Sportstichting nieuwe stijl kan aan het werk jeje Programma Oranjevereniging Leusden Vereniging de „Groenlande 10 april opgericht Herdenking 30 jaar bevrijding, Leusden Programma Koninginnedag 19?S WÊÊ DONDERDAG 24 APRIL 1975 LEUSDERKRANT LEUSDEN/CENTRUM - Tijdens de nieuwjaarsreceptie van de Sport stichting Leusden deelde voorzitter G. van Woudenberg de vele aanwezigen reeds mede, dat zijn voorzitterschap (als opvolger van de heer W. A. van Zandbrink) niet van lange duur zou zijn. De nog in 1974 vastgestelde nieuwe sta tuten van de Sportstichting voorzien in een voorzitter, die geen direkte binding heeft met het gemeentebestuur, nog met de sportverenigingen. Naast de neutrale voorzitter hebben drie le den namens het gemeentebestuur zit ting in de stichting en zullen drie anderen de belangen van de clubs be hartigen. De „oude" Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport Leusden", daterend van 18 juni 1964, was ondanks haar grote omvang niet volledig, aangezien statutair slechts een tiental verenigin gen daarin vertegenwoordigd kon zijn. Met alle respect voor hetgeen toch nog gepresteerd is, was het in de praktijk een log en onhandelbaar apparaat. Hoe wel de heer Van Woudenberg de ver wachting uitsprak, dat de Sportstich ting „nieuwe stijl" nog in het eerste kwartaal van dit jaar van start zou kun nen gaan, kwam pas in de raadsverga dering van 23 april j.l. de voordracht van het nieuwe bestuur aan de orde. Het moet ons van het hart, dat de oude sportstichting de pers veel te weinig heeft betrokken bij de diverse aange legenheden, die toch van algemeen belang zijn. Uit de gesprekken, die wij met de leden van de nieuwe sport stichting hadden, kwam van verschil lende zijden duidelijk naar voren, dal het in de bedoeling ligt in de toekomst de pers tijdiger en meer informatie te verschaffen En dat zal dan vast het eerste positieve punt zijn van de nieu we stichting, waarvan wij heel veel goeds verwachten voor de Leusdense sportwereld. Uit eigen bronnen heb ben wij vernomen, wie voorgedragen werden voor de leiding van de nieuwe Sportstichting. Mogen wij deze kandi daten (als de voordracht volledig wordt overgenomen) aan u voorstellen? Beginnend met de voorzitter gaan wij verder de rij alfabetisch af. Als voorzitter zal optreden de heer B. W. Peddemors, Dalmatie 66 in Leusden-Centrum Hij is geboren in Assen op 15-4-1926 en derhalve ver leden week 49 jaar geworden. De heer Peddemors is in 1972 vanuit Emmen naar Leusden gekomen. Hij is bouw kundige en heeft behalve smalfilmen weinig speciale hobby's of beter ge zegd: het ontbreekt hem aan tijd daar voor Op jeugdiger leeftijd heeft hij aan meerdere sporten gedaan, zodat verwacht mag worden, dat hij zijn weet je op dat gebied wel weet. Hij heeft een grote maatschappelijke belangstelling op velerlei gebied. Zijn neutraliteit lijkt ons de juiste opstelling op onbe vooroordeeld de zaken te kunnen lei den Hij heeft - althans wilde ze niet kenbaar maken - nag geen exacte plan nen, doch hoopt dat de nieuwe stich ting snel volgens een ander patroon dan de oude goed op gang komt Men moet merken, dat in Leusden een Sportstichting bestaat, waar men wat aan heeft. De heer Peddemors was dui delijk een voorstander van betere pu blic relations en vond het meer betrek ken van de pers bij het te vormen be leid en de uitvoering van zaken zeer zinvol. De heer B. W. Peddemors, voorzitter. De heer G Bolk. Kandidaat nummer 2 is de in Leus- den-Zuid (Nassaulaan 8) wonende heer G. Bolk, tot voor