/Ma ihterveld overtuigend op inst in harde wedstrijd Winst en verlies voor TTCL Enorme deelname aan het schoolvoetbal-toernooi Don Bosco wint opnieuw wisselbeker in Emmerich Uit de Leusdense clubbladen Damesvolleybal KPJ-Leusden contra Radio Veronica v 1 vè;-:4mm - Ledenvergadering van Antilopen WIM VAN HANEGEM REIKT PRIJZEN UIT /||V llUnu uu wnrtui uiJ LEUSDER KRANT l(i «edstrijd s.v. Achterveld - U.V.V.O Johan Hak passert twee tegenstanders. 'ERVELD - Achterveld heeft overwinning op het Utrechtse neb veilig kunnen stellen voor oud van de 2e klasse. Op een iberigmaar toch redelijk be- «r veld, zette Achterveld al een offensief in tegen de de bndidaat uit Utrecht van het middenveld af goed ie aanval was de eerste reeèle stans voor Herman Kerkhof, tot was echter te zacht. Kort ug Herman van Ruitenbeek ge- ijstaand voor de doelman geen i doel te treffen. In de 15e mi- ikte Gerbrand Boersen in een tesseerd en moest het veld ver fijn vervanger was Wim Vos. de steeds draaiende wind en Me veld was goed voetbal erg De Achterveld-druk werd en UVVO kwam opnieuw goed u Johan van Bekkum keurig in- en de doelman juist op de goe- stond. UVVO vocht goed te lij een cornerbal in de 25e mi- .est Cor Hoogland koppend red engen UVVO-doelman Ter Haar lijn ploeg naar voren en toog r zelf mee in de aanval. Her- lOf ontnam hem de bal, zijn klom de lucht in en be lt naast het lege doel. matige eerste helft werd door :hter Van Amerongen afge- iar 5 minuten te vroeg. Toen irter hem hierop opmerkzaam hij na de thee eerst met uit te spelen Toen werd raaid eerste minuut van de (tweede) ging UVVo tot de aanval t door goed wegwerken van Dalen en doelman Geurt van i erger worden voorkomen, begon Achterveld beter te en aanval op aanval volgde, praktisch alles over de rechterwing waar de scherp opgestelde Herman Kerkhof nogal eens in de buitenspel- val liep In de 55e minuut kon Herman Kerk hof de bal stilleggen precies voor de voeten van de schietgrage Jan Kerk hof. Met een zuivere en harde schui- *edstnjd s.v. Achterveld - U.V.V.O. Met gebogen hoofd verlaat 'O-doelman het veld, nadat hij voor de tweede keer Jan Kerkhof M op een minder sportieve manier, voor de scheidsrechter de 1 bem van het veld te wijzen Foto Janus Visser. Hockey-heren 111 toch kampioen Foto Janus Visser LEUSDEN/CENTRUM - Het (grote) nieuws uit de Leusdense kerken was het kampioenschap van Heren III, al thans volgens de kop boven hethockey- verslag in onze krant van de vorige week. U zult wel begrepen hebben, dat dit een misser van de opmaker was. Neen, het was geen grapje, want zo is hij ook' weer niet. Maar de volgende keer wordt het een strafbal. Het hockey- programma van het afgelopen weekend is weer eens in het water gevallen. Geen van de zeven vastgestelde thuiswed strijden vonden doorgang. Bij de jeugd ging alleen de uitwedstrijd tussen SCHC C4 en meisjes Cl door, met als uit slag een 5-0 nederlaag voor Leusden. De wedstrijd Dames 1 - Huizen 1 werd op last van de hockeybond omgezet in: HUIZEN I - DAMES I Leusden had het moeilijk in en tegen Huizen, dat de wedetnjd begon meteen werkelijk overrompelend offensief. Al binnen 5 minuten keek Leusden tegen een 1-0 achterstand aan en het mag een wonder heten, dat de negatieve score niet groter werd. De thuisclub bleef geweldig aandringen en slechts met de grootste moeite kon de Leus dense achterhoede de zaken in de hand houden Toen de storm uitgeraasd was en duidelijk werd. dat al het Huizense geweld op niets uitliep, kreeg Leusden weer vat op het spel, dat zich nu ver plaatste naar de overzijde. Hoewel de aanvallen der gasten minder ge vaarlijk leken, werd het toch wel dui- v" -S-v vV-v. Uit de wedstrijd s.v. Achterveld - U.V.V.O. Achtervelder Jan Kerkhof probeert de U.V V.O.