SB <eusder markt verhuist laar de Biezenkamp Oproep aan de Wetering bewoners Boom plantdag Boekenbus voor de bejaarden Nogmaals het politie-bureau in Leusden/C SEGIN MAART: de klaveet Deel van Moorsterweg wordt nu Kolfschoterdijk BLOEMEN! J LEUSDEN-CENTRUM - De LtuSder markt gaat Da anderhalf jaar verhul- !*n. Zoals bekend, wordt de markt nu elke dinsdagmorgen op het parkeerter- van de bejaardenwoningen aan de Asschatterweg gehouden. Dat dit een zaak zou zijn was bekend. Nu de bouw van het nieuwe bejaarden- zover is gevorderd, dat op vrij korte termijn het gebouw in gebruik Ittl kunnen worden genomen (men is nu onder meer bezig met de aanleg van 'kt groenplan van het parkeerterrein tot aan het nieuwe gebouw), wordt het nood- Okelijk, dat de markt een andere plaats krijgt. Die andere plaats is er. Bin- enkele weken zal men in het vervolg dinsdagmorgen de markt moeten zoe- ko binnen het gebied van het winkelcentrum De Biezenkamp. Daar zal de markt aan de winkels worden gesitueerd. Dit alles overigens na overleg tvinkeliers en bewoners, die geen bezwaar hadden tegen deze - overigens even- is tijdelijke - verhuizing van de markt. Voor de winkeliers is deze ver- iatsing zelfs gunstiger, omdat de markt de bezoekers tevens naar de winkels kt, zo is de algemene opinie. Talenpraktikum Amersfoort Wirtschaftsdeutsch. Inl.: 033-29097. ton hilhoist Ook voor u in Leusden biedt stomerij SNELNETTE een uur-service. LEUSDER KRANT even er uit zijn Voorstel aan de raad UITGAVE BDU B V REDAKTIE EN ADMINISTRATIE POSTBUS 11. LEUSDEN CENTRUM TEL 03496-1495 DIREKTIE H. J HEINE D REBEL REDAKTIE BERT VOS Binnenkort verhuist de markt naar De Biezenkamp. Voor zowel marktkooplui, winkeliers èn con sument een goede zaak. PARKEREN Parkeergelegenheid zal er nu vol doende zijn. In ieder geval meer dan voordien het geval was. Immers, door de verplaatsing komt ook het parkeer terrein voor de bejaardenwoningen vrij Voor de bromfietsen en de fietsen zal het parkeerterrein voor de openbare basisschool De Wegwijzer op dinsdag morgen worden ingericht. De toegang vanaf de Asschatterweg zal dan voor auto-verkeer worden afgesloten Er kan dan ook nog geparkeerd worden op het terrein tussen Rabobank en winkel centrum èn voor een klein aantal auto's is er nog plaats vóór café-restaurant Nieuw Leusden en de firma Tolboom, voor zover daar ruimte is. Al met al kan wel worden gesteld, dat de ver plaatsing van de Leusder markt ook wat parkeren betreft een aanzienlijke ver betering is. In overleg met desbetreffende bewo ners zal de Platanenlaan en de Popu lierenlaan (twee wegen die langs het winkelcentrum lopen) op dinsdagmor gen voor alle verkeer worden afgeslo ten. Dit is nodig, omdat een deel van deze wegen op die morgen bezet zul len zijn door marktkraampjes Afgelopen dinsdag vond een over leg plaats met de marktkooplui over de verplaatsing. Men hoopt begin maart één en ander gerealiseerd te hebben, maar het wachten is nog op het tref fen van enkele voorzieningen, zoals het aanbrengen van verhardingen vóór het winkelcentrum, waar dit nog niet het geval is. Overigens is de marktmeester, de heer H. Suva&l erg tevreden over de markt, zoals die tot nu toe heeft ge draaid. De sfeer is uitstekend en ook de marktkooplui zijn die mening toe gedaan. Er is weinig verloop tussen de verschillende marktkramen. Het publiek komt graag. Volgens de heer Suvaal wordt de belangstelling voor de Leusder markt zelfs steeds groter. De nieuwe plaats zal hierin wellicht niet veel verandering brengen, mis schien ten goede. Speciale kursussen: English in management English in marketing English in computing English in banking Francais économique et commercial kwekerij-bloemisterij een goed en goedkoop adres! Ursulineweg 5 - Leusden-C. Tel. 033-21593 SNELNETTE B.V. Kamp 32 (vlak bij Kamper Binnenpoort), Amersfoort. Tel. 033-29858. 