A Ia <U f (da '46 wint „slag om tweede lats" met 0-2 van Veensche Boys §M 5 ieuws uit de Leusdense kerken ockey-heren III kampioen Den Boer bijna schaakkampioen Licht herstel van de Leusdense tafeltennissers LEUSDENSE WIELRENNERS REDEN PRIMA TIJDRIT MORGEN LEDEN VERGADERING VAN RODA '46 Wim van Hanegem bij schoolvoetbal L U MAAKT 1975 LEUSDER KRANT 15 De met spanning tege- strijd tussen de kan- de tweede plaats, Veen- en Roda'46 is volkomen 33ar wel magertjes met Leusdenaren gewonnen. 0 de mannen van Veen- fJn 3 dubbele koude douche, i tijdens de wedstrijd 2e. Het was de eerste rüag sinds 2 jaar. 3e. Men belangrijde 2e plaats aan Rhoda kwijt. Maar ondnks de re gen kon Roda toch in deze zeer be langrijke wedstrijd, steunen op een in grote getalen opgekomen Leusdense- supporters schare. DOELMAN G. OSNABRUGGE IN GRANDIOZE VORM Vanaf het begin van de wedstrijd gaf Roda te kennen dat het vast beslo ten was. de punten mee naar Leus- (za.) - PVCW. Roda-speler doelrijpe kansen. Rob Hoogenbijl mist schromelijk een Foto Janus Visser den te nemen. Men had direct het heft in handen en speelde sterk op de aan val Men schiep zich in de eerste mi nuten al een paar goede kansen, ech ter zonder succes. Toen in de 5e mi nuut Roda drie hoekschoppen op een rijtje kon nemen was het dan al raak De derde hoekschop werd bekwaam door H. v 't Klooster voor getrokken, K. v.d Water stapte listig over de bal, de gehele Boys achterhoede stond op het verkeerde been, maar J de Smale niet, en de Veensche Boys doel man was kansloos op zijn inzet 0-1. Het was een lekker ,,opkikkertje" in deze belangrijke strijd. Roda bleef MÉ** komen, maar de Veensche Boys kwa men met uitvallen ook in het geweer en in de 12e minuut waren ze dicht bij de gelijkmaker, maar de ondanks het modderballet, in het wit gestoken doelman G. Osnabrugge kwam op tijd uit zijn kooi en het gevaar was opge lost. Na een kwartier een vrije schop op het Roda doel. bekwame redding van de Roda doelman en de opnieuw inge schoten bal werd door de nuchtere B Schoonderbeek in koelen bloede uit de doelmond gewerkt. Na 28 minuten kwam er weer een goede kans voor Roda, maar met de te zachte inzet van J de Smalen, had de Veensch Boys doel man nog de grootste moeite In de 32e minuut een schoonheids foutje van G Osnabrugge, maar gelukkig voor hem en Roda ging de bal net naast Een minuut later een vrije schop voor Roda maar door paniek voetbal kon den de Boys verder onheil voorkomen De oud-Roda speler J Drost werd slechts eenmaal gevaarlijk, maar de naar grote vorm groeiende G.Osna brugge redde bekwaam Na de rust kontroleerde Roda de strijd volledig en Veensche Boys be gon met afstandsschoten welke de Ro da doelman tot grandioze reddingen brachten. Naar mate de strijd vorder de groeide de Roda doelman, (inmid dels onder de modder) naar eenzame hoogte. Dat wil niet zeggen dat de man nen voor Roda's doelman geen vat op het spel hadden, integendeel. Er werd bekwaam mandekking toegepast zodat men wel van afstand moest schie ten. De Roda-voorhoede bleef echter doorgaan en men moest vaak aan de noodrem trekken om de Leusdenaren af te remmen De strijd werd harder en grimmiger, mede doordat de overi gens uistekend leidende scheidsrech ter een paar kleine foutjes maakte. Maar ja, de spelers maken er zo veel Naar