Schoolvoetbaltoernooi werd dankzij perfecte organisatie groots festijn Film en dia-vertoning over 300 jaar parochie was leuk ONDANKS SLECHTE WEERSOMSTANDIGHEDEN Feestprogramma Achterveld Uitslag kaartconcours Bibliotheek Jaarlijkse uitvoering van DWS Het Isidorusfeest in Achterveld Dia-avond voor leden Achterveldse KP0 KPJ organiseert dansavond NIEUWS UIT ACHTERVELD UUNUtKLlAG KI Al'MIL 1 H7:> LEUSDER KRANT 11 ACHTERVELD - Dat je in de paas- takantie, met wisselvallig weer, vele donderden schoolkinderen een paar da-, gen van de straat en nuttig bezig kunt houden, ja dat schijnbaar onmogelijke gebeurde op woensdag en donderdag ai Pasen in Achterveld. Op het Ker- stens-sportpark werd het 3e Leusden- se schoolvoetbaltoernooi gehouden en ondanks bar en boos weer op de eer- sle ochtend en een fikse hagelbui, juist tijdens de finales, werd het ge heel een groot succes. De organisatie van dit voetbalfeest berustte bij het komitee schoolvoetbal, of beter gezegd bij de heer J. F. M Lohuiseen jeugdleider van Huize Don Bosco" en zijn medewerkers. De heer Lohuis trapt al langer met dit balle tje Toen hij nog in Hengelo woonde, organiseerde hij daar vanaf 1963 tien maal een soortgelijke voetbalhappening foor de schooljeugd. In die tijd had hij tens een recordjaar met 101 deel nemende elftallen' Begin er maar eens un Wie gedacht had, dat de verhuizing uar Leusden voor de heer Lohuis ten mooi voorwendsel was om van al die heisa af te komen, had het mis. Hier begon hij weer met frisse moed opnieuw In 1973 ging het nog wat iirzelend, maar vorig jaar had hij al veer 19 elftallen in zijn show. Dit jaar zelfs 34 en rekening houdend met de groei van Leusden, lijkt het meer dan waarschijnlijk, dat er in 1976 geritseld zal moeten worden met rond de 50 teams, die de eer van hun school willen verdedigen. Dit jaar dus 34 ploegen, hetgeen be1 tekent dat mèt een stel ,,hup Hobbit" of ,,hup wat dan ook" schreeuwende supporters meegerekend, tussen de 400 en 500 jongens en meisjes (plus de leiders en nog wat loslopende volwas senen) het SVA-complex aan de Ach- terveldse Klettersteeg bevolkten. Die 34 teams waren afkomstig van elf scho len. 't Palet met 5 alftallen, St. Jozef en Klim-op met 4 en de overige scho len waren wat bescheidener. De 25 jongens- en de 9 meisjesploegen moes ten met zijn allen bijna 80 wedstrij den spelen en om die hele hap tot een goed einde te brengen liepen vijf scheidsrechters zich die twee dagen de ziel uit hun lijf Volgens Willem Bartjens (1569-1638) komt dat neer op 16 wedstrijden per man Bravo heren i Polak, P Soethof, R Lohuis, B lohuis en H Wesseling' Wij doen het abeshst niet na. IN STROMENDE REGEN De schier eindeloze wedstrijdenreeks begon op woensdag om klokke negen inde stromende regen. De wethouder Vin sportzaken, de heer G. van Wou denberg. verrichtte op één der velden de (perfect genomen) aftrap De deel nemende elftallen waren in vier groepen ingedeeld en wel in A de jongens van 8 en 9 jaar, in B van 10 en 11 laar en in C van 12 en 13 jaar. De meisjes zaten in groep E (van Engel- t|es?) en vooral van het door de jonge dolle mina's vertoonde voetbal kreeg men een uitstekende indruk. Net alsbij ieder echt