Al Ti lortieve week van de Haaien let de Zwitserse zwemvereniging lezoek van Davos rerd gezellige happening w hterveld overwon NSC spannende strijd2-1 '?V' Zomeravond competitie voor „Roda"- pupillen n i. 2%. 'r 7 --/f- Buggy Club in Leusden Roda '46 iRDAG 10 APH1L 1975 LEUSDER KRANT 15 |0 - Ter afsluiting van een sportieve en vooral gezellige week «trekken mot de zwemmers en zwemsters uit Davos, bood het be- j de L.Z P.C. ,,de Haaien" 's avonds 5 april de Zwitsers en hun inen na afloop van de zwem-vijfkamp een feestavond aan op de deel Ijmilie Herder in Stoutenburg De deel was feestelijk versierd en goed De ongeveer 80 aanwezigen zaten aan lange tafels met kaars- feestmeester, de heer G. Exterkate, had gezorgd voor gezellige |en quizzen voor Zwitserse en Leusder senioren en junioren. Bijna j wist hoe groot het zwijnenbestand in Zwitserland in 1966 was en L kilometers spoorlengte in Zwitserland en Nederland Geraden |or de junioren van Davos het aantal 's middags gesmeerde broodjes fstuks exclusief de krentenbollen. Trainer-coach de heer C. van Oos- |lte aan tafel een prachtig gedicht in het Duits en wist het tevens muzi- Jr te zingen, waarbij hij de hele zaal meekreeg. |f|ie, limonade en chocolademelk vloeiden rijkelijk, terwijl ook de n warme worstjes in de hongerige magen verdwenen als sneeuw voor ivoorzitter, de heer J. Dokter, bood alle Zwitsers nieuwe Haaienshirts Ijoor allen direkt werden aangetrokken. Ook de beide chauffeurs lopen Jm hun Haaienshirts. Een goede internationale reclame voor de spor- pmvereniging de Haaien. De Zwitsers boden een enveloppe met inhoud hulpkapitaal voor de returnwedstrijd in de herfst in Davos. De feest- |erd besloten met een bijzonder geanimeerde en gevarieerde polonaise, door de heer J. Dokter en mevrouw W. Ten Seldam met de mas- e beer van Davos, op de arm. Een waardig besluit van een sportieve farin veel vrienden werden gemaakt tussen jonge en oudere inwoners L en Leusden. Uit dank voor alle moeite aan de voorbereiding van het kleed, kreeg mevrouw Herder van de Zwitsers een grote doos bonbons Iheer Dokter een fraaie plantenbak aangeboden. Kitty Linse IAAIEN HIELP EDIG DAVOS ?ochtend 7 april om 6.25 uur aanvaardde de Zwiterse P.T.T.- bus met de zwemploeg van de Schwimm- verein Davos de terugreis naar Zwit serland na een onvergetelijke week te hebben doorgebracht bij verschillende pleeggezinnen van de L.Z P C. de Haaien te Leusden. Zowel de Zwitsers als de Leusdenaren namen node af scheid van elkaar. De vriendenband met Davos zal in september nog wel hechter worden bij de returnwedstrij den in Davos. Bij aankomst op 31 maart bleek de ploeg van Davos te onvolledig te zijn om op 2 april in Barneveld in alle nummers te kunnen uitkomen. De Haaienploeg zorgde er echter als goede gastheer voor, dat een aantal van zijn beste zwemmers inviel en voor Davos zwom. Hierdoor verspeelde de uitstekend zwemmende Haaienploeg be wust de eerste plaats aanD W.K.