8-0 zege voor hockey-heren mpala (gym) lampioen rayon Nest-Vel uwe „boekhorst" opende tennis- seizoen M. Ruitenberg nieuwe trainer Roda (za) Avanti valt in de prijzen in Ermelo Uit de Leusdense clubbladen... Roda toch in promotie competitie REDELIJK SUCCES VOOR „NIMMERDOR" OP STREEK- WEDSTRIJDEN Haaien-polo-nieuws Johan Ossedrijver en Nico de Vries wonnen fietsrit k -|t Bulkboeken 1.50 en 1.75 2.25 jöEKUAL, 17 APRIL 1975 LEUSDERKRANT 19 i» £USDEN - Het eerste herenelftal je Leusdense hockeyclub heeft iondag, vooral in de tweede helft de wedstrijd tegen Lelystad, nog heerlijk uitgeleefd. De ontmoeting al direct met een groot over ga Leusden. De aanvallen volg- elkaar snel op en of het aan ner- jieil lag, of aan gebrek aan con- tratie of zelfs aan pech, doet wei- lerzake; het wilde gewoonweg niet Rakelings vloog meermalen hal net langs het doel van Lely- je zou haast geen denken, dat jjpe Fortuna op de doellat zat. In- redelijkheid had het voor de rust al 5 of 6-0 kunnen zijn. Nu werd jjsseld met slechts 2-0. lea. [oh ponsen had het eerste succes, heihard door de vandaag zeer op- >od spelende Kees Swierenga ïnge- ten corner kon door één der ver ders slechts met de voet gestopt ijen en dat mag bij hockey niet. hierdoor ontstane strafbal pushte rjen op de van hem bekende wijze srispelijk in (1-0). Uit een voorzet Theo Fischer bracht Dick Geer de stand op 2-0. Na de rust liep Leusdense spel op rolletjes. Het iele elftal draaide goed en van ze- chtigheid was nu geen sprake Vooral in snelheid en stick- ïheid waren de Leusdenaren hun ^standers de baas. De druk op het van Lelystad werd steeds groter, j minuten begon de enorme inzet ne op te leveren Hans van der Lin- terhoogde de score uit een goed gegeven hoekslag tot 3-0. De tweede vas 12 minuten oud toen een door Fischer ingeslagen korte corner de doelman der gasten slecht weggewerkt. Enk Timmer profi le hiervan (4-0). Een minuut later maakte Hans van der Linden het mooi ste doelpunt van de wedstrijd. Vanaf de middenlijn stormde hij dwars door alle lime's van de polderbewoners heen en met een keurig geplaatst kei hard schot in de uiterste hoek werd doelpunt nummer 5 aangetekend Nog in dezelfde minuut werd het 6-0 Ditmaal uit een wederom uitstekend in het veld gebrachte corner van Pon sen, waar Van der Linden gewoon op stond te wachten om raak te schieten De wedstrijd verliep bijzonder spor tief, met in totaal slechts één straf bal Onze specialist voor dit soort za ken (Rob Ponsen) ging daarom over tot het aangeven van de, door de over macht van Leusden, regelmatig voor komende corners en hij deed het su bliem. Erik Timmer timmerde het 7e Leusdense doelpunt op het schorebord en Kees Swierenga benutte alweerzo'n op maat aangespeelde corner van Pon sen, waarmee de eindstand op 8-0 kwam. In de allerlaatste minuut kreeg Swierenga nog een kans. De voorzet van Geerlings was echter iets te zacht, zodat een Lelystedeling de bal nog net voor de schietklare stick van Kees Swierenga kon weghalen. O ja, ook de Leusdense invaller Maarten Rijnveld, speelde een zeer goede partij. OVERIGE RESULTATEN Heren 2 heeft dit weekeinde slecht betaald overwerk moeten verrichten. Zaterdag werd uitspelend met 5-3 ver loren van Laren 12 Als troost'voor de Leusdenaren mag gelden, dat Laren hierdoor afdelingskampioen werd. Zon dag werd thuis, eveneens in een doel puntrijke