Tijmensen op grootse wijze shuldigd op Isidorusfeest f kerkdiensten") eSse Boomplantdag: De Groene Zoom door scholieren met groen beplant Paarkoppen Andermaal Andromeda De Genadigen Vance, Russell en Harrison in één band KOOKHOEKJE Burgerlijke stand Gemeente Leusden Verloren en gevonden Gemeente Leusden iERDAG 17 APRIL 1975 LEUSDERKRANT 13 heer Tumensen bekijkt met zijn echtgenote de oorkonde die hij ontvangen heeft van het hoofdbestuur van de A.B.T.B ITERVELD - Viering Isidorus- le Achterveld door de ABTB, •a KPJ. Donderdagavond 10 april ioor de ABTB, de KPO en de KPJ lerveld het Isidorusfeest gevierd. Md werd om 19.00 uur begonnen to H. Mis in de kerk te Achter- la deze mis begaf men zich naar iuitenlust. Al direct bij het bin- aen bemerkte men dat er een ge- feestelijke sfeer was. Deze sfeer )g verhoogd door het feit dat die de heer J. Tijmensen gehuldigd orden in verband met het feit heer Tijmensen gehuldigd zou in verband met het feit dat heer Tijmensen 30 jaar bestuurs- de ABTB was. ct na het binnenkomen was er ge ld om de heer Tijmensen en zijn •te. die hem vergezelde, te feli- Iedereen maakte hier graag ge- Tijdens deze bezigheid werd |iopje koffie geserveerd. Om on- 20 00 uur opende de voorzitter 'IBTB, de heer Kooloos, de avond aanwezigen een hartelijk wei- te roepen. Er waren ongeveer wezigen. Hierna richte hij het lot de heer Tijmensen en hield ide toespraak, litiegetrouw zijn wij als leden ABTB, de KPO en de KPJ iterveld vanavond bij elkaar ge- om gezamenlijk het Isidorusfeest Het verbaast mij niet dat u elen gekomen bent. Zoals u uitnodiging hebt kunnen lezen os Isidorusfeest deze avond een er karakter. Allereerst hebben avond een gast in ons midden heer van Bentum, voorzitter ABTB kring Utrecht. Vervolgens :en wij het feit dat de heer msen 30 jaar lang een bestuurs- heeft vervuld bij de ABTB te jeld." richtte de heer Kooloos het tot de jubilaris met de volgende woorden: ,,Toen na de oorlog, in de herfst van 1945 de ABTB te Achterveld weer met haar werk begon en u zich beschikbaar stelde voor een bestuurs functie, hebt u waarschijnlijk niet ver moed, dat dit werk een deel van uw le ven zou worden. 30 jaar. bijna de helft van een mensenleven Dat u een goed bestuurslid was bleek al gauw want in 1949 werd u gekozen tot secretaris en dit secretariaat hebt u vervuld tot 1967. In deze 18 jaar hebt u niet min der dan 583 bladzijden vol geschreven in de notulenboeken. Hieruit blijkt dat u uw taak als secretaris altijd zeer nauwkeurig hebt vervuld. Uw gezegde was in die tijd en dat is het ook nu nog ,,Wat men opschrijft, daar kan men altijd op terug grijpenDat ueen zeer goed diplomaat bent en zeer snel kan reageren weten we allemaal Dat bleek ook toen u in 1967 uw secre tarisfunctie op zeer handige wijze wist te verwisselen met dat van penning meester Deze functie vervult u tot op de dag van heden en uit het gun stige saldo en de jaarlijks gehouden kascontrole blijkt dat u ook dit werk zeer stipt en nauwkeurig doet De laatste 11 jaar heb ik het genoegen gehad met u te mogen samenwerken aan de belangen van de ABTB. In deze 11 jaar bent u voor mij niet alleen maar een secretris of een penning meester geweest, maar ook vaak een goede