«I belangstelling bij it examen jeugdtennis /MA S| l\ F.C. Stetboys, ondanks twee goals, toch geen winnaar Leusder voetbalderby Roda-SV Achterveld op tweede paasdag -spr '46 dhandbal weer gestart I /O Haaien oganiseert actie „Pqjier hier" Zwemmers uit Davos komen met de bus s.v. Achterveld Roda'46 Roda Achterveld LEUSDER KRANT Kreikamp, Bouewijn Bierling, Walter Knopper. Pater apenga, Brigitte Goed hart, Sandra Viorn, Ronald Winkel, Benno van Praa, Loetje Trost, Ferry van Seumeren en Karen Polkamp. Groep 4 IngridOtten, Marjolein Bak ker, Lieke Ackrman, Marielle Tulp, Regine Koppens Monique Hilcke, José de Vidal de Sa.it Germain, Jeannine Rutten, Petra an Aken, Annemarie de Jager, Michlle Verschuyl, Karin Bleeker, Esmealda van den Berg, en Saskia Lutmns. Groep 5: Hans- Robert van der Doe, Mechelse, Pe tra Blom, Marjt van Baggum, Caro van Eijden, Ali van de Pol, Marian Blom, Alike Prnsen, Mathie Anker man, Carin en Petra Wethly, Anne- mieke Bakker ei Petra van der Poort. LEUSDEN - le wedstrijdploeg van de L.Z. P. C.,De Haaien" organi seert een oud ppieractie ten behoeve van hun .in de hrfstvakantie geplande returnwedstrijd n Davos. Al het geld, dat deze ploeg ait verschillende ac ties bijeenbreng" wordt besteed om de vrij hoge kosterper deelnemer zoveel mogelijk te druken Iedereen, die tan dit sportieve doel wil meewerken,kan zijn papiervoor- raad vanaf don<?rdag 27 maart kwijt in een speciale container, die staat opgesteld op ht parkeerterrein van het zwembad binen de hekken van het burg Buiningpat Afdeling zaterdag: Em. Boys - Roda 3-0 VOP 2 - Roda 2 2-1 EFC 3 - Roda 3 8-1 Roda 4 - Hees 3 2-4 Roda 5 - Posthoorn 3 5-0 Afdeling zondag: Roda 3 - Amersf. Boys 3 1-6 Roda 5 - APWC 4 1-6 Roda 6 - Limvio 5 1-1 Roda 7 - Soesterberg 5 1-3 WEDSTRIJDPROGRAMMA A.S. WEEKEND Afdeling zaterdag: Zeist - Roda 2.00 Montagnards 3 - Roda 4 2.15 SEC 4 - Roda 5 2.15 2e Paasdag: Afdeling zondag: Roda 1 - Achterveld 1 14.30 Roda 2 - VVZA 2 12.00 Roda 3 - VVOG 3 12 00 Roda 4 - Quick 6 12.00 Roda 5 - Amsvorde 4 10.00 Roda 6 - Soest 9 10 00 VVOG 6 - Roda 7 13.30 Dames: KVVA 1 - Roda 1 11 30 Afdeling Pupillen: D-pupillen: APWC 1 - Roda 1 1-3 KVVA 1 - Roda 2 2-1 Hoevelaken 3 - Roda 3 2-0 Roda 4 - Hoogland 4 4-1 Roda 5 - APWC 4 5-1 CJVV 4 - Roda 6 0-3 Amersf. Boys 4 - Roda 7 0-0 Impala Handbal heren. Theo Prinsen in volle actie probeert te scoren. Foto Janus Visser. LEUSDEN/CENTRUM - Vorige week donderdag speelde de jongste voetbal club uit Leusden, de F.C. Stetboys, haar eerste echte thuiswedstrijd tegen de Vuurtrappers, desterrenploeg van onze brandweer. Het was een feestelijk ge heel. F.C. Stetboys (dat weet u?) is het elftal van het m^noelijke personeel van Lisidunahof ititeusden. Om 17 00 uur begon de pret met het hijsen van de Tlag op Lisidunahof, gevolgd door eei speciaal voor deze gelegenheid door de man van radio- Aster (ook al var Lisidunahof) samen gestelde brok rruziek. De brandweer kwam in vol ornaat, compleet met brandweerwagen, rond 6 uur in het stadion Zoals neestal bij een echte brand, werd oot nu de brandweer wagen gevolgd loor een hele stoet auto's met meuwigierigen