wedstrijd, vanGooische8 met 3-8 verloren Toch merkwaardig zes doelpunten maken en desondanks twee- -EUSDEN - Zaterdag 12 april zijn prachtige sporthal aan de Her- rlian te Ermelo turnwedstnjden ge- rito in de z.g. C-klasse. Hieraan rd door verschillende verenigingen fct rayon west-Veluwe deelgenomen, ren totaal van een kleine duizend :ens en meisjes. ill was vertegenwoordigd met t130 laemers verdeeld over 16 groepen, toestellen waarop geturnd moest rden waren voor de meisjes: brug elijk, balk, lange mat, paard en voor jongens lage brug, ringen, lange ten bok tor een goed georeaniseerde wed den perfect roulatiesysteem, was een prachtig gezicht deze jeugd- *pen aan het werk te zien. Er werd tonder rustig en goed geturnd in neer fijne sfeer. kt er goed gewerkt is, bleek wel het eind van de wedstrijd, toen prijzen werden uitgereikt. Al de iloemende groepen van Impala zijn de prijzen „gevallen", de eind- 1 - Roda 1 3 - Roda 3 irpenzeel 3 - Roda 7 lillen: ieoburg l - Roda 1 lUnd 1 Roda 2 weid 3 - Roda 5 ioren: - Roda B Spiranten: - Roda c l'*rveld - Roda e C - Roda h torijdprogramma 19 april: «PUIen: 1 - Roda 1 2 - Soest 2 Glind 1 - Roda 3 A3- Roda 4 - Quick 5 6 - Quick 6 5 - Roda 7 "pillen: Ira.vogels 1 - Roda 1 2 - HVC 1 telaken 2 - Roda 3 b - WZA 4 5 - Amerf. Boys 3 6 - Limvio 5 'en: A - WZA n° Roda B i Piranten; jfP^nzeel - Roda a i t Roda b i erPenzeel - Roda c i ^Dburg - Roda d i Roda e i f - VVZ '49 S - SO Soest n vrij 0-7 6-1 2-1 9-1 12.00 11 00 13.00 13.00 12.00 11 00 13.00 13.00 13.00 13.00 13.00 12.00 11.00 16.15 14.15 15.15 15 30 14 00 14.15 11.30 15.00 13.45 Benko Boys - Wilver Bovs Keesar Boys - Wilro Boys Afdeling Zaterdag: EFC 2 - Roda 2 Programma 20 april: Afdeling zondag: Roda 1 - Baarn 1 APWC 3 - Roda 3 Amersf. Boys 5 - Roda 4 KVVA 7 - Roda 5 Limvio 5 - Roda 6 Roda 7 - Soest 6 Afdeling zaterdag: 19 april: Roda 1 - UHSV Barneveld - Roda 2 Roda 3 - Unicum Poathoorn - Roda 5 z°meravondcompetitie Jsdag 23 april: Boys - Denkla Boys 5°ys - Piren Boys Js - Henber Boys ■puien: Boys Aljo Boys 18 00 io. U0 18.00 19.00 Uitslagen zaterdag 12 april: Afdeling jeugd: NSC A - Achterveld A Achterveld B - VVZ '49 B Achterveld a - WZA a Roda b - Achterveld a Amsvorde b - Achterveld b Pupillen: Hoevelaken 1 - Achterveld 1 APWC 2 - Achterveld 2 Achterveld 3 - APWC 3 Achterveld 1 - IJsselm vogels 1 6-1 Hoogland 2 - Achterveld 2 0-5 Achterveld 3 - Roda 3 0-0 Wedstrijdprogramma zaterdag 19 april: Junioren. Achterveld A - VVZ '49 A Achterveld B vrij Hoogland b - Achterveld a Amf. Boys a - Achterveld a Achterveld b - IJsselm. vog Pupillen: Achterveld 1 - Hoogland 1 Achterveld 2 - SEC 3 HVC 3 - Achterveld 3 Quick 1 - Achterveld 1 Achterveld 2 - Amf Boys Achterveld 3 - WZA 5 1-0 2-1 3-3 1-2 0-6 afgel. 5-5 0-1 a 15.00 a 15.00 a 15.00 d a 13.45 maal verliezen! Leusden 2 had wel pech, aangezien met veel invallers gespeeld moest worden. Heren 3 (de stoomwals) is aan de promotie-competitie begonnen met de uitwedstrijd tegen Schaerweyde 14. In twee poules van vier teams wordt ge speeld om drie plaatsen in een hogere afdeling In de eerste wedstrijdhelft waren de Leusdenaren heer en meester en Frank Mestrom drukte dit, mede namens zijn elltalgenoten, uit in twee uitstekende doelpunten. Na de rust had Schaerweyde een ander toerental ge programmeerd en kwam nog terug tot 2-2. Het komende weekeinde wordt zeer belangrijk voor