Gezelligheid centraal bij wijkvereniging Rossenberg Ili Vragen over De Vor, woonwagenkamp, kunst en aankoop van woningen Hamers - veldseweg 1.50 en 1.75 per stuk. 1.25 RAAD LEUSDEN WORSTELDE DOOR AGENDA *4n sprogramma I KERKDIENSTEN 1 i de Til 1 svuur 2e paasdag LEUSDER KRANT LEKTUURSERVICE 1 Uit voorraad leverbaar: Bulkboeken Nieuw verschenen LEUSDER KRANT 9 Kleuters bijeen in de R.K. kerk van Leusden-C. KERKNIEUWS Vastenaktie is de f3.000,- al ge- frd Men hoopt dat tijdens Pasen etste stoot nog binnenkomt. Voor inderen zijn zeer actief geweest leiding van hun leerkrachten, pipasenoptocht is opnieuw een succes geweest. Vooral de dienst. bejaarden en zieken zijn met ilmpasen verrast, ubycrèche zal, zoals iedere zon- jdens de beide paasdagen onder asten van 10.00 en 11.00 uur open zijn vil.30), terwijl als extra ook op paaszaterdag de crèche open is tijdens de kinderpaasviering van 19.30 uur. De Johanneshoeve zal na de diensten van 10.00 en 11 30 uur open zijn om een kopje koffie te drinken en gezellig met elkaar te praten. Er is een groep van een tiental echtparen bezig om vrijdag en zaterdagavond in het vervolg een instuif voor gehuwden te gaan organise ren en daarvoor verschillende echt paren uit te nodigen Mocht u ook be langstelling hebben dan kunt u zich op geven bij de heer v. d Berg, Calabrie 15 LEUSDEN/CENTRUM - Dinsdag 18 maart hield de Wijkvereniging Ros senberg haar jaarlijks algemene leden vergadering. Plaats van samenkomst was deze keer de „Johanneshoeve", waardoor de bewoners teglijkertijd de gelegenheid kregen de boerderij die in hun plan ligt eens van binnen te be kijken. Velen maakten hiervan dank baar gebruik, zodat er deze avond zeker een 80 a 100 mensen te be groeten waren. De vergadering werd geopend door de voorzitter, de heer P. A Warmen- hoven In zijn openingswoord wees hij nog eens op de goede verstandhouding met het gemeentebestuur. Tot nu toe heeft men op een prettige manier van gedachten kunnen wisselen Dat er bij de gemeente een willig oor is voor de problemen in de wijk, be tekent echter niet, dat deze allemaal meteen opgelost zijn De voorzitter sprak de hoop uit, dat men juist door zulke avonden de goede verstandhouding in de wijk kan bewaren, maar tevens vroeg hij om hulp van de bewoners Want het be stuur kan het niet alleen. De initia tieven zullen uit de wijk zelf moeten komen. Zowel het verslag van de secre taris als de penningmeester was erg kort Zo erg veel was er het afge lopen jaar ook niet gebeurd en de belangrijke dingen heeft men reeds uitgebreid kunnen lezen in het „Ros- senberger Nieuwsblad". Na wat veranderingen in het Huis houdelijk Reglementen is dit de statuten) helemaal klaar voor de aan vraag van Koninklijke Goedkeuring De heer Warmenhoven stelde de vraag aan de vergadering of het wel nodig was deze aan te vragen. Het bestuur was van mening dat men ook zonder deze goedkeuring wel kon draaien De vergadering vond het echter be ter wel deze Koninklijke Goedkeuring aan te vragen. In de eerste plaats omdat er toch voldoende financiën op bezoek bij bejaarden. SDEN - De Til is op goede en zaterdag voor Pasen geslo- eerste paasdag is de Til ge- van 10 00 tot en met 13.00 20 00 uur wordt er achter het etering en voor het Valleikanaal iditionele paasvuur ontstoken, reede paasdag is de Til geopend 00 tot en met 13.00 uur Om iur wordt er een disco-middag Nseerd 's Avonds begint er uur een dansavond met mede- van de groep „Pandemonium". Beyaart is er een spel- voor de kinderen