>$ultaten pakwerk-examen )e Speurder" vielen niet mee Nieuwe aanpak jeugdzaken bij de LTV Lookhorst Iduna 3 te sterk voor TTCL-1 Beslissende schaak partij afgebroken dgeclub usden Roda (za) won van P.U.E.M. (0-2) Leusdense wielrenners vooraan in TAPA-koersen rste kleiduif bij de v. Leusden geschoten 'Roda '46 LEUSDER KRANT $EN-CENTRUM -Hetwasken- jiet gemakkelijk voor de deel- iiD het pakwerk-examen van jaigiog van liefhebbers en fok- nu Duitse Herdershonden (VDH), pug werd afgenomen op de unie- tfinmodatie van de Leusdense „De Speurder" op de ter- Don Bosco aan de Dode- ;'i de resultaten "vielen dan ook iiiet mee. Het examen was een landelijke aan gelegenheid van de circa 7000 leden tellende vereniging, de grootste op dit gebied in Nederland. Volgens de planning zouden 15 kandidaten door de uit vijf man bestaande jury worden beoordeeld. Afschrijvers, wegblijvers zonder kennisgeving en extra aanmel dingen maakten dat met 12 man om 9 uur in de voormiddag werd begonnen. Selchts de helft hiervan overleefde het theoretische gedeelte van het exa men, zodat er 's middags nog maar 6 kandidaten aan konden treden voor het eigenlijke pakwerk. Wat vertoond werd, was wel inte ressant en af en toe ook wel verba zingwekkend voor het zeer talrijke publiek. De examinatoren waren even wel minder enthousiast en de resul taten dienovereenkomstig. Zo kon het gebeuren, dat op het einde van de dag. toen de uitslagen bekend gemaakt wer den geen der deelnemers het minimum aantal van 17 punten bleek te hebben behaald, dat nodig was voor het ver werven van het beoogde A-diploma m de categorie verdediging. Twee deel nemers uit Tilburg en Enkhuizen kre gen nog wel een B-erkenning en een ze kere heer^ Van Ieperen uit Harderwijk een C-bewijs. De oogst van'ditexamen^ dat voor het eerst in het bestaan van de VDH op deze wijze georganiseerd werd. was dus wel maeex- een paar (zeer) positieve geluiden laten horen. Dat betrof op de eerste plaats de uit stekende organisatie van het geheel door de leden van ,,De Speurder", Het VDH-bestuur was voorts vol lof over de wel bijzonder mooie accom modatie en gezien de centrale ligging van Leusden in Nederland werd de hoop uitgesproken, om nog eens gauw terug te mogen komen op de terreinen van de heer G. Cloosterman's Don Bosco Het weer was uitermate ge schikt voor een examen als het on- derhavige (ook daarvoor had ,,De Speurder gezorgd) en de zeer vele toeschouwers hebben beslist een leuke dag gehad met demonstraties die je echt niet zo vaak te zien krijgt. LEUSDEN/CENTRUM - Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Een mooi ge zegde, maar inmiddels toch wel goed deels achterhaald. De Leusdense Lawn Tennis Vereniging Lockhorst hééft de jeugd: ruim 200 jongens en meisjes. Maar daarmee is men er nog niet. Dat bleek wel in de praktijk. Er zijn altijd en vooral bij de jeugd spelers en speel sters, die niet met of tegen bepaalde leden willen spelen. Zij vinden, vaak ten onrechte, dat zij beter spelen dan die anderen. Ook zijn er leden, die heus wel een aardig balletje slaan, maar wat bescheiden van aard zijn. Deze en ande re redenen waren de oorzaak van het vrijwel op zichzelf aangewezen zijn van meerdere juniores. Dat is niet bepaald de bedoeling van een vereniging. Ook niet van Lockhorst en daarom wil men daar nu eens wat aan gaan doen Het is eigenlijk absurd, dat slechts enkele tientallen jeugdleden re gelmatig op de baan blijven komen, terwijl het merendeel na kortere of langere tijd weg blijft 3)EN - Op donderdag 20 februa- serd in het clublokaal in de nj aan de Hamersveldseweg de ïoorlaatste wedstrijd van de *e paren competitie gespeeld Sndgeclub Leusden. 