HOCKEY- DAMES I WERD KAMPIOEN Handbalheren op weg naar 2e klasse Sportuitwisseling uitgesteld Dick Willigenburg won bij junioren pAG 1Ü APRIL 1975 LEUSDER KRANT X/ dsmann-giris na .k begin weer op goede pad CENTRUM - Op 5 okto- de Mixed Hockey Club (richt Maar meer dan goedwillende spelers en js er niet. Er was geen Ije achter de bejaarden- fleAsschatterweg was na- een leuke geste van b. foor het doel niet bruik- is geen competitie voor ir weldra werd het an- rechts werd driltig ge- uam kreeg o.m ook het lltal haar min of meer stalte De hockeyvelden lennslag kwamen klaar 2 september 1974, werd gespeeld in competitie- es 1 kreeg, met de beste wensen, een plaatsje in de 4e klasse van de K N H.B De eerste wedstrijd werd, eigenlijk tegen de verwachtingen in, gewonnen van Barneveld. Maar toen ging het mis en werd verloren van Lelystad en Baarn. Na deze toch wel „zwarte sep tember" ging het plotsklaps beter en toen tegen hall oktober de ploeg aan Pim Goldsmann een (uitstekende!vaste coach kreeg, was alle leed geleden. De dames holden van overwinning naar overwinning en halverwege de competi tie stond Leusden 1 met slechts 2 punten achterstand op Baarn prachtig in tweede positie op de ranglijst. Het elftal was inmiddels duidelijk op elkaar ingespeeld en Goldsmann wist ook nog de laatste zwakke plek ken weg te werken De ene concur- rent (VVV verloor in Amsterdam kans loos met 0-4) na de andere (Baarn werd in Baarn geklopt met 1-3) werd uitgeschakeld en Leusden won in de race naar de titel 10 van de laatste 11 wedstrijden Alleen in Huizen werd in de verkeerde versnelling gespeeld, met 1-1 als gevolg En zo werd Dames 1 op eigen kracht met glans en glorie kampioen met het volgende .rapport": Van de 14 wedstrijden werden er 11 gewonnen, 2 verloren en 1 gelijkge speeld Dat leverde 23 matchpoints op met dedoelcijlers 42-16, eengemiddel de van circa 3-1 Howel natuurlijk het gehele elital (met de coach) daar toe heelt bijgedragen, volgt hier nog een scoorsterslijst: 1. Almita Meesters 15 doelp 2. Nell Bendien 14 doelp. 3 Nita Kammink 6 doelp 4. Ineke Kortenhorst 2 doelp Annemarie Welp 2 doelp 6 Anthonie Swierenga 1 doelp. -. Marion Posen 1 doelp. Yke Monking 1 doelp. Drie speelsters van Dames 1, waar bij toevallig de oudste en de jongste, hebben alle 14 competitie-wedstrijden meegespeeld. Dat zijn captain Els van Nieuwenhuyzen, Carla Zwart en Ma rion Ponsen. K. C. Antilopen speelde geweldig in toernooi ze dan, de kampioenen. Staande v.l.n.r. Yke Monking, Anthonie Swierenga, Almita Meesters, Jan- leneke Kortenhorst, Carla Zwart en aanvoerster Els van Nieuwenhuizen. LEUSDEN - Tweede paasdag trokken de senioren 1, 2 en 3 naar Amersfoort om daar deel te nemen aan het sterk bezette Soesterkwartier-toernooi. Er waren bij het le achttal 4 groepen van 4 ploegen gevormd; alle hoogsteindi- genden moesten weer tegen elkaar, dus de winnaars van groep 1 t m 4, de nr. 2 van groep 1 t m 4 enz. In de eerste wedstrijd moest Anti lopen I de spits afbijten tegen de sterke 2e klasser K N.K V., OKV I uit Oost- zaan, zeer knap werd hier een gelijk spel 2-2 uit het vuur gesleept. De 2e wedstrijd was B F.C. uit Amsterdam, de tegenstander Antilopen haalde hier gemakkelijk een 5-3 overwinning De laatste wedstrijd zou gaan tegen OVVO 1 uit Maarssen, notabene over gangsklasse in de Micro. Ook hier bleef de stand gelijk 1-1, deze wed strijd had gezien de veldverhouding door Antilopen gewonnen moeten wor den, maar de al wekenlange rust in de