Leusden 2 met twee wedstrijden in deze na-competi- tie. Heren 6 tegen Barneveld 3 werd afgelast Dames 1 is kampioen en uitgespeeld. A s zaterdag spelen de dames een testmatch tegen een selectie uit Het Gooi en de Provincie Utrecht Dames 2 tenslotte won uit van Amersfoort 4. Normaliter is in de onderbond de com petitie eind februari afgelopen. Merk waardig is, dat deze ontmoeting tus sen de Leusdense en de Amersfoortse dames pas de eerste van de twee on derlinge wedstrijden was Maargoed, Leusden won en Herma Gerber scoor de drie Leusdense doelpunten Amers foort kon slechts de eer redden. Het was overigens een wat vreemde combi natie van Dames 2 Marion Ponsen, Anthonie Swierenga en keepster Janny Parson waren geleend van het eerste en verder kreeg men hulp van Anne- marie Welp en Yvonne Blom uit het meisjes A-elftal. Vooral Yvonne speel de als een volwaardige kracht en bete kent o.i een belofte voor de toekomst Programma a.s. zondag: 14.00 uur Heren 1 - Meeuwen 1. 11.00 uur Heren 2 - Maarssen 3 12.30 uur Heren 3 - Gooische 7 of Maarssen 2 (promotie). 11 00 uur Dames 2 - Amersfoort 4 Zaterdag wordt (uit) nog gespeeld de testwedstrijd Goois-Utrechtse selectie tegen Dames 1 en (thuis) de promotie wedstrijd tussen Heren 3 en Huizen 4 Aanmelden van nieuwe leden is thans weer mogelijk Vooral in verband met de selectie voor de elltallen voor het a.s. seizoen is spoedig aanmel ding erg belangrijk In het bijzonder zijn spelers en speelsters met erva ring gewenst, doch ook voor beginne lingen en voor de jeugd zijn nog plaat sen beschikbaar in de diverse elftal len. Het secretariaat van de MHCL is gevestigd op Henegouwen 33, Leus den-Centrum. (tel. 03496-2651). LEUSDEN/CENTRUM - Zondag is het tennisseizoen van de Leusdense L T V. Lockhorst geopend met een ,,bel"-toernooi Het was volgens de ka lender de 13e, doch voor niemand is de openingsdag ongelukkig verlopen Zelfs het weer werkte mee. Het was weliswaar bewolkt, maar de gehele dag droog en dat is voor de Lock- horsters kennelijk voldoende. Om 10.00 uur in de ochtend begon de pret en exact volgens de planning klonk om 18.00 uur voor de laatste maal de bel over het Burgemeester Buining- park. Wat een ..bel" -toernooi is? Naar de indruk, die wij ervan kregen geen toernooi in de ware zin van het woord Volgens Koenen immers is een toer nooi een reeks wedstrijden met een uitslag was als volgt: éen groep met een le prijs, 7 met een 2e prijs en 8 met een 3e prijs. De groep meisjes met de le prijs zal volgend jaar niet weer aan deze wedstrijd mogen deelnemen, maar zal overgaan naar de z.g. B. klasse, die aanzienlijk zwaarder zal zijn dan deze wedstrijd. Door het grote aantal deelnemers en de regen van prijzen is Impala als eerste geëindigd in een geduchte concurrentiestrijd met de andere ver enigingen en mocht hierdoor de prach tige wisselbeker mee naar huis nemen. Op de terugreis in de bus, werd de ze beker van hand tot hand gedragen, om hem nogmaals van dichtbij te mogen bewonderen, als de bekroning op een wekenlange en intensieve training. Met de prachtige turnmiddag die helaas door weinig ouders van de Impala-deelnemers werd bijgewoond, en het zeer fraaie resultaat, mag een ieder terug zien op een zeer geslaag de en sportieve dag heer M. Ruitenberg, momenteel nog oefenmeester van de zondag-eerste klasser Amersfoortse Boys. Bij deze Amersfoortse club zalhij