lekomstige gebruikers zullen samen moeten beslissen ver indeling van de multifunctionele gebouwen esprekken komen >eds op gang eslaagde spel middag Impala-kleuters Gemeentebestuur houdt hoorzitting over verkeersmaatregelen in Leusden-Zuid SITIEVE GELUIDEN OP HOORZITTING OUDE BOERDERIJEN Bijeenkomst op donderdag 3 april Kentekenbewijs deel 3 via postkantoren INFO LEUSDEN VERSCHENEN COMMENTAREN EN MENINGEN Oude boerderijen Ophalen kadavers Bulkboeken 1.50 en 1.75 2.25 Losse verkoop Leusder Krant .agenda gemeente Ileuspen Verloren en gevonden Gemeente Leusden pERDAG 27 MAART 1975 LEUSDER KRANT 3 de redaktie) IJSDEN - Maandagavond werd in het gemeentelijke voorlichtingscentrum de Zwarteweg een hoorzitting gehouden voor belanghebbenden en belang- Jen, die gebruik gaan maken van de oude boerderijen, die verbouwd worden tot cultureel-sociale centra. In deze vergadering kwamen twee jerijen ter sprake: Groot Krakhorst in de wijk De Wetering en Hakhorst liodsbeek-Oost. De opkomst voor deze vergadering was redelijk: zo'n tot zestig Leusdenaren waren al dan niet in groepsverband naar het ichtiogscentrum gekomen om iets meer te horen over de plannen. De itomst, die werd geleid door voorzitter de heer G. van Woudenberg, wder voor welzijnszaken, droeg een rustig karakter. Er kwamen vrij veel jeve zaken naar voren, hoewel - doordat er nog te weinig konkrete zaken deld kunnen worden - er ook veel vragen in de ruimte bleven hangen. i| welkomstwoord van de heer Van Woudenberg, die namens de werkgroep Boerderijen hoopte, dat er veel door de aanwezigen naar voren gebracht forden. hield de heer L. Boogaard een inleiding over de voorgeschiedenis e toekomst van de oude boerderijen Groot Krakhorst en Hakhorst. Hij er op. dat de inspraak van de bevolking paste in het kader van de sub- regeliog Samenlevingsopbouw, die een dergelijke inspraak vereiste. Verder hij in op de toekomstige beheersstruktuur. De gedachten gaan hierbij uit de beheerscommissies voor elke boerderij (samengesteld uit de gebruikers), en zogenaamde beheersraad kiezen. Deze beheersraad kiest op zijn beurt een bestuur Alles ondergebracht in een beheers-stichting. Dgstellenden a.s. gebruikers van de oude boerderijen, maandag- io het voorlichtingscentrum. als repetitie-ruimte voor de muziek vereniging Lisiduna, de toneelvereni ging De Eendracht, voor het geven van cursussen op educatief gebied, vergaderingen, lezingen, muziek- en toneeluitvoeringen, etc Uit de reaktie van o m de toneelvereniging De Een dracht bleek maandagavond echter wel, dat De Eendracht ietwat teleurgesteld is in de capaciteit van de zaal: 100 tot 150 personen. Hun gedachten gingen eerder uit naar een grotere zaal, omdat hun opvoeringen in het Ros Beyaart nu reeds zo'n 200 mensen per avond trekken, wat in de toekomst nog zeker uit zal groeien De vertegenwoordiger van De Eendracht hield dan ook een vurig pleidooi voor een grotere zaal. Zoals bekend is de wijkvereniging van De Wetering van plan om in Groot Krakhorst zo mogelijk verschillende van hun aktiviteiten onder te brengen. Omdat Groot Krakhorst niet alleen voor de bewoners van de Wetering is be stemd - wat maandagavond nog weer eens nadrukkelijk werd onderstreept - is het zaak, dat de Weteringbewoners met andere toekomstige gebruikers rond de tafel gaan zitten om alle mo gelijkheden te bespreken. Tijdens de vergadering werd duidelijk, dat dit deze