AMIVEDI miss peach Geslaagde vastenaktie Artiesten gevraagd LEZING VOOR GEREF. BOND Ingezonden: Wereldgebedsdag op 7 maart a.s. GASTGEZINNEN GEZOCHT Burgerlijke stand Gemeente Leusden Verloren en gevonden Gemeente Leusden LEUSDEN Artsen: Voor de praktijken van de artsen Boersema, Den Toom, Bink horst Nunnikhoven en Lantink, zal het aanstaande weekend waarnemen: dr. Lantink, Burg. de Beaufortweg 6, Leusden/C. tel. 03496-1210. Spreekuren: zaterdag en zondagmid dag 14.00 uur. Aanvragen voor visi tes gaarne voor 10.00 uur 's ochtends. De dienst geldt van vrijdag 18.00 tot maandagmorgen 8 00 uur. De apotheek is geopend. Wijkverpleging: De wijkverpleging wordt waargenomen door: zr Laudy, Burg de Beaufortweg 4, Leusden/ C., tel. 03496-2081 Apotheek- Openingstijden apotheek Leusden: maandag tot en met vrij dag 8.30-18.00 uur In de weekenden waarin de artsen Binkhorst en Lan tink dienst hebben: zaterdag en zon dag van 14.00 tot 14.30 uur en van 17.30 uur tot 18.00 uur Wanneer de artsen Boersema en Den Toom dienst hebben is de apotheek zater dags en zondags gesloten. Dierenartsen: Voor kleine huisdie ren: dr. T.ijmensen, van Oosterhout- laan 40, Leusden/Zuid, telefoon: 033-10761. Voor dependance Henegouwen 11, Leusden/Centrum van de dieren artsenpraktijk Amersfoort is de dienstdoende dierenarts te bereiken onder telefoonnummer 033-21827. Sociale dienstverlening: Groene Kruis. De Roo van Alderwereltlaan 13, tel. tel. 033-15818. Kraamcentrum. Spreekuur Leusden/C. iedere 2e woensdag van de maand van 14.00- 14.30 uur. Inlichtingen: zr. Laudy, tel. 03496-2081 of zr. van Kalkert tel. 033-15818. Prot. Sociaal Centrum te Amers foort: tel. 033-10441 Maatschappe lijk werk, gezinsverzorging en be jaardenhulp Spreekuur, iedere woensdag in Leus den/Zuid in 't Trefpunt, tel. 033- 13040 Afd. gezinsverzorging en bejaarden hulp van 9.00 tot 9.30 uur Afd. Maatschappelijk Werk van 9.30 tot 10.00 uur. Leusden/Centrum in het Hervormd Centrum, Asschatter- weg: afd. gezinsverzorging en be jaardenhulp van 9.45 tot 10 15 uur. Afd Maatschappelijk werk van 10.30 tot 11.00 uur. Moeders voor Moeders" Voor Achterveld. Leusden/Centrum en Leusden/Zuid: mevr Rozendaal- Doucet, D van Weedestraat 4, Ach terveld, tel 03425-1853. Verloskunduge: Spreekuur iedere maandag 10.00-11.00 uur in het Wit Gele Kruisgebouw, Leufen-Cen- trum. Weekenddienst wordt waarge nomen door: mevr. Thuis-Paulussen, Kon. Wilhelminalaan 18, Amers foort, tel 033-10886,b.g.g. tel 22000 Baarmoederkanker onderzoek In Amersfoort wordt gelegenheid ge boden voor baarmoederkanker - on derzoek. Adres. Wit Gele Kruisgebouw, Op 't Sand 12. Uitstrijk maken elke woensdag van 9 00-10.00 uur Uitslag: na plm. 10 dagen via arts. Tarief: kontant f 25,- Afspraak en inlichtingen: 03496- 3595 tussen 18.00 en 19.00 uur. Centraal Artsen Laboratorium afd. exf. cytologie -50- Kappie, de Maat en Professor Jode- lahiti stonden druipnat aan dek van de Kraak. De kleine gezagvoerder stond nog even na te hijgen van de inspan nende zwemtocht, terwijl hij boos zijn pet uitwrong. Hossende haaien, professor!" nep hij,,Wat