Stichting Creatieve Handvaardigheid hield eerste openbare vergadering aaseieren zoeken met Blijhof Fokvereniging Leusden e.o. hield vergadering 31 zwemdiploma's uitgereikt VACCINATIE TEGEN DTP EN RODE HOND Eén gewonde: Uit de bocht gevlogen Kledingbeurs Kinderfilm over piano in Blijhof s kampeer- ekeina Blijhof opping van gdbeweging go-avond in de Til ste Roda itavond Bejaardentocht voor 25ste keer Ingezonden: Marktperikelen Oud ijzer aktie KPJ Leusden DE NIEUWE MARKT KOOKHOEKJE IC 4 APRIL 1975 LEUSDER KRANT ÜSDEN/CENTRUM - Het paas- zoeken in het Lockhorsterbos, lijtioftraditiegetrouw elk jaar or eert voor alle kinderen van Leus- is eeD enorm succes geworden, zien deden er nog meer kinderen i-rige jaren verwoede pogingen om mogelijk eieren bij elkaar te igroep 4 t/m 6 jaar was weer hêt Ttegenwoordigd. Aangezien dat orig jaar het geval was, had men ut met eieren verstopt. Natuur- is niet iedereen zo gelukkig een ei aden, maar ook deze kinderen een mooi gekleurd ,,echt" ei aar huis. de groep 4 t/m 6 jaar waren Anje lent en Esmeé Gosselink de beste s. Zij vonden beiden acht eieren, jr Beets was een goede derde met ten de tweede groep (van 7 t/m 9 men elkaar heel weinig toe. varen 3 koplopers die allen 5 vonden. T.w. AdSteegman, Steven raaf en Robert Jan van Loon. if. groep 10 t/m 12 jaar ging Ruitenbeek met de eer strijken, sd 8 eieren Tweede was Menno rsen met 7 eieren en derde was ?ot met 6 eieren. LEUSDEN/CENTRUM - Paaseieren zoeken in het Lockhorsterbos door de kinderen van de speeltuinvereniging Blijhof. Foto Janus Visser. LEUSDEN/CENTRUM - Donderdag avond 27 maart hield de recentelijk in het leven groepen Stichting Cre atieve Handvaardigheid haar eerste openbare bijeenkomst in de Sporthal, plan Groenhouten. In haar welkomstwoord deelde de voorzitter, mevrouw Vos, mee dat de Stichting deze avond had belegd LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag 5 april wordt er in het Blijhofclubge- bouw een film gedraaid voor de jeugd. De voorstelling zal om 2 uur beginnen. Om 4 uur is er geen film. Kinderen van leden kunnen kijken voor f0,75, kinderen van niet-leden voor f 1,50. De film heetDe ontbrekende toets". In een loods staat een oude piano, waaraan een toon ontbreekt. Joan speelt regelmatig op deze piano, maar dan wordt het instrument aan een opkoper verkocht. De drie kinderen gaan op zoek naar de piano, maar ook een dief, die er stiekem juwelen in heeft verborgen. Het wordt een dolle jacht en speur tocht op de oude piano, waarmee de kinderen weer veel plezier zullen be leven. .:SDEN/CENTRUM - Tijdens het odvan 19 en 20 april organiseert een fietskampeerweekend naar Onderweg zal diverse keren ge sorden seekend is voor kinderen vanaf die zich in Baarn zullen ver met o.a kampvuur, speurtoch- spelletjes en volksdansen. De voor leden bedragen f 12,50. liegen kunt u krijgen bij Ilona Burg, Krukhorst 19, tel. 2252. #WEN/CENTRUM - Vrijdag 4 vanavond dus - wordt er door ^beweging weer een dropping FJBiseerd. Iedereen vanaf 15 jaar waan meedoen. issen 19.15 en 19.30 uur zal in het ireocentrum ,,De Til" de inschrij ft groepsvorming plaatsvinden, mee wilt doen, dient u zich dus te tijd te melden. Om ongeveer uur hoopt men te vertrekken fêbekende bestemming. 