van zeven tot par Als het goed weer is, Nt er eerst een eierzoekwed- lehouden De kinderen kunnen er niet op hun paasbest uit te spelmiddag begint om twee insdag 1 april is er om half een hobbyclub en om zeven de Til weer open voor de ®ing Twee dagen later, opdon- 3 april vindt er in de Til uavond plaats. Er wordt een 'ilm vertobnd, die om acht uur Toegang vanaf veertien jaar. "Idag 4 april is er om half 'eer de hobbyclub, en om zeven "de ontspanningsruimte weer «elfde avond organiseert de ïe?ing een dropping, voor men- vijftien jaar. Deelnemers vriendelijk verzocht om zich voren te melden bij de Til, 1826 Verzamelen tussen ze en half acht. vertrek om kwart IjEN - De Hervormde Gerefor- Jeugdraad organiseert op twee- !(kg een groot Paasvuur in het van de familie Van Loenen Arnhemseweg. Het Paasvuur 20.00 uur worden ontstoken, loop is er, omstreeks 21.00 prinsen in jeugdhonk ,,'tClae- aan de Hamersveldseweg Leusden-Centrum Het volks- Jjaat onder leiding van de be- toser Rob Schwennes. hiervoor aanwezig waren en ten tweede (eigenlijk het belangrijkste punt) om dat men nooit weet waarvoor het goed kan zijn rechtspersoonlijkheid te heb ben. Drie bestuursleden waren aftredend te weten, de heren A. Blankensteyn, J van 't Holt en H Hartog. De heer Blankensteyn stelde zich niet herkies baar en het bestuur stelde de heer Sluimers voor hem in de plaats. Aan gezien er geen tegenkandidaten inge diend waren zullen zij automatisch deel uit maken van het bestuur. Tijdens de rondvraag kwamen er weer veel oude vragen naar voren, zo als het centrale antennesysteem, de paden zo met wateroverlast te kampen hebben, het onder water staan van een van de zandbakken etc. Nieuw was dat er een goede kans inzit om de hal uit te gaan bouwen, die in het plan bij de koop- en woning wetwoningen erg klein is. Een teke ning voo^ deze uitbouw kon men deze avond bekijken. Veel vragen werden vrij vlug ge kapt door de voorzitter, die het offi ciële gedeelte zo kort mogelijk wilde houden. Hij stelde voor de proble men schriftelijk in te dienen bij het bestuur, die ze dan aan de betreffende werkgroepen kan doorspelen. Veel zin had het volgens hem niet om te dis cussieren over de diverse problemen omdat men hier toch op zo'n avond niet uitkomt Het was de bedoeling dat de gezel ligheid later centraal zou staan op deze avond, dat men eens leuk kon babbelen of discussiëren met buurt bewoners over diverse dingen. Nu dat gebeurde dan ook, Het werd ontzettend gezellig waaraan de sfeer van de boer derij en het drankje en hapje duidelijk meehielpen. Enkelen waren al druk bezig met het organiseren en het bepraten van diverse ideeën, zodat we te zijner tijd nog wel het een en ander van de ze vereniging zullen horen. EEMLAND VVV AMERSFOORT STATIONSPLEIN 8a -12 ACHTERVELD Ned Herv Kerk. zondag 30 maart, Paaszondag 9.00 u.. Ds Abma uit Zeist; 2e Paasdag: Geen dienst R.K Kerk zaterdag 29 maart 1975, 19.30 u Paaswake; zondag 30 maart 1975, Paaszondag, 8.30 en 10.30 u LEUSDEN/CENTRUM R.K. Parochie Witte Donderdag: 9.15 u.: Eucharis tieviering in Johanneshoeve met doop van een kindje, verzorgd door leerlingen en leerkrachten van de Kinderland-school; 11.00 u Eucharistieviering in de kerk, verzorgd door leerlingen en leer krachten vandeRossenbergschool; 15.00 u Eucharistieviering voor ouderen en voor de kinderen van de Klimopschool, die daaraan vooraf gaande dia- en zanginstructie heb ben gehad in hun gemeenschaps ruimte; 19.00 u Eucharistievie ring, waarna processie voor alle parochianen Goede Vrijdag: 15.00 u.. Kruisweg oefening; 19.00 u. Avonddienst met passieverhaal, kruisweg en com muniedienst. Paaszaterdag: 19 30 u.. Kinderpaas viering; 21.00u Paasnachtviering met wijding van vuur paaskaars en doopwater. Pasen: 7.45 u Vroegmis. 