-Bar neveld. De Haaien kwam echter toch op de tweede plaats, terwijl Davos op de vierde plaats eindigde. Mark ten Seldam werd op de 100 m vlinderslag heren eerste in 1.10.7 Mirjam Goedhart bracht een nieuw klubrecord op haar naam op de 100 m. rugslag meisjes o/14 en werd tevens eerste in 1 19.8. Ook Mariette Leusink boekte een nieuw klubrecord en werd tweede op de 50 m vrij meisjes O/10 .4 ^gl' V f (ter ;-\£sv ;^VELD - Ondanks het feit dat eld de afgelopen week door de 6 schoolvoetballertjes gedu- dagen intensief is bespeeld, ismat er vrij gunstig bij. fluitsignaal van scheidsrech- Maarn ontwikkelde zich een jn eerste instantie met liet 11 Je Nijkerkers in degradatie- beerden. Aanvankelijk was Waan de thuisclub en kwam tot enkele goede schoten. Wensen van NSC was echter NSC bouwde slechts spora- !le tegenaanvallen op, en trof ^verdediging in niet al te llaan Zo zag men Johan van teer finaal mis trappen en witen Van de Akker alleen op atstevenen, maar zijn schot zuiver en zijn geheide kans Dlst in Toch heeft NSC het Qet spel gehad, maar er was *eL ook al omdat aanvoerder Hekkum in goede conditie De tweede helft was totaal anders van spelbeeld. De trainers zullen het nodige gezegd hebben in de rust. Ach terveld toog direct na de aftrap ten strijde, en niet zonder succes. Vanaf het middenveld kreeg Johan Hak de bal goed aangespeeld en na een goede solo kon hij de bal op maat aangeven aan de attente midvoor Jan Kerkhof, die keeper Martensen met een goed gericht schot het nakijken gaf- 1-0 NSC schrok wakker en ging meteen in de aanval en had de stand binnen twee minuten ge lijk. Wim v.d Bosch was de maker van een gaaf doelpunt. Achterveld kwam terug en uit een voorzet van Johan Hak schoot Jan Kerk hof hoog over Ook NSC bracht royale kansen om zeep Jan Kerkhof was deze middag bijzonder actief maar liep voortdurend in de buitenspelval Rechtsbuiten Van de Akker van NSC stichtte voortdurend gevaar in de Ach terveldverdediging en doelman Van Put ten moest soms stompend redding bren gen De NSC'ers begonnen onderling te mopperen en het spel van hen werd hierdoor nogal beïnvloed Achterveld kende daarentegen zijn sportieve plicht en bij een cornerbal die genomen werd door Herman Kerk hof prikte hij de bal precies op het hoofd van zijn neef Jan Kerkhof, en zo kwam Achterveld in de slotfase op 2-1 te staan. NSC was een geslagen ploeg. De competitie is ten einde en trainer Henny Baas, die volgend jaar Achter veld weer blijft trainen, kan gaan bou wen aan een eventueel verjongd elftal Het tweede elftal heeft van Baarn 2 verloren met 2-1, en is, hoewel ze een zeer goed seizoen gehad hebben, net geen kampioen geworden. Baarn 2 pro moveert naar de Reserve le klasse Achterveld 3 toog naar Scherpenzeel 3 en won overtuigend met liefst 7-1 Dameswedstrijd tegen Hoogland werd afgelast LEUSDEN - Het is altijd leuk om te zien dat Leusden af en toe een woordje meespreekt in het landelijk sportgebeuren. Behalve met bijvoor beeld biljaben, is dat nu ook het ge val met een bepaalde soort van auto sport: Het buggy-rijden. De buggy is een bijzonder stoer uitziend wagentje met brede banden en een in het oog val lende carosserie. Het hart van de Buggy Club Neder land klopt in Leusden, tiet secretari aat van de club is gevestigd op de Postweg 1 te Leusden. De eerste uit gave van het clubblad is één dezer dagen van de persen gerold. De voor kant wordt gesierd met een afbeelding van een buggy, en het blad heelt de welluidende naam ,,Naam clubblad?" De inhoud van ,,Naam clubblad?" bestaat voornamelijk uit verslagen