„Heb het hart eens" - actie voor uitbreiding Kerkelijk Centrum Nieuws uit de Leusdense kerken iusdenaar Ab Hofstee in stands in bazar voor kerkbouw Groene Zoom (3e deel) nadert voltooiing Weinig hockey deze week ilitie konstateert misbruik sportzaal-kantine jdelijke weg van Wetering lar Middenweg verdwijnt INDERDAG 17, VRIJDAG 18 APRILZATERDAG 19 APRIL Pistool gevonden in Leusden-Zuid Truck en auto gaven elkaar weinig ruimte Triplexplaten ontvreemd Partij hout gestolen Dansavond van de P.J.G.U. „Sportieve" drinkers belandden in sloot helm nog steeds rfdzaak Paspoort vervalst Bulkboeken 1.50 en 1.75 2.25 jDAG 10 APRIL 1975 LEUSDER KRANT LEUSDEN/CENTRUM - Vandaag start de Bouwfondscommissie van de Gereformeerde Kerk te Leusden-Cen trum de aktie ,,Heb het hart eens". Doel van deze aktie is de resteren de anderhalve ton bijeen te brengen om de uitbreiding van het Kerkelijk Centrum aan de Asschatterweg te vol tooien. Hoewel dankzij de Talentenaktie, een gezamenlijke aktie van de Hervormde en Gereformeerde Kerk, reeds een gedeelte van de benodigde gelden bij een is gebracht en nog wordt, blijkt de Bouwfondscommissie der Gerefor meerde Kerk nog f. 150 000,- nodig te hebben. Uit het verhaal van David 1 Kron. 29, dat eindigt met. ,,Het volk verheugde zich over hun gewillig heid, want zij gaven met een volkomen toegewijd hart vrijwillig aan de Here," koos men het motto voor de aktie ,,Heb het hart eens". Hierbij doelt men niet, zoals bij de ..Talentanak- tie", op het aanwezige organisatie- en vindingrijkheidsvermogen, maar louter op de vrijgevigheid bij de men sen. De commissie ,,Heb het hart eens" hoopt het bedrag van anderhalve ton bij elkaar te krijgen middels schen kingen ineens, een aantal maandelijk se giften of door middel van schuld brieven. Ten aanzien van de schuldbrieven kan men spreken van een unieke gang van zaken in de kerkenbouwwereld Met een schuldbrief sluit de Gerefor meerde Kerk in feite een lening met haar gever. Daarbij kan de gever zelf de grootte van het te lenen bedrag be palen en tevens vaststellen op welke datum hij het bedrag met een eveneens door hem vastgestelde rente wenst te rug te ontvangen. De commissie streeft naar een uit gifte van 1500 schuldbrieven met een waarde van honderd gulden per stuk. Hoewel de aktie ,,Heb het hart eens" in eerste instantie gericht is op le den van de Gereformeerde Kerk, neemt dit echter niet weg dat de belangstel lende buitenstaanders, die sympathiek tegenover deze aktie staan, wat geld te beleggen hebben en genoegen willen nemen met een intrest van maximaal 7% uiteraard gaarne in de gelegenheid worden gesteld ïn .te tekenen op één of meer schuldbrieven Bij een der onderstaande adressen zal men u graag nadere informatie verstrekken J H. C. Schwancke, de Roo van Al- derwereltlaan 15, tel 033-16967. P. M Verkuyl, Akkerwinde 19 J.C. v.d. Hoek, Boekweitlaan 24, tel 3335 W D Zevenboom, Vlasland 24, tel. 3543 kompleet boek in krantenvorm van bekende Nederlandse auteurs per stuk. Nu ook in het Engels. Duits en Frans per stuk. t.w Engelse reeks* 1. F. Scott Fitzgerald. „The Rich Boy" (verhalen) 2. Evelyn Waugh* ..The Loved One" Duitse reeks: 1. Peter Handke. „Die Angst des Tormans beim Elfmeter" 2 Bertolt Brecht. „Der Kaukasische Kreide Kreis" Franse reeks: 1. Albert Camus „Noces/L'etè" 2 Rabelais „Gargantua et Pantagruel" (selectie) Verkrijgbaar bij: LEUSDER KRANT Finnmark 3 Leusden-Centrum LEUSDEN/CENTRUM - De verbouwing van de kleedakkommodatie op het Burg Burning Sportpark vordert gestaag. De nieuwe kleedlokalen zijn vol tooid. De oude kleedlokalen ondergaan nu een verbouwing, zodat over enkele weken de kleedakkommodatie aan de