Trappelend tan ongeduld stond scheidsrechter Eijlsma al te wachten. Toch moest hij roor het uitreiken van eventuele rode laarten nog wat geduld hebben, want eerst werd de ..moeder" van de Stetboys (en dat is de direc teur van het «omplex aan de Ba- voortseweg, of kirt gezegd zusterStet) door de trainer/captain van de in keurig groen en wit g?stoken thuisclub nog bedolven wordei onder een kanjer van een bloemstuk Toen kon Bijlima eindelijk beginnen met de show Cök doktershulp (je kon niet weten!) stoid inmiddels langs de lijnen. Het was »ok wel de hoogste tijd geworden, want de Stetboys hebben (nog) geen lichtnstallatie op het veld. Volgens de bij voetbal gebruikelijke regels duurt e«n wedstrijd tweemaal drie kwartier fcheidsrechter Bijlsma (de beste man an het veld!) liet goed merken, wie de baas was en hield het op twee keer 20 minuten Het publiek kwam niets te kort, vooral toen bleek, dat de brandweer mannen behalve fikkies blussen ook nog konden voetballen. Eéndingmoeten ze nog leren en dat is het maken van doelpunten. Bij de Stetboys ging dat beter. Tweemaal werd een goal ge maakt, waarvan één in eigen doel. En dat is knap. Wij kunnen u helaas geen namen noemen van de schut ters Dat wordt t.z.t. wel beter, als ze wat bekender zijn. Goed, de eind stand werd 1-1 en daarom kreeg de brandweerploeg van zuster Stet een mooie beker. Er werd echter ook be weerd, dat dit kwam omdat zij de gasten waren Hoe dan ook, de beker werd in dank aanvaard. Dat bleek vooral toen na de wedstrijd het feest werd voortgezet in het per- soneelsrestaurant. (In onze tijd heette dat gewoon kantine). Met koffie, maar vooral met bier, vloog de avond snel voorbij. Toch had men nog kans ge zien voor een afspraak om een tweede wedstrijd. Dat kan helaas niet op het veld van Stetboys. Vóór de wedstrijd was het al het geval, maar ook na af loop bleek het in een zodanige condi tie te zijn, dat het niet meer repre sentatief genoeg is voor Lisidunahof Het wordt nu omgeploegd. Inmiddels is een aanvang gemaakt met de aanleg van een blijvend sport terrein, hetgeen inhoudt, dat er voor lopig niet thuis gespeeld kan worden. Stetboys is derhalve aangewezen op de welwillende medewerking van clubs en/of instellingen in de omgeving. Het is zo maar een gedachte, maar ach ter het Sint Elisabeth-ziekenhuis in ACHTERVELD - Uitslag zaterdag 22 maart 1975 Jeugd: Achterveld A - V.V.Z. '49 A uitgest. Amersf. Boys A - Achterveld a 1-0 V.V.Z.A. b - Achterveld a 6-1 Achterveld b - K.V.V.A. d 4-2 Pupillen: Achterveld 1 - V.V.Z.A. 1 0-2 Achterveld 2 - IJsselm. vogels 2 1-1 V.V.Z. '49 3 - Achterveld 3 0-4 Spakenburg 1 - Achterveld 1 0-3 Achterveld 2 - A.P.W.C. 3 0-2 Achterveld 3 - Soest 6 3-0 E-pupillen: Quick 1 - Roda 1 4-0 Quick 2 - Roda 2 0-2 Roda 3 - CJVV 2 5-0 Roda 4 - IJsselmeervogels 4 0-2 Roda 5 - VVZA 5 1-0 Roda 6 - Hoevelaken 5 1-1 Junioren: Roda A - NSC 5-0 Hoogland - Roda B 0-1 Adspiranten: Roda B - Amf. Boys 2-4 Roda C - Sec 1-3 VVZA - Roda D 3-1 Roda E - IJsselmeervogels 1-7 Hoevelaken - Roda F 9-0 Roda N - Amf. boys 1-6 WEDSTRIJDPROGRAMMA A.S WEEKEND D-pupillen: Hoogland 1 - Roda 1 13.00 Roda 2 - Scherpenzeel 