mate de wedstrijd verstreek, bleek dat Roda de strijd niet hoefde te verliezen. Het laatste van deze wed strijd van de waarheid was voor Roda en zo kwam de voorsprong niet meer in gevaar. De overwinning was dan ook volkomen verdiend LEUSDEN/CENTRUM - Het bestuur van de Leusdense voetbalvereniging RODA '46 nodigt alle leden, van 18 jaar en ouder, uit tot het bijwonen van de al gemene ledenvergadering. Deze wordt morgen, 14 maart aanstaande, gehouden in het RODA-clubhuis en vangt aan om 20.15 uur. Naast de gebruikelijke agenda-pun ten, zoals opening, behandeling der in gekomen stukken, rondvraag, enz. wor den het jaarverslag van de clubhuis commissie met overlegging en bespre king van de balans en de winst- en verliesrekening, alsmede de begroting voor 1975, uitvoerig naar voren ge bracht. Voorafgaand aan de vergadering zul len van 19.00 tot 20.00 uur alle stukken, die betrekking hebben op het jaarver slag, voor de leden ter inzage liggen. Gezien de belangrijkheid van de ter discussie te brengen zaken, rekent het bestuur op de aanwezigheid van alle leden. DEN/CENTRUM - Het is ge- |aet Leusden 1, althans voor dit De met gemengde gevoelens geziene mogelijke uitwed- |lfgeo Kampen werd verloren, lirmede moest de MHCL afhaken ■nee oaar hetafdelingskampioen- Jnnde 4e klasse E vandeKNHB. er, want het had zo mooi zijn, als het was gelukt het [competitiejaar af te sluiten top van het klassement. Een hland van vier punten, met nog M drie te spelen wedstrijden, is nel te groot om nog enige hoop en koesteren. Neen, het is nu eurd. |*edstrijd tegen Kampen is toch "echt verloren. Er zaten in de fri? gespeelde ontmoeting, on- lille goede bedoelingen, te weinig Leusden was echt niet de 1 partij, doch ook nu weer t in de voorhoede de man, die frvei moest afmaken. Zelfs de ^-specialist Rob Ponsen kon er I niets aan doen. De wedstrijd Pijzonder sportief, zodat er ook Istrafballen werden uitgedeeld. n scheelt bij Ponsen al een slok J"borrel. Kampgn sloeg tweemaal Jen scoorde in elke wedstrijd- leen doelpunt, waarmede de 2-0 ijnd een onvermijdelijk noodlot ITeusden werd. Het waren welis- l*at schlemielige goaltjes, doch Petellen mee. Na het eerstedoel- iProbeerden de gasten het nog met pof niets*maar deze keer werd Ms De conditioneel sterkere paren waren verschrikkelijk ge- Pl* met hun uitvallen, wanneer 1 ver opgerukt was in de vij- W*e linies r3n k|Jn je gemakkelijk de doel- t* schuld geven van de nederlaag 'eg Guillaume Hageman dan ook een deel niet ten onrechte) maar 'een kon het op den duur ook niet redden en het is nu eenmaal een l'lat een misser van de keeper F kwalijker gevolgen heeft dan het Pjan de middenvoor rpl'jk kan Leusden in de nog ko- P Viswedstrijden tegen Mezen, J|D en Lelystad (niet direct de Fiksten) het doelpuntenmakers- nog trachten op te lossen. 