ioomplantdag in Achterveld Comité voor behoud van voor Achterveld houdt huis-aan-huisactie De Vor Meiten de KPJ Botsing door te krap genomen bocht Origineel openings- toernooi van LTV De Eemelaar Voorjaarsrit van de AMBC Nederlands Astma Fonds collecteert Bromfietsen teruggegeven Vandalen vernielen padvindershuis Voetstappen in beton Container gestolen Container verwijderd wegens onveiligheid NIEUWS UIT TEKENINGEN VOOR VESTIGING AAN HESSENWEG 98a ZOUDEN AL 8 MAANDEN IN BEZIT VAN GEMEENTEBESTUUR ZIJN ACHTERVELD s.v. Achterveld iCHTERVELD - Op 9 april werd te terveld in de morgenuren deboom- itdag gehouden. Deze boomplantdag eerst plaats vinden op 19 maart, r vanwege vorst en het slechte f kon dat toen geen doorgang vin- m negen uur verzamelden de leer- en van de hoogste klassen van de te Achterveld aanwezige basis- Men zich op het Kerstensportpark roa werd tot ongeveer tien uur in de tine van het sportpark een film ver- kt Na de filmvoorstelling werd ver- CHTERVELD - Zondag 20 april ftseert de Achterveldse K.P.J. dansavond in ,,Ons Gebouw". De radio en T V. bekende Volendamse roep B Z N zal deze avond de 'ek verzorgen Aanvang 20.00 uur, e 23.30 uur. Zaal open om 19.30 »k is de Achterveldse K.P.J. be- 'D met het trainen voor het voet- rnooi De training is op vrijdag- op het Kerstensportpark. De da- trainen van 19.00-20.00 uur en ren van 20 00-21 00 uur 26 april is weer de jaarlijkse izeraktie Medewerkers hiervoor 'n zich opgeven bij A Hak. Klet- •eg 10 te Achterveld, tel. 03425- Degenen die oudijzer hebben, wor- leleefd verzocht er wel rekening ge houden dat reeds op de vrijdag- van 25 april met ophalen kan wor- fgonnen. zameld op het nieuwe parkeerterrein van het sportpark, waarna een toe spraak volgde van wethouder Van Wou denberg. Dit wegens het feit dat de burgemeester niet aanwezig kon zijn. De heer Van Woudenberg zei dat de boomplantdag niet door Achterveld en ook niet door Nederland in het leven was geroepen maar door de Wereld Voedsel Organisatie. „Vandaag vindt deze dag plaats inde gemeente Leusden en ik mag daar bij aanwezig zijn omdat de burgemeester nog met vakantie is. Leusden en Achterveld zijn voorzien van veel en mooi groen en dat zal door deze plantdag weer worden uitgebreid. Laten we met ons allen er voor zorgen dat het groen met plezier kan groeien. Laten we niet slordig met ons groen omspringen en er veel zorg voor dra gen. Dit is ook in hot belang van het milieu", aldus de wethouder. Hierna plantte de heer Van Wouden berg samen met mevrouw Mots en mevrouw Hegmans, beiden van de mi lieu dicatie van Leusden het eerste boompje. De leerlingen werden toen ACHTERVELD - Een aanrijding tus sen twee auto's vond maandag 7 april te 19.50 uur plaats te Achterveld op de hoek van de Pater Stormstraatende Walter van Amersfoortstraat. De bestuurder S. uit Harderwijk nam op deze plaats de bocht teveel binnen door, en reed daardoor tegen de auto aan, bestuurd door de heer S. uit Ach terveld. Beide auto's liepen lichte scha de op in groepjes verdeeld en er werd onder de deskundige leiding van personeel van de plantsoenendienst een groot aantal boompjes en struiken geplant bij het nieuwe parkeerterrein van het sportpark Als het geplante zal groeien is er weer een heel mooie groenhoek in Achterveld bij gekomen Programma zondag 20 april: Achterveld 3 - Kieviten 2 12.00 u. Achterveld 5 - APWC 5 12 00 u. Dames: Minerva - Achterveld B. Voskuilen 50 27 1259 46.6 P. v Nimwegen 50 26 1201 46.1 J. Voorburg Jz 49 24 1073 44 7 W. Voskuilen 48 30 1212 40 4' J. v. d. hengel 48 22 1010 45.9 J. v Rossum 47 26 1160 44.6 T. Daatselaar 47 24 1000 41.7 M Pothof 47 26 1028 39.5 W. J Lagerweij 46 26 1197 46.0 W Wittebrood 46 27 1109 41.0 T. Vos 46 30 