3 zaklantaarn en pen zijn onont- 4 bij deze dropping. Vergeet ze ;-:DEN/CENTRUM - Donderdag d' tal in de Til weer een bingo- Swrganiseerd worden. Jong en '%enen die vaak of nooit in de le&, kortom iedereen is van harte Misschien een leuke gelegen- ..De Til" eens van binnen te ®als u dat nog niet gedaan hebt. het inschrijfgeld zo laag mo lden. in ieder geval zal het z'jn dan nodig is om de kos ten. De heer J. T. C. Kuypers avond leiden die om 20.00 uur - Indien u vanavond zin f® kaarten, dan kunt u nog net het Roda clubhuis, want 0r^. al een hele tijd, gekaart. ^vond is het de laatste avond, er bijna op. De kaarters be- kwart over acht, u kunt 'Q0? proeven. LEUSDEN/CENTRUM - Dinsdag 25 maart hield de Fokvereniging Leusden en omstreken haar jaarvergadering in 't Ros Beyaart. Het is niet allemaal rozegeur en maneschijn in deze ver eniging, want door de stijgende kosten wist men het afgelopen jaar slechts een batig saldo te halen van f400,-, terwijl dat in 1973 nog f7000,- was. Vandaar ook dat het voorstel van het bestuur om de aanslag per koe met f 1- te verhogen met algemen stemmen werd aangenomen. In Leusden draait men vrij on voordelig omdat er slechts weinig leden zijn Het is logisch dat grotere ver enigingen voordeliger kunnen draaien. Men zal echter de mogelijkheden gaan bekijken om subsidie te krijgen. In Utrecht zijn er K.I. verenigingen die subsidie geven op de melkcontrole. En dat is ook redelijk want zonder gege vens over melkverbetering kan ook een LEUSDEN - Op de Hessenweg te Stou- tenburg vond zaterdag 22 maart een aan rijding plaats, waarbij één persoon werd gewond. Een driewielige motor met zijspan, bestuurd door de heer W. G. T. uit Achterveld, reed met een snelheid van ongeveer 60 kilometer over de Hessenweg. Duopassagier was R. v. d. H. In de zijspan zat de heer N. T. J v. L. uit Achterveld. In een bocht verloor de bestuurder de macht over het stuur en reed naar de linkerzijde van de weg, waarna de motor in het weiland terecht kwam. De bestuurder brak een been op twee plaat sen, en moest vervoerd worden naar het Sint Elizabethziekenhuis. De mede-passagiers kwamen met de schrik vrij. K.I. vereniging niet optimaal draaien. De stier is natuurlijk erg belangrijk, maar voor een algehele verbetering van de veestapel is die melkcontrole noodzakelijk. Men zal dit onderwerp op de eerst volgende K.I. vergadering aanhoren. In de toekomst zal de oplossing toch in samenwerking moeten liggen, want ook b.v. in Achterveld en Stoutenburg kampt men met het probleem van de kostenstijging Langzaam groeit men naar zoiets toe en als men het ten slotte eens kan worden liggen hierin beslist mogelijkheden. Overigens is het wel zo dat ondanks de kostenstijging de fokvereniging nog een ontzettend voordelige manier kan zijn om zoveel mogelijk gegevens over veeverbetering te krijgen. En bij deze verbetering is iedere boer gebaat, want als er één koe is die geen winst op levert, moeten er misschien wel twee of drie tegenover staan om dit op te vangen. Op deze jaarvergadering vond ook een bestuursverkiezing plaats. De voor zitter, de heer W. van Loenen, was aftredend en niet herkiesbaar. Het bestuur had voor hem als kandidaten LEUSDEN - Reeds verschillende ke ren zijn de dames van de Hervorm de Vrouwen Dienst benaderd om eens een kledingbeurs te organiseren. Nu is het dan zover. Als u kleding hebt, die nog goed te dragen is, maar waaru geen raad meer mee weet, kunt u die brengen op maandag 7 april en dins dag 8 april 's middags tussen 4 en 5 uur naar 't Trefpunt naast de Dorps kerk, Arnhemseweg te Leusden-zuid. Voorwaarde is, dat de kledingstukken schoon en heel zijn. Woensdag 9 april zullen de gedragen kledingstukken dan worden verkocht Hebt u belangstel ling voor deze beurs, komt u dan op woensdag, 9 april 1975, 's middags tussen 2 en 5 uur, in ,,'t Trefpunt". gesteld de heren E. van de Bremer en A. Oskam. De heer van de Bremer werd met 10 tegen 7 stemmen gekozen. Eveneens aftredend was de heer G. van Loenen. Hij stelde zich echter wel herkiesbaar en werd dan ook bij acclamatie herkozen. Na deze verkiezing werd er even gepauzeerd