Plannen van gemeente moeten doorgaand verkeer Leusden-Zuid weren EWONERS IN HET ALGEMEEN AKKOORD: Poging tot inbraak in Alberts Corner Luidruchtig afscheid bekeurd KERKDIENSTEiTj MVANGRIJKE VERKEERSDREMPELS OORGESTELD VOOR WILLEM DE ZWIJGER- LAAN EN DE VAN BOETZELAER VAN OOSTERHOUTLAAN TRjsdër Verloren en gevonden Gemeente Leusden Bulkboeken 1.50 en 1.75 2.25 KRANT Verloren: Zilveren schakelarmband: zilveren armband met twee knoppen, judo-sport - broek, tas met schoolboeken; gouden ketting met Hugenotenkruis, groene step met witte treeplank, groen parker jack. Verzekeringsplaatje van bromfiets LDB 227, verzekeringsplaatje van bromfiets MVL 312, gouden dames horloge, dameshorloge merk „Ro- mar etui met paspoort en kasche ques van M V zilverkleurig dames horloge, zilveren armband met drie schakels; blauwe meisjesfiets; zwart etui met sleutels, bruine herenporte monnee met opschrilt „Café Ros Bey- aart", zwarte koller, die van een mo torfiets is algevallen; gouden strik- broche met vier briljantjes; heren- portemonnee met twee ritsen en f 6,-, 2 sleutels aan een grijs labeltje, rode badtas met zwemspullen; zwarte por temonnee, lichtblauwe kinderbeurs met 15,-. Gevonden: Oude damesliets, kinderdriewieler met kiepbak, pukkel met zwemspul len; rood wantje, doublé damespols horloge. groene want; lichtbruin kunst lederen portemonneetje met inhoud. Autosleutels met groen hangertje; dameshorloge, merk „Palermodou blé dameshorloge, sleutels met sleutel hanger. zakmes met albeelding vaneen giralle, rode step; bril; luchtdruk pistool, rood kinderfietsje; pasfoto in blauw mapje, rood etuitje met auto sleutels plus kam. Weggelopen: Spaniel Weggelopen: Een hond: Terrier met korte staart en zwart-witte snuit, Siamese poes. Aan komen lopen: Zwart-witte poes, zwarte hond, zwart konijn kleine zwarte poedel Inlichtingen over de bovengenoemde voorwerpen en dieren worden op ver zoek gaarne verstrekt door de Rijks politie te Leusden-Zuid LEUSDEN-ZUID - In de nacht van woensdag 2 op donderdag 3 april deden onbevoegden een poging zich toegang te verschaflen tot het restaurant van „Albert's Corner De poging tot in braak lukte niet. Waarschijnlijk wer den de daders bij hun nachtelijke in- sluippoging gestoord door de tegen woordig in het gebouw surveillerende bouvier, die speciaal voor deze be waking is opgeleid. LEUSDEN - In de nacht van zater dag 5 april kwamen er bij de politie weer eens herhaalde klachten binnen over het luid alscheid nemen van be zoekers. Twee autobestuurders, die midden in de nachtelijke uren luid klaxonnerend alscheid namen, moesten door de politie worden bekeurd. kompleet boek in krantenvorm van bekende Nederlandse auteurs per stuk. Nu ook in het Engels, Duits en Frans per stuk, t.w Engelse reeks: 1 F Scott Fitzgerald „The Rich Boy" (verhalen) 2. Evelyn Waugh „The Loved One" Duitse reeks: 1 Peter Handke. „Die Angst des Tormans beim Elfmeter' 2. Bertolt Brecht: „Der Kaukasische Kreide Kreis" Franse reeks: 1 Albert Camus. „Noces/L'èté' 2 Rabelais. „Gargantua et Pantagruel" (selectie) Verkrijgbaar bij; LEUSDER KRANT Finnmark 3 - Leusden-Centrum. >2 april 1975. 'EUSDEN - Geboren: 23 mrt 1975: «laas Hendrik, zoon van A. J. Lam 's en P a. Simons, Asschatter- 147; 24 mrt 1975 Yvonne Sybrig- dochter van J. D. Tolsma en P Ch. !ch. Kornoelje 47, 24 mrt 1975: istiaan, zoon van A. G. M. van der eer en A. E. Verbon, Kon. Wilhel- Jlaan 22. 