week nog zal gebeuren, in aan wezigheid van architect Den Hartog (vanavond) Ook de verenigingen (zo als Lisiduna) zullen gesprekken voeren met de arcitect om hun specifieke verlangens op tafel te kunnen leggen. Zo mogelijk zullen alle gegevens ongeveer half april bij de arcitect op tafel moeten liggen, zodat deze snel kan beginnen aan het definitieve ont werp Voor zover financieel en tech nisch haalbaar, zul'en dan alle wensen van de gebruikers verwerkt kunnen worden in dit ontwerp De exploitatiewinst van de bistro zal voor een deel naar de totale exploi tatie van de oude boerderijen mogelijk moeten maken Dit werd naar aanlei ding van vragen hierover nog eens dui delijk door de heer Van Woudenberg onderstreept Het is beslist niet zo, dat van gemeenschapsgelden een boer- derii wordt verbouwd tot bistro en De heer Boogaard tijdens zijn toelichting. wordt verwacht, zonder dat de winst uit de exploitatie ten goede zou komen aan de totale exploitatie. Hoe deze exploitatie precies zal gebeuren, kon maandagavond nog niet exact worden gezegd. De opmerking, dat Leusden behoefte heeft aan vooral grote zalen, werd deels onderstreept, maar doordat het budget voor de verbouwing beperkt is, zijn de architecten zoveel moge lijk uitgegaan van de bestaande inde ling van de gebouwen. Uitbreken en nog meer verbouwen om een grotere ruimte te creëren, wat in principe wel mogelijk is, kost echter teveel geld. Het werd maandagavond ook duidelijk - naar aanleiding van desbetreffende vragen - dat het moeilijk, zo niet onmogelijk zal zijn een biljartzaal in of bij de boerderijen onder te brengen ten bate van de biljartvereniging BV 75. Dit probleem heeft de aandacht van het gemeentebestuur en sport stichtingmaar het ziet er niet naar uit, dat deze vereniging, die nu bil jarttafels met een waarde van duizen den guldens heeft moeten opslaan, op korte termijn de beschikking over een eigen biljartzaal zal hebben Ten aanzien van de geluidsoverlast - veroorzaakt door verschillende ma nifestaties in de boerderijen - zal zo veel mogelijk worden getracht deze te beperken door geluids-isolerend ma teriaal te gebruiken Voorzitter Van Woudenberg dankte de aanwezigen voor hun komst en hun talrijke nuttige suggesties en positieve reakties. Hij wees er op, dat er nu verder gepraat moet worden met belan gengroepen (de toekomstige gebrui kers) en de architecten om zoveel mo gelijk tegemoet te kunnen komen aan alle wensen, zonder dat het multi- funktionele karakter van de verschil lende gebouwen zal worden aangetast. Geen gemakkelijke, maar gezien de positieve opstelling van de toekomstige gebruikers zeker niet een onmogelijke zaak. ol Krakhorst in De Wetering n multifunktioneel karakter krij- heer Boogaard wees er op, belangrijk is, dat alle groepen 'bruik van deze boerderij zouden maken, samen tot de meest ardbare indeling moeten komen ;en lopen voor iedere groep uit- iinnen zelfs tegenovergesteld aan zijn Door samen met de ge- e en de architect over de moge- Jen en onmogelijkheden te pra- noet men tot de meest logische iing kunnen komen. Het is echtèr logelijk, dat iedereen voor de volle «rd procent aan zijn of haar trek- ll kunnen komen Dat brengt een funktioneel karakter nu eenmaal ich mee", aldus de heer Boo- Dt Krakhorst bestaat uit een ebouw (het recreatieve deel) en Hjgebouwen, een varkensschuur schaapskooi (samen het crea- deel) Volgens de voorlopige en van architect Jan den Hartog exterieur vrijwel geen enkele ing ondergaan Den Hartog denkt it hoofdgebouw betreft aan een :ningsuren redaktie i1n1stratie leusder »NT Dagelijks van. 12 uur en van 14-16 uur. 