waarna de heer H. M. van Pardijs enige praktische mededelingen had voor de leden van de fokver eniging. Na de rondvraag werd de vergadering door de oud-voorzitter ge sloten. LEUSDEN/ACHTERVELD/STOU- TENBURG - Dit jaar is het de vijfen twintigste keer dat het comité voor de bejaarden een fijne dag gaat organi seren voor alle mensen van de gemeente Leusden boven de vijfenzestig jaar. Dit jaar is de feestelijke dag vastgesteld op maandag 26 mei. Naar gelang van de deelname zal men met vier of vijf bus sen een tocht maken door de Veluwe en langs het Veluwemeer. Binnenkort kunt u nadere informatie verwachten. om zowel van clubs en verenigingen als van partikulieren te horen wat hun aktiviteiten en wensen op het gebied van kreatieve handvaardigheid zijn. Allereerst wilde zij echter een kort overzicht geven van de voorgeschie denis en tevens het doel van de Stich ting uiteen zetten. Zij begon met te vertellen, dat zij samen metMiddeloo- studenten op haar eigen zolder in Leusden-Zuid een aantal kinderclubs leidde, waarvoor zij tot voor kort subsidie kreeg van Sociale Zaken der gemeente Amersfoort. Onlangs werd haar door de gemeente Amersfoort bericht, dat niet langer subsidie ver strekt kon worden. Daarbij kwam, dat mevrouw Vos ook met ruimtegebrek te kampen kreeg. Tijdens een gesprek met enkele ver tegenwoordigers van de gemeente Leusden werd haar meegedeeld, dat de gemeente alleen aan een stichting bereid was subsidie te verlenen. Te vens achtte de gemeente het van belang dat niet alleen Leusden-Zuid, maar de gehele gemeente Leusden baat zou hebben bij zo'n stichting. Het doel van de Stichting is koor- dinerend en adviserend op te treden tussen gemeente en vereniging, club of partikuher op kreatief handvaar- digheidgebied. Ook werd gedacht aan een koordinerende taak inzake het op gang brengen van kursussen en het voorlichten aan partikulieren over de verschillende aktiviteiten in het kre atief vlak De bedoeling van deze avond was om alle wensen te inventariseren. Uit de inventarisatie bleek, dat er niet al leen grote behoefte was aan een krea tief centrum, waarbij met name ge dacht werd aan Groot Krakhorst, maar ook bleek er grote behoefte te zijn aan informatie over reeds aanwezige moge lijkheden op handvaardig terrein en wel speciaal voor volwassenen. Daarnaast werd uitvoerig gedikussieerd over de wijze waarop subsidie aangevraagd diende te worden, namelijk via de Stichting of rechtstreeks bij de gemeen te. Tot slot vroeg mevrouw Vos, of de gene die enige inbreng kon leveren op kreatief-handvaardig gebied zicb zou willen opgeven bij de secretaris van de Stichting, de heer Bunnik. Tevens zegde zij toe, dat de Stichting ich zou beraden over de hierboven genoemde punten en dankte het groot aantal aan wezigen voor hun belangstelling. rn dit Had wordt van alles beschreien t Is oe spieqelvan 'tdaoelyte teven boer die zijn deen 'breeKt enf\)aaé die zrjn vriend steelet Wie iets mm en wat waq heeft geqeven (buiten de verantwoordelijkheid van'de redaktie) Met interesse nam ik kennis van het ingezonden stuk van de heer C. P. H. Spaans. Daar het naar ik aanneem be stemd is voor het Leusdense publiek, heb ik er behoefte aan om enige kant tekeningen te plaatsen, opdat juist het publiek recht heeft op eerlijke voor lichting. Het was mij (en de overige markt kooplieden) bekend, dat de markt op een tijdelijke plaats werd gehouden. Ook is mij (en mijn kollega's) bekend, dat de markt t.z.t. zou worden verplaatst naar de te ontwerpen Brink, die gesitueerd is, van ongeveer de Rabobank tot voor het winkelcentrum (hiervan mededeling gedaan door de heren Hoogendoorn en Suvaal namens de Gemeente op een vergadering van