1 seizoen is het echter reeds i. het steeds beter draaiend r 'Heam, deed het uitstekend in Rpstrijd tegen Kampong XIV. L?i slechts 1-0 door een mooi van Jan-Peter van Doorn, maar met deze uitslag mocht Kampong meer dan tevreden zijn. Driemaal werd een voor de Utrechtse doelman onbe reikbare bal door de paal gekeerd. Aan de andere kant verrichtte doel man Peter v. d. Boogaard een klein wondertje,door een hard genomen strafbal uit zijn hok te houden. HEREN III KAMPIOEN? Met veel vertoon van macht klopte Leusden III het op bezoek gekomen Laren X en naar van betrouwbare zijde werd vernomen, had de enige nog over gebleven concurrent (Gooische IX) van Schaerweyde verloren. Het betrof hier een mededeling vanSchaerweyde's pen ningmeester Wij mogen dus wel aan nemen, dat e.e.a. op waarheid berust, want waar blijf je, als je zelfs een penningmeester niet meer kunt ver trouwen? Wij willen U niet blij maken met een dode mus en daarom maken wij onder enig voorbehoud bekend, dat Leusden III kampioen geworden is in de 2e klasse van district Utrecht. In de loop van de week krijgen wij de offi ciële uitslagen door en dan volgt van zelf de huldiging. Wij nemen aan, dat Heren III wel vast aan het feestje is begonnen. Nog even een kort verslag van de wed strijd. Zoals meer gebeurde in het verleden kwam Leusden al vrij vlot na de afslag aan een 0-1 achterstand. Dit elftal heeft, net als Roy Schuiten bij de wielerprofs, een trage start, maar berg je als ze eenmaal wak ker zijn. Zo ook nu weer. Onze veteranen gingen uit een ander vaatje tappen en tappen kunnen ze bij Heren III. Een in eerste instantie door de Larense doelman gestopte bal werd door attente Lex van Lammeren alsnog ingeslagen (1-1). Peter Ver schoor maakte een fraaie solo af met het tweede Leusdense doelpunt en Peter Lodewijks zorgde uit een strafbal voor de 3-1 ruststand Na de hervatting begon Leusden pas echt goed te spelen (Laren trouwens ook) Peter Verschoor nam het vierde goaltje voor zijn rekening. Laren kwam nog even terug (4-2), maar Peter Lode wijks ontnam de gasten elke verdere illusie en bracht de eindstand op 5-2 uit een fraai ingeslagen strafcorner. Het geheime wapen van de Leusdense stoomwals (Stanley Douglas) werd wat op de achtergrond gehouden voorde as promotiewedstrijden naar de eerste klasse. Wel moet gezegd worden, dat hij zorgde voor een aantal sublieme voor zetten. En in de stemming van Halle lujah Kameraden ging men hierna naar het riante hockey-hokkie, pardon het clubhuis Heren IV had het in Maarssen niet gemakkelijk en moest met 5-2 de winst aan Maarssen III laten. Eenderde treffen met als uitslag 5-2 was de uit wedstrijd van Dames II tegen Baarn III Voor zaterdag was nog de inhaal wedstrijd Dames II - Baarn III ge pland, maar een klein zondvloedje in de nacht van vrijdag op zaterdag was de reden van een nieuw uitstel. Dames I was vrij. Ook veel afgelaste wed strijden bij de jeugd. Thuis ging niets door en uit alleen de wedstrijd van de mini-meisjes Amersfoort - Leusden (keurig 0-3) en Gooische C4 - Jongens Cl. Hierbij twee kanttekeningen. Ook hier werd het 5-2 en de Leusdense jongens stelden de Hilversummers in de gelegenheid om hun 100e doelpunt in deze competitie te maken PROGRAMMA A.S. WEEK EINDE: Zaterdag 11.00 uur mini-meisjes en vanaf 12.30 uur de jeugd. Zondag Dames I - Huizen (12.30), Dames II - Amersfoort IV (11.00). Heren I (vrij), Heren II - Laren XII (12.30), Heren III - Be Fair IX (14.00) en Heren IV - Barneveld III (14.00). LEUSDEN - Na de zeer teleurstel lende resultaten tot nu toe in de tafel- tennis-voorjaarskompetitie, lijkt er enige verbetering te zijn opgetreden. TTCL-1, geklasseerd op de voorlaatste plaats van de ranglijst in de le klasse B, wist deze keer met 6-4 het pas gepromoveerde SVE-3 de baas te