was dat voor een sakkers monster?" ,,Ene salamandrus aquarius", ant woordde de geleerde zonder enige aar zeling. ,,Bij het volk bekend als der zeeslangl". ,,Z ...zeeslang..." herhaalde de Maat bevend. ..Brrrrr. ,,Zeer wreed en gevaarlijk mon- sterl," vulde de geleerde aan. ..Maar de laatste eeuwen waren er geen exem plaren meer van waargenomen. Der wetenschap verkeert in der veronder- stellink dat zij reeds lang uitgestorven waren!" De ogen van de kleine geleer de begonnen te schitteren. Ene won derbare vindink, niet? We moeten deze monsterl vangen. In naam der weten schap. ,,V... vangen!" stotterde de Maat. Alsjeblieft niet!" ,,Maar hoe zit het dan met die schat0" vroeg Kappie, zonder zich iets van het gejammer van de Maat aan te trekken ,,Wat is er met die schat ge beurd? Of is er nooit een schat ge weest?" ,.Ach, wat", sprak professor Jode- lahiti ,,Der schatl is toch niet belang rijk, wat?" Met een achteloos gebaar wuifde hij de schat de wereld uit. ,,Ik heb daareven ene grote vindink gedaan, heer kapitain! Ene levende salamadrus aquarius! Die zal der wetenschap nog grote diensten bewijzen!" Kappie haal de gelaten de schouders op. GEBOREN: 14 feb. 75 Pablo Mario, z.v. P.E. Pelupessy en M.H. van der Krans, Heegerank 28. 15 feb. 75 Barbara Cynthia, d.v. J.C. van Loenen en C.H. Tijmensen, Hamer- sveldseweg 123. 15 feb. 75 Barbara, d.v. E.R. Spijker en M.J.P. Krop, Ereprijshof 32. GEBOREN ELDERS: Amersfoort 9 29 jan. 75 Moes, Michiel F., Albast 14. Amersfoort 0 30 jan. 75 v.d. Palm, Laurent H.A., Bohemen 41. Amersfoort 0 31 jan. 75 van Bentum, Johannes A.H., Ereprijshof 30. Amersfoort 9 1 feb. 75 de Kluijver, Ronald, Kornoelje 20. OVERLEDEN A Geen. OVERLEDEN ELDERS: Geen. GEHUWD: 13 feb. 75 J.F. Roossien en I. Heijblom. 19 feb. 75 J.F.M. Smal en E. van Ravenhorst. ONDERTROUWD TE LEUSDEN: Geen. Verloren. Zwarte hond ter grote van Kees of Spaniel. Langharig met krullen. 2% jaar; Vlooien rode halsband. Reu: Zwarte poes. Witte neus, bef en poten. 22/2 Vlooienband 9 mnd. Leusden- C. 21/2. Siamees 1 jaar, Leusden-C. n i) Gevonden 17/2. Fox Temer. Bruin-wit. Opge nomen Postweg. Opgenomen in het asiel. Dwergpoedel. Wit. Reu witte hals band. Inlichtingen Mevr. Prast-Ravesteijn Tel. 03496-3083. B.g.g. Mevr. Hassink JTel. 03496-3132. /7SO f PAN 19 MUN AMTWOORD: IK HOÜ MEER VAN JOL) DAN VAN AEX. Zondag 2 maart 1975. ACHTERVELD Ned. Herv. Kerk: Aanvang 14.30 uur ds Den Dikken uit Benthuizen R.K. Kerk: Zaterdag 1 maart 1975 aanvang 19.00 uur. Zondag 2 maart 1975, aanvang 8.30 en 10.30 uur. LEUSDEN-CENTRUM N.H.K. 9.15 u.: ds. J. J. Kooman, Herv.; 10 45 u.: ds. J. W. K. Helder, Ger.; 19.00 u.: ds. J. Weernekers, Ger./'Herv. R.K Kerk tiamersveld (Hamers- veldseweg 53): za 1/3 19 00 u. avondmis met dameskoor; zo. 2/3; 7.45 u.: vroegmis; 9.00 u.: gezins mis met samenzang; 9.45 u plech tige Latijnse Hoogmis, 11.00 u.. gemeenschapsmis, 18.30 u.: lij densmeditatie LEUSDEN-ZUID N.H.K 10.00 u. ds. J. Weerne kers, Herv.; 18.30 u.. ds. B J. Wiegeraad, Amersfoort, Herv. (G.B.). R.K.K.: Huize Don Bosco: za. 9.15 u zo. 10.00 u.: H. Mis; 11.30 