latig bezochte Roda-vergadering iet belangrijk voetbalnieuws Vereniging heeft chronisch tekort aan velden Dankzij overwinning op SVV 3 dicht bij het kampioenschap B i Haaien ommen ma tijdens erladen tekeind Haaien-poloërs zorgen voor overwinning Tennisseizoen 1975 staat voor de deur van LTV Lookhorst j M V" Achterveldse dames speelden gelijk Cipiers voetballen tegen politieagenten DAMES IMPALA VOLLEYBAL SCHAKERS VERLOREN VAN BARNEVELD i i LEUSDER KRANT J0/CENTRUM - R.O.D.A. '46 p haar cantine een ledenverga- waarop alle punten besproken die betrekking hadden op het 'i (financien, beheer, onderhoud, Daarna werden nog een aantal «njke nieuwtjes bekend gemaakt, jeen 50-tal leden had gevolg ge- aao de oproep van het bestuur i; bespreking bij te wonen. Dat 'iel veel, maar was gezien het ,jl van de Leusdense vereniging 'ëtQ 10%. Voorzitter J. P. H. v.d. merkte in zijn openingswoord cp, dat het clubhuis een zeer jrijk middel is om de goede in de vereniging te bewaren. 3 vond hij het jammer, dat maar enig leden interesse hadden ge- roor de toch wel belangrijke firing. clubhuis wordt organisatorisch ojicieel gerund door de clubhuis- iiisie, bestaande uit de heren K. reiff (voorzitter), P. Wendel (se ns), A Houtveen (penningmees- Nic Los (onderhoud), terwijl J, Kramer het clubhuis be- De heer Wendel merkte in zijn tfh( op, dat de zaken rond het js ook in het afgelopen jaar uistekend hebben gedraaid. Waar iserd het R.O.D.A.-home ver- jen de bestuurskamer kreeg een i opknapbeurt en nieuw meubi- is er thans goed toeven bet bestuur. Bovendien kan IX er de bezoekende clubs op %e wijze ontvangen. Ook over het uele verslag van de heer Hout- Ud de vergadering geen op merkingen en de penningmees- Lreeg terecht een compliment. L'iere commissie-leden deelden hulde en de heer en mevrouw :cr werden bedankt voor hun aan- 3bet werk voor R O.D.A. sn 20 00 uur begonnen verga- was ondanks een daarin opge- i pauze om 21.30 uur al weer Éde. Dat was het enige voordeel te geringe opkomst, want zelden sen bij de voetbalclub zo'n vlot i!ig verlopen vergadering beleefd, •iil blijkbaar best met de vereni- LEANDER GAAT - MAAS BLIJFT ifloop van de vergadering werd nog wat gezellig nagekaart en daarbij kwam voorzitter Van de Berg met een aantal mededelingen op de prop pen. De eerste betrof de clubtrainers en de tweede ging over de weer aanwe zige promotiekansen van het eerste elftal van R.O.D.A -zondag. Om met de oefenmeesters te begin nen maakte het R.O D A.-opperhoofd bekend, dat de heer A. Leander (de zaterdag-trainer) na het lopende sei zoen de Leusdense voetbalvereniging gaat verlaten. De heer Leander. des- plezierig competitie-einae komen. R.O.D.A. krijgt dan met nog twee an dere clubs een promotie-competitie te spelen om twee plaatsen in de uit te breiden eerste klasse. En de kans op succes lijkt niet gering. Dit zal de spelers uit de topploeg ongetwijfeld inspireren. Het zullen voor de jongens van Ruud Maas nog zeer spannende wedstrijden worden met wel licht als hoogtepunt de voor 2e paas dag op het programma staande ontmoe ting tegen aartsrivaal S. V. Achter- tijds betaald voetballer bij de Graaf schap en Wageningen, heeft te kennen gegeven, dat hij na 6 jaar de zater dag-afdeling te hebben