9 00 u.. Gemeenschapsdienst. 10.00 uur Plechtige hoogmis. 11 30 u (niet 11.00 uur): Gezinsdienst met koor en solozang; 18.30 u.: Plechtig lof Paasmaandag: 7 45 u.: Vroegmis. 9.00 u. Hoogmis; 10.00 u. Gezins mis; 11 00 u Gemeenschapsmis Nederlands Hervormde Kerk: Vrij dag 28 maart: 19.30 uur ds. J W. K. Kelder. Ger. Herv. Woordver kondiging Zaterdag29 maart: 21.00 uur. ds. J. J. Kooman, Paaswake Zondag 30 maart. 9 15 uur ds. J. Weernekers, Herv. Geenkinder- nevendienst. 10.45 uur: ds. J. J. Kooman, Herv.; 19.00 u ds W de Vries, Amersfoort, Ger./Herv. LEUSDEN-ZUID Nederlands Hervormde Kerk: Vrij dag 28 maart 19.30 u.: ds. J. Weernekers, Herv., Viering Hei lig Avondmaal Zondag 30 maart. 10.00 uur: ds J. W. K. Kelder, Ger./Herv Paasdienst. 18.30 u ds. J Weernekers, Herv WEEKAGENDA VAN 28 MAART T/M 2 APRIL. TENTOONSTELLINGEN MUSEUM FLEHITE, Westsiogel 50, Amersfoort. ..Handvaardigheid verleden tijd?". Open dinsdag t/m zaterdag 10 00- 12 00 uur en 14.00-17.00 uur en op zondag 14.00-17.00 uurN LA CAVE DU SOLEIL, Muurhuizen 101, Amersfoort. Sieraden laten ontwerpen en uitvoeren door Loek Lafeber. Open: dinsdag t/m vrijdag 10.00-17.00 uur; woensdagmiddag gesloten. GALERIE VALK, Valkestraat 31, Amersfoort, t/m 9 april ..Gerrit Kip" - nachtindrukken en landschappen, en Erik van Evert - schilderijen en tekeningen. Open. dinsdag t/m vrijdag 13.30-17.00 uur en zaterdag 11.00-18.00 uur ZONNEHOF, Zonnehof 8, Amersfoort, t/m 20 april: ..Boekenhof' - Henriette Willebeek la Mair Open: maandag t/m zaterdag 10 00-17.00 uur en zondag 14 00-17.00 uur PLOEGHHUIS, Muurhuizen 157, Amersfoort. 28. 29 en 30 maart: Loek Lafeber - emailles Open- vrijdag 19.00-22.00 uur. zaterdag 11 00-17.00 uur en zondag 14.00-17.00 uur KAPELHUIS, Krankeledenstraat, Amersfoort, t/m 8 april Yvonne Kracht - zeefdrukken en tekeningen, Gerard Hóweler - stenen, en Maria van Kesteren - gedraaide houten vormen. Open: dinsdag t/m vrijdag 13.00-18 00 uur, en zaterdag 10.00-18.00 uur. AKZO CHEMIE, Stationsstraat 48, Amersfoort, t/m 29 maart Fototentoonstelling „Bouw in beeld" vai Willy Shurman Ópen: dinsdag en donderdag 14.00-16.30 uur. DIVERSEN KERKELIJK CENTRUM „DE BRUG", Schuilenburgerveg 1, Amersfoort. 30 maart om 19.00 uur Interkerkelijke Paassamenlomst. Meditatie: Pastor G H M van Leer. Liturg. Ds. Ph. Loggers M.nv. het jeugdkoor „Pamfanos" uit Zeist. MARKTHAL, Breestraat, Amersfoort. 29 maart. Reizende antiekbeurs Inl. tel. 04180-558. N.I.V.O.N. 28 t/m 31 maart: Lang weekend in Duitsland, naar het H'inrich Siepmann- huis bij Greven. VOOR DE JEUGD POPPENTEHATER „TOERMALIJN", Koppelpoort, Arersfoort. Iedere woensdag om 15 00 uur en iedere zaterdag om 1.00 en 15.00 uur, voorstellingen: „Joeri en de kleine draak", door Cimilla Koevoets. BAR/DANCINGS Sociëteit Plexat, Valkestraat 17. woensdag, vrijdag n zaterdag vanaf 20.30 uur. Sociëteit Ad Fundum. Muurhuizen 165, woensdag en aterdag 20 30 uur en zaterdag 10 30 uur. Bar dancing The Scaffold, Achter de Arnhemse Poortwal39A Bar dancing De Hoef. Arnhemsestraat 31. Bar dancing Pax. Hof 14. Bar de Groote Slok, Zevenhuizen 7. Bar Bodega 't Rooster, Zevenhuizen 9 Bar Clemenshof, Hof 14B De Huifkar, Krommestraat 70, vrijdagavond qm 20.00-2500 uur. FILMS GRAND THEATRE, Snouckaertlaan, Amersfoort. „Rooie Sien" Tijden zondag en maandag 13.45, 16.15,1145 en 21.15 uur, overige dagen 14 00, 18.45 en 21.15 uur. STUDIO „G", boven Grand Theatre. „Immorele vertellingen" Tijden: zondag en maandag 1 15, 16 30. 