2 april 1975. Esmée. Mer van A. G. Th. Cornelissen en van Nieuwenhuizen, Krakhorst 26. •«ren te Amersfoort: 24 feb 1975 jjlies Geertruida Johanna Louise, ®ler van G van der Schuit en L P van der Hart, Wederik 30, 3 mrt 5' Maike Maria, dochter van M. Th. van Keulen en E. J. M. Kuiter, Krak horst 20; 4 mrt 1975: Jeroen Willem zoon van J Heilijgers en E. J den Hoed, Esdoornhof 30; 5 mrt 1975- Sonja, dochter van W H Smit en A. van Voorst, Morgenster 4; 6 mrt 1975: Remco, zoon van T. van Bekkum en M. L Brugman, Calabrie 14, 7 mrt 1975. Maurice Johannes Marinus, zoon van A M. J. J. Pouw en J. M M Gaasbeek, Heggerank 26; 8 mrt 1975 Tamara Maria Jo-anna, dochter van R J. Baartscheer en A M. M Evers, Landweg 18. 10 mrt 1975: Thijs Riekelt, zoon van J. G. Visser en C. M. Corne- lisse, Walstro 57, 11 mrt 1975 Mariska, dochter van P. Hajos en E Gill. Hakhorst 13. Overleden: 19 maart 1975: Adriana Paap, oud 70 jaar, geh. met D. Boek hout, Bavoortseweg 99; 21 mrt 1975: Pieternella Slabber, oud 84 jaar, wed. C A Janisse. Van Boetzelaer van Oosterhoutlaan 2; 24 mrt 1975: Corne lls Wouter Ridderhof. oud 86 jaar, wonende te Zeist, 31 mrt 1975: Johanna Elizabeth Hogervorst, oud 91 ïaar, wed. J. D. van Ramshorst. wonende te Driebergen-Rijsenburg Gehuwd: 2 april 1975: A. P op 'tHof en M. G Lindhout. Ondertrouwd te Leusden: 24 mrt 1975: Charles Edward Krijgsman, wo nende te Leusden, Wilgenlaan 46 en Christina Tiggelaven. wonende te Leus den, Esdoornhof 17. 24 mrt 1975 Reinoud Willem Christoffel Barbé, wo nende te Amsterdam, Kinderdijkstraat 6 en Sanneke Martens, wonende te Leusden Vlaslan 10; 24 mrt 1975. Robert Frank van der Velde, wonende te Utrecht, H van Tussenbroeklaan 15bis en Paulien van der Veen, wonende te Leusden. Eikenlaan 27. Zondag 13 april 1975. ACHTERVELD N.H.K.: zondag 13 april, aanvang 9 00 uur ds Vos uit Amsterdam R.K. Kerk: za. 12 april 1975: aanvang 19 00 uur; zondag 13 april 1975: aanvang 8.00 en 10.00 uur LEUSDEN/CENTRUM N H K 9 15 u. ds. J. W. K. Kel der. Gerei. H. Avondmaal; 10.45 u ds. J. J. Kooman, Herv H Avondmaal, 19 00 u.. ds J. W. K. Kelder, Gerei./Herv. R.K. Kerk Hamersveld Leusden-C. Zaterdag 19.00 uur: gezongen avondmis door dameskoor Zondag 7.45 uur vroegmis; 9.00 uur hoogmis, lu.uu uur ge zinsmis; 11 00 uur: gemeenschaps mis; 18.30 uur lol met gebeden Zaterdag 11 00 uur en zondag 14 50 en 15.30 uur toediening van de H. Doop LEUSDEN/ZUID N.H.K 10.00 u. ds. J. Weernekers. Herv 18.30 u. ds. A Klamer. Hilversum. Geref./Herv R.K K Huize Don Bosco zaterdag 19.15 uur, zondag 10.00 uur H. Mis; 11 30 uur. ARTSEN: Voor de praktijken Bink horst, Boersema, Den Toom, Lan- tink en Nunnikhoven zal het aan staande weekend waarnemen, dr. Lantink, Burg de Beaufortweg 6. Leusden-C, tel 03496-1210 Spreekuren zaterdag en zondag middag 14.00 uur Aanvragen voor visites gaarne voor 10.00 uur 's ochtends De dienst geldt van vrijdag 18.00 uur tot maandag morgen 8.00 uur ARTS J van Nieuwkerk, Galicië 41, Leusden-C, tel 4541. spreekuren zaterdag- en zondagmiddag 14.00 uur. WIJKVERPLEGING: De wijkverpleging wordt waargenomen door: zr. Rosa, Hamersveldseweg 57, Leusden/C., telefoon 03496-1271. APOTHEEK: Openingstijden van de Apotheek Leusden. maandag