y §5 fficiële inmetseling oorkonde n uitbreiding kerkelijk centrum Speels politiek café van Progressief Leusden f Groene Zoom geopend ssgsÉsi. Gratis zand halen Data raads vergaderingen gewijzigd Eerste steen legging voor Fisons b.v. V w VIERDAG 15 MAART A.S. NIEUWE TELEFOONCEL WIJ ZEGGEN HET MET BLOEMEN! zie pagina 5 Natuurwandeling door „De Boom" A 4- 44 4 iilif'l IiILJ PT ton hilhorst A donderdag 13 maart 1975 - 6e jaargang nummer 46 Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeen Ie Lensden UITGAVE: B.D.U. 8.V. RÉDAKTIE EN ADMINISTRATIE POSTBUS 11, LEUSDEN-CENTRUM. TEL.: 03496-1495 DIREKTIE: H. J. HEINE D. REBEL. REDAKTIE: BERT VOS. LEUSDEN/CENTRUM - Op zaterdagmiddag 15 maart a.s. om twee uur, zal r gelegenheid van de uitbreiding van het Kerkelijk Centrum aan de Asschatter- een oorkonde met bestektekeningen worden ingemetseld. De oorkonde voor iedere belangstellende na afloop beschikbaar zijn voor een minimum- rag van vijf gulden, dat ten goede zal komen aan het bouwfonds. Deze in- tseling (een soort eerste steenlegging) zal worden bijgewoond door de beide ikanten van Leusden, ds J. W. K. Kelder en ds. J. F. Kooman. VOORGESCHIEDENIS zamenlijke bezinning op de met Leusder groei te verwachten be-^ Ken aan kerkelijke voorzieningen behoeve van de Hervormde Ge- nte en de Gereformeerde Kerk te usden, leidde in 1972 tot een plan- --rapport, waarin voor de kernen usden-Zuid en -Centrum uiteindelijk stens vier kerkelijke wijkcentra 'en zijn te voorzien, waarvan die Zuid en aan de Asschatterweg in -trum reeds bestaand. Wegens de ologische onzekerheden en be- meringen, alsmede wegens dc- gé- er geachte kerkelijke toekomst- rde daarvan, werd afgezien van de jee van een grote kerk in het midden n daartoe ingestelde gemeenschap- lijke bouwcommissie ontwikkelde ge alternatieven voor de aanvaarde gestie om met de nog zeer beperkte iddelen in de reeds tegen 1975 te 'rziene - en thans ook zeer knel- - ruimtenood te voorzien door een (rekkelijk eenvoudige capaciteits- rgroting van het Hervormd Centrum n de Asschatterweg De grotendeels van de gemeente- jke bestemmingsplannen voor de vol- nde Leusder groeifasen afhankelijke rdere planning kon zo tevens nog even tgesteld worden. BOUWPLAN Met de bouw naar een tenslotte in 74 gekozen ontwerp van architect iderhoek te Baarn, worden thans r aannemer Bloemendaal goede vor- ringen gemaakt. De zitplaatscapaci- il wordt van +250 tot 440 vergroot d het aantal vergaderruimten wordt an twee op vier gebracht door een :tbreiding naar achteren met 9 m. ver de volle breedte van de gevel. bij de bestaande hellende con- tructie aan te sluiten, bereikt het dak "nde achterzijde zijn grootste hoogte n 9 m. op de plaats waar het hier "tworpen liturgisch centrum door een raaie. gordijngevel wordt afgesloten elaas wordt dit architectonische ac- ent dus geen blikvanger aan de weg. n hoeverre de over 180 graden gedraai- e opstelling met een dan gunstiger (zon) chtinval wellicht ook anderszins ieuwe perspectieven en gezichtspun- en zal openen, dient te worden afge- cht Ten behoeve van ander gebruik dan eredienst, wordt het oude po- ium gehandhaafd met de voorheen ook "nwezige gevarieerde opstellingsmo- elijkheüen. Een separatie van het ieuwe liturgische centrum beoogt een 1 te profaan gebruik en geluidsniveau m deze zijde tot een ook voor de chterburen aanvaardbare proportie erug te brengen. Daardoor ontstaat evens een dagkapel voor kleinere ker- eüjke