laverende show van Lisiduna n nieuwe uniformen „De Til" wordt op 15 maart heropend Voorstel tot stichting van Gereformeerde kleuterschool LEUSDENS MUZIEKKORPS BESTAAT IN 1978 ZEVENTIG JAAR SCHOOLRAAD KOMT BIJEEN Expositie van Max v. Haassen Claeverenblad V.V.0. GAAT VERGADEREN komt bijeen Losse verkoop Leusder Krant AGENDA EMEENTE LEUSDEN CJqERDAG 27 FEBRUARI 1975 LEUSDER KRANT Het is een streling voor het oog om het muziekkorps van Lisiduna nu in aktie te zien in prachtige nieuwe uniformen Het majorettekorps zal al ongetwijfeld in de toekomst vele malen de show stelen. Foto Janus Visser. IlEUSDEN - Vrijdagavond 21 februari tolden de majorettes, tambours en het lra)onie orkest van Lisiduna" hun ïrlijkse uitvoering. Het werd weer jo wervelende en (letterlijk) daverende j m deze vereniging waar een Empvolle zaal met plezier naar keek J luisterde. ■Voorzitter H. Verhoef kon in zijn leningswoord circa 600 aanwezigen Ljelijk welkom heten. Een speciaal felkom ging naar de aanwezige zuster- Irenigingen - DWS uit Achterveld, filskracht uit Amersfoort, Ons Genoe- uit Renswoude en Cecilia uit Scher- Ook twee bestuursleden van het bestuur van de KNF waren en natuurlijk niet te vergeten oud-burgemeester Bui de wethouders v. Zandbrink en met hun dames en wat ook burgemeester Van der zijn echtgenote zich bij de toeschouwers, heer Verhoef memoreerde even succesvolle reis naar Dusseldorf dat er al weer een aanvraag was gekomen om naar Keulen Hier heeft men echter van af zien omdat het anders te veel het goede zou worden. Wel heeft plannen om in oktober met de Eijnfeesten weer naar Duitsland te Tevens vertelde de voorzitter dat bet afgelopen jaar voor „Lisi- wel bijzonder succesvol was Want in IJsselstein op een werden drie eerste prij- Hierdoor promoveerden en het orkest naar de twee- De majorettes kwamen door eerste prijs in de hoogste afdeling al gezegd, het was een stamp zaal en slechts een middenpad vrijgelaten waar Lisiduna tussen- kon marcheren, uit achteruit de zaal kwam men de oude uniformen en in deze werden de eerste 7 nummers af- verdwenen de afdelingen van toneel en bedankte de voorzit - de collectanten, gemeente en ge- voor het succesvolle verloop van aktie. Deze aktie werd vorig jaar om nieuwe kostuums aan te schaffen. Totaal werd er 000,- opgehaald door collectes en van oude kranten. De gemeen- het resterende bedrag bij, zo- een grote verrassing op komst [De lichten werden gedoofd en opnieuw pa Lisiduna binnen marcheren. De seek en tamboers met een lichtje fhw"colback en de~ majorettes had- D-een lichtje op een laars. De nïeir- fe uniformen waren een geweldig suc- De kleuren zijn geheel in zwart en il gehouden. Voorde tamboers en muziek eenge- jas, zwarte broek, witte handschoe- wit overhemd en zwarte stropdas, jto plaats van de uniformpet dragen |ienu een colback. De majorettes waren in een gele 'k gestoken, die leuk met zwart ingewerkt, hun hoeden zijn zwart iet een gele veer, de laarzen zwart it een gele veter en het geheel wordt •rapleteerd door gele handschoenen. Hoofdmajorette mej. E. Lagerwey [*as gekleed in een zwart jurkje af let met geel. [Het enige verschil tussen het or- it en de tamboers is een klein em- i op de revers. Muziekmensen in hier een hapje op en de tam- ts een trommeltje. De tamboermaitre de heer G Strie- ïau onderscheidt zich door een hoge re colback. Het geheel is bijzonder smaakvol men oogstte dan ook veel waar- ring in de zaal. I Na de binnenkomst werd het program- voortgezet. Veel succes oogstePim Jan Griffioen, 11 jaar en jongste lid Jan het tamboerkorps met zijn solo ""•treden Hij gaf dan ook een aardig Weitje weg in „Voorwaarts Lisiduna" eeQ bewerking van de .heer Verhoef, j Nadat hetorkestde „PolkaBergkris tal gespeeld had, werd er weer even onderbroken Nu om vier jubilarissen te huldigen. Zij zijn allen al meer dan 25 jaar lid van „Lisiduna" en vanwege at feit kregen zij het zilveren bonds- insigne De jubilarissen waren mej. A. van ~selt, en de heren G. van Buren, D du Pree en B. Duinsbergen. De Duinsbergen is behalve vanaf lid ook al sinds 2 november 1950 wretaris, zodat hij ook al bijna 25 Lisudina-voorzitter, de heer Verhoef kon met enige trots de succesvolle ge beurtenissen van het voorbije verenigingsjaar doorlichten Foto Janus Visser LEUSDEN - De raad van de gemeen te Leusden komt op donderdag 27 fe bruari a.s., om 19.30 uur in het ge meentehuis van Leusden-C. bijeen Op de agenda staan de volgende voorstel len: 1 Opening 2. Mededelingen 3. Ingekomen stukken 4. Notulen 5. Benoeming lid commissie onder wijs 6. Medewerking verlenen overeen komstig art. 50 der Kleuteronder wijswet tot stichting van een ge reformeerde kleuterschool te Leusden-C. 7. Bestemming oude boerderijen: a. Rapporten (reeds in uw bezit) b. prèadvies van b en w aan de raad d.d. 18 februari 1975 nr. 75-24 (wordt nagezonden) 8. Aanwijzinng tak van dienst ge meentewerken, alsmede vaststel ling van Verordening op het be heer van het bedrijl gemeente werken 9 Voorstel gronduitname uit het grondbedrijf t.b.v. 2e gecombi neerde school in Alandsbeek-W 10. Raming grondverkopen: a. Ie begrotingswijziging 1975 grondbedrijf b. 10e begrotingswijziging 1975 A D. 11. 11e begrotingswijziging 1975 A.D.: krediet i.v.m. aanloopkosten uit breiding Burgemeester Buining- park 12 Wijziging straatnaam gedeelte Moorsterweg Kolfschoterdijk 13. Verkoop 3 garagekavels aan de Maria Stuartlaan te Leusden-Z. aan de heer W. Schoonderbeek te Leusden-C. 14. Verkoop strook grond in Groen houten aan mevrouw M. J. S C. Tijmensen-van de Kamp 15. Verkoop strook grond in Rozen- boom aan de heer J. Flinterman 16. Voorbereidingsbesluiten (indu strieterrein Ambachtsweg, kern Stoutenburg en Langesteeg 6) 17. Ontheffing rijverbod B-wegen voor de PUEM te Utrecht 18 Rondvraag 19 Sluiting. jaar bestuurslid is Het zilveren bonds- insigne (de KNF speld) werd opgespeld door de voorzitter van het provinciaal bestuur de heer Herwijnen, die hier uiteraard zijn hartelijke felicitaties aan toevoegde. Voor de dames van de jubilarissen was er een bloemetje, want ook als deze niet meewerken, komt van zo'n lang lidmaatschap niets terecht Hierna werd het verdere programma afgewerkt en na de finale „Swinging Horses" gebracht door majorettes, tamboers en orkest - viel hen een da verend applaus ten deel. Na afloop van het programma werd de avond nog ge zellig voortgezet met medewerking voor „Willpower" uit Amersfoort. Overigens zal „Lisiduna" in 1978 haar 70 jarig bestaan vieren. Voor zitter Verhoef vestigde hier nog eens de aandacht op in een van zijn toe spraken. Men hoopt dan wel een eigen gebouw of in ieder geval meer ruim te ter beschikking te hebben voor de repetities Momenteel gebeurt dit nog in het clubgebouw van Blijhof inde Ansfridus- laan, maar dat is eigenlijk te gek op los te lopen, want men loopt elkaar daar op een vreselijke manier voor de voeten en het orkest zit boven op el kaar. Ook oud-burgemeester Buiningzeiin zijn toespraak te hopen dat er spoedig wat meer ruimte ter beschikking zou komen Voorzitter Verhoef vergist zich echter wel als hij zegt dat Lisiduna in 1978 70 jaar bestaat, want in 1977 bestaar Lisiduna at 1200 jaar. Hij doel de hiermee op het feit dat Leusden een van de oudste plaatsen in ons land is 0f ander (Karei de Grote schonk in 777 de villa Lisiduna aan de derde bisschop van Utrecht). De uniformen zijn