t/m vrijdag van 8.30-18.00 uur Inde weekenden, waarin de artsen Bink horst, Lantink en Nunnikhoven dienst hebben zaterdag en zondag van 14 00 uur tot 14.30 uur van van 17.30 uur tot 18.00 uur. Wan neer de artsen Boersema en Den Toom dienst hebben is de apotheek zaterdags en zondags gesloten. DIERENARTSEN: Voor kleine huis dieren- dr. Tijmensen, Van Oos terhoutlaan 40, Leusden-Zuid. Te lefoon 033-10761 Dierenartsenpraktijk Amersfoort Voor de dependance Henegouwen 11. Leusden- centrum, is de dienstdoende dierenarts te berei ken onder telefoonnummer. -033- 21827 SOCIALE DIENSTVERLENING: Groe ne Kruis, De Roo van Aldewerelt- laan 13, tel 033- 15818. Kraam- centrum: Leusden-centrum: iede re tweede woensdag van de maand van 14.00 uur tot 14.30 uur. In lichtingen zr. Laudy, telefoon 03496 - 2081 of zr Van Kalkert, tel 033-15818. Stichting Kraamcentrum: spreek uur 2e woensdag van de maand van 14.00 - 14 30 uur Rozen- gaarde 33, Leusden-Centrum; in lichtingen tel. 033-22339. Protestants Sociaal Centrum te Amersfoort, tel 033 - 10441. Maatschappelijk we'k, gezinsver zorging en bejaardenhulp. Spreek uur Leusden-zuid: iedere woens dag in 't Trefpunt, tel 033-13040 Voor de afdeling gezinsverzorging en bejaardenhulp van 9.00 uur tot 9 30 uur Voor dealdeling maat schappelijk werk van 9.30 uur tot 10.00 uur Leusden-centrum: Kerkelijk Cen trum aan de Asschatterweg. Voor de aldeling gezinsverzorging en bejaardenhulp van 9.45 uur tot 10.15 uur. Voor de afdeling Maat schappelijk werk van 10 30 uur tol 11 00 uur. Moeders voor moeders: Voor Ach terveld Leusden-centrum en Leusder-zuid mevrouw Rozen- daal-Doucet, D van Weedestraat 4, Achterveld Tel 03425-1853. VERLOSKUNDIGE: Spreekuur iedere maandag van 10.00-11.00 uur in het Wit Gele Kruis gebouw Leus den-centrum Weekenddienst wordt waargenomen door Mevr Thuis-Paulussen, Kon. Wilhelnu- nalaan 18, Amersfoort, tel 033- 10886, b.g g tel. 22000 leusden ZUID - Het doorgaande verkeer, dat nu sluipwegen zoekt door <asden Zuid, zal zoveel mogelijk geweerd moeten worden. Aan de hand van een ujial suggesties van het Ingenieursbureau Dwars, Heederik en Verhey uit üersfoort, werd hierover vorige week donderdagavond met inwoners van aüden Zuid gepraat in het gemeentelijke voorlichtingscentrum aan de Zwarte- De bijeenkomst stond onder leiding van wethouder J. Wagenaar, die onder plannen onthulde om vooral de scholen om en nabij de Willem de Zwijger- La in Leusden-zuid meer verkeersveiligheid te bieden. Verder werden maat delen aangekondigd om het sluipverkeer door het Landgoed Den Treek-Hen- .hoten drastisch te beperken. Verder werd gesproken over aanpassing van Jjere wegen, om het verkeer om Leusdeu Zuid heen te kunnen leiden. Als de plannen van het gemeentebestuur door de raad worden aanvaard, eventueel aangevuld en/of gewijzigd na de opmerkingen van de bewoners, zal de situatie rond de basisschool ,,'t Palet" zo worden veranderd. [ode eerste plaats waren erdeplan- pa voor het aanleggen van verkeers- rempels in de Willem de Zwijger- jiQ en de Van Boetzelaer van Oos- frfcoutlaan. Door deze maatregel zal ooral de basisschool 't Palet door frkeersdrempels worden ingesloten, frwijl ook de kleuterschool „De Blok - rüdoosmeer veiligheid wordt ge iden De verkeersdrempels zijn wel is anders van aanzien dan de ge.