bijeenkomesten De voorhof °rdt als zodanig gehandhaafd en de staande bouw blijft optimaal benut, gedurende de verbouwing. Aan mevrouw en de heer Van de Berkt bezorgt het op orde houden heel wat extra werk, waarvoor dan ook vrijwillige hulpkrachten opgeroepen en ingeschakeld zijn, zolang nog geen be heerder de dagtaak voor het nieuwe ge bouw heeft overgenomen Een over grote garderobe-hal kan, met de aan sluitende nieuwe keuken, als ont moetingsruimte naast de kerkzaalgaan dienen In de oude keuken worden toi letten ondergebracht. Tenslotte zal de bouw deze zomer voltooid kunnen wor den met de plaatsing v in de reeds aan wezige luidklok in een klokkestoel. BOUWFONDS De met e.e.a. gemoeide stichtings- kosten bedragen f40.000,--. Gezamen lijk eigendom, gebruik en exploitatie ten behoeve van beide kerkgenootschap pen en mede ten gerieve van andere groeperingen uit de Leusder samen leving, werden in december 1974 con tractueel geregeld Een hieraan ten grondslag liggende kerkelijk convonant verwierf de goedkeuring in groter ver band De materiële beheersregeling be hoeft nog nadere uitwerking Een ge zamenlijke commissie bouwfonds startte met een talentenactie, waarbij ieder een talent van f 1.00 ontving met de uitnodiging het zo uitgezette bedrage van f1250,-- veelvoudig in het bouw fonds terug te doen vloeien, door hier mee op eigen wijze te woekeren. Deze nog lopende en veelbelovende actie, waarover u ongetwijfeld nog meer zult horen, droeg reeds in aanzien lijke mate bij tot het thans reeds onge veer f 10.000,-- omvattende fonds. De vele hartverwarmende reacties hebben er tevens toe bijgedragen dat meren deels ook kerkelijk voor elkaar nog vreemde nieuwkomers in de groeikern Leusden, met elkaar in contact kwamen en zo ook als Gemeente van Jezus Christus terplaatse gaan functioneren En daar gaat hei tenslotte om. OORKONDE Teneinde deze achtergrondenen ver wachtingen nog eens te accentueren, wordt zaterdagmiddag 15 maart om twee uur een oorkonde met de bestek tekeningen in de bouw ingemetseld De beide pastores J "W K. Kelder en J. F Kooman hebben hun medewerking hiervoor toegezegd en kerkeraden, kerkvoogdij en commissie van beheer zijn uitgenodigd van deze exempla rische pastorale samenwerking ge tuige te zijn Aan alle andere ook langs deze weg uitgenodigde belangstellenden, stelt de bouwcommissie graag in ruime mate kopieën van de oorkonde ter beschik king, zodat niemand in deze in het on zekere behoeft te blijven. Door hiervoor als redelijke tegenprestatie minstens f5,00 aan het bouwfonds ten goede te laten komen, wordt ieder in staat ge steld ook op deze wijze zijnbouwtalen- ten in te zetten. ,,Een oorkonde die aan menigehuise lijke wand niet zal misstaan, kan tevens een verwijzing vormen naar de grootste oorkonde uit de geschiedenis, die bij de geboorte van Christus door een engelenkoor ter ere van God in de hoge aan mensen van goede wil wordt toe gezongen," aldup de bouwcommissie. LEUSDEN - Vrijda? 