bestaande behoeften aangepast zullen zijn. Foto Janus Visser. BAZAR Op donderdag 17, vrijdag 18 en zaterdag 19 april wordt in het Ker kelijk Centrum te Leusden-Centrum een door de Commissie Bouwfonds ge organiseerde bazar gehouden. De op brengst van deze bazar komt uit de aard der zaak ten goede aan de ver loren kosten van het Kerkelijk Cen trum. Op de bazar zult u aantreffen: een rad van avontuur, een smikkelhoek, een parfumeriestand, een spoortrein voor de kinderen, een schiettent en een wedstrijd-sjoelbak. Er zal gele genheid zijn tot het spinnen van wol op een spinnewiel. Men kan ballen gooien. Er komt een smijttent Er worden papieren bloemen verkocht. Er komt een boetiekje, een grabbel ton, een grote boekenstand met ge bruikte boeken, men kan er macra- méwerk of andere handwerkartikelen kopen Leusdense en Amersfoortse mid denstanders leverden een groot aantal levensmiddelen. Die gaan voor een koopje de deur uit Het is de bedoe ling. dat ze voor afbraak-prijzen ver kocht worden, voornamelijk in de vorm van bonnen, die bij bepaalde winkels besteed kunnen worden. Verwacht wordt dat voor deze categorie artikelen veel belangstelling zal bestaan. Ook zal er op de bazar een ver loting, een speelgoedstand en een kraam voor huishoudelijke artikelen worden georganiseerd De Commissie Bouwfonds van de Nederlands Hervormde Kerk te Leus den rekent op een enorm aantal be zoekers van deze zéér aantrekkelijke bazar VOOR OUDERE GEMEENTELEDEN Woensdagmiddag 16 april zullen alle oudere gemeenteleden van de Her vormde Kerk te Leusden-Zuid worden ontvangen op de boerderij van de heer W. van Loenen Na het gezamenlijk koffieuurtje zal de nieuwe melkerij worden bekeken Het belooft een heel plezierige middag te worden Vervoer behoeft voor niemand een probleem te zijn. U kunt hiervoor bel- lan naar de dames. Van Loenen. te lefoon: 033-13040, Sjoerds, telefoon 033-11456 LISIDUNAHOF Op donderdag 17 april is er's avonds om 19 30 uur een kapeldienst van de Nederlands Hervormde Kerk. die zal worden geleid door ds W. Willemse Belangstellenden uit de gemeente, die (eens) zo'n dienst willen meemaken, zijn van harte welkom N.C.V.B. LEUSDEN- CENTRUM In het Kerkelijk Centrum aan de Asschatterweg wordt op maandag 14 april om 20 00 uur voor de N C V B - afdeling Leusden-Centrum een lezing gehouden door de heer Langerveld over de vier jaargetijden. De heer Langerveld is werkzaam bij het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut in De Bilt. LEUSDEN/CENTRUM - Slechts twee hockeywedstrijden gingen dit weekend door. Culemborg 3 - Heren 4 werd 3-2 en Jfnoeuix - Dames 1 eindigde in 1-3, maar deze laatste uitslag was een zeer belangrijke, want Dames 1 werd hier door kampioen! Vrij kort na het begin van deze op een slecht veld (veel te lang gras) ge speelde wedstrijd benutte Nell Ben dien een goede voorzet van Nita Kem- mink (0-1). doch vlak voor de rust werd het weer 1-1, uit een keihard ingeslagen Phoenix-stratcorner. In de tweede hellt werd het spel er niet mooier op Leusden was beslist sterker, doch de dames hadden nogal la.?t van de zenuwen, terwijl boven dien de Plioenix-keepster een uitsteken de dag had. Halverwege deze wedstrijd- hellt werd de ontmoeting echter be slist Nadat Nell Bendien met een kogelhard schot de stand op 1-2 had gebracht, maakte Nita Kemmink het karwei al, op de van haar bekende wijze. 