„Vertrek van fa. De Vor zou ernstig worden betreurd" meentebestuur: q ^et wachten is op een beslissing Ged. Staten van Utrecht" V nfietser I fietser leidscontrole: |l)ekeuringen vachte aanval nuur door leger Vrachtwagen door rood licht: botsing 't Claeverenblad wil schrijfmachine Ingezonden: ORDINAIRE SNELGROEIERS De Boekenmolen dicht op 28 mei Veronica 538 speelt tegen KPJ-ers Seniorensoos niet geopend rond Pasen Uitslagen van het verkeersexamen )UtKDAÜ 27 MAART 1975 LEUSDER KRANT rvolg vin pagina 1 m het transport van de tractoren p.jere landbouwmachines zorgt de ifveldse expeditie-firma Theo van Die kan een groot deel (mogelijk jroofste') van zijn zaak wel af- jjven. als het contact met De Vor ren gaat. Het onderhoud van het Ie wagenpark van De Vor is in ?3 van buurman garage Kleinveld. il dat werk staat op de tocht. Bij jcot deel van de plaatselijke mid- Hd is De Vor een grote klant iet ook maar even kan, koopt De in plaatsgenoten. ii voorbeeld uit de velen is Hotel jskam Vaak wordt Piet van Uhm's ijl gezien als een verlengstuk van jr Voor een borrel met een klant ar zakendjners en overnachtingen eo van clienten uit binnen- en bui- Het is dan ook niet verwon- jl, dat in Achterveld (en niet al- jit middenstandskringen!) onder Kring van Herman Huppelschoten fle anderen een actie-commité voor het behoud van De Vor Achterveld. Dat heeft hem veel :edaan verder, dat zo'n 705 van de in fa m gebruik zijnde tractoren en machines afkomstig zijn van de die nu zo weinig medewerking nnde overheid? Waar moeten al ebruikers heen voor service, on- eo reparatie als De Vor ver ia is? Dat wordt beslist een een factor, alhoewel van geheel aard, is het medeleven van de )e Vor met de plaatselijke vereni- Denkt u maar eens aan de Tour ar, de voetbalclub, de harmonie, schutters van O.G. en aan al die m Voor het geval, dat ooit in reld een zwembad gebouwd zal j heeft toen destijds plannen in chting bestonden. De Vor aange- bet graafwerk te verrichten. En lioiets voorstelt, hoeft dat meest- Is te kosten. Wat zou verder de ale niet van dit bedrijf met de sogelijkheden aan hulp kunnen Èn dit alles wordt weggevaagd, a- de kip met gouden eieren gaat De Vor werd van Pontius Hatus gestuurd en van het kastje emuur. maar dreigt uiteindelijk val in de sloot te raken. En dat amer zijn Of heeft u een andere tebben ook nog een poging gedaan ilact te krijgen met een of meer irden Dat is echter niet gelukt. Het zwaartepunt ligt in het demonstreren van de landbouwmachines voor potentiële kopers- enkele omwonenden maken bezwaren Wij (maar ook de heer De Vor!)kunnen ons best voorstellen, dat het niet direct het alleraangenaamste is. als je opeen goede dag in je tuin lekker in een luie stoel ligt te zonnen, met een frisdrank- je of wat anders bij de hand en dat je daarbij wordt gestoord door het geluid van proefdraaiende motoren. Voor re delijke mensen moet in dit verband toch altijd wel een oplossing zijn NOG NIET TE LAAT. Het is nog niet te laat om deze on verkwikkelijke zaak tot een voor alle partijen bevredigend einde te brengen. Maar dan moet er wel snel iets gebeu ren. Wij geloven zelfs, dat De Vor ge noegen nemen zal met de minst slechte oplossing van de problemen Ligt hier ook geen kans voor de KVP'ers in de gemeenteraad? Het overgrote deel der Achtervelders is van deze geloofs richting, maar wij willen ons niet men gen in de politiek. Woorden helpen niet zo veel meer. Het