kort penningmeester van de L T V. Lockhorst. Hij is op 7 september 1934 geboren in Almelo. Na een buitenlands verblijf (o.m. Zuid- Amerika) vestigde hij zich eind april 1967 in Leusden. De heer Bolk is com puterdeskundige bij een bankinstelling. Hij doet recreatief aan tennis en bad minton en vertegenwoordigde in de oude stichting de Leusdense tennisclub. Be halve voor de beide in onze gemeente bestaande tennisverenigingen en de hockeyclub, waartoe hij zich wat meer aangetrokken schijnt te voelen, zal hij evenwel in de bres sprineen voor heel sportief Leusden. Wat tennis betreft ziet hij meer in een concentratie van alle bestaande en nog komende banen, voor wat Leusden-Centrum betreft, rond het complex aan de Bavoortseweg (en dan mogelijk met een tennishall) De heer K J. Kleefstra. dat een spreiding over de gemeente. Evenals de heer Bolk vertegenwoor digt de heer K. J. Kleefstra, Prin- cenhoflaan 13 in Leusden-Centrum de sportverenigingen in de nieuwe stich ting (hij had reeds vele jaren zitting in het bestuur van de vorige sport stichting). De heer Kleefstra is ge boortig uit Onstwedde (Z O. Gronin gen). Met zijn 51 jaar is hij de oudste (en laat ons hopen ook de wijste). Vanuit Amsterdam verhuisde hij in mei 1960 naar Leusden. Hij is chef- constructeur van airconditions-instal- laties (Marine) en interesseert zich behalve voor vrijwel alle sporten, ook voor tuinieren, knutselen en wande len Dat laatste ondanks het slechte weer de laatste jaren De heer Kleef stra is mede-oprichter en sindsdien de enige voorzitter van de Leusdense tafeltennisclub. Hij hoopt (en wil zor gen) dat het in de nieuwe sportstich ting beter en vlotter gaat lopen dan voorheen met een grotere mogelijk heid van inspraak van en inbreng voor de verenigingen. Ook is hij voor gro tere openheid. Ir. M. F. W. Reichert, Prins Mau- ntslaan 6 in Leusden-Zuid (een laan overigens met veel sportminnende be woners) vertegenwoordigt het gemeen tebestuur in de stichting, evenals dat voorheen ook reeds het geval was. Hij is op 1 oktober 1935 geboren in Delft en kwam via Afganistan in april 1970 naar Leusden. Hij is bouwkundig ingenieur en gaat als architect door het leven. Hij heeft geen tijd voor hobby's of actieve sportbeoefening, maar in teresseert zich bijzonder voor alles, wat met -vrijetijdsbesteding te maken heeft. De heer Reichert zat ook al in het bestuur van de oude sportstichting. Hij heeft nog geen vastomlijnde plan nen voor de nieuwe onderneming, maar wil liever eerst de ontwikkeling af wachten. Aan de Burgemeester de Beaufort- weg op no 1 woont een andere verte genwoordiger van gemeentezijde. Dat is de in Leusdense sportkringen wel bekende heer G. G. van Tiel. Bij meer dere verenigingen zat hij aan de be stuurstafel. De heer Van Tiel is 35 jaar en werd in Wageningen geboren Hij woont sinds 1964 in Leusden (voor heen in Alkmaar) en is eehuwd meteen in het jongerenwerk en in de sport in het algemeen. Vanaf 1965 (toen voor Impala) zit hij reeds in de sport stichting. De heer Van Tiel ziet in de sportstichting nieuwe stijl een uitste kende wijze van samenwerking tussen de gemeente (die uiteindelijk met de duiten op tafel moet komen) en de verenigingen, die nu beter dan voor heen, toen de representanten hoofdzake lijk hun eigen straatje veegden, en nu door een hechter groepsverband aan hun trekken kunnen komen. De heer M. F. M. Reichert. De heer G. G. van Tiel. ras-echte Hamersveldse. Zijn beroep omschrijft hij zelf als „boekhouder" (als zodanig houdt hij niet