-doelman te omspelen hetgeen gedeeltelijk mislukte omdat de doelman hem vakkundig vloerde waardoor de reële scoringskans verloren ging Foto Janus Visser. ver wist hij de bal achter de verraste doelman te jagen 1-0. Wim Vos werd vervangen door Arnold Voogd. De conditie van de thuisclub gaf uiteindelijk de doorslag. Johan Hak glipte door de paniekachtige verdedi ging van UVVO, maar zijn schot beland de tegen de paal, even later opnieuw pech voor Achterveld, want Herman Kerkhofs schot ging precies tegen de paal. De Utrechters konden de 1-0ach terstand maar moeilijk verwerken en C. Schnjer ging op de ,,bon". Drie minuten voor tijd kreeg Jan Kerkhof de bal goed aangespeeld. Deze ondernam een snelle rush met alleen voor zich de doelman, die het gevaar zag en ver uit zijn doel kwam tot buiten het strafschopgebied. Daar trap te hij Jan Kerkhof openlijk tegen de grasmat. Scheidsrechter Van Amerongen zond doelman Ter Haar onmiddelijk het veld uit De vrije trap leverde niets op. Met 10 man moest UVVO verder spelen, maar was een geslagen ploeg. Uitslagen zondag 16 maart: Achterveld - UVVO 1-0 Achterveld 2 - KVVA 3 0-0 Hoogland 5 - Achterveld 4 9-0 Achterveld 3 en 5 afgelast Programma 23 maart: Bunnik '73 1 - Achterveld 1 (bekerronde) Dames: Soesterberg - Achterveld 10.00 LEUSDEN/CENTRUM - Opwoensdag 26 maart a.s. houdt de Leusdense Korfbalvereniging ,,de Antilopen" een buitengewone ledenvergadering. Behal ve leden zijn ook donateurs en ouders van adspiranten, junioren en senioren van harte welkom. De vergadering vindt plaats in de gemeentelijke kantine op het Burge meester Buiningpark en begint om 20.00 uur precies. Er komen, naast de normale agenda-punten enige be langrijke zaken ter sprake, zoals aan vulling van het bestuur, voorbereiding van het 10-jarige bestaan, enz. Met het oog hierop verwacht het bestuur ditmaal alle leden boven de 18 jaar. delijk, dat 1-0 niet de eindstand zou worden Tweemaal ging een Leusdens schot net naast, voordat Almita Mees ters uit een strafcorner zo n 10 mi nuten voor de rust de stand op 1-1 kon brengen De tweede helft was wel erg span nend. doch het vertoonde spel kwam niet direct in aanmerking voor de schoonheidsprijs Het nu duidelijk ster kere Leusden had evenwel weinig ge luk Rakelings gingen enkele schoten naast en over het Huizense doel. Naar mate de wedstrijd vorderde ging de thuisclub harder spelen en hierop had Leusden niet het juiste antwoord. Doel punten bleven verder uit, zodat de ontmoeting in een draw eindigde. HEREN III KAMPIOEN Zoals wij de vorige week reeds on der voorbehoud mededeelden is het derde herenelftal van Leusden inder daad afdelingskairipioen geworden. De semi -veteranen, hoewel reeds tegen de vijfendertig bepaald geen belegen nozems, zorgden voor het eerste kam pioenschap van hun vereniging. En hoe? Van hun competitie hebben zij een in drukwekkende successenreeks gemaakt Van de 11 gespeelde wedstrijden won nen zij er 10 Slechts éénmaal werd het een gelijkspel en dat was meer een hommage aan de tegenstander (Gooi- sche IX), die het langst de mannen van Ruud Monincx in hun race naar de ti tel hadden kunnen bijbenen. De rest van de geachte concurrentie ging voor de bijl, kreeg de zak ol kwam op de kof fie Leusden III deed een gouden greep in de buidel der mogelijkheden en won daarmee ue hoofdprijs. Knap gedaan en petje af! Je went aan alles Ook aan het wat griezelige spelpatroon van Leus den III Gewoonlijk kwam men kort na de alslag al op een achterstand. Dan werd de ploeg pas wakker en in het verdere verloop van de wedstrijd had de nietsvermoedende tegenpartij geen schijn van kans meer Opmerkelijk, maar waar. Daarbij kwam nog, dat het traag op gang gekomen elftal blijkbaar het eeuwige leven had. Men speelde