Ik word betaald om in de auto te zitten uur rijden, een uur spelen... usdense Unie van Vrouwelijke rijwilligers bestaat vijf jaar Succesvolle popzanger uit Leusden kreeg eens een gitaar van de koningin HG FAT" JOHN RUSSELL: SURINAAMSE FATS DOMINO WERKT VEEL IN DUITSLAND, EN HEEF EIGEN STUDIO THUIS Auto's versperren weg in Vlasland Gladde banden niet toegestaan Kettingbotsing op Doornseweg IERDAG G 27 MAAKT l¥Tj LEUSDER KRANT hoek'' de schijnwerper al weer vallen op het zangeresje Valéry John vindt dat zelf ook wel spijtig, maar: ,,Wie dat liedje helemaal wil horen, kan al tijd de single kopen". En hij is ove rigens tevreden over zijn televisie optreden. Ook zijn vrouw, die met hun drie-jarig zoontje Clarence de tele- viesie-opnamen bijwoonde, en die nog even in het beeld kwamen, is enthousiast. ,,Die meneer Van Oekel is een ontzet tend aardige man. Na de opnamen heb ben we nog wat zitten napraten, en dat was erg leuk. Barend Servet is wel eens bij ons thuis geweest en die is ook heel erg aardig. De teksten, die ze moeten zeggen zijn alleen maar zo gek! John Russell werd op 30 augustus 1943 in Paramaribo geboren Zijn moe der is muzikaal: zij zong vaak klas sieke liederen. John's vader is onder wijzer, en zijn verdere familie zit alle maal bij het onderwijs Hijzelf is de eni ge. die iets anders ging doen En dat kwam eigenlijk allemaal door het gitaar tje, dat zijn zusje hem schonk. John sloeg aan het oefenen, en werd een mees ter in het imiteren van bekende zangers als Elvis Presley, Little Richard en Fats Domino. Op zijn 13e jaar werd hij glansrijk winnaar van imitatiewed strijden, en werd hij uitgeroepen tot de Surinaamse Elvis Presly. Little Richard en Fats Domino! En nog altijd weet hij als geen ander, Fats Domino te imite ren' Toen hij twaalf jaar was bracht ko ningin Juliana een bezoek aan Suriname, en ze zag en hoorde hoe John zijn imi taties zong in het kinder-circus „Cu pido Koningin Juliana vond dit een ge weldige prestatie van de kleine John. Ze was blijkbaar erg onder de indruk van Johns liedje, want ze liet hem een mooie dure Egmont-gitaar thuisbezor gen' John was in de wolken met zijn koninklijk'geschenk! Op zijn veertiende jaar kwam John naar Nederland en bezocht het lyceum in Zeist. Veel tijd om te musiceren bleef er naast zijn studie niet over, maar John deed in die tijd wel mee aan Muziek Parade Contest. John had in middels een eigen bandje opgericht, maar de organisatoren van de Muziek Parade vonden dat bandje technisch niet goed genoeg. De „Cellar Rockets" uit Amsterdam (Jan Akkerman en Pierre van der Lindenj moesten hem bege- John^Russell in het programma „Eddy Ready Go" ISDEN - Popzanger John Rus- onend te Leusden-centrum, irk 4 (telefoon 03496-1888) is ardige vent, die veel en graag 1 dinsdag 18 maart naar zijntele- iptredeo gekeken en geluisterd oOekels Discohoek", en nuwil- onze plaatsgenoot wel eens in le lijve zien. Hij was direkt be tte te ontvangen. praatte, toen hij nog niet beneden lui heeft een druk leven van reizen eiken en moet vaak s morgens gemiste nachtrust inhalen) met irouw, die van Duitse origine is. spreekt accentloos Nederlands, kompleet met de dikke Nederlandse 1. Wij bewonderden haar talrijke en grote planten, die zij in vele glazen vormen voor het grote Euro-woning-raam heeft staan Een enkel sparretje deed het niet zo goed, vertoonde bruine plekken, en dat vindt zij erg jammer. John kwam met agenda afgedaald Die agenda had hij broodnodig, want tijdens ons gesprek rinkelde herhaal delijk de groene telefoon, en maakte John afspraken om op te treden. We spreken eerst over zijn televi sie-optreden Hij zong „Never break a heart (Pye, VP 7491), een onlangs bij V.LP.