Tienercarnaval in Achterveld Lente.. EHBO Fascinerende dia-tocht over verdwenen steden HET JAAR VAN DE FORD ESCORT Auto Service Amersfoort b.v. Kaartavond Jan Tijmensen na 32 jaar afscheid als bestuurslid Handtekeningenactie voor trapveldje voor de jeugd Bouwhoek in de tuin van Blijhof Leusden-centrum heeft eigen politiebureau! Fietstocht van Blijhof Volksdansen met Blijhof Disco-drive in-show NIEUWS UIT ACHTERVELD Tienerdansavond van jeugdraad Ingezonden: Botsing auto met hond UITSLAG SVA KAARTAVOND DANK VOOR HULP VOOR DE NCVB ACTIVITEITEN VAN DE PJGU Verkeerscontrole WATER DOOR JPLAF0ND Veel inwoners weten het niet; maar ANTIEKE KLOK GESTOLEN KOOKHOEKJE De horoscoop van de nieuwe Ford Escort vertoont alleen gunstige aspecten Wij verkopen momenteel onze Ford Escort voor prijzendie u niet voor mogelijk houdt Official 1 dealer vanaf f 8469.- DONDERDAG 20 FEBRUARI LEUSDER KRANT ACHTERVELD - De jeugdraad van Achterveld organiseert op 22 februari a s. een tienerdansavond voor de jon geren van 13 t/m 15 jaar. Ouderen worden beslist niet toegelaten Deze avond wordt gehouden in de zaal bij P. van Uhm (voormalige dépèndance van de basisschool) aanvang 19.45 uur. Medewerking wordt verleend door disk jockey Jackie. ACHTERVELD - Vrijdag 21 februari a.s. wordt in café de Hessenkar een klaverjastoernooi gehouden. Er wordt gespeeld voor de vijfde ronde. Aan vang 20.00 uur. (buiten de verantwoordelijkheid van de redaktie) ACHTERVELD - Dinsdag 11 febru ari j.l. was het de laatste avond van de Achterveldse carnavalviering. Deze avond was bestemd voor de jeugd van 13 t/m 17 jaar. De avond is als sluitstuk van het carnaval weer een grandioze avond geworden. Een groot aantal jongeren, die zelfs introducés uit de omliggende plaatsen hadden mee gebracht, waren in de zaal aanwezig. Na een wat onwennig begin waren toch al vlug alle tieners op de vloer om te hossen en te dansen. De muziek werd deze avond op voorbeeldige wijze ver zorgd door de „Berwies" en de Boe ren blaaskapel. Prins Puup de Derde ontbrak ook deze avond niet evenmin als zijn gevolg. De stoelendans werd gewonnen door de 13-jarige Ans Klettersteeg Ook werden er die avond weer prijzen uitgereikt voor de leukst verklede pa ren, groepen en individuelen. Ilja Hup- pelschoten en Evelien Hak kregen bij de paren de eerste prijs, dit voor hun hippe Hot-pants en met gekleurde wat jes ingepakte hoofd. Theo van Uhm en zijn maat kregen ook een prijs als de grootste slaapkoppen. Bij de eenlingen wonnen Marjan Mossink uit Hoevelaken als groen-harig jungle-meisje, Martin Hamersveld als gevangene. Marijke Hazeleger als zilveren dame, Femke Wessel als holbewoonster en een on bekend gebleven persoon als Plat zak een prijs. Als wulpse charleston- meisjes kregen Hartini Ngadimin en Johanna van Middelaar heel wat be wonderende blikken te verwerken. het was wel opvallen dat er zoveel jongens als vrouw of meisjes waren verkleed. Erg gemakkelijk was het feit dat zeven jongens, zonder dat ze het van elkander wisten, een imitatie wa ren van André van Duin. Al met al ook een avond geweest om met plezier op terug te zien. STOUTENBURG - Dat ook de dieren van slag zijn in verband met de zachte winter bleek wel bij de familie Van Egdom, Hes senweg 163 te Stoutenburg. Op 13 februari kwam één van hun kippen met vijf kuikens te voorschijn. Gezien de tijd van het jaar is dit wel erg vroeg. De kuikens waren uitgebroed onder de hooiberg Van de negen eieren waren er vijf uitgekomen. Dank zij het zachte weer gaat het pri ma met de kuikens Dank zij de medewerking van alle bezoekers is het Achterveldse