1 12.00 VVZA 3 - Roda 3 13.00 Roda 4 - IJsselmeervogels 3 11.00 Roda 5 - SEC 4 13.00 Roda 7 - Quick 6 13.00 E-pupillen: KVVA 1 - Roda 1 13.00 Spakenburg 2 - Roda 2 12.00 KVVA 3 - Roda 3 12 00 Roda 4 - SEC 4 12.00 Roda 5 - Quick 5 11.00 Roda 6 10 00 uur trainen Hoevelaken - Roda A v. 15.15 VVZA - Roda B v. 15.15 Adspiranten: Roda A - CJVV 16.15 Roda B - Spakenburg 15.00 Roda C vrij Roda D - Amsvorde 16.15 Roda E - SO Soest terr. Soest v. 13.00 Roda F - Spakenburg 13.45 Roda G vrij Hoevelaken - Roda H v. 12.45 Uitslagen 23 maart: Dames: Soesterberg - Achterveld 1-1 Heren: Bunnik - Achterveld uitgest. Programma 2e Paasdag Roda 1 - Achterveld 1 2.30 Achterveld 2 - Scherpenzeel 2 12.00 Wedstrijdprogramma voor zaterdag 29 maart a s.: 15 00 u.: Soest B - Achterveld A 13 45 u.. S.E.C. d - Achterveld b Achterveld B is vrij. Achterveld a is vrij. Pupillen: 12.00 u.: Achterveld 1 - S.E.C. 1 13.00 u Hooglanderveen 1 - Achterveld 2 11 00 u Scherpenzeel 2 - Achterveld 3 12 00 u.: Achterveld 1 - Soest 1 12.00 u Soest 3 - Achterveld 2 13 00 u.: Cobu Boys 1 - Achterveld 3 LEUSDEN - Op tweede paasdag, 31 maart 's avonds om ca 20.00 uur komt de Postbus uit Davos met 25 Zwitser se jongens, meisjes en begeleiders in Leusden aan. Trefpunt van Zwitserse gasten en Leusdense pleegouders is het zwembad in het burg Buiningpark. De gasten zullen door verschillende no tabelen van de gemeente Leusden en de L.Z P C. „De Haaien" worden ver welkomd. Het programma in de week na Pa sen ziet er als volgt uit. Elke ochtend trainen van 8.45-9.45 uur in het Leusder zwembad. Woens dagavond 3 april wedstrijden inBarne- veld en zaterdagmiddag 5 april inter nationale zwemwedstrijden in Leusden. De overige tijd zal worden besteed aan verkenning van Leusden en om streken, terwijl tevens een bezoek aan de Keukenhof en aan het Noordzee strand is gepland Zaterdagavond zal tijdens een gezellige bijeenkomst bij één der pleegouders officieel afscheid worden genomen. Maandag 7 april aan vaardt de Davosgroep de terugreis. npala had 18-2 verwicht op HHC 3 x>m-Van Roomen scoort in „vogelvlucht" een doelpunt voor 'impala. Foto Janus Visser. - Impala Heren 2: Impala 2 - UD 3 14.00 11.00 |SDEN/CENTRUM - Opvallend aders (ruw geschat zo'n 150) vorige week zaterdagmorgen belangstelling voor de ver- 0 van hun kinderen op de „laat- aoldag" van de cursus voorbe- tennis In de gymnastiekzaal i-Zuid moesten de jongens is, die gedurende de afgelo- termaanden getracht hebben jlje balvaardigheid te verwer- 1 proef bekwaamheid afleggen, idense tennisleraar Hansv.d Ibeelt kans gezien in betrekke- [te tijd met volslagen beginne- tel wat te bereiken. Natuurlijk t nog niet allemaal kleine s Okker, maar hetgeen za- psler" Van der Linden in actie a van de tennisklassen. U ziet, Mist een ernstige zaak. terdag werd vertoond, was een opmer kelijk verschil met wat wij enige we ken geleden op les te zien kregen. Drie uitschietertjes met 90 of meer punten op hun „rapport" waren Ste ven van Griethuizen, Maarten Jonges en Walter Knopper, maar ook de anderen kregen het diploma van de tennisbond (KNLTB) Lockhorst-voorzitter A. Noordman