worden opge volgd door de heer B. Pauwe. De heer Ruitenberg is in Amers foortse voetbalkringen geen onbekende. Hij speelde vanal zijn 17e jaar bij de Boys. Later kwam hij succesvol uit voor KVVA. Zijn trainersloopbaan be gon hij bij „Posthoorn" Daarna ver huisde hij naar het Amersfoortse SO VA (onder zijn leiding werd deze club ongeslagen kampioen) en naar de Amersfoortse Boys. De in de Keistad wonende heer Ruiten berg beëindigt binnënkorf zijn tweeja rige periode als oelenmeester bij laatstgenoemde vereniging en komt dan naar Roda Het bestuur van de Leusden se voetbalclub hoopt en gelooft in hem een waardige opvolger te hebben gevon den voor de heer A Leander, die zes jaar lang Roda-zaterdag onder zijn hoede heelt gehad Leander was voorheen een bekende speler van Wageningen en-van de Graaf schap. Hij vond een trainerschap van 6 jaar bij dezelfde vereniging genoeg en voelde daarom niets voor een ver lenging van zijn contract met Roda '46. Hij heeft bij het bestuur en de spelers altijd zeer veel respect ondervonden. Het Roda-bestuur vindt hem een goed vakman, een prettig mens om mee sa men te werken en betreurt het daarom, dat na zes fijne jaren de relatie wordt verbroken. Men respecteert evenwel de wensen van de heer Leander Op 31 mei a.s. tijdens de slotavond van Roda. zal op „gepaste wijze" afscheid wor den genomen 19.00 19.00 0-0 12 00 11.30 11.30 11.30 12 00 12.00 16.15 16.15 14.15 14 15 LEUSDEN-CENTRUM - De heer C. Leyenaar, secretaris van Roda '46, deelde ons mede dat in de trainer- vacature voor de zaterdag-afdeling is voorzien door de benoeming van de LEUSDEN/CENTRUM - Aan de Buurtweg op het bekende weitje in Den Treek werd zaterdagmiddag de eerste officiële streekwedstrijd voor B-, L-, M- en Z-ponyruiters van de Federatie van Landelijke Rijverenigingen georga niseerd door „Nimmerdor Het weer werkte niet al te best mee en ook al omdat het de eerste buitenwedstrijd was, ging het allemaal nog wat stroef. „Nimmerdor" kwam er uiteindelijk nog niet zo slecht al. hoewel het volgens insiders nog wel wat beter had kunnen zijn. Inmiddels werden er toch nog een le, vier 2e, een 3e en een 5e prijs in de wacht gesleept. Wat „Nimmer dor" betreft, waren de uitslagen: B-dressuur: 2e Bridy Reems op Chamrock L-dressuur: 2e Dorien Spoel op Bento Capilleproef: le Maurits Herder op Vosje 3e Johnny Wery op Sound. 13.00 12 00 13.00 13.00 13.00 12.00 L-springen: 2e Marian v 5e Anita v d. d Hengel op Skinny. Berg op Jumping. M-springen 2e Katinka Gunn op Robin ACHTERVELD - Temidden van hon derden deelnemers(sters) is de gym- nastiekafdeling van Avanti uit Achter veld er in geslaagd bij de jaarlijkse wedstrijden van het rayon West-Veluwe van de Stichtse Turnkring drie tweede en twee derde prijzen weg te slepen Deze wedstrijden vonden deze keer plaats op zaterdag 12 april in de pas geopende schitterende sporthal te Er melo De tweede prijzen werden be haald door meisjes 9-11 jaar; meisjes 14-16 jaar; jongens 12-13 jaar en de derde prijzen door meisjes 12-13 jaar en jongens 9-11 jaar. Dit gezamenlijke goede resultaat werd bereikt door een intensieve trai ning. die een paar maanden geleden be gonnen was tijdens een extra trainings- les op donderdagavond van 6 tot 7 uur. Op de bewuste wedstrijd-middag ver trokken 35 deelnemende kinderen om ongeveer 12.00 uur naar dit sportfes tijn Het vervoer heen en terug werd