- mikelijke m de nieuwe woonwijken ide gemeente Leusden. 't Palet" Didl er als het ware door ingebouwd, urdoor een „schooleiland" ont lat De aanwezige Leusdenaren waren sl kontent met dit idee, maar één 4 vonden zij minder aangenaam. »r de geschetste verandering wordt (sluiproute Roo van Aldewereltlaan- illem de Zwijgerlaan-Prinses Irene- id vrijwel gelegaliseerd, terwijl door rder genomen verkeersmaatregel (de «1 bekritiseerde voorrangsborden en ipstrepen, waardoor de snelheid van t verkeer naar de Prinses Irene- id werd afgeremd) juist het tegen- ergestelde bereikt moest worden dan 1 bet resultaat zal zijn. De gemeente il er nog een schepje bovenop doen. wr de route Willem de Zwijgerlaan- inses Irenelaan tot voorrangsweg te omoveren. De Willem de Zwijgerlaan nu en zoals het er uit zal gaan zien (rechts). Verkeersdrempels hebben ook een na deel, zo maakte gemeente-architect de heer Roggenkamp de aanwezigen dui delijk, ze nodigen kinderen namelijk uit om er op te gaan spelen, omdat ze denken, dat het een stoep is. De gemeente-architect was ook bang, dat het winkelcentrum De Bieshaar voor bewoners van het noordelijk deel van Leusden/Zuid dan moeilijker bereik baar zou worden Volgens mededelingen van wethouder Wagenaar zullen op korte termijn maat regelen worden getroffen om een eind te maken aan de sluiproutes door Den Treek. Veel automobilisten maken ge bruik van de route Ooievaarshorster- weg-Trekerweg naai Aart Jansen (Doornse Grintweg), (vice versa). Inde raad is al vaker gesproken over de plannen om een deel van deze route te blokkeren door erheen éénrichtings- weg van te maken Volgens wethouder Wagenaar moet men echter ook reke ning houden met de belangen van aan- wonenden, onder meer hotel Den Treek. Dit horecabedrijf denkt klandizie te verliezen, zodra het hotel slechts van één kant te bereiken zal zijn. Verschillende aanwezigen stelden voor om ook in deze wegen verkeers drempels te leggen en de bocht Willem De Zwijgerlaan/Prinses Irenelaan haakser te maken. Natuurlijk kunnen er in de kern van een dorp geen dergelijke ingrijpende verkeersmaatregelen worden getrof fen, zonder alternatieve routes te be vorderen. Daarom zijn er bij het ge meentebestuur plannen om de route Arnhemseweg (De Mof)-Leusbroeker- weg- Hamersveldseweg- Nooderinslag zodanig te verbeteren, dat het beter geschikt zal zijn voor het doorgaande verkeer van Leusden-centrum naar de Arnhemseweg -richting Woudenberg/ Maarn/Maarsbergen. Verder bestaan er plannen om de Groene Zoom met een vloeiende bocht te laten aanslui ten op de Maanweg. Met beperkende maatregelen voor de Roo van Alde- wereltlaan zal ook daar een goede doorgaande route ontstaan. Door reali sering van deze plannen, zullen de Willem de Zwijgerlaan en de Prinses Irenelaan aanzienlijk minder vaak als sluiproute gebruikt worden en zal de verkeersrust terug kunnen keren in Leusden/Zuid. Of deze wegen voorrangswegen zul len worden, is nog de vraag, omdat de bewoners bezwaren tegen een derge lijke maatregel hebben Zij wezenwet- houder Wagenaar er op, dat de school kinderen veel gebruik maken van een tegenover de school gelegen speelveld je en daarom vaak de weg oversteken. De Van Boetzelaer van Oosterhoutlaan nu en zoals het er straks wellicht uit zal gaan zien (rechts).

Leusder Krant | 1975 | | pagina 9