19 00 en 21 30 uur, overige dagen 14.15, 19.00 en 21 30 uur. CINEMA I, Stadsring, Amersfoort. „Keetje Tippel" Tijden zaterdag en woensdag 18.45 en'.l.15 uur. zondag en maandag 13 45, 16.15, 18 45 en 21.15 uur, overige ogen 14.00, 18 45 en 21.15 uur Nachtvoorstelling Vrijdag om 23.45 uur: „McCabe o Mrs. Miller" Kindervoorstellingen „De Lieverdjes van Amsterdam" 'ijden donderdag t/m maandag 12.00 uur, zaterdag en woensdag 12.00 en 1.30 uur Van 1 t/m 4 april: Extra kindervoorstellingen. „Winetou, het grote opperhoofd" Tijden van 1 t/'m 4 april om 10.30 uur. CINEMA II, Stadsring, Amersfoort. „Het zit in de lucht" Tijden zondag en maandag 14.1, 16 30. 19.00 en 21.30 uur, overige dagen 14 15, 19.00 en 21 30 uur Nachtvoorstelling: Vrijdag om 24.00 uur. „Teil them Bly Boy is here" CITY THEATER, Westsingel, Amersfoort. Vrijdag t/m woensdag: „In de klauwen van de draak"Tijden zaterdag 14 00, 18.45 en 21.15 uur. zondag en maandag 14 00, 16.5, 18.45 en 21.15 uur, overige dagen 14 00 en 20.00 uur Vrijdagavond om 23 00 uur in de Late Sex Show „Het porn-motel" (18 jr.). Zaterdagavond om 23.45 uur: „De tijger lust ze rauw" (I jr.). (Van de redaktie) LEUSDEN - De raad van Leusden kwam - in afwijking van de normale tijd- dinsdagavond bijeen ter afhan deling van bijna twintig agendapunten, di? hoofdzakelijk onderwijszaken be troffen. In een vrij langzaam tempo - met nogal technische diskussies - wer den deze zaken al dan niet naar genoe gen afgehandeld. Opmerkelijke zaken waren echter niet te melden. Het enige vuurwerk leverde de heer Van Spaen- donck als voorzitter van de commis sie Beroepsschriften, die een nogal felle aanval op het college lanceerde, omdat ook nu de door de commissie opgestelde nieuwe verordening voor beroepsschriften met als agendapunt op de raad voorkwam, ondanks belof ten in de vorige raad, dat dit nu het geval zou zijn. De heer Van Spaen- donck ging zelfs zover, dat hij zijn plaats in de commissie beschikbaar zou stellen, als in de volgende raad niet één en ander zou worden rechtge trokken. Bovendien ging hij van het standpunt uit, dat het opstellen van bovengenoemde verordening een zaak van de commissie en de raad was, omdat de commissie voor beroeps- schriften advies uitbrengt aan de raad en niet aan het college. Burgemeester Van der Post was duidelijk een andere mening toegedaan, maar wees er na drukkelijk op, dat dit niet de reden was, dat de verordening nog niet ge reed was. Er waren, volgens de voor zitter, nog verschillende juridische zaken, die nadere aandacht verdienden. Hij had alle bewondering voor de ijver van de commissie inzake het opstel - len van een verordening, maar ook dat was een zaak van het college. De op dracht daartoe was niet aan de com missie gegeven. „Ik hoorde pas later dat u er mee bezig was", deelde hij de boze heer Van Spaendonck mee. Niet temin zal de door de commissie opge stelde ontwerp-verordening als lei draad worden gebruikt. Na enige dis- kussie of nu wel of niet de opdracht was gegeven tot het maken van deze verordening, werd het ontwerp door burgemeester Van der Post afgeslo ten. Later bleek dat in de desbetref fende begrotingsvergadering geen op dracht daartoe was verstrekt. STOUTENBURGERLAAN De rondvraag bood een wat aan trekkelijker beeld