toernooi werd ook hier ge speeld in poules. Bij gelijke eindstan den moesten strafschoppen de beslis sing brengen. En dat was telkens weer een feest apart De organisatoren had den gezorgd voor een uitgebreid pro grammaboekje, waarin de uitslagen, de standen, kortom alles kon worden bijgehouden. Anders kwam je er als leek gewoon niet uit De wedstrijd duurde twee keer 10 minuten. Dat was op de velden voor grote mensen lang genoeg voor de kinderen, die bovendien per dag twee of drie keer moesten spelen. Daar rooet je bij de profs om komen Die vinden twee wedstrijden in het hele foas-weekend al erg genoeg. Juist voor 18 00 uur was de eerste dag ten einde. De resultaten waren VELD 1 groep B Onze wereld-Ger. Basis 1-1 C Klim-op - Loysden 2 2-0 E St Jozef 1 - De Hobbit 0-0 E Onze wereld - Groenhorst 1-0 B De Hobbit - Loysden 8-0 C De Hobbit - Loysden 1 0-1 B Wegwijzer - Klim-op 0-1 B Ger Basis - Groenhorst 0-1 E Hamersveld - St Jozef 2 3-0 B Loysden - Klim-op 1 0-3 Loysden 1 - Hamersveld 0-0 Groenhorst - Palet 3-0 E St. Jozef 1 - Palet 1 0-0 B St Jozef - De Hobbit 0-0 C Klun-op - Wegwijzer 1-2 C Rossenberg - Hamersveld 2-0 J Ger Basis - Palet 1-3 Loysden 2 - Groenhorst 0-6 E Onze Wereld - St. Jozef 2 1-0 E Groenhorst - Palet 2 0-1 VELD 2 groep B Groenhorst - Palet 0-2 l Onze Wereld - Groenhorst 2-1 J; Palet 1 - Klim-op 2-0 jj Rossenberg - St Jozep 4-1 Rossenberg - St Jozef 0-2 J Palet - Wegwijzer 2-0 Palet - Wegwijzer 0-3 Palet - Wegwijzer 1-1 J Onze Werels - Palet 2 3-0 1 St. Jozef - De Hobbit 1-0 Loysden 2 - Onze Wereld 0-7 St Jozef 2 - Palet 2 0-0 JDe Hobbit - Klim-op 0-0 J Rossenberg - Klim-op 1 8-0 «Onze Wereld - Klim-op 2 0-0 Oroenhorst - Hamersveld 0-2 Groenhorst - Klim-op 2 0-0 Onze Wereld - Wegwijzer 0-0 ^Klim-op - Palet 0-0 Onze Wereld - Wegwijzer 0-3 en wel 25-1 uit vier wedstrijden. Loys den (B) had het record naar de andere kant 0-24 In de A-groep waren in middels de kaarten geschud. Kinder land werd eerste en won daarmee een wisselbeker, een beker voor het elftal en voor iedere speler een me daille. 't Palet kreeg voor de tweede plaats een standaard en Wegwijzer kreeg niets, maar was toch wel der de. In de overige afdelingen moesten de beide poule-winnaars en de num mers twee en drie, via beslissings wedstrijden uitmaken wie recht hadden op de le en 2e, resp. 3e en 4e plaats In de B-groep werd 't Palet winnaar, met Rossenberg, Klim-op en St Jo zef op de volgende plaatsen. De C- groep kreeg Onze Wereld als eerste, vóór St Jozef, Rossenberg en de Weg wijzer. Bij de meisjes werd Palet 1 kampioen. Hierna kwamen Hamersveld, St. Jozef en Onze Wereld. WILLEM VAN HANEGEM Inmiddels was het tijd geworden voor de prijsuitreiking. Dat kon echter pas geschieden, nadat de heer G. van Woudenberg (wethouder van sportza ken) iedereen had bedankt voor alles, Wethouder G. van Woudenberg spreekt de opdringende menigte toe, geflan keerd door organisator de heer Lohuis en voetbal-ster Willem van Hanegem. Foto Janus Visser. wat op deze dagen weer voor de jeugd was gedaan In het bijzonder werd de kennelijk onvermeoibare heer J. Lo huis in het zonnetje gezet. En toen kwam Wim van Hanegem aan de beurt. De bekende Feyenoorder was door