1-3 werd dus de eindstand. Vandaag was vooral de Leusdense mid- denlinie, waarin vooral Carla Zwart tot zeer grote prestaties kwam, het beste deel van het elltal Dames 1 was dus kampioen en zon dagavond werd dit feit grandioos ge vierd ten huize van coach Pim Golds- mann. Op 27 april a.s. start de pro motie-competitie met vier teams, waarvan er drie een kans krijgen om volgend seizoen in een hogere afdeling te spelen. Intussen begint het einde van het hui dige seizoen (competitie) in zicht te komen en het hockeybestuur kijkt nu reeds uit naar het volgende. Er be staat thans weer gelegenheid voor het aanmelden van nieuwe leden. Hoe eerder zij dat doen, hoe beter, zodat tijdig een overzicht van het beschikbare materi aal voor het samenstellen van de nieuwe elftallen voorhanden is. Voor inlichtingen kunt u terecht op het se cretariaat van de MHCL: Henegouwen 33, Leusden-Centrum, telefoon 03496- 2651. LEUSDEN-ZUID - Een luchtdruk pistool werd op woensdag 2 april aan- getrolten, ergens in de struiken van een plantsoen te Leusden-zuid. De po litie heelt het wapen op het bureau in bewaring genomen LEUSDEN - Dinsdag 29 maart vond een botsing plaats op de Doornseweg nabij restaurant Aart Jansen. De vrachtauto, bestuurd door de heer C M uit Nienw-Leusden, reed op de Doornseweg, toen luj gepasseerd werd door de auto, bestuurd door de heer J. E. De heer J. E beweert dat de vrachtauto niet voldoende rechts reed. De heer C. M. beweert, dat de auto bestuurder bij het passeren niet vol doende alstand hield. De auto van de heer J. E werd aan de rechtervoor- zijde beschadigd. CONTROLE LEUSDEN - Bij een controle op het naleven van de jachtwet moest de po litie te Leusden drie personen bekeu ren wegens het zich bevinden op ver boden terrein. LEUSDEN - Ongeveer twintig platen van een triplexsoort, ter verkrijging van gladde betonwanden. werden ont vreemd van een bouwterrein te Alahds- beek Deze dielstal geschiedde op woens dag 2 april LEUSDEN - Langs de Bosweg nabij de Vlooswijkerweg werd in de periode van vrijdag 28 maart tot dinsdag 1 april een partij hout ontvreemd Het betreft hier een partij rondhout, bestemd voor beschoeiing en afrastering. Aangehou den werd de heer P. B uit ..Bosch en Duin". De politie heelt de dielstal in onder zoek LEUSDEN - De Platteland Jongeren Gemeenschap Utrecht, afdeling Leus den. organiseert op zaterdagavond 12 april een dansavond De dansavond vindt plaats in café-restaurant ,,De Mof en begint om 20 15 uur Mede werking wordt verleend door de bekende beatband ..S.O. Four" uit Utrecht. P J G U -leden kunnen vrienden en bekenden meebrengen Het belooft weer een heel gezellig dansfestijn te worden Iedereen is van harte welkom. IjDEN - Leusdenaar Ab Hofstee, istaand medewerker van tele- es zoals ,,Kunt u mij de weg ielen vertellen, meneer" en e Boertjes van Buut'n) is vrij- J de grote trekpleister van de jgse bazar die in het Kerkelijk d aan de Asschatterweg wordt i. De bazar is opgezet om gei le zamelen voor de verbouw van Lrkelijk Centrum, die momenteel Ie gang is. De organisatoren heb- we verwachtingen van de op- i! van de bazar; er worden zelfs als f25.000 gulden genoemd, |b wel bijzonder hoge score voor eusdense bazar zou betekenen. énkelen die verkocht worden zijn^ meer dan op de meeste bazars' d is Uiteraard zijn er artikelen kndwerkjes en spullen uit groot- i tijd, maar er zijn ook gloed- t dingen bij dankzij de mede- g van een groot aantal Leusdense iimersioortse middenstanders, leder electronische artikelen. Zij i ook levensmiddelen, die met name op de eerste avond van de bazar (donderdag 17 aprilj voor afbraakprij- zen de deur uit moeten. De bazar is opgezet in het kader van de zgn. talenten-actie" van hervorm de gemeente en gereformeerde kerk Om de noodzakelijk geworden vergro ting van het Kerkelijk Centrum - een gebouw dat altijd ten dienste heeft ge staan van de hele Leusdense gemeen schap - te kunnen bekostigen heelt een commissie bouwfonds deze