Achterveld won van R.U.C met 1-0 Dames Impala volleybal behalen benauwd gelijkspel tegen Spirit Gemakkelijke overwinning Roda-za. op P.U.C.W.2-0 Impala gymnastiek op grandioos spring festijn Roda '46 s.v. Achterveld Simonette v d. Erve in judopak met de zwarte band te midden van de drie a s. kampioenen sten van zijn echtgenote in het bijznder, maar hij doet zelf lie ver aan hockey Hans heeft nog getracht zich aan het reunie-ge- beuren te onttrekken, doch zijn excuus van verplichte hockey training (op dat tijdstip!') werd wreed afgewezen, want uiteinde lijk moest er toch iemand be schikbaar zijn voor het werk aan de bar. Ook de overigen uit het lesgroep- je kwamen op den duur zover en zo werd zaterdag, min of meer ter gelegenheid van het feit, dat het clubje door huwelijk, ver huizing enz zo'n jaar of tien geleden uiteen viel, voor het eerst een reünie werd gehou den. Wat daar allemaal aan oude herinneringen en nieuwtjes is afgepraat, laat zich alleen maar raden Het is een zeer geani meerde avond geworden en Si monette heeft beslist geen spijt gehad van alle gedane moeite om Dime Fabne, Leny Gentis, Rita Witte, Cilie Koning, Marij ke van de Brink en Thea Krum- pelman naar Leusden te krijgen. We kregen bijna medelijden met Hans v. d Erve, die als enige man het feest moest mee beleven. Hij is natuurlijk trots op de zwarte bandsters in het al gemeen en op de judo-verdien- Het huwelijk van Hans en Si monette, maar nog meerde komst van een drietal ferme zoons, heeft voor een (tijdelijk?) einde van Simonette's judo-bezigheid gezorgd. Als $e juniores de leef tijd hebben bereikt om op de mat te kunnen komen, duikt Simo nette weer voor honderd pro cent in het judo-geweld. Drie zoons: geweldig! En het worden beslist drie grote judo-kampioe- nen Dat weet Simonette zeker! en dochter zorgden en unieke prestatie. In en- aren werd de hele serie aodnden afgewerkt en in [364 verwierven beiden de band Dat was geweldig. 13 MAAK r 1975 LEUSDER KRANT 1 minuten licht veldoverwicht kreeg Jo- han van Bekkum wegens obstructie een vrije trap te nemen. De bal kwam bij de vrijstaande Jan Kerkhof en met zijn schot had R.U.C. doelman Van Riebeek de grootste moeite. De thuisclub bleef komen maar er werd te slordig ge plaatst. Jan Kerkhof en Herman Kerk hof combineerden dat het een lieve lust was en gaven de R.U.C.ers handen vol werk. R.U.C. probeerde het spel te verplaat sen met technisch goed voetbal maar de Achterveld achterhoede sloot als een bus. In de 44ste minuut kwam het belang rijkste moment van de hele wedstrijd Johan van Bekkum kon de bal toeschui ven naar Jan Kerkhof deze kon hoewel zwaar gehinderd uit een moeilijke hoek keeper Van Riebeek onhoudbaar pas seren. In de 75ste minuut gaf Herman Kerkhof een pass op Jan Kerkhof, doch zijn kopbal suisde precies over de lat. R.U.C. gooide er een schepje bovenop en zette de Achterveld verdediging on der flinke druk. John v d. Burgwal en Cor Hoogland konden met hun grote inzet veel aan vallen onderbreken De thuisclub moest verschillende corners weggeven doch doelman Geurt van Putten onderschep te de meeste inzetten op kundige wij ze Eenmaal moest hij stompend