arkensschuur werd jeugdhonk 't Claverblad" op 1 maart officieel in gebruik jaarvergadering progressief leusden Streven gericht op duidelijker gezicht van de raadsfractie Films in Blijhof CPN niet bij voorbaat uitsluiten voor samen werking, vindt P.L Creatieve avond van de KPJ POLITIE- LOGBOEK Losse verkoop Leusder Krant 'AGENDA *OEMEENTE 'LEUSDEN ÜO FEBKl/AiG 1975 LEUSDER KRANT NEUSDEN - Ex-amanuensis J.V.D. L de Lustgraaf is sinds oktober 1974 L» om een varkensschuur aan de Wsveldseweg 102 om te toveren so jeugdhonk. Hij doet dat niet al- bij heeft een groot aantal hel- gemeente Leusden heeft de schuur, {behoort bij de op de Monumenten- L staande boerderij ,,'t Claveren- (daterend uit 1603) in tijdelijke •r gegeven aan de Hervormde-Gere- •meerde Jeugdraad. De schuur is be- d voor jeugdwerk enaam - ,,'t Claverenblad" van de irderij werd ook aan het jeugdhonk teven, omdat de naam in de omge- vertrouwd is, en spoedig ingebur- j zal zijn. ,,'t Claverenblad" zal Betwijfeld een trekpleister worden r vele jongeren. ie heer Van de Lustgraaf vertelt, i de gehele rekreatieruimte zelf is timmerd van oud materiaal. De schuur een varkensschuur, en met de ho- jdrukspuit heeft de heer Van de fetgraaf Öe varkensmest er uit ge- fcteV Een heel prettig karwei, maar I moest gebeuren. De firma Bloemen- uur. Op donderdagavond zal er klub- avond zijn voor de 16 plussers aan vang 20.00 uur Er zullen met alleen klubs worden gehouden, maar 's zaterdagsavonds zal er ook een soosavond worden gehouden. De jongelui van 14 jaar kunnen dan ook komen, en de oudere jongelui kunnen dan wat langer blijven. Er zul- les flesjes limonade worden verkocht met 5 cent verhoging. De jeugd kan zodoende zelf een beetje bijdragen aan de exploitatiekosten voor elektriciteit en dergelijke .Vijf jaar geleden", zegt mevrouw Van de Lustgraaf, ,,was ik al bezig met een jeugdklub in Leusden-centrum. Dat liep eerst erg goed, maar toen liep het terug, omdat we geen goede accommodatie hadden. Sommige jon gens, die modelvliegtuigen bouwden, zijn met meneer Hogendoorn naar .Blijhof gegaan. De meisjes van 8 tot 13 jaar komen bij elkaar in de crèche achter ,,De Til". Er is nu een beheft-scommissie inge steld, die overkoepelend samenwerkt met de verenigingen". ,,We hebben w.c.'s met oranje dek sels. lekker hip", zegt de heer Van de Lustgraaf. ,,De schuur is 125 m2 inhet totaal. Hij is zowat 18 meter lang en 8% meter breed". Vanochtend is ons koffiezetappa-' raat aangekomen", zegt zijn vrouw. ,,We hebben het gekregen van de fir ma Animo in Soesterberg, met drie kannen. Maar wilt u in de krant zetten, dat we nog wel wat dingen kunnen gebrui ken? Bijvoorbeeld een flinke waterke tel Misschien is er iemand, die nog ergens in een verloren hoekje een grote emaille of aluminium ketel heeft, die hij of zij niet meer gebruikt. Plan ten, sierpotten en grammofoonplaten zijn ook welkom. Evenals handdoeken, theedoeken, glazen, lepeltjes, dienbla den, en potjes voor de diskussiehoek. Mensen, die overspelletjes beschikken kunnen die ook bij ons kwijt. Dam spel, mens erger je niet, een sjoel bak, tafeltennis. Ook ons gereedschap moet worden aangevuld. En we zouden best nog wat handenarbeidmateriaal, zoals restjes vilt kunnen gebruiken". ruimte genoeg voor de jeugd in een nieuwe jeugdhonk. Foto Janus ,,'t Is een hele lijst. Laten we ho pen, dat de mensen in hun kasten wil len duiken, en bet een en ander te voorschijn willen halen. Mevrouw Heyting, de sekretaresse van het Jeugd honk, had ook nog behoefte aan een stof zuiger, schreef ze". Zij, die met ruimtegebrek zitten en gebruik willen maken van Jeugdhonk ,,'t Claverenblad" (hetzij voorkreatief bezig zijn, het zij voor spel, vergade ringen of