blij ven vooral dankzij de 3 overwinnin gen van T. Kool. Het eerste team zal deze speler node missen als hij aan het eind van dit seizoen overstapt naar TRS in Amersfoort, temeer daar B. van Doorn een uiterst zwak seizoen doormaakt en nog nauwelijks een wed strijd gewonnen heeft. Teleurstellend was het 5-5 gelijk spel van TTCL-2 tegen het laag ge klasseerde URVA-1, vooral als men bedenkt dat de uitwedstrijd aan het be gin van de kompetitie wel in winst werd omgezet A. van Klompenburg had met 3 overwinningen een groot aandeel in de puntenverdeling. In de uitwedstrijd tegen rode-lan taarndrager VELOX-4 kon het 3e team niet veel gebeuren. Met H. Schols als invaller voor F Rave werd het ditmaal Rode-doelman Gert Osnabrugge verricht een van zijn vele goede reddingen in de wedstrijd tegen Veensche Boys. Met veel kunst en vliegwerk hield hij zijn doel schoon waarmee hij een belangrijk aandeel had in deze belangrijke over winning Roda '46 blijft door deze overwinning een goede kans behouden op de tweede plaats, die recht geeft op een promotie-wedstrijd naar de eerste klasse Foto Janus Visser LEUSDEN - Het clubkampioenschap van de s.v. Leusden lijkt na j 1 dins dag 4 maart bijna zeker terecht te ko men bij de heer Den Boer, die nog slechts een wedstrijd verloor en alle andere won. een 7-3 overwinning. Verheugender dan deze regelmatige zege van het 3e team was het herstel vanTTCL-4 H. Schols, R. Klunder-Nijland en H. Stok hadden LEUSDEN - Op woensdag 2 en don derdag 3 april zal dit jaar het derde schoolvoetbaltoernooi gehouden worden, waaraan Achterveld, Leusden-Centrum en Leusden-Zuid zullen deelnemen. Dit toernooi zal weer gespeeld worden op het Kerstens Sportpark te Achter veld. Er zal dit jaar een specialeattraktie zijn op het toernooi, namelijk dat de Feyenoorder Wim van Hanegem de prij zen komt uitreiken. Voor vele voet ballers zal dit juist een stimulans zijn om kampioen te worden omdat ze dan de beker krijgen uit de handen van een voetballer van topklasse De hele organisatie van dit toch steeds groter wordende schoolvoet baltoernooi is in handen van de heer J. Lohuis, Huize ,,Don Bosco" Dode- weg 6, Leusden, bij wie de aanmel dingen binnen moeten zijn voor zater dag 15 maart. De aftrap van het toernooi zal ver richt worden door de burgemeester van Leusden, mr. A. H. van der Post en door wethouder Van Woudenberg Even als voorgaande jaren mogende winnende elftallen van de jongens weer naar het landelijke voetbal toernooi, dat dit jaar waarschijnlijk in Breda gehouden zal worden. er weer zin in en dat betekende een 10-0 overwinning op het Utrechtse TZC-1. Een opmerkelijk verschil met de eerste wedstrijd die door TZC destijds met 6-4 werd gewonnen. Hoe groot de onmacht is van het 5e team werd deze week weer eens duidelijk aangetoond. Voor de 4e keer in 6 wed strijden werd een 0-10 nederlaag ge boekt. Misschien zijn de jonge spelers van dit team iets te vroeg gepromo veerd naar de 4e klasse of misschien zijn de gedachten meer bij de studie en het komende examen dan bij tafel tennis. Hoe dan ook, degradatie naar de 5e klasse lijkt nu reeds nauwelijks te ontkomen. TTCL-6 nam deze week wraak voor de 4-6 nederlaag aan het begin van de kompetitie. Met 6-4 werd Hoevelaken-2 ditmaal verslagen Topscorer was W. Verhoeven met 3 overwinningen