en -bestuurslid mevrouw A L. Hovingh-Kirchmann hadden zich daarmee belast en gaven zo aan deze gebeurtenis een officieel tintje De heer J W. Driebergen, eigenaar van de Tnmex-tennishal in Amers foort, verlootte een tennisracket (Wal ter Knopper werd de gelukkige) en een vijftal rackethoezen Peter Driebergen jr. had grote belangstelling met zijn demonstraties over het onderhoud en het bespannen van rackets enhetshow- tje van allerhande tennisattributen was een groot succes En hier volgen de namen van de gediplomeerde tennis- jeugd: Groep 1 Doede Ackers, Monique Wesly, Pauline Plasmeijer, Frank van Borselen, Gisela Balk, Han de Graaf, Patrick Stegeda, Maarten Jonges, Derk Freiquin, Martine Pronk. Jaap Veld kamp. Sidney en Debby Bouwmans en Jaqueline de Wilde. Groep 2 Berend- Jan Hilberts en Jeroen Hilberts, Ma- risa Vorenkamp, Jan Kreikamp, Hans en Wouter van Es, Hilda Biel. Steven van Griethuizen, Eric Rijnders, Mar jan Bronkhorst. Heidi Lagerweij, Ray mond van Erp, Rudy en Francis Hoo- gendoorn, Wilma en Anneke van den Brom, Mariette Woudenberg en Jea- nette Nauta. Groep 3: Eric Buisman, Michel v. Vuuren, Peter van Dijk, Paul Dijken, Poeland Slaats, Herman LEUSDEN/ACHTERVELD - Op 2e Paasdag gaat het dan gebeu ren Zo tegen half drie die dag, gaan de harten van heel wat voet balliefhebbers in Leusden veel sneller kloppen, want dan begint de ditmaal zeer belangrijke voet balderby Roda- S.V. Achterveld. De wedstrijd wordt gespeeld op het Burgemeester Buiningpark en begint om 14.30 uur. Vooral voor Roda is die match van het allergrootst belang want als er gewonnen wordt komt de felbegeerde 2e plaats heel dicht binnen het bereik van de Leusder voetbalploeg. En die 2e plaats is daarom zo belangrijk, omdat die recht geeft op het spelen van promotie-wedstrijden met twee clubs uit andere afdelingen om twee plaatsen in de eerste klas se En zo'n kans komt niet gauw terug Maar winnen van Achterveld... 't Is eerder gezegd dan gedaan. Wij kunnen rustig stellen, dat Achterveld voor Roda de laatste jaren niets minder is geworden dan een obsessie. Vorig seizoen verloor Roda beide wedstrijden van SVA met 1-0 en zo eindigde ook de eerste ontmoeting van dit jaar m Achterveld. Alleen de bekerwedstrijd tussen de rivalen leverde een gelijkspel op, maar ook dat hield winst in voor de Achtervelders, die als bezoekers daaraan voldoende hadden om Roda uit te schakelen. Hoe het komt, dat Achterveld (bijna) steeds van Roda wint, is moeilijk uit te leggen Insi ders (dat zijn mensen, die het weten!) beweren, dat Roda wel het beste van het spel heeft, maar dat SVA op de beslissen de momenten met meer koppie- koppie speelt Wat is nu het grote knelpunt9 Roda moet per sé gaan winnen en Achterveld wil niet verliezen. Alles wijst er op, dat het maandag een bij zonder spannende aangelegenheid gaat worden. Zoiets als Ajax- Feyenoord in zakformaat. Wij verwachten, dat het een specta culaire en zeer aantrekkelijke sportieve wedstrijd gaat wor den en als de weergoden een beetje medewerking verlenen zal het vast gezellig druk gaan worden op het knusse Roda-veld. Bij alle belangrijke wedstrij den is