-records opgenomen single Ik vond het jammer, dat John maar één deel van het liedje kon zingen, want toen liet „Van Óekel's Disco- leiden. Zij wonnen een eerste prijs. Ze mochten toen een single opnemen, .1 had a girl" De tweede single „Baby twist", haalde een zesde plaats inde hitparade. John zegt er zelf van „In die tijd leverde het maken van gram mofoonplaten niet erg veel op. Ik heb er alleen nog een bewijsje van dat „Ba by twist de zesde plaats bereikte' Nu is dat echt wel iets beter Jan Akkerman kon alle instrumenten bespelen, en ook later, als ik wel eens verlegen zat om een begeleider, viel hij nog wel eens in. Met zijn lyceum-diploma op zakging John op het kantoor van een platenmaat schappij werken. Maar het muzikale bloed bleef kriebelen, en op zijn twin tigste jaar ging John musiceren voor zijn beroep. Als zanger maakte hij uitgebreide toernees door heel Europa. Als „Big Fat John Russell and his Group" trad hij overal op. In Hamburg ontmoet te hij in de Starclub de toen nog niet bekende Beatles, die hem zouden bege leiden. Negen jaar later zong John in het voorprogramma van een concert, dat de Beatles in Nederland gaven. Ze herkenden John, en vroegen hem in hun kleedkamer te komen John had in de loop der tijd ver schillende begeleidingsbands, onder an dere „De Klungels' de eerste echte Nederlandse soulband Bij éen van die soulexplosies speelde John in de Amers- foortse Markthal. In die tijd van hits als „Oh Monah", en „One plus one makes two" trad John op met mensen als Little Richard, Bill Haley en Tony Christie. Ook zong hij bij groepeh als de „Jumping Jewels". „Peter en zijn RockersJohn Lamers en de Sky- liners", „Roek WilliamsendeFighting Cats". Zo kwam John tot een platenkontrakt met V I P -records Roek Williams hoorde een tape met nieuwe songs van John, raakte wild enthousiast en intro duceerde hem bij V I P. John had zo veel gereisd dat hij nu wel eens thuis wilde zijn. Hij hoopt dan ook dat hij on gestoord kan componeren en zich aan een platen carrière kan wijden „Ik heb de achterkant van „Swinging on a star" geschreven, met een liedje als „Ain't it good", en daar zijn in Nederland 180.000 stuks van verkocht. Op de achterkant van „Never break a heart" staat,, A man lost his woman". Ik schrijf en componeer liedjes van Spooky en Sue. In 1966 schreef ik, samen met Louis van Dijk, de muziek van de Nederlandse film „Compromis". Die film kreeg in Montreux de zilveren roos. Ik trad er in op als pianist Ik heb mijn garage verbouwd tot stu dio, en ik wil mijn platen helemaal hier opnemen Hier gaat het gemoede lijk toe. De jongens spelen ontspannen Ze weten ook wat hier goed klinkt,wat hier goed doet. In een andere studio krijg je vaak heel andere effekten. In Amerika is het zo, dat het, als je een produktie maakt, niets terzake doet hoe lang het duurt. Maar als het in Holland twaalf uur duurt, en je bent nog niet tevreden en je wilt doorwerken tot je het goed vindt, dan zeggen ze al gauw: Nou is het wel genoeg. Ik wil proberen over een tijdje een wat grotere installatie aan te schaffen, dan kan ik alles in mijn eigen studio opnemen Vroeger was spelen voor mij het beste Ik doe het nog graag, hoor In Nederland speel ik in allerlei kleine plaatsjes tot ongeveer 12 uur 's nachts, en daarna in Amsterdam in nachtclubs Vaak begin ik om een uur of één te spe len, en dan treed ik zo n uur of drie met tussenpozen op De laatste jaren heb ik veel in Duits land