de bal wegwerken. Bij een der vele aan vallen kreeg de voortdurend ïnterup- perende R.U.C. speler Cor Greeve van scheidsrechter Bouma een waarschu wing. 5 Minuten voor tijd kwam R.U.C. nog naast Achterveld, doch na overleg met grensrechter Hazeveld werd het doelpunt afgekeurd. Zo nu en dan kon Achterveld nog onder de druk uitkomen, maar men kwam na een goede combi natie tussen Herman Kerkhof en Jan Kerkhof niet verder dan een schot op de lat. Goede leiding en goed voetbal Het tweede zag in de uitwedstrijd tegen Roda 2 zijn kampioensadspiraties zo goed als zeker in rook opgaan. Zij verloren met 2-1. Op een zwaar bespeelbaar terrein moesten zij het hoofd buigen In de eerste helft heeft Jos v. d. Burgwal Achterveld met een boogbal de leiding kunnen geven. De tweede helft heeft Achterveld geen geluk gehad Wim de Jong schoot uit Uit de wedstrijd s.v. Achterveld-RUC. Een kampioen werd letterlijk en fi guurlijk gevloerd door een strijdlustig spelend Achterveld dat met deze over winning grotendeels van degradatie-zorgen bevrijd is. Foto Janus Visser. vrije positie keihard tegen de la^t en Arnold Voogd uit een corner tegen de paal. Wegens obstructie kreeg Roda een penalty te nemen en het was ge lijk 1-1 Vlak voor tijd scoorde Roda na een snelle doorbraak 2-1. Achterveld 3 - H.V.C. 3. Het derde elftal leverde een uitstekende pres tatie door de konloper H.V.C uit Amersfoort met 4-3 te verslaan John Badman, Henk Voorburg, Wim v. Nim- wegen en Gijs Steenbeek zorgden voor de Achterveld doelpunten. Uitslagen zondag 9 maart 1975: Achterveld - R.U.C. 1-0 Roda II - Achterveld II 2-1 Achterveld III - H V.C. III 4-3 Programma zondag 16 maart 1975: Achterveld 1 - U.V.V O. 2.30 uur Achterveld 2-K V.V A 3 12.00 uur Achterveld 3 - Kieviten 2.30 uur Achterveld 5 - Roda 5 2.00 uur Dames: Minerva - Achterveld LEUSDEN - Het Spiritteam bestaande uit diverse zeer sterke en geroutineerde speelsters zag kans om Impala op het randje van een nederlaag te brengen. Impala begon razend sterk metsnel een gevarieerd aanvalsspel werd de Spirit- ploeg keer op keer in het nauw gebracht en werd regelmatig een voorsprong op gebouwd, welke resulteerde in een 15-11 overwinning in de eerste set. In de twee de set kwam Impala, uitkomend zonder aanvalster Annie Boerssen, zo mogelijk nog sterker voor de dag. Spirit zag geen kans om Impala in deze set echt te be dreigen en zo werd ook de tweede set in het voordeel van Impala afge sloten met 15-6. Of de Leusdense dames nu dachten dat de wedstrijd al gewonnen was, en de strijd wat lichter begonnen op te vatten is niet bekend, maar een feit was dat Spirit in de derde set Impala geen schijn van kans gaf Fel en ge-, concentreerd spelend, kwamen de Amersfoortse dames tot een gigantisch overwicht en zag Impala geen kans LEUSDEN - De 2-0 overwinning van de zaterdag-mannen van Roda op PUCW was gemakkelijker behaald, dan de uitslag doet vermoeden. Vrouwe Fortuna en het missen van kansen, stonden een grotere overwinning in de weg, zodat er slechts een magere 2-0 score op het bord kwam. Roda trad deze middag aan met een Het was geen verzwakking De wed- debutant, n.l. de jeugdige Rob