carna val zonder enige strubbeling of onenig heid verlopen. Wel nog even een ver zuim goed maken. In het verslag van de carnavalsviering in onze vorige krant is niet vermeld dat ook me vrouw Van Wieringen, bij velen beter bekend als Meintje Visser, door Prins Puup de Derde onderscheiden dit van wegens haar 40 jaar lidmaatschap en be stuurslid van de K P.O. afdeling Ach terveld Ook mag zeker nog een pluim op de hoed van de Boerenblaaskapel worden gestoken Zij hebben op geen enkele door de Carnavalsvereniging georga niseerde festiviteit ontbroken doch ook bezochten zij regelmatig de carnaval vierende horeca-bedrijven. Een feit dat zeker het vermelden waard is. De tijdens net carnaval gemaaxie foto's zijn vanaf 14 februari tot on geveer 28 februari te bezichtigen bij boekhandel Vos te Achterveld. ACHTERVELD - Door de heer Jan Tijmensen wordt op de te houden jaar vergadering van de Fok- en Contro levereniging Achterveld en Omstreken, afscheid genomen als bestuurslid. De heer Tijmensen blijft wel lid van de vereniging. De vader van de heer Tijmensen werd in 1934 lid van de vereniging. Nadat Jan Tijmensen in 1939 het bedrijf had overgenomen werd hij vanzelfsprekend ook lid van de vereniging De heer Tijmensen, wonende in de Oude Hessen- kar, Klettersteeg 1 te Achterveld is 32 jaar bestuurslid van de vereniging geweest. De eerste twee jaar was hij waarnemend penningmeester en deze twee jaar werden door hem benut om zich geheel in te werken als be stuurslid. Na deze twee jaar werd hij secretaris-penningmeester, een func tie die hij tot heden heeft bekleed. Jan Tijmensen, die dit jaar 65 jaar wordt, wil nu zijn functie overdragen aan een jongere kracht. Het werk ver eist veel aandacht en als ip ouder wordt, maak je makkelijker fouten De jongeren hebben in de hedendaagse maatschappij soms heel andere ideeën dan de ouderen. Hoewel het afscheid hem wel zwaar valt kijkt hij toch met genoegdoening terug op de jaren dat hij een bestuurs functie vervulde. Bij afwezigheid van de voorzitter werden door hem ook vele vergaderingen geleid. Toen hij 25 en 30 jaar bestuurslid was is dit geheel ongemerkt voorbij gegaan Dit was ech ter niet vergeten door Prins Puup de Derde van Puupenkoppenland. Dit bleek toen de heer Tijmensen op maandag avond tijdens carnavalsavond voor be jaarden door de Prins werd onderschei den voor zijn werk, gedaan voor ge noemde vereniging. Bij zijn afscheid als bestuurslid zal hij zeker gehuldigd worden, want Jan Tijmensen heeft voor de veehou derij in het Achterveldse zeker veel gedaan. ACHTERVELD - De Achter veldse jeugd die graag eens een balletje trapt is in moeilijkheden gekomen. Er is iD Achterveld geen veldje waar deze jeugd zich na schooltijd even kan uitleven met een partijtje voetbal. Er werd wel een balletje getrapt, maar dit gebeurde op de bestrate plaatsen bij de autoboxen. Dat de bewoners en eigenaars van de boxen hier niet van gediend waren is begrijpelijk. Uiteindelijk werd een trapveld je afgestaan aan de Walter van Amersfoortstraat. Helaas zijn daar nu een paar woningen ge bouwd waardoor het grootste ge deelte van dit veldje verloren is gegaan Ook de bewoners van deze woningen jagen de jeugd steeds weg in verband met hun tuintjes. Als gevolg hiervan zochten zij de bestrate plaatsen bii de auto boxen weer op. Dat dit uit de hand zou lopen was begrijpelijk. De plaatselijke politie kreeg steeds meer klachten betreffende dit voetballen Met als gevolg dat de voetballende jeugd steeds weer werd weggestuurd Dank zij het eigen initiatief van enkelen van hen werd bij de bewoners een handtekeningen