1104 36 8 J. E. v Hamersveld 45 29 1298 44.7 H. Hols 44 27 1009 37.3 A. Vlug 43 14 462 33.0 H v. Nimwegen 40 23 991 43.1 W. v. d. Kletersteeg 40 28 1159 41 4 J. J v. Hamersveld 40 27 982 36.4 Th. v. d Koedijk 40 25 875 35.0 G. Valkengoed 34 25 947 37.9 ACHTERVELD - Afgelopen zondag heeft de L.T.V. „De Eemelaar" het tennispark officieel geopend voor het nieuwe seizoen. Dit gebeurde met een toernooi dat een heel andere opzet had dan men normaal zou verwachten. In het kort kwam het er op neer dat ieder een evenveel kans maakte om te winnen, doordat men maar af moest wachten met wie hij of zij speelde. Er werden alleen maar dubbels gespeeld waarbij paren door loting werden samenge steld. Het toernooi begon met een zestig tal deelnemers. Iedereen speelde twee partijen van een half uur, waarin men moest trachten zich naar een zo groot mogelijk aantal games te slaan. Na deze partijen, die verrassende uitsla gen opleverden, werden de acht deel nemers met het hoogste aantal games weer door loting aan elkaar gekoppeld Na twee enerverende partijen kwamen uiteindelijk de volgende vier finalisten uit de bus W. Brink, N. Wessels, J. Plijnaar en H Timmer. Voor de laatste maal bepaalde het lot tijdens dit toernooi wie tegen wie bestaande uit een volledige partij, uit moest komen. W Brink en J Plijnaar behaalden na een enorme wedstrijd, waarbij de spanning te snijden was, de eindoverwinning met 6-3 en 6-4. Tijdens de feestavond ter afsluiting van het toernooi, gehouden bij P. van Uhm in de Roskam, vond de prijsuit reiking plaats. De prijzen werden be schikbaar gesteld doorsporthuis Kraa- nen De Eemelaar kan terug zien op een zeer geslaagd toernooi omdat hetnaell verregende dagen van de afgelopen tijd afgelopen zondag de hele dag prachtig tennisweer bleek te zijn. Een niet min der groot aandeel in het welslagen van dit toernooi hadden de organisa trices Vera Kraanen en Marie v^n Wie- ringen en de activiteitencommissie die zorgde voor de natjes en de droog- ACHTERVELD - Uitslag onderlinge schietwedstrijden van „OnsGenoegen" aantal totaal gemid- kaarten delde sX* fc I* t KV SV KV KV KV KV KV kV KV KV KV KV KV KV KV KV KV KV KV /f» /f» <7* 'Ts <T* /TS «T* -T* «T* "T* «Is ACHTERVELD - Zondag 20 april organiseert de A.M B.C. Achterveld een Voorjaarsrit Dit is een oriën- teringsrit volgens K.N.M.V. reglement 1972 plus de aanvulling Lengte van de rit 45 km. Deze rit is uitgezet door J. Blotenburg en W. Meinten en telt mee voor het kampioenschap. Inschrij ven vanaf 13.30 uur bij hotel de Ros kam, Hessenweg te Acnterveld tel. 03425-1223. De start is om 14.00 uur. De door de A.M B.C. Achterveld georganiseerde P.C.C.-rit die is ver reden op 16 maart j.l. zal op 31 au gustus worden overgereden Al degenen die aan deze rit hebben meegedaan, mogen deze rit gratis overrijden. De genen die hun inschrijfgeld hebben terug ontvangen moeten echter wel opnieuw betalen. Deze beslissing is genomen door leden van de L.C.C.-commissie en de scheidsrechter de heer F. Valk uit Maarssen. dit in overleg met het bestuur van de A.M.B.C. Achterveld. •V vp «V «V *V vV KV KV SV «V sV sV sV KV KV KV KV k1/ KV KV KV KV /JK /js /]s /js /JK ✓p» /f» «T* *T* "T* "T* 'T' "T- *T* «T* "T* "T* ACHTERVELD - 1.300.000 Neder landers lijden aan astma of een andere, daarmee verwante aandoening van de luchtwegen. Samen worden die ziekten aangeduid als CARA. 1 300.000 Nederlanders hebben in meer of minder ernstige mate, moei lijkheden met hun ademhaling Velen worden er invaliden door (13% van alle invaliden) en moeten vaak hun werk verzuimen (20% van het totale ziekte verzuim). Velen sterven er aan: CARA is de derde doodsoorzaak in ons land Het Nederlandse Astma Fonds heeft tot taak de strijd tegen deze