dan ook wel op tijd gekomen, want anders had onze muziek vereniging bij deze viering in hun oude plunje gelopen. Een goed initiatief van „Lisiduna" is het samenstellen van een .commis sie die bij allerlei klusjes hulp bie den. In deze commissie (die bestaat uit 9 personen) zitten zowel mannen als vrouwen. Dat deze hulp nodig is blijkt wel uit het feit dat er in Duitsland nog twee mensen tegen de grond gingen. Ook voor de majorettes kan het heel goed van pas komen, want hoOaak zal het niet - voorkomen, dat een van de meisjes een speld nodig heeft of dat een panty het plotseling begeeft. Men heeft voor deze commissie ook EHBO spullen aangeschaft. De laatste paar maanden is men al in aktie en ook deze avond in het Pon gebouw zijn deze mensen voortdurend in touw geweest. Het gaat Lisiduna goed op het ogen blik. Ondanks de uitgaven van f30.00,- voor de nieuwe uniformen heeft men geen schulden. Vroeger ging dat heel wat moeilijker en had men vaak te kam pen met een nadelig saldo. Vele ma len is beschermvrouwe mej. A. A. de Beaufort toendertijd te hulp gespron gen. Om alles draaiende te houden, zal Li siduna echter heus nog wel eens een aktie moeten houden voor het één Gelukkig ~is gebleken dat de Leusdense bevolking dan geweldig helpt. Wat meer leden zouden ook wel kom zijn. Al vlug heeft men weer een drukke tijd voor de boeg met de viering van de verjaardag van H.M. de Koningin en de bevrijding. Daarna moet er weer hard gerepeteerd worden voor 1 okto ber, wanneer Lisiduna meedoet aan het concours in Achterveld. LEUSDEN/CENTRUM - Bij het ge meentebestuur is een verzoek van het bestuur van de Stichting voor Gerefor meerd Onderwijs te Leusden binnenge komen om medewerking te verlenen aan het stichten van een kleuterschool te Leusden-C. „Het verzoek voldoet aan de in ar tikel 51 der Kleuteronderwijswet ge stelde eisen. Dit betekent, dat door het onderhavige schoolbestuur een verzoek is gedaan aan de Kroon, om het aantal gekwalificeerde kleuters dat de school bij de opening moet bezoeken lager te stellen dan het wettelijk vereiste aantal van 30 kleuters. Bij Koninklijk Besluit van 10 januari 1975, nr. 38 is dit aantal voor de te stichten gereformeerde kleu terschool vastgesteld op 20. Door het schoolbestuur is een lijst overgelegd, bevattende de namen van 27 kleuters, welke de kleuterschool bij de opening op 1 oktober 1975 zullen gaan bezoe ken Op deze lijst staan 7 kleuters ver meld, welke per 1 oktober 1975 nog niet aan het vereiste inzake de leeftijd van vier jaren voldoen. Bedoelde kleu ters worden in de maanden oktober en Een bijzonder geslaagd optreden van het majorettekorps Foto Janus Visser. november van 1975 vier jaar, zodat zij dan pas de kleuterschool kunnen gaan bezoeken Er resteren derhalve 20 kleuters, welke als rechtsgeldig kunnen worden medegerekend, zodat wordt voldaan aan het vereiste aantal van 20 zoals vermeld in eerder be doeld Koninklijk Besluit", aldus b en w. in hun voorstel. „Van deze 20 kleuters bezoeken 9 kleuters een andere bijzondere kleuter school in Leusden-C Voor de beoorde ling of deze kleuters mogen worden medegerekend dient gelet te worden op het bepaalde in artikel 51, lid 4, sub b van eerdergenoemde wet. Hierin staat vermeld, dat de kleuters, die reeds een andere bijzondere kleuterschool bezoeken en voor wie, door het ver laten van deze kleuterschool, plaats ruimte beschikbaar zou blijven, niet mogen worden meegerekend Dit cri terium kan zonder meer vervallen, aan gezien de overige bijzondere kleuter scholen in Leusden-C. dermate grote aantallen aanmeldingen te verwerken krijgen, dat de eventueel vrijgekomen plaatsruimte door andere kleuters meteen zal worden