14 februari or ganiseert Progressief Leusden weer haar maandelijks politiek café in café- restaurant Nieuw Leisden. De bedoe ling hiervan is nog ;teeds om, in een ontspannen informeli sfeer, over po litiek en aanverwane zaken te pra ten, raadsleden te spreken, andere partijen en hun leien te ontmoeten of zomaar wat te klesen met bekenden en onbekenden. Ookal wordt er vaak een gespreksonverwrp genoemd, toch is iedere bezoeker vij daar wel of niet aan mee te doen, gwoon aan de bar of in een hoek blijve zitten als men dat liever doet, is ook rogelijk. Voor deze eershilgende keer staat er niet een meer >f minder politiek onderwerp centraal maar een viertal spelletjes met eei politieke 'strek king en aktualiteit het zijn de vol gende 1 Het groot miliuspel, (voor men sen die geen haas hebben). Trouwe bezoekers van de/erkiezingsbijeen- komsten zullen zicj herinneren dit al eens gespeeld te ebben, in een op Leusden geente vom. Deze keer gaat het om de oorsprokelijke versie. Het doel van het spel i&o snel mogelijk in de beste leefomstanigheden te geraken alle milieu's kome tijdens het spelen aan de orde plus lie gangbare ver- voersmogelijkhedei Zeer actueel met de R28 in het vooriizicht!!! 2. Het ganzebord ior de vrouw. Een spel, dat een aatal jaren geleden in samenwerking nt Man Vrouw Maat schappij, Dolle Mia en de Vara tot stand kwam voor daktie Op de vrouw af. (Het moet leij zijn dit na vier jaar en juist in heiaar voor de vrouw weer eens te spel(). Tijdens het spe len wordt u gekononteerd met situ aties in het levefvan de vrouw, die typerend zijn voor haar maatschap pelijke ontwikkeling. 3. Het spel voor Arm en Rijk, is uitge geven door de Werkgroep 2000 uit Amersfoort. Het is duidelijk dat dit over een wereldprobleem gaat van de eerste orde. In dit spel komen de spe lers, die een rijk of een arm land ver tegenwoordigen in allerlei posities, ze mogen voor zover ze kunnen ge bruik maken van alle hun ter beschik king staande middelen. Het is duide lijk wie de meeste mogelijkheden heb ben daarbij De mogelijkheid bestaat dat een arm land het spelletje kan win nen, maar ondertussen is er aan de situatie weinig veranderd. 4. Het inspraakspel. Ook uitgegeven door Werkgroep 2000, wil ons laten meedenken en spelen in een besluits- vormingskwestie Gemeentepolitiek bij uitstek en zekej nuttig voor fraktie- leden en andere bestuursleden Aller lei aspecten komen naar voren en ma ken duidelijk hoe moeilijk deze ma terie is. (Van de redaktie) LEUSDEN - In het plan de Wete ring kan men dag en nacht telefone ren met wie men maar wil. Langs de Asschatterweg hebben de bewo ners van de Wetering (en natuurlijk ook van de tegenoverliggende wijk Alandsbeek, de beschikking gekregen over een openbare telefooncel. Iedere nieuwe JAARABONNEE op de LEUSDER KRANT heten we welkom met een fleurig bloemetje of een jeugdboek. U leest er meer over elders in dit nummer. Door middel van deze spelletjes wil len de organisatoren een aantal achter gronden, oorzaken en mogelijkheden be wust laten worden. Zowel spelers als toeschouwers kunnen zich betrokken voelen bij de situaties die tijdens het spel naar voren komem. In hoeverre déze situaties een stuk realiteit laten zien, is natuurlijk wel afhankelijk van de instelling van spelers en toeschou wers, alles is mogelijk Men rekent in ieder geval op enthousiasme en publiek De volgende bijeenkomsten van het politiek café zijn op: Donderdag 3 april (gekozen is voor de donderdag in plaats van de vrijdag avond, als niet bij het weekend be horend en daarom aantrekkelijker, andere suggesties zijn welkom Donderdag 1 mei, hiervan wil Pro gressief Leusden een groots feest ma ken met o a. kabaret. En als laatste bijeenkomst dit sei zoen- donderdag 5 juni. kwekerij-bloemisterij een goed en goedkoop adres! Ursulineweg 5 - Leusden-C. Tel. 033-21593 Verschijnt elke week in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties: 23 cent per mm B'i kontrakten belangrijke korting. Leusderheities: 66 cent per regel. Losse nummers: 40 cent per stuk Opgave van advertenties en kopij voor dinsdagmiddag 12.00 OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Finnmark 3 te Leusden-centrum is dagelijks van) 00 on van 14.00 tot 16.