raadsman en hiervoor wil ik u bedanken. U weet wel, geachte collega, dat het niet mijn stijl is iemand te pas en te onpas hemelhoog te prijzen. Maar wat ik nu zeg is echt gemeend U hebt in de afgelopen 30 jaar, veel en goed werk altijd pro-deo gedaan voor de ABTB van Achterveld. En omdat woorden slechts woorden zijn, heeft het bestuur van onze afdeling gemeend het hierbij niet te mogen laten, maar u een blij vend aandenken te moeten geven. Dit was echter gauwer gezegd dan gedaan, want wij waren ook van mening dat wij ook aan mevrouw Tijmensen wat goed te maken hadden. Zij heeft de afgelo pen 30 jaar haar man heel wat avonden moeten missen. Daarom bieden weiets waar u met uw vrouw en kinderen van kan genieten. U kunt er allen naar kijken maar ook met uw vrouw en kin deren. Ja zelfs elke Achtervelder kan er gelijktijdig met u of alleen naar kij ken. Ik ben nu aan het eind van mijn rede en verzoek u en uw vrouw op te staan en zich om te draaien waarna u het gordijn mag openen". Nadat de heer en mevrouw Tijmensen het voor de ramen aanwezige overgor dijn hadden opengeschoven kwam er een smeedijzeren naamplaat te voorschijn, met de naam van hun woning ,,De Hes- senkar". Na de aanbieding van het geschenk eindigde de heer Kooloos zijn toespraak, hierbij nog de hoop uitsprekend dat de heer Tijmensen zijn werk bij de ABTB nog niet zou neerleggen aangezien ze hem nog niet konden missen Dit voor al met betrekking opde jonge bestuurs leden die eeh vader nog niét kunnen missen. Hierna werd het woord gegeven aan de voorzitter van de ABTB kring Utrecht, de heer Van Bentum. Ook deze richtte het woord tot de heer Tijmensen De heer Van Bentum vond het een groot genoegen aanwezig te mogen zijn, niet alleen voor het Isi dorusfeest, maar ook om aanwezig te mogen zijn met een opdracht, de hul diging van de heer Tijmensen. De heer Van Bentum memoreerde dat velen niet weten hoeveel functies de heer Tijmen sen heelt en nog vervult en dat velen er versteld van zouden staan als zij wisten op welke wijze de heer Tijmen sen zich al die dertig jaar had ingezet. In 1939 vervulde Tijmensen zich al die dertig jaar had ingezet. In 1939 vervul de Tijmensen al een taak in het Co- operatieve gebeuren. Een taak bij de verbetering van de melkproductie, een taak bij de fokkerij zowel van runderen als van varkens. Zijn werk bij het zui- velgebeuren, wat uiteindelijk de Cober- co tot stand bracht. Zo werden door de heer Van Bentum nog vele functies en kwaliteiten van de jubilaris naar voren gebracht. De heer Van Bentum hoopte dat de heer Tijmensen nog vele jaren zijn werk zou blijven doen en de zaken behartigen. In opdracht van het hoofdbestuur overhandigde de heer van Bentum hierna aan de jubilaris een oorkonde als dank van het hoofdbestuur voor alle werk en inzet van de heer Tijmensen. Hierna werd ook nog het woord ge voerd door de voorzitter van de Ach- terveldse KPJ de heer A. Hak Ook deze memoreerde de activiteiten van de heer Tijmensen op velerlei ge bied zoals reeds eerder door de andere sprekers naar voren was gebracht. De heer Hak haalde ook nog aan dat de heer Tijmensen indertijd bij de JBTB, nu KPJ, was begonnen. Uit de nog aan wezige notulenboeken bleek dat de heer