van andere „dure" betitelingen). Recreatief doet hij in Achterveld bij Avanti aan bad minton Niet alleen omdat het daar zo gezellig is (sorry, heer Bolk), maar vooral in verband met het feit, dat toevallig daar ook diverse kennissen een pluimpje slaan. Van jongs af aan voelde hij zich aangetrokken tot de jeugd Hij heeft altijd veel gedaan De heer P. A. M. Wendel. De op 27 mei 1937 in Wilnis (Zuid- Holland) geboren heer P. A. M. Wen- del (ook al jaren in de oude sport stichting) is de derde vertegenwoor diger van de clubs. Vanuit Nieuwkoop kwam hij in 1961 naar Leusden. Hij is districts-verkoopleider van profes sie en heeft desondanks (of misschien juist voor de noodzakelijke afleiding) kennelijk nog wat vrije tijd. Als hob by en tegelijk sport heeft hij veel in teresse in sport (voetbal, biljarten, schaatsen, wielrennen, enz.) Hij is ook nog de regerende Prins Carnaval. Hij was voorzitter van Roda en is het mo menteel van B V. Leusden. Hij voet balt nog geregeld en heeft zojuist het veteranenvoetbal bij Roda op gang ge bracht De heer Wendel vond ook, dat gestreefd moet worden naar (veel) beter contact met de pers. Ook is hij van mening, dat de belangen van de Leusdense verenigingen beter gebaat zijn met een sportstichting van kleine re omvang, maar met meer mogelijk heden. Met onze exuses aan de heer G. van Woudenberg (alfabetisch komt uw naam nu eenmaal achteraan) komen wij aan het zevende lid van de nieuwe sport stichting. De heer Van Woudenberg is geboren (op 26 juli 1926) en getogen in Stoutenburg. Na de herverdeling van de wethouderszetels in 1974 werd de heer Van Woudenberg als wethouder o.m belast met de sportzaken van Leusden. Hierdoor kreeg hij (tijdelijk) het voorzitterschap van de oude sport stichting over van de heer W. A. van Zandbrink. De heer Van Woudenberg is veehouder van beroep en voor zover hij daarvoor tijd heeft, doet hij dat met veel liefde en toewijding Tijd voor hobby's heeft hij niet, of je zou de volgende functies als hobby moeten be schouwen. Hij is namelijk erg bezet met verenigingswerk. Hij is voorzit ter van het „Groene Kruis", Provin ciaal bestuurslid van de Christelijke Boeren- en Tuinders Bond, voorzit ter van de C.M.C. enz. Vroeger deed hij ondanks zijn drukke leven ook aan sport, maar tegenwoordig alleen nog maar bij bijzondere gelegenheden. On langs zagen wij hem nog de aftrap ge ven bij het schoolvoetbaltoernooi in Achterveld De heer Van Woudenberg gaat ver der helemaal op in gemeentelijke za ken. Op sportgebied is hij tegenwoor dig meer organisator dan „doe het zeiver". Hij verwacht heel veel van de Sportstichting nieuwe stijl en vindt, dat de heer Peddemors er een bijzon dere interessante bezigheid aan krijgt, waarbij laatstgenoemde op de volle dige medewerking van de heer Van Woudenberg kan rekenen. Ook onze wethouder van Sportzaken is voorstan der van meer openheid in het beleid van de stichting. De heer G. van Woudenberg. De gemiddelde leeftijd vaode van de Sportstichting In de niea* zet is ruim 42 jaar. Derbaht en wijs genoeg om de zaken au horen te kunnen regelen en als e ander goed verloopt, wat zo teo leu wel het geval zal zijn, kan tief Leusden nog wel enkele jares uit. Tenslotte delen wij u nog dat de coördinatie der zaken loopt, wanneer u behoefte mocb ben aan informatie of anderszio trent de Sportstichting, als i in verbinding stelt met de ht van Rootselaar, de secretaris i stichting, te bereiken op hetgetn< huis in Leusden, op de afdeling i zaken. (telf. 03496-1247). Maandag 