Hogen- bijl. Hij was een aanwinst en wist als spits-speler zich aardige kansen te scheppen Door de onervarenheid miste hij nog wel enkele prachtige kansen, maar hij had ook geen geluk door schoten tegen de paal en lat. Verder speelde Roda zonder Th. Cor- beé. F. de Smalen en J de Haan. Hiervoor traden J. Grootenvheen, R. Hogenbijl en Ch Advocaat aan Het was geen verzwakking. De wad- Hoevelaken b - Achterveld a 2-0 A.P.W.C. c - Achterveld b 1-8 Pupillen. Achterveld 1 - Soest 1 1-2 H.V C. 2 - Achterveld 2 4-1 Achterveld 3 - Hoogland 4 0-4 Achterveld 1 - A.P.W.C. 1 4-1 Achterveld 2 - K.V.V.A. 4 1-1 Amf. Boys 3 - Achterveld 3 1-1 Programma voor zaterdag 15 maart a.s.: Junioren. Achterveld A is vrij. 15.00 u Achterveld B - Roda B 15.00 u Hoogland b - Achterveld a 15.00 u. Amf Boys a - Achterveld a 13.00 u IJsselmeervogels d - Achterveld b Pupillen: 11 00 u Roda 1 - Achterveld 1 13 00 u.: Achterveld 2 - C.J.V.V. 2 13.00 u C.J.V V. - Achterveld 3 13.00 u.. K V V.A. - Achterveld 1 13 00 u. Amsvorde 2 - Achterveld 2 12 00 u. Achterveld 3 - Quick 5 om hier iets tegenover te stellen. Het gevolg was een volkomen verdiende 15-4 setoverwinning voor Spirit en waren er voor deze ploeg volop kansen aanwezig om een gelijkspel te behalen. De beslissende vierde set hield een goed begin voor Impala in Er werd een 8-4 voorsprong opgebouwd. Maar opnieuw bezaten de Spiritspeel- sters de mentaliteit om wat terug te doen. Langzaam maar zeker werd de score gelijk getrokken, hoewel Impala toch nog kans zag om 3 matchpunten te verkrijgen (14-11) De Leusdense dames zagen echter geen kans om dezen te benutten, zodat de stand 14-14 werd. Spin hield het langst het hoofd koelen pakte de laatste twee puntjes, zodat de set met 16-14 in het voordeel van Spint beslist werd. Een gelijkspel dus, hoewel de koppositie van Impala nog niet in gevaar komt, omdat concurrent SVV 3 eveneens gelijk speelde, zodat het gat tussen beide ploegen gelijk is ge bleven Ook het eerste herenteam van Im- strijd was zowel voor als na rust zeer eenzijdig. Roda was heer en mees ter en steeds in de aanval en het wachten was op het eerste Roda-doel- punt, maar dat liet zeer lang op zich wachten. Men sprong nonchalant met de kansen om en als men goed inschoot of kopte stond er nog altijd een in goede vorm stekende P.U.C W.-doel man die de bal in alle standen uit zijn doel ranselde. De gasten kwamen nauwelijks tot een aanval, als zij er enkele onderna men waren het gelegenheids ausputzer Advocaat en Grootenvheen, die hun een acuut halt toe riepen Het was dan ook ongeloofwaardig dat de rust met 0-0 aanbrak Na rust weer eenzijdig spel. Aanval lend Roda en geen doelpunten. Tot in de 23e minuut in de 2e helft duurde het LEUSDEN - Zaterdag 8 maart zijn er in de nieuwe sporthal te Ermelo springwedstrijden gehouden voor het rayon West-Veluwe. Aan deze wed strijd werd door acht gymnastiekver enigingen deelgenomen. Impala was vertegenwoordigd met 7 springgroe- pen en een totaal van 120 meisjes en dames. Bij deze wedstrijden die één maal per jaar gehouden worden, is het springtoestel naar eigen keuze te be palen, waardoor Impala met een groot aantal springmogelijkheden uit kon ko men. Al deze 7 groepen hebben een pala bleef aan kop, en zal daar waar schijnlijk ook blijven. Concurrent Wil- helmina werd met 3-0 van het veld ge speeld in een vooral van lmpa'a-zijde goede v .