gewerkt, in Berlijn, in München, in Koblenz Ik word betaald om in de auto te zitten! Zes uur rijden tweemaal een half uur spelen Je krijgt in Duits land een hoop geld. Ik vind eigenlijk, dat je beter twee maal een half uur op de Bühne kunt zijn en dan geeft wat je hebt, dan dat je zo n drie uur achter elkaar speelt en zingt Dat houdt geen mens op hetzelfde niveau vol! De meeste artiesten in Duitsland en ook in Belgiè treden op met een bandje Die brengen echt hun eigen orkest niet mee. Een keer moest ik eens optreden ergens in Duitsland. Meestal staat ineen kontrakt, dat je je eigen zanginstallatie meebrengt. Wij laadden een hele or kest-installatie uit, en brachten de spul len naar binnen Die daar vroeg. „Moet u in al die microfoons zingen?" Hij sloeg de handen in elkaar van verbazing, toen ik zei: „Spelen ook. Dat was ie niet gewend' In Duitsland houden ze wél de centen in eigen zak. Opde hitparade zijn 39 van de 40 optredenden Duitsers. Er komt haast geen buitenlander aan te pas of het moet een Kung Fu fighting-vogel zijn. Dat zouden wij in Nederland ook moe ten doen Wij hebben echt genoeg artis- ten, die het ook kunnen, die ook wereld niveau iets zouden kunnen brengen. Onze marki wordt overspoeld door bui tenlandse produkties. Maar we zouden het economisch moeten bekijken, en on ze eigen Nederlanders moeten passeren en die aan het wereldniveau laten vol doen Probeer maar eens als Neder lander op de hitparade in Amerika te komen!" Aan de Leusdenaar John Russell zal het niet liggen» dat de Nederlandse zali gers en bands het niet zullen maken in de wereld! Hij gaat zich helemaal op zijn platen-carrière werpen, en hij wil echt goede hits ga in schrijven en com poneren. Hij heeft er geen behoefte meer aan om zo ver en zo vaak over de wereld uit te zwermen. Hij wil het nu gaan maken in zijn studio in Leus den. Anco Mali De garage van zijn woning is kompleet omgebouwd tot studio, waar zijn opnamen worden gemaakt voor de platen. ISDEN - Deze week het zoeklicht Unie van Vrouwelijke Vrijwilli- Leusden. In mei 1975 bestaat fling Leusden van de U.V.V. vijf ?i) zijn in verband met dit prille 31 gaan spreken met de huidige We, mevrouw H. C. Vrij te «-zuid. k de Unie van Vrouwelijke Vrij- •s eigenlijk ontstaan? de laatste Wereldoorlog beston- alenkele Plaatselijke Vrijwillige ®s'en, die zichzelf tijdens de ^zetting hadden opgeheven om ®r de Duitsers te worden lastig De in die diensten werkende 1 bleven gedurende de oorlog roet elkaar houden. In de jaren D 1944 werd toen, op initiatief 03 grondige voorbereiding door de Iongh de grondslag gelegd Unie van Vrouwelijke Vrij- bevrijding van ons land werden ^e bestaande als nieuwe plaat- groepen ingelicht en betrokken v*Dtoen af, landelijk werk van. Onvrouwelijke Vrijwilligers. '*en. die meewerkten, waren ge bakt aan moeilijke situaties, bet „gewone leven" van de |.aren, hetzij in het verzet. Ken- jj voor deze periode waren de 'nzet en de snelle aanpak van isjes en vrouwen In novem- enrf men het maandblad daad" uit te geven om onder- Dd tussen de afdelingen en van informatie over de beden tot stand te brengen. ,?eise zusterorganisatie „The voluntary Service' schonk enkele oude kantinewagens, propagandatochten werden *la de uitzendingen van „Radio Herrijzend Nederland" werd nieuws over het regionaal en het lan delijk werk van de U.V.V. gegeven. Duizenden vrouwen werkten enthousiast mee aan de wederopbouw van Neder land. Tegelijkertijd werd de opvang aan de grenzen ter hand genomen van de vele terugkerende gevangenen. Deze aktiviteiten werden later