's en zondags gesloten. 3 grote zaal voor 100 tot 150 perso nen met toneelaccommodatie. Naast kleedkamers, garderobe en toilet zal er dan nog ruimte overblijven vooreen kleinere vergader-ruimte. Definitiefis dit echter nog niet. Hoe de indeling van de bijgebouwen zal zijn blijft eveneens een open vraag Of zoals de architect zelf zei ..Die zullen door de potentiële gebruikers zeil ingevuld moeten worden" Wel denkt Den Hartog wat de varkensschuur betreft aan een zolder, waar bijvoor beeld tijdelijke exposities van crea tief werk kunnen worden gehouden De boerderij Hakhorst is verdeeld in twee delen de bistro (het praat huis) en het sociaal-culturele centrum. Hiervoor zijn ontwerp-schetsen ge maakt door de architect G de Vries van het architectenbureau Van Woer den, Schneider en Dürmeijer. Deze architect heeft de twee hoofdgebouwen (bistro en cultureel-sociaal centrum) aan elkaar gedacht door een ver- bindings-stuk, terwijl tussen de hooi berg en het gebouw een flink terras zomers voor enige tijd aangenaam ver pozen kan zorgen Onder de afkapping van de hooiberg zelf zal eveneens een zitje geprojekteerd kunnen worden. Het sociaal-culturele centrum dient even eens voor meerdere doeleinden geschikt te zijn De subsidie-regeling laat niet toe, dat het alleen maar theater zal zijn, wat wel als zodanig door de heer De Vries in z'n fantasierijke schets was geprojekteerd. Een iets andere indeling zal daardoor noodzakelijk zijn De grote zaal van Groot Krakhorst zou onder meer dienst kunnen doen (Van de redaktie) LEUSDEN/ZUID - Enige tijd geleden heeft het gemeentebestuur van Leusden de veiligheid nabij de scholen aan de Willem de Zwijgerlaan willen ver groten door middel van een voorrangs- regel. Zoals bekend viel deze maat regel niet in beste aarde bij tal van in woners, die door deze maatregel de vei ligheid eerder zag verminderen dan dat het verbeterd werd. Het gemeente bestuur is nu eveneens tot de konklu- sie gekomen, dat de toen genomen maatregel niet voldoet. Op haar verzoek heden zich daarom opnieuw bezig gehou den met dit probleem. Er zijn door deze commissie de volgende suggesties naar voren ge bracht 1 De aanleg van een verkeersdrem pel met daarop bloembakken en een goede verlichting vanaf de Willem de Zwijgerlaan tot aan de Par keerplaats van de Anna Paulowna- laan 2 Eenzelfde verkeersdrempel, aan te leggen in de Willem de Zwij gerlaan vanaf de kruising met de Prinses Irenelaan tot voorbij de gebouwen van de openbare lagere school. 3. De dan onstane doorgaande route Prinses Irenelaan-Willem de Zwijgerlaan zou voorrang moeten hebben op het verkeer, komende vanaf de drempels. 4 Het oversteken van kinderen in de bocht Prinses Irenelaan-Willem de Zwijgerlaan dient onmogelijk te worden gemaakt door het aan brengen van een ondoordringbare groenstrook tussen de Van Boet- zelaar van Oosterhoutlaan en de Willem de Zwijgerlaan (gedeelte ten westen van Prinses Irene laan 7). Het gemeentebestuur willen dit voor stel niet zonder meer aan de raad voor leggen. Ze willen eerst de mening horen van de inwoners van Leusden- Zuid over de voorgenomen verkeers maatregelen. Daarvoor wordt een bijeenkomst ge houden in hèt