discussie) kunnen dit alvast opgeven bij de voorzitter, de heer H. Lodders, Bruinhorst 24 te Leus den-centrum, telefoon 03496-2127 Zij kunnen bij de heer Lodders de dag opgeven, het tijdstip en het aantal per sonen, zodat het bestuur zich daar over kan beraden. Het bestuur dat zich zal gaan bezig houden met het beheer, de exploita tie en het toezicht, zal bestaan uit: Voorheen een varkensschuur, thans een bijzonder fraai jeugdhonk aan de Hamersveldseweg 102. Foto Janus Visser. toen de vloer geegaliseerd op waar de voederbakken zaten, waterleidingen, elektrici- moesten in de vloer wor- Vanaf half december heer Herwaarde, de buurman 't Claverenblad", Hamersveld- 104, de gelederen versterken. Visser, de heer Houwers en t jongeren kwamen toen ook aller- verkzaamheden verrichten. En het iilligersteam is nog steeds be- Voor sfeervolle verlichting zor- de heren Sjoerds en Van Veen. De n Van Twillert en Op 't Hof komen toe adviseren en suggesties rond- oien, en brengen allerlei materia- en apparaturen mee. 1 maart 's middags om 3 uur Jeugdhonk ,,'t Claverenblad" lelijk geopend, 's Avonds om 8 wordt er een openingsfeest geor- seerd voor de jeugd van alle leef- Komt u allemaal kijken op 1 rt, 's middags om 15.00 uur! allemaal kijken naar wat al die sen hebben gepresteerd. Het is ge- fantastisch t ziet er van binnen ontzettend leuk Je krijgt eerst de entree, een hal garderobe en toiletten, en aan de ire kant de keuken. Vervolgens kom eigenlijke huiskamer" binnen, links de gezellige keuken-bar is, aar rechte leuke zitjes komen. Ier achterin komen de werkban- staan voor de hobbyklubs. la de feestelijke openingzegt me- iw M. J. van de Lustgraaf, ,,gaan e week erop gelijk van start met klubavonden. We beginnen op maan- ivond 3 maart voor jongens en ijes van 8 tot en met 11 jaar 19.00 tot 20.00 uur. Op woens- ivond voor jongens en meisjes van 12 met 15 jaar van 19.00 tot 20.30 V - -■ Een leuk keukentje in het jeugdhonk Foto Janus Visser. ,,Gaat u in ,,'t Claverenblad" weer klubs leiden, mevrouw Van de Lust graaf?" ,,Nee, ik blijf alleen een schakel vormen tussen de Jeugdraad en de leidsters. Twee stagiaires van de school aan de Beekesteinselaan zullen de klubs leiden. Ze zullen zelfstandig werken, en ik kom zo nu en dan eens kijken". Het interieur van ,,'t Claverenblad" is qua kleurstelling erg gezellig. Een wand is geel, één wand is zachtgroen. De balken zijn bruin gebeitst, met wit te schotten ertussen. Mevrouw Van de Lustgraaf is bezig om de gordijnen te naaien, die zijn wit met bruin ge blokt. De raampjes zijn 1.20 meter bij 1.60 meter. de heer J. Aansloot, Brinkhorst 22, telefoon 2955; de heer M. Houwers, Ploegschaar 35, telefoon 3513; de heer G. Heyting, Ereprijshof 3, telefoon 3183; de heer A. G. van Veen, Zonnedauw- hof 31, telefoon 3167; de heer H. Lod ders, Bruinhorst 24, telefoon 2127. Geldelijke bijdragen zijn ook welkom: het banknummer is 3359-04-637, Rabo bank Leusden, gironummer 278135 ten name van de Hervormde Gereformeer de Jeugdraad, de heer J. van Loenen. Hebt u iets te verkopen? Plaats een LEUSDERHEITJE! vrijetijds uurtjes heeft men opgeofferd om een gezellig jeugdhonk met sukses legt men de hand aan de laatste klusjes zoals de ver- Foto Janus Visser. LEUSDEN - Op maandag 10 februari j.l. vond in café-restaurant Nieuw Leusden de eerste jaarvergadering plaats van Progressief Leusden. Behalve diverse bestuursleden van de partijen P.v.d.A., D'66, P.P.R., P.S.P. en de drie raadsleden waren er ook een flink aantal leden aangekomen. Omdat de heer Sanders die de vergadering zou voorzitten door de griep was geveld, nam de heer Hein Piet van der Spek deze taak over. Als eerste kreeg de heer Visser het woord, die kort de situatie