voorde balie! De uitrit-piraat Het CML, dat bent U! ML- VERVOLG VAN DE VOORPAGINA COMMENTAREN EN MENINGEN ACHTERVELD Politie gaat strenger optreden LEUSDER KRANT LEKTUURSERVICE 1*50 en 1.75 per stuk. NIEUWS UIT Programma van dia avond van 300 jaar parochie Achterveld had pech tijdens paastoemooi Tennistoernooi op 13 april Bibliotheek gesloten Boomplantdag nu op 9 april Achterveldse KPJ volleybalde goed Laatste ronde van kaarttoernooi Uit voorraad leverbaar: Bulkboeken Kompleet boek in krantenvorm Nieuw verschenen 4 APRIL 1915 LEUSDER KRANT 7 DISKUSSIE De diskussie na de toelichting van heer Wagenaar spitste zich in eer instantie toe op de ietwat ongeluk je presentatie van het coördinatie- am. De drie nieuwe CML-leden wa- en namelijk niet door de aanwezigen tkozen. maar door de voorzitter be- iderd Deze werkwijze werd door een inwezige bestempeld als „ondemo- ratisch en in tegenspraak met het rincipe van hetCML." Voorzitter Wa- bestreed dit. Hij was de me- inh toegedaan, dat uiteindelijk toch fgonnen moest worden. Als blijkt, dat len na een bepaalde tijd anderen in et coördinatie-team wil hebben, dan dat De voorzitter beklemtoonde, at de nu benoemde leden hem vrij- lel niet bekend waren en zover dat iel het geval was, dit in de meeste mllen veroorzaakt was, doordat de «betreffende personen met hem als "elhouder in aanraking zijn gekomen verband met klachten. Met andere 'oorden er was geen enkele sprake fcti vriendjespolitiek of doordrijverij foils door de desbetreffende vragen steller werd gesuggereerd. Tenslotte werd alles nog eens opeen hitje gezet met de konklusies en de enomen besluiten, zoals die reeds au het begin van dit verslag zijn ge noemd. Ook al zal er nog het één en ader moeten worden bestudeerd, de «taande werkgroepen kunnen verder aan, nieuwe werkgroepen kunnen aan st werk gaan en het coördinatie-team an- als dat nodig mocht zijn- nu reeds net haar werk beginnen. Het CML ieuwe stijl kan van start gaan. Met dank voor de zeer nuttige in- r«g van de aanwezigen besloot voor ster Wagenaar exact tien uur de bij enkomst. Woensdagavond werd - eigen lijk maar door een handjevol bur gers van Leusden - besloten in zee te gaan met het Comité Milieu zorg Leusden „Nieuwe Stijl". Er zullen inwoners zijn, die hun schouders op zullen halen en misschien praten over „een ver lengstuk van de gemeente" of van „een instelling, die toch niets bereikt en alleen maar praat." Anderen zullen van me ning zijn, dat de raad de be volking vertegenwoordigt, waar om dan nog een CML? Het Comité Milieuzorg Leusden is ontstaan door onvrede van de Leusdense bevolking. Geboren in de turbu lente periode van de tweede fase plannen. Als een toen gevoelde noodzaak om als burger mee te kunnen praten over alles, wat voor Leusden's woon- en leefmilieu belangrijk is of kan zijn. Het Comité Milieuzorg Leus den dat toen werd opgericht, werkte niet zoals de verwachting was. De inspraak was er, maar er werd niet of nauwelijks gebruik van gemaakt onder het motto, dat het toch allemaal niets uithaalde. Men had niet helemaal ongelijk. Relatief niet veel belangstelling voor het CML. ACHTERVELD - De uitslag van de onderlinge wedstrijd Ons Genoegen is als volgt: aantal kaarten totaal 1 B. Voskuilen 50 25 1163 2. J. v. Rossum 48 24 1067 3. P.' v. Nimwegen 48 25 1151 4. W Voskuilen 47 28 1118 5. J. Voorburg Jz. 46 22 976 6 J. v. d. Hengel 46 20 917 7. G. Tolboom 45 25 1114 8. M. Pothof 45 24 914 9. J. E. v. Hamersveld 45 28 1253 10 H. v. Nimwegen 44 22 951 11. J. v Nimwegen 44 24 1021 12. W. J Lagerwey 44 25 1151 13. W. v. d. Kletersteeg 43 26 1083 14 T. Vos 42 28 1019 15. F Koenen 40 28 950 16. Th. v d. Koedijk 38 23 799 17. H. J. v. Ruitenbeek 36 26 1059 18. J. J. v Hamersveld 35 26 942 19. A Vlug 31 12 389 20. J. Pepping 30 24 885 21. Th. v. Dijk 29 1 29 ACHTERVELD - De plaatselijke po litie maakt de Achterveldse bevolking er op attent dat bij het pad, gelegen tussen