gemeentelijke voorlich tingscentrum, Zwarteweg 14, op don derdagavond 3 april a.s. om 20 uur. De omwonenden en direkt belangheb benden hebben voor deze bijeenkomst een schriftelijke uitnodiging ontvan gen, maar iedere Leusdenaar is van harte welkom op deze bijeenkomst. LEUSDEN - zoals bekend kunnen degenen die nog {een stortingsaccept girokaart voor htt aanvragen van deel 3 van het kentekenbewijs ontvingen, dit deel binnentort aan de loketten van een groot aaital postkantoren af halen. Hiervoor b de periode van 24 maart tot en met 1 april beschikbaar. In een één dezer dagen verschijnende advertentie van le Centrale Directie der PTT en het Ministerie van Ver keer en Waterstat zal nadere voor lichting worden va-schaft. Onder een zeer grote belangstel ling van ouders en belangstellenden hebben ongeveer 70 kleuters hun „vaar digheid" op allerlei hindernissen ge toond. Zij waren in 10 groepjes ver deeld en voerden verschillende spel vormen uit. waaronder limonade drin ken. Na afloop kres iedere kleuter een stuitbal en roltogtoeter als beloning en gingen ze volaan toeterend huis waarts. Binnen het postdistrict Utrecht zijn de volgende kantoren aangewezen voor het uitreiken van kentekenbewijs deel III: Amersfoort, Baarn, Barneveld, Bilthoven, De Bilt, Breukelen, Culem- borg, Doorn, Driebergen-R Ermelo, Geldermalsen, Gorinchem, Harder wijk, Houten, Leerdam, Maarssen. Nieuwegein, Nijkerk. Putten, Rhenen, Soest, Soestdijk, Tiel, Veenendaal, Via- nen. Woerden, IJsselstein, Zeist, Utrecht, Ut-Bernadottelaan en Ut- Roe- lantdreef. De aandacht wordt er nog op geves tigd dat de aangifte van de delen III - ook op de kantoren die zaterdagopen stelling hebben - uitsluitend geschiedt van maandag tot en met vrijdag Voor zover postkantoren tijdens vrijdagse- koopavonden zijn geopend, verschuift de volgende week de avondopenstelling i.v.m. Goede Vrijdag naar donderdag 27 maart (Van de redaktie) LEUSDEN - Vorige week verscheen het nieuwe nummer van Info Leusden' (derde jaargang nr 1 - maart 1975), het voorlichtingsblad van de gemeente Leusden Iedere inwoner van Leusden zal - als het goed is - deze Info hebben ontvangen In dit nummer kan men een uitgebreid artikel lezen over het doel van de algemene bijstandswet, wetens waardigheden en mogelijkheden over het vrij zwemmen in het overdekt zwembad, wetenswaardigheden, aan dacht voor het nieuwe bejaardentehuis ,,'t Hamersveld", de nieuwe onroerend goedbelasting van de gemeente en wat ook belangrijke informatie kan beteke nen. een artikel over het plaatsen van erfafscheidingen e.d in de gemeente Leusden. Over wat wel en wat niet mag en wat u moet doen om vergurning te krijgen etc Ook het muziekonderwijs in Leusden wordt onder de loupe ge nomen, terwijl tenslotte nog een alge meen artikel over onze gezondheid deze Info besluit. Maandagavond vond een hoor zitting ten aanzien van de oude boerderijen plaats. Een nuttige en geslaagde avond, ook al zullen velen misschien van mening zijn, dat er nog erg veel zaken niet bekend zijn, zoals de hoogte van de huren. Ook waren er mensen, die vonden, dat de beheers-stich ting een wat te log lichaam zou zijn om op een vlotte manier mee te werken. Dat zijn we wel met deze sprekers eens. Ook wij delen die vrees. De vraag is gewettigd, of een stichting wel een geëigende vorm is. Voor het in aanmerking komen van subsidie is het een essentiële voorwaarde, dat