getraind, be sloten heeft hiermee te stoppen. Jam mer voor R O.D.A.waar men altijd bijzonder veel waardering had voor het goede vakmanschap (en meester schap) van Leander. Maar niets aan te doen en het bestuur van R.O.D.A. gaat nu naarstig zoeken naar een ge schikte opvolger Prettiger was de mededeling, dat de voetballeiders en zondag-trainer Ruud Maas overeen stemming hebben bereikt om hun ver bintenis met een jaar te verlengen. En dat is van groot belang in ver band met de promotiekansen van R.O.D A 's eerste. Dit elftal staat mo menteel op de 2e plaats in de rang schikking Als men deze positie weet te behouden, kon er wel eens een heel veld Een club overigens, waarde laat ste jaren nogal eens van werd verlo ren 2 VELDEN VOOR 35 ELFTALLEN Maar nu een ander probleem, dat anoplosbaar schijnt. Het zal u onge twijfeld bekend zijn, dat de Leusden se sportverenigingen de laatste jaren een enorme groei doormaken En R.O.D.A.'46 bleef natuurlijk niet ach ter. In november 1975 werd het 500e lid ingeschreven en als u deze regels onder ogen krijgt, zal vermoedelijk de 550e contributie-betaler al in de R.O D A.-boeken staan. Indien deze ontwikkeling zich voortzet - en waar om niet? - rekent men er bij R O.D.A op. dat nog in de loop van dit jaar het aantal van 600 leden wordt be reikt En dat houdt in. dat het aantal elftallen van 35 zal aangroeien tot 41 a 42 teams Dat is natuurlijk mooi, maar waar moet dat heen? Nu reeds zit men voor wat de speelvelden betreft met de handen in het haar Vooral op za terdagmiddag is er een schrikbarend tekort. Dan moeten er gemiddeld zo'n 15 elftallen hun thuiswedstrijden spe len en daarvoor heeft men de beschik king over twee velden (U leest het goed TWEE!). Begin er maar eens aan. Dat is beslist onmogelijk. Bovendien worden de terreinen op deze manier veel te intensief gebruikt. Je houdt geen gras meer over! RODA heeft in overleg met het gemeentebestuur getracht een tijdelijk oplossing te vin den voor dit probleem en leek daar in geslaagd te zijn toen men het in de nabijheid gelegen veld van Pon mocht gaan gebruiken. RODA stelde wel als nadrukkelijke voorwaarde, dat er een gelegenheid zou worden geplaatst waar de jeugd (want die zou daar gaan spe len) zich kon verkleden. Maar op het allerlaatste moment ging dat niet door en daarmee was het hele feest voorbij Een enorme teleurstelling voor het hele voetbalbestuur Het velden- tekort lijkt nu in een impasse te zijn gekomen En dat is jammer. Om de moeilijkheden het hoofd te bieden heeft het RODA-bestuur een ledenstop moeten instellen voor candi- daatleden beneden de 8 jaar. Het was een moeilijke beslissing, maar men hoopt dat deze maatregel voldoende zal zijn Anders zal men eventueel moe ten overgaan tot een algemene leden stop Het is bijzonder naar, dat voor al de jeugd de dupe wordt, maar een andere oplossing is blijkbaar niet mo gelijk RODA wil het liefst aan iedere Leusdenaar de gelegenheid geven om te kunnen voetballen, maar dan moet dat wel mogelijk zijn Wij (en naar wij aannemen ook het RODA-bestuur) beseffen goed, dat B en W niet zo maar een aantal velden beschikbaar hebben. Toch moet er op korte termijn wat gaan veranderen, want de situatie van dit ogenblik is belachelijk voor een groei- en