van meegemaakte buggy-festiviteiten, nieuws van het bestuur en waarde volle inlichtingen voor buggy-rijders. Ook wordt in het blad verschillende malen gewezen op het onderhouden van goede contacten met de politie. V oor meer inlichtingen over de Buggy Club Nederland, Vincent van Wegen, Postweg 1 in Leusden. LEUSDEN - De pupillencommissie van Roda '46 organiseert voor de pu pillen vanaf 15 april een zomeravond- competitie. In plaats van de trainin gen, die vanaf 14 april komen te ver vallen, zal er een competitie worden gespeeld in twee groepen, n.l. ,,D" en ,,E" pupillen. De spelers zijn hiertoe ..allabetisch" ingedeeld en spelen onder de samen gestelde voornamen van de huidige elltalleiders Hierdoor ontstonden een serie .vreemde boys" namen, die echter allen wel de ,,Roda" aanhang zijn. Alle pupillen hebben een lijst ont vangen in welk elftal ze zijn inge deeld en een programma voor de ko mende weken, (de jóngens die dit nog niet ontvangen hebben moeten dit zo spoedig mogelijk in het kluphuis ha len; Het programma voor de komen de week ziet er als volgt uit Woensdag 16 april: 18 00 uur. Denkla Boys - Piren Boys Joko Boys - Jowi Boys Henber Boys - Berry Boys 19 00 uur Benko Boys-Keesar Boys Wilver Boys-Wilro Boys Lero Boys - Jacma Boys Het als eerste genoemde elftal speelt in Roda shirt en het als tweede, dus ,,uit" spelende elftal in wit shirt. De commissie verzoekt iedereen steeds beide shirts bij zich te hebben. Moe ders mogen wij ook u verzoeken daar op te letten''1 Als er jongens zijn die geen wit shirt hebben dan mag het ook een andere kleur zijn als het maar geen rood is. Tenslotte nog het volgende. Per elf tal zijn slechts 12 jongens ingedeeld. Probeer dus zoveel mogelijk om te komen en blijl niet zomaar, of met een smoesje weg. Er worden per wedstrijd per speler punten gegeven. Blijf je zomaar weg dan gaan deze punten van je totaal af. Ook je indeling voor het nieuwe seizoen zal afhangen van je eigen aktiviteiten. De pupillencommis sie wenst iedereen veel voetbalplezier. Twee kampioens-teams bij Impala-volleybal in 38.2. Thijs Noordewier werd eveneens eerste op de 100 m. vlinder jongens o/14 in 1.17.6 terwijl Frank Leusink tweede werd in 1.20.1. Op de 100 m. schoolslag heren werd Frank v. d. Hurk eerste in 1.20.-. Op de es tafettenummers 4 x 50 m wisselslag werd de Haaien-herenploeg eerste in 2.11.4 en de damesploeg tweede in 2.33 8 Zaterdag 5 april werd de internatio nale zwemvijfkamp in het 25 meterbad in Leusden herhaaldOpnieuw werd deel genomen door de Schwimmverein Davos, de Duinkikkers (Soest), Woestduin (Doorn), de Waterkip (Barneveld) en de Haaien (Leusden). Ook 's zaterdag zwom een aantal goede Haaienzwem- mers voor Davos doordat inmiddels Erhard Ratke ook nog was ziek ge worden en Suzanne Muller na een op gelopen oogaandoening niet fit was De Haaienzwemmers, die invielen, deden hun uiterste best om Davos op de vierde plaats te houden. Zij slaagden daarin ten volle. De verzwakte Haaienploeg eindigde uiteindelijk nog op de tweede plaats, vlak na D.W K.-Barneveld, dat met slechts 16 puBlen-vecsc hi l.eerste wist te blijven. Een formidabele prestatie, die tekenend is voor de sportieve men taliteit bij de Haaienploeg. Opnieuw wa ren de- resultaten van de ploeg voor treffelijk. Mirjam Goedhart evenaarde haar tijd op de 100 m. rugslag dames van afgelopen woensdag door opnieuw in 119.8 aan te tikken. Op de 100 m. vrije slag meisjes o/14 werd zij eerste in 1.12.