verzorgd door diverse enthousiaste ouders, leiding en bestuursleden Om half twee, toen de wedstrijden begonnen, beten de meisjes van 9-11 jaar de spits af Onder deskundige be geleiding van de heer Snijders werkte men in een vlot tempo de oegeningen af. Al met al verbleven zij toch onge veer 1Z2 uur in het strijdperk Hierna waren de meisjes van 12-13 jaar aan de beurt, die eveneens van de heer Snijders veel steun ondervon den. Om half vijf nam de heerValkonet de meisjes van 14-16 jaar onderzijn hoede. Gelijk met deze meisjesgroep werkten de jongens, die vergezeld wer den door de heer Berg, hun oefeningen al. De slotoefening van de jongens en van de gehele wedstrijd was de oefening aan de ringen Er was heel wat moed van de jongens nodig om aan deze hoge ringen de vouwhangen etc uit te voe ren Om ongeveer kwart over zes vond de prijsuitreiking plaats waarbij het be reikte reslutaat eindelijk in de open baarheid kwam. Al met al kan men spreken van een geslaagde wedstrijd middag die te danken is aan de spor tieve inzet van alle deelnemers(sters) en van de Avanti mascotte kompleet boek in krantenvorm van bekende Nederlandse auteurs per stuk. Nu ook in het Engels, Duits en Frans per stuk, t.w. Engelse reeks: 1. F. Scott Fitzgerald: „The-Rich Boy" (verhalen) 2 Evelyn Waugh: „The Loved One" Duitse reeks: 1. Peter Handke: „Die Angst des Tormans beim Elfmeter" 2. Bertolt Brecht: „Der Kaukasische Kreide Kreis" Franse reeks: 1. Albert Camus „Noces/l'èté" 2 Rabelais „Gargantua et Pantagruel" (selectie) Verkrijgbaar bij: LEUSDERKRANT Finnmark 3 - Leusden-Centrum. titel of een speciale prijs als inzet. En dat was hier bepaald niet het ge val. Het was ook niet de bedoeling. De hele onderneming was op touw ge zet om het tijdens de afgelopen win termaanden mogelijk wat verflauwde onderlinge contact weer wat aan te halen en meer nog om de vele nieuwe leden te laten kennismaken met het Lockhorstbestuur en de oudere leden. En wat dat aangaat was het een zeer geslaagde dag. Het toernooi - laten we het zo toch maar noemen - was een heel karwei voor de organisatoren, mevrouw L. A. Ackers-Smits en de heer H. Keuss. De 120 deelnemers en deelneemsters speelden telkens een kwartier met een steeds weer andere vreemde partner en dat gebeurde in de loop van de dag zesmaal Een bel kondigde na ieder kwartier het einde van de partij aan De samenstelling der duo's was geheel willekeurig, zodat de meest onmoge lijke combinaties mogelijk werden. Dat verhoogde nog eens extra de aardig heid van het geheel. Op deze wijze was natuurlijk niet tot een normale rangschikking te ko men, maar dat was niet nodig, omdat ook de prijzen op een ongebruikelijke manier werden uitgedeeld Lockhorst- voorzitter A. Noordkamp handelde dit hoofdstuk op de van hem bekende wijze vlot af. Zo waren er o.m. prijzen voor hen, die de hoogste score tégen had den en (een asbak) voor een tijdens het spel rokende deelnemer. Alles mocht vandaag Echtparen, die nu eens niet samen speelden en derhalve el kaar de misslagen niet konden verwij ten, moesten nogal eens ervaren, dat het ook met „vreemden" niet altijd alles is. Tot 18.00 uur werd er ge tennist en daarna volgde een gezellig samenzijn, dat pas tegen elven zo n beetje op het einde liep De bar- en feestcommissie heeft wel laten zien, dat zij er ook waren. LEUSDEN/CENTRUM - De wonde ren zijn de wereld nog niet