herhaald bij het opvangen van de vele duizenden repatnerende Nederlanders uit Indo nesië en Australië Tenslotte bij de komst van de Ambonese families. Langzamerhand ging het na-oorlogs- werk over in het vredeswerk. De U.V V. richtte in 1946, als eerste, in verschil lende plaatsen bejaardensocieteitenop „In Leusden," zegt mevrouw Vrij, „werd de U.V.V. in mei 1970 opge richt De dames wilden „Tafeltje dek je" van de grond hebben. Er bleek echter voldoende burenhulp te zijn. Op een lijst kon je invullen voor welk werk je het meest voelde. Ikzelf heb tweeëneenhalf jaar het ziekenhuiswerk gedaan. De afdeling Leusden van de U.V.V. werkt in „De Lichtenberg", en verzorgt daar voor de patiënten de bloemen en het fruit. Dat is een erg dankbaar werk de patiënten stellen het erg op prijs. De verpleegsters heb ben er geen tijd voor. Het ziekenhuis- werk geeft bijzonder veel voldoening. Onder presidente mevrouw Bijleveld hebben we in Leusden-zuid de senioren- soos opgericht. Deze soos liep met een heel erg leuk Van het Groene Kruisgebouw gingen we naar het Klub- huis van Roda De soos is niet meer weg te denken uit het leven der be jaarden in Leusden-zuid. Onze soos is echter heus niet alleen voor bejaarden Vaak zijn mensen tus sen de 50 en 60 jaar veel eenzamer. Pas als ze 65 jaar worden, wordt er aandacht aan hen besteed! Ik wil dus met nadruk stellen, dat óók mensen, die jonger zijn dan 65 jaar, en die gezellig heid zoeken, van harte welkom zijn in de seniorensociëteit. Leidster van deze soos is mevrouw M. Brinkert, tele foon 033-10710 Zij regelt ook het vervoer van de leden van de soos. Samen met „De Zonnebloem" heeft de U.V V. zijn best gedaan om bejaar den te vinden, die de seniorensocië teit in Leusden-centrum wilden bezoe ken. De start was niet al te gemakke- lijk. De U.V.V. had een Sint Nicolaas- middag georganiseerd, waar grofp be langstelling voor was Maar voor al die senioren kwamen er maar ongeveer twaalf terug naar ons lokaal in „De Til" om de seniorensociëteit te be zoeken. De U.V.V bleef echter vol houden, ook in de tijd dat er maar acht mensen kwamen. Van „De Til" werd de senioren- societeit verplaatst naar de kantine van sporthal Groenhouten In tegenstelling met Leusden-zuid groeit de belangstel ling in Leusden-centrum voor desoos- middagen Er komt veel bezoek uit de bejaardenwoningen, en binnenkort gaan de 65-plussers ook het bejaardenhuis in Leusden-centrum betrekken. We groeien daar eigenlijk langzamerhand uit de kantine' Leidster van deze soos is mevrouw R. Geomini, telefoon 03496-2339 Het vervoer wordt ge regeld door mevrouw A. vanderZande, telefoon 03496-1671 We zitten erg verlegen om dames, die willen rijden, zowel in centrum als in zuid." Dames, die bij de U.V V. hun vrij- willigsterswerk willen gaan verrich ten. in welke vorm dan ook. kunnen zich opgeven bij mevrouw H. C Vrij, Van Diepenheim Scheltuslaan 26 te Leusden-zuid, teleoon 033-18254. Ook in „Lisidunhof' is de U V.V. werkzaam. Eens u de veertien dagen hebben we er eensoos in de middag uren Om de veenen dagen voor een ander groepje mesen ook 's avonds Een bepaalde groei bewoners van„Li- sidunahof" gaat enmaal in de maand naar een gezellige bijeenkomst buiten het verpleegtehuis en wel achter de pastorie in Leusde-centrum. Ook voor het U. .V -werk in „Lisi- dunahof" vragen 'ij nog een aantal dames. Het is bitonder voldoening- gevend werk. We oen spelletjes. We zingen met de mesen. Enkele dames helpen op de bezjheidstherapie. We schenken een kopje offie en een glaasje. Er wordt piano gspeeld. 