schetste van vóór en na de ver kiezingen en o.a. de oorzaak aangaf waarom de progressieven geen wethou derszetel hadden gekregen. Het laatste kwastje verf wordt aangebracht ter verfraaiing van het nieuwe jeugdhonk. Foto Janus Visser Hierop gaf de heer Mandemaker een summier overzicht van het fraktie- beleid Hij noemde het een kollektief beleid, dat het resultaat was van be sprekingen van de totale fraktie terwijl hij meende dat het betoog van P. L. tijdens de algemene beschouwingen ge zien kon worden als het credo van de fraktie. Hierna somde hij meerdere punten op die de volle aandacht van de fraktie hadden en een aantal resulta ten die tot nu toe reeds waren behaald. Met name noemde de heer Mandema ker ook de gewestvorming en de re gionale samenwerking, waarbij de pro gressieven duidelijk niet op één lijn zaten met het college en de andere frakties. De heer Mandemaker besloot zijn overzicht met te zeggen, dat alles in het werk zou worden gesteld, te te bewerkstelligen dat de fraktie van P. L. voor zover dit wellicht hier en daar nog niet het geval was, een heel duidelijk gezicht zou krijgen. Toen kreeg ieder gelegenheid vragen af te vuren op de drie raadsleden van P. L. waar meerderen gretig ge bruik van maakten Een zeer levendige diskussie ontstond, toen iemand vroeg uit welke visie of filosofie de stelling kwam dat 80% van de beroepsbevol king werk zou moeten hebben in eigen gemeente en dat dus de lokale werk- AMERSFOORT - Op zaterdag 22 februari wordt door de KJP kring Amersfoort de jaarlijkse kreatieve a- vond georganiseerd in zaal „Concor dia" te Hoogland. De avond begint om acht uur, maar de zaal is open vanaf half acht. Om kwart over acht is de afdeling Hoogland aan de beurt met „Asterix en de Sunnixers" Daarna is Ach terveld aan de beurt met een mode show. Het programma wordt vervolgd door de ..Zoefbillies" uit Hoogland met een Zigeunerbruiloft. Om kwart over negen is Eemnes klaar om van wal te steken, maar wat ze gaan doen, is nog niet helemaal duidelijk. Vijf over half negen: Leusden met „Mens of dier of dier met mens" De „Zoefbillies" uit Hoogland vervol gen het programma met 19 toen, ^he den, 19 straks Om half elf begint de pauze, en na de pauze kan er gedanst worden met medewerking van disco Anton Schoonderbeek. De entree voor deze avond bedraagt f3,50. gelegenheid opgevoerd zou moeten wor den. Men kiest, aldus de spreker, be wust voor een „slaapstad" - volgens hem overigens geen gelukkig woord voor een plaats waar men rustig kan wonen en waar men zich wel bevindt, wat niet mogelijk is als er veel - ook schone - industrie is. Velen haakten hierop in en vonden de opvatting erg elitair en weinig solidair. Men achtte een harmonische opbouw van het gemeenschapsleven in een „slaapstad" niet mogelijk, terwijl men wel een grote verkeersstroom zou kunnen verwachten. Een splitsing van sociaal minder welgestelden in steden en welgestelden in slaapsteden vond men niet alleen niet passen bij een pro gressieve maatschappijvisie, iemand noemde het zelfs discriminerend Bo vendien zou het niet passen in het stre ven naar gewestvorming, die een gelij ke lastenverdeling veronderstelt. Als Leusden alleen de „rijken" kan herber gen en Amersfoort de „kleine man" moet opvangen zou samenwerking in de regio niet mogelijk zijn. Ook kwamen er vragen over een mo gelijkheid tot meersoortig basisonder wijs zoals montessorionderwijs en o- ver demokratisering en medezeggen schap van het gemeentepersoneel. De fraktie meende voor het eerste weinig te kunnen doen, voor het laatste wil de men zich graag inspannen, mocht blijken dat georganiseerd overleg niet van de grond zou komen. Een vraag of het fraktieberaad open baar was. werd uiteraard