dan de vergadering zelf. ook al blijven wij een tegen stander van uitgebreide diskussies tij dens zo'n rondvraag. De heer Mande- maker (PL.) stelde vragen over de nog steeds niet gebouwde brug over de Barneveldse Beek en de verbreding van de Stoutenburgerlaan Hiervoor zijn door de raad in 1973 kredieten verstrekt De heer Mandemaker vond het wel langzamerhand tijd worden, dat de brug zou worden gebouwd, want door de ontstane vertraging worden de kredieten straks ontoereikbaar door kostenverhogingen Wethouder Wagenaar was het met hem eens en vroeg zich dan ook af. of de rente-opbrengst die kostenverho ging wel zou dekken De oorzaak van de vertraging ligt in het feit, dat tegelijk met de brugvernieuwing in de Stouten burgerlaan ook de Barneveldse Beek zal worden verbeterd. Hierover lopen nog besprekingen binnen het Water schap. Zodra die zijn afgerond zullen de werkzaamheden parallel worden uit gevoerd. Binnenkort zullen verkeers tellingen moeten uitmaken, of de Stou tenburgerlaan verbreed dient te worden of anderszins een oplossing gezocht dient te worden LEUSBROEKERWEG De heer Mandemaker maakte zich ook bezorgd over de slechte staat, waarin het gedeelte Leusbroekerweg tussen „De Mof" en de Hamersveld seweg verkeert, ondanks het feit, dat deze weg kortgeleden in ruil- verkavelingsverband is gerekon- strueerd Hij vroeg zich af, wie de kosten van nieuwe bestrating voor z'n rekening moet nemen Wethouder Wagenaar vond de toestand van dit weggedeelte eveneens slecht Vol gens hem was dat te wijten aan het vrij intensieve en zwaardere ver keer (voor de bouw en het werkgele- genheidsterrein) en het feit, dat de fundering van de weg onvoldoende was voor dit soort verkeer De weg is nog niet door de gemeente overgenomen. Er zijn op dit moment besprekingen met de ruilverkaveling Heiligenber- gerbeek over het vinden van een goe de oplossing Gedacht wordt aan ver breding van dit weggedeelte tot 5/ meter MILITAIRE KOLONNES De heer Fock (VVD) had op een be paalde dag 's morgens om acht uur (spitsuur) gezien, dat een militaire kolonne haar route had gekozen via de (smalle) Lockhorsterweg Dit ver oorzaakte volgens hem levensgevaar lijke situaties. Hij vroeg zich al, of dit niet kon worden vermeden en ze ker op een dergelijk tijdstip. Burge meester Van der Post deelde mee, dat in overleg met de militaire instan ties dit soort transporten door de ge meente Leusden zoveel mogelijk be perkt zou blijven en zeker niet tijdens het spitsuur zou plaatsvinden „Ver bieden kunnen wij dat als gemeente niet Er is meer sprake van een gent leman agrement' Hij beloofde kon- takt op te nemen met de verantwoor delijke autoriteiten voor ïnlormatie. DE VOR De heer v. d Berg (KVP) had een aantal vragen over het dreigende ver trek van de lirma De Vor uit Achter veld (zie ook de voorpagina en de Ach- terveldse pagina's). Deze vragen kwa men vrijwel overeen met de vragen die wij stelden aan het gemeentebe stuur en ook de antwoorden kwamen vrijwel overeen Burgemeester Van der Post gaf nog enkele aanvullingen op dit probleem Hij wees er op, dat een oplossing te vinden is in het bui tengebied-oost op de plaats van het voormalige bedrijf van de firma v. d. Kooy. (Hessenweg 98a). Het ontwerp- bestemmingsplan Buitengebied-oost geeft daartoe de mogelijkheden Het probleem is echter, dat toestemming moet worden verkregen van GS van Utrecht. Vooral de Planologische Dienst van Utrecht had enige bezwaren tegen deze plaats (landschapsontsie- rend, geluidsoverlast e d