wachten is op daden. Het is toch te gek, dat in deze tijd met grote economische moeilijkheden, bijna willens en wetens een gezond en bloei end bedrijf uit de gemeente wordt ver dreven, hoewel het niet nodig is. Het wordt de werkgevers tegenwoor dig niet bepaald gemakkelijk gemaakt. Wij zijn benieuwd naar de resultaten van de actie van de goedwillende Ach- freinwaar de- firma De Vor zich zal vestigen als de bouwvergunning i?er op zich laatj wachten-, het_voorma,lige bedrijf van de fjrma Van Kooy (foto's Janus Visser) tervelders. Vroeger gold nog: Vox populi, vox Dei. Dat betekent vrij vertaald: Wat het volk beslist is goed. Maar intussen zit De Vor BV nu met de brokken... Natuurlijk blijven er een aantal vragen, waarop de gemeente Leusden beter een antwoord kan geven. Wij stelden die vragen aan het bureau Voorlichting en na overleg met het gemeentebestuur kwamen de volgende antwoorden: 1. Waarom is ten behoeve van een een vestiging van het bedrijf (ver plaatsing) aan de Hessenweg 98a nog geen bouwvergunning verleend? Antwoord. ..Ter verkrijging van een bouwvergunning aan de Hessenweg 98a is door de gebr. De Vor een principe- bouwaanvraag ingediend, aangezien de uitbreiding van het bedrijf aan dat adres in strijd is met het vigerende bestemmingsplan Om de mogelijk heden van een verplaatsing te bezien is overleg gaande met een lid van het College van Gedeputeerde Sta ten en de Provinciale Planologische Dienst. 2 Waarom kan de hinderwetver gunning geldende voor de huidige ves tiging niet - tijdelijk - worden ver plaatst naar het perceel Hessenweg 98a? Antwoord: De inrichting van de Gebr De Vor op zich valt onder de werking van de Hinderwet Die-wel kent - irigé- - Bij een verkeerskon- P maandag 17 maart werd een «er bekeurd, die een fietser p meetrok. 'EN - Een snelheidskontrole Menweg op woensdag 19 maart Je politie in korte tijd 5 be- Itestuurders op Er werden door 7le snelheden genoteerd tussen P?5 kilometer. PEN - Een stenen muurtje ®ing van mejuffrouw L. aan ilerdijk werd op woensdag 19 "ot gereden door een leger- beschadiging werd door de 'gegeven aan de Marechaus- LEUSDEN/ZUID - Op de Doornse- weg vond op dinsdag 18 maart een aan rijding plaats, waarbij een auto zwaar werd beschadigd Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Een vrachtauto, bestuurd door de heer G J. J. B. uit Zwolle reed door het rode verkeerslicht heen, op het moment dat de auto bestuurd door de heer P H uit Breda, de Parallelweg afkwam. Op de Parallelweg stond het licht op groen Een botsing was het gevolg. De per sonenauto werd zwaar, de vrachtwagen licht beschadigd. LEUSDEN - De voorzitter van de commissie van beheer van het Jeugd honk ,,'t Claeverenblad aan de Ha- mersveldseweg 102 te Leusden-centrum zou graag vooralle voorkomende admi nistratieve werkzaamheden de beschik king krijgen over een schrijfmachine Is er misschien iemand in Leusden, die een schrijfmachine in bruikleen aan hem wil afstaan Wilt u zo vriendelijk zijn u telelo- nisch hierover in verbinding te stel len met de heerH Lodders, Bruinhorst 24, Leusden-centrum, telefoon 03496- 2127. (buiten de verantwoordelijkheid van de redaktie) Bij al het geharrewar over. het al of niet juist zijn van onderhoud in het algemeen van het park Rozendaal, het al of niet noodzakelijk zijn van kappen van ..ordinaire snelgroeiers". het ..verstand hebben' van groei en bloei, moet m hoognodig de vraag gesteld worden