4 leden konden door bijzon- litandigheden niet aanwezig urdoor met 48 leden aan 12 tie Howells voor 8 paren met kon worden gespeeld met istegrale telling. De 3 groepen in de hand van de ranglijst verdeeld, dat de sterkte van •<pongeveer gelijk was. itslag van deze wedstrijd voor ite 12 plaatsen was als volgt: mevr. v. Tooren 68,398 mevr. Verhey 65,152 mevr De Jong 64,502 mevr. De Roode 58.009 mevr. Frederikse 57.359 d.Kallen-dhr. v. d. Poll 55.194 mevr. Boermans 53 986 mevr. v. Hinsbergen 53.463 mevr. Beintema mevr Smink ï.d.Post-Stasse mevr. Visser de uitslag van deze wedstrijd er in de totaalranglijst weer illende verschuivingen plaats en 11 wedstrijden voor de 12 plaatsen nu als volgt uit: mevr. v. Tooren 697.869 mevr. G. v. Rooijen 661.876 mevr Dijkgraaf 656.952 Dekker en dhr. Kroon 643.549 'd Post-Stasse 615.839 Kallen en dhr. Poll 612.592 a mevr. H. v. Rooijen 607.756 v Wegen en dhr. Molenaar 599.020 8 mevr. v. Hinsbergen 598.701 mevr. Verhey 588.855 8 mevr Smink 586.720 mevr. De Roode 584.411 donderdag 27 februari wordt de Uatste wedstrijd van dezecom- gespeeld en wel in 3 groepen 'frkte van de uitslag van de 11e tyl Op deze avond wordt de niet bekend gemaakt, maar eerst derdag 6 maart op welke avond ile einduitslag bekend wordt ën ipioensprijs en andere prijzen vorden uitgereikt. 53.247 52.381 50.865 49.351 LEUSDEN - Dat het eerste team van TTCL het moeilijk zou krijgen tegen Iduna-3 stond bij voorbaat reeds vast. Na 4 wedstrijden immers bungelt TTCL aan de staart van de le klasse terwijl Iduna 3 ongeslagen de ranglijst aanvoert. Routinier P. v. d. Bree was uiteindelijk de enige die punten wist te vergaren, hoe wel invaller A. v. Klompenburg er in z'n laatste wedstrijd ook erg dichtbij was (21-18, 20-22, 21-19). Met een 2-8 stand werd de krachtverhouding toch wel goed weergegeven. Door een regelmatige 7-3 overwinning op het laag geklasseerde REGA 4 wist TTCL-2 zich te handhaven aan de kop van de 3e klasse E Moeilijker lagen de zaken voor het 3e team dat het deze week zonder N. Kleefstra moest stel len Invaller W. v. d Laaken zag geen kans z'n wedstrijden te winnen ondanks zijn geweldige inzet, terwijl F. Rave nu zijn vaste partner voor het dubbel spel miste en ook daar geen punt uit kon slepen Als de Utrechters naar Leusden komen voor de return zullen ze zeker geen 6-4 overwinning boeken zoals ze nu deden Ook het 4e team moest met een in valler aantreden tegen UTTC-5 omdat H Schols ditmaal verstek moest laten gaan UTTC-5, koploper in de 4e klasse F, liet er geen twijfel over bestaan wie de sterkste was. Met een 7-3 overwin ning keerden zij terug naar de Domstad Dat TTCL-5 het in de 4e klasse moeilijk zou krijgen hebben we reeds eerder gesignaleerd Ook deze week tegen lnsulani-2 werd weer een grote nederlaag geleden, zodat het 5e team Afgelopen donderdag is in restaurant Nieuw Leusden een bespreking gearran geerd door de jeugdcommissie van onze tennisclub. Het probleem bleek velen te hebben beziggehouden, want behalve vrijwel het