Aan de fir ma De Vor was gevraagd om met te keningen te komen, waaruit zou blij ken, hoe de firma deze problemen wilde aanpakken. „Het moet me van het hart", aldus de burgemeester, „dat de firma De Vor in dit opzicht wel wat aktiever had kunnen zijn". Hij was echter met de heer v. d Berg van mening, dat alles gedaan dient te wor den om het bedrijf voor Achterveld te behouden. Hij zei het ernstig te be treuren, indien er geen oplossing zou kunnen worden gevonden. „Aan ons zal het niet liggen. Wij hebben bij G.S. op spoed aangedrongen" WOONWAGENKAMP De heer Reichert (P L.) bracht een principieel punt ter sprake het ves tigen van een woonwagenkamp(je) bin nen de gemeente Leusden In de com missie ruimtelijke ordening was daar over gesproken en het bleek, dat maar een zeer kleine meerderheid voor dit idee te vinden was Hij betreurde dat. Hij wilde graag van het gemeente bestuur weten wat haar standpunt in deze zaak is en of het gemeentebe stuur een eventuele bereidheid tot het opnemen van een dergelijk woonwa genkamp door wilde geven aan de rijksoverheid. Burgemeester Van der Post vond, dat deze zaak alle aandacht verdient De rijksoverheid zoekt het in een grotere spreiding van de woonwagen kampen en dat zal kunnen betekenen, dat ook een beroep wordt gedaan op Leusden. De heer Van der Post ver wachtte echter, dat realisering van een dergelijke decentralisatie zeker met binnen vijf jaar zal plaatsvinden De vraag van de heer Reichert, of er nu reeds een plaatsaanduiding kon wor den gegeven in nieuwe bestemmings plannen. vond de heer Van der Post dan ook nog niet actueel. Als er met tertijd een besluit moet worden geno men, ligt de beslissing bij de raad. De heer Kitselaar (KVP) hield een pleidooi voor het behoud van cultuur monumenten binnen de gemeente Leus den en dat niet alleen, hij zou graag zien. dat de gemeente de bij Flehite in bruikleen gegeven zaken terug zou halen „Ze hebben al die zaken maar bij ons weggesleept en ingepikt, met als gevolg, dat we zeil vrijwel niets meer hebben, wat ons herinnert aan vroeger. Leusden is een historisch niet onbelangrijke gemeente". Verder pleitte de heer Kitselaar er voor ge bruik te maken van de CRM-regeling, waardoor gratis kunstwerken in bruik leen kunnen worden verkregen. Burgemeester Van der Post wilde de Leusdense voorwerpen, die naar het museum Flehite zijn gebracht nu niet direkt bestempelen tot „wegge sleepte cultuurmonumenten". Deze voorwerpen zijn in bruikleen gegeven en in deskundige handen, zolang al deze zaken bij elkaar niet voldoende zijn om zelf te bewaren in een museum of oudheidkundige kamer. Wat be treft de CRM-regeling was de voorzit ter nogal cynisch gestemd „We hebben wel degelijk gebruikge maakt van deze CRM-regeling en er bevinden zich dan ook verschillende van deze voorwerpen in het gemeen tehuis en de dependances Maar umoet zich ook niet blindstaren op deze „kunstwerken". In Den Haag heeft CRM een enorm gebouw waar al deze. eh voorwerpenliggen opgesla gen. Maar de vraag is gewettigd of dat kunst is. Als u dat ziet, dan springen de tranen je in de ogen En wat als echte kunst kan worden beschouwd, is al lang door anderen weggehaald". De bejaarden in de woningen aan Grasland, die uitkijken op de Hamers veldseweg vinden hun uitzicht ver stoord door nogal lelijke objekten. De heer Kitselaar vroeg zich af - vooral nu de zomer nadert- of daar niet wat aan gedaan kan worden. Voorzitter Van der Post deelde mee, dat reeds een verzoek daartoe was uitgegaan naar de