Tijmensen toen reeds zeer actief was. Ook werd de echtgenote van de jubi laris gefeliciteerd en beiden werden door de heer Hak als voorbeeld gesteld voor de jongeren Zoals deze beide mensen zich hebben ingezet voor het Achterveldse verenigingsleven is niet te beschrijven Waren er nog veel van zul ke mensen dan zou niet alleen in Ach terveld, tfoch in vele andere gemeenten een zeer bloeiend en vruchtbaar ver enigingsleven zijn". Nu was het de beurt aan de heer Tijmensen die op zijn bekende manier een dankwoord sprak Hij was blij al die vrolijke en blijde gezichten in de zaal te zien: ,,Als alle wensen mij toegezwaaid uit zullen komen dan zal het voor ons boeren, ja voor de hele Nederlandse bevolking een zeer goed 1975 worden. Mijn vrouw en ik zijn beide dankbare mensen. Inder daad ga ik nog steeds van het standpunt uit: Als je veel opschrijft kan je er al tijd op teruggrijpen Dat heb ik dan ook altijd gedaan Ik ben dankbaar dat ik 39 jaar voor de ABTB heb kunnen wer ken Mijn streven is altijd geweest om het zo goed mogelijk te doen. Ook ben ik dankbaar dat ik 30 jaar als bestuurslid voor de ABTB heb mogen werken en voor diverse organisaties mijn aandeel heb gehad Organisaties die nodig waren en nog nodig zijn. Ik ben zeer dankbaar voor het steeds genoten vertrouwen en de kracht van God dat ik dit heb mogen en kunnen doen. Ik ben ook dankbaar dat mijn vrouw in de hulde wordt betrokken, hoewel zij nimmer m opdracht maar steeds uit vrije wil de postzegels heeft geplakt en de briefjes heeft ge vouwen. Verder ben ik dankbaar dat in onze organisatie de jonge leden het werk gaan overnemen. Wij worden door de Nederlandse bevolking nog wel eens onderkend. Wij moeten nog steeds zeer hard werken en vechten voor de plaats die ons toekomt en de beloning daar aan verbonden. Ik hoop dat in de toe komst waar ook, in de ABTB een plaats is voor elk gewoon lid. Het is echt geen verdienste dat ik die 30 jaar alles pro deo heb gedaan Dit hoort volgens mij zo Ik dank u allen voor het zeer mooie geschenk. Ook dank ik het hoofdbestuur voor de mij toegekende oorkonde. Ik dank de heer Van Bentum dat hij het rijtje van organisaties en functies nog eens heeft opgenoemd. Ik wist het niet goed meer, maar nu weet ik het weer uit mijn hoofd. Ook dank aan de KPJ voor de mij toegezwaaide lof. Ik ben blij dat de KPJ er is zodat men zich daar reeds kan voorbereiden om opengevallen plaat sen in de ABTB later te kunnen ver vullen. Ik dank u allen nogmaals hartelijk, ook namens mijn vrouw en wij hopen samen nog veel gelukkige jaren te kunnen doorbren gen in onze woning ,,De Hessenkar". Hierna was het officiële gedeelte af gesloten en werd de avond zeer gezel lig doorgebracht met een dansje en een muziekje. Buiten het officiële gedeelte is het wel een avond geweest waar iede re aanwezige nog met plezier aan terug zal denken. o: Voor de praktijken Bink- Boersema. Den Toom, Lan- I en Nunnikhoven zal het aan- pde weekend waarnemen: dr. Den Van Diepenheim Scheltuslaan fceusden-zuid, tel. 03496-3300. Ikuren zaterdag- en zondag- lig 14.00 uur. Aanvragen voor fs gaarne voor 10.00 uur's mor- De dienst geldt van vrijdag uur tot maandagmorgen 8.00 IJ. van Nieuwkerk, Galicie 41, i-centrum, tel 