>dstrijd De voorspring van Im pala op nummer twee van de ranglijst bedraagt nu maar liefst 10 punten en het moet nu wel heel gek gaan wil Impala geen kampioen worden. De set standen waren 15-9, 15-7 en 15-5. Het programma voor de overige Impala-teams voor de komende week ziet er als volgt uit. Zaterdag 15 maart Dames 2e klasse: 14.00 u SVH 2 - Impala 2 Woensdag 19 maart: Dames 4e klasse: 20.15 u.: WA 5 - Impala 4 19.15 u. Spirit 7 - Impala 4 19 30 u.: Avanti 2 - Impala 6 Heren 3e klasse: 20 00 u.: Impala 3 - Surf 71-3 19.30 u.. Impala 4 - Vios 8 voordat Roda dicht bij een doelpunt was. Een ziedend hard schod van Ch Krijgsman werd ternauwernood door de P U C W doelman uit zijn doel gehou den. Bij deze aktie was Krijgsman geblesserd geraakt en werd vervangen doot J. Lamberts, die later de red dende engel" voor Roda zou zijn In de 30e minuut wist hij met een prach tig diagonaal schot de verlossende treffer te scoren. 1-0. Vanaf dit moment liep het bij Roda gesmeerder en in de 38e minuut een prachtige 1-2 kombinatie tussen J. Kolthof en J. Lamberts en de laatstge noemde scoorde toen beheerst 2-0. De beide ploegen geloofden het verder wel en kwam het einde van deze een zijdige partij met een schamele 2-0 zege voor de mannen van trainer Le- ander. prijs behaald, hiervan is een groep met een le prijs, zijn 5 groepen met een 2e prijs en één groep met een 3e prijs geëindigd Het behalen van een prijs door deze laatste groep meisjes uit Leusden-Z, is te danken aan het grote enthousiasme van de heer G Bloemink die pas 2 maan den bij Impala als trainer actief is. Alle deelnemers ontvingen een her inneringsvaantje en kunnen tevens te rug zien op een actieve en waardevol le dag, die voor velen de ogen hebben doen openen door de zeer vele spring variaties die die middag getoond zijn SPORTVERENIGING ACHTER VELD, AFDELING JEUGD. Uitslagen van zaterdag 8 maart j.l Junioren Achterveld A - Quick B 1-3 Quick F - Achterveld B 2-1 - Op een goed be- bond Achterveld de de kampioen van haar R.U.C. Voor de aanvang van de wedstrijd bood aan voerder Johan Bekkum de kampioenen bloemen aan. Direct vanaf de aftrap Dam Achterveld het initiatief. Na 10 Foto Janus Visser SDEN CENTRUM - Het terdagavond opvallend stil Gironde in Leusden-Cen- Maonen zag je nauwelijks, ïvenangstvalligbinnen. Al- oor iets belangrijks (hond pilsje pakken bij een an, enz.) kwamen ze even schijn, maar ze waren zo van de straat. Wat was de hand? Op no. 20, bij eo Simonette v. <J. Erve, eo bijzondere bijeenkomst Het was een reünie van elijke judoka's, allen le- draagster van de zwarte Eo als die kwaad willen, ze beter niet in het don- [enkomen. ieet het misschien, maar mt met een witte band. olgen de gele, de oranje groene band, vervolgens (uwe en de bruine en ten- pas de zwarte band. Hoe er de kleur, des te hoger ng Enig rekenwerk wijst de in Leusden verenigde ames de 7e graad hebben Een bevriende relatie en in de