voltallige verenigingsbe stuur was een onverwacht groot aantal Lockhorst-leden aanwezig. Gespreksleider G. Rekkers, de voor zitter van de jeugdcommissie, stelde dat getracht moest worden in onderling overleg tot een oplossing voor de min der positieve situatie te komen. Uit eindelijk heeft ieder lid niet alleen rechten, maar ook bepaalde plichten tegenover de medeleden. De oplossing van de problemen leek niet zo moeilijk Bij voldoende begrip en bereidheid kan zelfs betrekkelijk eenvoudig spelenderwijs en zonder een bepaalde dwang de gehele kwestie ten goede gekeerd worden Hiertoe zijn zo'n 25 mentors en mentrices nodig, die de zorg zullen krijgen over groepjes van 10 tot 12 jeugdleden van verschillende leeftijdsgroepen. Samen met de jeugd commissie en trainer J. v d. Linden dient bij de jeugd eerst een zekere hoeveelheid technische vaardigheid ont wikkeld te worden en al binnen zeer afzienbare tijd inoet het mogelijk zijn de groepjes, die men ter onderscheiding van elkaar b.v. landennamen wilgeven, internationaal" d.w z onderling met elkaar in contact te brengen. Dit contact behoeft niet beperkt te blijven tot het temssen, maar kan zich heel goed uitstrekken via een vorm van speelgroepen tot andere activiteiten op velerlei gebied. Naast een betere onderlinge verstandhouding komt als vanzelf een beter begrip voor eikaars problemen en verwacht mag worden, dat de jongelui zich beter gaan thuis- voelen m het verenigingsleven van Lock horst, wanneer het gezelligheids-ele ment ook aanwezig is. Niet alleen houdt men de jeugd zo van de straat, doch tevens wordt voorkomen, dat de animo voor het tennissen verloren gaat en dat de jongens en de meisjes hun heil elders gaan zoeken. Bij de hierna volgende discussies kwamen natuurlijk ook nogal wat be zwaren tegen de plannen naar voren, doch uiteindelijk vond iedereen toch wel, dat het zeker de moeite van het pro- beten waard was. Nooit geschoten is het altijd mis: Nog tijdens de bespreking meldden zich reeds 18 mentors en mentrices. Deze zullen nog een contactavond beleg gen met de oudere jeugd om met de uitvoering van de plannen reeds op 22 maart a.s. te kunnen starten. Op die datum begint nl. bet nieuwe tennissei- zoen. nu met 1 punt uit 4 wedstrijden de ro de lantaarn draagt in de 4e klasse G Het 6e team herstelde zich goed van de 2-8 nederlaag tegen REGA-8 vorige week. Hoogland-7 werd het slachtoffer van de wraakzucht van W. Verhoeven, S. Etten en K. Gijsbertsen Met een 2-8 stand werd de wedstrijd afgesloten De a-junioren boekten eindelijk hun eerste overwinning in 4 wedstrijden Dankzij 2 overwinningen van Marcel Geomini en 1 van Bob Stam werden de jongens van Vleuten in eigen huis met 3-2 verslagen. Het tot nu toe zo suksesvolle b-team leed deze week z'n eerste nederlaag. Met 2-3 moesten Michel Geomini en Jaap Zweinenberg hun meerdere er kennen in de junioren van O't Net. LEUSDEN-CENTRUM - De zater dagmannen van Roda behaalden een verdiende overwinning op PUEM. Men trad aan met een gewijzigde opstelling. H. Morren was een plaats naar voren geschoven en J. de Haan stond weer op zijn ,,oude stekkie" n.l. de laatste man. Ch. Krijgsman opereerde op de rechtsbuiten-plaats. J. de Haan was weer gauw vertrouwd op zijn oude plaatsje en H. Morren kon zijn aan valsdriften „uitleven". Vanaf het eerste fluitsignaal kwam Roda sterk uit