eigenaar van deze objecten. De heer V. d Berg (KVP) hield-naar aanleiding van een bij zijn fraktie binnengekomen brief- een vurig plei dooi voor een betere behandeling van bewoners langs de Hamersveldseweg. die men al meer dan zes jaar gele den de aanzegging gaf, dat hun huis in verband met de uitbreidingsplannen zou worden aangekocht, maar die pas na vijf jaar (1973) plotseling bezoek kregen van een taxateur, die vertel de dat er nog vier maanden tijd was om naar iets anders uit te zien In middels is dat ook al weer bijna twee jaar geleden en verschillende gezin nen aan de Hamersveldseweg hebben al die tijd niet geweten, waar ze aan toe waren Het gevolg is, dat aan het onderhoud van hun woningen veel min der aandacht is besteed (wat waarde vermindering betekent), terwijl voor genomen interne veranderingen en verbouwingen steeds maar weer wer den uitgesteld uit angst voor de aan koop door de gemeente. Veel van deze gezinnen leven nu al jaren in de grootst mogelijk, onzekerheid en dat heeft soms schrijnende toestanden tot gevolg Velen zijn dan ook de wanhoop nabij, omdat zelfs op aangetekende brieven niet door het gemeentebestuur wordt gereageerd en men nu eindelijk wel eens wil weten, wat er gaat gebeuren. Burgemeester Van der Post toon de alle begrip voor die situatie, maar er is een bepaalde achte. - stand ontstaan in de taxatie door het plotselinge overlijden van de taxateur d.? heer Van Dam. Inmid dels is er *en nieuwe taxateur aangesteld, niaar alles kost tijd - vooral deze zaken Knellende za ken zullen nu met spoed en met voorrang worden behandeld. Maar er is nog een andere moeilijkheid opgedoken door de gewijzigde in zichten Het is nog helemaal niet zeker welke woning zal moeten worden aangekocht Dit is al lemaal nog in een onderzoek- fase. De aanvankelijke plannen zijn veranderd en ook dat heeft vertraging tot gevolg Met een uitnodiging van de heer Holl aan de raadsleden en het college om met hun dames het nieuwe bejaar dentehuis met een bezoek te vereren (dit aanbod werd in dank aanvaard) werd de vergadering besloten. Kompleet boek in krantenvorm. nr 27 Hugo Claus: De Metsiers. nr 28 Hugo Raes Vlaggen noch wimpels, nr 29. Marnix Gijsen Klaaglied om Agnes. nr 30 Yvonne Keuls: De Koperen Tuin (hoorspelbewerking naar de roman van Simon Vestdijk), nr. 31 Drs. P Maak thuis uw eigen tekst in uw vrije tijd zonder schroeven, nr 32. Herman Pieter de Boer: De vestiare van Thalia en andere verhalen, nr. 33 Ben Borgart De vuilnisroos, nr 34 Hans Plomp Een wonderlijke sater. nr. 35. Tip Marugg Weekendpelgrimage, nr 36 Surinaamse auteurs Sranan Botietie nr. 37 Jacques Hamelink. Spinrag en bliksemstralen, nr. 38 Ward Ruyslinck Golden ophelia Prijs per stuk 1.75 Nu ook in het Engels - Duits en Frans, per stuk t.w Engelse reeks nr 1 F. Scott Fitzgerald: The rich boy (verhalen), nr. 2 Evelyn Waugh The loved one. Duitse reeks: nr 1 Peter Handke Die Angst des Tormans beim Elfmeter nr. 2 Bertolt Brecht Der Kaukasische Kreide Kreis. Franse reeks: nr 1 Albert Camus Noces/L'éte. nr 2 Rabelais; Gargantua et Pantagruel (selectie). Voor verzamelaars en geschiedenis-snuffelaars: Historische kranten herdrukt o m. „Rampen die de wereld schokten"; „Geschiedenis van de tweede wereldoorlog" en „Vorstenhuizen 1918-1935 en 1936" Prijs per pakket jq DE LEUSDER KRANT, kantoor Finnmark 3, Leusden-Centrum. Kantoor geopend van-maandag tot en met vrijdag van 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur

Leusder Krant | 1975 | | pagina 9