volks ziekte te bevorderen, te coördineren en te financieren. Het is ieder jaar weer de grote zorg van het Nederlands Astma Fonds om het nodige geld bij elkaar te krijgen Voor een (klein) deel komt dat uit overheidssubsidies, voor een ander deel uit giften van bedrijven, instel lingen en partikulieren, maar voor het grootste deel krijgt het Nederlandse Astma Fords zijn geld uit de jaarlijk se collecte. Daarom doet het Nederlandse Astma Fonds een beroep op u om deze collec te, die dit jaar wordt gehouden van 28 april t/m 4 mei, tot een succes te maken. Als u bedenkt, dat één mil joen gulden voor 1.300 000 patiënten in feite nog maar nauwelijks 80 cent per patient is, dan begrijpt u, dat er veel, zeer veel nodig is. In ons aller belang is het nodig, dat de be strijding van de volksziekte astma mede door uw bijdrage beter kan wor den gevoerd. Voor meer inlichtingen: Mevrouw Verkerk, Walter van Amers foortstraat 59, Achterveld. VERLOREN GEVONDEN ACHTERVELD - Verloren en ge vonden in Achterveld: GEVONDEN Bril met doublé montuur in beige etui, zilveren bedeltje VERLOREN 1 paar rolschaatsen, puckel met inhoud o a schoolboeken en bril. Inlichtingen. Rijkspolitie Achterveld, tel 03425-1657. LEUSDEN - Dinsdag 8 april werden door de Rijkspolitie te Leusden-zuid twee bromfietsen afgegeven aan de eigenaars, die in beslag genomen wa ren, omdat ze waren opgevoerd. De po litie demonteerde de verkeerde onder delen. LEUSDEN-ZUID - Het padvinders- huis aan de Dodeweg werd dinsdag 8 april bezocht door enkele vandalen. Verschillende deuren en kasten werden vernield en enkele bomen werden om gehakt. De daders bleken twee 15- jarige jongens te zijn, A S. uit Amers foort en A. de G uit Leusden LEUSDEN-CENTRUM - Vrijdag 11 april was er weer eens sprake van baldadigheid ol vernielzucht in de nieuwbouw in de wijk Groenhouten te Leusden-centrum. De heer W. B uit Leusden bescha digde een pas gestorte betonvloer door er op te gaan lopen. Hij liet een twin tigtal voetstappen in het zachte beton achter LEUSDEN - De heer V. d. H. van één der A O-zaken te Leusden deed op vrijdag 11 april aangilte van de diefstal van een container, die voor zijn zaak stond opgesteld. LEUSDEN-ZUID - Op verzoek van de politie verwijderde de eigenaar een onverlichte container die was ge plaatst op de Julianalaan. Dit ver zoek geschiedde in verband met de ver keersveiligheid vooral in de avondlijke en nachtelijke uren ACHTERVELD - Ten behoeve van het behoud van de firma De Vor voor Ach terveld is een aktiecomité samengesteld. Door dit aktiecomité is een circulaire opgemaakt, die huis aan huis werd bezorgd. Aan deze circulaire was een strook bevestigd waarop kon worden ingevuld, of men voor of tegen het behoud van de firma De Vor in Achterveld was. Bedoelde circulaire heeft de volgende inhoud: „Geachte bewoners Als bewoners van Achterveld en Stoutenburg heeft u de laatste tijd in de kranten steeds meer kunnen lezen over de moeilijkheden, die de bedrij ven, bij ons gevestigd, van gemeen tewege ondervinden. Thans blijkt de firma De Vor aan de beurt te zijn, een bedrijf, dat nauw verwant is aan het agrarisch bedrijf en dat terwijl eertijds de firma De Vor schriftelijk is medegedeeld dat dit bedrijl hier is toegestaan, om dat het juist een agrarisch bedrijf is. Terwijl nu de Nederlandse regering tracht de werkloosheid op allerlei ma nieren te bestrijden, gaat de gemeente Leusden zover, dat zij het werken van deze firma nagenoeg onmogelijk gaat maken. Hierdoor komt niet alleen voor ca. 40 man de werkgelegenheid in ge vaar, doch wij lopen momenteel de kans, dat dit bedrijf onze gemeen schap voorgoed gaat verlaten, met alle gevolgen van dien, zijnde o.a. vermin derde omzet van de middenstand, ver