mysterieuze Ja- ïorstelarij wist te ver dat dit voor dames welis- geen heksentoer is, maar 'el een zeer uitzonderlijke (tie Zij gaan meestal niet door met judo, maar be- ïen het als een gezellige eid Een kwestie van dat wel, maar het is wilden er meer van weten 'men tot een afspraak. Met enkele dagen vóór de reünie ie weet toch maar nooit die judo-tantes. Voor ed verhaal moet je wel eens skeren, maar wij blijven 'el graag voorzichtig De e spreuk ,,Qui amat pe- perdat' zegt het reeds: et gevaar opzoekt, gaat B ten onder'' en dat ging ^ns toch wel te ver. Een lew met één zo'n zwarte er leek ons voorlopig wel [gesprek viel achteraf ge- nee en Simonette is be- »een type, waar je bang )fdt ln tegendeel! Zelfs Jnjer van een hond leek dan hij was, vooral na een duwend woord van het )e Wij kregen te horen, toen in Bussum wonende |tte Bensdorp (van Bens- tussum Bovenaan) in april Qot judo-lessen begon op 'Uschool Van Hellemond. r had voor het wegbrengen ophalen van haar doch- olke lesavond een pendel- in duplo van Bussum naar pum, maar dat verveelde f en toen ging zij zelf ook ,°P judo. Na enige inhaal- I kon zij verder heel goed v "et groepje van haar doch- AFDEL1NG ZONDAG Veensche Boys 1 - Roda 1 0-1 Roda 2 - Achterveld 2 2-1 Soesterberg 3 - Roda 3 3-0 Roda 4 - KVVA 5 0-5 Roda 5 - Hoogland 6 1-0 S.E.C. 6 - Roda 7 7-2 Afdeling zaterdag: Roda 1 - P V.C W 1 2-0 Terschuurse Boys 2 - Roda2 11-11 Roda 3 - F.C Horst 3 afg. S.O V.A. 4 - Roda 4 6-2 Hoevelaken 4 - Roda 5 2-2 PROGRAMMA 16 MAART Afdeling zondag 14 30 u. Ministerpark 1 - Roda 1 12.00 u.: Soesterberg 2 - Roda 2 14.30 -u.: VVZA 3 - Roda 3 11 30 u Amerf. Boys 5 - Roda 4 12.00 u Achterveld 5 - Roda 5 14.30 u.: KVVA 10 - Roda 6 12 00 u Roda 7 - Soest 6 Dames: 10.00 u Roda 1 - Hooglanderveen 1 Afd. zaterdag: 16.15 u B V.C. 1 - Roda 1 14.15 u. Barneveld 2 - Roda 2 16.15 u Roda 3 - Unicum 3 14.15 u.Roda 5 - Roda 4 Afd. Pupillen. ,,D" Pupillen: Roda 1 - Hoevelaken 1 4-1 Roda 2 - Spakenburg 1 3-0 Spakenburg 3 - Roda 3 0-1 Amersf. Boys 2 - Roda 4 4-2 Soest 6 - Roda 5 3-1 Soest 7 - Roda 6 1-0 Roda 7 - Roda 9 3-8 ,,E" Pupillen: Roda 1 - Soest 1 7-1 IJsselm. Vogels 2 - Roda 2 afg. Roda 3 - Quick 3 0-0 Roda 4 - Quick 4 0-2 Roda 5 - Soest 6 1-2 Limvio 5 - Roda 6 0-2 Junioren: Roda B - VVZ'49 1-1 Adspiranten: Scherpenzeel - Roda c 2-0 Roda f - Hoevelaken afg. Roda h - H.V.C. afg. PROGRAMMA 15-3-'75 Afd. Pupillen ,,D" Pupillen: 11.00 u Roda 1 - Achterveld 1 12.00 u.: Roda 2 - VVZ 1 13.00 u.: Soest 4 - Roda 3 12 00 u Hoevelaken 4 - Roda 4 11.00 u.: Roda 5 - Spakenburg 4 13 00 u Roda 6 - VVZA 7 12.00 u.: S.E.C 6 - Roda 7 ,,E" Pupillen: 13.00 u A.P.W.C. 1 - Roda 1 12.00 u.. Roda 2 - V.V.Z A. 2 13.00 u Roda 3 - Soest 2 13.00 u Soest 4 - Roda 4 13 00 u S E.C. 4 - Roda 5 11.00 u.: Roda 6 - Limvio 5 Junioren: 16.15 u Roda A - V.V.Z A 14.00 u.v Achterveld - Roda B Adspiranten: 14.00 u.v.Roda a - HVCTerreinHVC Roda b is vrij. 11.30 u.v Roda c - Quick terrein Quick 15 00 u.v Spakenburg - Roda d 15.00 u. Roda e - Quick 13.45 u.: Roda f - De Glind 13.00 u.v.CJVV - Roda g Roda h is vrij. oment uit de wedstrijd s.v. Achterveld-RUC

Leusder Krant | 1975 | | pagina 17