naar de FUNCTIE van het park Rozendaal Is die functie een fraai park voor de gemeenschap Leusden met een grote variëteit van bijzondere boomsoorten, dan is' kappen juist. Zéér juist! Is die functie daarentegen een beschutting van de tuinen van de bewoners, met een daaruit voortvloeiende vergroting van de privacy, dan is een ..ordinaire snelgroeier' nooit weg. en kappen van bomen de grootst denkbare wan daad. die totaal geen hout snijdt' H, Rombouts, Ardennen 42. Leusden-Centrum. vallen als de onderhavige - geen tijde lijke vergunning Alleen een normale procedure ingevolge die wet (afkon diging, zitting, enz.) is dus mogelijk. De ten behoeve van het bedrijl ver leende hinderwetvergunning - aan de Hessenweg 164 - is plaatsgebonden 3. Worden er - op korte termijn - besprekingen gevoerd om tot een op lossing te komen? Antwoord Op beleidsniveau is ge ruime tijd met aandrang bepleit om de vestiging van het bedrijf - door uit breiding van de huidige omvang daarvan - aan de Hessenweg 98a mo gelijk te maken. Ook op ambtelijk ni veau worden regelmatig besprekingen gevoerd. De besprekinge hieromtrent worden voortgezet. 4. Heeft de gemeente een tijdelijke oplossing voor De Vor? Antwoord Met beperking met name ten aanzien van de demonstratiemoge lijkheden kan het bedrijf aan de Hes senweg 164 blijven worden uitgeoefend. Een tijdelijke oplossing, waarbij aan die beperking kan worden tegemoet gekomen, blijkt niet aanwezig te zijn. 5. Met andere gemeenten worden gesprekken gevoerd om de Gebr. De Vor onderdak te bieden. Hoe denkt het gemeentebestuur hier over? Antwoord Met het oog op de werk gelegenheid te Achterveld zal de ge meente Leusden het betreuren als er geen oplossing wordt gevonden om het bedrijf voor Achterveld te behouden. Tenslotte merkt het gemeentebestuur op. ,,Uit de beantwoording blijkt, dat ge tracht wordt de vestiging aan het adres Hessenweg 98a mogelijk te maken Luchtfoto van Achterveld, met op de voorgrond het complex van de Vor B.V. L De heet De Vor v&rr Aan het -geheel diént te worden toege voegd, dat het bedrijf ten tijde van de vestiging te Achterveld, als plaat selijk verzorgend - agrarisch - be drijf. voldeed aan de bepalingen van het bestemmingsplan (Langs de Hes senweg mogen hoogstens twee bedrij ven van ambachtelijke aard worden opgericht, mits deze van belang zijn voor de landbouw, veeteelt of tuin bouw). Nadien is de omvang van het bedrijf gewijzigd, tengevolge waarvan de moei lijkheden rond het onderhavige bedrijf zijn ontstaan Bouw vergunning kon des tijds slechts worden verleend onder goedkeuring van Gedeputeerde Staten. Bij een later gewenste uitbreiding werd door Gedeputeerde Staten slechts me dewerking verleend, onder bepaling dat van een eindfase sprake zou zijn. Van de zijde van de Gebr De Vor werd toen met die wetenschap een plan tot ver bouw ingediend hetwelk - eveneens in het verleden - werd gerealiseerd De meest gerede oplossing blijkt te zijn gelegen in een toestemming van het Provinciaal Bestuur, nadal dezer dagen het in het vooroverleg te brengen bestemmings plan Buitengebied-Oost ter kennis van dat bestuur is gebracht Uit de beantwoording blijkt duide lijk, dat het gemeentebestuur afhan kelijk is van de beslissing van GS van Utrecht in deze kwestie. Een snel lere oplossing kan gevonden worden, indien GS aan demand van het ont werp-bestemmingsplan Buitengebied toestemming kan verlenen tot ver plaatsing van