- een verbetering van haar per soonlijk record met 1.8 sec. Kitty Linse zwom deze afstand in 3.07.9 ruim 4 sec. sneller dan haar persoon lijke record. Op de 100 m. vrije slag dames wist Kitty haar beste tijd met bijna 3 sec. te verbeteren door in 1.14.6 aan te tikken. Ook de volgende zwemmers en zwem sters wisten hun persoonlijke records aanzienlijk te verbeteren: Monique Fieseler op de 100 m vrije slag meisjeso/14 1.25 8(1.30.7); Frank Leusink op de 100 m vrije slag jongens o/14 in 1.10 - (1 12 4); Hans van Gils op dit zelfde nummer 1.06.2 (1.07.2). Antoinette v. d. Hurk 50 m. school meisjes o/12 52 9 (55,9), Maaike Snij der 47.3 (49.1). Rina Herder 50 m. rug meisjes o/lO 48.6 (54.2); Karina van Holst Pellekaan 48.6 (55.-); Ma riette Leusink 44.4 (46.5). Henk van den Heuvel op de 200 m. wisselslag heren 2.49.6 (2.57.5). Ook ditmaal niet genoemde Haaien zwemmers en -zwemsters deden uit stekend hun best en maakten zeer goede tijden. LEUSDEN - De afgelopen week le verde voor de volleybalafdeling van Impala twee kampioensteams op. Zo wel het eerste als het vijfde dames team hebben zich zo hoog op de rang lijst geplaatst dat zij onbereikbaar zijn geworden voor de achtervolgers. Het eerste damesteam diende afge lopen zaterdat eerst VIOS 4 te ver slaan om zich kampioen van de eerste klasse te kunnen noemen. Vios werd aanvankelijk gevreesd, omdat de ploeg in het verleden had aangetoond over bijzonder veel vecht lust en techniek te beschikken, zodat het voor Impala wel eens moeilijk zou kunnen worden. De gehele wedstrijd hebben de Leusdense dames echter de toon aan kunnen geven. Impala startte beduidend sterker dan VIOS, hetgeen snel een 10-3 voorsprong opleverde. Hoewel VIOS terugkwam, vooral dank zij een goede service, wist Impala toch de zaak in de eerste set goed te klaren en de eerste set met 15-12 te winnen VIOS begon de tweede set aanzien lijk sterker, zodat Impala op een 3-4 achterstand kwam Gesteund door de vele supporters wist de Leusdense ploeg echter goed terug te komen en werd de achterstand, omgezet in een 9-5 voorsprong In deze fase van de strijd, die gekenmerkt werd door de lange rally's waren de beide ploegen aan el kaar gewaagd en begon VIOS toch weer wat in te lopen. Tot 11 -11 liep het gelijk op, totdat de Leusdense dames het ech ter genoeg vonden en ook de tweede set in hun voordeel wisten te beslis sen, stand 15-11 De alles beslissende derde set ken merkte zich door een voortdurend Im pala overwicht. Vooral aanvallend wa ren de pupillen van coach Roos van de Doe veel sterker. Het werd maarliefst 9-1 in het voordeel van Impala, voor dat VIOS in staat bleek om enige pun ten te scoren Veel waren dit er echter niet, want de derde set werd met maar liefst 15-5 door Impala gewonnen. Zo dat de wedstrijd en het kampioenschap binnen waren, wat door een enthousiast reagerend publiek uitgelaten begroet werd. Voor het eerst in het bestaan van de volleybalafdeling van Impala gaat er een team in de Districtspro motieklasse spelen, voorwaar een prachtig succes voor trainer