u. LEUSDEN - Op donderdag 6 maart a s hoo0t G. Westland uit Scherpenzeel voor de afdeling van de Geref. Bond te Leusden, in het Jeugdgebouw aan de Ooievaarshorsterweg een lezing te hou den over: „Toekomst verwachting". Aanvang 8 uur. Iedereen is hartelijk welkom. VERLOREN Zwarte portemonnee met enige inhoud; goudkleurige dames polshorloge; gou den slavenarmband; regenbroek; gouden broche rnet briljant; donker bruine damesportemonnee met inhoud. GEVONDEN Koperen oorhangertje van een kind. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de politie te Leusden-centrum. VERLOREN Bromfietstas met een paar zwarte schoenen, een bedeltje (schorpioen), groot model van een armband; verre kijker; chèque uit Hawaii; dameshor loge met doublé armband; schooltas met schrift, agenda en Bijbels, ge schiedenisboekje. WEGGELOPEN lerse setter, Siamese poes, beige- wit, ongeveer één jaar oud GEVONDEN Fietssleuteltje; driewielertje; gou den broche, trimschoenen; sleutel met opschrift „Woning Hilversum"; bedel- armbandje, element van pick-up. AAN KOMEN LOPEN Bruin-wit hondje, kruising van een foxterrier Sinds een paar maanden staat bij de politie een tweewielig melkbussen- trekkarretje, dat op de Noorderinslag is gevonden, en dat waarschijnlijk toe behoort aan een boer in Leusden- centrum. De politie verzoekt de betref fende eigenaar zich te willen melden, en zijn bezitting te komen ophalen. Zoekgeraakt. Longeerzweep bij het bruggetje aan de Kanaaiweg, Leusden- C. Marion Walsta, Terberghorst 2. LEUSDEN - De Vastenaktie van de parochie Leusden-Centrum voor de 500.000 weeskinderen in Vietnam blijkt een groot succes te worden met name door de aktieve medewerking van de scholen in het bijzonder de school Kinderland in het plan Groenhouten waar onder leiding van het team de jeugd inventief bezig is zich hiervoor in te spannen. Tot nu toe hebben enke le gezinnen de jaarlijkse verzorging van een weeskind geheel voor hun re kening genomen voor f20,- per maand en is er reeds een gift van f 1000,- ontvangen. De afgelopen week stond de kerkdienst voor de kinderen ook geheel in het teken van deze aktie en had de jeugd met hun ouders mooie wandplaten aangebracht. De klasse-spaarpotten worden ook steeds voller en in de Klimop-school komen ook verschillende akties van de grond. (buiten de verantwoordelijkheid van de redaktie) Niet alleen voor vrouwen, maar voor iedereen. Dit jaar ook in Leusden Hoe het nu zo internationaal ge worden werk van de wereldgebedsdag ontstond? Bijna een eeuw geleden in 1887, toen het begrip „Oekumene" ons nog vreemd was, werd in Amerika door enkele vrouwen uit diverse kerk genootschappen besloten om eenmaal per jaar een gezamenlijke gebedsdienst te houden. Zij waren nauw betrokken bij het werk van de zending en zij waren ervan overtuigd, dat zij alleen m en door het gebed tot groter be grip voor eikaars werk konden komen. De vrouwelijke zendelingen, met verlof in Amerika, beseften de waarde van deze gebedsdag op hun arbeidsveld. tZij hebben dan ook een groot aandeel gehad in de verspreiding ervan onder vele volken. Het is een