woon gemeenschap als het moderne Leus den. En beslist geen reclame. Diver se jeugdelftallen moesten dit seizoen hun thuiswedstrijden reeds ,,uit" spelen nn de vele starts van de kring wedstrijden in het Leusdense bad. Foto Janus Visser. tóDEN Zaterdagmiddag 22 maart van de laatste tienkampont- s?n plaats in Katwijk. Leusink en Frank van den ^stigden nieuwe clubrecords. *1e op de 100 m wisselslag j:s o/10 in 1 36.1 en Frank op schoolslag heren in 1 19 5. van den Hurk, Astrid van Mirjam Goedhart en Kitty Lin den hun persoonlijke records seconden te verbeteren op de vlinderslag meisjes o/12 en 14 "11 zijn de officiële uitslagen: jongens o/14: Frank Leusink 1 20 6 Thijs Noordewier 1.18.8 100 m. rug meisjes o/16: Mirjam Goedhart 1.26.3 Hanneke den Herder 1.20 9 100 m. rug jongens o/16: Frank v d Hurk 1.19.9 Thijs Noordewier 1.15 4 100 m. school dames: Hanneke den Herder 1.36.3 Wilma Kreikamp 1 42 9 100 m. school heren: Frank v. d. Hurk 1.19.5 Léon van Opbergen 1.20.8 Op dezelfde middag vonden in Leus den de a-zwemwedstrijden van de kring Utrecht plaats, waaraan maar liefst veertien verenigingen deelnamen. Het zwembad bleek daar nauwelijks op be rekend. Hans van Gils verbeterde zijn tijd op de 200 m wisselslag met bij na zes seconden door in 2.57.2 sec aan te tikken. De tijden waren: 100 m. rug jongens o/12: Mattbijs ten'Seldaro 1.37* 200 m. wissel jongens o/14: Hans van Gils 2.57.2 100 ra. vrij jongens o/16: Erik Scholten 1.10.0 Robert J Mohlmann 1117 100 m. rug heren: Mark ten Seldam 1.15.7 Joost Bruyn 118 4 100 m. vrij meisjes o/14: Gea Jetten 1.20.2 100 m. vrij jongens o/14: Hans van Gils 1.10.1 Kees Wolswinkel 1 15.5 Zondagmiddag werden in het Sport - fondsenbad te Amersfoort twee wed strijden tegelijk georganiseerd. In het 50 m. bad de finale Onder Toppers 74-75' en in het 25-m. bad de finale recreatieve Meerkamp ,,74-'75". Tij dens de ..OnderToppers"brakMariet- te Leusink het clubrecord op de 50 m. vlinderslag meisjes o/lO en tikte aan in 43.2. Verschillende zwemmers en zwemsters verbeterden hun persoon lijke records. Lex van Dijk met zelfs bijna 10 seconden. Dit waren de resul taten van de Onder Toppers": 50 m. vlinder meisjes o/lO: Marriette Leusink 43.2 Karina van Holst Pellekaan 52.1 50 m. vlinder jongens o/lO: Marcel Fieseler 1.02.5 Dirk Jan Scholten 1.01.4 100 m. rug meisjes o/12: Marina Pastoor 1.43.2 Astrid van Ginkel 1.40.1 100 m. rug jongens o/12: Matthijs ten Seldam 1.35.7 Lex van Dijk 1.45.9 100 m. school meisjes o/14: Wilma Kreikamp 1.43.0 Astrid ten Seldam 1 44 7 100 m. school jongens o/14: Erik Japenga 1 39 9 Thijs Woudstra 1.40.2 200 m. wissel meisjes o/16: Hanneke den Herder 3.00.7 Kitty Linse 3.11.9 Carolien Leydes 3.29.1 200 m. wissel jongens o/16: Frank v d Hurk 2.41.5 Thijs Noordewier 2.51.1 200 m. wissel heren: "Henk v. d Heuvel, Frank Leusink 25 m. schoolslag meisjes o/8: Karin Pot Halinka v Dijk jongens o/8: Sjoerd Noordijk Jan Kreikamp 25 m. vrij meisjts o/lO: Rita de Kruif Dominique Boks jongens o/lO: Jurgcr. Laseur Frans Fontein 50 m rug meisj»s o/12: Agaathe Keppel Nicolette v d Doe jongens o/12: Arjen Padmos 50 m. meisjes o('14/16: Valerie van As Anja Holsbeek jongens 0/14/16 Taco ten Seldan Frank Pot 24.3 29 7 25.- 28.3 21.