de heer A. F Aldenzee (Spar-supermarkt Leusden) naar Achterveld gehaald om de vele prijzen uit te reiken En Wil lem deed dat, alsof hij nooit anders had gedaan Voor de B. C en E- groepen was de eerste prijs een wis- slebeker. een beker voor het elftal en voor iedere speler een medaille De 2e prijzen bestonden uit een beker voor het team en een speldje voor elke speler De 3e prijs was een beker voor het slftal Daarnaast kreeg ieder elftal nog een herinneringslint en el ke speler een herinnenngskaart. Rest ons nog, namens de heer Lo huis, die het wat ons betreft volgend jaar wéér mag doen, dank te zeggen aan iedereen, die medewerking heeft verleend aan het tot stand komen en het slagen van dit toernooi. Aan de Spar-supermarkt in Leusden, die het mogelijk maakte, dat Wim van Hane gem naar Achterveld kwam en voor de beschikbaar gestelde (grootste) be ker; aan Pon B V. voor de geschonken voetbal aan het gemeente-bestuur voor het gebruik van het sportpark; aan de SV Achterveld voor de technische en andere hulp en aan de scholen (leer krachten. leerlingen, enz.) voor hun deelname aan dit 3e schoolvoetbaltoer nooi. ACHTERVELD - De bromfietscross op 30 april, aanvang 14.00 uur, is meer een bromfietsbehendigheidswedstrijd. Men kan dus met alle soorten brom fietsen hieraan mee doen. Het is geen gevaarlijk parcours. Aan de braderie op donderdag 1 mei, waar de gehele middenstand aan mee werkt, kunnen alle verenigingen mee doen. Kramen, benodigd voor deze bra derie, zijn bij het feestcomité Achter veld te verkrijgen Opgeven voor 2J april bij het bestuur van het leest- comite Touwtrekken op maandag 5 mei. D€ touwtrekploegen bestaan uit zeven man. Er zullen prijzen beschikbaar worder gesteld. Voor de winnende ploeg eer wisselbeker De prachtige kerk van Achtervek zal tijdens de leestweek weer in dc schijnwerpers staan. U verlicht tocl ook uw tuin ol gevel, maak er iets moois van. Voor de mooist verlicht* tuinen en/ol gevels zijn enkeie prijzei beschikbaar Inschrijven voor de bromfietsbe- hendigheidswedstrijd en touwtrekkei voor 23 april bij het bestuur van he feestcomité Achterveld Na die datuir is inschrijfgeld verschuldigd. Voor verdere inlichtingen over alh programmapunten en aktiviteiten kun u zich wenden tot het bestuur van he feestcomité. - H. Ossendrijver, voorzitter, Hessen weg 341. tel 03425-1351, - W J. Hilverts. secretaris, W vai Aersloortstraat 2, tel. 03425-1990, - Mevr A van Dalen-Born, penning meesteres, tel. 03425-1437. - Leden: - Mevr. C. J Groenewegen, VanOlde barneveldstraat 17, tel. 03425-1646 - Mevr. N Teunissen, VerjaegdeRuy terweg 9, tel. geen. - Dhr. H Baaiman, Hessenweg 327 tel 03425-1435, - Dhr. C. P Kooloos, Helweg 23 tel 03425-1273 allen wonende te Achterveld ACHTERVELD - Vrijdagavond were in de Hessenkar de laatste ronde var het klaverjasconcours gehouden. He aantal deelnemers bedroeg 40. De uitslag was als volgt: 1 K. van Wieringen 4648 pnt 2 Ten Hove 4627 pnt 3 H. Versteeg 4620 pnt 4 K Jonkman 4615 pnt 5 H Turan 4570 pnt 6 Mevr. Hoogland 4563 pnt 7. J Hak 4538 pnt 8 D v d Burgwal 4534 pnt 9 H de Jong 4513 pnt 10 Mej. N de Bruin 4498 pnt 11 M van Wieringen 4460 pnt 12 C. Hoogland 4455 pnt 13 G. Horst 