actie gehouden 209 handteke ningen werden verzameld. Deze handtekeningen zullen met een verzoek om een trapveldje aan het gemeentebestuur van Leusden worden aangeboden Hopelijk zal het gemeentebe stuur aan dit door de jeugd geda ne verzoek gevolg kunnen en wil len geven, zodat er spoedig een trapveld voor de jongens wordt gecreëerd en de bewoners van een grote overlast worden be vrijd. ACHTERVELD - De Achterveldse Jeugdraad/Dorpskontakt organiseert zaterdag 22 februari een disco-show met disc-jockey Jack, voor 13- 16-jari- gen. In tegenstelling tot vorige berich ten wordt deze avond gehouden bij café-bar Buitenlust, Achterveld. Aan vang 19.45 uur, toegang f 1,50. ACHTERVELD - Woensdag 12 fe bruari reed de heer A van D. uit Haastrecht met zijn auto over deEme- laarseweg Een plotseling overstekende hond was niet meer te ontwijken. De schade aan de auto werd geschat op ongeveer f. 500,00. Gelukkig was de eigenaar van de hond verzekerd. ACHTERVELD - Vrijdag 1 werd in de kantine op het KersiS sportpark de 5e ronde gespeeld ut SVA-kaarttoernooi. Het aantal $2 nemers was 52. i. J. Zieltjes 4897 pnt; 2 A Hor 4881 pnt, 3 W. Smit 4847 pnt i f" Boutens 4820 pnt; 5 J. Kerkhof pnt; 6. mej. I. v. d. Breemer4} pnt; 7. mevr. J A. Boersen 4701J' 8. mevr. Van de Grooteveen 4700^ 9. K. Waalzaan 4677 pnt; 10. W 4666 pnt, 11. mevr. Turan 4634 J 12. T. Lammers 4631 pnt; 13. Teunissen 4626 pnt; 14. mej J 4620 pnt, 15. H Kerkhof 4559 p? De stand na de 5e ronde is nu si- volgt c 1. mevr. Van Rossum 22739 pol W. Tolboom 22526 pnt; 3. G Hor? 22258 pnt, 4. mej J. Smink 22l<j pnt, 5. mevr. Burgwal 21876 pni J. v. d. Grooteveen 21858 pnt; 7' Barneveld 21783 pnt; 8. A 21590 pnt, 9 J. Ossendrijver 21& pnt; 10. E. de Wijs 21169 pnt. Met nog 1 ronde te spelen kan vrouw Van Rossum alsnog van eerste plaats worden verdrongen e wel door de volgende personen. 1. mevr Burgers 18540 pnt 1 W Smink 18320 pnt; 3. B de Vet" 18004 pnt; 4. mevr. Turan 17999cc: 5. J. Houtveen 17709 pnt, 6. G BcMitea 17606 pnt, 7 mevr. Boersen 17423k: 8. mevr. Houtveen 17370pnt, 9.T Lts. mers 17102 pnt, 10. J Kerkhof 1725, pnt, 11 mevr. Teunissen 17035 jg In de laatste ronde die wordt getus- den op 21 maart kan nog van a]j* gebeuren. Aan spanning zal het retè niet ontbreken. ACHTERVELD - Dinsdag 25 fetrv ari a.s. wordt door de E.H.B.0. v# een oefenavond gehouden zowel voora nieuwe leden als voor de gediplomKf. den. Bijna was mijn zoontje van 2% jaar verdronken, in een vijver bij buren, als niet heel toevallig een moeder langs Het scheelde een haar Ik heb dit in de krant gezet, opdat een ieder die een vijver in de tuin heeft, hoe on diep ook, er op bedacht is dat het groot gevaar oplevert voor hele kleintjes. Zelfs de meest oplettende moeder kan haar spelend kind wel eens 2 minuten uil net oog verliezen en dat is al ge noeg Gelijk wil ik nogmaals de moeder joedanken die mijn zoontje eruit ge haald heeft ^faarn inzendster bij redaktie bekend LEUSDEN - De Plattelands Jongeren Gemeenschap Utrecht afdeling Leus den organiseert de volgende aktivi- teiten. Zaterdagavond 22 februari om 20.00 uur zal er een dansavond zijn in één ,,der zalen van café-restaurant _,,De Mof". De beatgroep ,,Virgo" uit Zaandam zal voor gezellige muziek Jzorgen. Iedereen is welkom. Dinsdagavond 25 februari houdt de P.J.G U. een filmavond voor leden en belangstellenden. De avond begint om 20.00 uur, en wordt gehouden in ,,'t Trefpunt". De P.J.G U. rekent op een grote opkomst. 