competitie had geen goed gedaan aan het schot van de Antilopen-ploeg Door dit knappe gelijkspel werd Anti lopen 1 zeer verrassend poulewinnaar en moest van de 16 ploegen om de le t/'m 4e plaats gaan spelen met de andere poulewinnaars Swift l.A'dam- hoofdklasser Soesterkwartier (dit jaar gepromoveerd naar de overgangsklas se), Hespa I, A'dam (le kl.) en Anti lopen I. dit jaar gepromoveerd naar de 2e klasse Met veel pech verloor Antilopen I van buurtgenoot Soesterkwartier 1, na 2 maal voor gestaan te hebben met 1-0 en 2-1, maakte Soesterkwartier inde laatste paar minuten de winnende tref fer. De 2e wedstrijd tegen Swift I uit Amsterdam werd een zware nederlaag van 5-1, maar van een hoofdklasser mocht niets anders verwacht worden en een schande was deze nederlaag gezien de geboden tegenstand geens zins. De laatste wedstrijd tegen le kl. Hespa I wilde Antilopen nog 1 maal vlammen en met een knappe over winning van 3-1 pakte Antilopen I de 3e plaats van de totaal 16 ploegen Dat Antilopen een heel knappe presta tie had verricht bleek later toen bekend werd dat alle 3 de tegenstanders in de le poule poulewinnaar waren geworden in de finalepoules. Ook Antilopen II werd poulewinnaar door te winnen van Swift met 3-2, van Soesterkwartier met 3-0 en van Zwaluwen met 3-0. In de finale om de le en 2e plaats moest men echter het onderspit delven voor OVVO Antilopen 3 verloor al haar wedstrijden, maar was veel hoger in gedeeld dan men normaal in de com petitie speelt Al met al een zeer geslaagde repe titie voor de komende competitiestrijd waar alle 3 ploegen nog kanshebster zijn Gezien dit toernooiresultaat zijn de resp. ploegen weer moreel gesterkt om de veldcompetitie succesvol te starten Uit de wedstrijd P V C - Roda '46. Ondanks de druk van de vele goede Roda-aanvallen gedurende zo'n zeventig minuten van de wedstrijd wist de conde. Zo bracht men een paar minuten P.V.C.-verdediging niet van wijken, mede doordat Roda totaal geen geluk voor tl.d w Snoek in stelling en zijn had en de uitstekende doelman van P.V C. vele _gOfide.xed£tingen yerüc.btte. ziedend hard^ schot werd maar net door waarbij hij het nodige geluk aan zijn zijde had. De Roda-spelers kunnen zich de doelverdediger van PVC uit de be- troosten met het gezegde, dat een goede keeper altijd geluk aan zijn zijde nedenhoek gesnoekt" Toen kwam het heeft voor PVC verlossende eindsignaal van F°t0 Janus Visser de scheidsrechter Roda had niet ge- LEUSDEN - Naast theater 't Spant in Bussum speelde zich zondag de hand balwedstrijd af tussen S.D O.-2 en Im pala. Hoewel het nogal geregend had in de voorafgaande dagen was het veld goed bespeelbaar. In Leusden was dat heel anders, het tweede herenteam speelde niet doordat het Leusdense handbalveld werd afgekeurd Maar terzake de Leusdenaren en de Bussummers maakten er een spor tieve, en vlotte handbalwedstrijd van. Vanaf het eerste fluitsignaal leidde dit al vrij snel tot de eerste Impala tref fer vanuit een afstandsschot. Maar dat konden de S.D O.