28 april Gekostumeerde lampionneoptocht in Leusden-Centrum Opstelling om 19.30 uur op het plein van het Jongerencentrum ,,De Til' JHamerveldseweg 30 Vertrek 20 00 uur Muzikale begeleiding .LISIDUNA Route: Hamersveldseweg, Noorderinslag over steken, Landweg 1e r.: Groenhouten-noord. Rossenberglaan. Bavoortseweg. Ansfriduslaan. Wiggeruslaan. Hohorstlaan. Burg. Beaufortweg. Berkenlaan, Prunuslaan, Zwarteweg. Eikenlaan, Acasialaan, Lijsterbeslaan. De Biezenkamp. As- schatterweg. Wilgenlaan, Eikenlaan, Lindenlaan. Asschatterweg. inrit bejaarden - links Asschatter- weg Hamersveldseweg. bij ..De Til" ontbinding. Dinsdag 29 april Gekostumeerde lampionneoptocht in Leusden-Zuid Opstelling om 19.30 uur op het plein van de Chr Basisschool Loysden aan de Prinses Beatrix- laan 15 Vertrek 20 00 uur Muzikale begeleiding .LISIDUNA"' Route: Pr. Beatrixlaan Pr Margrietlaan. v. H van Lockhorstlaan v H van Ammerstollaan, v Diepenheim Scheltuslaan. Kwintlaan. Koningin Emmalaan v. B van Oosterhoutlaan. Irenelaan Prins Mauritslaan, Kon Julianalaan. Kon. Wilhel- minalaan, Pr Bernhardlaan. Pr. Irenelaan. Pr Beatrixlaan Toelichting bij de lampionneoptochten Aan de lampionne-optochten. welke tevens be doeld zijn als gekostumeerde kinderoptocht mag ieder belangstellend kind deelnemen De kinde ren kunnen deelnemen gewoon meelopend met de lampion, maar ook gekostumeerd en dus verkleed en zo wat voorstellende, mogelijk dit jaar een idee 30 jaar bevrijding? Evenals vorige jaren zal de Oranje Vereniging voor de best verklede kinderen weer enkele prijsjes beschikbaar stellen. Deze toekenning wordt gedaan door een speciale jury De kinde ren mogen als enkeling, maar ook in groepjes, dus 2 of meer kinderen, deelnemen De uitslagen zullen bekend worden gemaakt tijdens de kinder programma's op Koninginnedag, indien mogelijk op de scholen en voor de ramen van de etalages van de Fa. Hols in Leusden-Z en te Leusden-C (Torenakkerweg) in ,,'t Ros Beyaart' Hamers veldseweg 55 en het Jongerencentrum ,,De Til Bavoortseweg. beide Leusden-C De prijsuitreiking in de vorm van waardebonnen zal plaats hebben op zaterdag 3 mei om 14.00 uur voor de kinderen uit Leusden-C. en om 14.30 uur voor de kinderen uit Leusden-Z In het Jongerencentrum ,,De Til". Bavoortseweg. Leus den-Centrum. Woensdag 30 april KONINGINNEDAG 7 00 uur in heel Leusden DE VLAGGEN UIT Reveille Deze dient om iedere Leusdenaar tijdig te laten weten dat het Koninginnedag is. leder die dit wenst moet om uiterlijk 7 00 uur op een van de beide punten van vertrek lopende of met fiets aanwezig zijn De Oranje Vereniging doet een dringend beroep op de bevolking niet met auto s of bromfietsen hieraan deel te nemen Men mag lopend of aan de fiets bevestigd alles meetrekken wat leven maakt De opstelling vindt plaats in Leusden-C bij het Jongerencentrum De Til' (hoek Bavoort seweg) en in Leusden-Z. bij de Chr Basisschool aan de Prinses Beatrixlaan Het tempo zal wandelend worden bepaald Deze reveille duurt tot uiterlijk 7 30 uur Aubade voor gemeentehuis om 8.30 uur Opstelling van de stoet om 8.00 uur op het plein van het Jongerencentrum De Til", hoek Ba voortseweg Vertrek voorafgegaan door de muziekvereniging ..Lisiduna' om 8 15 uur Na opstelling voor het gemeentehuis gelukwens uitgesproken door de voorzitter van de Oranje Vereniging Koningslied gezongen door een groep kinderen van de ..Klimopschool onder leiding van de heer Riewald Kort woord door burgemeester mr A H v d Post. Gezamenlijk zingen van de liederen ..Wilhelmus' ..Wij