9l LEUSDEN - Tijdens de verkeerscon trole op zaterdag 15 februari moesten twee bestuurders van auto's worden be keurd Van één bestuurder werkten de remlichten van zijn auto niet. Eén be stuurder was niet in het bezit van een rijbewijs. LEUSDEN/CENTRUM - In april zal men in de tuin van Blijhof starten [friet de langbesproken en veelbeloofde bouwhoek". Hierdoor ontstaat de mo gelijkheid voor kinderen om naar harte lust te timmeren, zagen en al die an dere dingen die hier bij te pas komen. Het is wel de bedoeling dat er wat toezicht op gehouden wordt, maar ove rigens zijn de kinderen geheel vrij om hun ideeen uit te leven. LEUSDEN - Zaterdag 15 februari moest de politie te Leusden-centrum ingrijpen in een perceel, waar op de etage water wegliep. De benedenburen 'kregen alle nattigheid door het plafond Ween. Daar de bewoners op de etage 'niet thuis waren, en de ramp niet konden stoppen, werd de politie gevraagd te hulp te schieten. LEUSDEN/ZUID - Dinsdagavond 11 februari kwam de Nederlandse Christen Vrouwen Bond afdeling Leusden-zuid bijeen, na haar grootse viering van het 20-jarig jubileum. Presidente Mevrouw C. Janson open de de bijeenkomst. Gezamenlijk werd gezongen Psalm 146 vers 1. Hierna volgde gebed en een bijbellezing uit Jesaja 43 en enkele ver zen uit Hagai, waarinde belofte, ik zal u tot een zegel maken Het wapen is het kruis van Gods Zoon. Hierna volgde een meditatie ,,Heer wij geloven. Kom ons ongeloof te hulp". Gezongen werd gezang 51 vers 3 Daarna volgde een bizonder inte ressante lezing van ds. drs N. H. van Zanten, luchtmachtpredikant uit Soest over drie verdwenen steden. In Noord-Syrié lag eens Petra, de stad die nooit is verwoest, die ook niet werd gebouwd, maar uitgehouwen in de rots. Petra had als ingang zo'n nau- nauwe spleet, dat deze door honderd man kon worden verdedigdDe nakomelingen van Ezau, de Elomieten en de Aba - teeërs woonden er. De bouw van Petra duurde eeuwen. Het vakmanschap is waarneembaar. Door gebrek aan han del heeft de bevolking van Petra de stad destijds verlaten. Ds. van Zanten toonde bij zijn lezing fraaie dia's in natuurgetrouwe kleu ren (rood der rotsen), die gemaakt waren door Amerikaanse oudheidkun digen. De tweede verdwenen stad, die bij belichtte, was: Palmira, een oude kara- vaanstad Tegenwoordig maakt men bij opgravingen een dwarsdoorsnede: an ders wordt er te veel verwoest Pal mira had destijds al verhoogde trot toirs Het was gepland om aan de be hoefte van de handel te voorzien: het lag op een belangrijk handelskruis punt. Palmira was wél gebouwd De men sen aanbaden er afgoden, en maakten torens als graven voor de gehele fami lie. Palmira werd verwoest. Overblijf selen werden inmiddels gevonden. Het geheel deed sterk denken aan verdwe nen kuituren in Zuid-Amenka. Tenslotte Tyrrhus. In de profetieën van Ezechiel staat, dat Tyrrhus ver woest zal worden, en in zee zal worden geworpen. 26, verzen 3 tot 6. ,,De vissers zullen hun netten uitspreiden over de overblijfselen van de stad Tyr rhus". Tyrrhus wérd verwoest De bevolking zette reeds een par cours uit naar de stand der sterren. Men vervaardigde een paarse kleur voor het koninklijke purper Tyrrhus was de hoofdstad van het Phoenicjsche rijk Dertien jaar lang werd Tyrrhus belegerd door Nebukadne- zar. Tyrrhus werd verwoest en Alex ander de Grote wierp het puin in zee om er een dam van te maken. De dam is door zand overspoeld LEUSDEN - De politie verzoekt de inwoners van Leusden-centrum zich te realiseren, dat ze in het bezit zijn van „een eigen politiebureau". Een politiebureau, speciaal voor Leusden- centrum. Het komt namelijk maar al te vaak voor, dat de inwoners van Leusden- centrum bij het politiebureau van Leus den-zuid