-mensen ook, onder vond Impala al snel. De strijd ging ge lijk op, maar S.D.O nam telkens weer de leiding door alstandsgeschut. Toen veranderde Impala de verdedigingstak- tiek, er werd van een zes-nul verde digingswijze overgeschakeld over vijf een Hierdoor werd de afweer beter. Bij de rust leidde dit tot een stand 6-5 in het voordeel van Impala. Maar zoals altijd, sloeg Impala haar slag na de rust Door zeer variabel en snel aanvalsspel verhoogde Impala de score aanzienlijk. Via 10-6 groei de de score tot een eindstand van 18-9 voor Impala Vermeldenswaardig is verder nog dat Impala 5 strafworpen toegekend kreeg en die allemaal miste' Maar ondanks dat, blijft Impala op de goede weg voor de 2e klasse' Programma handbalvereniging „Impala": Zaterdag 12 april Meisjesaspiranten Impala - Fidelitas 14.00 uur Zondag 13 april Damessenioren D.W.S.M. - Impala 11.00 uur. Herensenioren 1 Impala - B S V. 12.00 uur. Herensenioren 2 Baarn - Impala 2 11.00 uur ACHTERVELD - De sportuiwisse- ling van de 5 Achterveldse Senioren- elftallen naar Alkmaar, die gepland was op 2e Pinksterdag, is verschoven naar een nog nader te bepalen datum in augustus. Tijdens de schoolvoetbalwedstrijden van de Leusdense scholen afgelopen week. zijn er nogal wat spullen in de kleedkamers van Achterveld blijven liggen, jacks, laarzen, portemonnee's enz. De eigenaars kunnen de vergeten spullen afhalen, zaterdag a s in het klubhuis op het Kerstens Sportpark. PVC haalt kluitje uit Roda's pap1-0 Ie rij v.l.n.r. Thera Goldsmann, Marion Ponsen, Nell Bendien en Nita Kemmink. Coach Pim Goldsmann, te midden der kampioenen, bij een instructief prevelementje tijdens de rust. Voorzitter H A Beverwijk heette de leden, de donateurs en de overige belangstellenden van harte welkom. In het bijzonder pastoor Ritselaar, die dit alles mogelijk had gemaakt door het gebouw beschikbaar te stellen. Veel waardering had de voorzitter ook voor allen, die aan de verbouwing en de in richting van het verenigingslokaal had den meegewerkt Na hetkortgehoudenolficiëlegedeelte werd de avond voortgezet als een ge zellig onder-onsje inet een praatje, een drankje en een hartig hapje Diverse duivenhoudersvrouwen waren ook aan wezig Die hebben nu ook kunnen zien, waar hun mannen zaterdags met hun duivenklok zo nodig heen moeten. Behalve ruimte voor de opslag van al het verenigingsmateriaal is er in het met bekers en bloemen versierde lokaal voldoende plaats voor een aan tal zitjes, ten gerieve van de met spanning op de uitslagen van de za- terdagvluchten wachtende duivenlief- hebbers en voor een meubelstuk, dat op de openingsavond weliswaar dienst deed als bar, doch dat normaliter gebruikt wordt als bureau voor de wedstrijd- commissie. Het zal er best uit te houden zijn. kregen wat hem toekwam, tenminste een punt Nu maar afwachten wat RUC te- ?en PVC doet. LEUSDEN/CENTRUM - In de za terdagkompetitie van de RTC „Amers foort" stond deze week een stevige klim-tijdrit op het programma. Bij Aart Jansen werd tegen de klim op ge start en dan over de Leusderhei gere den in de richting van de tankwerk plaats en weer terug. De Leusdenaar Dick Willigenburg was met 27,26 min. 2e in het algemeen klassement, maar winnaar bij de junioren. John van Barneveld (28,26) en Nol Wildeman (28,36), beiden uit Amers foort, klopten de Leusdense A-lief hebbers Henk van Herwaarden (28,39) en Gerard van 't Klooster (29,23) Jan Sandbrink (26,34) enlde vanwijk(29,17) wonnen resp bij de amateurs en B- liefhebbers. Wim Pater (Barneveld) werd afge lopen week 5e in Haarsteeg en 6e in Helmond In Haarsteeg was de Leusde naar Dick Willigenburg 9e Wim van Enpelen (Amersfoort) werd in het Bra bantse Zeeland 5e en Johan Ossendrij ver uit Achterveld en Gerard van 't Klooster (Leuden) eindigde in Den Bosch op de 10e en 11e plaats In het Utrechtse stadsdeel Overvecht werd zondag de 2e rit gereden van de Midden-Nederland-Competitie. met ruim 100 renners aan de start. In de amateurklasse won Jos