de Hessenweg en de Jacob de Bijestraat borden zijn geplaatst met de aanduiding dat dit pad een voetpad is. Er zal nu niet meer waarschuwend, maar verbaliserend worden opgetre den. nr. 27. Hugo Claus: De Metsiers nr 28. Hugo Raes Vlaggen noch wimpels, nr. 29. Marnix Gijsen Klaaglied om Agnes nr. 30. Yvonne Keuls: De Koperen Tuin (hoorspelbewerking naar de roman van Simon Vestdijk) nr. 31 Drs. P. Maak thuis uw eigen tekst in uw vrije tijd zonder schroeven, nr. 32. Herman Pieter de Boer: De vestiare van Thalia en andere verhalen, nr. 33. Ben Borgart: De vuilnisroos, nr 34. Hans Plomp: Een wonderlijke sater. nr. 35. Tip Marugg Weekendpelgrimage, nr 36. Surinaamse auteurs Sranan Botjetie. nr 37. Jacques Hamelink. Spinrag en bliksemstralen, nr. 38. Ward Ruyslinck Golden ophelia Prijs per stuk: 1.75 o o* Nu ook in het Engels - Duits en Frans, per stuk t.w. Engelse reeks: nr. 1. F. Scott Fitzgerald: The rich boy (verhalen), nr 2. Evelyn Waugh: The loved one. Duitse reeks: nr. 1 Peter Handke: Die Angst des Tormans beim Elfmeter nr. 2 Bertolt Brecht: Der Kaukasische Kréide Kreis. Franse reeks: nr. 1 Albert Camus: Noces/L'ètè. nr. 2. Rabelais: Gargantua et Pantagruel (selectie). Historische kranten herdrukt o.m „Rampen die de wereld schokten"; „Geschiedenis van de tweede wereldoorlog" en „Vorstenhuizen 1918-1935 en 1936" Prijs per pakket DE LEUSDER KRANT, kantoor Finnmark 3, Leusden-Centrum. Kantoor geopend vanTnaandag tot en mei vrijdag van 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur. yaas-puzzeltocht van >van4| st Josephschool Door het vrij logge lichaam, dat toen stafgroep heette, werden de zaken teveel vertraagd. Het werkte allemaal üiet. Nu het CML nieuwe stijl. Wat is dan het verschil? horen wij u vragen. Dat verschil is er wel degelijk, maar dan moet u er als burger van Leusden wel gebruik van maken. De werkwijze van het CML is grondig veranderd. Het nu gevormde coordinatie-team staat uitsluitend ten dienste aan de werkgroepen en aan de bevol king van Leusden. Haar taak is om het CML in haar totaliteit zo te laten draaien, dat het een ef ficient èn effektief werkend in spraak-orgaan van de bevolking gaat worden. Een voor bewoners van een snelgroeiende plaats als Leusden een zeer belangrijk in strument. Doordat er duidelijke verbindingen zijn gelegd tussen het CML en de gemeenteraad en tussen CML en gemeentebestuur, zullen de wensen en gevoelens van de bevolking zeer snel op de juiste plaats terechtkomen, in veel gevallen wellicht verge zeld van deskundige adviezen of rapporten van de CML-werk- groepen, die immers de beschik king zullen hebben over deskun digen op allerlei terrein, zich net zo vaak voor kunnen laten lichten als ze dat nodig achten, bijeenkomsten kunnen organi seren etc. etc. Daarbij komt, dat men nu de beschikking heeft over een ge meentelijk voorlichtingscentrum, waar vaste spreekuren kunnen worden gehouden, waar men ge meentelijke plannen kan bekijken en bediskussieren in informele sfeer, waar bezwaren tegen plan nen ingediend kunnen worden nog ver voordat het plan ter visie wordt gel4egd, waar nieuwe werk groepen kunnen ontstaan, etc. etc. ACHTERVELD - De Achterveldse A Junioren speelden in Baarn op tweede Paasdag in de voorronde om de A.P.G.U. Kerstens beker. Mogelijkheden genoeg voor de werkelijk geïnteresseerde bur ger. Maar helaas moet ons wel van het hart, dat - mede gezien ook de belangstelling van woensdag avond - de geinteresseerdheid van de Leusdense burger in het CML en dus inde inspraakwaar voor dien zoveel over werd gepraat) nu die mogelijkheid in optima forma is gerealiseerd, maar miniem is. Daar kan nu verandering in ko men. Wij hebben maar één ad vies: wilt u meepraten en mee denken over een leefbare woon gemeenschap, over het wel en wee van onze rijke natuurland schappen, over de toekomst van ons allemaal in het gebied waarin we wonen, laat het dan niet bij instemmend knikken, maar