- 21.6 21.2 21.5 52.5 47.5 57.4 35.5 39.0 32.7 41.- IÜ Hans van Gils. Jissel meisjes o/10: re Leusink Holst Pellekaan *o/10: If'ieseler K Pallandt ginder meisjes o/12: "«v d Hurk «•au Ginkel *0/12; *Di]k 1 Kelder Hinder meisjes o/14: *toedhart 1.36.1 1.47.4 1.56.1 1.50 5 2.04.5 1 43 4 2.03 4 2.02.7 1.38.9 1 27 - Erik Scholten. LEUSDEN Op zondag 23 maart werd te Zeist een polo-wedstrijd Laga 2 Haaien 1 gespeeld. De Haaien die de thuiswedstrijd met 7-2 wonnen, wisten ook nu weer twee punten in de wacht te slepen. Door het voortreffelijke samenspel wisten ze dan ook in het eerste partje te sc ten. Het was Har ry Abbing die deze score opende door een achterwaarts schot. Ook het twee de doelpunt kwam van hem. Het derde doelpunt in het eerste partje kwam van Hans Brouwer. Maar in het tweede partje kwamen de Laga-jongens terug, en door een paar overneemfutjes van de Haaien achterhoede wasiet al gauw 3-2. Maar na het midden u: nemen was het weer Harrv Abbing oe voor 4-2 zorgde. Het laatste Haarn doelpunt werd ge scoord door Jac van Broekhoven die na een goed aanpspeelde bal ongehin derd kon aanleggn en scoren. Hierna was ht weer de beurt aan Laga die, vooihet eindsignaal viel, nog tot 5-4 kwaien. Maar door de nu goed fungerendeichterhoede bleef de ze stand onverarierd Het Haaien-team bleek verreweg de sterkste en won daarom ook vereend. ACHTERVELD - Op een zeer goed bespeelbaar veld trad het Achtervelds damesteam aan tegen Soesterberg. Soesterberg ging meteen in de aanva. maar de Achterveldse verdediging hield met aan het hoold de keepster T. van Westerlaak goed stand. In de 13e minuut moest Achterveld echter kapituleren en werd het 1-0 voor Soesterberg. Hierna ging Ach terveld er wel iets aan doen en dat bracht 12 minuten voor de rust de stand op 1-1 door een doelpunt van M. van Laar Na de rust leek het wel of er een ander Achterveld in het veld was ge komen. Het middenveld was sterk be zet en er werden steeds uitvallen ge daan waar Soesterberg veel moeite mee had. Soesterberg nam dit niet en bleef ook komen zodat Achterveld met de rug tegen de muur werd gezet Men hield echter goed stand Toen de goed lei dende S. van Soeren het einde floot was de stand 1-1 gebleven. LEUSDEN - Op woensdagmiddag 2 april (aanvang 14 15 uur) zal op het terrein van RODA '46 (Burg. Bui ningsportpark. Bavoortseweg, Leus den-C.) een voetbalwedstrijd plaats vinden tussen de vertegenwoordigende' elftallen van de Nederlandse Sport bond van het Gevangenispersoneel (N S.G.) en de Nederlandse Politie Sportbond (N P S B Uit de wedstrijd Impala-SVV. Foto Janus Visser. 2 57.5 2.54.3 De resultaten van de Recreatieve Zwemploeg warei zeer bevredigend. In het eindklassement bezette zij de vijf de plaats. De tiden waren als volgt: LEUSDEN - De dames van het eerste volleybalteam van Impala hebben maan dagavond dankzij een zwaar bevochten 3-1 overwinning op het Soester SVV 3 een riant uitzicht gekregen op de titel in de eerste klasse afdeling Amers foort. Impala heeft nu een voorsprong van 5 punten op datzelfde SVV opge bouwd, zodat met nog drie wedstrijden te spelen nog twee punten nodig zijn om de Leusdense dames onbereikbaar voor de concurrentie te maken Aanvankelijk was het een zenuwach tige bedoening in de met veel publiek