Het le juniorenteam is deze kompe titie helemaal van slag af. Ook deze week. tegen SVO a, werd het weer een nederlaag Met 2 punten uit 6 wedstrij den ziet het er wel een beetje anders uit dan in de najaarskompetitie, toen deze jongens een gedeelde le plaats bezetten. Het b-team van de jeugd herstelde zich weer een beetje van de 2 achter eenvolgende nederlagen de afgelopen weken TTVN-b werd met 3-2 terug gewezen zodat TTCL-b nu 8 punten uit 6 wedstrijden heeft Geen gekke prestatie voor deze debutanten in de kompetitie. afg; 0-1 0-1 Uitslagen huiscompetitie. Groep 1: v/xl. Laaken - v .-Santen De Jager - Den Boer Groep 3: Kessing - A. Kuyper Groep 4: Stevens - Vernooy 1-0 Ladder: Schram - de Graaf 1-0 Herema - v. d Linden 0-1 Boemaars - Rijnfrank 1-0 hr. Hoover - v. Egdom 1-0 mevr. Hooyer - Bronkhorst 0-1 Struiwig - v d. Tang 1-0 J Kuyper - Schouten %-x/z mevr Graafland - Veenendaal 0-1 Het tweede bondsteam van Leusden moest naar Putten om daar het eerste team van de plaatselijke schaakclub te bestrijden. De Leusdenaren, voor wie niets meer er het spel stond, speel den veel te ongeconcentreerd en lieten zich door de Puttenaren, die nog inde- gradatiegevaar verkeerden met een grote nederlaag naar huis sturen. 7-3. De enige Leusdenaar die won was Berg. remises werden gehaald door Flentge. Kuiter, Visser en Daatselaar terwijl Mosterd, Tijmensen, Rietveld, Sieswerda en Uneken verloren LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag middag werd op de Leusderheide de eerste rit voor de clubcompetitie van de Ren - en Toerclub Amersfoort verreden. Het was een lastige tijdrit op een zeer heuvelachtig parcours van ongeveer 14 km. Het weer was uit stekend voor een karwei als dit en ondanks de twee nijdige klimmetjes onderweg werd er door de coureurs stevig aan getrokken. In het bijzonder door de juniors. In deze categorie werden de beste tijden gemaakt en in de algemene rang schikking eindigden de juniors op de eerste drie plaatsen. Vooral Jeroen Groenestein uit Leusden reed zich de ziel uit zijn lijf en hij won dan ook in een fantastische tijd van 15 minuten en 40 seconden. Maar wat wil je anders, met een nieuwe fiets van circa f 1.800, -? Of dat met of zonder BTW was doet er minder toe, maar een trapding van grote klasse was het wel. Wout Lansing (Scherpenzeel) werd 2e en de Leusde naar Dick Willigenburg finishte als 3e Bij de amateurs werd Ton Brons (Amersfoort) winnaar in de tijd van 16 min 19 sec. vóór zijn stadgenoot G. Heuveling en Adrie Spelt uit Lun- teren De Leusdenaar Gerard van 't Klooster kwam bij de liefhebbers als eerste over de meet, met vlak daarach ter Johan Ossendrijver uit Achterveld en de Amersfoorters N. WildemanenJ van Barneveld. Bij de B-liefhebbers die het wielergetob helemaal voor hun genoegen doen, werd het een Amers- foortse aangelegenheid. I. van Wijk won voor G van Oostende, W. Dekker sr. en P Almekinders. Clubsecretaris M.P.J. Schoenma kers had het er maar druk mee. Hij was wedstrijdleider, starter, tijdopne mer en aankomstrechter. En dat alle maal op zijn vrije zaterdagmiddag' Van rechts naar links Gerard van 't Klooster, Johan Ossendrijver. Jeroen Groenestein. Dick Willigenburg en een ster uit de Tour de Junior, vlak voor de tijdrit op de Leusderheide.

Leusder Krant | 1975 | | pagina 15