het beter wordt gevoerd door een op demokrati- sche wijze gevormde en werken de instelling Er is al eens vaker - ook in de raad - op gewezen, dat een stichting nu niet bepaald de meest demokratische vorm is. Wellicht kan over dit punt nog eens van gedachten worden gewisseld. Wat ons eigenlijk een beetje verbaasde is het feit, dat er wel vaak over de bistro wordt ge sproken (zesde op het verlang lijstje van de Leusdense bevol king) maar niet of vrijwel niet over het creëren van een per manente expositie-ruimte (twee de op de verlanglijst). Voordat een dergelijke, voor Leusden met haar niet geringe aantal beelden de kunstenaars belangrijke expo sitieruimte per ongeluk wordt vergeten in te calculeren, willen wij er toch wel op aandringen, dat hiervoor de nodige ruimte wordt geschapen. In ieder geval zal in de multifunktionele ge bouwen ook duidelijk rekening moeten worden gehouden met deze vorm van cultuur. Hoewel wij begrip hebben voor de beperkte moeilijkheden ten aanzien van het creëren van een behoorlijke toneelzaal (voor ten minste 200 tot 250 personen), geloven wij toch, dat wel dege lijk moet worden gestreefd naar een accommodatie met voldoende zitplaatsen. De behoefte aan een grote toneelzaal is wel degelijk aanwezig. Elke beschikbare boerderij heeft haar mogelijkheden en ook haar beperkingen Daarom zal het beslist geen gemakkelijke taak zijn om tenslotte uit die veelheid van mogelijkheden en wensen een verantwoorde keus te doen om zodoende tot een evenwichtige indeling van de boerderij te komen, waar zoveel mogelijk, groeperingen gebruik van kunnen maken. Gezien de snelheid, waarmee alles zal moe ten worden beslist, zal daar extra goed op moeten worden gelet, om niet later tot de frustrerende ontdekking te komen, dat veel geld is uitgegeven voor iets, wat niet voldoet aan de gestelde ver wachtingen. Bert Vos. kompleet boek in krantenvorm van bekende Nederlandse auteurs per stuk. Nu ook in het Engels, Duits en Frans per stuk, t w. Engelse reeks: 1 F. Scott Fitzgerald „The Rich Boy" (verhalen) 2. Evelyn Waugh „The Loved One" Duitse reeks: 1 Peter Handke: „Die Angst des Tormans beim Elfmeter" 2 Bertolt Brecht: „Der Kaukasische Kreide Kreis" Franse reeks: 1. Albert Camus: „Noces/L'ètè" 2 Rabelais: „Gargantua et Pantagruel" (selectie) Verkrijgbaar bij. LEUSDER KRANT Finnmark 3 Leusden-Centrum. Onze krant is op onderstaande adressen los verkrijgbaar. Leusden-C. Leusder Krant, Finnmark 3. S.V. Bookstores, Torenakkerweg 16. De heer W J Schut, Hamersveldseweg 26. Zwembad Leusden, Burg. Buiningpark. Manegè en Taveerne „De Klaveet", Postweg 1 Achterveld: Boekhandel Vos, Hessenweg 323. Leusden-Zj Luitjens Supermarkt, Pr. Irenelaan 9. VERLOREN 2 korenblauwe gymbroeken en 2 paar blauwe gymschoenen, in plastic tas verpakt Bart-Jan en Wim-Gart Bakker, Walstro 14, tel. 1661 VERLOREN Verzekeringsplaatje van bromfiets 378; trouwring met inscriptie ..Ge rard": bruine portemonnee met f 15.