de Leusdense markt kooplieden). Waarom de markt dan nu niet al daar gesitueerd? Dan behoeft de gemeente niet eerst kontakt met de winkeliers op te nemen! Het is toch tegen alle regels, dat in tweede instantie pas met de markt kooplieden wordt overlegd. Wie moeten er worden verplaatst? Ja juist, dan eerst overleggen met de belangheb benden en dan met anderen, b.v. omwo nenden! Dat er nog enkele mogelijkheden zijn overwogen, zoals door U genoemd, is mij, als lid van debelangenkommissie, niet eens bekend. Vanzelfsprekend ben ik met U eens, dat een markt in het centrum moet liggen, maar niet dat een winkelcentrum als centrum in een markt gesitueerd moet zijn. Het voorstel dat debelangenkommissie bij de Gemeente heeft gedaan, was zo danig, dat niet van trottoirs, van welke winkelier dan ook, gebruik behoefde te worden gemaakt. Dat de gemeente ervaring heeft met bezwaarschriften neem ik op Uw ge zag aan, maar dan zijn dat meer be zwaarschriften van winkeliers dan van marktkooplieden LEUSDEN - Evenals voorgaande ja ren houdt ook dit jaar de K.P. J. Leus den een oudijzeraktie deze keer op 19 april. Leden van de K.P.J. zullen dan met traktoren en wagens de bewoners van de hoofdwegen bezoeken. Zij die niet aan de hoofdweg wonen en toch graag wat aan oud ijzer kwijt willen, kunnen van te voren, dus voor zaterdag de 19e, kontakt opnemen met Henk van Roomen, Asschatterweg 209 Leusden Tel. 03425-1728. Ook is het mogelijk om op zaterdag 19 april zelf oud ijzer weg te brengen naar de containers die opgesteld staan op en om het erf van de boerderij Stakhorst op Alandsbeek. LEUSDEN - Zaterdag 29 maart werd er onder het toeziend oog vanK.N.Z.B. official mevr. Van As en de heren H. P. van den Aardweg, D. Herael- tjen en A. Kraaikamp in het Leusder bad weer gezwommen voor het A en B diploma. Iedereen slaagde hiervoor, zodat er weer 26 A diploma's en 5 B diploma's konden worden uitgereikt. De geslaagden zijn: Diploma A: Willem Beudeker, Wat Uw opmerking betreft, ,,dat de winkeliers menen, dat de bestlopende kramen maar op de zwakke punten moe ten staan" moet mij van het hart, dat ik zo'n suggestie niet van zaken mensen verwacht. Ook in Uw winkelcentrum zullen gunstige en minder gunstige percelen zijn, waarom wisselen de winkeliers niet? Dan heeft de ander eens een hoekzaak met een dubbele etalage? Wij wensen als marktkooplieden een markt zonder zwakke punten. Overal kunt u vernemen, dat de markten flore ren, maar dat blijven zij echter niet als op dergelijke adviezen en voorstel len wordt ingegaan. Wat Uw opmerking betreft van het loten op b.v. de markt in Amsterdam- Oost kan ik U mededelen, dat er in heel Amsterdam voor vaste plaatsten niet wordt geloot en ook niet regelmatig wordt opgeschoven voor het verkrij gen van gelijke kansen. Moet een koop man met een vaste plaats, waarvoor hij door hard werken goodwill heeft ge- KweeKi opschuiven? Het is zelfs zo, dat deze aantoonbare goodwill van nul en generlei waarde is bij het ophouden als marktkoopman, door b.v. A.O.W. Een winkelier die er mee ophoudt ver koopt immer zijn nering inklusief good will! Ter staving van het bovenstaande ben ik bereid U een reglement van het Marktwezen te Amsterdam ter inzage te geven. Ik zou zeggen met een varia tie op een oud Hollands spreekwoord ,,Heer Spaans blijft U bij het uitbenen, maar laat de markt aan de markt kooplieden". Ten slotte wil ik uitdrukkelijk stel len, dat wij het als marktkooplieden, het alleen maar prettig zouden vin den dat de Leusdense middenstand baat vindt bij een goede markt. Gaat het U goed, dan gaat het ons niet slecht. Maar gaat het U slecht, dan behoeft het met ons ook niet slecht te gaan. Met dank voor