bevestigend beantwoord Om dit nog meer te be klemtonen, werd besloten, dat elke maand plaats en tijd bekend gemaakt zou worden en dat naar een grotere ruimte zou worden uitgezien, mocht de belangstelling te groot blijken. Wel hoopte men binnenkort lokaliteiten in gemeentegebouwen hiervoor te mogen gebruiken. Na de pauze kreeg men nogmaals gelegenheid voor vragen en suggesties; waren de gelederen inmiddels wat ge dund, toch bleek er nog genoeg belang stelling Zo werd het o.a. wenselijk geacht dat er meer samenwerking zou komen tussen de vier partijen, niet alleen maar op fraktie-niveau, in dit verband werd het Politiek Café hier voor een uitstekende gelegenheid ge noemd. Algemeen waren de vier partij en tevreden over de samenwerking zo als die er tot nu toe was geweest Of de tijd nu al rijp was voor één progressieve partij, werd algemeen betwijfeld, hoewel men hier plaatselijk eerder kans toe zag dan landelijk. Ook kwam samenwerking met de C P N ter sprake Hoewel men hier in principe niet afwijzend tegenover stond achtte men het in dit stadium van P.L niet opportuun, hiertoe daad werkelijk over te gaan. Hen uitslui ten wilde men in geen geval, zelfs nu al een opening maken zou geen kwaad kunnen Een zekere terughoudendheid echter vond men noodzakelijk, ook al tegen over de kiezers Het was bovendien een volkomen nieuw gezichtspunt, dat eerst in de partijen afzonderlijk beke- ken zou moeten worden Gewezen wercf-tenslotte nog op het feit dat er tussen de vier partijen landelijk gezien nogal grote verschillen bestaan. „Het zou goed zijn dat we wat meer zouden weten wat er in el- kaars partijen omging." werd gezegd Geadviseerd werd aan elkaar door te geven en met elkaar te praten over wat hen bezielt Ook hiervoor werd het Politiek Café uitnemend geschikt ge acht Tijdens een laatste rondvraag kwa men nog de volgende punten naar vo ren: - hoe staat het met rijksweg 28° Wan neer het besluit van G.S. bekend wordt gemaakt kan ieder bezwaarschriften in dienen bij de Kroon. - kan er meer gedaan worden aan pre ventieve gezondheidszorg? We zijn in Leusden wat dit betreft voornamelijk op Amersfoort aangewezen. Over de schooltandverzorging was men zeer slecht te spreken. - werkt de fraktie van P.L samen met de progressieve fraktie van Amers foort? Helaas moest die vraag ont kennend worden beantwoord, al zag men het nut hiervan zeer wel in. Het liep tegen 23.00 uur toen de voorzitter deze jaarvergadering van P.L. sloot, allen dankend voor hun komst en voor de positieve en geani meerdere diskussie. LEUSDEN/ZUID - Op de kruising van de Arnhemseweg en de Prinses Margrietlaan vond vrijdag 14 februari een eenzijdig ongeluk plaats De heer D P. de K bestuurder van een brom fiets. reed in de richting Woudenberg over het fietspad van de Arnhemse- weg Bij een flauwe bocht reed hij per ongeluk rechtdoor, en kwam in botsing met een lantaarnpaal bij de Prinses Margrietlaan. De politie nam een bloedproef, waarvan het resultaat wordt afgewacht. Zaterdag 15 februari gaf de heer B uit Leusden-zuid bij de politie aan, dat de lak van zijn auto was bescha digd Met een scherp voorwerp was diep in de lak van zijn wagen gekrast. Tegenover hotel-restaurant „Water loo" vond dinsdag 11 februari een aan rijding plaats Een hond werd door de bestuurder van een auto doodgereden Woensdag 12 februari vond een aan rijding plaats op de Doornseweg De heer J. van der L uit Doornspijk reed de hond dood, die toebehoorde aan de heer J T S de J uit Amersfoort. De bestuurder zal kontakt opnemen met de eiganaar van de overreden hond Vrijdag 14 februari werd de hond van mevrouw G. uit Leusden-centrum gebeten door de hond van haar buren in de Hohorstlaan De beide Leusder families zouden