de startblokken en de PUEM-verdediging werd het vuur na aan de schenen gelégd Er ontstonden dan ook diverse gevaarlijke situaties voor de PUEM-veste. Na 10 minuten nam J. Kolkhof een vrije schop en plaatste deze haarscherp op het hoofd van de hoogspnngende F. de Smalen, die zag zijn steenharde kopbal op fabelachtige wijze door de PUEM- doelman gestopt Even later kreeg H Morren een droomkans aangebo den van J. Lagerwey, maar hij schoot onbeheerst naast Men bleef komen en na 20 minuten een dieptepass van J. de Haan op F de Smalen, die trok de val ineens voor. Ch. Krijgsman kop te prachtig in maar weer werd er door de PUEM-doelman bekwaam gered. Door zijn prima optreden kregen de PEUM-mannen er ook zin in en men kwam wat opzetten. Daar de bal bij een verre trap van richting werd ver anderd kon J. de Haan er niet meer bij en de PEUM-spits Van Zanten kon ongehinderd naar het Roda-doel op rukken. Doelman R, Dekker kwam ech ter op tijd uit zijn doel en wist het gevaar te keren. Roda was gelijk klaar wakker en herstelde zich direkt, het geen in een voorsprong resulteerde. S. Heynes voerde een perfekte ,,one man" show op en deponeerde de bal met een schitterende boog over de vertwijfeld uitlopende PUEM-goalie in het net. 0-1. Het was een lekker op- kikkertje zo vlak voor de rust Na de rust kreeg Roda het moeilij ker, toen PUEM alles probeerde om langszij te komen Maar de Roda-ver- dediging met C. Snel en T de Kruyff stonden hun mannetje. Alhoewel Roda vrouwe Fortuna niet tegen had toen de bal een een paar maal akelig dicht langs de paal vloog. De strijd werd rommeliger en als kijkspel daalde het peil aanzienlijk. Een kwartier voor het einde was PUEM dicht bij de gelijk maker, maar de koelbloedige C. Snel kon de bal met een doelworsteling nog net van de doellijn aftrappen. Volgens PUEM-spelers ,,ver" achter de lijn, maar de scheidsrechter was het hier niet mee eens. Even later was de strijd beslist, toen T. Corbee een diepte pass gaf aan J Kolthof, die zag dat F de Smalen goed was meegeko men, de bal werd goed voorgetrokken en met speels gemak voltrok F. de Smalen het vonnis De prima keepende PUEM-doelman stond hiertegen mach teloos. 0-2 De strijd was nu volledig gestreden en zo namen de mannen van trainer Leander beide punten mee naar Leusden. Overigens volkomen ver diend De leden van De Speurder kunnen naast het oefenen van hun herdershonden ook aardig feestvieren, zoals vrijdagavond plaats vond tijdens een gekostumeerd bal in Don Bosco Foto Janus Visser LEUSDEN - In de schaakwedstrijd O.S.O. 1 - Leusden 1 is de laatste partij ter arbritrage aan de S.G.S. opgestuurd. De stand van de wedstrijd is op dit moment 4%-4% en de laatste ADVERTEREN KOST GELD, NIET ADVERTEREN KOST MEERVraag onze advertentietarieven. De Leusder Krant bereikt het grootste d£el van inwoners van de gemeente Leusden. ook uitstekend. Op zo hier en daar een een boutje en een moertje na konden de werpmachine en het stroomagre- gaat zover worden gemonteerd, dat er kon worden proefgeschoten. Wat er dan gebeurt is duidelijk. Eén van ae meue- werkers haalde thuis gauw een geweer en een handvol munitie, zodat elke bouwer op zijn beurt de baan kon testen Niet ieder schot was raak, maar dat is niet zo erg, want sport moet sport blijven. Of het slechts een kwestie van wennen was, of dat het lag aan het