's Zomers mogen we de bewoers van „Lisiduna- hof' meenemen, e ergens buiten een kopje koffie met he drinken. In „Lisi- dunahof hebben saimige U.V.V.-sters een bewoner of ewoonster geadop teerd: ze bezoekeidie, maken er een ritje mee. In het Elizabett.iekenhuis verzorgt onze afdeling de loemen, als aanlei ding om een praae te maken met de patiënten. Graag zaden wij méér mede werksters hebben die zich voor dit werk willen inzetin Op maandagoch tend ontvangen wide patiënten van de opname en begeleien hen naar hun af deling Met het tstuur van het Eli- zabethziekenhuis ebben wij ook een heel prettige samewerking Ook voor het ezoek aan alleen staande bejaardenen bedlegerige pa tiënten zouden we;raag méér dames willen inschakelen Ook hiervoor ont vangen wij graageen aantal nieuwe aanmeldingen. Er gaan wel eenkreten op inde trant De bejaardensoos van de U.V.V. van. „Die zusters zien je niet eens". Och, die zusters hebben het druk Je doet het werk voor de patiënten Voor de zusters is ons vrijwilligerswerk „meegenomen" Het is nog altijd moei lijk om dat sfeertje te ontlopen van: „Die dames, die moeten zo nodig"! In Leusden-centrum is de handen arbeid in de seniorensoos nu ook van start gegaan. Op 2 april 's avonds voeren de medewerkers van „Don Bosco" een blijspel voor onze bejaarden op De avond is grotendeels „volgeboekt"' Het is een hele organisatie om al die bejaarden heen en weer te brengen Leo Grootkop is de grimeur van de Salesiaanse toneelspelers. Het belooft een heel leuke avond te worden, en wij vinden het bijzonder fijn, dat „Don Bosco" dit voor ons mogelijk maakt." De U V.V. in Leusden is een spring levende afdeling, die overigens best nog een groot aantal dames zou wil len inschakelen bij het vrijwilligsters- werk, dat zich steeds uitbreidt naar mate onze gemeente groter wordt. Tenslotte delen wij u nog mede, dat de seniorensociëteit in Leusden- centrum is gesloten op donderdag 27 maart en donderdag 3 april. De senio rensociëteit in Leusden-zuid zal ge sloten zijn op dinsdag 1 april. LEUSDEN/CENTRUM - Donderdag 20 maart bereikte de politie vele klach ten over het kris-kras op de weg par keren van auto's op het Vlasland. De toegangswegen tot Vlasland worden elke dag belemmerd door de autobestuur ders, die hun kinderen naar school brengen, en dan maar lukraak parke ren. De bewoners van Vlasland, die zich naar hun werk willen begeven kunnen dat niet, omdat ze door het versperren van de weg met hun auto niet kunnen passeren. De politie zal hierop toezicht gaan houden. LEUSDEN - Bij een verkeerskon- trole moest de politie op vrijdag 21 maart twee bestuurders van auto's met gladde banden bekeuren. LEUSDEN/ZUID - Een van de zo veelste aanrijdingen vond donderdag 20 maart plaats op de Doornseweg. Een auto, bestuurd door de heer H S. uit Bergsehoek, reed op de Doornseweg richting Amersfoort. Bij de verkeerslichten moest deze auto stoppen voor het rode licht. De auto, bestuurd door de heer A D. uit Bleiswijk, die de auto van de heer H. S. volgde, hield ook in. De auto, bestuurd door de heer J v. d B. uit Amersfoort, merkte te laat dat zijn voorgangers stopten en reed op deze auto's in Nummer 1, de auto van de heer H.S. werd aan de achterzijde beschadigd. Auto nummer 2 van de heer A D. werd aan de zijde beschadigd, en liep zware schade op aan de achterkant. De auto van de heer J. v d B. werd aan de voorzijde in elkaar gedrukt Ongeveer tezelfder tijd, terwijl de politie bezig was de schade op te ne men, reden nog twee auto's op het ge heel in. Ook deze werden uiteraard beschadigd.

Leusder Krant | 1975 | | pagina 7