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. LEUSDEN - Omstreeks 1 april a.s. zal van gemeentewege het zand in de openbare zandbakken worden ververst, opdat kinderen in het voorjaar en de zomer in en met schoon zand kunnen spelen. Als proef mogen inwoners - voorzover zij zand kunnen gebrui ken - tot $ie datum dat zand gra tis uit de bakken weghalen Men wordt echter aangeraden dit zand niet te gebruiken om daarmede eigen (speel-) zandbakken te vul len (vuil zand). Op deze wijze wordt men in de gelegenheid gesteld goedkoop aan zand te komen. Voor de gemeen te ontstaat dan het voordeel, dat minder vuil zand behoeft te worden afgevoerd Als men zand weg haalt dient men er voor zorg te dragen, dat geen zand achterblijft op straten, pleinen, plantsoenen, paden enz. (Van de redaktie) LEUSDEN - De raadsvergaderingen van de gemeente Leusden voor de maanden maai t en april worden op een andere dag gehouden dan gebruikelijk. De vergadering van deze maand wordt gehouden op dinsdag 25 maart a.s. de april-vergadering op woensdag 23 april a.s. (Van de redaktie) LEUSDEN - Op vrijdag 14 maart (morgen) zal de direkteur-generaal van het departement van Economische Zaken, de heer J. A. M. Molkenboer om half 1 de eerste steen leggen voor het nieuwe gebouw van de pharmaceu- tische divisie in Nederland van het Engelse concern Fisons Limited Het gebouw zal worden opgetrokken aan de Larikslaan in het werkgelegenheids- terrein Princenhof. LEUSDEN - DeNatuurbeschermings- wacht ..Eemland' zal haar maandelijk se wandeling dit keer houden in het Landgoed ,,De Boom" te Leusden op zondag 16 maart a.s. Gestart wordt vanaf Café Rest. De Mof, Arnhemseweg 95 te Leusden om 13.45 Aan de V/2 uur durende wandeling kan iedereen gratis deelnemen. U kimt Ifel niet zo gek noemen. op het gebied van familiedrukwerk kunnen wij u in alle opzichten van dienst zijn: VERLOVINGS-, HUWELIJKS- EN GEBOORTEKAARTEN VISITE-KAARTJES BRIEFHOOFDEN ROUWKAARTEN LEUSDER KRAM Finnmark 3, Leusden-centrum. (Modellen-boeken kunt u thuis bezichtigen). In dit nummer van de Leusder Krant: De Groene Zoom deze week voor het publiek opengesteld, pagina5 Krijgt Leusden een Montessori-school? pagina3 Het onderwijs in Leusden. Deze week had Anco Mali een gesprek met de heer Pierik, hoofd van de R.K. Rossenbergschool. pagina 7 Inmetseling van oorkonde in uitbreiding van Kerkelijk Centrum, pagina1 Mt A.A. de Beaufort naar laatste rustplaats gedragen, pagina3 Commissie Naamgeving Wegen komt bijeen, pagina ïi Acbtervelds nieuws op pagina24 Schoolraad vergaderde besloten over Voortgezet Onderwijs in Leusden, pagina 5 WV-Eemland-agenda, pagina5 Brand in Leusdense apotheek, pagina3 Sport en spel ïn Leusden. Deze week de schijnwerper op de Speurders, pagina9 Weekagenda gemeente Leusden, pagina3 Kerkdiensten, medische diensten, burgerlijke standen op pagina Nimmerdor hield geslaagd springconcours, pagina Berlijn se kinderen in Amersfoort aangekomen, pagina- Sport op pagina Muzikaal huwelijk, pagina De Macaroni's en andere strips op pagina Kijkavond van de Woelige Hoek, pagina 13 13 11 15 11 8 11 Reünie van Judo-zwarte bandsters, pagina 17

Leusder Krant | 1975 | | pagina 1