mindering van ondersteuning van di verse verenigingen alsmede de algehele bloei. Wij zijn van plam thans het college van b. en w een petitie aan te bieden, waarin het colleee beleefd maar drin gend wordt verzocht een onderzoek in te stellen naar de reeds door de firma De Vor gedane suggesties om in deze gemeente te blijven functioneren De gedane suggesties zijn: a. het uitbreiden van het bestaand bedrijf; b. voorzieningen te treffen om de eventuele geluidshinder zoveel mo gelijk te beperken en c. overplaatsing van het bedrijf naar het reeds aangekochte pand aan de Hessenweg (voorheen D. v d Kooy). Teneinde een waarschuwing te laten horen bij het college van b en w. vragen wij u onderstaande in te vul len, waarmede u blijk geeft van mede leven met onze gemeenschap en het behoud van de werkgelegenheid Het aktiecomité G. J. J van Burgsteden Mzn., J. G. van Dijk Hzn., H. A. Tolboom Azn. TOELICHTING Bij de huis aan huis bezorgde circu laire was een toelichting gevoegd waar op nog enkele kanttekeningen waren afgedrukt, en wel als volgt: „In de Leusder Krant van vorige week Staat onder meer weergegeven Vraag aan het bureau Voorlichting der gemeente Leusden. „Waarom is ten behoeve van het be drijl (verplaatsing) naar de Hessenweg 98a nog geen bouwvergunning ver leend?" Antwoord: „Ter verkrijging van een bouwvergunning aan de Hessenweg 98a is door de Gebr. De Vor een principe- bouwaanvraag ingediend, aangezien de bouw van hei bedrijf aan dat adres in strijd is met het vigerende bestem mingsplan" Om de mogelijkheid vaneen verplaat sing te bezien is overleg gaande met een lid van het College van Gedeputeerde Staten en de Provinciale Planologische Dienst. Op bovenstaande aansluitend kan o. m het volgende worden gesteld. Leusden deelde De Vor eertijds schriftelijk mede. „Dat op het onderhavige perceel een bedrijf van ambachtelijke aard is toegestaan mits het bedrijl in het belang is voor de landbouw, veeteelt of tuinbouw. Daar uw bedrijf in overeen stemming is met de geldende voor schriften, is in geval van vestiging de mogelijkheid tot uitbreiding aan wezig. In principe zijn wij dan ook bereid medewerking te verlenen aan de tot standkoming van een vergunning tot uitbreiding van het bedrijf Hessen weg 98a. Toen had de gemeente geen bezwaar dat De Vor zich zou vestigen op Hes senweg 98a. Zij heelt nu nog geen be zwaar, maar nu schijnt Gedeputeerde Staten er aan te pas te moeten komen En dat is iets wat niet staat in het schrijven aan de firma De Vor. De gemeente heeft duidelijk gesteld: „Vestiging is mogelijk' Er is niet ge steld vestiging is mogelijk behoudens goedkeuring van G.S. Aan een dergelijke toestemming van de gemeente Leusden heeft men weinig of niets. Burge meester Van der Post stelt o m. in zijn antwoord: De firma De Vor ver koopt ook machines die met thuis horen in de agrarische sector". Moet dat een gezonde afwikkeling voor een bouwver gunning vertragen? Er worden nog steeds honderden landbouwtractoren verkocht en gerepareerd tegen slechts enkele grondverzet-machines en zelfs dat soort machines kunnen belangrijk zijn voor veeteelt, landbouw en tuin bouw. Er is dus volop werk voor de agrarische sector Burgemeester Van der Post zou ge steld hebben, aldus citeren wijde krant. „Aan De Vor was gevraagd om met tekeningen te komen, waaruit zou blij ken, hoe de firma deze problemen wilde aanpakken. Het moet me van het hart dat de firma De Vor wel wat actiever had kunnen zijn. Tussen 20 november 1973 en 21 juli 1974 vonden er zelfs besprekingen en contacten plaats. En als de burgemees ter gaat stellen „De Vor had wat ac tiever kunnen zijn", dan weten wij niet waarop hij dat baseert. Want op 21 juli 1974 werden de bouwtekeningen, het