met alle mogelijke en onmoge lijke boodschappen komen. Het politiebureau te Leusden-cen trum bevindt zich aan de Zwarteweg, waar ook het bureau van Openbare Werken is eevestied. Het Dolitiebureau te Leusden-c. heeft het telefoonnummer 03496-2885. De inwoners van Leusden-centrum kunnen zich behalve tot dit bureau ook wenden tot de volgende politie- funktionanssen, die bij dit bureau werkzaam zijn. Opperwachtmeester Van der Schaaf, telefoon 03496-3560, Opperwachtmeester Aanstoot, tele foon 03496-2955, Wachtmeester Visser, telefoon 03496-2148, Wachtmeester Boon, telefoon 033- 13385. In het zand vond men de overblijf selen van Thyrrhus. Men vond onder andere sieraden. De echo van de Heer weerklonk. ,,Deze stad zal niet her bouwd worden. Ik wil het zo". Na deze interessante lezing zong men gezamenlijk gezang 94. Ds. Van Zan ten sprak het slotgebed uit. LEUSDEN/CENTRUM - Zondag 16 februari verschenen er voor de Blijhol fietstocht buiten het bestuur om, on geveer dertig personen. Zij begonnen erg enthousiast aan de tocht rondom de Leusdense gemeente. Al vlug bleek echter dat deze rit toch wel te lang was en ook het weer werkte niet erg mee. Het was eeluk- kig droog en zonnig, maar na dneen werd het toch wel erg koud. Twee families hebben het toch voor elkaar gekregen om de hele rit uit te rijden Dat waren de familie Van de Horst en de familie Hom, die hier mee van doorzettingsvermogen blijk gaven De middag eindigde erg gezellig in het clubgebouw, waar nog een tijdje nagebabbeld werd. LEUSDEN-CENTRUM - Blijhof or ganisatrice Ilona van de Burg heeft weer wat nieuws bedacht voor de kin deren van Leusden: Vanaf 6 maart zal er iedere donderdag na school tijd (van 4 tot 5 uur) een volksdans- festijn plaatsvinden. Hiervoor moet natuurlijk wel genoeg animo bestaan want met z'n vieren of zessen kun je moeilijk zo iets op touw zetten. In principe is dit volksdansen voor kinderen vanaf 8 jaar en voorlopig gra tis. Ilona van de Burg heeft graag een idee hoeveel kinderen er komen, daarom kunt u uw kinderen bij haar opgeven. Het adres is: Krakhorst 19, telefoon 03496-2252. HARDGEKOOKTE EIEREN MET PAPRIKASAUS Dit is een voorgerecht, maar te kan ook als lunchschotel dienen. Neen; per persoon 2 hardgekookte eieren 35 gram boter 35 gram bloem 1/4 liter melk wat zout 3 theelepels paprikapoeder 1 eetlepel room Kook de eieren hard, pellen endow midden snijden, leg nu de vier. helf ten op een bord. Maak van de boter, bloem en meH een mooie gladde saus, paprika a room toevoegen, zout naar smaak. Dj mengsej goed heet over de eieren ver delen. Heerlijk met geroosterd wit brood Eet smakelijk. Willen de inwoners van Leusden- centrum deze telefoonnummers note ren, en willen ze in een voorkomend geval van aangifte of verzoek van as sistentie zich tot deze nummers wen den? Ook kan men zich persoonlijk wenden tot het bureau aan de Zwarte weg. LEUSDEN/CENTRUM - Dinsdag 11 februari werd er bij de heer P. aan de Zwarteweg te Leusden-centrum een oude klok ontvreemd, ter waarde van enige honderden guldens. Men ver schafte zich toegang tot het woonhuis door het indrukken van een oude deur. mooier - comfortabeler - veiliger - zuiniger - /neer interieurruimte - grootste bagageruimte in zijn klasse - meer perfecte bediening - completer - meer extra's in standaarduitvoering zoals: rembekrachtiging. radiaaibanden, volledig verstelbare rugleuningen B.W.LAAN 196 TEL. 15408. AUTOMOBIELBEDRIJF BUITENHUIS Tel. 033-19776, Prins Frederik Hendriklaan 2-4, Leusden. OOK VOOR VERHUUR VAN NIEUWE FORD PERSONEN- EN BESTELWAGENS

Leusder Krant | 1975 | | pagina 10