ga praten en ga meedenken. En kom met uw wensen, uw bezwaren, uw ideeen. Het CML is er - juist voor u als burger van Leus den. Maak er gebruik van, want in feite bent u het CML! Bert Vos. ,,U kwam toch heel duidelijk van een uitrit" stelde de politierechter vast, maar de steeds tegensprekende figuur voor het hekje schudde alweer hardnekkig zijn harde nek met het hoofd heen en weer. ,,Ik ging de inrit in en kwam de uitrit uit". „Uitrit dan, maar als u een uitrit uitkomt, hebt u géén voorrang. U had die auto die door de straat reed, altijd voorrang moeten geven. En als u niet uit die uitrit was gekomen maar uit een zijstraat, had die automobilist nóg voorrang gehad, want hij kwam van rechts". „Niewaar", protesteerde de chauffeur van het bestelwagentje, „volgens mijn kwam die van links". De rechter raadpleegde de stukken, keek een tekening in van de verkeerssituatie, maar moest volhouden dat de bestelwagenbestuur der de tegenpartij van rechts in zijn spatbord kreeg. „Of weet u niet wat links en rechts is?" vroeg hij wrevelig. „Om de dooie dood wel" stoof de besteller op Hij wees het de magistraten nog eens duidelijk aan door beurtelings de linker- en de rechterhand te noemen. „Maar ik zag 'm heel duidelijk van links op me afkomen En me auto is ook aan de linkerkant opengerete. Asje blieft. Astie van rechts was gekome, hattie me rechterzij motte kreu- kele. Kijk u maar op 't briefje van de reparasie". Het schaderapport van de verzekeringsinspekteur werd tevoor schijn gehaald uit het dossier en de nota van de garage bevestigde het ook nog eens. De bestelwagen was aan de linkerzijde zwaar be schadigd door een aanrijding aan die zijde en er waren een nieuw linkerspatbord, een linkervoorwiel en een linkerrichtingaanwijzer vernieuwd, buiten een aantal andere onderdelen. „Daar begrijp ik niets van" interrumpeerde de officier. „Er blijkt heel duidelijk uit de schets van de verkeerspolitie hoe de auto's kwamen aanrijden. Verdachte kwam voor de ander van links, dus de getuige arriveerde van rechts". En hij wees het aan op de tekening die voor de politierechter werd uitgespreid. Toen werden de getuigen één voor één binnen geroepen. Die deden uit de doeken hoe het misverstand kon ontstaan. De bestelwagen kwam werkelijk van links en ook uit een uitrit, dat klopte Maar die bestelwagen reed achteruit en daardoor kon hij aan de linkerzijde worden geraakt door een auto die van rechts kwam. De bestuurder daarvan werd ernstig gewond. „Wat zwamt u dan nog over voorrang?" vroeg de politierechter verontwaardigd ,.U zit ons hier een beetje inde maling te nemen. Als u achteruit rijdt hebt u helemaal nooit en nergens voorrang. Dat achteruit rijden verklaart natuurlijk ook het woordje inrit in de dag vaarding. Als iemand u achteruit ziet rijden op een plaats waar u eerst vooruit inreed, dan veronderstelt hij natuurlijk dat u terug rijdt op die inrit". „Dat laatste is helemaal mis" schuddebolde de neeschudder, „want asseme die waardeloze getuigen goed gekeke hadde, hadde ze effe zo goed kenne zien, dattik ook achteruit die inrit inree, zodat ik effe logisch achteruit die uitrit uitree. En ik ree niks hard, ik sukkelde zo'n beetje". „Of u nou rijdt of sukkelt doet niet terzake, u was in een achter waartse beweging en achteruit bewegend hebt u nooit of te nimmer enige voorrang, maar bent u verplicht iedere voetganger en elk rij- of voertuig voor te laten gaan. U mag ze zelfs niet half in de weg gaan staan". De officier sprak in zijn samenvatting van een sukkel, die niet alleen met zijn gesukkel anderen in de weg sukkelt, maar bovendien het verkeer ernstig in gevaar had gebracht. Gezien de eigenwijze houding van deze verdachte wilde hij niet volstaan met een boete, maar vorderde hij een week gevangenisstraf. „Hei je ooit zo zout gegete schrok de hardhoofdige uitritpiraat, „daar ga je nou met je goeie gedrag. Zal ik geeneens meer achteruit moge njje. En assik