talenten actie opgezet. Ieder lid van beide samenwerkende kerkgenootschappen kreeg een talent van éen gulden, waar mee hij of zij moest werken om het later veelvoudig terug te kunnen geven. Direct bij de start in oktober vorig jaar hebben een aantal dames zich be zig gehouden met de voorbereidingen van een bazar. Aanvankelijk beperkte dat zich tot het om zich heen ver zamelen van steeds meer enthousiaste dames, die van restjes vl, touw, lap jes en dergelijke leuke dingen gingen maken. Op die manier waren in Leus den al gauw vijftig mensen bezig Mede dankzij de activiteiten van een dame die de winkeliers in Leusden en in Amersfoort ging bezoeken, steeg het aantal artikelen dat beschikbaar kwam echter bijzonder snel. Op enkele zol ders in Leusden-centrum liggen aller lei begerenswaardige spullen momen teel hoog opgetast Alleen al het orga niseren van het transport naar het Kerkelijk Centrum wordt een probleem op zich. Een speciale ..bazar-commissie" heeft inmiddels het werk van de zo enthousiast gestarte dames overge nomen in verband met de omvang van het werk Er wordt van alles gedaan om zoveel mogelijk publiek te trekken uit Leusden en bovendien van daar buiten. In het kader van die activiteiten past uitstekend de komst van de heer Ab Hofstee, die zijn medewerking be langeloos toezegde Enkele maanden geleden was het order meer deze zelfde heer Hofstee die de feestavond voor .Geven voor leven in de Mof tot zo'n groot succes maakte. Hij zal vrijdag 18 april verschillende stands bezetten Tijdens de driedaagse manifestatie staat er heel wat te gebeuren. Donder dagavond half acht is de officiële ope ning. Tot half elf gaat het feest ver volgens door, waarbij het accent met name valt op de goedkope levensmid delen. Maar ook op de goedkope levens middelen. Maar ook zijn daar het Rad van Avontuur (dat Ab Hofstee vrijdag ook enige tijd in beweging zal brengen), een smikkelhoek, een parfumerie- stand, er is een spoortrein voor de kinderen, een schiettent, een wed strijd-sjoelbak, er wordt gewerkt aan een spinnewiel, men kan ballen gooien naar breekbaar porselein, er worden papieren bloemen verkocht, er komt een boetiekje, een grabbelton, een gro te boekenstand met gebruikte boeken en er is macraméwerk en andere handwerkartikelen Tot slot: een lote rij, een speelgoedstand, een kraam voor huishoudelijke artikelen. Op vrijdag is de bazar eveneens ge opend van half acht tot half elf, ter wijl men zaterdag de gehele dag te recht kan: van tien uur 's morgens tot elf uur 's avonds. Ir. de late avonduren ilitie op. maandag 31 maart Asschatterweg nabij de La- eg. in de sloot een personen- i Het bleek, dat de auto bij een bocht ter plaatse in de weg van ;dek was algeraakt, en naar sloot was ingezwaaid. lerzoek door de politie werd een in de auto hangende alcohollucht Itateerd. 'stuurder van de auto was niet inwezig. Het kenteken wees uit, auto toebehoorde aan de heer 't K uit Leusden. nabije omgeving trof de politie ;eman aan, die eveneens te diep had gekeken, lurder en metgezel bleken bij lie uit. de kantine van sporthal mten te zijn gekomen, politie komen hand over hand ii binnen van de in de nabijheid sporthal wonende Leusdenaren overlast door drankmisbruik itie moet hier constateren, dat ribal zijn doel voorbijschiet. In- dat sportbeoefenaars na afloop i sportieve prestaties een pilsje voor dedorst, is de sportkantine ?rd in een café, waar behoorlijk [edronken. is te betreuren, dat de kantine sporthal misbruikt wordt door mensen, die zich hier een stuk raag komen drinken, met alle ge- volgen van dien. Er zal naar een moge lijkheid gezocht moeten worden om deze misstand te voorkomen, zeker ten