beplantingsplan en formulieren voor de P.U.W.C. verzonden naar de gemeente Leusden. Dat is nu al ruim acht maanden geleden. Wij laten aan de lezer over zijn conclusie te trekken, De Vor die bijna maandelijks besprekingen heeft ge voerd of de gemeente Leusden die al acht maanden papieren in huis heeft", aldus de circulaire. De uitslag van de handtekeningaktie is nog niet bekend. NDERDAG 17 APRIL 1975 LEUSDERKRANT Iierna werd door de voorzitter van vereniging enkele woorden tot de vezigen gesproken Hij heette allen lelijk welkom waarbij enkele per en apart werden genoemd. Hierbij ook mevrouw Van Bergen. Haar ïezigheid werd zeer op prijs gesteld r zij als de beschermvrouw van ereniging wordt beschouwd. De heer Ifers drukte wel zijn teleurstelling Kt er niet meer bezoekers in de I aanwezig waren Diarna volgde het door het muziek- rps gebrachte muziek programma, t muziekprogramma bestond uit de wlgende stukken: Immer Fest; Mini di Maxi; Instant Concert; Mexican umpets, Danzas Folclonsticas en iiday tor Trumpets. Na deze uit- ïring volgde weer een gezamenlijk treden van de drumband, de majo- Ites en het muziekkorps die nu The d Timers March uitvoerden. De door het muziekkorps gespeelde ikken werden door de dirigent de heer ïjnen steeds op een humoristische mier aangekondigd. Na het laatste optreden werd het doek frgelaten. Dit was zeker niet naar zin van een van de aanwezigen die :p Ho, ho, Bis, bis. Een teken dat uitvoering wel in goede aard was uilen. Het was een avond waarop men ibt van goede muziek kon genieten, ei programma was aan de lichte ei gehouden, wat zeker werd ge- irdeerd Dit bleek uit het dave- ACHTERVELD STOUTENBURG - ilerdag j.l. was het de avond dat de uziekvereniging D.W.S. hun jaarlijkse aziek en feestavond gaven. Om acht ar werd met het afwerken van Het rogramma begonnen door een ge- imenlijk optreden van de drumband, «majorettes en het muziekkorps. Door «ie drie gezelschappen werden ach- reenvolgens de volgende nummers bracht Manoeuvre Mars, Longstreet ixie en Baby Face. Direct hierna ilgde er een optreden van de majo- lles alleen. Dit optreden door de ge lschappen werd met een daverend iplaus beloond. rend applaus dat de gezeiscnappen na het laatste stuk in ontvangst mochten nemen. Elk lid heeft zich met de volle honderd procent gegeven, waarbij zeker niet het optreden van de jongste majo rette mag worden vergeten. Het optreden van de vier jeugdleden mag ook niet vergeten worden. Deze werden door de dirigent voorgesteld als Rob, Beb, Ria en Hein Rice. Door deze vier jeugdleden werden vier kleine stukjes ten gehoren gebracht Hiervoor waren zeker niet de makke lijkste uitgekozen. Het eerste was van Mozart, het tweede was een stukje uit Hymne, het derde was een stukje uit Vilandio van Cebelius en het vierde was een Frans liedje Deze vier jeugd leden werden ondersteund door twee werkende leden die op een ander in strument waren overgegaan en nu ook nog enigszins leerling waren. Ook dit optreden viel zeer in de smaak. Na afloop van het muziek-program- ma werden door de heer Wouters nog enkele woorden gesproken waarbij naar voren kwam dat men weer had kunnen zien wat muziek is. Tevens deed hij een beroep op de jeugd en ook op ouderen om lid te worden van D.W.S. Jammer dat het bezoekers aantal zo tegen viel. De wegblijvers hebben zeker veel gemist. Nadat de heer Wouters zijn slot- speech had afgestoken was het pauze. In deze pauze werden stoelen en ta feltjes aan de kant geschoven, want na de pauze werd de avond verder ver zorgd door de bekende band van Bert van Hamersveld. De klok wees reeds in de kleine uren toen deze avond werd besloten JWS feest- en muziekavond enthousiast ontvangen

Leusder Krant | 1975 | | pagina 11