4318 pnt 14 G Boutens 4278 pnt 15 E Wouters 4268 pnt 16 Mevr Horst 4261 pnt 17 H Eggenkamp 4243 pnt 18 P van Nimwegen 4219 pnt 19 W Kerkhof 4141 pnt 20 T Vos 4138 pnt In het totale klassement was de uit slag als vol%t: 1 G. Voskuilen 28153 pnt 2. H. Eggenkamp Jr 27242 pnt 3 P. Born 26545 put ACHTERVELD - Vanaf heden is dt bibliotheek weer op de normale dager en gewone uren geopend op vrijdag van 19.00-20.00 uur en op zondag vai 10.30-12 00 uur De beide Achterveldse finalisten van het schoolvoetbaltournooi ,,St. Josef- school" (gestreepte shirt) en „Onze Wereld" trots op een plaatje met Willem van Hanegem. De wedstrijd werd gewonnen door „Onze Wereld". Foto Janus Visser. WEDSTRIJD VAN „MEESTER "-KLASSE Het weer was op de tweede dag ge lukkig heel wat beter, zodat de poule van 9 00-15.35 uur. weliswaar in een race tegen de klok. maar keurig vol gens plan konden worden afgewerkt Om 13.lOuurprecies begon één van de hoogtepunten uit het toernooi Het was de door scheidsrechter S. Polak (het zwarte pakje stond keurig!) goed in de hand gehouden voetbalwedstrijd van voor Amstelbier reclame maken de Leusdense onderwijzers tegen de groepsleiders van „Don Bosco". De meesters actief in het veld, de jeugd nog actiever eromheen Ha, ha dat had u moeten zien! Die grote kerels in hun korte broekjes achter de bal aanhollend en de honderden jongens en meisjes (het was net pauze) „hun" meester enthousiast schreeuwend de nodige bijstand verlenend. Even hing dit treffen in de mees tee-klasse nog aan een zijden draad je Don Bosco had maar 9 spelers. De onderwijzers losten ook dat pro bleem weer meesterlijk op door twee collega's, die opdat moment toevallig niets beters te doen hadden, tijdelijk aan de oppositie uit te lenen. Óf het nu juist de beste voetballers waren, menen wij te moeten betwijfelen, want de „echte" onderwijzers begonnen met een overdonderend offensief en bleken toch wel sterker Toen de spelers na 5 minuten eindelijk hun zenuwen weer meester waren, schoot Frits de Graaf (van F C Hobbit, Leusden-C.) de bal hard door de vergeefs grijpende han den van de keeper in het Don BoscO- doel Met deze 1-0 stand kwam ook de rust. Onmiddellijk na de hervatting ontre gelde mr Overmars (Onze Wereld, Achterveld) de volgens het stopper- spil-systeem spelende Don Bosco- verdediging en bracht de score op 2-0. Met ware doodsverachting kwamen de mannen van de Dodeweg terug, maar 2 minuten voor het einde ontnam de maker van het eerste doelpunt hun verder iedere illusie In een lange rush liep Frits de Graaf (dat moest hij van zijn schoolhoofd, dat naast hem speelde) alles en iedereen voorbij, inclusief Don Bosco's doelman, waar mee het 3-0 werd en de meeste mees ters waren blij, dat kort hierna het einde kwam. Scheidsrechter Polak ver klaarde na afloop, dat het voor hem geen abnormaal moeilijke wedstrijd was geweest De meesters hebben, zoals dat heet, de wedstrijd verdiend gewon nen. want ook met de corners (4 te gen 0) stonden zij voor. Na dit ook voor de jeugd bijzonder geslaagde intermez zo (zó zie je de meester ook niet elke dag!) gingen de wedstrijden ge woon weer verder en de uitslagen van de nog resterende poule-ontmoe tingen waren