uit. Waar bijna niemand in de Roda-gelederen nog in geloofde, is toch nog werkelijk heid geworden. Na de grandioze over- winnig van de Leusdense voetbalclub op S.V Achterveld stond Roda stevig op de 2e plaats in de competitie. Dat was de plaats, die - via een na- competitie - nog recht gaf op promo tie naar de eerste klasse. Op 6 april verspeelden de Leusdenaren de kansen door een eigenlijk niet verwacht ver lies tegen mede-kandidaat PVC. Roda was toen afhankelijk geworden van de resultaat van de wedstrijd RUC - PVC, die afgelopen zondag werd gespeeld. De thuisclub was reeds kampioen en had derhalve niets meer te winnen of te verliezen. RUC deed (vanzelf sprekend) haar sportieve plicht en won de door omstandigheden toch nog zo belangrijk geworden wedstrijd met 2-1. Jammer voor PVC, maar bijzonder verheugend voor Roda '46, dat hier door nu definitief op de zo fel be geerde 2e plaats is geëindigd. Met nog drie andere verenigingen wordt nu in een promotie-competitie gespeeld op drie beschikbare plaatsen in de eerste klasse. Een kans van 75% en die zou Roda toch moeten kunnen be nutten. Ondanks de verheugende alloop van de huidige competitie heerst bij Roda op dit moment een zeer gedrukte stem ming. Nadat nog maar onlangs Ronald Bongaerts op zo'n ongelukkige wijze om het leven is gekomen, verongeluk te vrijdagavond de 11-jarige Jos v.d. Geer (uit hetzelfde pupillenelftal) bij een noodlottig verkeersongeval tussen Amersfoort en Hoogland Ook de ove rige inzittenden van de ongeluksauto waren nauw betrokken bij de Leus dense voetbalclub LEUSDEN - Zondag 13 april namen ,,de Haaien" met een aspiranten-ploeg deel aan het 9e eD laatste ASPVP- waterpolotoernooi. De Haaien-ploeg moest achtereen volgens spelen tegen de Meerkoeten (3-0), Polar Bears (2-2) en tegen A.Z. P.C. (1-4). Harry Klok verving de afwezige kee per Ron Hoelaars uitstekend Robert- J Mohlman was goed op dreef. Inde eerste partij, tegen de Meerkoeten, scoorde hij alle drie de doelpunten In de partij tegen de Polar-Bears was het de goed verdedigende Wim Burger die in de aanval mee ging spe len en zodoende een doelpunt scoorde R. J Mohlman wist in de laatste se conden de Haaien nog op 2-2 te bren gen. De laatste wedstrijd werd met 4-1 verloren wat misschien te wijten was aan de vermoeienissen van de voor afgaande wedstrijden. Wim Burger red de de eer voor de Haaien met één doel punt Door deze reeks van monstertoer- nooien hebben „De Haaien" heel wat wedstrijdervaring opgedaan die ze goed zullen kunnen gebruiken m de ko mende zomercompetitie LEUSDEN-CENTRUM - Wederom verscheen een nieuw clubblad in Leus den Dat was het eerste nummer van het (nog naamloze) verenigingsorgaan van de in Leusden (Postweg 1) geves tigde Buggy Club Nederland De opzet van, het blad is het contact te onder houden met de leden op het gebied van de buggy-sport (U weet wel, die „gekke" autootjes) en alles, wat er maar iets mee te maken heeft HET LOODSMANNETJE - is schijn baar niet meer klein te krijgen, zeker als men het laatstverschenen nummer van dit maandblad van de L.Z. P.C de Haaien bekijkt Het bevat dan ook heel wat nieuws. Op de eerste plaats de aankondiging van een polo-toernooi op 19 april (a.s. zaterdag) in Leusden. Aanvang 16.00 uur. Over polo gespro ken. Deze afdeling van de Haaien plaatst lichtmasten rond het buitenbad, zodat de komende zomermaanden ook 's