bezette sportzaal Groenhouten. Impala leek het eerst de zenuwen de baas en nam een voorsprong in de eerste set. De Soester dames kwamen echter sterk terug en zagen kans om deze achterstand om te zetten in een 12-10 voorsprong. Knokkend voor elke bal zag Impala kans om de stand weer gelijk te trekken en een 14-13 voor sprong te nemen. Het laatste puntje wilde echter maar niet komen en SVV kwam zelfs tot 14-14. In een zenuw slopende slotfase van deze set was het toch Impala dat de eerste set pakte inet 16-14 De tweede set pakte SVV de zaken duidelijk anders aan Gebruik makend van diverse defensieve fouten van Im pala werd snel een voorsprong opge bouwd. En het was al 10-3 voordat Impala wat terug kon doen Tot 8-12 kwam Impala terug, maar de ploeg uit Leusden was niet in staat om deze set te winnen, zodat SVV de tweede set met 15-8 pakte De belangrijke derde set begon met een sterk spelend SVV dat Impala al snel een 4-2 achterstand bezorgde Impala kwam terug tot 4-4 en vanaf dat moment ging de strijd gelijk op Impala kwam keer op keer tot goede aanvallen, maar de tegenstandsters vielen op door defensief erg goed spel Tot 11-11 was er niet te zeggen wie er zou gaan winnen, maar toen kon Impala wat uitlopen en hoewel de coach van SVV via een time-out nog pro beerde om de zaak ten goede te doen keren, was het Impala dat deze set naar zich trok met 15-11 In de vierde set nam Impala snel een grote voorsprong. De SVV dames moesten toezien dat Impala goed aan vallend en serverend een 12-2 voor sprong nam zodat er geen vuiltje aan de lucht leek Toen openbaarde zich het zelfde verschijnsel, wat reeds enige wedstrijden de Leusdense dames par-' ten speelt Er deed zich een grote in zinking voor. die SVV vlak bij bracht Via 12-6 en 13-12 werd het 14-13 en opnieuw ontspon zich een zenuw slopend gevecht om de laatste punten. Het was Impala dat zich over de inzinking heen vocht en het beslissende vijftiende punt maakte onder luid gejuich van de vele toeschouwers Een 3-1 overwin ning en de mogelijkheid om straks op 5 april in de Leusdense sportzaal het kampioenschap tegen VIOS 4 te kunnen behalen. Rest ons nog te zeggen dat Impala gehandicapt was door het ontbreken van spelverdeelster Els var Bekkum, die echter op kundige wijze vervangen werd door Jopie Weijshaupt, Marjan Damen en Ria Roest, terwijl Fenny Rijnfrank alom bewondering af-l dwong door ondanks een blessure de gehele wedstrijd mee te spelen en aan-1 vallend zeer veel goeds deed. LEUSDEN/CENTRUM - Afgelopen zaterdag is het tennisseizoen 1975 van de Leusdense Lawn Tennis Vereniging Lockhorst officieus begonnen met de gebruikelijke zitting van de penning meester in het clubhuis. De heer K. Sans stelde namelijk de Lockhorsters, die hun contributie voor dit jaar nog op een gemakkelijke en prettige wijze wilden betalen, daartoe in staat. En van die gelegenheid is druk gebruik ge maakt. Na afloop van deze duitenaktie keerde de heer Sans als een vrij ver mogend man tevreden huiswaarts. Voorts werd. onder het genot van een kopje koffie of wat sterkers, een goed deel van de bekende en noodzakelijke Lockhorst-labels aan de rechthebben de uitgereikt en konden de onderlinge contacten weer wat nauwer worden aan gehaald Je hebt nu eenmaal