het bedrijf van de firma De Vor naar Hessenweg 98a in Stou- tenburg. LEUSDEN - In verband met Goede Vrijdag is de bibliotheek ,,De Boeken molen" op vrijdagavond 28 maart ge sloten In plaats daarvan is de bibliotheek open. afgezien van de donderdagmiddag, op donderdagavond 27 maart van 19.00 tot 20.00 uur LEUSDEN - Op zaterdag zal het ver maarde Veronica 538-team de strijd komen aanbinden met de KPJ Leus den. Het zal voor de KPJ-ers zeker geen gemakkelijke strijd worden tegen de 538-elf, die hun staaltjes voetbalkunst wekelijks ergens in het land etaleren pn regelmatig van de grasmat afkomen met een overwinning. In het Veronica-team onder leiding van Huib Veenhof spelen onder andere Hans Mondt, Adje Bouwman. Lex Har ding en Henk van Dorp Tijdens de LEUSDEN/CENTRUM - DeUVV-se- moren sociëteit die iedere donderdag middag in de Sporthal in Groenhouten gehouden wordt zal rond de Paasdagen niet doorgaan Donderdag 27 maart en 4 april zijn de data waarop deze gezellige mid dag niet wordt gehouden wedstrijd zal er een loterij zijn met als prijs de wedstrijdbal voorzien van de handtekeningen van de Veronica-spe- lers De prijs voor een lootje is vastgesteld op één kwartje. De aftrap van deze wedstrijd, die onder_ leiding staat van André Snoek, zaï wórden verricht" door Ab Hofstee, die hierbij zijn klasje zal tonen ^et geheel 'zal zich afspelen' op het Rook terrein aan de Bavoortseweg. Aanvang 14.00 uur. Entree fl,- ongeacht leef tijd Achten/elds feestcomité stelde gevarieerd programma samen voor 30 april tot en met 5 mei ACHTERVEL) - De bewoüers van Achterveld staa voor 30 april (konin ginnedag) tot enmet 5 mei een omvang rijk feestprogranma te wachten. Daar naast is voor 4nei (dodenherdenking) enkele uren vat bezinning op het pro gramma gezet, net een kerkdienst en een expositie va dia's en tekeningen in Ons Gebouw. He volledige programma is als volgt: WOENSDiG 30 APRIL KONINGHNEDAG 's Morgens oit 07.00 uur reveille Jong en oud. root en klein, alles wat lawaai maak is van harte welkom Geen vuurwerk n geen donderbussen, ook geen bromfitsen met open uitlaat en geen persone beneden 16 jaar op een bromfiets legene met het gekste en meest lawaaiiakende attribuut krijgt een waardebon 07 45 uur Rodgang door het dorp door de muziekvfeniging DWS 09 15 uur Zaghulde voor huize St Joseph door all schoolkinderen van Achterveld. Aubde wordt afgenomen door de burgemester 09.45 uur: Kinerspelen aan de Jan- nendorperweg mt vele attracties. Ter rein van Arie Ko. Diverse spelen voor jong en oud. 's MIDDAS 14.00 uur: Broifietscross voor twee groepen van 13-5 jaar en van 16.00- 17 jaar Ook tijdas de bromfietscross vele attracties, ijdens de bromfiets- cross diverse splen voor jong en oud. Bromfietscross het terrein van Arie Kok 's AVOND Lampioennenoiocht Opstellen om 19 00 uur op het Hioolplein van..Onze Wereld aan deWalter van Amers foortstraat Vertrek om iy.au uur met medewerking van de muziekver eniging DWS uit Achterveld. ROUTE LAMPIONNENOPTOCHT Walter van Amersfoortstraat, Jan van Arkelweg, Hessenweg tot van Da len, Hessenweg voor St. Joseph, langs Hessenweg, Verjaagde Ruyterweg, Wal ter van Amersfoortstraat. Pater Storm- straat. van Oldenbarneveldstraat, Ver- jaegde Ruyterweg, Jan van Arkelweg, Walter van Amersfoortstraat naar het schoolplein van ..Onze Wereld' waar ook de prijsuitreiking zal plaats vin den Alle meelopende kinderen krij gen een tractatie. PROGRAMMA