avonds getraind kan worden en wedstrijden mogelijk zijn De Haaien komen inde a.s zomercompetitie (polo) met een record-deelname uit en wel met 3 heren- en een adspiranten- zeventaJ. Van 17-19 mei a.s. wordt in de NUSO-hoeve te Voorthuizen het Pinksterkamp 1975 gehouden voor haaien en haaltjes, geboren tussen 1959 en 1967. HET STICKERTJE van de hockyclub wijst nog eens op de mixed toernooien in Huizen (op 26 en 27 april) en in Wageningen (op 27 april) voor de seni oren Voor de ïeugd is op 27 april een toernooi bij H C. Flevoland (jongens A) en op 5 mei in Leusden (jongens C en meisjes C) Volgens DE STOFWOLK, het maand blad van de A.R.T.C Amersfoort, gaat de Ronde van Klein Zwitserland (Amersfoort) op 25 mei a.s. definitief door Voorts is door „Amersfoort" ingeschreven voor deelname aan alle 11 klassiekers voor junioren Weer heel wat werk aan de winkel voor o.m. de Leusdenaren Jeroen Groenestein en Dick Willigenburg. RODA SPORT, het clubblad van de Leusdense voetbalclub, vermeldt zwart op wit, in verband met het enorme gebrek aan speelvelden, voorlopig een ledenstop voor pupillen beneden de leeftijd van 8 jaar. Agnes van 't Kloos ter breekt, in dit jaar van de vrouw, een lans voor het damesvoetbal bij Roda Het oorspronkelijke enthousias me (er was een tijd met twee dames elftallen!) is wat afgezakt en momen teel kan met enige moeite nog maar net één team op de been gebracht worden. Waar blijven de voetbalmin- nende Leusdense dames en meisjes? Stelt U Agnes niet teleur Het zou jammer zijn, dat na drie jaar de damesafdeling al weer zou mueten worden opgeheven Iets anders is de actie van Piet Wendel. Hij zoekt man nelijke voetballers, die ouder zijn dan 31 jaar Het ligt niet in de bedoeling te streven naar de ere-afdeling Hoofd zaak is het organiseren van veteranen- wedstrijden, met alles daarom heen en vooral dat laatste moet bar gezellig zijn LEUSDEN/CENTRUM - De afge lopen zondag op het parcours van de Pe- daalridders in Amersfoort verreden ge zamenlijke wedstrijd van de Pedaal- ridders en de RTC Amersfoort is on danks de vrij geringe deelname toch nog een spannende aangelegenheid gewor den. Diverse vluchtpogingen werden on dernomen. maar alle moeite was ver geefs. totdat uiteindelijk Jan Sandbrink nog weg kwam en niet meer kon worden ingelopen. Sandbrink won dan ookbijde ling amateurs voor Jan Vlastuin, Evert Smit en Gerrit Heuveling In de lielhebbersklasse was de Ach- tervelder Johan Ossendrijver de snelste. Hij versloeg Eric Prinsen en L. Weijmers. Nico de Vries uit Leusden, net veteraan geworden, won direkt al zijn eerste rit in deze categorie Harry Stouten werd 2e en Paul Almekinders ging als 3e over de meet. Jos van Noor denburg was de rapste nieuweling De inschrijving voor de door de ARTC Amersfoort op 25 mei te organiseren Ronde van Klein Zwitserland is in volle gang. Reeds 90 amateurs hebben zich aangemeld. Met de junioren en de lief hebbers loopt het nog wat minder, maar dit is niet zo verwon Jerlijk Junioren zijn er dit jaar heel wat minder dan in voorgaande jaren en voor de vete ranen en liefhebbers wordt het minder aantrekkelijk, omdat die tegelijk van start gaan. Zaterdag a.s half 3 volgt de zater- dagrit in het Amersoortse industriege bied en zondag a s half 10 zitten we al weer in de 3e rit van de Midden-Neder land-competitie, ditmaal inCulemborg

Leusder Krant | 1975 | | pagina 19