .s van plan een nieuw initiatief te ontplooien. Blijhof wil namelijk bij voldoende belangstelling enige middagen reserveren voor kin deren rond de vier jaar, die niet geplaatst kunnen worden op de kleuterscholen (hetzij in ver band met hun verjaardagsdatum of omdat ze nog op de wachtlijst staan). Het is bedoeld voor kin deren, die voor de peuterspeel zaal niet meer in aanmerking komen of(eveneens door de wacht lijst) niet meer aan de beurt komen. Het ligt in de bedoeling om voor de opvang van deze kinderen de maandagmiddag en de vrijdag middag te reserveren van half 2 tot half 4. Inlichtingen verstrekt mevrouw v d. Kamp, Walstro 24 te Leusden /Centrum (telefoon 03496-2706). Op dit adres kan men de kinderen ook direct op geven voor deze speciale mid dagen. Onze krant is op onderstaande adressen los verkrijgbaar. Leusden-C. Leusder Krant. Finnmark 3. S.V. Bookstores, Torenakkerwee 16. De heer W J Schut. Hamersveldseweg 26 Zwembad Leusden. Burg. Buinmgpark. Manege en Taveerne ..De Klaveet". Postweg 1 Achterveld: Boekhandel Vos, Hessenweg 323. Leusden-Z.: Luitjens Supermarkt. Pr Irenelaan 9 ACHTERVELD - Dinsdag 18 februari: Discussieavond K.P.J. in zaal Buitenlust, aanvang 20.00 uur Vrijdag 14 februari: Kaartavond S.V. A in S.V.A.-kantine, aanvang20.00uur Dinsdag 18 februari: E H.B.O voor nieuwe leden en gediplomeerden. LEUSDEN-CENTRUM Donderdag 13 februari: ,,'t Ros Bey- aart" Filmavond georganiseerd door de jeugdbeweging. Voor ieder een vanaf 14 jaar. Aanvang 20.00 uur. Iedere donderdag: UW senioren-soci- eteit Gezellige middag vooroudere inwoners van Leusden-Centrum in de kantine van de sporthal in Groenhouten. Van 14.00-16.30 uur. Iedere donderdag Clubavond klaverjas- club „Leusden Troef" mCafe Res taurant Nieuw Leusden. Vanal 20.00 uur. Elke donderdagmorgen: Van 9 00-10.Ou uur gezinsverzorging en bejaar denhulp van het Groene Kruis-ge- bouw Wit-Gele Kruis, Rozegaar- de 33 Elke maandag: Herv. Ger Jeugdclub voor meisjes van 8-12 jaar in het Witte Gebouwtje achter de Til (Bavoortsewegj Zaterdag 15 februari: Oud Papier Ak- tie U kunt uw papier e d kwijt op het marktterrein. Zondag 16 februari: Fietsen met Blij hof Vertrek vanaf het clubgebouw aan de Anslriduslaan om hall twee. Leden 10,75, niet-ledenf 1,50 Woensdag 19 februari:.Kerkelijk Cen trum' Aanvang 20.00 uur. De heer A P. Smaal houdt een le zing over .Monumentenzorg in on ze samenleving" voor de NBP Woensdag 19 februari: Kerk Centrum Interk Vrouwen Kontaktgroep. LEUSDEN/ZU1D- Donderdag 13 februari: Bibliotheek ,.De BoeKenmolen uitlening voor "ol- wassenen en kinderen van 14 00 tot 17 00 uur. Arnhemseweg 83 Vrijdag 14 februari: Bibliotheek ..De Boekenmolen Uitlening uitslui tend voor volwassenen. Van 19.00 tot 20.00 uur. Arnhemseweg 83. Vrijdag 14 februari. Alberts corner. Oud Leusden, diner dansant met Extase combo. Dinsdag 18 februari: U.V.V. Senioren- Societeit Gezellige middag voor de oudere inwoners van Leusden- zuid, in het klubgebouw van ,,Roda aan de Bavoortseweg van 14 00 tot 16.30 uur. Woensdag 19 februari: Studiefonds Zwarte Zuid-Afrikaan: 20.00 uur bijeenkomst in wijkcentrum t Trelpunt bij de Dorpskerk aan de Arnhemseweg De drie negertheo logen. die in Nederland studeren Boesak. Cloete en Ntoane zullen uw vragen beantwoorden Vrijdag 21 februari. Jaarlijkse uitvoe ring van ..Lisiduna in de grote zaal van Pon. Aanvang 19.30 uur OPPASDIENST LEUSDEN Voor een oppas bellen naar mevrouw C, Deenik. Koningin Julianalaan 35, Leusden-zuid. teieloon 033-18134 Hulpdienst de Wetering: Teletoonnum- mers 2746-2988-2950-3110- 2766-2468 Parochie bibliotheek Leusden-Centrum Hamersveldseweg 55. ('t Ros Bev aart Uitlening zaterdag van 2-3 uur. zondag-van 10-11 uur LEUSDEN/C EN TRUM - Zondag 16 lebruan zjl de speel- en rekreatie- vereniging ..Biijhoi een fietstocht or ganiseren met als motto ..Leer de omgeving van uw woonplaats kennen Men zal om halt twee vertrekken van- al het clubgebouw in de Anslridus laan De prijs bedraagt voor leden 10,75 en voor niet-leden 11,50. Wat er alie- majl op het route-programma staat verklappen we niet. maar zoals we .Biijhoi kennen zal het zeker weer erg gezellig worden

Leusder Krant | 1975 | | pagina 3