nou op een drukke oprit naar de autoweg effe achteruit wil omdat ik een verkeerde weg oprij, dan wilt u zeker dat ik alles laat voor gaan wat die inrit ingaat...." „Achteruit rijden op een snelweg betekent helemaal een boete" verduidelijkte de zittende magistraat. „Als u dat ook uithaalt, hebt u wel een weekje verdiend, langzamer hand. En neem dan maar een een boekje over de verkeersregels mee naar de cel!" Het bleef een week. dARGENTY. Kinderen van de tweede klas van de St. Jozefschool aan jan van Arkelweg vonden hun paaseieren onder een enorme Barneveldse Foto Janus Visser iCHTERVELD - Op 27 maart hield Josephschool een puzzeltocht, geheel in het teken van Pasen De tocht was uitgezet door de tn Smit en Snijders De verdere inisatie en uitwerking was in han- van de leerkrachten in samenwer- gmet hun oudercommissie. Er was een tocht voor de drie igste klassen, die door Mastenbroek g Onderweg moesten verschillende tochten worden uitgevoerd, die nog- pittig waren. Toch konden de kin deren deze problemen goed oplossen. Voor de drie laagste klassen was het eenvoudiger gehouden met een kortere route. De groepen met het hoogst aan tal punten kregen een prijsje. In de school stond een meters hoge paas- kip, waaronder door de leerlingen zelf beschilderde eieren lagen. Na afloop van de puzzeltocht kon iedereen een ei pakken, waarop een nummer stond. Op enkele eieren viel een prijs Door de overvloedige regen val van de laatste tijd was de route erg modderig geworden. Dit deerde de kinderen niet, want ze waren er goed op gekleed. Zij hadden allemaal laarzen aangetrokken. De kinderen hebben erg veel plezier gehad en het was ook nog leerzaam, door dat de vragen en op drachten zeer zorgvuldig gelezen moesten worden. Aan de opgetogen ge zichten en enthousiaste verhalen was wel te merken, dat het een geslaagde puzzeltocht was geweest voor de leer lingen van de St. Josephschool. S.O. SOEST - ACHTERVELD Achterveld trok meteen ten aanval tegen het in de competitie veel hoger spelende Soest. Men wachtte echter te lang met schieten. Al gauw nam Soest het iniatief over en bouwde een serie leuke aanvallen op, maar door bekwaam in grijpen van Herman van de Berg kon erger worden voorkomen. Aan de an dere zijde kwamen Ben v. Middelaar en Sjaak v. d. Heuvel met verder dan enkele goed gerichte schoten. Drie minuten voor de rust kon de Soester rechtsbuiten met 'n hard afstandsschot doelman Mar ten Vos verrassen: 1-0. In de 2e helft heeft Achterveld er nog van alles aan gedaan om tot scoren te komen, maar zonder succes. Het bleef 1-0. ACHTERVELD - V.V.LJ. USSELSTEIN De partijen wogen goed tegen elkaar op. Gijs Hak kon een goede doorbraak niet afronden, zijn schot belandde naast de paal Door goed opbouwend werk van Jaap Schouten kwam Henk Voor burg in vrije schietpositie, maar zijn schot werd met grote moeite tot corner verwerkt Twee minuten voor het einde kreeg V.V.LJ een corner te nemen, de bal ACHTERVELD - Op zaterdag 29 maart j 1. heeft de tennisvereniging „De Emelaar" haar poorten weer ge opend en zijn de banen bij het sport park weer in gebruik gesteld. Ondanks het wisselvallige weer werd er toch naar hartelust getennist. Dat deze tennisvereniging niet stil zit blijkt wel uit het feit dat op zon dag 13 april het openingstoernooi zal worden gehouden. Voor dit toernooi wordt individueel ingeschreven. Van iedere deelnemer wordt éen gulden gevraagd dit moet worden voldaan op 13 april op de baan De inschrijvingen moeten op 10 april binnen zijn bij Vera Kraanen, van 01- denbarneveldstraat 31 te Achterveld. Heeft men op tijd ingeschreven dan kan men op zaterdag 12 april op de tennisbaan reeds zien hoe laat en met wie er gespeeld wordt. De in schrijfformulieren voor dit toernooi vindt men m het clubblad van maart 1975 werd verkeerd beoordeeld door Her man van de Berg en verdween langs de beduusde doelman Marten Vos. 1-0. Een ongelukkige verliespartij. ZWALUWEN