's Zaterdags tot 17.00 uur geopend. Hebt u iets te verkopeh? Plaats een LEUSDERHE1TJFI LEUSDEN/CENTRUM - Van avond 27 februari zal in de ge meente raadsvergadering de be stemming van o.a. de Wetering boerderij .GrootKrakhorst" aan de orde komen. De Wijkraad ,,de Wetering" heeft aan de ge meenteraad te kennen gegeven wat hun wensen zijn en welke bestemming door de Wetering bewoners op prijs wordt gesteld. Zoals u wellicht ook niet ont gaan zal zijn, is de bestemming van deze boerderij voor de wijk raad en dus voor de leefbaarheid in de wijk van enentieel belang. De wijkraad wil de Wetering bewoners erop attent maken, dat de publiek tribune tot onze be schikking staat. Wij nodigen een ieder uit de behandeling van het agendapunt m.b.t. de bestemming van de boerderij bij te wonen en op deze wijze ook te laten zien dat dit voor de Wetering be woners een belangrijke zaak is. LEUSDEN - Op woensdag 19 maart a.s. zal (ook) in de ge meente Leusden weer de jaarlijk se boomplantdag worden gehou den. Deze nationale boomfeest dag, zoals de officiële benaming is, zal - evenals vorig jaar - mede worden begeleid door de Werk groep Milieu-educatie van het CML. Leerlingen van de zesde klas sen van de basisscholen in Ach terveld, Leusden-céhtrum en Leusden-zuid zullen aan dit mi lieu-feest deelnemen. In Leus den-centrum zullen langs de Groene Zoom, tussen de Burge meester de Beaufortweg en de Centrumweg in totaal 1800 strui ken en bomen worden geplant door 216 leerlingen uit Leusden- centrum en 168 leerlingen uit Leusden-zuid. Wat de struiken betreft is de keuze gevallen op de liguster, de meidoorn, esdoorn, duindoorn, lijsterbes, wilde rozen en elzen. Eén en ander zal worden afge wisseld met bomen, zoals Linden, acacia's en eiken. In Achterveld zal het nieuwe deel van het Kerstens-sportpark in het groen worden gezet door de 85 leerlingen van de basis scholen in Achterveld. Rond het derde (nieuwe) speelveld en rond het parkeerterrein zullen in to taal 500 struiken worden geplant Ook daarvoor zullen bovenge noemde soorten worden gebruikt. Ter gelegenheid van deze 18e nationale boomfeestdag (de eerste werd in 1957 gehouden) zal er een tekenwedstrijd per klas worden georganiseerd, waarvoor verschillende klasse- prijzen beschikbaar zullen zijn. Op de dag zelf zullen de deel nemers onder meer een film programma aangeboden krijgen. We komen binnenkort terug op deze boomfeestdag o.a. met een volledig programma voor die dag. 11 kimt fret niet zo gek noemen op het gebied van familiedrukwerk kunnen wij u in alle opzichten van dienst zijn: VERLOVINGS-, HUWELIJKS- EN GEBOORTEKAARTEN VISITE-KAARTJES BRIEFHOOFDEN ROUWKAARTEN Finnmark 3, Leusden-centrum. (Modellen-boeken kunt u thuis bezichtigen). donderdag 27 februari 1975 - 6e jaargang nummer 44 Onafhan kelijk nieu wsblad voor de gemeente Leusden Iedere nieuwe JAARABONNEE op de LEUSDER KRANT heten we welkom met een fleurig bloemetje of een jeugdboek. U leest er meer over (Van de redactie) LEUSDEN - De boekenwagen van de provinciale bibliotheekcentrale komt voor de bejaarden elke derde woens dag van de maand om kwart over 9 's morgens op Grasland (in het plan Groenhouten). De eerste keer zal dat op 19 maart a.s zijn. De kosten zijn f 2,50 per jaar, waarvoor men vijf boeken per maand mag lenen. DEZE WEEK IN DE LEUSDER KRANT: Deze week starten wij onze nieuwe serie: „Het onderwijs in Leusden". De belangstelling voor het onderwijs is de laatste tijd in Leusden steeds groter geworden. Gesprekken over samenwerkingsscholen, onderwijs-vernieuwing, ouderparticipatie ed. werken een dergelijke belangstelling in de hand. Ook de raad groeit die belangstelling. Het leek ons - vooral met het oog op groeiend Leusden - nuttig om daarom ln een serie gesprekken met hoofden van Leusdense scholen dieper in te gaan op één van de belangrijkste facetten van onze samenleving. Deze week het eerste artikel, op pagina Verschijnt elke week in de gemeente Leusden Familieberichten en losse advertenties: 23 cent per mm. I tontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes: 66 cent per regel. Losse nummers: 40 cent per stuk. Opgave van advertenties en kopij vóór dinsdagmiddag 12.00 uur. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOÖR: Ons kantoor, Finnmark 3 te Leusden-centrum is dagelijks van 10.00 tot 12.00 «n van 14.00 tot 16.