willen Holland houen..In een blauw ge ruite kiel" en Wien Neerland s Bloed". Feestprogramma voor de kinderen 9 30 en 11.00 uur in ..'t Ros Beyaart Hamers veldseweg 55 voor de kinderen van de kleuter scholen. Gebracht wordt door het beeldtheater van Herman Tieman een poppenkast-programma onder de titel „Schnot" 9.30 uur; In grote tent op het Biezenkampplein voor de kinderen van de basisscholen wordt door kinderen en enkele volwassenen van de Toneelverenging ..Eendrachthet sprookje ,,De verwaande prins" opgevoerd Dit programma wordt herhaald zaterdag 3 mei voor de andere kinderen Over de kinderprogramma's en traktaties ont vangen de kinderen op de scholen nog een cir culaire Voor kinderen welke niet op de Leus dense scholen gaan ligt deze circulaire bij de bestuursleden waar hij kan worden afgehaald (zie lijst bestuursleden elders in dit boekje). 14 00-15 00 uur en van 19.30-21.30 uur verkrijg baar zijn in ..'t Ros Beyaart Hamersveldseweg 55 en in de showroom van garage Buitenhuis, Prins Frederik Hendriklaan. Leusden-Zuid Deze kaarten worden alleen verstrekt bij overlegging van donatie- of lidmaatschapkaart 1975- Ook dan kunnen dus toegangsbewijzen worden gekocht tegen gereduceerde prijs. 13.00 uur OPENING door de voorzitter van de Oranje Vereniging. Daarna voorstellingsronde van de deelnemers, voorafgegaan door Lisiduna. 13 30 uur EERSTE RONDE en zo vervolgens. Op het terrein zijn volledige programma's ver krijgbaar Zie deelnemerslijst elders in dit boekje Avondprogramma In grote tent op Biezenkampplein om 20 00 uur t ORANJE BAL Muziek. ..Valley's" Optreden Ronny Tober. LEUSDEN/CENTRUM - Donderdag 10 april vond in het Ros Beyaart een bijeenkomst plaats van de bewoners van Boekweit-Koolzaad- en Vlasland, die tot doel had een vereniging op te richten. Enige tijd geleden was het toenmalige voorlopige bestuur aan de slag gegaan om een enquête, die onder de bewoners gehouden was, uit te werken. Tevens waren er een drietal diskussie-avonden gehouden omtrent de indeling van de landjes. De avond werd geopend door de heer H Klijn in zijn funktie van voorzitter van het voorlopig bestuur der ver eniging Zijn vraag of iedere aanwe zige het eens was met de oprichting van een vereniging en wel met ko ninklijke goedkeuring, werd unaniem positief beantwoord. Bij de regeling van het stemrecht kwam een diskussie op gang over de vraag of kinderen - met name in de leeftijd van 15 tot 18 jaar stemrecht moesten hebben. Bij tweede stemming bleek de meerderheid wel stemrecht aan twee volwassenen per huis wilde, geven, maar niet aan de eventuele kin deren. Wel zou in de notulen komen te staan dat in specifieke zaken de jeugd zeker mee zou beslissen Nadat er nogal wat vragen ten aanzien van de statuten en huishoudelijk regle ment beantwoord waren, ging men over tot verkiezing van het definitief be stuur. waarbij ieder landje zi| kandidaten had en alleen ovei kon stemmen. Na de pauze werd gedeeld, wie er in het definitie stuur zitting namen. Tevens s naam van de vereniging bekendge Uit een stemming hieromtrent voorkeur uitgegaan naar ,.DeGn) den". De (herkozen) tijdelijke voo Klijn gaf kort weer watdegemeei besloten ten aanzien van de inde! de hofjes Hij deelde mee dat heti eniging niet meer mogelijk was'< komen op de beslissingen. Welk? land op zich eventueel bezwaren kenen Jbij de gemeente, indien a niet eens zou zijn met de ff besluiten. De heer Klijn prees de genie met name de heer Roggenkamp, veel medewerking had willen re bij de tot standkoming vaneenei Hij deelde tevens mee, dat er kontakten waren gelegd metde»i van de Wetering. Tot slot sprak hij de hoop i de vereniging, die momenteeik leden telt, zich verder zou ulte En met name deed hij hierbij» roep op de bewoners van de pr huurwoningen van de overigedri! jes. Entree Leaen op vertoon van het lidmaatschapkaart 1975 f 2.50 Niet-leden f 5. 