4541 Spreek- zaterdag- en zondagmiddag Puur |erpleging: De wijkverpleging waargenomen door zr. tolkert, de Roo van Aldewerelt- 111. Leusden-zuid, tel. 033- leek: Openingstijden van de Apo- I Leusden maandag t/m vrijdag T30-18.00 uur In de weeken- (vaarin de artsen Binkhorst, t en Nunnikhoven dienst heb- aterdag en zondag van 14 00 1-30 uur en van 17.30 tot 18.00 ■wanneer de artsen Boersema fn Toom dienst hebben is de fek zaterdags en zondags geslo- lartsen: Voor kleine huisdie- fr Tijmensen, geen dienst deze "artsenpraktijk Amersfoort: |de dependance Henegouwen 11, fen-centrum, is de dienstdoen- penarts te bereiken onder te- fnummer 033-21827. dienstverlening: Groene De Roo van Aldewereltlaan 033-15818. pcentrum: Leusden-centrum: e tweede woensdag van de maand |4 00 tot 14.30 uur Inlichtingen tel. 03496-2081 of zr. flkert, tel. 033-15818 Kraamcentrum: spreekuur: lensdag van de maand van 14.00 30 uur Rozengaarde33, Leus den-centrum: inlichtingen tel. 033- 22339 Protestants Sociaal Centrum te Amersfoort: tel. 033-10441 Maat schappelijk werk, gezinsverzorging en bejaardenhulp. Spreekuur: Leus den-zuid: iedere woensdag in't Tref punt, tel. 033-13040. Voor de af deling gezinsverzorging en bejaar denhulp van 9.00 tot 9 30 uur Voor de afdeling maatschappelijk werk van 9.30 tot 10.00 uur. Leusden-centrum: Kerkelijk Cen trum aan de Asschatterweg. Voor de afdeling gezinsverzorging en bejaar denhulp van 9.45 tot 10 15 uur. Voor de afdeling maatschappelijk werk van 10 30 tot 11.00 uur Moeders voor moeders: Voor Ach terveld, Leusden-centrum en Leus- den-zuid: mevrouw Rozendaal-Dou- cet, D. van Weedestraat 4, Ach terveld. Tel. 03425-1853 Verloskundige: Spreekuur iedere maandag van 10 00 tot 1100 uur in het Wit Gele Kruisgebouw, Leus den-centrum. Weekeinddienst wordt waargenomen door: mevr Brink- Bruin, Borgesiuslaan 26, Amers foort, tel. 033-15272, b.g.g dok terscentrale tel 22000. Datum: 20 april. LEUSDEN-CENTRUM N.H.K.: 9.15 u.: ds J. W K Kel der, Ger 10 45 u ds. G Henge- veld, Amersfoort, Ger./Herv. Opendeurdienst; 19.00 u.: ds. J Weernekers, Ger./Herv. LEUSDEN-ZUID N.H.K.: 10.00 u ds. N. O Steen beek, Amersfoort, Herv 18 30u.. u.; ds. J Vermaas, Huizen, Herv G B R.K.K. Huize Don Bosco zaterdag 9.15 u., zondag 10.00 u.: H Mis. 11.30 u. ACHTERVELD Ned Herv. Kerk: zondag 20 april, aanvang 09.00. Kandidaat Berkhout uit Utrecht. R.K. Kerk zaterdag 19 april aanvang 19.00 uur; zondag 20 april aan vang 08.00 uur en 10.00 uur. LEUSDEN - Burgerlijke stand t/m 9 april 1975. Geboren: 4 april 1975. Robert Petrus Wilhelmus, zoon van A. H. M. van Roomen en G M Houtveen, Asschat terweg 60; 6 april 1975: Fraukje Maria, dochter van P. J. Lunter en M T A. Vermeulen, W v. Amersfoortstraat28. 5 april 1975. Annemie Lineke Brechtje, dochter van N. J Meeuwsen en M. A. A. T. Thomas, Travertijn 26. Geboren te Amersfoort: 16 mrt 1975 Rogier W J. van der Span, Zwarte- weg 26; 19 mrt 1975 Elisabeth H. B. Magnée, Ruiterhorst 3, 19 mrt 1975. Franciscus J E Magnée, Ruiterhorst 3. Overleden: 3 april 1975: Leendert Wesdorp, oud 76 jaar, wonende te Waddinxveen. Gehuwd: 4 april 1975: J. P. van Bethlehem en E. J. M van Valkengoed; 4 april 1975 J. R. Meiboom en J. van Engelenhoven. 