ingenomen. Derhalve kunnen 20 kleuters van de ingezonden lijst als rechtsgeldig wor den aangemerkt Voor bet onderhavige schoolbestuur was de keuze van de stichtingsdatum van de kleuterschool een probleem, aangezien men niet exact weet wan neer het nieuwe schoolgebouw (4 lo kalen) in het bestemmingsplan „Ro- zenboom", waarin de kleuterschool zal worden gehuisvest, gereed zal zijn. Indien men 1 januari 1976 als stich tingsdatum had gekozen, dan zouden van de ingezonden lijst alle 27 kinderen als rechtsgeldig kunnen worden aange merkt, zodat men dan ruimschoots boven de marge van 20 was geweest. Door het schoolbestuur is eveneens een prognose overgelegd omtrent de te verwachten aantallen kleuters tot en met het school jaar 1978/79. Hieruit valt af te leiden, dat de kleuterschool in 1976 zal uitgroei en tot een tweeklassige kleuterschool en dit waarschijnlijk ook zal blijven, gelet op-een te verwachten toekomstige ver dere uitbreiding van de gemeente Leus den. Zoals bekend zal zijn, is het school bestuur bezig met de bouw van een scho lencomplex in de wijk „Rozenboom". Men heeft een plan opgezet voor de bouw van een zesklassige lagere school en tweeklassige kleuterschool. Voor alsnog heeft men een urgentieverkla- ring ontvangen voor de bouw van vier lokalen. Aangezien de lagere school op het moment slechts drie lokalen nodig heeft, kan tijdelijk één lokaal door de kleuterschool in gebruik worden ge nomen." B. en w. adviseren de raad de ge vraagde medewerking te verlenen. (Van de redactie) LEUSDEN - De gemeenschappelijke Schoolraad voor het openbaar onderwijs in de gemeente Leusden houdt op woens dag 5 maart om acht uur een openbare vergadering in de raadzaal van het ge meentehuis. Op de agenda staan de volgende punten: I. Opening; 2. Notulen; 3. Medede lingen, ingekomen stukken; 4. Regiona lisering Schooladviesdiensten. 5 Ver slag Benoemingscommissie inzake Hoofd 3e Openbare Basisschool te Leusden-Centrum; 6 Vacatures bij de Openbare Kleuterschool „De Blokken doos" te Leusden-Zuid; 7. Regeling Regionale Schoolraad voor het Open baar Onderwijs zie stukken); 8. Voort gezet Onderwijs; 9. Commissie Onder wijs, 10. Wat verder ter tafel komt, II. Rondvraag; 12. Sluiting. (Van de redactie) LEUSDEN - De Leusdense beeldende kunstenaar Max van Haasen exposeert van 1 maart tot en met 30 april tekeningen en schilderijen m restau rant-galerie Drost van Twente, Henge- losestraat 8 te Delden. LEUSDEN - De verbouwing en her nieuwde inrichting van het Jongeren centrum „De Til" is thans zover gevorderd, dat deze 15 maart officieel heropend zal kunnen worden. Omtrent dit gebeuren en het programma hierbij volgen komende week nadere medede lingen. Direkt na de heropening zal ook weer een regelmatig programma worden geboden. Ook de Hobbyclub zal direkt de dinsdag erna dus 18 maart weer van start gaan. Het klubwerk van het K.M.G. draat er al weer, zij het gebrekkig. LEUSDEN - In ons artikel over het nieuwe jeugdhonk van de Ge reformeerde/Hervormde jeugd is een storende fout geslopen. De naam van dit jeugdhonk is 't Claeverenblad" en niet „Claverenblad", zoals wij schreven. De redactie ging uit van de benaming, zoals die tot nu toe zowel in de raad als daarbuiten is gebruikt. Onze krant is op onderstaande adressen los verkrijgbaar. Leusden-C. Leusder Krant, Finnmark 3. >.V. Bookstores. Torenakkerwee 16. De heer W. J. Schut, Hamersveldseweg 26. Zwembad Leusden. Burg. Buiningpark. Manegè en Taveerne „De Klaveet", Postweg 1 Achterveld: Boekhandel Vos, Hessenweg 323. Leusden-Zj Luitjens Supermarkt, Pr. Irenelaan 9. (Van de redactie) LEUSDEN - De Vereniging Voor Open baar Onderwijs afdeling Leusden houdt op dinsdag 11 maart a.s. om