wereldgebeds dag geworden en tot op heden wordt op de eerste vrijdag van maart door 160 landen eraan deelgenomen. Het ge loof en het inzicht van enkelen groei de uit tot een wereldwijd gebeuren Het internationaal comité in New York vraagt ieder jaar aan een groep chris tenvrouwen van een ander land de liturgie samen te stellen. De oorspron kelijke tekst wordt in New York in het engels vertaald en vervolgens aan alle bij de gebedsdag betrokken lan den toegestuurd, die weer op hun beurt voor een vertaling zorgen. In 1928, tijdens de bijeenkomst van de Inter nationale Zendingsraad in Jerusalem, werd aan één van de nederlandse deel neemsters gevraagd, de organisatie van deze dag voor Nederland en voor Europa op zich te nemen. Geen een voudige opdracht, die dan ook zeer aarzelend werd aanvaard. Immers: een zuiver liturgische dienst, zonder preek, waarbij de gebeden met elkaar zouden worden uitgesproken, was voor velen iets nieuws en dus vreemd. Maar ook in Nederland bleek men er voor open te staan. De belangstelling groeide. In 1974 waren ruim 600 plaatsen bij de viering van deze dag betrokken en vonden 120.000 liturgieën hun weg naar de diverse plaatselijke comite's. Op wereldgebedsdag weten we ons verbonden met miljoenen christenen, waar ook ter wereld, die dezelfde gebeden en noden voor de Heer bren gen. Blank, zowel als bruin, in Ameri ka, Afrika, Japan of Rusland In kerken, ziekenhuizen, scholen, jeugdgroepen en inrichtingen Laten wij dan ook in Leusden deelnemen aan de Wereldgebedsdag op 7 maart 1975 in 't Trefpunt, 's avonds om 8 uur in Leusden-Zuid. Eén dag van gebed over de hele wereld Een dag verbonden in woord en lied Eén dag één in dienst van de Heer Sinds 1951 zendt de internationale uitwisselingsorganisatie YFU (Youth For Understanding) elk jaar duizenden jonge mensen, uit alle delen van de wereld, naar Amerika Ze wonen en leven daar voor 1 jaar in een gezin, gaan naar high school en hopen door gewoon mee te doen aan het alledaagse leven wat meer inzicht en begrip te krijgen van de levenswijze en gewoon ten van de in dit geval Amerikanen. Omdat zij elkaar op feestjes en week enden, georganiseerd door YFU weer tegenkomen, leren ze tegelijkertijd over eikaars gebruiken en gewoonten. YFU is een uitwisselingsprogramma en dat betekent dat er even veel Amerikanen uitgezonden worden. Ook dit jaar hopen we weer zo'n 100 jongens en meisjes in de leeftijd van 15-18 jaar te mogen verwelkomen. Ik zeg hopen, want jammer genoeg hebben we op het ogenblik nog niet genoeg gastgezinnen. We hebben wel op allerlei scholen affiches met infor matie opgehangen, maar zo'n prik bord hangt vaak zo vol, dat ze wel tussen de andere papieren verdwenen zullen zijn. Daarom dit artikeltje. Zoals ik al schreef zoeken wij ge zinnen die het leuk vinden om er voor 1 jaar een „kind" bij te hebben. Het klinkt misschien nog wat vreemd, dat „kind", maar het is de bedoeling dat het meisje of de jongen gewoon in het gezin wordt opgenomen en samen met de „broers en zusters" mee gaat naar school, clubs enz. Zodoende zal hij veel meer leren van het Neder