onvermoeibaar verder tot aan het pilsje na het eindsignaal Pakken wat je krij gen kunt en houden wat je hebt. Dat was de regel. Als de wil aanwezig is, kun je veel verzetten. En de wil, die was er, elke zondag weer opnieuw. Dat moet u. of schoon het wel zo klinkt, niet alleen als compliment beschouwen Laten wij ons nog even verdiepen in de reali teit. Hoe ziet zo'n ploeg er uit? Het merendeel der spelers was al langer bezig geweest met het spel van bal en stick, doch had - ook al met het oog op de wat gevorderde leeftijd - onvol doende eerzucht voor een plaats in het eerste elftal. Daar moest je win nen, want het was het visitekaartje van de club üok Leusdens tweede kwam niet in aanmerking. De MHCL heeft vier heren elftallen en gezien de toch nog aan wezige kwaliteit der spelers verviel ook Leusden IV. Neen, dat kon je..ze niet aandoen een plaats in het laagste elftal En zo ontstond dus Heren III, het elftal waarin alles mag eD niets verplicht is Winnen is dan leuk mee genomen. Als het maar gezellig is en er plezierig wordt gespeeld Het kampioenschap van de 2e klasse in de onderbond is nu bereikt Het is nog niet bekend, of dit automatische' overgang naar de eerste klasse in- houdt, of dat er nog promotie-wedstrij-1 den moeten worden gespeeld Maar dat is iets van later zorg. Door het niet: doorgaan van de laatste wedstrijd kre gen wij geen kans het team op de foto' te zetten, maar het beloofde plaatje komt nog wel PROGRAMMA A.S. WEEKEINDE: Zaterdag v.a. 12 30 uur diverse jeugd-, westnjden en voor de mini-meisjes een groots toernooi bij de Ainersfoortse Hockeyclub Dat duurt de hele dag, zo dat de ouders der speelstertjes zeker gelegenheid kunnen vinden te gaan kij ken, hoe goed hun kinderen het doen De meiskes stellen het vast op prijs! Zondag spelen thuis Heren I tegen Mezen II (14,- uur) en Heren IV te- j gen Maarssen IV (12.30 uur). Dames I speelt uit tegen Weesp I (11.00 uur). Hetzelfde doet Heren II tegen Kam pong XIV. LEUSDEN - Afgelopen zaterdag heb ben 50 jongens van het internaat Don Bosdo gevoëtbaldTëgen hét*Höppsches Convict in Emmerich. Om 9 uur vertrok men in de regen met een bus vanuit Leusden en vlak voor de grens werd er even gestopt. Om 11 uur werden zij met een flesje fris en eten welkom ge heten in Duitsland en om half 1 begon nen de wedstrijden. Grote verrassing was natuurlijk dat de hoogste leeftijdsgroep in het grote stadion van Emmerich mochten spelen, maar zij verloren helaas met 8-0. De kleineren deden het veel beter en won nen resp met 7-1 en 7-0. Doordat men dus 2 wedstrijden had gewonnen kwam de wisselbeker voor de tweede maal in het bezit van Don Bosco en kon zodoende weer mee terug gaan naar Leusden. Voor elke Duitse speler was er een Don Bosco vaantje in de kleuren van de Nederlandse vlag Als herinnering aan dit sport iéf-gebéure^Pkrégen de jongis van Don Bosco er een m'dë bus'Uitge reikt Op de terugweg werd 's-Heeren- berg aangedaan en om kwart voor zes keerde men met veel lawaai en plezier in Leusden terug De sportleiders Mhr. Th Solen en J Lohuis hadden het ge heel samen met de jongens georgani seerd. Er waren verschillende werk- entaak- groepen gemaakt De jongens konden zodoende individueel of in groepjes werken Door deze werkwijze voel den de jongens zich erg verantwoor delijk en betrokken bij het gheel; het was iets van hen zelf Geweldig was de toespraak van Hans Vissers invloei end Duits, waarbij hij het Hoppsches Convict namens allen een herinnering aanbood. LEUSDEN - Voor verscheidene teams van TTCL stond er deze week een zware wedstrijd op het program ma in de vorm van hoog tot zeer hoog geklasseerde tegenstanders Het eerste team ontving GISPEN-2, het team uit Culemborg dat in de le klasse B een goede 2e plaats bezet