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. LEUSDEN - Door de gemeente Wou denberg zijn aan de wegen gelegen in het buurtschap Moorst afzonder lijke namen gegeven. Hierbij is zoveel mogelijk rekening gehouden met de naamgeving van de aansluitende wegen die in de aangrenzende gemeenten zijn gelegen, w.o. de gemeente Leusden. Zo is aan een weggedeelte gelegen in de gemeente Woudenberg de naam Moorsterweg gegeven. Dit weggedeelte sluit aan bij een gedeelte van de in deze gemeente g.i gen Moorsterweg, n.l. het gedeelte gelegen tussen Post weg en grens gemeente Woudenberg. T.a.v, het gedeelte Moorsterweg ge legen tussen Voskuilerdijk en de in de gemeente Woudenberg gelegen Kolf schoterdijk stellen b en w de raad voor de naam Moorsterweg te wijzigen in Kolfschoterdijk ln het over deze aangelegenheid ge pleegde overleg met de betrokken be woners werd dit voorstel positief ont vangen. LEUSDEN/CENTRUM - Na onze be kendmaking in de krant van 20 februari van de privé-telefoonnummers van de politie in Leusden-centrum is het he laas wat uit de hand gelopen. Het was een bewijs, dat de krant goed gelezen wordt, maar het was voor de politie mensen in kwestie minder aangenaam. In hun vrije tijd werden ze 's nachts, terwijl ze de nacht daarvóór dienst had den gehad, voor allerlei wissewasjes uit hun slaap gebeld. Het is prettig dat de inwoners van Leusden-centrum zich er nu van bewust zijn, dat er aan de Zwartweg 16A een eigen politieburo voor Leusden-cen trum is gevestigd. Men wordt echter verzocht uitsluitend de volgende tele foonnummers te bellen: - overdag: 03496-2885 of 03496-2886, - 's avonds en 's nachts: het alarm nummer voor Leusden. 033-12141. Ook, indien men overdag geen gehoor krijgt op de nummers 2885 of 2886, dient men het alarmnummer033-12141 te bellen. Laat u zich niet afschrikken door de betiteling .alarmnummer": zo heet dit nummer nu eenmaal. U krijgt op dit nummer gewoon de politie té Leusden-zuid aan de telefoon, 's Nachts en 's avonds krijgt u het antwoord apparaat aan de telefoon, dat u verder verwijst naar de betreffende dienst doende politiemensen De politie verzoekt u dus geen privé- nummers van de politiemensen meer te bellen, maar de bovengenoemde officiële nummers te draaien, indien u in Leusden-centrum de hulp van de politie nodig heeft. het gezel'ige midden tussen isden en achterveld, voor een dineetje of een vlug hapje a la bistro. Dirigent Reijnen m aktie. Het Leusdenmuziekkorps üsiduna gaf voor een enthousiast publiek haar jaarlijkse wlnteruitvoerlng en showde meteen de nieuwe uniformen van het korps. Een verslag van dit daverend gebeuren op pagina 3 De werkgroep Bestemmings plannen van het CML boog zich over de laatste deelnota van de tweede fase: „Economische verkenningen". Het resultaat van deze besprekingen kunt u vinden op pagina5 De bestemming van drie oude boerderijen wordt vanavond in de raad aan de orde gesteld. Kosten van de verbouwingen: bijna twee miljoen gulden. Uitgebreide Informatie hierover op pagina11 De Leusdense weekmarkt gaat verhuizen van de Asschatterweg naar de Biezenkamp. pagina1 Monumentenzorg onderwerp van lezing In NBP, zie pagina 7 In onze serie: Sport en spel In Leusden. deze week aandacht voor de lawn-tennis vereniging De Emelaar in Achterveld, pagina13 Kunst in het overdekte zwembad van Leusden. Een bespreking van de expositie op pagina3 De Jeugdraad Leusden draait op volle toeren. Nieuwe Informatie op pagina17 Achtervelds nieuws op pagina9 De Macaroni's en e-.dert strips kunt u vinden op pagina4 WV-Eemlandagenda en bioscoopagenda Amersfoort op pagina7 Weekagenda Leusden op pagina3 Kerkdiensten, medische diensten en burgerlijke standen op pagina4 Sport op pagina19 f (Van de redaktie) loodgietersbedrijf van de fa. Tolboom een soort .dorpsbrink" te creëren, waarniet alleen allerlei culturele en kreatieve manifestatie kunnen plaats vinden in de zomermaanden, maar waar ook de markt een vaste standplaats zal kunnen krijgen. In hoeverre dit plan door zal gaan is afhankelijk van de uiteindelijke vorm die De Biezenkamp zal gaan krijgen. De verplaatsing van de markt naar de Biezenkamp brengt overigens geen enkele branche-verandering of uitbrei ding met zich mee. Er zullen net zo veel kramen staan als op de oorspron kelijke plaats en het zullen dezelfde marktmensen zijn, die u van dienst zullen zijn. Zoals gezegd zal ook deze plaats olijk zijn. Het is bekend, dat mo- nteel nog steeds een beroepsproce dure bij de kroon loopt ten aanzien van te voorgenomen winkeluitbreiding. P°r deze onzekerheid is op dit mo- Jent nog steeds geen vaste plaats voor te Leusder markt aan te wijzen. Zo dra de kroon een uitspraak in deze zaak teoft gedaan en bekend is, hoe de uit lui11? van de Biezenkamp gesitueerd worden kan ook definitief een plaats •oor de markt worden gezocht. I Wat dat betreft liggen er nog steeds gnnen - door wethouden Wagenaar gelanceerd - om tussen Rabobank en

Leusder Krant | 1975 | | pagina 1