9 april 1975: A. Luit- jens en E M. Kleywegt VERLOREN Rode Juncker meisjesfiets, groene meisjessportfiets, etui met drie sleu tels, sleutels met label, groene leger- puckel, lichtblauw gymnastiekpak. da mesfiets; zilveren vijfje; gouden arm band, plastic tas met twee shirts^n lan ge broek. WEGGELOPEN Bruine jachthond. GEVONDEN Pasfoto's in blauw mapje; rood etuitje met autosleutels; smal zilveren rin getje, bos sleutels; herenbril, doublé bril, armbandje met schakels en op schrift ,,Wilma", balletschoentjes AAN KOMEN LOPEN Zwarte poedel; witte poes. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de Rijkspolitie te Leusden-zuid, telefoon 033-12141 a TOEKOMST EN TECHNIEK IN DE LITERATUUR VAN VANDAAG LEUSDEN/CENTRUM - In het kader van de boomplantdag togen de zesde klassers van de basisscholen uit Leus den-Centrum en Zuid gewapend met een schop naar de Groene Zoom in Leusden-Centrum. Daar aangekomen werden ze ont vangen door wethouder G. van Wou denberg. Nadat de heer Van Wouden berg iedereen en met name een afge vaardigde van Staatsbosbeheer en een lid van CML had verwelkomd, deed hij namens het gemeentebestuur een be roep op de jeugd om de bomen en struiken na de planting vooral met rust te laten De aanplant werd ge daan in een wijk waar het woord „groen" de boventoon voert en ook de jeugd moest ervoor zorgen dat de Groene Zoom en plan Groenhouten inderdaad groen werden en zouden blij ven. Wethouder Van Woudenberg dankte CML voor de lesbrief die het comité voor iedere school had samengesteld om het belang van Boomplantdag en alles wat daarmee samenhangt onder de aandacht van de scholieren te bren gen. Tevens was er op alle scholen een tekenwedstrijd met als onderwerp boomplantdag gehouden Een luid ge juich barstte los, toen de leerlingen van de Palet-school van de heer Van Woudenberg te horen kregen, dat zijde hoofdprijs hadden gewonnen Na afloop van de prijsuitreiking werd Boomplantdag 9 april. Wethouder G van Woudenberg spreekt de schooljeugd toe alvorens zij, gewapend met een schop, de vele jonge aanplant gaan poten Foto Janus Visser Wethouder G van Woudenberg overhandigt één van de prijzen aan de heer Van Aken. hoofd van de school van het Palet. Foto Janus Visser er overgegaan tot het doel van deze dag het planten van ±1800 struikjes. Onder nogal miezerige, maar voor het plantpn uitstekende, weersomstandig heden ging de wethouder samen met mevrouw Salomon en een leerling als eerste voor in het groen maken van de Groene Zoom. „Paarkoppen", door Manuel van Loggem. Tien sciencefiction-ver- halen van vaderlandse bodem. 1974. Uitgegeven door de uitgeversmaat schappij Luitingh te Laren (NH) in haar reeks paperbacks met korte verhalen, verzameld en onder re- daktie van Jan Koesen. Prijs f 13,90. De Nederlandse schrijver Manuel van Loggem beweegt zich naast het schrijven van toneelstukken, fantasie verhalen en romans, ook op het ge bied van de science fiction Dat deed hij nog niet zo lang geleden als re- dakteur van het tijdschrift „Morgen", dat inmiddels weer vanhetSF-toneelis verdwenen, maar ook via publikaties in andere tijdschriften o.a. dat van de NVSH, waar hij een tijdlang redakteur van is geweest Bij de uitgeverij