de kwestie onderling regelen Onze krant is op onderstaande adressen los verkrijgbaar. Leusden-C. Leusder Krant. Finnmark 3 S.V Bookstores, Torenakkerweg 16. De heer W. J. Schut. Hamersveldseweg 26. Zwembad Leusden, Burg Buiningpark Manege en Taveerne „De Klaveet", Postweg 1 Achterveld: Boekhandel Vos, Hessenweg 323. Leusden-Z.: Luitjens Supermarkt, Pr Irenelaan 9 ACHTERVELD Vrijdag 21 februari: Hessenkar kla- verjastournooi 20 00 uur. Zaterdag 22 februari: Disco-dnve- in show Buitenlust 13-15 jaar. 19.45 uur. Dinsdag 25 februari: EHBO nieuwe leden en gediplomeerden. LEUSDEN-CENTRUM Elke donderdag: U V.V. senioren- societeit. Gezellige middag voor oudere inwoners van Leusden-Centrum in de kantine van de sporthal in Groenhouten Van 14.00 - 16.30 uur. Elke donderdag: Clubavond Kla- verjasclub „Leusden Troef'' in café- restaurant Nieuw Leusden. Vanaf 20.00 uur. Elke donderdagmorgen: Van 9 00- 10.00 uur gezinsverzorging en bejaar denhulp van het Groene Kruis Gebouw Wit-Gele Kruis, Rozegaarde 33. Elke maandag: Herv. Ger Jeugd club voor meisjes van 8-12 jaar in het witte gebouwtje achter „de T'l" (Ba- Elke maandag: Herv Ger. Jeugd club voor meisjes van 8-12 jaar in het witte gebouwtje achter „de Til" (Bavoortseweg). Vrijdag 21 februari: In de zaal van Pon, Bavoortseweg 2: Winteruit- voenng van de Majorettes, Tamboers en het Harmonie Orkest van „Lisiduna Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 22 februari: Clubgebouw Blijhof, Ausfriduslaan. Filmvoorstel lingen voor de jeugd om 14 00 en 16.00 uur. Gedraaid wordt „Erik als Robot" Leden f 0,75, met-leden f 1,50. HULPDIENST DE WETERING: Telefoonnummers: 2746-2988-2950- 3110-2756-2468 PAROCHIE BIBLIOTHEEK LEUS DEN-CENTRUM: Hamersveldseweg 55 ('t Ros Beij- aart). Uitlening zaterdag van 2-3 ujr en zondag van 10-11 uur. LEUSDEN/ZUID Donderdag 20 februari: Bibliotheek „De Boekenmolen' uitlening voor vol wassenen en kinderen van 14.00 tot 17 00 uur. Arnhemseweg 83. Vrijdag 21 februari: Bibliotheek „De Boekenmolen' Uitlening voor uit sluitend volwassenen van 19 00 tot 20 00 uur. Arnhemseweg 83. Vrijdag 21 februari: Jaarlijkse uitvoe ring van „Lisiduna" in de grote zaal van Pon. Aanvang 19.30 uur Vrijdag 21 februari: Alberts corner, Oud Leusden, diner dansant met Extase combo. Vrijdag 21 februari: 20.00 uur „Don Bosco"; feestavond van de Duit se herdershondenvereniging „De Speurder". Men kan verkleed ko men, maar het is niet verplicht. Medewerking van de band „De Edelweiss" uit Amersfoort. Zaterdag 22 februari: PJGL)-dansavond in „De Mof". 20.00 uur Mede werking van de beatgroepVirgo" uit Zaandam. Zondag 23 februari: 9 00 tot 17.00 uur „Don Bosco" landelijk pak- werk-examen Dinsdag 25 februari: ÜVV Senioren So ciëteit. Gezellige middag voor de oudere inwoners van Leusden/zuid in het klubgebouw van „Roda aan de Bavoortseweg van 14.00 tot 16.30 uur Dinsdag 25 februari: Filmavond PJGU om 20 00 uur in wijkcentrum ,,'t Trefpunt" belangstellenden zijn van harte welkom. OPPASCENTRALE LEUSDEN Voor een oppas bellen naar mevrouw C. Deenik. Koningin Julianalaan 35, Leusden-zuid, tel. 033-18134. LEUSDEN-CENTRUM - Aanstaande zaterdag kunnen uw kinderen (en u zelf ook natuurlijk) weer terecht in het clubgebouw van Blijhof waar twee keer de film „Erik als robot gedraaid zal worden. De organisatoren vonden de vorige film wat tegenvallen, maar nu denkt men toch wel een succesnummer te hebben Het verhaal draait om Paul en zijn zusje, die de robot, die hun vader gemaakt heeft, verkleden als de dubbelganger van Paul. Hierdoor ont staan uiteraard allerlei dolle situa ties. De lilms beginnen om 14 00 en 16.00 uur en kosten voor met-leden f. 1,50 en voor leden f. 0,75.

Leusder Krant | 1975 | | pagina 3