achter het Utrechtse 1DUNA-3. On danks enkele zeer lange partijen van o a Piet van de Bree lukte het niet een puntje in Leusden te houden Een 4-6 nederlaag tegen deze sterke tegenstander is toch een zeer behoor lijk resultaat. Kansloos ging het 2e team met 2-8 ten onder tegen het Zeister ZTTV-4, koploper in de 3e klasse E Aart van Klompenburg wist de eer enigszins te redden door 2 van de 3 partijen te winnen WVT-3 uit Bilthoven was de tegen stander van TTCL-3 Na de 4-6 neder laag in de uitwedstrijd in februari was nu het uurder wrakegekomen voor Nel en Nico Kleelstra en Frans Have Na een langdurige en zeer spannende strijd werd in de laatste twee spelen de wedstrijd beslist ten gunste van de Leusdenaren 6-4. Het 4e team had de morele plicht te winnen van het onderaan geklasseerde HOEVELAKEN -1. Een favorieten-rol is soms ech ter erg moeilijk waar te maken, voor al in uitwedstrijden Dankzij solide spel van o.a. Huub Schols en Roelof Klunder-Nijland werd het tenslotte toch een 6-4 zege Extra moeilijk was het deze week ook voor het 5e team. Over het alge meen gaat het deze jongens al niet te best in de 4e klasse G en nu kwam het als 2e geklasseerde O't NET-2 op be zoek. Ondanks zeer hardnekkige tegen stand werd het toch een duidelijke 2-8 nederlaag. De eer werd gered door Bert Biel en invaller Wim van der Laaken BARNEVELD - 5. dat nog geen enkele wedstrijd wist te win- nen, heeft het de spelers van TTCL-6 ook niet al te moeilijk kunnen maken f Mede dankzij 3 persoonlijke overwin- ningen van Kees Gijsoertsen werd met 7-3 gewonnen Met het le junioren-team blijft het een moeilijke zaak. Ook nu weer werd T met bet kleinst mogelijke verschil 'V (2-3) .erloren van WVT-b. Al met al V begint het er langzaamaan wel som- ber uit te zien voor Marcel Geomini en zijn medespelers. Voor jeugdtrai- ner Piet van de Bree ligt er nog heel wat werk te wachten teneinde aan de degradatie te kunnen ontsnappen. Beter verging het TTCL-b dat op bezoek ging bij WVT in Bilthoven. r Jaap Zweinenberg en Arthur Kappers hadden geen medelijden met hun tegen standers en keerden met een 5-0over- i winning naar huis terug. LEUSDEN - Op maandag 24 maart f speelt het eerste volleybaldainesteani^ van Impala tegen SVV 3 in sporthal ,,de Meent' Deze wedstrijd is nogal; belangrijk omdat Impala op de eerste en SVV op de tweede plaats staat f -■ LEUSDEN/ACHTERVELD - In to taal hebben zich nu 34 elftallen opge geven voor het schoolvoetbaltoernooi dat op 2 en 3 april wordt gehouden op het Kerstens Sportpark te Ach terveld. Op deze twee dagen zullen er zo'n 80 wedstrijden gespeeld moe ten worden op twee velden. Dit jaar zullen de elftallen van Onze Wereld en Groenhorst hun wisselbe kers moeten verdedigen, waarvoor ze vorig jaar zo hard hebben moeten vechten, want ze zijn kampioen ge worden door het nemen van strafschop pen na de finale die gelijk geëindigd was Er zijn nu vijf leeftijdsgroepen Groep A. 8-9 jaar. jongens. 3 teams; Groep B, 10-11 jaar, jongens, 11 teams; Groep C, 12-13 jaar, jongens, 11 teams. Groep D. 8-9-10jaar, meisjes. 2 teams Groep E. 11-12-13 jaar. meisjes. 7 teams De winnaars van de groepen A, B en C mogen dit jaar weer naar het landelijke voetbaltoernooi dat nu wordt gehouden in Breda. Hieraan doen o.a de volgende steden mee Amsterdam, Utrecht, Haarlem, Almelo, Hengelo, Oss, Nijmegen en Breda De aftrap van het toernooi, dat weer wordt georganiseerd door de heer J Lohuis van Huize Don Bosco te Leus den, wordt verricht door de burge meester van Leusden, mr. A H van der Post en door wethouder Van Wou denberg. De scheidsrechters die dit jaar weer fluiten zijn de heren S. Polak, P Soet- hof, H Wesseling, A. Dijkstra en R Lohuis Door de medewerking van de Spar- supermarkt in Leusden kunnen