landse leven dan wanneer hij als toe rist komt natuurlijk. Terwijl de „Amerikaantjes" over Nederland le ren, leren wij over Amerika en haar gebruiken, want net als ieder ander zullen ook de Amerikanen vertellen hoe zij bepaalde dingen doen. Dat zij b.v. niet met mes en vork eten maar alleen met een vork en dat ze in Californië echt niet de hele dag aan het strand zitten met een gitaar, zoals wij vaak denken. Een heleboel moei lijkheden en ruzies tussen mensen worden vaak veroorzaakt door mis verstanden en onbegrip. Door het met elkaar in contact brengen van mensen uit alle delen van de wereld zodat men zodoende eikaars levensgewoon ten leert kennen hopen we iets van begrip (understanding) te kweken en zo een steentje bij te dragen aan de wereldvrede Ik hoop, dat ik u een klein beetje informatie heb kunnengevenover YFU. Wilt u meer weten over wat het zijn van gastgezin inhoudt dan kunt u me bellen na 18.00 uur. 030-718037 Carla Bakker. In meer dan 200 tehuizen is -vet meermalen- opgetreden. Slechts fraktie dus van het totaal aantal huizen in Nederland. Toch is aantüj alle directies afgelopen jaren itè matie over „Artiestenpalet" to-f zondenIn sommige tehuizen bij afgezien van lezingen en dia-avotf bijna niets voor de bejaarden te »on georganiseerd. Toch is zo'n avca persoonlijk optreden weer eens wall ders dan elke avond staren naar voor het héle volk bestemde te- buis (die maar al te vaak een pn buis blijkt te zijn Aan goede accordionisten en i zangeressen-met-gitaar die Ne4 lands zingen de enige taal dit meeste bejaarden verstaan!) is tt vend behoefte, maar hierin is deal was tegenwoordig minimaal. BALKAN SOEP Dit keer een soep die als volifl maaltijd kan dienen. Hij is niet i werkelijk en u kunt hem een dag te voren klaarmaken waardoor hiji lekkerder wordt. U hebt er voorn* 2 ons doorregen spek 3 ons rundergehakt 3 uien 1 ons soepgroente 1 kl. blikje torn. pureé 2 theel. paprika poeder 1 theel. selderijzout 1 theel uienzout Z2 pond tomaten, gepeld 1 blik witte bonen (vers is t 1 lieter heldere bouillon 1 theel. majoraan 1 theel. oregano wat peterselie vers gemalen peper. Het spek in dobbelsteentjes bruin bakken. Gehakt en uien toevoeg samen 5 minuten braden. Soepgroe^' tomatenpurée toevoegen en samet roerende even laten stoven. Stro*1 over heen: paprikapoeder, uienzouts derijzout en dan de gepelde toef in stukken gesneden) met he! 3 Nu de witte bonen, de bouillon, E4 raan en oregano toevoegen Alles* de kook brengen, op smaak maka' peterselie er op strooien. Me' brood een waar genoegen Laat J wat goede vrienden meegenieten. Eet smakelijk. Artiestenpalet (Dillenburgstraat 13 in Utrecht, tel 030-513267, b.g.g. 02990-26166) heeft sinds 1963 tegen reiskostenvergoeding al meer dan 2350 gevaneerse programma's verzorgd^ voor zieken, invaliden, bejaarden e.a.' Er kan een beroep worden gedaan op vele geselecteerde medewerkers (o.a. de Amersfoortse Twinnies) en er komen steeds nieuwe bij. SLUIT1NGSTERMIJN VAN 0«S KRANT IS: DINSDAGMIDDAG" UUR. INLEVEREN KOPI r MEDEWERKERS TOT MAANDAGAVOND 18 UUR

Leusder Krant | 1975 | | pagina 4