Luitingh verscheen kortgeleden de verhalenbundel „Paar koppen". waarin de verhalen voor een belangrijk deel zijn geïnspireerd door het sexuele leven van de mens. Sommige van zijn verhalen (zoals „Fraaiparen") doen denken aan bij voorbeeld Aldous Huxley als die zijn brave wereld beschrijft of George Or well in „1984". In „Fraaiparen" toont Manuel van Loggem een geslachtsloze wereld, die gefascineerd naar een sport kijkt, die buiten het stadion verboden is: het bedrijven van sex in alle denk bare standen. De mensen zelf worden geboren in reageerbuisjes, nadat de bevruchting plaatsvond in zogenaamde stamboek- moeders. Maar er zijn nog natuurlijk geborenen. Eén van de beste verhalen vind ik „De volgende soort", niet origineel wat idee betreft, maar wel qua uitwerking, waarbij het logisch slot toch nog onver wachts is. Het thema „Wie zijn wij en waarom zijn wij hier op aarde" krijgt in „Crea tief spel" een nogal angstaanjagend accent. Manuel van Loggem's verhalen kun nen zonder meer wedijveren met die van bekende buitenlandse auteurs op dit gebied. En dat is een vaststelling die overduidelijk zou moeten aantonen, dat Nederland zeer zeker uitstekend eigen SF-talent bezit. Jammer, dat niet alle uitgevers er zo over denken als Lui tingh, één van de weinige uitgevers, die voldoende aandacht hebben besteed en nog steeds besteden aan schrijvers van eigen SF-bodem. „Andermaal Andromeda", door John Elliot en Fred Hoyle. 1964, Oorspronkelijke titel: Andromeda Breakthrough", vertaald door Les ter Kant. Uitgegeven doorBrunate Utrecht in haar SF-zwarte beer tjes-reeks nr. 39. Prijs f4,25. Ver scheen eerder in de Zwarte Beer tjes-reeks onder nummer 1271. Bij de uitgeverij Bruna te Utrecht is een behoorlijk SF-malaise te konsta teren. In haar bekende SF-reeks ver schijnen vrijwel alleen maar herdruk ken, terwijl andere uitgeverijen zich daar niet alleen toe bepalen, maar hoofdzakelijk nieuw (vertaald) werk op de markt brengen. „Andermaal An dromeda van John Elliot en Fred Hoyle is zo n herdruk. Het is een ver haal van Andromeda, de vrouw die in reageerbuisjes werd geboren op aanwij - zingen van een computer, door een be schaving uit het Andromeda-stelsel naar aarde gezonden. Deze vrouw en deze computer spelen ook in dit vervolg op „Andromeda" een belangrijke rol Fred Hoyle, de Britse astronoom, die tegenwoordig samen met zijn zoon Geoffrey boeken schrijft, waarbij voor het grootste deel het accent op de we tenschap valt, wist samen met John Elliot spannende SF-romans te schrij ven, waarvan „Andromeda" en „Ander maal Andromeda" uitstekende voor beelden zijn Voor hen, die „Andermaal Androme- da' om wat voor reden dan ook nog niet hebben gelezen, de kans om dat ver zuim te herstellen. „De Genadigen", door Alan E. Nourse. 