Willem van Hanegem verricht de aftrap van de finale-wedstrijd Onze Wereld - St. Josefschool, natuurlijk met een „kromme" bal waarmee deze kleine Ach- tervelders toch wel raad wisten. Foto Janus Visser. Willem van Hanegem was de grote attractie van het tournooi voor de school jeugd en hun ouders Honderden handtekeningen reikte de „Kromme" uit aan jong en oud Foto Janus Visser. ACHTERVELD - Zaterdag werden in Ons Gebouw enkele films en honderden dia's vertoond, die waren gemaakt bij de viering van 300 jaar parochie Achterveld ln de middag vond de ver toning plaats voor de bejaarden, die met de nodige aandacht nogmaals ge noten van de prachtige feestweek Om 20 uur begon de vertoning voor de overige personen Hoewel de opkomst goed was te noemen waren toch niet alle plaatsen bezet. Na een kort openingswoord door de heer Kooloos werden voor de pauze een film en een honderdtal dia's ver toond. Ook konden tijdens de pauze in de koffiekamer foto's bezichtigd worden De foto's waren zeer over zichtelijk opgesteld en trokken dan ook veel kijkenden aan. Na de pauze werden weer een aantal dia s en een film vertoond Er waren bijzonder leuke bij waar dan ook harte lijk om gelachen werd Diverse fraaie opnamen van personen, en hoogte punten werden met applaus begroet. Veel beelden die bijzonder goed be- ACHTERVELD - Op 12 april geelt de muziekvereniging „Door Wilskracht Sterk" haar jaarlijkse muziekuitvoe ring in „Ons Gebouw". Het program ma is zeer gevarieerd. Er wordt zowel een Spaans walsje als een Oosten rijkse mars ten gehore gebracht. Ook zal een van de concoursnummers wor den geblazen. Voor het eerst op een uitvoering zal ook de zeer jonge drumband op treden met o a. de manoeuvre-mars. Dit in samenwerking met het orkest De majorettes hebben op zich zelf al een uitgebreid programma maar daarnaast worden er op de maten van het orkest ook nog enkele op voeringen gegeven De muzikale leiding heeft de heer F. Reynen, de majorettes staan onder leiding van de heer Cardol terwijl de heer Van den Berg de leiding heeft over de drumband Het geheel staat onder leiding van de heer F. H Reynen De entree bedraagt drie gulden per persoon en er wordt een zodanige opkomst verwacht dat hiermede de on kosten van deze avond gedekt zullen worden Na de pauze verzorgd de heer B. van Hamersveld met zijn band de verdere avond met vrolijke dansmu ziek Rest verder nog te vermelden dat de muziekvereniging een gironummer heelt 3361580 t n v. D.W S p a Wout van Hamersveld, Hendrik van Vian- denstraat 21 te Achterveld. treilende kleur e.d. waren uitgevallen werden met een „oh" ol „wat mooi" begeleid. Enkele exclusieve afbeeldin gen van een aantal personen en groepen zoals bij de optocht, het touwtrekken, en het ringsteken verwekte grote hi lariteit Het was vermakelijk om som mige commentaren uit de zaal te horen Na alloop van de vertoning was er nog een verrassing, in de vorm van het duo Greet en Henri, die in een zeer leuke voordracht hun visie op de gehouden feestweek gaven Henri was de in valler daar de partner van Greet, Her man, door ziekte verhinderd was mee te doen. De voordracht werd afge wisseld met enkele liedjes die door de gehele zaal werden