Pim van Biezen, coach Roos van de Doe en de spelersgroep van het eerste damesteam, een succes waarmee zij van harte wor den gelukgewenst. Een ander team wat deze gelukwen sen verdient is het vijfde damesteam. Dit team. uitkomend inde vierde klasse werd deze week zonder te spelen kam pioen van deze klasse. Doordat concur rent Avanti door het eveneens in deze af deling uitkomende Impala 4 werd ver slagen verloren de Achtervelders de laatste mogelijkheid om het vijfde da mesteam in te halen. Eveneens een kampioenschap en promotie voor het huisvrouwenteam" van Impala, een beloning voor een prima, constant sei zoen. Van harte proficiat! De oogst aan kampioenschappen is hiermee hoogstwaarschijnlijk nog niet helemaal binnen gehaald. Doordat het eerste herenteam afgelopen donderdag SVH 2 versloeg, hebbende Leusdenaren in de komende wedstrijd tegen Wil- helmina aan één gewonnen set vol doende om zich ook kampioen te noe men. SVH 2 is een van de zwakkere ploe gen uit hun klasse en het was de opdracht voor de heren om zoveel mogelijk pun ten te halen. Hoewel het een wedstrijd zonder hoogtepunten was slaagde men volledig in deze opzet. Met 15-7, 15-2 en 15-10 werden de SVH-mannen weer naar huis gestuurd 16 april moet dan de grote dag voor dit team worden, waarin Impala moet proberen de degradatie uit de eerste klasse van enige seizoenen geleden weer goed te maken Het Impala dames-volleybalteam dat het kampioenschap behaalde. Foto Janus Visser. ACHTERVELD - Programma voor zaterdag 12 april. Afdeling Jeugd: NSC A - Achterveld A 15.00 u Achterveld B - VVZ49 C 15.00 u Achterveld a - VVZA a 15 00 u Roda a - Achterveld a 13.45 u Amsvorde b - Achterveld b 13.45 u De wedstrijd Roda a - Achterveld a wordt gespeeld op het terrein te Ach terveld Pupillen: Hoevelaken 1 - Achterveld 1 13.00 u APWC 3 - Achterveld 2 13.00 u Achterveld 3 - APWC 3 12.00 u Achterveld 1 - IJsselmeervogels 1 13.00 u. Hoogland 2 - Achterveld 2 12.00 u Achterveld 3 - Roda 5 12.00 u. Afd. Zondag: P V C. 1 - Roda 1 Roda 2 - Roda 3 - S E.C. 4 Roda 5 - HVC. 2 Soest 4 - Roda 4 Lelystad 3 Roda 7 - Hooglanderveen 5 1-0 4-0 3-4 4-2 3-2 1-4 Dames Vesting 1 - Roda 1 3-2 Afdeling zondag: 14 30 u Roda 2 - V.V.Z.A 2 12.00 u Roda 3 - V.V.Z.A 3 10 00 u. Roda 4 - A P W C 4 12.00 u.. Roda 5 - Achterveld 5 14.30 u.: Roda 6 - Quick 7 12.00 u.. Soesterberg 5 - Roda 7 Dames 10.00 u. Roda 1 - Hooglanderveen Afd. zaterdag: 16.15 U-Roda 1 - Aurora Boys 16.15 u E.F C. - Roda 2 14.15 u.: Roda 3 - F.C. Horst 16.15 u.: Roda 4 - Roda 5 Afd. Pupillen: ,,D" Pupillen: 13.00 u Quick 1 - Roda 1 13.00 u Roda 2 - C.J.V V 1 13.00 u Quick 3 - Roda 3 13.00 u.. Roda 4 - Quick 4 11.00 u.: Roda 5 - IJsselm. vogels 4 12.00 u Roda 6 - S.E.C. 6 13.00 u. Scherpenzeel 3 - Roda 7 ,,E" Pupillen: 13 00 u.- Spakenburg 1 - Roda 1 13.00 u.. Hoogland 1 - Roda 2 12 00 u.. Roda 3 - S.E.C. 2 11.00 u. Roda 4 - Hoevelaken 3 12.00 u Achterveld 3 - Roda 5 11.00 u.. Hoevelaken 5 - Roda 6 Junioren: Roda A is vrij. v. 14.30 u.: Quick - Roda Adspiranten 15 00 u Roda a - S.E C. Roda b is vrij. v 13.15 u Quick - Roda c 13 45 u. Roda d - V V.Z.A v 12 45 u. Achterveld - Roda e 13.00 u.. Roda 1 - De Glind v 13 00 u.. A.P W.C. - Roda g v 12 45 u H.V.C - Roda h

Leusder Krant | 1975 | | pagina 15