de or- ganisatoren de prijzen laten uitreiken door een voetballer van wereld klasse, n.l de Feyenoorder Wim van Hane- gem Hij zal de tweede dag van het toer nooi 's middags aanwezig zijn om ook handtekeningen uit te delen en mis schien nog foto's. Deze supermarkt stelde tevens een grote wisselbeker beschikbaar die daar te zien is in de winkel aan de Toren- akkerweg Ook de firma Pon uit Amersfoort wilde graag meewerken aan dit toer nooi en stelde een voetbal beschikbaar De openbare basisschool ,,'t Palet" uit Leusden-Zuid neemt dit jaar met het grootste aantal teams deel: 3 jon gens- en 2 meisjesteams. LEUSDEN/CENTRUM - Wij beginnen dit rubriekje met een verduidelijking van een mededeling in onze vorige uit gave. De feestavond van de klaverjas- club Leusden Troef" vindt niet plaats op 20 maart, maar op donderdag 27 maart a.s De Prikkel meldt, dat de bodem van de Antilopen-clubkas weer eens inzicht komt. (Waar laten ze het0) Om een beet je armslag te krijgen - het 10-jange bestaan komt steeds dichterbij - wordt een rommelmarkt georganiseerd Plaats en datum van handeling volgen nog Rommelmarkt is eigenlijk niet het juiste woord (maar het klinkt zo lekker goedkoop!) gezien de vele mooie dingen, die zo langzamerhand beginnen binnen te stromen. Ook in de Prikkel stond letterlijk: ,,2e paasdag is er een tournooi voor het eerste, tweede en derde team bijSoes- terkwartier Iedereen gelieve tijdig af te schrijven'" Wij nemen vooralsnog aan, dat bedoeld werd: „Iedereen, die verhinderd is, gelieve tijdig af te schrijven" En dat is wel wat anders 't Stickertje van de hockeyclub ver meldt deelname aan, resp. organisatie van niet minder dan vijf tournooien voor de senioren op 31 maart a.s het mixed tournooi van Shinty in Drie bergen, op 26 en 27 april het mixed tournooi van de MHC Huizen, op 3 en 4 mei het mixed tournooi van de MHC Wageningen en op dezelfde dagen het mixed semi-veteranentournooi van de Leusdense club aan de Noorderinslag en tenslotte op 17 en 18 mei het dames- en herentournooi van Hurley in Amster dam Ook voor de jeugd staan een aantal tournooien op het programma: opzater- LEUSDEN - Zoals u al heeft kunnen vernemen, gaat de KPJ-Leusden voet ballen tegen het team van de vroegere piratenzender Veronica 538. Dit voetbal- gebeuren zal op Paaszaterdag 29 maart plaatsvinden op het Burg. Buiningpark, oftewel het Roda-terrein aan de Ba- voortseweg in Leusden. De aanvang, van de wedstrijd is om 14.00 uur. Op. dit tijdstip zal onze bekende acteur-, en plaatsgenoot Ab Hofstee (boer Voort- huizen) de aftrap nemen. Er zal worden, gespeeld onder leiding van scheids-' rechter André Snoek. Tijdens deze wedstrijd zal een lote-B rij worden gehouden. De prijs is de prima voetbal, waarmee gespeeld^ wordt en waarop de handtekeningen,, van de spelers van het team van Radio. Veronica geschreven zullen worden.^ De prijs die u voor één lootje be- taald is nog niet het tweehonderdste' deel van de waarde van de bal. name-ii lijk één kwartje. Verder kunt u ook gebruik mak^n van de gezellige Roda-kantine om daar? de kelen te smeren, want er wordt' door de spelers wel op enige aanmoedi- ging gerekend dag 22 maart mini-hockey voor adspi-' ranten in Amersfoort, op 28 maart(s in samenwerking met ..Barneveld" hetjj B-juniorentournooi in Apeldoorn, op31! maart het mini-tournooi in Maarssen;! op 1 april (echt waar!) een tournooi,. voor jongens- en meisjes-A en jon-P gens-B en op 5 mei in Leusden een1 groot C-tournooi. In de Stofwolk, het, maandblad van de Ren- en Toerclub*.. ..Amersfoort" lazen zij, dat de Leus-'j denze wielrenner Gerard van 't Kloos-,. ter in een veldrit voor liefhebbersl in Weesp voor een opmerkelijke pres-' tatie zorgde door 3e te worden

Leusder Krant | 1975 | | pagina 23