VOOR DONDERDAG 1 MEI 1975 's AVONDS: Grote braderie met vele attracties Er zullen stands zijn van de gehele middenstand van Achterveld en diverse verenigingen VRIJDAG 2 MEI 1975: 's AVONDS: Koopavond door de winkeliers van Ach terveld ZATERDAG 3 MEI 1975: 's AVONDS Taptoe in de fraai verlichte tuin van huize St. Joseph te Achterveld. Aan vang 20 00 uur. Aan deze taptoe werken mee de muziekvereniging DWS uit Ach terveld De muziekvereniging Lisiduna uit Leusden De muziekvereniging Caecilia uit Scherpenzeel Deze tap toe staat onder leiding van de heer F. Rijnen. DODENHERDENKING 4 MEI 1975: 's AVONDS: 18 00 uur vlaggen half stok: 19.00 uur Kerkdienst; 20.00 uur. dia's en tekeningen in Ons Gebouw. MAANDAG 5 MÊ! 1975 BEVRIJDING, 's Morgens 08.00 uur. Rondgang door het dorp DWS 09.15 uur: Gezamen lijke kerkdienst met de Rudolphstich- tnjg. 10.00 uur Herdenking bij het beeld je voor de kerk, met medewerking van: de muziekvereniging DWS; het kerkkoor; schoolkinderen uit Leus - den, schoolkinderen uit Achterveld; col lege b. en w oranje vereniging Leus den, oranje vereniging Rudolphstich- ting. toespraak en bloemleggingdoorde burgemeester. 's middags. 14 00 uur. Bevrijdings- rit. Puzzelrit voor auto's, motoren en bromfietsen, verzorgd door de AMBC Achterveld Deze bevrijdingsritisdoor iedereen makkelijk uit te rijden en er zijn fraaie prijzen te winnen. Start bij de Roskam. 14.30 uur speurtocht in het dorp door de schopljeugd 's Avonds: 19 00 uur: touwtrekken over de vijver aan de Pater Stormslraat FEESTCOMITÉ ACHTERVELD (dat alles coördineert) Voorzitter. Dhr. H Ossendrijven- Achterveld, Hessenweg 341, tel. 1351, Sekretans Dhr. W J. Hilverts- Achterveld, W van Amersfoortstraat 2. tel. 1990. Penningmeesteresse Mevr A van Dalen-Born-Achterveld. Hessenweg 365. tel 1437. Leden. Mevr. C. J. Groenewegen- Achterveld, van Oldenbarneveldstraat 17, tel 1646 Mevr. N. Teunissen- Achterveld. Verjaagde Ruyterweg 9, Dhr H. Baalman-Achterveld, Hessen weg 327, tel 1435. Dhr C. P Kool- oos-Achterveld, Helweg 23, tel. 1273. Al de telefoonnummers hebben het ken getal 03425 Inlichtingen over alle programmapun ten en aktiviteiten bij bovengenoemd bestuur van het feestcomité Achterveld Juryleden voor de lampionnenoptocht: Jeugdraad van Achterveld. De tekeningen, die tentoongesteld worden tijdens de dia-avond op zondag 4 mei in ,,Ons Gebouw zullen worden gemaakt door de schoolkinderen van Achterveld. De tekeningen moeten betrekking heb ben opde bevrijding. De tekeningen moe ten voor 30 april ingeleverd worden bij de leraar(essen) van de scholen te Achterveld. Er zullen voor deze teke ningen prijzen beschikbaar worden ge steld. Het feestcomité van Achterveld ver wacht dat u het programma met aandacht zult lezen en met u aller medewerking zal het weer een fijne week worden LEUSDEN - Het op 11 maart op de lagere scholen gehouden landelijke (schriftelijke) verkeersexamen onder de leerlingen van de vijfde klassen heeft het volgende resultaat opgeleverd. School Aant. gesl 't Startblok, Achterveld N.H. School m/d Bijbel Onze Wereld St Joseph 't Palet, Leusden-Zuid Loysden De Hobbit, Leusden-Centrum Klim-Op Groenhorst Rossenberg Hamersveld De Wegwijzer Gereformeerde school De Vallei leerl 5 12 23 21 32 28 33 18 37 33 32 41 337 12 deelnemers (ruim 3%) hebben het diploma niet gehaald. Door ziekte hebben 2 leerlingen niet aan het examen deel genomen.

Leusder Krant | 1975 | | pagina 13