plaatsing, hoogach tend, H. GUARIENTO Nu de nieuwe markt is gekomen tot stand hopen wij dat u allen tevreden bent, zowel koopman als klant. Want laten we maar eerlijk wezen, iedereen heeft weieens een klacht. Maar eendracht maakt nog altijd macht. Daarom gemeentebestuur en bestuur van ambulante handel, onze hartelijke dank voor uw aller mederwerking. Marktkooplieden Leusden. Jacqueline de Groot, Robby Valken burg, Jan Willem de Vaal, Minke Lap, Jurriaan Willem de Groot, Erik de Jong, Robin Anne Terpstra, Rutger Koperdraad, Frans van de Bunt, Robert Mosterd, Olaf Anten, Judith Keizer, Wouter Jan Schuiling, Bart van Ame- rongen, Lucienne de Koning, Stefan Mark Woltman, Ilona Keiler, Martin Steggerda, Cornells AntonieBouw, Eric Peter SleutelA Tineke Nieuwstraten- v. Oostenbrugge, Riet Lems-Groenen- dijk, SaraLammers-Kerkhove, Patrice Dodeman en Gerda Brouwer. Diploma B: René van Mil, Ilse Houting, Maarten Lodewyk Servaas, Harold van Zessen, Michiel Zelle LEUSDEN - Op donderdag 10, maan dag 14, dinsdag 15, tfinsdag 22 april zal in de gemeente Leusden een groot vaccinatie-programma worden uitge voerd. In samenwerking met de Pro vinciale Entadministratie Utrecht zul len plaatselijke huisartsen en kruis verenigingen jongens en meisjes ge boren in 1966 en 1971 inenten tegen DTP, terwijl de meisjes, geboren in 1963 en 1964 ingeënt zullen worden tegen de rode hond m totaal zullen 1150 kinderen in bovengenoemde pe riode één van beide inentingen ont vangen. De desbetreffende ouders van de kinderen hebben hiervan bericht gehad. De algemene inenting betreft vacci natie tegen Difterie, Tetanus en Polio (D.T.P.). Over inenting bij meisjes tegen Rode Hond wordt nog het volgende opgemerkt. Rubella of rode hond is een besmet telijke ziekte die met lichte koorts en rode vlekjes op de huid gepaard gaat. indien vrouwen in het begin van de zwangerschap rode hond krijgen, be staat de kans dat ernstige blijvende misvormingen ontstaan bij het onge boren kind. Inenting van meisjes tegen rodehond biedt een goede bescherming tegen rode hond-besmetting, ook op latere leeftijd, waardoor een aantal kompli- katies in een zwangerschap voorkomen kan worden. Nadelige gevolgen van de inenting zijn nooit gekonstateerd. In een klein aantal gevallen treden één tot acht weken na de inenting geringe ge wrichtsklachten op. Deze klachten du ren één tot tien d&gen en verdwijnen vanzelf. Inenting tegen rode hond is voor alle jonge meisjes gewenst, ook voor de meisjes, die al rode hond zouden heb ben doorgemaakt. Rode hond is in de praktijk vaak moeilijk te herkennen, zodat de ziekte nogal eens ten onrechte wordt vastgesteld. Gezien het belang van deze inenting worden meisjes van het geboortejaar 1963, en in de meeste gemeenten ook 1964, in 1975 gratis gevaccineerd. Op het moment van de inenting mag géén zwangerschap bestaan en in een periode van drie maanden volgend op de vaccinatie, mag geen zwangerschap ontstaan. GEPOFTE AARDAPPELEN MET ZURE ROOM In veel bistro's krijgt u tegen woordig gepofte aardappelen. Ook thuis zijn ze gemakkelijk te maken. U hebt er voor nodig: 4 grote aardappelen, 1 potje zure room, knoflook, peper, zout, fijngehakte peterselie Maak met een harde borstel de aardappelen goed schoon, wikkel ze in zilverpapier en leg te op een rooster in het midden van de oven. Laat ze ongeveer 45 min. in een zeer warme oven. Meng knoflook look, peper, zout en peterselie door de zure room. Snijdt de aardappelen in het zil- verpaier in de lengte open, steek het binnenste wat los en schep er een lepel zure room in. Ser veren bij gegrild vlees (met dop erwtjes bijvoorbeeld) Eet smakelijk. Japi ja.

Leusder Krant | 1975 | | pagina 5