meegezongen. Na een daverend applaus voor Greet en Henri dankte de heer Kooloos allen voor hun aanwezigheid. Dat men van deze avond en middag genoten had, bleek wel uit de gesprekken diemenbij het naar huis gaan kon beluisteren. ACHTERVELD - Donderdag 10 april wordl te Achterveld door de A B.T.B., de K P.O. en de K.P.J. het Isidorus- leest gevierd Dit zal zijn in de avond uren. De avond wordt begonnen met een mis om 19.00 uur. Na deze mis begeeft men zich naar de zaal van cale Buitenlust om het feest verder voort te zetten Het zal een feest worden met verrassingen. Tijdens het olticiele gedeelte zal er een hul diging plaats vinden van een der leden van de A.B.T.B In verband met het verrassingselement wordt geen naam genoemd Tijdens het olficiële ge deelte zal een kop koffie worden aan geboden. Na dit gedeelte zal men zich kunnen amuseren met muziek en dans waaraan het duo Kees van Willigen zijn mede werking zal verlenen. Bij binnenkomst zullen consumptiebonnen worden over handigd, maar men zal natuurlijk wel het 1 novemberwetje in de gaten moe- ten houden ACHTERVELD - Üp 15 april zal de heer J Schouten in de zaal van café Buitenlust een dia-avond verzorgen voor de leden van de Achterveldse K.PO. De heer Schouten zal op die avond dia's vertonen die te maken hebben met het 300-jarig bestaan van Achterveld. Als aanvulling zal de heer Schouten ook bingo voor de leden ver zorgen Aanvang 20.00 uur VELD 1 B Ger. Basis - Klim-op 2 0-2 C Rossenberg - De Hobbit 1-0 E Groenhorst - St. Jozef 0-0 C St Jozef - Hamersveld 2-0 C Klim-op - Groenhorst 3-0 C Onze Wereld - Palet 1-1 E St. Jozef 1 - Klim-op 0-0 E Hamersveld - Onze Wereld 0-0 B De Hobbit - Klim-op 1 2-0 B Palet - Klim-op 2 1-0 B St. Jozef - Loysden 4-0 C Klim-op - Onze Wereld 0-1 C Lousden 2 - Palet 0-3 C St. Jozef - Loysden 1 8-0 A Palet - Kinderland 0-1 VELD 2 C Loysden 2 - Wegwijzer 0-3 B Rossenberg - De hobbit 4-0 B St Jozef - Klim-op 1 5-0 B Onze Wereld - Palet 1-2 B Groenhorst - Wegwijzer 1-1 E De Hobbit - Palet 1 0-0 A Wegwijzer - Kinderland 0-.1 B Rossenberg - Loysden 9-0 B Onze Wereld - Groenhorst -1-1 B Ger. Basis - Wegwijzer 2-0 C Rossenberg - Loysden 1 1-0 C Groenhorst - Wegwijzer 4-1 C Hobbit - Hamersveld 3-0 E Hamersveld - Palet 1-0 Ook al door de maar kort durende wedstrijden was het aantal doelpunten niet groot Totaal 174, iets meer dan 2 per wedstrijd. Toch zorgden de Hobbit (groep B) en St Jozef (C) nog voor uitslagen van 8-0 en dat in 20 minuten! Rossenberg (B) maakte de grootste goaltjeskcrmis en kwain na een 8-0 zege ook nog met 9-0 voor de dag. In de poule-wedstrijden had deze school de hoogste score vóór ACHTERVELD - Zondag 20 april organiseert de Achterveldse K.P.J. een dansavond in Ons Gebouw De bekende groep B Z N zal deze avond verzorgen. Aanvang 20.00 uur. De zaal gaat om 19.30 uur open. Ook houdt de Achterveldse K P J. dit jaar weer een oud ïjzer-aktie. Iedereen die oud ijzer op te ruimen heelt wordt verzocht dit te bewaren tot 26 april. Dan komt de K.P.J het ophalen Niet alleen oud ijzer, maar ook vodden zijn van harte welkom De heer R. Lohuis, de voortreffe lijke organisator van dit schoolvoet bal toernooi

Leusder Krant | 1975 | | pagina 11