het tegenwoordig heel ge woon, dat de opstelling pas op het allerlaatste ogenblik door de trainers worden vrijgegeven Zo ook hier en Maas van Roda, noch Baas van Achterveld (het geringe verschil tussen beide clubs komt zelfs tot uiting in de namen van de oefenmeesters) lie ten iets los van hun plannen. Toch mag worden aangenomen dat Ruud Maas een keus zal ma ken uit Gert Osnabrugge, Bert en Evert Schoonderbeek, Flip Weerdensteyn, AndréSnoek, Henk en Dik van 't Klooster, Gerard Hoogland, Gert en Kees van de Water, Sjaak Droog en Back de Smalen. Wil Snoek (liesblessu re) doet zo goed als zeker niet mee. Uit plaatselijke informaties in Achterveld kwamen de namen naar voren van Hans Versteeg, Johan van Dalen, Cor Hoogland Johan van Bekkum en doelman Guus van Putten voor de achter hoede. Johan Kerkhof zal natuur lijk evenmin ontbreken, maar voor de rest is het wel koffiedik. Ze ker schijnt, dat Gerben Boer- sen (verleden week tegen UW geblesseerd) niet zal kunnen spe len Prognoses uit Achterveld gaan uit naar een gelijkspel. Bij Ro da is men optimistischer. Ten slotte nog: als scheidsrechter is aangewezen de heer J. Ruizen- daal uit Spakenburg Dat moet een garantie zijn voor een uitste kend wedstrijdverloop. Want voet ballen kunnen ze in Spakenburg. Dat bleek wel in de KNVB-be- kercompetitie. LEUSDEN - Na een rustperiode tus sen het zaalseizoen en de hervatting op het veld begon zondag de veld- kompetitie weer. Hoewel het zaterdag nog veel geregend had was het zon dag echt lenteweer. In de stralende zon traden de heren uit Leusden aan tegen de vertegenwoordigers van de Hilversumse Handbal Club. Direct na het eerste fluitsignaal maakte HHC door een afstandsschot de openingstreffer. Dit nam Impala niet. Al spoedig bleek toen dat het deze middag een eenzij dige wedstrijd zou worden. Impala maakte doelpunt na doelpunt via de veelal snel uitgevoerde uitbraken. Bij de rust was de stand 5-1 voordeLeus- denaren. Na rust ging de conditie nog meer meespreken op de slecht bespeel bare grasmat Impala blééf doorgaan en bleef vechten voor elke meter hoe wel de wedstrijd eigenlijk al gewonnen was. De Hilversumse doelman, disnogal stevig gebouwd was, deed nogal enige forse ingrepen Hierdoor raakten eni gen wat verhit maar door de goede lei ding van scheidsrechter A. Ides liep de wedstrijd niet uit de hand. De eind stand was zeer duidelijk. 18-2 voor Impala Hierdoor gaat Impala tezamen met SSVU aan kop in de 3e klasse. Programma veldhandbal: Paasweekend alle teams vrij! Zaterdag 5 april: Meisjesadspiranten: Impala - BS'74 14.00 Zondag 6 april: Dames: Sporting 2 - Impala 13 00 Amersfoort weten wij een knap terrein te liggen. Zou daar Wat ie versieren zijn? Zo'n grote concurrenten zullen beide instellingen toch niet zijn, al zitten ze min of meer in dezelfde branche. Ondertussen speelt F.C. Stetboys de eerstvolgende wedstrijd tegen Eeraeroord in Baarn. Volgens de ge ruchten moeten ze daar ook een best elftal hebben. De wedstrijd wordt ge speeld - en dat is echt geen grapje - op dinsdag 1 april. Maandag 2e paasdag op het sportpark: aanvang half 3.

Leusder Krant | 1975 | | pagina 17