Schipper (Tempo) vóór Piet Kentie (Jan van Arkel) en Jan Sandbrink (Amersfoort). Wim van Empelen en Wout Lansing, beiden „Amersfoort" werden 1 en 2 bij de junioren. De Leusdenaar Van 't Klooster won de spurt van de grote groep. Aangezien bijtijds een drietal collega s uit het peleton ontsnapt waren, betekende het een toch nog mooie 4e plaats voor Gerard Zaterdag (14 30 uur) is de volgende RTCA-rit in het nieuwe Amersfoortse industriekwartier en zondag (10 30 uur) volgt een gezamenlijke kompetitierit op het parcours van de Pedaalridders uit Amersfoort Voorzitter H. A Beverwijk en een klein deel der aanwezigen bij de of ficiële opening van het duivensportlokaal. Ritselaar werd speciaal bedankt voor de vele tot nu toe Leusden bewezen diensten. UTRECHT - Uit de wedstrijd P V.C. - Roda '46 De uitstekende doelman van P.V.C. stompt een hoge bal weg voordat Wil Snoek een kans krijgt Foto Janus Visser. - Ondanks het het vrijdagavond ge- van de Post- .Leusden" aan de Hamersveldseweg. Wat of daar gaande was? Wel, het eigen home van de duivenliefhebbers werd officieel in gebruik genomen. voorwaartsen ongedekt liet staan kon deze persoon rustig aanleggen en de bal meedogenloos hard, onbereikbaar voor doelman G. Osnabrugge in de bovenhoek 1-0. Wat Roda ook probeerde men kwam niet tot de gelijkmaker, dit mede door te lang breien en een PVC-doelman die in blakende vorm stak Toen de rust aanbrak was men in het Leusdense kamp nog vol optimisme wat de uitslag betreft. Men speelde immers beter en was ook veel sterker. Maar het lot be sliste anders zou later blijken. Na rust begon Roda gelijk met een offensief, dat bijna drie kwartier zou duren. Men speelde nu meer over de vleugels en er was dan ook veel meer gevaar in de aanval. Er ontstonden hachelijke situaties voor het PVC-bol- werk, maar daar zowat iedere aanval met paniekvoetbal werd onderbroken of over de zijlijn geknald, kon men niet tot het zo verlossende gelijkmakende doel punt komen. Zo ook bij een der vele Roda-aanvallen, leek het erop dat men gelijk zou maken, maar men liep elkaar in de weg. Men zag nu ook regelmatig de gebroeders Schoonderbeek in de voorhoede opduiken, maar niets hielp. Het regende hoekschoppen, maar geen enkele met reslutaat. Zo verstreek de tijd en de spanning steeg met de se- LEUSDEN - Na de grandioze over winning op Achterveld hebben de Leus denaren het tegen PVC lelijk laten lig gen. Alhoewel men de gehele wedstrijd sterker was, lukte het niet om ook maar één doelpuntje te scoren. Door dit ver lies is de Roda-ploeg nog niet zeker van promotiewedstrijden. Men is nu af hankelijk van het resultaat van de wedstrijd RUC - PVC. Mocht RUC winnen dan mogen de Leusdenaren promotiewedstrijden spelen. Tegen het Utrechtse PVC hoefde men slechts één punt te halen en het was voor elkaar. Men begon dan ook de wedstrijd op zeker en was weldra sterker, de ene aanval na de andere kwam op de PVC-doelman af. Maar men treuzelde te lang met schieten, zodat de PVC-achterhoede stand kon houden Men kende het spel van Roda niet terug, werd er tegen Achterveld over de hele breedte van het veld gespeeld, nu bleef men op een kluitje bijeen Daar men de bal te lang bij zich hield, iets waaraan F de Smelen zich nogal bezondigde, kon de PVC-achterhoede makkelijk Roda's aanvallen onderbre ken en tegenaanvallen ondernemen Na zo n 18 minuten weer een onderbroken Roda-aanval en een dieptepass volgde. Toen men dan ook nog één van de PVC-

Leusder Krant | 1975 | | pagina 17