VOORUIT - ACHTER VELD Tot 3 minuten voor tijd wist Achter veld tegen de Utrechters stand te hou den. Opnieuw door een misverstand in de achterhoede waar voorstopper Harry van Middelaar erg gemist werd. Henk Voorburg kon de bal niet ondercontrole krijgen en zo kwam Zwaluwen Vooruit op winst. Vrouwe Fortuna had de moe dig strijdende Achtervelders geen centje geluk bezorgd. ACHTERVELD - U.S.V. MONT- FOORT In de eerste helft hielden de partijen elkaar goed in evenwicht, maar in de 2e helft gooide Achterveld alles op de aanval, en met succes. Ben v. Middelaar kreeg de bal goed aangespeeld, zijn uit haal betekende het eerste Achterveld doelpunt in dit toernooi: 1-0. Men bleef aanvallen en drukte U.S.V. geheel terug op de eigen helft en bij een van deze vele aanvallen was het opnieuw Ben v. Mid delaar die kon doelpunten. Einduitslag poule A: 1. V.V.U 2. Soest 3. Zwaluwen Vooruit 4 Achterveld 5. U.S.V. Uitslagen 2e Paasdag 1975 Roda - Achterveld 3-1 Achterveld 2 - Scherpenzeel 2 3-1 Doelpunten van Wim de Jong, Martin van Westerlaak en Johnnie van Midde laar. ACHTERVELD - Zaterdag 5 april zijn er twee voorstellingen in Ons Gebouv) te Achterveld met betrekking tot het vorig jaar gevierde „300 jaar Parochie". 's-Middags voor de be jaarden aanvang 14.00 uur en 's-avonds om 20.00 uur voor alle belangstel lenden. De toegangsprijs 's avonds is twee gulden. In de koffiekamer kan men 80 foto's bewonderen. Het programma in de grote zaal omvat: kleurenfilms van de op tocht, touwtrekken, ringsteken enz. van de secretaris van 300 jaar parochie en van Jan en Bertus Ossendrijver. Vervolgens een vertoning van ruim 100 kleurendia's, daarna een korte pauze Optreden van het duo Henri en Greet, vertoning van wederom ruim 100 dia's en de bekroonde film van mej. Fopma met onder meer de voorfestiviteiten en het ringsteken. Het is een vrij lang programma Er wordt om 20.00 uur begonnen. Op die tijd gaan de zaal deuren dicht voor het draaien van de films Hierna gaan de zaaldeuren weer open en kunnen de laatkomers worden toegelaten Alléén kaartverkoop aan de zaal ACHTERVELD - De uitgestelde boomplantdag zal nu plaats vinden op woensdag 9 april. Om 8.45 uur ver zamelen de scholen uit Achterveld op het Kerstensportpark Daarna begint om 09 00 uur een filmvoorstelling die om 10.00 uur is afgelopen. Dan wordt er verzameld bij de uitgang van het sportpark, waar om ongeveer 10.10 uur de burgemeester een toespraak zal houden. Na de toespraak om ongeveer 10 25 uur begint het planten op het sportpark. Om 10.45 uur is het planten afgelopen waarna de uitreiking van de vaantjes zal plaats hebben. ACHTERVELD - De bibliotheek zal op 4 en 6 april 1975 gesloten zijn. Op 11 april e.v. is de bibliotheek weer normaal open. ACHTERVELD - De Achterveldse K.P J. heeft met succes deelgenomen aan het doordeK.P.J kring Amersfoort georganiseerde volleybaltoernooi Dit toernooi werd gehouden in de Koppel te Amersfoort. Met liefst zes teams, vier heren- en twee damesteams, nam de Achterveldse K.P.J aan dit toernooi deel. De twee damesteams brachten heter iets minder goed af dan de herenteams Het dames-a-team werd vierde terwijl het dames-b-team als laatste ein digde Het heren-a-team en het heren d-team werden beide tweede in hun poule, zodat zij tegen elkaar moesten uitkomen voor de tweede en derde plaats. Dit werd door de heren van het a-team gewonnen. Door deze overwin ning plaatste het heren-a-team zich voor de provinciale volleybaldag die op 27 april te Woerden zal worden gehouden. Een bijzonder goede prestatie. Dit a-team gaat nu samen met Hoogland, dat eerste werd, naar Woerden ACHTERVELD - Op vrijdag 4 april wordt in café De Hessenkar de zevende en tevens laatste ronde gespeeld van het klaverjastoernooi Aanvang 20.00 uur ACHTERVELD - Bij de Achterveldse politie zijn als gevonden aangegeven: Een zwarte damestas met inhoud; een autosleutel met mesje.

Leusder Krant | 1975 | | pagina 7