-; portemonnee met f25,- en maandabon nement op de spoorwegen; zwarte bril in brillenkoker; bankbiljet van f 100,-; gouden armband met 4 diamantjes; verzekeringsplaatje van bromfiets LDB 227. WEGGELOPEN Zwart met witte spaniel, Duitse staander met bruine vlekken. GEVONDEN Bruine handtas; gebatikte doek met wajangpop AAN KOMEN LOPEN Duitse staander, wit met zwarte stippen; Labradorhond (naar asiel ge bracht) Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de Rijkspolitie te Leusden-zuid LEUSDEN - ZUID Vrijdag 28 maart: Goede vrijdag Bi bliotheek ,,De Boekenmolen ge sloten donderdag 27 maart: Bibliotheek .,De Boekenmolen" Uitlening voor vol wassenen en kinderen. Van 13 30 uur tot 17 00 uur Arnhemseweg 83 Donderdag 27 maart: Bibliotheek ,,De Boekenmolen" Uitlening uitslui tend voor volwassenen. Van 19 00 tot 20.00 uur. Arnhemseweg 83. Donderdag 27 maart: Bibliotheek ,,De Boekenmolen". Uitlening van 13 30 uur tot 17.00 uur. Voor volwasse nen en kinderen Arnhemseweg 83. Vrijdag 28 maart: Bibliotheek ,,De Boekenmolen" Uitlening van 19.00 tot 20.00 uur Uitsluitend voor volwassenen Arnhemseweg 83. Maandag 31 maart: Tweede Paasdag Groot paasvuur op de weide van de familie Van Loenen aan de Arnhemseweg. Aangestoken om 20 00 uur Om 21.00 uur. volks dansen in ,,'t Claeverenblad" Dinsdag 1 april: U.V.V. senioren so ciëteit: gesloten. Woensdag 2 april: ,,Don Bosco" voert blijspel op voor de senioren. OPPASCENTRA LEUSDEN Voor een oppas bellen naar mevrouw C Deenik. i<omngiii Jullanalaah 35. Leusden-Zuid, telefoon 033-18134 TENTOONSTELLINGEN VAN LEUSDENAREN Tekeningen en schilderijen van Max van Haasen. Tot en met 30 april in restaurant-galerie „Drost van Twen te", Hengelosestraat 8 te Delden LEUSDEN-CENTRUM Donderdag 27 maart: Feestavond klaver- jasclub „Leusden Proef" m Café Restaurant Nieuw Leusden. Aan vang 20.00 uur Donderdag 27 maart: Gespreksavond Stichting Creatieve handvaardig heid Leusden met vertegenwoordi gers voor groeperingen of clubs In de sporthal te Groenhouten. Aan vang 20.00 uur. Elke donderdagmorgen: Van 9.00-10.00 uur Gezinsverzorging en bejaar denhulp van het Groene Kruis Gebouw Wit-Gele Kruis, Rozen- gaande 33. Zaterdag 29 maart: „Lockhorster bos" Paaseieren zoeken met Blijhof Voor alle kinderen van 4 t/m 12 jaar Verzamelen bij het clubge bouw om 9.45 uur. Zondag 30 maart: „De Til". Open van 10 00-13 00 uur Zondag 30 maart: Paasvuur (achter plan de Wetering). Aanvang 20.00 uur Maandag 31 maart „De Til". Open van 10.00-13.00 uur. 14.00 t/m 17.00 uur: Disco dansen Maandag 31 maart: „DeTil". Dansavond met „Pandemonium". Aanvang 20.00 uur. Maandag 31 maart: ,,'t Ros Beyaart" Spelmiddag en eierenzoeken voor kinderen van 7 t/m 12 jaar. Aan vang 14.00 uur Hulpdienst de We tering Telefoonnummers 2746- 2988-2950-3110-2756-2468. Dinsdag 1 april: „De Til" 18.30 uur Hobbyclub 19 .00 uur ontspannings ruimte open Woensdag 2 april: 20 00 uur Kerke lijk Centrum Interk. Vrouwen Kontaktgroep Onderwerp Milieu. Donderdag 3april: „DeTil" Filmavond voor iedereen vanaf 14 jaar. Oor logsfilm Aanvang 20.00 uur. Parochie Bibliotheek Leusden-Cen trum: Hamersveldseweg 55, ('t Ros Bevaart)' Uitlening: zaterdag van 2.00-3 00 uur en zondag van 10.00- 11.00 uur. elke donderdagavond: Herv. Ger Jeugdclub voor meisjes en jon gens vanaf 16 jaar in ,,'t Clae verenblad", Hamersveldseweg 102. Aanvang 8 uur elke zaterdagavond: Soosavond in ,,'t Claeverenblad' Hamersveldse weg 102. Vanaf 8 uur Iedereen is van harte welkom! LEUSDEN - Op vrijdag 28 maart (Goede Vrijdag) dienen veehouders (aangezien de gemeentesecretaris ge sloten is) eventuele meldingen van ka davers rechtstreeks door te geven aan het slachthuis te Amersfoort, tele foon 033-15678 Bij melding tussen 8 30 en 10.00 uur zal getracht worden de kadavers nog diezelfde dag op te halen

Leusder Krant | 1975 | | pagina 3