13.00 uur GROTE AUTOCROSS De grote autocross wordt gehouden op het ter rein aan de Bavoortseweg. nabij de Pon-gebou wen. tegenover het Sportpark De entree voor deze cross is f 5.- voor personen van 16 jaar en ouder, f 2,50 voor personen van 7 t/m 15 jaar Kinderen t/m 6 jaar onder geleide gratis Er zal weer voorverkoop van toegangs bewijzen plaats vinden op de adressen vermeld op raambiljetten en zaterdag 26 april gelijk met kaartafhaalmogelijkheid voor de leden De prij zen zijn dan resp f 4.en f 2.Dit tot uiterlijk 26 april a s tot 21.30 uur De leden van de Oranje Vereniging Leusden hebben recht op 2 kaarten tegen betaling van f 1.per kaart, welke op zaterdag 26 april van Lidmaatschap Oranje Vereniging Gaarne bevelen wij de inwoners welke nog geen lid zijn. het lidmaatschap aan van de Oranje Vereniging Leusden. De in dit programma te noemen bestuursleden zullen U graag inschrijven en trachten, als U zich tijdig meldt. U ook nog uw lidmaatschaps kaart 1975 voor Koninginnedag te doen toe komen. Het lidmaatschap voor 1975 bedraagt f 5,Uiteraard zijn donateurs welke zelf hun bijdragen kunnen vaststellen 7.50 of meer) van harte welkom. Wegens de drukke voorbereidmgswerkzaam- heden kunnen op 28 29 en 30 april geen leden of donateurs worden ingeschreven 30 april in heel Leusden oranjedag - feestdag. KERMIS EN BEVRfJDINGSFEESTEN Donderdag 1 mei om 19 00 uur in grote tent: presentatie door enige Leusdense Verenigmoen en Rommelmarkt. Vrijdag 2 mei om 19.00 uur OPENING GROTE KERMIS op Biezenkamp en omgeving Zaterdag 3 mei om 9 30 uur 2e opvoering van het sprookje .De verwaande prinsdoor Een dracht' voor de kinderen welke niet op Koninginnedag zijn geweest Vanaf 14.00 uur KERMIS Op vrijdag 2 en zaterdag 3 mei wordt in de grote tent tijdens de kermis consumpties verkocht en wordt muziek gebracht door Eddy v d Brink Zondag 4 mei Kermis gesloten In de diverse kerken Herdenkingsdiensten voor de gevallenen Van 18.00 uur tot zonsondergang vlaggen halfstok. 19 00 uur Opstelling voor een stille tocht bij het dierenasyl aan de Appelweg naar Monument op schietbaan en naar Rusthof. 19 45 t/m 20 00 uur Luiden van de kerkklokken 20.00 uur 2 minuten stilte. 18 00 t/m 21.00 uur zijn alle openbare vermake lijkheden gesloten Maandag 5 mei DAG VAN 30 IAAR BEVRIJDING 8 45 uur BEVRIJDINGSDIENST in R.K K Hamersveldseweg 51. Mededelingen hie" plaatselijke pers. 10 00 uur HERDENKING BIJ HET MOND bij de R K Kerk te Achterveld, met mede» van. de muziekvereniging „D W S veld, het Kerkkoor Achterveld; Kmderkwj de heer Riewalt uit Leusden-Centrum. kinderen uit Achterveld. Oranjeverenio^ Rudolphstichting. Feestcomité AchterveÜ Toespraak en bloemlegging door mr A.' der Post. burgemeester van Leusden Iedere belangstellende wordt vriendelij* nodigd hierbij aanwezig te zijn Vanaf 11.00 uur KERMIS 20 00 uur: In grote tent DANSAVOND mfj kale begeleiding door ,.Ton Steenbeek -0 TOEGANG Dinsdag 6 mei om 19.30 uur op het terre 1 bejaardenwoningen aan de Asschatten^ Rozenboom) GROTE TAPTOE, te brenc^ United States Air Force Band in Europe^ ..Trompettercorps der Cavalerie' in eert tenue

Leusder Krant | 1975 | | pagina 14