welhaast perfecte geheel van de klei- duivenbaan, werd niet duidelijk. Een feit was echter wel, dat pas met de allerlaatste van de 25 voorhanden zijnde patronen het eerste Leusdense klei- duifje aan gruzelementen ging. Voor dit historisch gebeuren zorgde, zoals gezegd, de heer J. Berendsen. Op 26 april a.s. wordt de kleiduivenschietbaan officieel met veel vertoon m gebruik ge nomen. leniging Leusden Omstreken ®®EN/CENTRUM Zaterdag »rLïet op de Leusderheide en «wsen was de held van de dag. jeod met de laatste nog be- e Patroon schoot hij de eerste l#r. k ^eusden- Het moest een •In &eweest boe wel er EJWd werd over vermeende 5^ >^- Vrouwe Fortuna. yP Jobbers van de schietver- Leusden en Omstreken, die imft maanden heeft bezig ge- j-t de bouw van de kleiduiven- trof het zaterdag reusach- "w *eer. Het werk vlotte dan LEUSDEN/CENTRUM - Er is weer een aanvang gemaakt met de bekende ,,TAPA"-trainingskoersen van de wielrenclubs Tempo (Soest), Adelaar (Hilversum), Pedaairidders en Amers foort (beide laatsten uit de keistad). Vorige week zondag werd de eerste rit in Soest verredeb eb afgelopen zondag vond de strijd plaats op het parcours aan de Nijverheidsweg in Amersfoort, heidsweg in Amersfoort. Voor beide wedstrijden bestond veei belangstelling en zowel in Soest als in Amersfoort kwamen 73 renners aan de start. De Leusdense coureurs deden het goed. Overwinningen zaten er voor hen (nog) niet in, maar allen eindig den in de voorste gelederen. In Soest werd bij de amateurs Wout van Putten (T.) winnaar voor Wim Pater (Am.) en Jos Schipper (T.) Bij de juniors deed Wout Lensink een ge slaagde uitlooppoging en ook de Leus- denaar Dick Willigenburg (Am.) ont snapte uit de groep, doch kon Lensing niet meer bereiken. Hij eindigde als 2e Jeroen Groenestein (Am.) de tweede Leusdense junior kwam als 8e over de meet. Johan Ossendrijver (Am.) won het liefhebbersklassement met de Leusde- naren Gerard van 't Klooster (Am.) en Nico de Vries (Ped.) op de 3e en 6e plaats. Bij de veteranen, de nieuwe lingen en de dames waren Teus v. d. Pol (Ad.), J Broers (T.) en inej. S. Methorst (Ad.) de winnaars. In Amersfoort hadden de Pedaal- ridders de organisatie in handen. Mooi .winters" weer en een best zonnetje zorgden voor voldoende animo onder de renners, zodat het publiek kreeg, waar het voor gekomen was Er werd pittig gereden en ditmaal ging de zege bij de amateurs naar Wim Pater (Am vóór zijn stalgenoten Jan v d. Beek en Hans Marcus Bij de juniors waren de vier eerste plaatsen ook al voor "Amers foort "-renners. Wim van Empelenwon de rit en ook nu werd Dick Willigen burg 2e. Zijn dorpsgenoot Jeroen Groe nestein eindigde knap als 4e De Adelaars Spierenburg en Steen- man werden één en twee bij de nieuwe lingen en hun clubmakkers v. d. Pol en Vollenhoek presteerden hetzelfde bij de veteranen. Evenals Teus v. d. Pol won ook mej. Methorst (bij de dames) haar 2e wedstrijd. Bij de lief hebbers eindigden de Leusdenaren weer in de kopgroep. Gerard van 't Klooster werd ook nu weer 2e en Nico de Vries kwam als 4e door in de koers, die ge wonnen werd door H. Visser (Ad.). partij, die van de Leusdenaar v. d. Laaken is afgebroken in een dermate ingewikkelde stelling, dat de beide wedstrijdleiders besloten de partij naar het bondsbureau op te sturen, opdat des kundigen de meest waarschijnlijke uit slag