ook le den, die elkaar alleen op of rond de gravelbanen ontmoeten Inmiddels ook verscheen de nieuwe ..Gravelton", die ditmaal beter,.grab belton" kon heten. Er staat nogal wat in en zo te zien zal het ook in 1975 wel weer lukken met Lockhorst Of ficieel wordt het seizoen op zondag, 13 april a s., begonnen met het ,.Ope- nings-Beltournooi" voor senioren, dat op één dag wordt gespeeld. Vooral voor nieuwe leden en voor hen, die vorig jaar maar weinig op de banen kwamen, een uitstekende gelegenheid voor kennismaking met de rest van Lockhorst. Dan volgt vanaf 15 april t/m 20 mei op de zes in die periode vallende dins dagen het ..Dinsdagavond Mixed Tour nooi". De naam van dit tournooi is bijna net zolang als het duurt, maar het moet wel heel gezellig zijn. Deze bezigheid werd ook wel ..Echtparen- tournooi" genoemd, doch aangezien niets slechts door legale combinaties maar ook in losvast-verband kan wor den ingeschreven, lijkt de officiële naam een betere omschrijving van deze door de Lockhorsters met Klock- horsters en Slockhorsters georgani seerde wedstrijdenreeks Voor heren, die niet deelnemen aan de competitie of aan het dinsdagavond- gebeuren, worden ..Onderlinge Wed strijden voor Heren" gehouden. Een nadere omschrijving van deze onder neming is in de Gravelton" wel opgenomen, doch wij krijgen daarnaast sterk de indruk, dat het hier in hoofd zaak gaat om de gezelligheid tijdens, maar vooral tussen en na de Dartiien. Ja, vader wil ook wel eens wat! Voor de jeugd van Lockhorst staat het Jeugd - Bel - Paas - Toernooiop stape 1 Dat begint op 4 april. COMPETITIE EN FEESTEN Een wat wonderlijke combinatie. Dat zijn we met u eens, maar het kan blijk baar en het gebeurt dan ook. Wat de deelname aan de competities betreft, doet Lockhorst met 5 zondag- en 3 zaterdagteams van senioren mee, als mede met 2 zaterdag- en evenveel woensdagmiddag jeugdploegen. Voorts staat ook voor Lockhorstleden inschrij ving open voor deelname aan de Amers- foortse Huisvrouwen Competitie 1975 Voor diegene onder u - en wie is dat niet - die naast van tennis ook van feesten houden, volgt hier tenslotte nog de (voorlopige?) feest-agenda Zondag 13 april Gezellige avond t g v het openingsbeltournooi. Zaterdag 17 mei: Zaterdag 21 juni: Een avond met ver rassingen. Zaterdag 16 augustus Tuinfeest (bal- chanpétre). Zaterdag 13 september: Gezellige avond i.v.m. tournooi met invitatie. Wat het eventuele verschil is tus sen de evenementen op 17 mei en 21 juni laten wij graag aan uw verbeel ding over LEUSDEN - Dinsdag 18 maart kreeg het tweede tiental vandeschaakvereni ging Leusden het eerste team van Barneveld op bezoek. Voor de Leus- denaren zat er niet meer in dan een ruime nederlaag: 2%-7%. Opmerkelijk1 was, dat aan Leusdense zijde geer I enkele overwinning werd behaald Re-1 mises waren er voor Tijmensen, Wis-1 man, Berg erl invaller Vernooy Voor Mosterd, Visser, Kuiter en invallers Kessing en Stevens liep de partij uit op een nederlaag. Dezelfde avond werden er ook nop I enkele wedstrijden voor de huiscompe titie gespeeld Groep 1: v. d. Laaken - v. Santen 1-0 Karis - de Jager 0- Groep 4: Leeuwenkamp - v. Loon l-i Ladder: Boemaars - mevr. Graafland l-i Kuyper - Rijnfrank l/

Leusder Krant | 1975 | | pagina 19