gerieve van de omwonenden, maar in belangrijke mate ook ten bate van de veiligheid van het plaatselijk avondlijk verkeer. Dinsdagavond 1 april legde de politie in verband met het in kennelijke staat van dronkenschap verlaten van de kan tine van de sporthal Groenhouten een rijverbod op aan de heer G v S uit Amersloort Hij kon de sleuteltjes van zijn auto op woensdagochtend 2 april op het politiebureau te Leusden in ontvangst nemen Van hetzelfde laken een pak voor de heer A. v. d. B. uit Leusden, die óók de kantine van de sporthal uitkwam, zich onvast op de benen voortbewegen de Ook aan hem werd een rijverbod opgelegd. Ook hij kon woensdagochtend 2 april zijn autosleuteltjes komen al- halen op het politiebureau. USDEN - Ten behoeve van het erkeer van woningen in het noor gedeelte van de Wetering is is tussen de Bolderikhof en de sof een ontsluiting van tijdelijke ®P de Middenweg aangelegd, om üdelijke deel van de wijk de mg zo weinig mogelijk overlast pen. In september 1974 was het loeling die noodweg te verwijde- Hieraan werd geen uitvoering gd, omdat namens een aantal per- uit de Wetering werd verzocht *dweg te handhaven. ...uS org Kei f Hie zijn met diverse vertegen- dingen uit het noord-westelijke vin de Wetering besprekingen 'eze kwestie gevoerd. ■gezien de belangen van de diver- uSDEN - Maandag 31 maart werd rsoon bekeurd, die op een brom- reed en geen valhelm droeg. al»elm is ook voor de Leusdense hoofdzaak. JSDEN - Donderdag 3 april moest te Leusden een bromfietser LEUSDEN - Op de Hamersveldseweg en de kruising met de Burgemeester de Beautortweg vond maandag 31 maart te 21.15 uur een aanrijding plaats, waarvan de oorzaak was terug te leiden tot een misvatting. Een vrachtwagen met aanhangwagen, bestuurd door de heer T. C'. T L. uit Leidsendam reed op de Hamersveldse weg richting Soutenburg De auto, be stuurd door de heer D A F uit Hil versum. reed op de Burgemeester de Beaulortweg richting Hamersveldse weg Op de kruising meende de heer D. A. F. dat hij zich op de voorrangs- weg bevond, terwijl de Hamersveldse weg in feite de voorrangsweg is. Een botsing was het gevolg Er was slechts lichte materiele schade. Er kwamen gelukkig geen persoonlijke on gelukken voor. se groepen duidelijk tegengesteld wa ren, hebben burgemeester en wethou ders thans - m het belang van de be woners van woningen direct grenzende aan de noodweg - besloten die weg - mede gelet op het plantseizoen - 14 april a s. te verwijderen. Dit in over eenstemming met het globale bestem mingsplan. Bij het ontwerpen van een bestem mingsplan voor het gebied ten noorden van de Wetering zal worden bezien of er nog een uitweg op de Middenweg noodzakelijk is Met de bewoners van woningen aan de Hondsdraf en de Wijkraad van de Wetering zal nog overleg worden ge voerd inzake het treffen van eventu ele aanvullende snelheidsbeperkende maatregelen. LEUSDEN/CENTRUM - De werkzaamheden tot het verlengen van de Cen- trumweg tussen de Groene Zoom en de Hamersveldseweg hebben een aanvang genomen, waardoor over enige tijd het zware vrachtverkeer door Leusden- centrum afgelopen zal zijn. Foto Janus Visser bekeuren, die zonder de door de wet voorgeschreven helm reed. LEUSDEN - Zaterdag 26 maart wer den in Amsterdam twee mannen uit Amersloort aangehouden Eén der man nen bleek in het bezit te zijn van een paspoort, dat toebehoorde aan A. v. d B uit Leusden De man had aan dit pas poort het een en ander gewijzigd De politie heeft de zaak in onderzoek. w* f L.W. -"VV LEUSDEN/CENTRUM - Het derde gedeelte van de Groene Zoom tussen de Burg Beaulortweg en de Larikslaan nadert zijn voltooiing Foto Janus Visser

Leusder Krant | 1975 | | pagina 5