1955/1968 Oorspron kelijke titel: The Mercy Men. Ver taald door F. Lancel. Uitgegeven door de uitgeversmaatschappij Bruna te Utrecht in haar Zwarte Beertjes SF-reeks nummer 37. Prijs f4,25. De jonge Amerikaanse SF-schrijver Alan E. Nourse heeft het feit, dat hij medicijnen studeerde, nooit verloochend in zijn verhalen en romans. In„DeGe- nadigen" maakt de lezer kennis met een groep menselijke wrakken, die tegen astronomische bedragen hun brem hebben verkocht aan de wetenschap, in de hoop de experimenten te zullen overleven om schatrijk het onder zoekscentrum te kunnen verlaten. En de wetenschap is op zoek naar iets... Hoofdpersoon in dit boekis Jeff Mey ers, die een verbeten jacht maakt op een man. genaamd Conroe. Meyers ontdekt tenslotte, dat Conroe zich verborgen houdt in het onderzoekscentrum, het Hoffman-centrum Meyers laat zich daar inschrijven als genadige en dan begint een nachtmerrie-achtig verhaal met een verrassend slot. Nourse heeft met „De -Genadigen" een uitstekend toekomstverhaal ge schreven, waarin de mensheid op de drempel van een nieuw (geestelijk) tijdperk is beland en niet weet, wat het er mee aanmoet. Ondanks het wat aarzelende begin, is „De Genadigen" een goed geschreven verhaal, m de beste tradities van de SF. Aanbevolen! Uitgeverij Meulenhoff Nederland doet in haar befaamde SF-reeks de laatste tijd steeds meer reprises, die dan als een super-paperback (drie romans in één band) worden uitgebracht. Daar naast blijft Meulenhoff voldoende aan dacht besteden aan nieuwe uitgaven, zodat deze herdrukken als extra kunnen worden beschouwd en voor velen, die pas de SF hebben ontdekt, een kans bieden om hun verloren tijd in te halen. Hetzelfde principe als Bruna dus met haar herdrukken. Pas verschenen Meulenhoff SF nr. 83 met drie romans in één band „De I moordmachine" van Jack Vance, „De grote uittocht" van Eric Frank Rus- 0 sell en „Doodstrijd op Pyrrus" van t Harry Harrison. j Jack Vance beschrijft in „De Moord- machine" de avonturen van Kirth Ger- sen in zijn verbeten jacht op één der Duivelsprinsen Kokor Hekkus. Een I spannende avonturen-roman, zich af- 0 spelend in de onvoorspelbare ruimten van de kosmos. 0 Het tweede boek is „De Grote uit- tocht" van Eric Rustel Eveneens een g befaamd boek, waarin de aarde op onderzoek uitgaat om te kijken wat er J van hun kolonies uit vroegere eeuwen I is geworden. Het doel is een verenigd koloniaal rijk, met de aarde als een- traal middelpunt. Het is echter zo jammer, dat niet iedereen van dit streven gediend is en dat ook duidelijk laat blijken Met ironie, sarcasme en een tikkeltje filosofie beschreven in de^f beste Amerikaanse traditie. Tot slot Harry Harrison's boek „Doodstrijd op Pyrrus" De avontu rier Jason dinAlt is de hoofdpersoon in dit boek, dat onderdeel is van de zogenaamde „Doodstrijd-reeks van Harrison. Eveneens harde avonturen romans tegen de achtergrond van eco logische verschrikkingen op vreemde planeten. Uitstekende beschreven sfeertekening en spannend van uit werking Meulenhoff's SF nr. 83 kost f 19,50, maar daar heb je dan ook drie com plete romans voor. Bijna 500 bladzij- de" Bert Vos. Gevulde tomaten Nu de tomaten weer te betalen zijn, een voorgerecht of borrel hapje met tomaten. U koopt mooie kleine tomaatjes, u snijdt de kapjes eraf, holt ze uit en zet ze op een schaal Voor de vulling hebt u nodig: 4 of 5 hardgekookte eieren 1 blikje zalm peper, zout 1 eetlepel mayonaise Kook de eieren hard en prak ze fijn. Met de zalm, peper, zout en mayonaise vermengen en de to maten er mee vullen. Een variatie is eieren vermengd met fijn gemaakte olijven Eet smakelijk. Japieja

Leusder Krant | 1975 | | pagina 13