acht uur in het Ros Beyaart haar algemene le denvergadering. Op de agenda staat onder meer een punt, wat de laatste tijd bijzonder in de belangstelling staat, namelijk de stichting van een samen werkingsschool in Leusden voor het voortgezet onderwijs. Na de pauze staat het onderwerp „Schoolkeuze voor het voortgezet on derwijs van uw kinderen" centraal. Hierover kunnen de aanwezigen vragen stellen aan de heer J. G. Mijnders, brugklascoördinator van de openbare scholengemeenschap voor mavo, havo (voorb. atheneum) De Schothorst en de heer J. J Sanders, leraar van de Jan Ligthartschool voor lager economisch en administratief onderwijs over lager beroepsonderwijs in het algemeen LEUSDEN/CENTRUM Elke donderdag: U.V.V. senioren-so ciëteit. Gezellige middag voor ou dere inwoners van Leusden-Cen trum in de kantine van de sport hal in Groenhouten. Van 14.00- 16.30 uur. Elke donderdag: Clubavond klaverjas- club „Leusden Troef" in Café- Restaurant „Nieuw-Leusden" Vanaf 20.00 uur Elke donderdagmorgen: Van 9.00-10 00 uur: gezinsverzorging en bejaar denhulp van het Groene Kruis. Gebouw Wit-Gele Kruis, Roze- gaarde 33. Elke maanaag: nexv. oer. Jeugdclub voor meisjes van 8-12 jaar in het witte gebouwtje achter „de Til" (Bavoortseweg). Dinsdag 4 maart: ,,'t Ros Beyaart" Kaartavond. Inschrijven tussen 19.30 en 20.00 uur Woensdag 5 maart: Raadzaal gemeente huis, 20 00 uur Openbare verga dering van de Schoolraad Leus den (Openbaar Onderwijs). Donderdag 6 maart: Clubgebouw Blij hof. Van 4-5 uur Volksdansen voor kinderen vanaf circa 8 jaar Aanmelden bij Ilona v. d Burg Tel. 2252. Donderdag 6 maart „De Til": In de nieuwe zaal die al klaar is Filmavond. Aanvang 20 00 uur Donderdag 6 maart en vrijdag 7 maart: ,,'t Ros Beyaart Tussen20.00en 21.00 uur: Inschrijven autocross. Dinsdag 11 maart: 't Ros Beyaart, 20.00 uur Vergadering van de Vereniging voor Openbaar Onder wijs aid. Leusden LEUSDEN-ZUID Donderdag 27 februari: Bibliotheek „De Boekenmolen" uitlening voor vol wassenen en kinderen van 14.00tot 17.00 uur, Arnhemseweg 83 Vrijdag 28 februari: Bibliotheek De Boekenmolen"' Uitlening uitslui tend voor volwassenen, van 19.00- 20 00 uur, Arnhemseweg 83 Vrijdag 28 februari: Albert's Corner. Oud-Leusden, diner dansant met Karei de Man Dinsdag 4 maart: UW Senioren So ciëteit. Gezellige middag voor de oudere inwoners vanLeusden-zuid in het klubgebouw van „Roda" aan de Bavoortseweg van 14.00 tot 16.30 uur. Vrijdag 7 maart: Wereldgebedsdag. Dorpskerk 20.00 uur Arnhemse weg ACHTERVELD Donderdag 27 februari: Aanvang 20.00 uur. Theorie-avond AMBC Ach terveld, bij P. van Uhm Donderdag 27 februari: 19.30 uur ouderavond met lezing in kleuter school Hummeltjes Honk. Dinsdag 4 maart: EHBO voor nieuwë leden en gediplomeerden Dinsdag 4 maart: traimngsavond vol leybal KPJ aanvang 19.00 uur gym nastiekzaal Vrijaag maan: Kiaverjastoernooi De Hessenkar 20 00 uur. HULPDIENST DE WETERING: Telefoonnummers. 2746-2988-2950- 3110-2756-2468 PAROCHIE BIBLIOTHEEK LEUSDEN- CENTRUM Hamersveldseweg 55 ('t Ros Beyaart) Uitlening- zaterdag van 2-3 uur en zondag van 10-11 uur. AMIVEDI Inlichtingen mevrouw Prast, tel. 3083. OPPASCENTRALE LEUSDEN Voor een oppas bellen naar mevrouw C. Deenik, Koningin Julianalaan 35,. Leusden-zuid, tel. 033-18134. EXPOSITIES LEUSDENAREN In het restaurant van het zwembad aan de Bavoortseweg" tot en met 1 maart pentekeningen van Elsje van Ree, schilderijen van Henk van Ree Elsje van Ree is bereikbaar op Dal- matië 30, telefoon 03496-2255 Max van Haasen exposeert tekeningen en schilderijen van 1 maart tot en met 30 april in restuarant-galerie Drost van Twente, Hengelosestraat 8 te Delden. v

Leusder Krant | 1975 | | pagina 3