tot de officiële zullen verklaren. O.S.O. uit Hilversum (de schaakclub van de K.R.O.) denkt de partij in winst om te kunnen zetten, maar in de Leusder schaakclub staat men daar vrij sceptisch tegenover en houdt men het op een zuivere remise. Voor de 4% punt die Leusden tot nu toe vergaarde zorg den Daatselaar, van Santen, Boemaars en Karis met overwinningen en De Jager met remise. Visser, Den Boer.Leydes en v. d. Weyden verloren. De wedstrijd tussen Leusdens derde tiental en het tweede tiental van Den Dolder, eindigde in een heel fraaie 6-4 overwinning voor Leusden, een over winning die extra glans krijgt, doordat Den Dolder 2 alle wedstrijden nog met groot verschil won. Deze wedstrijd had wel een bijzonder sportief einde, bij de stand 5-2 voor Leusden 3, stond mevrouw Graafland van Leusden ineen gewonnen stelling Toen teamleider Veenendaal haar dit echter vroeg gaf zij, zonder aan zichzelf te denken, de partij remise, zodat de spanning weg viel en aan de andere in ontspannen sfeer verder gespeeld kon worden Een zeer sportieve daad! Voor de huiscompetitie werden ook nog enkele wedstrijden gespeeld Groep 3: UITSLAGEN EN PROGRAMMA RODA 46 D-pupillen: Roda 1 - Soest 1 1-1 CJVV 1 - Roda 2 7-0 Roda 3 - Quick 3 2-4 Soest 4 - Roda 4 1-5 IJsselm vogels 4 - Roda 5 0-2 Roda 6 - Hoogland 5 3-2 Roda 7 - VVZA 7 2-0 E-pupillen: Roda 1 - Spakenburg 1 7-0 Hoogl. veen 1 - Roda 2 4-0 SEC 2 - Roda 3 3-1 VVZA 4 - Roda 4 2-0 Achterveld 3 - Roda 5 1-5 Roda 6 - Scherpenzeel 3 0-1 Junioren: Hoogland - Roda A 0-2 Roda B - Quick 4-0 Adspiranten: Roda a - Hoogland 3-2 IJsselmeervogels - Roda b 7-4 Ami Boys - Roda c 0-9 CJVV - Roda d 2-3 Roda e - Amf Boys 3-1 APWC - Roda f 3-4 Roda g - KVVA 3-1 Roda h - Hees 1-2 Programma 8 maart: D-pupillen: SEC 1 - Roda 1 13.00 uur Soest 2 - Roda 2 13.00 uur De Glind 1 - Roda 3 13.00 uur Roda 4 - VVZA 5 12.00 uur Quick 5 - Roda 5 13.00 uur Roda 6 - Scherpenzeel 3 13.00 uur CJVV 4 - Roda 7 E-pupillen: Roda 1 - IJsselmeervogels 1 VVZ 2 - Roda 2 Roda 3 - Hoevelaken 3 Roda 4 - CJVV 3 Amf. Boys 3 - Roda 5 Scherpenzeel 3 - Roda 6 Junioren: Roda A - Achterveld Roda B - KVVA Adspiranten: CJVV - Roda a v Amf. Boys - Roda b v Roda c - VVZA SO Soest - Roda d v Roda e - VVZA Roda f - Hoogland VVZA - Roda g v Roda h - Hoogland Afd. zondag; VVZA 7 - Roda 46 6 Amsvorde 5 - Roda 46 7 Afd. zaterdag: PUEM 1 - Roda 1 Posthoorn 2 - Roda 2 Veluwse Boys 3 - Roda 3 Roda 4 - SEC 4 Roda 5 - SO VA Programma afd. zondag: UVVO 1 - Roda 1 Roda 2 - Baarn 2 Roda 4 - APWC 4 Roda 5 - Soest 5 APWC 7 - Roda 6 Roda 7 - KVVA 8 Roda 3 is vrij Afd. zaterdag: Roda 2 - Unicum 2 Roda 3 - EFC Posthoorn 4 - Roda 4 Cobu Boys - Roda 5 13.00 uur 11.00 uur 12.00 uur 12.00 uur 13 00 uur 13.00 uur 10.00 uur 16.15 uur 16.15 uur 14 15 uur 14.15 uur 15.00 uur 13.00 uur 15.00 uur 13.45 uur 13.00 uur 13 45 uur 1-6 3-1 0-2 0-2 5-1 2-0 4-3 2.30 uur 12.00 uur 12.00 uur 2.30 uur 10.00 uur 2.30 uur 4.15 uur 2.15 uur 2.15 uur 4.15 uur Agterberg - Rietveld Groep 4: De Graaf - Stevens Ladder: Wisman - Van Egdom Flentge - Schram Ruud - Jan Kuyper 0-1 0-1 0-1 1-0 0-1 Met diepe droefheid en verslagenheid geven wij u kennis van het overlijden van ons jeugdlid ROUND JELLE BONGAERTS oud 12 jaar. Jeugdcommissie, Leden en Bestuur van voetbalvereniging RODA'46 Leusden. 22 februari 1975.

Leusder Krant | 1975 | | pagina 21